|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
kevku
HV kasutaja
liitunud: 05.10.2007
|
27.01.2023 21:13:45
|
|
|
| Üllatav et TV teenuse kliente ikka 200k on. Arvestades vene kanalite kadumist võiks arvata et väga paljud loobusid TV paketist.
|
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
trebla
Kreisi kasutaja

liitunud: 07.12.2002

|
27.01.2023 21:25:58
|
|
|
| kevku kirjutas: |
| Üllatav et TV teenuse kliente ikka 200k on. Arvestades vene kanalite kadumist võiks arvata et väga paljud loobusid TV paketist. |
Pigem mitte. Pole ju võimalik loobuda kõigest mis juba sisse harjunud (see vaenuliku Lääne kraam). Uudised, ideoloogia ja "isamaaline propaganda" on iternetis.
_________________ Having a smoking section in a restaurant is like having a peeing section in a swimming pool.
velo.clubbers.ee |
|
| Kommentaarid: 68 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pois11
HV Guru
liitunud: 11.10.2003
|
30.01.2023 09:35:54
|
|
|
Huvitav, et Telia tehnilise toega ei ole enam kuidagi võimalik kirja teel ühendust saada. Pakuvad ainult tagasi helistamise teenust.
Mul on spetsiifiline probleem. Kasutan smtp serverit ja nüüd 3-4 päeva ei saa sellega alati ühendust. Ja kui saabki ühendust, siis on jube aeglane. Alguses kahtlustasin, et asi on serveris endas aga siis avastasin, et Tele2 ja Elisa võrgus töötab nagu siidi. Üllatus oli veel see, et kui kiire on üleslaadimine võrreldes Telia võrguga.
Kuidas sellist jama klienditeenindajale seletada?
|
|
| Kommentaarid: 112 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
109 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Magic
HV Guru

liitunud: 28.12.2001
|
30.01.2023 10:20:38
|
|
|
| trebla kirjutas: |
| kevku kirjutas: |
| Üllatav et TV teenuse kliente ikka 200k on. Arvestades vene kanalite kadumist võiks arvata et väga paljud loobusid TV paketist. |
Pigem mitte. Pole ju võimalik loobuda kõigest mis juba sisse harjunud (see vaenuliku Lääne kraam). Uudised, ideoloogia ja "isamaaline propaganda" on iternetis. |
Go3 olevat korralikult pihta saanud seega ka kõik selle vahendajad... Seega ikka mõjutas, ilmselt seetõttu ka nüüd see go3 1€ kampaania Telia all.
|
|
| Kommentaarid: 235 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
201 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pppd
Kreisi kasutaja
liitunud: 21.06.2004
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jeesus188
kodustatud

liitunud: 14.04.2003
|
01.02.2023 12:02:34
|
|
|
Nüüd igal pool rõhuvad kõik mingile küberturvalisusele, vist muuga enam hinnatõusu ei põhjenda...kõik 3 viimased kuu selle peale lasevad liugu
pppd, lukus, ei näe ugeda peale pealkirja
_________________ This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud" |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Viktor
Kreisi kasutaja
liitunud: 26.06.2005
|
15.02.2023 01:18:08
|
|
|
| diil ja tõstis hinda ja see ka vist soodusega 12 gb netiga pakettil 9€ peale! oli 7 tele 2 pakub 2 euri odavamad ja 3 gb rohkem ka. et nagu oli enne hind. kuna diilis pole vist mingeid lisa teenuseid mida pole ka tele2-l nt applewatch tugi jne. et suht sama värk? siis peaks vist ära kolima aastas säästaks 24€. oleks rohkem netti. muidu wifi peal ja palju ringi ei liigu niit ei tea mida kaotan- võidan? kõnepost vast tele2-l mitte halvem kui diil-s ja lisaks tasuta üritatud kõne teenus. äkki keegi midagi kommenteerib juurde kes läind tele2-sse vahe märgatav millegis jne?
|
|
| Kommentaarid: 44 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
44 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Magic
HV Guru

