Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  Elisa mobiilne internet märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 225, 226, 227 ... 235, 236, 237  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
Nicko
HV vaatleja

liitunud: 25.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.01.2023 13:05:24 vasta tsitaadiga

Panen oma kogemuse ka kirja Elisa 5G internetiga liitumisest.
Hakkasin asja ajama septembri lõpp 2022 et saada koju 5G internet. (Elisa kodulehel näitas et lähimas mastis on 5G olemas)
Asukohaks siis Oru, Kose vald. Kaugus kodust ~3km. Päris otsenähtavust pole, ühe puu oksad on natuke ees.
Kuna Elisa müügisüsteem ei lubanud mulle siis veel 5G paketti teha, siis sain alguses 4G. Pika lunimise peale aga lubati mulle müüa ikka 5G klientseade (ZyXEL NR7101)
Helistasin siis iga 2-3 nädala tagant Elisasse, et kas nüüd juba saab 5G paketti icon_biggrin.gif
5G sain alles detsembri lõpu päevadel. Paketi vahetuseks kulus ka umbes nädal aega ja 4-5 erinevat klienditeenindajat peale seda kui öeldi et saab.

Kui müügi ja klienditeeninduse pool on Elisas täielik katastroof, siis ühendus on minu kandis üllatavalt hea.
4G peal DL 200-300Mbits / UL 30-40Mbits, ping 15-20ms kandis
5G peal DL 500-600Mbits igal ajal / UL 50-60Mbits, ping 15-20ms kandis

Orus on saadaval 4G sagedused: 1,3,7,20 ja 5G sagedused n28,n78
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Draqula
HV Guru

liitunud: 29.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.01.2023 13:19:55 vasta tsitaadiga

Huvitav, et ping paremaks ei läinud.
Kas see mitte 5G üks põhiargumente pole?
Või on küsimus hetkel veel algelises rakendamises?
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Nicko
HV vaatleja

liitunud: 25.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.01.2023 13:54:55 vasta tsitaadiga

Draqula kirjutas:
Huvitav, et ping paremaks ei läinud.
Kas see mitte 5G üks põhiargumente pole?
Või on küsimus hetkel veel algelises rakendamises?

ma 5G siseelu täpselt ei tunne, aga Elisa kodulehel kirjutab nii:
Varasemate tehnoloogiatega võrreldes on 5G eelis ka väiksem hilistumine ehk latentsus (ingl k latency), avaldudes 5G võrguarenduse faasis küll hinnanguliselt mõne aasta pärast.
https://www.elisa.ee/et/5g
Ehk siis lootust on, et latency läheb ka kunagi paremaks icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RCC
HV Guru
RCC

liitunud: 03.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.01.2023 14:07:16 vasta tsitaadiga

ja põhiline asi upload, ei läinud sisuliselt grammigi paremaks. zyxeli eest maksid 350 ja nüüd oled sellega elu lõpuni laulatatud?
_________________
Ära suurenda telia kasumit - lõpeta leping! 20/4 pole eriline max kiirus. 1992 kaaperdas telia neti
Kommentaarid: 185 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Nicko
HV vaatleja

liitunud: 25.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.01.2023 14:17:59 vasta tsitaadiga

RCC kirjutas:
ja põhiline asi upload, ei läinud sisuliselt grammigi paremaks. zyxeli eest maksid 350 ja nüüd oled sellega elu lõpuni laulatatud?

Jah upload võiks parem olla, aga ma nii traagiliselt seda ka ei näe. Ma arvan, et teenusepakkujatel on upload madalama prioriteediga kui download ka 5G peal.
Enne elu lõppu ma loodan ikka maakoju ka fiibri saada icon_biggrin.gif

Väike küsitlus, palju teised on 5G peal uploadi saanud? Mis seadmega ja umbes kaugus tugijaamast
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.01.2023 15:55:25 vasta tsitaadiga

