|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
MatchMaker
Kreisi kasutaja

liitunud: 23.06.2007
|
|
| Kommentaarid: 2 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
2 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Oisu.
HV kasutaja
liitunud: 02.03.2012
|
26.01.2023 18:16:09
|
|
|
Türgi välisminister: - Mõttetu läbirääkimisi pidada.
Türgi välisminister Mevlüt Çavuşoğlu sõnul on praegu mõttetu pidada läbirääkimisi Rootsi ja Soomega nende NATO-taotluste üle. Reuters teatab.
Samuti ei ole Cavusoglu sõnul esitatud ametlikku taotlust Rootsi ja Soome NATO taotluste eraldamiseks, edastab Reuters.
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Mnator
HV Guru
liitunud: 18.10.2007
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Valvejoodik
HV veteran

liitunud: 27.12.2008
|
28.01.2023 14:51:18
|
|
|
| Ilmselgelt on see vesi putini veskile kui Soome-Rootsi NATOsse astumisel muudkui kaikad kodaratesse lendavad.
|
|
| Kommentaarid: 16 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
15 |
|
| tagasi üles |
|
 |
flameas
HV veteran

liitunud: 14.07.2005
|
28.01.2023 15:02:21
|
|
|
| Äkki Erdogan palus putja abi et mingi selline intsident korraldada. Nüüd hea vabandus olemas
|
|
| Kommentaarid: 91 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
81 |
|
| tagasi üles |
|
 |
-Kaivo-
HV Guru
liitunud: 22.08.2007
|
28.01.2023 15:04:45
|
|
|
| äkki ehitaks edrogani meeleheaks mõne uhke allahi kummaradamise palee
|
|
| Kommentaarid: 16 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
15 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Betamax
HV Guru

liitunud: 29.05.2003
|
|
| Kommentaarid: 751 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
564 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Oisu.
HV kasutaja
liitunud: 02.03.2012
|
28.01.2023 17:23:32
|
|
|
Skandinaavlastel läheb hästi.
Seoses väljakuulutatud meeleavaldusega Taani konsulaadi taga Istanbulis paluti Norra elanikel Türgis olla ettevaatlik. Sarnaseid üleskutseid on välja saatnud nii Taani kui Rootsi välisministeerium.
Taustaks on hiljutised meeleavaldused, mis toimusid väljaspool Rootsi peakonsulaadi Ankaras ja Istanbulis. Lisaks on Rootsi-Taani paremäärmuslik poliitik Rasmus Paludan öelnud, et põletab igal reedel Kopenhaagenis Türgi saatkonna ees koraani kuni Rootsi NATOsse vastuvõtmiseni.
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
MatchMaker
Kreisi kasutaja

liitunud: 23.06.2007
|
29.01.2023 22:28:33
|
|
|
link :: Erdoğan: Türgi võib Soome NATO liikmesuse heaks kiita
Türgi president Recep Tayyip Erdoğan ütles pühapäeval, et Ankara võib Soome NATO liikmesuse heaks kiita ilma naabri Rootsita.
«Vajadusel saame anda Soome suhtes teistsuguse vastuse. Rootsi saab olema šokeeritud, kui anname Soomele teistsuguse vastuse,» ütles Erdoğan telesaates.
|
|
| Kommentaarid: 2 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
2 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Oisu.
HV kasutaja
liitunud: 02.03.2012
|
30.01.2023 00:27:23
|
|
|
Soome uurija Erdoğani NATO-kõnedest: Ei tasu veel teha rutakaid järeldusi.
"See on selline "jaga ja valitse" suhtumine," kirjeldab Erdoğani suhtlust välispoliitika instituudi Türgi poliitikale spetsialiseerunud teadur Toni Alaranta.
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dogbert
HV Guru

liitunud: 03.05.2004
|
30.01.2023 11:05:21
|
|
|
| Oisu. kirjutas: |
| Rootsi-Taani paremäärmuslik poliitik Rasmus Paludan öelnud, et põletab igal reedel Kopenhaagenis Türgi saatkonna ees koraani kuni Rootsi NATOsse vastuvõtmiseni. |
päris hea vastus türklase trollimisele: koraani põletamise otsene põhjustaja on Erdogan ja seda tehakse seni kuni ta oma käitumist ei korrigeeri
_________________ Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus. |
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Magic
HV Guru