liitunud: 28.12.2001
|
15.02.2023 08:38:52
|
|
|
| Viisin terve firma 4 kuud tagasi tele2 alla. Pole mingit vahet kvaliteedis või levis, aga hinnas oli võit 80% esimene aasta ja hiljem 40%. Lisaks see uus kõnekekeskuse lahendus ikka telia vanast lahendusest oluliselt mugavam.
|
|
| Kommentaarid: 235 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
201 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Hiid
HV Guru

liitunud: 23.03.2002
|
15.02.2023 08:46:30
|
|
|
mulle ka Tele2 helistas ja möllis, ütles et neil ei ole enam ajutisi pakette. Et nii, nagu nüüd saad, nii jääbki.
_________________ Hapud viinamarjad |
|
| Kommentaarid: 663 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
512 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Vahur
HV Guru

liitunud: 01.10.2006
|
15.02.2023 08:57:23
|
|
|
Jääbki, kuni järgmise hinnatõusuni
|
|
| Kommentaarid: 458 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
388 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Viktor
Kreisi kasutaja
liitunud: 26.06.2005
|
15.02.2023 11:57:56
|
|
|
| Hiid kirjutas: |
| mulle ka Tele2 helistas ja möllis, ütles et neil ei ole enam ajutisi pakette. Et nii, nagu nüüd saad, nii jääbki. :P |
mul tele2 pakkumises kirjas nii:
Pakkumine kehtib 24 kuud. Lubame, et selle perioodi lõppedes teeme Sulle uue ja otse
loomulikult mõistliku hinnaga pakkumise. Kuna oleme vabad bürokraatiast ja mõttetust
raiskamisest, saame alati pakkuda kvaliteetset teenust turu parima hinnaga.
|
|
| Kommentaarid: 44 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
44 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jeesus188
kodustatud

liitunud: 14.04.2003
|
15.02.2023 18:40:48
|
|
|
Oodake, oodake ärge pange toru ära, mis te tele2 ei soovi, see ju nii odav.....ei tasu siis hinda lambist tõsta 300% kõnedele...sp sai ära mindud....vaikus
_________________ This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud" |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Viktor
Kreisi kasutaja
liitunud: 26.06.2005
|
28.02.2023 11:40:31
|
|
|
diil moosis ära ja jäin diili. nr hakkas liikuma ja siis nad helistasid. soodsamalt ei teinud kui tele2 aga alla lasid hinna pea samale tasemele mis ta oli enne. ja mis tele2 pakkus. gb-sid jääb 3 võrra vähem kui tele2. aga ma seni sellega rahul olnud! et otsustasin mitte liikuda.
kuidgi samas peaks mainima et lasnas olid tele2-l kiirused paremad sain siin ühe teloga testida kui diil-s eriti üleslaadimine! ja nagu iga tulemuses olid oma 20% võrra nad kiiremad!
üles näitas diil vahestisegi 1 mb- 4g siis.
ja olen vist imelik et sellist asja kasutan. aga kõneposti teenus on telial ka palju parem st.1 odavam. 2. oma tervitust saab salvestada,3 tuleb ka meilile. 4. töötab iphone hõivatud režiimis.
4. punkti kohta ei tea kuida tele2-s aga muud ei ole nii tuleb väidetavalt mms-ga ja mingeid seadistusi muuta ei saa. peale tervitus keele ja isegi mitte valida 2 tervitus keelt nt.
minu telia äpp ka mida vahest kasutan ja vaatan kuidagi mugavam kui iseteenindus! seal gb-sid vaadata jne!
et selliste argumentidega jäin siis diili
| Viktor kirjutas: |
| diil ja tõstis hinda ja see ka vist soodusega 12 gb netiga pakettil 9€ peale! oli 7 tele 2 pakub 2 euri odavamad ja 3 gb rohkem ka. et nagu oli enne hind. kuna diilis pole vist mingeid lisa teenuseid mida pole ka tele2-l nt applewatch tugi jne. et suht sama värk? siis peaks vist ära kolima aastas säästaks 24€. oleks rohkem netti. muidu wifi peal ja palju ringi ei liigu niit ei tea mida kaotan- võidan? kõnepost vast tele2-l mitte halvem kui diil-s ja lisaks tasuta üritatud kõne teenus. äkki keegi midagi kommenteerib juurde kes läind tele2-sse vahe märgatav millegis jne? |
|
|
| Kommentaarid: 44 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
44 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Draqula
HV Guru
liitunud: 29.10.2004
|
07.03.2023 12:35:18
|
|
|
Kuna Elisa nöögib (peale TV osas Android äpile kolimist ei ole nõus enam andma tasuta rendile võrguseadet) siis plaan on "Telia 1" pakkumine vastu võtta, hetkel veel puudu koduinternet.
Tõenäoliselt saab valitud 100Mb/s pakett, mis peaks siis Telia 1 abil mutanteeruma 200Mb/s ühenduseks.
Vaatan, et kortermajja kaabliga ühenduse puhul pakutakse 2 seadet - Genexis Pure ED500 ja Telia X2 (Technicolor DGA4330)
Kas on põhjust ühte või teist neist eelistada/küsida?
Arvestades, et wifi ruuter on mul oma ehk Telia purgi wifi osa kasutama ei hakka ning TV vaatamine jätkub Android äpiga, mis telekas jookseb.
|
|
| Kommentaarid: 42 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
34 |
|
| tagasi üles |
|
 |
KillFrenzy
HV Guru

