Avaleht
uus teema   vasta Raud »  Protsessorid »  AMD Zen/Ryzen/Threadripper/Epyc arutelu märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 267, 268, 269 ... 318, 319, 320  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
Auron
HV Guru
Auron

liitunud: 19.08.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.12.2022 12:50:28 vasta tsitaadiga

n3wb0y kirjutas:
Auron, kas sa pole seda "bubbling noise" täheldanud sellise radika asetusega?

Spoiler Spoiler Spoiler


Endal sama jahuti ja panin voolikud alla.


Ei paista olevat, kõrv täiesti vastu ülevalt mneshi panna siis õrnalt ventide liikumist kuulda - pumba või vee liiikumise häält pole.
Kommentaarid: 156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Renq
HV veteran
Renq

liitunud: 21.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.12.2022 14:34:58 vasta tsitaadiga

Auron, suured tänud selle põhjaliku vastuse eest. AIO'l on ML'id ülejäänud kuus LL'id. Biosis pole kruttinud vaid Windowsi sees Corsair iCue'ga.

Krt see pilt tuli mul jõhkralt "bloomy" päris elus ei ole selline kiirgav kast:

Spoiler Spoiler Spoiler


Alt ja küljelt tuleb sisse ja ülevalt siis läbi AIO välja, hetkel foorumis olles prose temp 43C kanti ja coolant temp 33C, ventikad 800rpm ringis. Proovin praegu nii, et kõik mitte AIO vendid fixed 800rpm ja siis AIO curve sätin ja vaatan, mitte tempid teevad. AIO'l seda lurinat pole a mis mind jõhkralt selle juures häiirb, et kui arvuti ise on pea silent mingitel hetkedel, siis pumbal on jõle häiriv pinin.

_________________
Steam: Renq Origin: Renq86 Uplay: Renq86
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Auron
HV Guru
Auron

liitunud: 19.08.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.12.2022 15:05:47 vasta tsitaadiga

Renq, pump lärmab äkki seetõttu, et käib koguaeg max?
Kommentaarid: 156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Evil
Hull
Evil

liitunud: 23.12.2004




sõnum 19.12.2022 15:28:59 vasta tsitaadiga

Auron kirjutas:

Mul on lahendus sedasi:

Spoiler Spoiler Spoiler


Ma ei tea kas ma näen midagi valesti siin. Räägid alarõhust aga pildil on nagu 6x120 sisse ja üleval vist 3x120 välja.
Tundub nagu ülerõhk. icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 242 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 202
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Zonerman
HV veteran
Zonerman

liitunud: 03.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.12.2022 19:02:06 vasta tsitaadiga

Ma kunagi katsetasin ja vaatasin erienvaid videosid, mis puutub ventikate sisse/vaälja skeemi ja leidsin, et parim lahendus on KOGU kasti tempi alusel alt sisse 3 venti ja ülevalt ning küljelt tõmbavad välja. CPU oli paar kraadi soojem kuna aio puhub soojema õhu välja aga GPU oli palju jahendam sellise lahendusega. Mis puutub luristamisse, siis mul ka torud kasti põhjas ja mingeid prolbeeme pole. Kui vahepeal kasti külili panen või midagi puhastan, siis peale esmast käivitust tõmbab õhumullid kenasti puhtaks kohe. Kui aga voolikud oli üleval asendis, siis võis aeg ajalt kuulda luristamist.
kasti vendid idles 800-900rpm vahel, kui mängin siis kuni 1100rpm ja tempis kõik korras.

_________________
Sõim ja räuskamine läheb SIIA
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Auron
HV Guru
Auron

liitunud: 19.08.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.12.2022 20:51:39 vasta tsitaadiga

Evil kirjutas:
Auron kirjutas:

Mul on lahendus sedasi:

Spoiler Spoiler Spoiler


Ma ei tea kas ma näen midagi valesti siin. Räägid alarõhust aga pildil on nagu 6x120 sisse ja üleval vist 3x120 välja.
Tundub nagu ülerõhk. icon_rolleyes.gif


Ei näe valesti - nagu kribasin siis pole antud hetkel lõpuni aretatatud peale Lian Li ventide soetamist. Ehk siis saab olema kus sissepuhuvad käivad seal 500rpm kandis ja väljapuhuvad 800 rpm kandis ja täpse fan curve timmin suitsumasinaga paika - siis airflõu näha icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Renq
HV veteran
Renq

liitunud: 21.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.12.2022 22:42:36 vasta tsitaadiga

Auron kirjutas:
Renq, pump lärmab äkki seetõttu, et käib koguaeg max?