liitunud: 28.12.2001
|
30.01.2023 11:11:43
|
|
|
| Dogbert kirjutas: |
| Oisu. kirjutas: |
| Rootsi-Taani paremäärmuslik poliitik Rasmus Paludan öelnud, et põletab igal reedel Kopenhaagenis Türgi saatkonna ees koraani kuni Rootsi NATOsse vastuvõtmiseni. |
päris hea vastus türklase trollimisele: koraani põletamise otsene põhjustaja on Erdogan ja seda tehakse seni kuni ta oma käitumist ei korrigeeri  |
Sõnastus on väga kena jah. Kas see ka reaalselt nii siiras...
//
Igasugu need äärmusparteid on osutunud Venemaa tallalakkujaks ju.
Eriti ere on see meie kohalik uhuude kamp: Selle seadme ulatus provotseerib.
Harjutusväljak on liialt lähedal vene piirile, jne...
Tegelikult tuleb välja, et lausputinistid.
|
|
| Kommentaarid: 235 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
201 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Draqula
HV Guru
liitunud: 29.10.2004
|
30.01.2023 11:12:53
|
|
|
| Dogbert kirjutas: |
| Oisu. kirjutas: |
| Rootsi-Taani paremäärmuslik poliitik Rasmus Paludan öelnud, et põletab igal reedel Kopenhaagenis Türgi saatkonna ees koraani kuni Rootsi NATOsse vastuvõtmiseni. |
päris hea vastus türklase trollimisele: koraani põletamise otsene põhjustaja on Erdogan ja seda tehakse seni kuni ta oma käitumist ei korrigeeri  |
Võib ka nii võtta, kuid pigem on siiski tegemist Venemaa rahastatud tegelaste poolt Türgi ärritamisega, et Rootsi liitumist maksimaalselt pidurdada.
Kasutatakse tuimalt ära Rootsi kõnevabadust Rootsi enda vastu.
|
|
| Kommentaarid: 42 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
34 |
|
| tagasi üles |
|
 |
degrass
HV kasutaja

liitunud: 23.12.2004
|
30.01.2023 11:18:17
|
|
|
| Draqula kirjutas: |
Võib ka nii võtta, kuid pigem on siiski tegemist Venemaa rahastatud tegelaste poolt Türgi ärritamisega, et Rootsi liitumist maksimaalselt pidurdada.
Kasutatakse tuimalt ära Rootsi kõnevabadust Rootsi enda vastu. |
Pigem kasutab diktaator lumehelbeke seda ära oma valimisv6itluses, et saada kolmas ametiaeg. See juturaamat on seal täiesti teisejärguline.
_________________ All it took was for a lot of seemingly decent people to put the wrong person in power, and then pay for their innocent choice. |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dogbert
HV Guru

liitunud: 03.05.2004
|
30.01.2023 11:26:46
|
|
|
Eks ta ole troll trolli vastu ja vesi putja veskile, aga seda jama alustas siiski isevalitseja Erdogan. Tema võimuses on see ka lõpetada, sest kui Kopenhaagenis ei õnnestu neid kapsalehti küpsetada, siis tehakse seda lihtsalt mõnes teises riigis Türgi saatkonna ees. Valikut ju on.
_________________ Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus. |
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Magic
HV Guru

liitunud: 28.12.2001
|
30.01.2023 11:27:58
|
|
|
Kummaline mõelda kui õhinas oli Saksamaa, et Türgit vaja EL
|
|
| Kommentaarid: 235 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
201 |
|
| tagasi üles |
|
 |
degrass
HV kasutaja

liitunud: 23.12.2004
|
30.01.2023 11:31:52
|
|
|
Magic, ärme unusta, et me räägime siiski miljonitest potensiaalsetest valijatest.
_________________ All it took was for a lot of seemingly decent people to put the wrong person in power, and then pay for their innocent choice. |
|
| tagasi üles |
|
 |
Magic
HV Guru

liitunud: 28.12.2001
|
30.01.2023 11:38:47
|
|
|
Jajah, tulge kõik
|
|
| Kommentaarid: 235 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
201 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
netcat
Kreisi kasutaja

