Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Elektriteema, ehk arutelu asjadest, milles pinge sees märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 93, 94, 95 ... 113, 114, 115  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 14.01.2023 16:56:53 vasta tsitaadiga

Aga võiks olla. Kah harvia keris ja üks tenn hakkas lekkima, mida kuumem seda rohkem. Saun kuumaks ja rike lükkas välja. Uus tenn ja korras, ilma rikketa ei teagi et korpus voolu alla tahab minna. Kui viga on tenni sees siis koro päästab, muul puhul võib põlema minna.
_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
Kommentaarid: 179 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 145
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Jerry
4K külmavana
Jerry

liitunud: 01.02.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 14.01.2023 17:15:20 vasta tsitaadiga

p2ep kirjutas:
Jerry kirjutas:
ma kahtlustaks kerise küttekehi. Niiskusega aktiveeruks RVK.
kui ikka peakaitsme välja lõi, siis peab normaalne lühis olema

küttekeha võib isegi terve olla, aga niiskuse tõttu on ühenduse koha peale tahmajutt tekkinud ja see juhib sitaks hästi elektrit

Keris ei ole RVK taga ju.
kindel icon_question.gif
kohstust pole aga keegi ei keela ka

_________________
Kes meie maale tulnud on ja kellel siin ei meeldi –
me rajad lahkelt lahti on, las minna, kui ei meeldi /Hando Runnel
Kommentaarid: 131 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 105
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ref
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.08.2003




sõnum 14.01.2023 17:18:30 vasta tsitaadiga

p2ep kirjutas:
Jerry kirjutas:
ma kahtlustaks kerise küttekehi. Niiskusega aktiveeruks RVK.
kui ikka peakaitsme välja lõi, siis peab normaalne lühis olema

küttekeha võib isegi terve olla, aga niiskuse tõttu on ühenduse koha peale tahmajutt tekkinud ja see juhib sitaks hästi elektrit

Keris ei ole RVK taga ju. Harvia kerise juhend keelab lausa RVK kasutamise.

Saad sa mõne viite tollele keelule anda? Kiire guugel ja Harvia paigaldusjuhendid seda ei sisaldanud... Huvitab eelkõige seetõttu, et EVS-HD 60364-4-41:2007 paneb ette alates 2019 kõik ahelad RVK-ga varustada.

Isegi kui juhend seda ütleb peaks, minu arusaama järgi, kehtivad elektriohutusnõuded olema need mille järgi paigaldus käib. Või ei?

Jällegi, siin foorumis on teadjamaid mehi, aga minu arusaama järgi võiks/peaks niisketes ruumides olema RVK kasutusel ning boileri/muu niiske asukohaga tenni puhul peaks/võiks too RVK olla viitega, mis peaks lubama esmasel lülitusel võimalikul kondensaadil aurustuda, et RVK ei rakenduks.
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 14.01.2023 17:20:55 vasta tsitaadiga

Kui teemaks on RVK, siis kas sel juhul lendaks peakaitse ikka välja? RVK rakendub ju rikkeveoolu peale kui vool läheb jalutama kuhugi, kuhu minema ei peaks ja jutt on milliampritest. Või saan valesti aru?
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ref
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.08.2003




sõnum 14.01.2023 17:24:15 vasta tsitaadiga

napoleon kirjutas:
Kui teemaks on RVK, siis kas sel juhul lendaks peakaitse ikka välja? RVK rakendub ju rikkeveoolu peale kui vool läheb jalutama kuhugi, kuhu minema ei peaks ja jutt on milliampritest. Või saan valesti aru?