Upload pole otseselt madalama prioriteediga vaid sellele on vähem ressurssi eraldatud. See on ju hästi näha, et kui mast on umbes, siis enamasti hoopis upload on parem kui download.
Eks põhjus olegi ilmselt selles, et nagu näha keskmisel kasutajal pole seda uploadi nii palju vaja. Kordan, keskmisel kasutajal, AHV != keskmine_kasutaja.
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
alex-pro
HV vaatleja

liitunud: 27.12.2014



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.01.2023 15:49:56 vasta tsitaadiga

Sai nüüd ka Elisa 5G proovitud,
Keskmised kiirused on DL 200-300Mbps kandis, UL 40-80Mbps
Suurim siis DL 750Mbps, aga tegu odavaima 5G hiinakaga, ootame kuni lisatakse Samsungi tugi.

Hetkel on Elisal küll NSA ja levib vaid kohtades kus mastiga otsenähtavus.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hiid
HV Guru
Hiid

liitunud: 23.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.01.2023 16:05:57 vasta tsitaadiga

Nicko kirjutas:
(Elisa kodulehel näitas et lähimas mastis on 5G olemas)

millist allikat sa kasutasid? Seda? icon_lol.gif
Või on mõni parem koht?


_________________
Hapud viinamarjad
Kommentaarid: 663 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 512
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Nicko
HV vaatleja

liitunud: 25.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.01.2023 17:01:46 vasta tsitaadiga

[quote="Hiid"]
Nicko kirjutas:
(Elisa kodulehel näitas et lähimas mastis on 5G olemas)

millist allikat sa kasutasid? Seda? icon_lol.gif
Või on mõni parem koht?

Esialgu vaatasin cellmapper'ist et peaks olema 5G n78 band olemas lähimas mastis ja siis panin kodu aadressi Elisa kodulehel otsingusse.
Alguses kodu aadressile ei lubanud tellida 5G paketti, siis proovisin samas otsingus mastile lähemal olevaid suvalisi aadresse ja nendel lubas tellida 5G paketti.
https://www.elisa.ee/et/eraklient/internet/kodus/koduinternet
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hiid
HV Guru
Hiid

liitunud: 23.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.01.2023 18:25:01 vasta tsitaadiga

hmm
mul ka näitab 5G võimekust.
Routereid on juba 5G midagi?
Ega mobiilidele ju pole mingit eraldi 5G paketti, SIM on ka harilik. Kui tuleb, siis tuleb?
Praegu mul 4G SIMid nii telodes kui Huawei routeris. icon_rolleyes.gif

_________________
Hapud viinamarjad
Kommentaarid: 663 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 512
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Norbert
HV vaatleja

liitunud: 06.11.2020




sõnum 18.01.2023 20:56:02 vasta tsitaadiga

Nicko kirjutas:
Esialgu vaatasin cellmapper'ist et peaks olema 5G n78 band olemas lähimas mastis


Ma ei suuda kuidagi Cellmapperit 5G infot kuvama sättida. Milliste menüü- või filtriseadistustega see saavutada?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
alex-pro
HV vaatleja

liitunud: 27.12.2014



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.01.2023 21:18:04 vasta tsitaadiga

Norbert kirjutas:
Nicko kirjutas:
Esialgu vaatasin cellmapper'ist et peaks olema 5G n78 band olemas lähimas mastis


Ma ei suuda kuidagi Cellmapperit 5G infot kuvama sättida. Milliste menüü- või filtriseadistustega see saavutada?


Kaardilt leiad masti, klikid ja sealt näeb kohe 5G ENDC Available kui on Yes, siis on 5G tugi mastile lisatud.