liitunud: 13.01.2010
|
02.02.2023 12:42:39
|
|
|
Aga miks see peab just Võru lähistel olema?
Kas kusagil mujal Eestis, nt Ida-Viru tühermaadel, ei oleks vähem jama selle maade kompenseerimise ja kohaliku elu rikkumisega?
|
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Magic
HV Guru

liitunud: 28.12.2001
|
02.02.2023 12:48:32
|
|
|
Iga loll peaks seda teadma ju. Kurb, et kohaliku poliitika tõttu on sisuliselt teemas E200 ja RE üksi.
Lisaks sinna on arendatud läbi aastate arvestatav infra (isegi käinud seal)
//
Veel arulagedam on tegelikult see, et igasugune suurem treeningmaht tõstaks ka seal rahvaarvu ehk see võrduks lisatuluga lähivaldadele.
Alles oli hala, et meil näe siin mingid "uhuu" tegelased, kes midagi korraldavad, aga raha ei too
//
Lisaks konkreetsel alal pole mingit kordumatut loodust või turismiväärtust. Seen, mari ja lõpus kehvemat põldu.
|
|
| Kommentaarid: 235 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
201 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Betamax
HV Guru

liitunud: 29.05.2003
|
|
| Kommentaarid: 751 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
564 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Magic
HV Guru

liitunud: 28.12.2001
|
02.02.2023 12:51:34
|
|
|
Kuni Luunja sillani pidi nagunii puhas olema pohh sellega
Algselt pakuti ka Käreveret
//
Võrus õpe ju nagunii...see saab nagunii laksu, ega see Põlva ka kaugel pole (eksimismäära jääb sisse).
viimati muutis Magic 02.02.2023 12:52:30, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 235 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
201 |
|
| tagasi üles |
|
 |
degrass
HV kasutaja

liitunud: 23.12.2004
|
02.02.2023 12:52:12
|
|
|
Näib, et ka Eestis on m6nele NSVL lagunemine suurim 20. sajandi geopoliitiline katastroof.
_________________ All it took was for a lot of seemingly decent people to put the wrong person in power, and then pay for their innocent choice. |
|
| tagasi üles |
|
 |
Betamax
HV Guru

liitunud: 29.05.2003
|
|
| Kommentaarid: 751 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
564 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Magic
HV Guru

liitunud: 28.12.2001
|
02.02.2023 12:53:32
|
|
|
| Eks neid teenelisi diplomaate üksjagu...
|
|
| Kommentaarid: 235 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
201 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pppd
Kreisi kasutaja
liitunud: 21.06.2004
|
02.02.2023 12:56:12
|
|
|
| Betamax kirjutas: |
Eks siis peab arvestama, et kui Venemaaga sõjaks läheb, siis esimene löök tuleb sinna, kus kõige rohkem sõjaväega seonduvad. Bye-bye, Võrumaa  |
Jah, päris sõjas käivadki asjad just nii, kõik paigutavadki oma sõjaväe kuhugi tsivilistivabasse kohta, siis vastase sõjavägi läheb ka sinna ja nad madistavad seal omavahel, normaalseid inimesi see ei puuduta ja nemad saavad oma palju väärtuslikuma eluga segamatult edasi minna. Mhmh...
https://www.err.ee/1608871454/enn-tupp-pidage-soda-aga-mitte-minu-oues
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
degrass
HV kasutaja

liitunud: 23.12.2004
|
02.02.2023 12:58:45
|
|
|
| Betamax kirjutas: |
| degrass kirjutas: |
| Näib, et ka Eestis on m6nele NSVL lagunemine suurim 20. sajandi geopoliitiline katastroof. |
Katastroofidest rääkides. Sa seal Berliinis end kusagile autoesindusse või kiirteele ei taha liimida? |
Kas sa igatsed endiseid aegu?
_________________ All it took was for a lot of seemingly decent people to put the wrong person in power, and then pay for their innocent choice. |
|
| tagasi üles |
|
 |
netcat
Kreisi kasutaja

liitunud: 13.01.2010
|
02.02.2023 13:07:35
|
|
|
| Tema kohta ma ei tea, aga kui inimesed ebaõiglastel tingimustel oma kodudest ilma jäävad, siis nemad võivad küll hakata. Kas meie huvides on selliseid inimesi juurde toota, kes on veendunud, et riik neist ei hooli ja teeb neile liiga? On vaja selliseid kodanikke? Tuleb riigikaitsele selline meelsus kasuks?
|
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Magic
HV Guru