Faasi ja maa lühise korral nt rakenduvad mõlemad - takistus piisavalt väike ja liinil tekib ületarbimine (reeglina sadades amprites) ning kaitse rakendub. Samal ajal vaatab ka RVK, et ou, neutraali poolelt tagasi tulev vool erineb faasi pealt minevast üle tema mõõdetu (reeglina 30mA) ning rakendub. Kusagil tulevad mängu ka lülitite karakteristikud ning vb ka selektiivsus (kuigi vist mitte liinikaitsme ja RVK rollis?) nii, et võivad rakenduda mõlemad, võib rakenduda ka üks. Sõltub konkreetsest olukorras ja voolude erinevusest.
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 14.01.2023 17:59:07 vasta tsitaadiga

jules kirjutas:
Küsiks nõu.
Tegin sauna, el keris. 3h peale kerise välja lülitamist lõi peakaitsme välja majal, kilbist oli ainult keris välja läiinud. Hetkel siis keris endiselt väljas. Mis võis siin juhtuda?

Mis teeb, kui uuesti sisse lükkad? Algul kaitsme, siis ka kerise küttesse. Valmistu muidugi peakaitsme väljalülituseks. Et naisel tähtis seep pooleli poleks vms.
Kommentaarid: 247 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 226
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
arnis
HV veteran
arnis

liitunud: 18.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 14.01.2023 18:18:35 vasta tsitaadiga

ref kirjutas:

Jällegi, siin foorumis on teadjamaid mehi, aga minu arusaama järgi võiks/peaks niisketes ruumides olema RVK kasutusel ning boileri/muu niiske asukohaga tenni puhul peaks/võiks too RVK olla viitega, mis peaks lubama esmasel lülitusel võimalikul kondensaadil aurustuda, et RVK ei rakenduks.


Tavalise, laiatarbemüügis oleva 30mA RVK eesmärk on kaitsta elusolendeid, nagu inimesed.
Nende paigaldamise eeskirjad on hunnik ebaõnnestunud p*ska, mis vaikselt vigadest õpib. Ei soovita näppu järjel hoida.
* Viitega RVK ei kaitse inimelusid hästi, selle võiks paigaldada ainult selline elektrik, kes päriselt ka aru saab, mida ta teeb.

Kui eeldada, et ma olen teadjamees ja kui mind kasvõi natukenegi usaldada, siis soovitan kõigil paigaldada RVK absoluutselt kõigele, mis asub vahetus läheduses inimestele, see sisaldab ka ainult
kaabeldust, mis asub inimestele lähedal, aga seade ise ei asu. Kuni 5cm sügavusel kiviseina sees on siiski inimesele lähedal. Seinadele kinnitatakse metallist telekahoidjaid jms.

Minu kogunenud kogemused selgeks näitavad, et RVK-st välistamine on inimelu riski suurendamine -- SEADUSED, aasta-aastasse muutuvad, trendi suund on ainuke mis hetkel ei muutu.
Ma ei soovita oodata seadusemuudatusi, vaid teha seda, mis ma soovitasin, kohe kui on paras/soodne aeg (näiteks ehitustööd, renoveerimised) või riskid liialt suured (lapsed, vana puumaja, vana elektrisüsteem).

Lisaks tungivalt soovitan kasutada A tüüpi rikkekaitset, mitte AC tüüpi. AC tüüp sobib ainult sellistele ahelatele, kus puuduvad valgustid ja pistikupesad ja mille taga on konkreetselt
ainult "loll" seade, näiteks saunakeris, radiaator, boiler. Ei midagi elektroonilist. Kui sul on "mingi rikekas millegi taga" siis arvesta parem, et sul ei ole mingit rikekat mitte kusagil. Üle 80% RVKdest,
mida ma olen Eestis näinud, on mõttetud.
Otseses mõttes. Sellepärast ma ei soovitagi mitte mingeid gruppide tegemisi, mõtlemisi ja ülemõtlemisi, sh mitte vannitoa pesad, keris, boiler, valve, ruuter, midaiganes.
Misiganes targa jaotuse sa teed, aastal 2028 on see jälle aegunud arusaam ja "nüüd tuleb teha nii et...".