Hiid kirjutas:
hmm
mul ka näitab 5G võimekust.
Routereid on juba 5G midagi?
Ega mobiilidele ju pole mingit eraldi 5G paketti, SIM on ka harilik. Kui tuleb, siis tuleb?
Praegu mul 4G SIMid nii telodes kui Huawei routeris. icon_rolleyes.gif


SIM kaardid sobivad ka 5 aasta vanused 4G+Mobiil IDga
Elisa pakutavast Zyxeli 350 eurose routerist odavaim lahendus oleks odavaim 5G hiinakas, kas Xiaomi või OnePlus on praegu 200 euroga müügil, ja siis jagada nett arvutiga või teise ruuteriga.
On mõtet pigem võtta 5G nutipakett kui eraldi koduneti tellida, lisaks saab MultiSIM teenusega eSIM kaudu sama paketiga ühendada siis 2 seadet (telefon + ruuter)
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
xenover
HV kasutaja
xenover

liitunud: 09.12.2008




sõnum 26.01.2023 11:18:56 vasta tsitaadiga

Draqula kirjutas:
Huvitav, et ping paremaks ei läinud.
Kas see mitte 5G üks põhiargumente pole?
Või on küsimus hetkel veel algelises rakendamises?


minul küll läks - Tele2 4G oli enne ping 40ms kandis, nüüd Elisa 5G on 20ms kandis. Vb asi selles, et mast lähemal?
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Maldur
HV veteran

liitunud: 02.02.2007




sõnum 26.01.2023 16:59:40 vasta tsitaadiga

alex-pro kirjutas:
Norbert kirjutas:
Nicko kirjutas:
Esialgu vaatasin cellmapper'ist et peaks olema 5G n78 band olemas lähimas mastis


Ma ei suuda kuidagi Cellmapperit 5G infot kuvama sättida. Milliste menüü- või filtriseadistustega see saavutada?


Kaardilt leiad masti, klikid ja sealt näeb kohe 5G ENDC Available kui on Yes, siis on 5G tugi mastile lisatud.



Ma ei suuda 5G reziimis ühtki masti nähtavaks saada, 4G reziimis on täna maste üldse õige väheks jäänud kõigil icon_wink.gif, Elisat leiab ainult Tallinnast ja Harjumaalt...
Varem oli mastile klikates antennide suunad ja tabelis vastavad parameetrid. Ülaltoodud 5G ENDC märget pole küll kunagi näinud, kuigi mul übruses paar tk neid ikka on.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Nicko
HV vaatleja

liitunud: 25.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.01.2023 17:26:24 vasta tsitaadiga

Maldur kirjutas:
Ma ei suuda 5G reziimis ühtki masti nähtavaks saada, 4G reziimis on täna maste üldse õige väheks jäänud kõigil icon_wink.gif, Elisat leiab ainult Tallinnast ja Harjumaalt...
Varem oli mastile klikates antennide suunad ja tabelis vastavad parameetrid. Ülaltoodud 5G ENDC märget pole küll kunagi näinud, kuigi mul übruses paar tk neid ikka on.


Ma ka 5G vaates mastide asukohti otseselt ei ole leidnud, aga signaali tugevust näitab. Seal kus helerohelised täpkesed on üsna tõenäoliselt ka 5G mast lähedal. icon_smile.gif
4G vaates näeb mastide asukohti ka.
Manus

Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Maldur
HV veteran

liitunud: 02.02.2007




sõnum 26.01.2023 22:23:40 vasta tsitaadiga

Vaade täna 4G reziimil:
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
VeixES
HV veteran

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.01.2023 10:47:32 vasta tsitaadiga

Ärge seda ENDC märget kasutage 5g masti leidimiseks. Seda parameetrit raporteerisid kunagi android 11-ga 5g telefonid aga see on nüüd ajalugu. Ehk vaadake 5g kaarti ja kus on helerohelisemad mõõdistused siis seal on 5G (4g kaardilt paralleelselt saab vaadata mis masti asukoht võib olla).
Samal ajal kasutage aktiivselt Cellmapper app-i telefonis et kaardistada oma piirkonnad. Cellmapper kaardil on kindlasti puudu mastikohti kus juba on 5G tegelt olemas. Iga kuu tuleb kümneid 5G jaamu juurde.

Ping pareneb natuke NSA 5G-ga aga kuna osa liiklusest käib veel üle 4G sageduste paralleelselt ka siis suurt muutust selles vallas enne Standalone 5G töölepanekut ei tule. Kindlasti on abi ka sellest, et uued 5G jaamad saavad 10Gbps+ fiiber ühenduse.