liitunud: 28.12.2001
|
02.02.2023 13:09:14
|
|
|
Elades harjutusväljaku kõrval, kus võiks kasvõi nüüd väiksematest relvadest nädal läbi paugutada.
Samasugune debiilsuse ajamine nagu need Ülenurme lennuvälja vastased
|
|
| Kommentaarid: 235 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
201 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pppd
Kreisi kasutaja
liitunud: 21.06.2004
|
02.02.2023 13:10:15
|
|
|
| netcat kirjutas: |
| Tema kohta ma ei tea, aga kui inimesed ebaõiglastel tingimustel oma kodudest ilma jäävad, siis nemad võivad küll hakata. Kas meie huvides on selliseid inimesi juurde toota, kes on veendunud, et riik neist ei hooli ja teeb neile liiga? On vaja selliseid kodanikke? Tuleb riigikaitsele selline meelsus kasuks? |
Kes oled sina ütlema, et need tingimused ebaõiglased on? On sulle mingi pakkumine tehtud? On keegi nendest kohalikest palunud sind ennast esindada?
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
netcat
Kreisi kasutaja

liitunud: 13.01.2010
|
02.02.2023 13:17:31
|
|
|
| pppd kirjutas: |
| netcat kirjutas: |
| Tema kohta ma ei tea, aga kui inimesed ebaõiglastel tingimustel oma kodudest ilma jäävad, siis nemad võivad küll hakata. Kas meie huvides on selliseid inimesi juurde toota, kes on veendunud, et riik neist ei hooli ja teeb neile liiga? On vaja selliseid kodanikke? Tuleb riigikaitsele selline meelsus kasuks? |
Kes oled sina ütlema, et need tingimused ebaõiglased on? On sulle mingi pakkumine tehtud? On keegi nendest kohalikest palunud sind ennast esindada? |
Ma olen lugenud, mis kohalikud räägivad ja mida ajakirjandus nende meelsusest kajastab. Midagi positiivset seal ei tundu olevat. Kas sind on palunud keegi nendest end esindada ja ütelnud, et on hirmus häppi selle üle mis toimub?
Probleem ei ole ju ainult nendel, kelle maad vahetult ära võetakse. Ka piirnevad elanikud on olukorraga ebarahul. Aga neile ei kompenseerita midagi. Ja kui nad soovivad sealt lahkuda, siis kellele nad saaks oma maad ja majad maha müüa? Kes see loll nüüd enam ostaks neid, veel vähem õiglase hinna eest? Riik keeldub.
Ma saan aru, et on vaja. See ei tähenda, et selle tegevuse käigus ei tehtaks inimestele liiga.
Kus tehakse liiga, seal sünnib alati vihkamine. Meil pole vaja veel suuremat lõhet ääremaade rahva ja riigi vahel. "Teise Eesti" ehitamine on meile seni andnud EKRE võidukäigu. On see hea tulemus või? On seda vaja tagant tõugata?
|
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
bugbrake
HV kasutaja
liitunud: 10.12.2006
|
02.02.2023 13:21:30
|
|
|
Seal Nursipalus viigu need majad ära kes ei taha oma majast loobuda. Seda muidugi riigikulu ja kirjadega. Rootsis liigutati terve küla kaevanduse eest mujale. Asi siis nüüd need mõned majad ära liigutada kui omanik peab seda maja nii väärtuslikuks, et ei suuda loobuda. Minu arvates võiks neile selle maa eest maksta tunduvalt rohkem kui turuhind on. Kui vaja ja kes tahab nendele võiks uued ja paremad majad ehitada nii kuidas koduomanik soovib. Need kulutused on kogu selle laienduse ja projekti mõju arvestades on suht kommiraha.
Mis mõtet on kokku osta igasugust vägevat tehnikat kui nendega pärast kuskil harjutada ei saa.
viimati muutis bugbrake 02.02.2023 13:27:51, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 6 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
6 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Magic
HV Guru

liitunud: 28.12.2001
|
02.02.2023 13:22:47
|
|
|
Isegi Eestis liigutas üks memm maja, ta oli isegi õnnelik, sest sai välissoojustuse ka selle raha eest
Lisaks ilmselgelt elutervema koha kui aastaid karjääriga maid jagada.
viimati muutis Magic 02.02.2023 13:23:26, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 235 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
201 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Magic
HV Guru