Teatud seadmetel võib ressursside olemasolul kasutada eraldi rikkekaitset, näiteks maasoojuspump, keris, aga tavalisele korterile üksainus 30mA A tüüpi RVK on kõik mis vaja.
Kui on eramaja, kus on siseruumist väljuvad elektriseadmeid/kaableid rohkem kui 1tk, nagu välivalgustus, välipesad, kuur, garaaž, siis sellises olukorras on tõesti mõistlik kasutada teist RVK-d.

Peaaegu kõik linnalegendid RVK-de põhjendamatutest väljapeksmistest põhinevad p***** elektrisüsteemis tehtud järeldustel. Kahjuks just nende p***** süsteemide põhjal soovitatakse kasutada 3...4 ja isegi 5...10 RVKd.
See ei ole probleemi lahendamine, see on probleemi peitmine ja professionaalse mulje jätmine, pluss on väga hea müügitöö icon_wink.gif

Olen mitukümmend klienti varustanud üheainsa RVK-ga, pooled sellepärast, et lihtsalt pole võimalik või pole finantse paigaldada rohkem, teised sellepärast, et ei näe põhjust liigmüüki teha. Vahest harva rohkem kui 1 RVK,
1% korteritel ja umbes 15% eramajadest.



* Senimaani olen märganud, et vähem kui 10% paberitega elektrikutest (need kes tööd teevad, mitte need kes projekteerivad) saavad keerukamatest asjadest piisavalt aru.


Harvial puudub õigus keelata RVK kasutamist, see võib põhjustada legaalset katastroofi neile.
Harvial on õigus mitte nõuda oma keristele RVK-d või seda soovitada.

_________________
Teen kodudes elektriasju korda. 36€/h. Anna murest märku.
Ooteajad väiketööd nädala jooksul, päev+ tööd kuu jooksul.
Ka korteriühistud ja ettevõtted. Auditi ettevalmistused.


viimati muutis arnis 14.01.2023 18:49:11, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 120 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 117
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
serviis
Aeg maha 1p
serviis

liitunud: 21.07.2004




sõnum 14.01.2023 18:28:49 vasta tsitaadiga

ref kirjutas:
Saad sa mõne viite tollele keelule anda? Kiire guugel ja Harvia paigaldusjuhendid seda ei sisaldanud... Huvitab eelkõige seetõttu, et EVS-HD 60364-4-41:2007 paneb ette alates 2019 kõik ahelad RVK-ga varustada.

Isegi kui juhend seda ütleb peaks, minu arusaama järgi, kehtivad elektriohutusnõuded olema need mille järgi paigaldus käib. Või ei?

Jällegi, siin foorumis on teadjamaid mehi, aga minu arusaama järgi võiks/peaks niisketes ruumides olema RVK kasutusel ning boileri/muu niiske asukohaga tenni puhul peaks/võiks too RVK olla viitega, mis peaks lubama esmasel lülitusel võimalikul kondensaadil aurustuda, et RVK ei rakenduks.


EVS on mis? Standard? Nõue? Soovitus?
https://www.riigiteataja.ee/akt/25863 on huvitav lugemine.
PS: Ma ei ole RVK kasutamise vastu ega vastane.
Harvia tootjapoolne ühendusskeem ei näe ette RVK olemasolu.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Indrek67
HV vaatleja

liitunud: 29.04.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 14.01.2023 19:32:49 vasta tsitaadiga

HUUM keriste paiagldusjuhendi juures samuti kirjas, et soovitavad võrku ühendada ilma RVK'ta.
Omal Saunumi keris, tolle kasutusjuhendis samuti tekst täpselt sellisel kujul: NB! Ära lülita kerist vooluvõrku läbi rikkevoolukaitsme!. Omal see muidugi läbi RVK, kui hakkab kaitset välja lööma, siis tean, et tuleb kas tennid ära vahetada või pole sissetulev elektriühendus enam lekkekindel, see muidugi lihtsalt oma talupoja loogika, kui arvan/eeldan valesti, siis palun harige lolli.
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 14.01.2023 19:44:23 vasta tsitaadiga