_________________
Tule ja arutle mobiilsidest, võrkude kaardistamisest, tehnoloogiast, telefonidest ja operaatoritest http://t.me/cellmappereesti
Kommentaarid: 36 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
slax
HV kasutaja

liitunud: 04.06.2013



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.01.2023 17:18:18 vasta tsitaadiga

Keegi äkki oskab aidata. Tahaks iPhone XR sisse lülitada VoLTE kõned aga saan veateate "Cannot Activate 4G Calls - To enable 4G calls on this account, contact Elisa".
Elisa tehniline tugi ütles, et nende vaates kõik korras.

Pilt
link
Kommentaarid: 32 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 30
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Norbert
HV vaatleja

liitunud: 06.11.2020




sõnum 27.01.2023 17:30:48 vasta tsitaadiga

VeixES kirjutas:
Kindlasti on abi ka sellest, et uued 5G jaamad saavad 10Gbps+ fiiber ühenduse.


Mis ühendused seni on olnud? Pean silmas sellised suurema kasutuskoormusega maste, mitte päris perifeerias asuvaid.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Maldur
HV veteran

liitunud: 02.02.2007




sõnum 28.01.2023 02:38:38 vasta tsitaadiga

Isegi perifeerias olevad mastid peaks olema juba mitmed aastad optikasse pandud, Elasa projekti abil. See vahe saab olla kas mast on 1Gbps või enama küljes, kaabel seda ei piira enam (seadmed küll).
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ykshuntka
HV kasutaja
ykshuntka

liitunud: 15.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.01.2023 16:50:20 vasta tsitaadiga

Elisa moblanet ei lase g00gle otsingut kasutada viimased päevad, sunnib ma ei ole robot kasutama:
Meie süsteemid on tuvastanud teie arvutivõrgus ebahariliku liikluse. See leht kontrollib, kas päringu saatsite tõepoolest teie, mitte robot.
Ise ma liiklust kuhugi ei suuna ja IP on ka elisa oma.
Annab sellega midagi teha või peab Elisa poole pöörduma?
Päris tüütu jura.
Kommentaarid: 54 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 48
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.01.2023 17:06:17 vasta tsitaadiga

slax kirjutas:
Keegi äkki oskab aidata. Tahaks iPhone XR sisse lülitada VoLTE kõned aga saan veateate "Cannot Activate 4G Calls - To enable 4G calls on this account, contact Elisa".
Elisa tehniline tugi ütles, et nende vaates kõik korras.

Pilt
link

Restardid-värgid tehtud?
Tean juhtumit, kus tuli mitu korda Elisat peedistada, sest tegelikult polnud nende poolelt korras.
Imelik, et Telia suudab asja automaatseks teha, aga Elisa puhul pead neilt seda VoLTE-t kerjamas käima.

_________________
M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W
Kommentaarid: 751 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 564
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
slax
HV kasutaja

liitunud: 04.06.2013



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.01.2023 17:18:01 vasta tsitaadiga

Betamax kirjutas:
slax kirjutas:
Keegi äkki oskab aidata. Tahaks iPhone XR sisse lülitada VoLTE kõned aga saan veateate "Cannot Activate 4G Calls - To enable 4G calls on this account, contact Elisa".
Elisa tehniline tugi ütles, et nende vaates kõik korras.

Pilt
link

Restardid-värgid tehtud?
Tean juhtumit, kus tuli mitu korda Elisat peedistada, sest tegelikult polnud nende poolelt korras.
Imelik, et Telia suudab asja automaatseks teha, aga Elisa puhul pead neilt seda VoLTE-t kerjamas käima.


Panin neile kirja teele. Tundub, et Elisa ja Apple vaheline koostöö ei toimi.
Sama SIM kaardiga toimis VoLTE androidis ning proovisin ka Telia SIMi enda iPhones ning VoLTE toimis.

Proovisin kahe erineva seadmega iPhone XR ja 14 Pro.