Pump on vaikse peal, googeldades leidsin, et see ongi selle krdi pumba viga, tagantjärgi tarkus. Seda kosta on muidugi ainult siis, kui ülejäänud krempel on vaikne ja seda tihti ei juhtu. Prose pasta võin ise vahetada a olen mõelnud, et äkki tahaks ka GPU pärast coinimise lõppu uut pastat ja paremaid thermal pad'e a no seda ma isei ei tahaks lahti võtta.

_________________
Steam: Renq Origin: Renq86 Uplay: Renq86
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olafsand
HV Guru
olafsand

liitunud: 07.09.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.12.2022 23:05:02 vasta tsitaadiga

Renq, coinimine muudab padjad kõvaks ja olematuks jah
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kristoferr
HV Guru
Kristoferr

liitunud: 26.11.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.12.2022 10:18:41 vasta tsitaadiga

AMD Ryzen Threadripper 7000WX "Storm Peak" Only by Q3-2023
https://www.techpowerup.com/302416/amd-ryzen-threadripper-7000wx-storm-peak-only-by-q3-2023

_________________
Liitu Opencode Go soodsa coding plaaniga ja saa 5€ soodust!
Liitu Wise'ga!
Kommentaarid: 267 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 218
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
busta
HV veteran
busta

liitunud: 10.10.2003




sõnum 23.12.2022 13:39:05 vasta tsitaadiga

Tundub, et 1080ti sai ka elusid juurde kui 5800x3d panin. thumbs_up.gif
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 14
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Optimist
HV veteran
Optimist

liitunud: 18.11.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.12.2022 14:54:48 vasta tsitaadiga

busta kirjutas:
Tundub, et 1080ti sai ka elusid juurde kui 5800x3d panin. thumbs_up.gif

Profiilis on sul typo
PROTSESSOR > Ryzen7|3800X3D
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
marxveix
HV Guru
marxveix

liitunud: 01.05.2004




sõnum 23.12.2022 15:34:21 vasta tsitaadiga

busta kirjutas:
Tundub, et 1080ti sai ka elusid juurde kui 5800x3d panin. thumbs_up.gif


1080ti on hea kaart, 4x1080ti sli = samahea või parem skoor, kui rtx4090 icon_smile.gif
Kommentaarid: 310 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 270
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
busta
HV veteran
busta

liitunud: 10.10.2003




sõnum 23.12.2022 15:57:01 vasta tsitaadiga

tsitaat:
PROTSESSOR > Ryzen7|3800X3D

Aitäh. icon_smile.gif
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 14
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
marxveix
HV Guru
marxveix

liitunud: 01.05.2004




sõnum 28.12.2022 15:24:49 vasta tsitaadiga

Kõlakate järgi 2023 aastal Meteor Lake-i ei tule, et kui AMD 7 seeria X3D prosed õnnestuvad siis gaming masinasse soovitaks just AMD proset, CES ja 4 jaanuar ei ole kaugel.
Kommentaarid: 310 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 270
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kristoferr
HV Guru
Kristoferr

liitunud: 26.11.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.12.2022 18:53:25 vasta tsitaadiga


Link


TLDW: Poisid valisid 5800X3D aasta parimaks tooteks.

Arusaadav, miks paljusid see cpu tõmbab. 1080p peal mängides äge.

Samas isiklikult ei hooli, sest:
Spoiler Spoiler Spoiler

Mulle sobis uude aparaati R7 5700x @ 200€ ka väga hästi.