Rike tasub ikka kõige vahele panna, see on tuleohu vastu ka. 300mA kõige ette, 30mA igaühele lisaks. Pole enam sellist tavaolukorda kus korost voolu tarbitakse või tarbevool kuskilt mujalt maasse jookseb. Kui on mingi nelja juhtmega vene tööpink siis need on küll sedasi ehitatud aga pole keeruline ümber teha.
_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
Kommentaarid: 179 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 145
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
serviis
Aeg maha 1p
serviis

liitunud: 21.07.2004




sõnum 14.01.2023 23:23:44 vasta tsitaadiga

elukaz kirjutas:
Rike tasub ikka kõige vahele panna, see on tuleohu vastu ka. 300mA kõige ette, 30mA igaühele lisaks. Pole enam sellist tavaolukorda kus korost voolu tarbitakse või tarbevool kuskilt mujalt maasse jookseb. Kui on mingi nelja juhtmega vene tööpink siis need on küll sedasi ehitatud aga pole keeruline ümber teha.



Tasub, tasub. Kes maksab?
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Jerry
4K külmavana
Jerry

liitunud: 01.02.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 14.01.2023 23:43:06 vasta tsitaadiga

oma elu maksab thumbs_up.gif
_________________
Kes meie maale tulnud on ja kellel siin ei meeldi –
me rajad lahkelt lahti on, las minna, kui ei meeldi /Hando Runnel
Kommentaarid: 131 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 105
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jules
HV veteran
jules

liitunud: 04.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 15.01.2023 13:29:47 vasta tsitaadiga

Sain lõpuks katsetatud, kohe kui kerise kaitsme sisse panin lõi peakaitse välja.
Kommentaarid: 84 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 71
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
somnambuul
HV veteran

liitunud: 22.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 15.01.2023 13:42:07 vasta tsitaadiga

Siis on kuskil faas ja null koos ja kaitsmed vale "tundlikkusega", esmalt peaks kerise kaitse välja lendama.
Kommentaarid: 60 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ref
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.08.2003




sõnum 15.01.2023 16:37:55 vasta tsitaadiga

somnambuul kirjutas:
Siis on kuskil faas ja null koos ja kaitsmed vale "tundlikkusega", esmalt peaks kerise kaitse välja lendama.

Ei pea olema tingimata lühis faasi ja nulli vahel. Faas võib ka korpusesse/maha joosta, TN-C-S süsteemis jookseb nagunii neutraal ja maandus kilbis kokku, seega kaitsmed rakenduvad sarnaselt. Mingi korrosioon kusagil kerise tennide vahel ja võib olla lühis nii faasi kui neutraali või faasi ja maa vahel. Võib olla ka kusagil kaabli isolatsioon pihta saanud ning jookseb maandusesse... Kaitselüliti käitub vähemalt siin õigesti - kaitseb kaablit icon_smile.gif

Kui multimeeter (või mingi tiba asjasem seade olemas) võib eelpool soovitatud takistusi mõõta faasi, neutraali ja maanduse vahel. Ainult neutraal ja maandus peaks koos olema, muud kenasti eraldatud.

Ja kui peakaitsme välja lööb pole veel ilmtingimata midagi kaitsmetega nihu. Jah, selektiivsuse (peaks olema õige termin siin) järgi võiks peakaitse karakteristik lubada aeglasemat rakendumist kui konkreetsed kaitselülitid tarbijate pool aga puhttehniliselt ei ole kaitsmega midagi viga kui ta rakendub kiiremini kui maksimaalne lubatu. Lisaks pole teada ka tekkinud lühisvool...

Teoorias võiks ju peakaitse olla aeglane (sulav?) oma nimivooluga, selle ees lahutuslüliti aga nii aja kui raha huvides on levinud (ja ka kenasti lubatud) teha pealahutus sobiva kaitselülitiga (C tüüpi) ning kuigi B ja C peaks rakenduma erinevate lühisvoolude puhul on tihti olukord kus vool on sadades amprites ning ajafaktor on samasse suurusjärku, seega rakenduvad mõlemad. Loomulikult võiks nüüd teemaalgajatale soovitada, et lase ringi ehitada jne aga reaalselt - isegi kaks C-d jadamisi on täiesti adekvaatne kilp/elektriprojekt, kaitselülitite rakendumine on pigem erandlik kui reegel (kui pidevalt välja peksab on midagi muud nihusti) ja ajutine ebamugavus ei kaalu reeglina lisakulutusi üle.