E: Naljakas on see, et nad annavad VoWIFI ainult siis kui teed avalduse ja põhjendad miks vaja seda icon_lol.gif näiteks leviauk jms
Kommentaarid: 32 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 30
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.01.2023 17:18:34 vasta tsitaadiga

iPhone on ikka meie kandi regiooni oma, mitte mõni kaugelt väljamaalt toodud isend?
_________________
M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W
Kommentaarid: 751 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 564
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
slax
HV kasutaja

liitunud: 04.06.2013



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.01.2023 17:57:04 vasta tsitaadiga

Betamax kirjutas:
iPhone on ikka meie kandi regiooni oma, mitte mõni kaugelt väljamaalt toodud isend?

Ja ikka, mõlemad Eestist ja Elisast icon_smile.gif
Kommentaarid: 32 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 30
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.01.2023 18:06:47 vasta tsitaadiga

Siis peedista Elisat.
_________________
M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W
Kommentaarid: 751 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 564
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Inspiro
Kreisi kasutaja

liitunud: 28.05.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.01.2023 18:57:57 vasta tsitaadiga

slax kirjutas:
Betamax kirjutas:
iPhone on ikka meie kandi regiooni oma, mitte mõni kaugelt väljamaalt toodud isend?

Ja ikka, mõlemad Eestist ja Elisast icon_smile.gif


Pead omama paketti millel on VoLTE tugi, kõnekaartidega VoLTE ei tööta.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hiid
HV Guru
Hiid

liitunud: 23.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.01.2023 18:58:51 vasta tsitaadiga

slax kirjutas:
Keegi äkki oskab aidata. Tahaks iPhone XR sisse lülitada VoLTE kõned aga saan veateate "Cannot Activate 4G Calls - To enable 4G calls on this account, contact Elisa".
Elisa tehniline tugi ütles, et nende vaates kõik korras.

Pilt
link
Inspiro kirjutas:

Pead omama paketti millel on VoLTE tugi, kõnekaartidega VoLTE ei tööta.

icon_razz.gif

_________________
Hapud viinamarjad
Kommentaarid: 663 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 512
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
slax
HV kasutaja

liitunud: 04.06.2013



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.01.2023 19:58:06 vasta tsitaadiga

Hiid kirjutas:
slax kirjutas:
Keegi äkki oskab aidata. Tahaks iPhone XR sisse lülitada VoLTE kõned aga saan veateate "Cannot Activate 4G Calls - To enable 4G calls on this account, contact Elisa".
Elisa tehniline tugi ütles, et nende vaates kõik korras.

Pilt
link
Inspiro kirjutas:

Pead omama paketti millel on VoLTE tugi, kõnekaartidega VoLTE ei tööta.

icon_razz.gif


Pakett sisaldab VoLTEt ja nagu eelnevalt mainisin, siis klienditoe vaates kõik okei ehk neil VoLTE sisse lülitatud. Eks näha, mis vastavad
Kommentaarid: 32 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 30
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
alex-pro
HV vaatleja

liitunud: 27.12.2014



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.01.2023 19:16:56 vasta tsitaadiga

slax kirjutas:
Pakett sisaldab VoLTEt ja nagu eelnevalt mainisin, siis klienditoe vaates kõik okei ehk neil VoLTE sisse lülitatud. Eks näha, mis vastavad


Kas iseteeninduses paketti vaates on Lisateenuste all VoLTE/VoWiFi lisateenus ?

Muidu VoLTE/VoWiFi saab tellida ka siis kui pakett seda ei sisalda.
Kui on olemas Mobiil-ID, siis tuleb vajutada selles kastikeses Halda teenust, sealt pääseb vana iseteeninduse aknasse kust on võimalik erinevaid lisateenuseid aktiveerida, sealt annab aktiveerida VoLTE/VoWiFi lisateenus EK ka siis kui paketis see ei sisaldu.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Margus
HV pensionär
Margus

liitunud: 06.04.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.01.2023 19:24:00 vasta tsitaadiga

Mina helistasin sinna, siis tehti lahti 3-el numbril icon_cool.gif
Kommentaarid: 91 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 88
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
slax
HV kasutaja

liitunud: 04.06.2013



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.01.2023 20:28:17 vasta tsitaadiga

alex-pro kirjutas:
slax kirjutas:
Pakett sisaldab VoLTEt ja nagu eelnevalt mainisin, siis klienditoe vaates kõik okei ehk neil VoLTE sisse lülitatud. Eks näha, mis vastavad


Kas iseteeninduses paketti vaates on Lisateenuste all VoLTE/VoWiFi lisateenus ?