liitunud: 05.04.2003
|
07.03.2023 13:57:38
|
|
|
Draqula, vaata interneti teemat. Osad kurdavad X2 wifi ikaldusi ja teised staatilise ip'ga lanis mingeid anomaaliaid.
Kui sul enda wifi ruuter on olemas miks sa üldse seda telia ruuterit siis vajad? Ühendus üle telefonikaabli?
|
|
| Kommentaarid: 151 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
133 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Draqula
HV Guru
liitunud: 29.10.2004
|
07.03.2023 14:19:16
|
|
|
| KillFrenzy kirjutas: |
Draqula, vaata interneti teemat. Osad kurdavad X2 wifi ikaldusi ja teised staatilise ip'ga lanis mingeid anomaaliaid.
Kui sul enda wifi ruuter on olemas miks sa üldse seda telia ruuterit siis vajad? Ühendus üle telefonikaabli? |
Ma pole ausaltöelda uurinud täpsemalt kuidas Telia minu majas toimetab.
Optikat vist pole, tõenäoliselt tuleb võrgukaabel alt tehnilisest ruumist tuppa (2008 ehitatud korrusmaja).
Mul on ASUS AX88U hetkel Elisa coax modemi sabas (kuna kuivem ja puhtam tunne, kui viimane ots on selgelt enda käes, iseenesest ka Elisa purk oskaks wifit, kuigi mitte eriti hästi).
Olen avatud soovitustele, mis oleks Telia koduinterneti puhul mõistlik lahendus?
|
|
| Kommentaarid: 42 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
34 |
|
| tagasi üles |
|
 |
KillFrenzy
HV Guru

liitunud: 05.04.2003
|
07.03.2023 15:07:20
|
|
|
Draqula, vaata kodulehelt mis kiirusi pakutakse.
Kui optika või võrgukaabel siis pane see sama asus sinna otsa ja tehtud.
|
|
| Kommentaarid: 151 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
133 |
|
| tagasi üles |
|
 |
bladerunner
HV Guru
liitunud: 17.01.2002