Kaitselülitid (liigvoolukaitsmed üldiselt) kilbis on mõeldud elektrivõrku kaitsma, mitte inimesi või seadmeid. Inimeste ja seadmete kaitseks on teised seadmed (rikkevoolu kaitse, sädeluse oma jne). Inimese mugavus pole samuti esmane faktor icon_smile.gif
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
somnambuul
HV veteran

liitunud: 22.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 15.01.2023 16:58:03 vasta tsitaadiga

Ühesõnaga, keegi pädev võiks ülevaadata enne kui midagi maha põleb või keegi surma saab.
Kommentaarid: 60 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hiid
HV Guru
Hiid

liitunud: 23.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 15.01.2023 17:51:26 vasta tsitaadiga

Oslos on nihuke särts lambipesas, et mõlemad juhtmed näitavad faasi icon_cool.gif
_________________
Hapud viinamarjad
Kommentaarid: 646 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 503
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 15.01.2023 17:57:38 vasta tsitaadiga

Kas meil kuskil kesklinna piirkonnas kunagi mingi sarnane asi polnud, et kahe faasi vahel oligi 220(või 230V) ja nulli polnudki?

Natuke OT, aga ma pole siiani aru saanud, miks null üldse maasse peab olema ühendatud. Kui seda poleks, siis võiks faasijuhtme ju kasvõi suhu võtta ja ei juhtuks midagi niikaua kuni kahte juhet korraga ei katsu.
Linnukesed võivad ju isegi kõrgepingeliini peal istuda, pole neil seal häda miskit.
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sold OUT
Aeg maha 1p
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002




sõnum 15.01.2023 18:10:10 vasta tsitaadiga

Ei pea olema maha ühendatud. Sina oled maha ühendatud
_________________
People have been calling for a month and we've been sold out for a week or so.
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 15.01.2023 18:19:43 vasta tsitaadiga

ref kirjutas:
Kaitselülitid (liigvoolukaitsmed üldiselt) kilbis on mõeldud elektrivõrku kaitsma, mitte inimesi või seadmeid.

Hakkasin mõtlema, et miks sarnaselt ülepingekaitsmele ei võiks ülevoolukaitse öelda, aga see vist liigituks siis juba santehnika alla...
Kommentaarid: 247 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 226
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 15.01.2023 18:26:02 vasta tsitaadiga

Sold OUT kirjutas:
Ei pea olema maha ühendatud. Sina oled maha ühendatud


Hmm.... pean kunagi testima kas generaator ka vähemalt ühest otsast indikaatori põlema paneb. Pakun, et pigem mitte olenemata sellest kas olen kahe jalaga maa peal või hõljun ringi nagu superman.
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
p2ep
HV veteran

liitunud: 13.12.2003




sõnum 15.01.2023 20:03:40 vasta tsitaadiga

ref kirjutas:
p2ep kirjutas:
Jerry kirjutas:
ma kahtlustaks kerise küttekehi. Niiskusega aktiveeruks RVK.
kui ikka peakaitsme välja lõi, siis peab normaalne lühis olema

küttekeha võib isegi terve olla, aga niiskuse tõttu on ühenduse koha peale tahmajutt tekkinud ja see juhib sitaks hästi elektrit

Keris ei ole RVK taga ju. Harvia kerise juhend keelab lausa RVK kasutamise.