_________________
Liitu Opencode Go soodsa coding plaaniga ja saa 5€ soodust!
Liitu Wise'ga!
Kommentaarid: 267 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 218
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Arx07
HV veteran
Arx07

liitunud: 08.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.12.2022 18:57:01 vasta tsitaadiga

Kristoferr, 4K peal GPU on bottleneck jah, aga RTX 4090'ga on ka 4K peal juba tunda:
Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kristoferr
HV Guru
Kristoferr

liitunud: 26.11.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.12.2022 19:41:09 vasta tsitaadiga

Arx07, selle "ülevaate" tulemused ei kannata kahjuks vaatamist. Vaata, mis setupiga on 5800X tulemused tehtud.

See postitus võtab asja kenasti kokku:
https://www.techpowerup.com/forums/threads/rtx-4090-53-games-ryzen-7-5800x-vs-core-i9-12900k.299966/page-6#post-4861631

tsitaat:
Even the 5600x gets anywhere from 5-15% performance hits from two ranks, with otherwise equal memory


Sellise võrdluse mõte oli tore, aga tulemus on täiesti nullitud, kuna testija ilmselgelt ei teadnud, mida ta teeb...

_________________
Liitu Opencode Go soodsa coding plaaniga ja saa 5€ soodust!
Liitu Wise'ga!
Kommentaarid: 267 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 218
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.12.2022 22:21:28 vasta tsitaadiga

dual vs quad ranki võrdluses 5-15% väita on päris huvitav. mingites sünteetilistes testides maybe, mängudes jääb see pea alati alla 5%, enamasti selline 2-3% ja sedagi pigem 1% low tulemuste pool.
leidub erandeid, väga mälust sõltuvad mängud, aga neid ei ole palju.

ja 4000cl20 vs 3200cl14 ei oleks ma üldse kindel, kumbal eelis on. mälu enda viide on jah 3200cl14 mingi ~0.5ns parem kuid eriti ryzeni ja 1:1 if puhul on 3200 > 4000 vahe ka tuntav.
mälu bandwidth ka, aga taas - selle kasutegur on väga mängust sõltuv.

mõte iseenesest muidugi õige, sest 5800x3d peaks teoorias kehvast mälukonfist vähem pihta saama. ma ei ole siinkohal küll veendunud, et 1. testitud mälukonf on kehv ja 2. kahtlen et see päris nii otseselt töötab (vähemalt oma 5600g/5600x/5800x3d kogemuste pealt vaadates).

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
marxveix
HV Guru
marxveix

liitunud: 01.05.2004




sõnum 29.12.2022 00:06:24 vasta tsitaadiga

5800X3D ja BIOS uuendus, ehk tagasi ühilduvus vanematele AM4 emaplaatidele, see oli hea lüke jah AMD poolt @ 2022.
Kommentaarid: 310 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 270
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kristoferr
HV Guru
Kristoferr

liitunud: 26.11.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.12.2022 00:21:41 vasta tsitaadiga

Siin on mingi video kust on näha, et kohati on vahe sisuliselt 0 ja kohati ka 10% kanti.
Tore oleks olnud samasugust tabelit näha identsete settingutega. Ilmselt oleks X3D ikkagi ees, aga see vahe oleks ma arvan, et pisku.
Muuseas tundub, et X3D skoorib just online mängudes hästi.

_________________
Liitu Opencode Go soodsa coding plaaniga ja saa 5€ soodust!
Liitu Wise'ga!
Kommentaarid: 267 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 218
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Arx07
HV veteran
Arx07

liitunud: 08.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.12.2022 09:23:18 vasta tsitaadiga

Kas CPU jaoks on üldse vahet, mis resolutsioon on?
Ehk siis RTX 4090 on umbes täpselt samapalju kiirem RTX 3090Ti-st kui on 1440p vs 4K vahe jõudluses, sel juhul alljärgneva video tulemused 1440p peal ilmestaks suht hästi vahekordasid 4K peal RTX 4090-ga:
https://youtu.be/sw97hj18OUE?t=684
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
marxveix
HV Guru
marxveix

liitunud: 01.05.2004




sõnum 04.01.2023 15:01:44 vasta tsitaadiga

AMD @ CES 2023 - aega veel on icon_smile.gif


Link
Kommentaarid: 310 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 270
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.01.2023 08:13:06 vasta tsitaadiga

AMD Ryzen 7000X3D Announced, Claims Total Dominance over Intel "Raptor Lake," Upcoming i9-13900KS Deterred
https://www.techpowerup.com/303008/amd-ryzen-7000x3d-announced-claims-total-dominance-over-intel-raptor-lake-upcoming-i9-13900ks-deterred

Spoiler Spoiler Spoiler


Veidi arusaamatu on miks 7800X3D boost kõigest 5Ghz on mitte vähemalt 5,5Ghz vms. TDP limited?
Ja 7900X3D ja 7950X3D omavad vähem mälu. Lisaks on see ühe chipleti peal mis tähendab, et mängudes on 7800X3D kiirem, eriti kui windooza saadab mängu valele chipletile kus lisacache pole.