|
07.03.2023 15:23:21
|
|
|
| KillFrenzy kirjutas: |
| Draqula, vaata interneti teemat. Osad kurdavad X2 wifi ikaldusi ja teised staatilise ip'ga lanis mingeid anomaaliaid. |
X2 DHCP anomaaliad tunduvad nüüd peale viimast softiuuendust kadunud olema, hetkel uptime 29p ja pole enam probleeme olnud.
_________________ Experience is what you get when you don't get what you want. |
|
| Kommentaarid: 169 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
158 |
|
| tagasi üles |
|
 |
indrpo
HV Guru
liitunud: 14.11.2004
|
07.03.2023 19:52:36
|
|
|
| Selles kortermajas ilmselt KMI lahendus, Cat keldri switchist, tehnik pistab/ühendab juhtmeotsa sulle tuppa ja pane oma ASUS sinna külge, kõik.
|
|
| Kommentaarid: 262 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kapuuts
HV vaatleja
liitunud: 25.09.2004
|
17.03.2023 21:42:35
|
|
|
Mul Telia 1 lahendus, millega 2xkiirem internet ehk sajane ühendus on hetkel kahesaja peal. Viimased päevad aga olen täheldanud et kiirus on saja peal ehk poole aeglasem. Proovisin eile speedtesti ja sada üles, sada alla. Tegin seadmetele restardi ja voilaa ühendus 200. Täna õhtul aga arvutiga jännates jälle kiirus 100, uut seadmete restarti pole veel teinud aga mis võib sellise asja põhjuseks olla?
ühendus - valguskaabel ja arvuti ühendatud kaabliga otse ruuterisse (Genexis Pure ED500)
viimati muutis kapuuts 17.03.2023 21:43:47, muudetud 1 kord |
|
| tagasi üles |
|
 |
KillFrenzy
HV Guru

liitunud: 05.04.2003
|
17.03.2023 21:43:12
|
|
|
| Võrgukaabel vigane või võrgukaabli pistikud vigased.
|
|
| Kommentaarid: 151 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
133 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Betamax
HV Guru

liitunud: 29.05.2003
|
|
| Kommentaarid: 751 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
564 |
|
| tagasi üles |
|
 |
KillFrenzy
HV Guru

liitunud: 05.04.2003
|
17.03.2023 21:57:56
|
|
|
| See hetk kui 100 tuleb, peaks ruuterisse logima, siis näeb mis port on 100 mis 1000.
|
|
| Kommentaarid: 151 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
133 |
|
| tagasi üles |
|
 |
indrpo
HV Guru
liitunud: 14.11.2004
|
17.03.2023 22:43:31
|
|
|
Kui wifiga üle 100 ikka annab ja telefonis võiks heas wifis see speedtest tulemus olla äpiga mingi 190+ siis ilmselgelt on kaabliga lauaka kaabel kahtlane. Aga ruuteri UI annab portide kiiruste kohta infot, kliendina ka Telia Online Abi.
https://www.telia.ee/abi/diagnostika
ps. see ei ole siin teemas esimene juhtum.
|
|
| Kommentaarid: 262 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
_marek
HV Guru

liitunud: 31.12.2002
|
19.03.2023 11:48:17
|
|
|
| Kas Telia 5g mobiilis piiramatut paketti saaks kasutada põhilise koduinterneti lahendusena, st lasta sealt läbi ka kogu TV teenuse mahu? Või rakendub siis ikkagi mingi peenes kirjas piirang?
|
|
| Kommentaarid: 130 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
118 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Betamax
HV Guru

liitunud: 29.05.2003
|
|
| Kommentaarid: 751 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
564 |
|
| tagasi üles |
|
 |
taavi
HV veteran
liitunud: 04.02.2002
|
19.03.2023 15:43:13
|
|
|
| 2T mahupiirang on.
|
|
| Kommentaarid: 70 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
61 |
|
| tagasi üles |
|
 |
701kka
HV vaatleja
liitunud: 05.09.2019
|
19.03.2023 15:49:13
|
|
|
Keegi teab, kas mobiilse elu paketi SIMiga on võimalik kasutada Teliast renditud Zyxel NR7101-t? Iseteeninduses lepingut sõlmima justkui lubab, kuid märge on juures
| tsitaat: |
| 5G ruuterid toimivad ainult üle õhu leviva Telia kodu- või äriinternetiga. |
Mis tasandil see reegel jõustatud on? Kas NR7101-l on mingisugune custom fw või ei lubata võrku muude pakettide seadmeid Telia renditud ruuteriga vmt?
|
|
| Kommentaarid: 10 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
10 |
|
| tagasi üles |
|
 |
napoleon
Unknown virus