Saad sa mõne viite tollele keelule anda?

https://pim.harvia.com/rockon-images/CIP/asset/download/3c5b6375-efcf-42bf-86ea-4ff1ab4796a9/281
tsitaat:
3.3.1. Elektrikerise isolatsioonitakistus
Elektripaigaldise lõplikul kontrollimisel võib kerise
isolatsioonitakistuse mõõtmisel avastada “lekke”.
Selle põhuseks on, et kütteelementide isolatsioonimaterjal on imanud endasse õhust niiskust (säilitamine, transport). Pärast kerise paari kasutust see
niiskus kaob.
Ära lülita kerist vooluvõrku läbi lekkevoolukaitse!
Kommentaarid: 32 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 28
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ref
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.08.2003




sõnum 15.01.2023 20:07:07 vasta tsitaadiga

p2ep, tänud. Uurin.

rex kirjutas:
ref kirjutas:
Kaitselülitid (liigvoolukaitsmed üldiselt) kilbis on mõeldud elektrivõrku kaitsma, mitte inimesi või seadmeid.

Hakkasin mõtlema, et miks sarnaselt ülepingekaitsmele ei võiks ülevoolukaitse öelda, aga see vist liigituks siis juba santehnika alla...

Tehniline termin peaks olema liigpingepiirik, mitte ülepingekaitse.
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ranel
HV Guru

liitunud: 28.02.2005




sõnum 15.01.2023 21:58:56 vasta tsitaadiga

p2ep kirjutas:
ref kirjutas:
p2ep kirjutas:
Jerry kirjutas:
ma kahtlustaks kerise küttekehi. Niiskusega aktiveeruks RVK.
kui ikka peakaitsme välja lõi, siis peab normaalne lühis olema

küttekeha võib isegi terve olla, aga niiskuse tõttu on ühenduse koha peale tahmajutt tekkinud ja see juhib sitaks hästi elektrit

Keris ei ole RVK taga ju. Harvia kerise juhend keelab lausa RVK kasutamise.

Saad sa mõne viite tollele keelule anda?

https://pim.harvia.com/rockon-images/CIP/asset/download/3c5b6375-efcf-42bf-86ea-4ff1ab4796a9/281
tsitaat:
3.3.1. Elektrikerise isolatsioonitakistus
Elektripaigaldise lõplikul kontrollimisel võib kerise
isolatsioonitakistuse mõõtmisel avastada “lekke”.
Selle põhuseks on, et kütteelementide isolatsioonimaterjal on imanud endasse õhust niiskust (säilitamine, transport). Pärast kerise paari kasutust see
niiskus kaob.
Ära lülita kerist vooluvõrku läbi lekkevoolukaitse!

Rikkevoolukaitse annab tekkivatest probleemidest aimu. Muidugi ei soovi tootjad, et neid vahele topitaks, eriti kui standard seda ei nõua icon_biggrin.gif

Terve maja peale ainult üks rikkevoolukaitse on suhteliselt rumal soovitus. Ühe vigase seadme/ahela tõttu on terve maja pime. Mida rohkem, seda lihtsam viga üles leida ja muu elu elamata ei jää.
Ega see elektrik 24/7 valves pole, et iga kell hädalise juurde kohe jõuda. Pannes nädalavahetuse vahele pole üldse võimatu elektrikut oodata 3-4 päeva.
Kui oled elektriga sina peal ja oskad ise elektritöid teha, siis miks mitte kasutada ainult üht rikkekat.

_________________
Mobiilne rehvivahetus Lõuna-Eestis. www.rsrehvid.ee 53 843 843
Kommentaarid: 185 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 165
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
iir
HV Guru
iir

liitunud: 20.06.2006




sõnum 16.01.2023 14:59:18 vasta tsitaadiga

eee... Paneelikasse pandi plastikust veetorud ja toodi mingi maandusejuhe metallist kraanitorude külge.
Kas selle sama juhtme külge kannatab ühendada pesumasina korpuse? Juhe tuleb kuskilt keldrist koos uute torudega.

_________________
sometimes i hug myself for no reason.
you dont need a reason to call me. me not answer anyway
Kommentaarid: 86 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Elektriteema, ehk arutelu asjadest, milles pinge sees mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 93, 94, 95 ... 113, 114, 115  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.