liitunud: 28.12.2001
|
02.02.2023 13:24:04
|
|
|
Uhuude valijad arvavad, et ruhnu oleks parem koht
|
|
| Kommentaarid: 235 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
201 |
|
| tagasi üles |
|
 |
netcat
Kreisi kasutaja

liitunud: 13.01.2010
|
02.02.2023 13:35:48
|
|
|
| Tanel kirjutas: |
millistele andmetele see info põhineb? Sundvõõrandamise käigus peaks hüvitatama kõigile osalistele kõik kuhjaga.
Pealegi polügooni laiendamisega kaasnevad ka investeeringud Võrumaale.
Jah, oma kätega ehitatud kodu kaotamine on valus, aga mis sellest kasu on, kui sõda su õuele jõuab ja kodu hävib...
Si vis pacem, para bellum - selles viidatud artiklis ongi toodud, et see on kõige optimaalsem koht harjutamiseks. |
Sundvõõrandatakse (kui selleni üldse asi läheb, ikka kokkuleppele tahetakse enne minna) ju need maad mis jäävad laiendatava ala alla, vahetult.
Ma räägin sellest, et piirnevate maade omanikud on ka pöördunud riigi poole sooviga müüa riigile, aga kuna need maad jäävad alast välja, siis vähemalt esialgu riik on öelnud, et müüge vabal turul maha kui tahate. Ainult et nüüd kui on teada, mis seal toimuma hakkab, siis vabal turul ju enam endist hinda ei saa, kui üldse ostjat leiab.
PS ma saan aru, et Võrumaa piires alternatiivset kohta ei ole erinevatel põhjustel. Kuigi inimestes, kes kaotavad kodu, võib kindlasti kibestumist põhjustada seegi, et looduskaitseala on piisav põhjus, aga tema kodu ei ole.
Küsimus, mis mul kerkis, on et miks see harjutuskeskkond üldse Võrumaal peab olema. Kas ei ole selliseid suuremaid piirkondi, kus ei oleks elanikke ees, kusagil mujal? Jah, mingi infra on juba olemas ja see tuleks siis ära kolida. Aga kas see läheks ikka kallimaks kui kõigi nende maade ja majade ülesostmine õiglase hinna eest?
|
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
alpha
HV veteran

liitunud: 04.12.2002
|
02.02.2023 13:43:06
|
|
|
| See nõukaaja ihalemine on ikka naljakas. Inimestel meelst läinud, kuidas siis sõjaväebaase tehti ja elanikke kodudest välja aeti.
|
|
| Kommentaarid: 5 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
5 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Etz
HV Guru

liitunud: 27.01.2005
|
02.02.2023 13:49:38
|
|
|
| Betamax kirjutas: |
Eks siis peab arvestama, et kui Venemaaga sõjaks läheb, siis esimene löök tuleb sinna, kus kõige rohkem sõjaväega seonduvad. Bye-bye, Võrumaa  |
Bye-bye Paldiski pigem
| tsitaat: |
Kaitseväel ei lähe mitte igal pool halvasti. Paldiskis võeti vastu just KOV eelnõu millega algatatakse det planeering umbes 1 km2 suurusele alale kus linnaeelsed rohealad saavad kuni 40% kuni 30 m kõrguselt täis ehitatud et majutada ja rakendada tulevukus suurusjärgus 3000 täiendavat teenistujat. Võrdluseks, kogu ülejäänud Paldiski linn on ~3700 inimest, LHV omavalitsuses nats üle 13k...
|
| tsitaat: |
Mulle tundub, et see õnnetu Paldiski linn võtab endale juba liiga palju koormat kanda, mis võib sõjaoludes letaalne olla:
1. sadamad, kus maabuvad liitlased
2. Alexela bensiini ja gaasitünnid kohe sadama kõrval
3. Baltic Connector gaasitrass koos õnnetu laadimiskaiga
4. päris suur KV linnak
5. hüdroakumulatsioonijaam
Enam väärtuslikuks sihtmärgiks olevat väikelinna teist polegi. Samas olles seal küllalt käinud, siis tsiviilkaitse võrdub tüüpselt ümmarguse nulliga. Kuigi endile militaarlinn, siis pole minu silm leidnud ainsatki varjendit. Ka NSVL aegseid mitte. Ka KV moodsad kasarmud ei oma enam keldrikorrustki.
Loodan, et vähemalt tuumajaama eksperiment usaldatakse Letipeale ja LHV volikogul jätkub julgust kuskile joon vahele tõmmata.
Samal ajal pankroti äärel Rõuge vald korraldab miitinguid 21 majapidamise pärast. Paldiski elanike pea kohal ripub palju rohkem.
Kui üks kobarmoonaga Iskander sinna Alexelasse alla tuleb, siis edasi juhtuv jätab vähe järgi nii sadamatest kui ka ülejäänust.
Tuleks ka mõelda üks 1 km2 suurune matmisala koos ette kaevatud kraavidega massimatusteks. |
https://militaar.net/phpBB2/viewtopic.php?p=775522#p775522
_________________ ...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen! |
|
| Kommentaarid: 236 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
196 |
|
| tagasi üles |
|
 |
netcat
Kreisi kasutaja