AMD Launches Ryzen 7045HX Series 16-core "Dragon Range" Enthusiast Mobile Processors
https://www.techpowerup.com/303007/amd-launches-ryzen-7045hx-series-16-core-dragon-range-enthusiast-mobile-processors

AMD Announces Ryzen 7040 "Phoenix Point" Mobile Processor: 4nm, Zen 4, RDNA3, XDNA
https://www.techpowerup.com/303022/amd-announces-ryzen-7040-phoenix-point-mobile-processor-4nm-zen-4-rdna3-xdna

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Optimist
HV veteran
Optimist

liitunud: 18.11.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.01.2023 11:48:43 vasta tsitaadiga

Tomorrow kirjutas:
AMD Ryzen 7000X3D Announced, Claims Total Dominance over Intel "Raptor Lake," Upcoming i9-13900KS Deterred
https://www.techpowerup.com/303008/amd-ryzen-7000x3d-announced-claims-total-dominance-over-intel-raptor-lake-upcoming-i9-13900ks-deterred

Spoiler Spoiler Spoiler


Veidi arusaamatu on miks 7800X3D boost kõigest 5Ghz on mitte vähemalt 5,5Ghz vms. TDP limited?
Ja 7900X3D ja 7950X3D omavad vähem mälu. Lisaks on see ühe chipleti peal mis tähendab, et mängudes on 7800X3D kiirem, eriti kui windooza saadab mängu valele chipletile kus lisacache pole.

Pakun kui oleks topelt 3D cache kahe CCD peal, oleks topelt raskem kõrget taktsagedust saavutada. Juba 5800X3D peal oli näha, et 3D cache'i lahendus tõmbab mõnevõrra takti alla. Ilmselt mindi 7900X3D/7950X3D kompromissi peale välja: vähem 3D cache'i ja selle võrra rohkem takti.
E: https://www.techpowerup.com/303084/amd-confirms-ryzen-9-7950x3d-and-7900x3d-feature-3dv-cache-on-only-one-of-the-two-chiplets
7900X3D/7950X3D üks CCD 3D cache'iga
Spoiler Spoiler Spoiler


viimati muutis Optimist 05.01.2023 11:52:25, muudetud 2 korda
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kalakamm
HV vaatleja

liitunud: 19.02.2008




sõnum 05.01.2023 11:50:06 vasta tsitaadiga

Optimist kirjutas:
Tomorrow kirjutas:
AMD Ryzen 7000X3D Announced, Claims Total Dominance over Intel "Raptor Lake," Upcoming i9-13900KS Deterred
https://www.techpowerup.com/303008/amd-ryzen-7000x3d-announced-claims-total-dominance-over-intel-raptor-lake-upcoming-i9-13900ks-deterred

Spoiler Spoiler Spoiler


Veidi arusaamatu on miks 7800X3D boost kõigest 5Ghz on mitte vähemalt 5,5Ghz vms. TDP limited?
Ja 7900X3D ja 7950X3D omavad vähem mälu. Lisaks on see ühe chipleti peal mis tähendab, et mängudes on 7800X3D kiirem, eriti kui windooza saadab mängu valele chipletile kus lisacache pole.

Pakun kui oleks topelt 3D cache kahe CCD peal, oleks topelt raskem kõrget taktsagedust saavutada. Juba 5800X3D peal oli näha, et 3D cache'i lahendus tõmbab mõnevõrra takti alla. Ilmselt mindi 7900X3D/7950X3D kompromissi peale välja: vähem 3D cache'i ja selle võrra rohkem takti.
Btw pole ametlikku kinnitust, et 3D cache on ainult ühe chipleti peal.