Muidu VoLTE/VoWiFi saab tellida ka siis kui pakett seda ei sisalda.
Kui on olemas Mobiil-ID, siis tuleb vajutada selles kastikeses Halda teenust, sealt pääseb vana iseteeninduse aknasse kust on võimalik erinevaid lisateenuseid aktiveerida, sealt annab aktiveerida VoLTE/VoWiFi lisateenus EK ka siis kui paketis see ei sisaldu.


Mobiil-ID teenuse all kirjas järgenv info
“Teenusega seotud toiminguid saad teha Elisa esinduses”

Lisateenuste all VoLTE/VoWiFi lisateenus puudub. Pakett sisaldab VoLTE. Elisa klienditoes öeldi ka, et teenus aktiveeritud.
Proovisin sama SIMi ka Androidis ja VoLTE toimis. Arvan, et tegemist on Elisa ja Apple vahelise probleemiga kui kahes erinevas iPhones sama error.


E: Sain Elisalt uut infot, et arvatavasti on probleem seotud kindla Elisa paketiga. Klientidest oli keegi veel sama probleemi kurtnud iPhone puhul. Lubasid uurida ja teavitada kui kõik korras
Kommentaarid: 32 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 30
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Oliverk
HV veteran

liitunud: 31.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.01.2023 21:00:21 vasta tsitaadiga

slax kirjutas:
alex-pro kirjutas:
slax kirjutas:
Pakett sisaldab VoLTEt ja nagu eelnevalt mainisin, siis klienditoe vaates kõik okei ehk neil VoLTE sisse lülitatud. Eks näha, mis vastavad


Kas iseteeninduses paketti vaates on Lisateenuste all VoLTE/VoWiFi lisateenus ?

Muidu VoLTE/VoWiFi saab tellida ka siis kui pakett seda ei sisalda.
Kui on olemas Mobiil-ID, siis tuleb vajutada selles kastikeses Halda teenust, sealt pääseb vana iseteeninduse aknasse kust on võimalik erinevaid lisateenuseid aktiveerida, sealt annab aktiveerida VoLTE/VoWiFi lisateenus EK ka siis kui paketis see ei sisaldu.


Mobiil-ID teenuse all kirjas järgenv info
“Teenusega seotud toiminguid saad teha Elisa esinduses”

Lisateenuste all VoLTE/VoWiFi lisateenus puudub. Pakett sisaldab VoLTE. Elisa klienditoes öeldi ka, et teenus aktiveeritud.
Proovisin sama SIMi ka Androidis ja VoLTE toimis. Arvan, et tegemist on Elisa ja Apple vahelise probleemiga kui kahes erinevas iPhones sama error.


E: Sain Elisalt uut infot, et arvatavasti on probleem seotud kindla Elisa paketiga. Klientidest oli keegi veel sama probleemi kurtnud iPhone puhul. Lubasid uurida ja teavitada kui kõik korras

Ja mis see pakett siis on?
Kommentaarid: 27 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
slax
HV kasutaja

liitunud: 04.06.2013



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.02.2023 15:46:47 vasta tsitaadiga

Rikkalikult Ulmet 5G Eri

E: Infoliin võttis ühendust ja asi sai fixitud nende poolt.
Kommentaarid: 32 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 30
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Oliverk
HV veteran

liitunud: 31.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.02.2023 16:46:47 vasta tsitaadiga

Ok mul ka mingi ulme pakett vist. Äkki saavad mul ka aktiveerida. Kuigi OP telefonidel oli vist mingi softi probleem hoopis miks VOLTE ära kadus.
Kommentaarid: 27 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Divisor
HV kasutaja

liitunud: 05.05.2013



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.02.2023 04:24:48 vasta tsitaadiga

slax kirjutas:
Rikkalikult Ulmet 5G Eri

E: Infoliin võttis ühendust ja asi sai fixitud nende poolt.