liitunud: 13.01.2010
|
02.02.2023 13:53:28
|
|
|
Selgelt kirjutasin, olles viidatud artiklit lugenud, et saan aru, et Võrumaal sobilikku kohta ei ole. Ja et muidugimõista on kohapeal midagi juba olemas. Minu küsimus oli, kas kogu seda komplekti mujale kolida poleks riigile vähem konfliktne ja kulukas kui elanikega sedasi jageleda?
Kui ei soovi selle üle arutada, palun väga, ärgem arutagem. Niisama mööda vastata küsimusest ka mõtet ei näe. Mingite endiste aegade tagaigatsemisest sonijatel soovitaks üldse rohtu võtta.
|
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Betamax
HV Guru

liitunud: 29.05.2003
|
02.02.2023 14:05:17
|
|
|
| degrass kirjutas: |
| Betamax kirjutas: |
| degrass kirjutas: |
| Näib, et ka Eestis on m6nele NSVL lagunemine suurim 20. sajandi geopoliitiline katastroof. |
Katastroofidest rääkides. Sa seal Berliinis end kusagile autoesindusse või kiirteele ei taha liimida? |
Kas sa igatsed endiseid aegu? |
Ei. Kuidas see seostub antud teemaga?
Üldiselt üks asi, mida ma eriti ei salli, on see, kui mingid mugavuspagulased, kes on välismaal n+1 aastakümmet elanud, tulevad rääkima, kuidas me siin oma kodumaal elama peaksime. Sul Eesti kodakondsus on veel olemas või oled DDR-i hingekirjas?
_________________ M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W |
|
| Kommentaarid: 751 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
564 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
degrass
HV kasutaja

liitunud: 23.12.2004
|
02.02.2023 14:16:55
|
|
|
| netcat kirjutas: |
| Tema kohta ma ei tea, aga kui inimesed ebaõiglastel tingimustel oma kodudest ilma jäävad, siis nemad võivad küll hakata. Kas meie huvides on selliseid inimesi juurde toota, kes on veendunud, et riik neist ei hooli ja teeb neile liiga? On vaja selliseid kodanikke? Tuleb riigikaitsele selline meelsus kasuks? |
a) See harjutusväljak on seal aastakümneid/üle poole sajandi eksisteerinud. Nüüd äkki ärgata, et fck, paugutavad!?
b) Kas see vastasseis laiendamisele on kohalike inimeste enda idee, v6i on keegi neile j6u ja n6uga abiks?
c) Kui riigi poolt pakutav hüvitis on liiga madal, siis me peaksime sellest rääkima. Kui ka sellel on omad piirid. Elades kanakuudis, n6udes vastu hääberit Jacuzzi'ga... Ma ei ole kindel, et maksumaksja peaks selle eest hoolt kandma (näide on illustratiivne) ?
_________________ All it took was for a lot of seemingly decent people to put the wrong person in power, and then pay for their innocent choice. |
|
| tagasi üles |
|
 |
netcat
Kreisi kasutaja