See võib ka puhtalt AMD poolne piirang olla, et kõik mängurid odavamat 7800X3D-d ostma ei läheks, niimoodi suunatakse kasutajaid ostma kallimaid versioone, mille hind saab eeldatavasti päris krõbe olema...
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.01.2023 11:59:57 vasta tsitaadiga

Tomorrow kirjutas:
Veidi arusaamatu on miks 7800X3D boost kõigest 5Ghz on mitte vähemalt 5,5Ghz vms. TDP limited?
kui 7900/7950x3d on vcache ainult ühel chipletil, siis kumbalt chipletilt on võetud sealsed "kuni" taktid?

edit:
urundusslaidide aspektist. iirc olid r6 siege, csgo ja tw3 võit vcachest minimaalsed. dota2 ei mäleta, kas läbi käinud on.
nii et huvitav valik need slaidile panna.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.01.2023 13:44:48 vasta tsitaadiga

Ei tea. Lihtsalt tundub järjekordselt ebamugav kompromiss anda järgi kas taktsageduses R7 peal või cache hulgas R9 peal. Kumbki pole nii maxed out kui võiks olla.
_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.01.2023 14:05:14 vasta tsitaadiga

pmst, pakun et kõik vcachega tuumad lähevadki sinnasamasse 5ghz peale. needsamad vcore/temp mured, mis 5800x3d juures.
7900x3d ja 7950x3d kõrgemad kellad tulevad sealt, kus ei ole vcache icon_smile.gif

7900x3d juures on veel huvitav küsimus, et kas rohkema cachega on 6 või 8 tuuma? icon_biggrin.gif

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.01.2023 15:18:16 vasta tsitaadiga

Õnnestub vist see põlvkond ka vahele jätta, tahaks ikka sellist kivi kus midagi varuks ei hoita.
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Viilutaja
HV Guru
Viilutaja

liitunud: 28.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.01.2023 15:19:56 vasta tsitaadiga

Minumeelest selle slaidi peal kus näidati 7800X3D perfi tõusu vs 5800X3D, color me unimpressed...
Hea oli see vähemalt, et CSGO puhul, kus perf oli langenud -20% vs non 3D mudel, siis nüüd oli see tagasi saadud sinna 5800X tasemele (+20%) icon_biggrin.gif

Aga muidu, suht meh tõus.
Kommentaarid: 226 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Zonerman
HV veteran
Zonerman

liitunud: 03.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.01.2023 20:01:22 vasta tsitaadiga

Keskmine oli vist 15% ma mäletan mainis. See on jah suht noh keskmine kui oleks oodanud. Mõnes mängus pole vb mingit suurt vahet hea kui 10% on vs 5800X3D. Ei tea kiiret pole ei kuku platvormi uuendama ikkagi. Seni kuni graafikakaartide turul AMD konkuretsi ei paku ka hindade osas suuresti, siis ei näe ka mõtet kiirustada.

Läpakate osas on veel koomilisem olukord. Ma üritasin sügisel hankida MINGIT normaalse hinnaga Ultrabooki Eestist ja ei olnud mitte midagi saada. 2 tk oli väga kallid ja 14" ekraaniga. Nüüd juba uus väljas ja näis kas saadavus tuleb jälle sama, kus midagi pole saada sügiseks.

_________________
Sõim ja räuskamine läheb SIIA
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
marxveix
HV Guru
marxveix

liitunud: 01.05.2004




sõnum 05.01.2023 21:10:05 vasta tsitaadiga

anubis kirjutas:
Õnnestub vist see põlvkond ka vahele jätta, tahaks ikka sellist kivi kus midagi varuks ei hoita.


Mis kiviga tagasi hoidsid nendest või hoidsid kõigi kolme uue X3D-ga tagasi?