liitunud: 08.12.2008
|
19.03.2023 16:49:02
|
|
|
Mul telefonis 5G toimib. Mobiilse elu paketis on mahtu 20GB st. pole piiramatu. Eeldatavalt võiks toimida kui pole just mingit sellist käkki sisse pandud, et APN ilmtingimata fix peab olema.
Samas kui karjuvat vajadust pole, siis mina ruuterit ISP käest ei ostaks. Krt teab mis nad seal "sinu parema teenindamise huvides" kinni on keeranud. Rentida võib kui korra proovida tahad.
Disclaimer: viimane lause kehtib kui oskad ise konfida. Kui tahad, et klienditeenindus aitaks, siis jälle on ilmselt ISP ruuter parem kuna nad näevad ise ka sinna sisse.
|
|
| Kommentaarid: 78 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
indrpo
HV Guru
liitunud: 14.11.2004
|
19.03.2023 17:46:43
|
|
|
| 701kka kirjutas: |
Keegi teab, kas mobiilse elu paketi SIMiga on võimalik kasutada Teliast renditud Zyxel NR7101-t? Iseteeninduses lepingut sõlmima justkui lubab, kuid märge on juures
| tsitaat: |
| 5G ruuterid toimivad ainult üle õhu leviva Telia kodu- või äriinternetiga. |
Mis tasandil see reegel jõustatud on? Kas NR7101-l on mingisugune custom fw või ei lubata võrku muude pakettide seadmeid Telia renditud ruuteriga vmt? |
Telia renditav seade on kohandatud FWga Kodu ja Äriinterneti jaoks. Kuna seda saab ainul tehniku paigaldusega siis sinna vastav sim ka pannakse.
Lisaks on need ruuteris kaughaldusega ainult õiges paketis ja tarkvarauuendused tulevad ka ainult selle kaudu.
|
|
| Kommentaarid: 262 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Hazar
Kreisi kasutaja

liitunud: 24.08.2004
|
23.03.2023 01:22:47
|
|
|
Mul selline mure, et üritan mudelrongi külge teibitud iphone 13lt üle wifi videot striimida aga ei tule normaalselt välja. Nimelt hakib iga paari minuti tagant, hüppab edasi ja tagasi vms. Testiks panin ethernet adapteri külge ja niimoodi sama häda ei ole aga samas pean wifiga asja tööle saama sest muidu rong ringi ei käi. Teoreetiliselt peaks mul ideaalne olukord olema - Telia 100Mbps ühendus, X2(DGA4330) ruuter, ühtegi teist võrku lähedal ei ole, rong on ruuterist maksimaalselt 10m kaugusel aga nende vahel on ainult õhk. Enne praegust ruuterit oli see teine mida Telia praegu pakub, genexis vist oli bränd, täpselt sama tulemus. Üle 4g saab head ühendust umbes poole päeva jagu aga ülejäänud aega on liiga umbes ja samuti hakib. Proovisin ka mõningaid muid telefone aga pmst. sama või halvem tulemus. Proovitud 2.4Ghz ja 5Ghz ja eri kanaleid ka igaks juhuks. EM müra anduriga vaatasin ka üle, mingeid anomaaliaid ei leidnud.
Järgmine suurem samm oleks telefoni asemel mingi gopro vms pista ja selle striimi ise puhverdada aga sellega kaasneksid muud hädad ja häkkimine, praegu proovin veel wifit korda saada. Kas keegi oskab soovitada paremat ruuterit näiteks? või wifi access pointi? Või midagi muud mis aitaks?
|
|
| Kommentaarid: 29 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
28 |
|
| tagasi üles |
|
 |
BA79
Kreisi kasutaja
liitunud: 10.04.2021