liitunud: 13.01.2010
|
02.02.2023 14:17:22
|
|
|
| Tanel kirjutas: |
netcat, vaata seniste harjutusväljade paiknemist. Olemasoleva laiendamine on kõige loogilisem.
|
Loogilisem arvestades senise infra paiknemist, jah. Aga nagu sa näed kõik ei allu ainult loogikale, on olemas ka muud huvid. Inimesed pole malenupud, et jäävad ette, liigutad ära, no hard feelings. Seega kas seda seni seal paiknevat üksust kolida pole kergem kuhugi, kus nende jaoks harjutusväljaku rajamiseks on rohkem vaba ruumi, või seda vaba ruumi ei ole tõesti kuskil mujal?
Ma pigem kahtlustan, et lihtsalt algusest peale on seal midagi olnud, ja nüüd on lihtsam seda täiendada kui kolida. Las parem rahvas kolib. On nii? Või on mingi konkreetne strateegiline põhjus, miks harjutusväljak peab olema just Kagu-Eestis?
|
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Leinö
HV veteran

liitunud: 07.05.2008

|
02.02.2023 14:19:57
|
|
|
| netcat kirjutas: |
Selgelt kirjutasin, olles viidatud artiklit lugenud, et saan aru, et Võrumaal sobilikku kohta ei ole. Ja et muidugimõista on kohapeal midagi juba olemas. Minu küsimus oli, kas kogu seda komplekti mujale kolida poleks riigile vähem konfliktne ja kulukas kui elanikega sedasi jageleda?
Kui ei soovi selle üle arutada, palun väga, ärgem arutagem. Niisama mööda vastata küsimusest ka mõtet ei näe. Mingite endiste aegade tagaigatsemisest sonijatel soovitaks üldse rohtu võtta. |
Ei, Võrumaal on juba väljaehitatud taristu ja ajalooliselt on seal juba kaua sõjaväeosa olnud (1926 aastast). Lisalt logistiliselt on aeganõudev, kallis ja keeruline transportida tehnikat ja elavjõudu keskpolükale või Sirgalasse (mis on ka pooleldi aktiivne kaevandus tegelikult), pealegi keskpolükas on suht täis broneeritud ja hakkab kannatama väljaõpe. Lisaks toimub Nursipalus juba pikemalt miinipildujate lahinglaskmised, mürareostus on juba olemas ja ei tohiks midagi uut olla kohalikele. Keskpolükas laieneb ka, Soodla harjutusvälja najalt - siinmail ei ole kuulda olnud kohalike virisemist. Kuid see laienemine ka ei oleks piisav, kui Nursipalu ala ei laiene- meil tuleb rasket rauda aina lisaks.
Kujuta ette, kui palju aega võtab veokikolonni liikumine Võrust Sirgalasse koos tehniliste pausidega. Kolonni liikumiskiirus on ca 60km/h. Unimogi keskmine kütusekulu on 25l/100km. Suurtükki/lahingmasinat vedaval veokil kütusekulu veel suurem.
Ma ise elan linnulennult 30km keskpolükalt ja tunnistan ausalt, et minuni on kuulda raskema raua tegutsemist, kuid see vajab õiget kuulmist, äikesemürinast erineb see ainult rütmi tõttu.
|
|
| Kommentaarid: 34 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
33 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pppd
Kreisi kasutaja
liitunud: 21.06.2004
|
02.02.2023 14:24:15
|
|
|
. o O (ei, mina ei usu et vastava valdkonna spetsialistid suudavad oma tööd erapooletult ja objektiivselt teha, palju usutavamad on elukutseliste aktivistide ja NIMBY-tegelaste emotsionaalsed arvamused... loomulikult on kuskil mujal palju parem koht)
viimati muutis pppd 02.02.2023 14:26:58, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
netcat
Kreisi kasutaja

liitunud: 13.01.2010
|
02.02.2023 14:24:56
|
|
|
Um, ja ega ma ei mõelnudki, et sõjaväeosa asugu ühes riigi nurgas, harjutusväljak aga teises. Ma pidasingi silmas et kõik koliks siis ära harjutusväljaku lähedale.
Põhjendus et "ajalooliselt on seal juba kaua sõjaväeosa olnud" kõlab sama hästi kui et "aga juba minu vanaisal oli siin talu".
Kus midagi ajalooliselt on olnud ei tähenda et 100 aastat hiljem see on sobivaim koht selleks. Tingimata. Võib-olla on nii, aga võib-olla mitte.
|
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|