Kas overclock uutel X3D-l on nüüd rohkem avatud, keegi teab?
Kommentaarid: 310 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 270
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.01.2023 22:06:37 vasta tsitaadiga

Ostsin paar kuud peale launchi 5950x ja pole väga puudust tundnud millestki, tegelikult.
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
wirx
HV Guru
wirx

liitunud: 03.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.01.2023 00:14:05 vasta tsitaadiga

Ma laptopide müüjana pole siiani veel ühtegi kiire ja uue(2a vana noh) AMD videokaardiga laptopi käes suutnud hoida, väidetavalt pidid olemas olema, aga no kes müüb ja kust neid osta saaks, hui snajet. Aga läppari turul on AMD prosega laptope küsima hakatud viimaste aastatega rohkem küll ja ei kardeta neid nagu tuld enam.
_________________
Laptopid.ee Suur sülearvutite salong, kohapeal 200+ sülearvutit, HV kasutajale 5-10% läpparilt alla!
Kommentaarid: 80 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
marxveix
HV Guru
marxveix

liitunud: 01.05.2004




sõnum 06.01.2023 02:26:38 vasta tsitaadiga

wirx kirjutas:
Ma laptopide müüjana pole siiani veel ühtegi kiire ja uue(2a vana noh) AMD videokaardiga laptopi käes suutnud hoida, väidetavalt pidid olemas olema, aga no kes müüb ja kust neid osta saaks, hui snajet. Aga läppari turul on AMD prosega laptope küsima hakatud viimaste aastatega rohkem küll ja ei kardeta neid nagu tuld enam.


Slim AMD APU-sid olen kunagi küll omanud süleril, GPU variandid aga suht vanadel Dellidel olnud. 704x seeria 30+ aku kestvusega kõlab hästi.

Ülekellamise osa ja kuidas see X3D nendel toimetab:
https://www.youtube.com/watch?v=ZdO-5F86_xo
Kommentaarid: 310 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 270
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
High-Q
HV Guru
High-Q

liitunud: 11.11.2001




sõnum 06.01.2023 09:38:45 vasta tsitaadiga

amd mobility klassi dedicated GPU chipid sisuliselt olid olematud. Kuskil oli artikkel, et isegi Compal (tõenäoliselt maailma suurim OEM lapakate tootja, ja lõviosa turuga mitte tüüpbrandide a la Lenovo-Dell-HP) ei kasutanud AMD chippe peaaegu üldse, sest neid lihtsalt ei saanud kuskilt mõistlikus koguses. suur OEM ei saa endale sellist asja lubada. Praktiliselt tehti üks-kaks mudelit, igatühte paar tuhat kokku ja see oligi kogu maailma turg. Sa ei hakka hoidma ootel tooteliini, et "äkki saabub". Treid seda mida saab ja mida kassid ostavad (või annab pähe määrida). Läpakate turu dedicated GPUga on amd palli ikka väga maha lasknud; ja ega APU klassi omad kah pole teab mis arenenud, seal hoitakse kah mitu põlve vana techi. isegi 5000 seeriate prosedesse läksid paar põlve vanad vegad. Pole küll kiita kuskil olukord, kus ostad AMD-i APU ja selle perf on kehvem kui intelil (kui võrrelda Iris Xe-ga) icon_biggrin.gif

viimati muutis High-Q 06.01.2023 09:44:11, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Prillpapa
Kremli troll

liitunud: 04.06.2022




sõnum 06.01.2023 09:41:42 vasta tsitaadiga

Kuulujutud:
https://www.macrumors.com/2023/01/05/amd-new-chips-against-m1-pro/

_________________
---
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 20
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 06.01.2023 10:49:33 vasta tsitaadiga

Naljakas see hull õunaga võrdlemise vaimustus. Mingi hirm, et nii ARM kui RISC (hiinlaste näol) hakkavad turuosas pikemas plaanis ära võtma ka tavalise läpaka turult?
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.01.2023 11:21:09 vasta tsitaadiga

Magic kirjutas:
Naljakas see hull õunaga võrdlemise vaimustus. Mingi hirm, et nii ARM kui RISC (hiinlaste näol) hakkavad turuosas pikemas plaanis ära võtma ka tavalise läpaka turult?
jah, loomulikult on see hirm. arm kivid, eriti muidugi apple näitel aga ka armi enda arhitektuuril ja ka teistelt tootjatelt on jõudluses palju järgi võtnud ja nende jõudlus on tavakasutaja jaoks enam kui piisav. altpoolt, odavamast ja aeglasest otsast (mis on käibelt väga suur osa) on surve tugev.