|
25.03.2023 02:12:38
|
|
|
| Hazar kirjutas: |
Mul selline mure, et üritan mudelrongi külge teibitud iphone 13lt üle wifi videot striimida aga ei tule normaalselt välja. Nimelt hakib iga paari minuti tagant, hüppab edasi ja tagasi vms. Testiks panin ethernet adapteri külge ja niimoodi sama häda ei ole aga samas pean wifiga asja tööle saama sest muidu rong ringi ei käi. Teoreetiliselt peaks mul ideaalne olukord olema - Telia 100Mbps ühendus, X2(DGA4330) ruuter, ühtegi teist võrku lähedal ei ole, rong on ruuterist maksimaalselt 10m kaugusel aga nende vahel on ainult õhk. Enne praegust ruuterit oli see teine mida Telia praegu pakub, genexis vist oli bränd, täpselt sama tulemus. Üle 4g saab head ühendust umbes poole päeva jagu aga ülejäänud aega on liiga umbes ja samuti hakib. Proovisin ka mõningaid muid telefone aga pmst. sama või halvem tulemus. Proovitud 2.4Ghz ja 5Ghz ja eri kanaleid ka igaks juhuks. EM müra anduriga vaatasin ka üle, mingeid anomaaliaid ei leidnud.
Järgmine suurem samm oleks telefoni asemel mingi gopro vms pista ja selle striimi ise puhverdada aga sellega kaasneksid muud hädad ja häkkimine, praegu proovin veel wifit korda saada. Kas keegi oskab soovitada paremat ruuterit näiteks? või wifi access pointi? Või midagi muud mis aitaks? |
Rong ehk saatja liigub vastuvõtja suhtes- muutub ka raadiolainete levimine sest karakteristikud muutuvad- võimalikud peegeldused jne.
100% stabiilset vastuvõttu juhtmevabalt ei saagi. Kui jälgid nt bussiga sõites kuidas iga hetk mobiili signaalitugevus muutub. See on seepärast, et liikudes ühe tugijaama signaalitugevus kahaneb, telefon otsib teist tugevamat tugijaama ja sinna ühendudes näitab ajutiselt jälle tugevamat signaali kuni sellest möödudes jälle kahaneb. Sama toimub ka Wifiga. Raadiosignaal on selles mõttes ebastabiilne, et muutub sõltuvalt oludest ja see on ka põhjus miks kriitilise või lihtsalt stabiilsust nõudva seadme ühendamisel tuleks eelistada kaabliga ehk ethernet ühendust või optikat.
Üks võimalus on mingi võimsama wifi saatjaga Extender vahele panna. Extender ruuteriga ühendada kaabliga ja nii vast mängides Extenderi asukohaga liikuva rongi suhtes juhtmevabalt nt rongi kohale riputades extenderi võimalikult trajektoori (raudtee) keskele saab parema tulemuse. Iphone minu arvates ei ole hea Wifi liidesega- endal täiesti olemas võrdlusmoment, mille tulemus on üks: Isegi selline telefon nagu Huawei P8Lite on parema wifi võimekusega kui mu enda Iphone SE2020 . Seega jah teiseks võimaluseks oleks katsetada mõne android telefoniga- mis ei tohiks siiski mingi odav mänguasi olla vaid veidi kvaliteetsem. GoPro vms ei oska kommenteerida.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
pwnage
HV kasutaja

liitunud: 20.03.2009
|
26.03.2023 17:58:35
|
|
|
| indrpo kirjutas: |
| 701kka kirjutas: |
Keegi teab, kas mobiilse elu paketi SIMiga on võimalik kasutada Teliast renditud Zyxel NR7101-t? Iseteeninduses lepingut sõlmima justkui lubab, kuid märge on juures
| tsitaat: |
| 5G ruuterid toimivad ainult üle õhu leviva Telia kodu- või äriinternetiga. |
Mis tasandil see reegel jõustatud on? Kas NR7101-l on mingisugune custom fw või ei lubata võrku muude pakettide seadmeid Telia renditud ruuteriga vmt? |
Telia renditav seade on kohandatud FWga Kodu ja Äriinterneti jaoks. Kuna seda saab ainul tehniku paigaldusega siis sinna vastav sim ka pannakse.
Lisaks on need ruuteris kaughaldusega ainult õiges paketis ja tarkvarauuendused tulevad ka ainult selle kaudu. |
Huvitav, kui ma samasuguse ruuteri ostan mujalt, kas siis töötab mobiilse elu sim-iga? Või mis oleks hea ja toimiv 5G ruuter? Siit midagi?: https://www.hinnavaatlus.ee/products/Arvutikomponendid/V%C3%B5rguseadmed/5b523d830207c43af9ef0d5daea1b166/
|
|
| Kommentaarid: 50 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
50 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Betamax
HV Guru