Mul sama pakett just 8 minutit tagasi läks üle ja 5Gst pole haisugi rääkimata 4Gst ja VoLTE-st. Wtf? icon_rolleyes.gif
Telefon istub konkreetselt 3G otsas, hea upgrade Teliast tulles.
Ja just seda kirjutades tekkis 4G 3 pulgaga.

Edit: Tekkis Volte aga 5G-st ei ole ikka haisugi ja noh see 4G speed on ka omaette tase. Pulgad kõiguvad 2-3 peal kuigi klienditeenindaja väitis, et jaa jaa teil ülihea levi meil seal mastid kohe samas olemas.
Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
artur-
HV Guru
artur-

liitunud: 06.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.02.2023 08:18:13 vasta tsitaadiga

Divisor, asukoht?
Kommentaarid: 82 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 72
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dev Grex
HV Guru

liitunud: 29.07.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.02.2023 10:21:16 vasta tsitaadiga

Divisor, Endal on sama seis Tartus 1km kaugusel linnapiirist. Väideti samamoodi, et levi on hea. Samas kiirus on 5-10 korda aeglasem võrreldes Teliaga. Võibolla siis mastid üle müüdud vms.
Kommentaarid: 361 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 303
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Divisor
HV kasutaja

liitunud: 05.05.2013



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.02.2023 12:55:10 vasta tsitaadiga

artur- kirjutas:
Divisor, asukoht?


Tallinn
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
slax
HV kasutaja

liitunud: 04.06.2013



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.02.2023 15:08:27 vasta tsitaadiga

Mul ka linnas 2-3 pulka max, kiirus linna ääres 30 MB max.
Vo-Wifi võtsin välja, sest hommikul viskas 4x järjest kõne kinni.
Kommentaarid: 32 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 30
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Divisor
HV kasutaja

liitunud: 05.05.2013



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.02.2023 17:24:34 vasta tsitaadiga

Nojah küsisin siis toest, et kaugel see 5G on Haaberstis ja selle peale sain vastuseks, et lähiajal ei ole plaanis sinna tugijaamu paigaldada.
Ehk need 5G paketid on ju täiesti kasutud kui ISP-d magavad ja teevad võlts müügitööd.

"Katame 2022. aasta lõpuks poole Eesti elanikkonnast." - icon_lol.gif
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 02.02.2023 17:30:45 vasta tsitaadiga

Ma ei näe nagu üldse, et keegi liigutaks 700Mhz sagedusel, räägivad küll, et hange läbi blablabla, aga no kui linnas ei ela, siis pole 5G haisu ka
Kõik telekomid

_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Norbert
HV vaatleja

liitunud: 06.11.2020




sõnum 02.02.2023 17:59:41 vasta tsitaadiga

Divisor kirjutas:
Nojah küsisin siis toest, et kaugel see 5G on Haaberstis ja selle peale sain vastuseks, et lähiajal ei ole plaanis sinna tugijaamu paigaldada.
Ehk need 5G paketid on ju täiesti kasutud kui ISP-d magavad ja teevad võlts müügitööd.

"Katame 2022. aasta lõpuks poole Eesti elanikkonnast." - icon_lol.gif


Huvitav, minule tuli jaanuari keskel Elisast sõnum (Kasutan Haabersti-Kakumäe kandis Elisa teenuseid), millest järeldan, et uuendati võrku ja lisati 5G

Hea klient! Anname teada, et Elisa teostab paari jargneva paeva jooksul mobiilvorgu hooldustoid, mille kaigus uuendame vorguseadmeid ja lisame 5G. Toode ajal voib esineda nii mobiilkone, interneti kui ka TV-teenuse katkestusi. Taname moistva suhtumise eest! Elisa

Mul 5G võimekusega seadmed puuduvad ja ise testida ei saa aga Cellmapper näitab,nagu oleks Õismäel ja Kakumäel 5G sigaali tuvastatud
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Divisor
HV kasutaja

liitunud: 05.05.2013



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.02.2023 22:27:25 vasta tsitaadiga

Norbert kirjutas:
Divisor kirjutas:
Nojah küsisin siis toest, et kaugel see 5G on Haaberstis ja selle peale sain vastuseks, et lähiajal ei ole plaanis sinna tugijaamu paigaldada.
Ehk need 5G paketid on ju täiesti kasutud kui ISP-d magavad ja teevad võlts müügitööd.