liitunud: 29.05.2003
|
|
| Kommentaarid: 751 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
564 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pwnage
HV kasutaja

liitunud: 20.03.2009
|
|
| Kommentaarid: 50 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
50 |
|
| tagasi üles |
|
 |
cummel
Kreisi kasutaja
liitunud: 13.06.2009
|
11.04.2023 15:04:19
|
|
|
Tere!
Eile avastasin, et TV pilt on paigast ära. Tuli välja, et Telia on digiboxi seaded osaliselt lukustanud. Näiteks "värviruumi seaded" on YCbCr420 10 bit ja seda enam muuta ei saa. Kas on võimalik kuidagi boxi seadeid unlockida?
|
|
| Kommentaarid: 130 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
120 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jeesus188
kodustatud

liitunud: 14.04.2003
|
11.04.2023 16:02:17
|
|
|
Kas telekal on ultra deep color vms (oleneb tootjast) aktiveeritud?
_________________ This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud" |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
cummel
Kreisi kasutaja
liitunud: 13.06.2009
|
11.04.2023 16:25:19
|
|
|
| jeesus188 kirjutas: |
| Kas telekal on ultra deep color vms (oleneb tootjast) aktiveeritud? |
LG CX OLED, deep on sees. Asi ikka boxis. Klienditugi kontrollis enda boxi ka ja seal sama asi.
|
|
| Kommentaarid: 130 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
120 |
|
| tagasi üles |
|
 |
indrpo
HV Guru
liitunud: 14.11.2004
|
11.04.2023 17:01:59
|
|
|
Uurivad. 10bit säte on vaikimisi ees aga selle all muuta laseb 8bit. küllap fix tuleb.
Seda pole olnud vaja muuta, muudeti Adaptive HDR peale vaikimisi sest muidu olid äppide striimid kehva pildiga HDR teleritel.
Parandusi oli teisigi, näiteks öösel ei lähe digiboks ja tv enam käima kui update tuleb jms.
Muidu selleks TeliaTV teema foorumis olemas.
|
|
| Kommentaarid: 262 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Draqula
HV Guru
liitunud: 29.10.2004
|
21.04.2023 11:17:48
|
|
|
Ma saan aru, et Raplamaal ja Pärnumaal läks nüüd Telia 3G kinni.
On meil siin HV kasutajaid Raplamaalt või Pärnumaalt, kellel endal või lähedasel kasutusel vaid 2G/3G toega telefon?
Kuidas on kõned 2G võrgus?
Väidetavalt on Telia natuke ka omalt poolt pingutanud, et 2G suurenenud koormuse välja veaks:
| tsitaat: |
| Telia raadiovõrgu osakonna juhi kinnitusel on ettevõte lisanud kõigisse maakondadesse, kus 3G on suletud, juurde ka 2G võrgu mahte. |
|
|
| Kommentaarid: 42 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
34 |
|
| tagasi üles |
|
 |
indrpo
HV Guru
liitunud: 14.11.2004
|
21.04.2023 16:56:23
|
|
|
Hetkel pole 2G kõnede korral vahet täheldanud, vanemal ka "uus" 3310. 2G levipulgad isegi põhjas eelneva 3G pulk vähem asemel.
Pigem võib isegi parem kui varem olla, sest hulk vanemaid 4G nuti samsungeid on olnud vaikimisi 2G/3G sättel ja nüüd avastatakse LTE sisse lülitada.
|
|
| Kommentaarid: 262 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pois11
HV Guru
liitunud: 11.10.2003
|
21.04.2023 19:30:27
|
|
|
| Pole suurt vahet midagi. Endal pixel 3 kasutuses ja kui läänemaal olen siis on kõlaris kergelt kuulda vanakooli tõktagi-tõktagi-tõktagi... spetsiifilist ühenduse häält. 3G võrgus seda ei olnud kuulda.
|
|
| Kommentaarid: 112 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
109 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Magic
HV Guru

liitunud: 28.12.2001
|
21.04.2023 19:37:25
|
|
|
Põlvamaal rabas oli rohkem jak-jak see 2G
3G kasu oli 0, torni otsas sai 4G kätte. Seega ma küll ei kurda kui kinni panevad, siis ideeliselt peavad need 2G augud ka ära klaarima.
|
|
| Kommentaarid: 235 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
201 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Betamax
HV Guru

liitunud: 29.05.2003
|
|
| Kommentaarid: 751 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
564 |
|
| tagasi üles |
|
 |
bladerunner
HV Guru
liitunud: 17.01.2002

|
22.04.2023 19:12:47
|
|
|
Mõttes? Paljud telefonid mida Telia ise ei müü ei oma VoLTE tuge, sõltumata nende vanusest. Ehk 4G andmeside on kenasti olemas aga kõned kukuvad 2G peale edaspidi.
_________________ Experience is what you get when you don't get what you want. |
|
| Kommentaarid: 169 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
158 |
|
| tagasi üles |
|
 |
BA79
Kreisi kasutaja
liitunud: 10.04.2021

|
22.04.2023 20:07:26
|
|
|
| bladerunner kirjutas: |
| Mõttes? Paljud telefonid mida Telia ise ei müü ei oma VoLTE tuge, sõltumata nende vanusest. Ehk 4G andmeside on kenasti olemas aga kõned kukuvad 2G peale edaspidi. |
Põhimõtteliselt olen sama meelt.
Mul on ka 4G võimekusega telefon, aga ma ei kasuta sellega enamasti mobiilset netti. Väga harva kui läheb vaja siis korraks lükkan sisse. Siiani on 3G režiimis paremini hakkama saanud kui 4G-s. Varem sellest juba foorumis kirjutanud ja üle kordama ei hakka.
Ultra-hüper nutitelefoniga kõnesides ajas tagasi nii umbes 30 aastat. Jah ma tean, et HD-kõnesid teha ei saa, aga minu jaoks on tähtsam kõneside säilimine, kui mobiilne internet.
Rohkem mõjutaks võib-olla kui peaks mobiilset netti tööasjus kasutama. Need, kellel see mure on, saan neist hästi aru. Tunnen kaasa kui asi läheb kehvemaks kui 4G levi juhtumisi pole piisavalt.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Scott
Kreisi kasutaja

liitunud: 09.08.2016
|
22.04.2023 20:16:44
|
|
|
| Kui 3G maha läheb, saab Telia parandada 4G levi ka. Praegu ei saa, pole ruumi ega sagedusi. 3G sagedused tühjaks ei jää, sinna tuleb 4 ja 5 gee.
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
salatoimik
HV Guru

liitunud: 08.08.2006
|
22.04.2023 22:14:56
|
|
|
| Magic kirjutas: |
Põlvamaal rabas oli rohkem jak-jak see 2G
3G kasu oli 0, torni otsas sai 4G kätte. Seega ma küll ei kurda kui kinni panevad, siis ideeliselt peavad need 2G augud ka ära klaarima. |
Kummas rabas Telia ei levi? või on peale valgesoo ja meenikunno veel mõni raba põlvamaal?
Üldiselt ma telia puhul ei tea aga arvata on, et saatse/värska ning narva ja peipsi vahel on kõigil probleeme leviga ja üsna korralikult. 2g kõnede jaoks võib olla aga 4g ja andmeside otsi taga
_________________ LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud |
|
| Kommentaarid: 39 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
35 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Magic
HV Guru

liitunud: 28.12.2001
|
24.04.2023 10:31:58
|
|
|
meenikunno, mõlemad olime diilis ehk sama võrk. Iphone 12 ja Samsung S10. Ma rabatee ühes otsas, teine teises
Valgesoo ok, seal ju isegi mingi interaktiivne mäng tehtud nüüd
|
|
| Kommentaarid: 235 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
201 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Betamax
HV Guru

liitunud: 29.05.2003
|
|
| Kommentaarid: 751 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
564 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|