"Katame 2022. aasta lõpuks poole Eesti elanikkonnast." - icon_lol.gif


Huvitav, minule tuli jaanuari keskel Elisast sõnum (Kasutan Haabersti-Kakumäe kandis Elisa teenuseid), millest järeldan, et uuendati võrku ja lisati 5G

Hea klient! Anname teada, et Elisa teostab paari jargneva paeva jooksul mobiilvorgu hooldustoid, mille kaigus uuendame vorguseadmeid ja lisame 5G. Toode ajal voib esineda nii mobiilkone, interneti kui ka TV-teenuse katkestusi. Taname moistva suhtumise eest! Elisa

Mul 5G võimekusega seadmed puuduvad ja ise testida ei saa aga Cellmapper näitab,nagu oleks Õismäel ja Kakumäel 5G sigaali tuvastatud


Ma olen rohkem Väike-Õismäe, Astangu suunas.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.02.2023 23:48:19 vasta tsitaadiga

Millega püüad? Samsungiga?
Kommentaarid: 249 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Divisor
HV kasutaja

liitunud: 05.05.2013



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.02.2023 03:31:14 vasta tsitaadiga

rex kirjutas:
Millega püüad? Samsungiga?


Iphone 13 pro max
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.02.2023 20:01:53 vasta tsitaadiga

Vabandan oma lambakeelt aga kui telefonis on kuni 5G pakett olemas, siis maja ees seistes telefonis tulemuste kontrollimine on lihtne. (sõltub telefonist, mõni parem, mõni kehvem)
Speetest.net ÄPIga.
0-200Mbit/s on võimalik, et 4G või 5G märgiga telefonis on tegemist madalamate sageduste peal toimiva 5G-ga
200-900Mbit/s on tõenäoliselt 3500Ghz 5G

Tulemused teise operaatori praktikast aga ilmselt Elisa sarnane.
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
k2tsss
HV kasutaja

liitunud: 30.07.2013



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.02.2023 15:43:31 vasta tsitaadiga

Mingil põhjusel ei lase S23 Ultra videokõnesid teha, kuigi seaded ja asjad paigas.

Paketiks Elisa Rikkalikult Ulmet 5G Eri

Midagi mobiilse interneti/seadetega?

Teliaga Fold 4 toimib ilusti, seaded kõik samad.

,

_________________
Ei tee ettemaksu ID-kaardiga autentimata kasutajatele!
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
eddvin
HV kasutaja
eddvin

liitunud: 28.08.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.02.2023 16:04:57 vasta tsitaadiga

k2tsss, videokõned üldiselt toimivad ainult sama operaatori numbrite vahel.
Kui õigesti mäletan, siis mõlemal numbril peaks VoLTE välja lülitama ja siis saab ka erinevate operaatorite vahel videokõne toimuda.
S22 vähemalt videokõne toimis Elisa numbrilt Elisa numbrile.
Kommentaarid: 62 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ykshuntka
HV kasutaja
ykshuntka

liitunud: 15.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.02.2023 21:37:00 vasta tsitaadiga

Perepaketi ühel sim kadus võime 4G võrgus netti saada.
Sundides telefoni 3G kasutama saab netti.
Olin juba valmis telol tehaseseadeid taastama, aga leidsin teise telefoni milles sama jama.
Hakkasin elisa abile helistama ja robot teavitas: "hetkel mobiilse internetiga probleemid"
Kommentaarid: 54 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 48
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  Elisa mobiilne internet mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 225, 226, 227 ... 235, 236, 237  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.