lisaks selgelt võrreldavatele macidele on ju ka chromebooke arm prosedega, microsofti surface liinis on enamik aega mõni arm-baasil isend olemas (ja seotult, windows arm on kogu aeg taustal olemas). lisaks teevad muud tootjad nagu samsung aeg-ajalt katseid arm läpakatega, qualcomm üritab oma suuri kive läpakatesse suruda.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.01.2023 12:25:12 vasta tsitaadiga

Magic kirjutas:
Naljakas see hull õunaga võrdlemise vaimustus. Mingi hirm, et nii ARM kui RISC (hiinlaste näol) hakkavad turuosas pikemas plaanis ära võtma ka tavalise läpaka turult?
Juba on võtnud ja võtavad järjest rohkem.
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Viilutaja
HV Guru
Viilutaja

liitunud: 28.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.01.2023 12:37:18 vasta tsitaadiga

1k eest Mac Air'st M1/M1x paremat sama võimekat ja ehitusega x86 läpakat ei ole ju.
Ammu oleks aeg olnud, et sinna midagi pakkuda.
Delli XPS on mingi 2k kopp.gif
Kommentaarid: 226 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.01.2023 12:42:11 vasta tsitaadiga

AMD Ryzen 7000 X3D CPUs Don't Feature Manual Overclocking, Microsoft To Deliver Optimizations In Windows 11
https://wccftech.com/amd-ryzen-7000-x3d-cpus-dont-feature-overclocking-microsoft-to-deliver-optimizations-in-windows-11/


Link


Overvolting ei ole toetatatud ka seekord (manuaalse voldi seadmine) aga PBO OC ja Curve Optimizer on seekord toetatud.
5800X3D puhul oligi just kõige suurem viga, et ei lubatud CO negatiivseid väärtusid (undervolti) teha ja kasutajaid pidid workarounde kasutama.
Tegelikult oli/on 5800X3D suurepärane undervolditult. Minul jookseb -50 kõigil tuumadel.

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
-myyr-
HV kasutaja
-myyr-

liitunud: 11.08.2011




sõnum 06.01.2023 13:32:09 vasta tsitaadiga

Kas am5 7700x ongi enamuselt hot cpu?
Heavyloadiga ja aio'l pump 100% ja cpu ventikad (deepcool ls720) 50% ja temp cpul selline hea 80'c

edit * tundub,et pigem ongi selle cpu teema

_________________
Autovaruosad Pärnus/kuni -30%
www.mardigarage.eu
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
d3t
HV Guru
d3t

liitunud: 14.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.01.2023 13:36:35 vasta tsitaadiga

Magic kirjutas:
Naljakas see hull õunaga võrdlemise vaimustus. Mingi hirm, et nii ARM kui RISC (hiinlaste näol) hakkavad turuosas pikemas plaanis ära võtma ka tavalise läpaka turult?

Ma ei tea, värske õhk on vaadata süsteemi energiakulu mis on möödetav paari W juures. Või terve päev läpaka taga nautida pikka eluiga...

_________________
next.Insiders - koht mängijatele ja tehnikahuvilistele toredaks ajaveetmiseks.
PT: Sony XE90 & LG C1 värvi kalibreerimine
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 72
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
ppg
HV Guru
ppg

liitunud: 14.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.01.2023 16:11:15 vasta tsitaadiga

-myyr-, kuumad jah, endal 7600x kuna ootasin 3D versioone ja tutika veega kuum loadis

edit: H100i silenti peal max 89 min 61 pelades
Kommentaarid: 171 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 5 :: 138
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Optimist
HV veteran
Optimist

liitunud: 18.11.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.01.2023 16:19:45 vasta tsitaadiga

-myyr- kirjutas:
Kas am5 7700x ongi enamuselt hot cpu?

Siin läks peale näppimist (PBO -30 & 85W) 31 kraadi alla. +92C -> 61C https://www.youtube.com/watch?v=FaOYYHNGlLs Perf langes 0,05% CB R23's, ehk mõõtmisvea piires.
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vael
HV Guru

liitunud: 17.03.2013




sõnum 06.01.2023 16:38:19 vasta tsitaadiga

Kõik on kuumad. Inteli saab lihtsa vaevaga Thermal Throttlema ka 360 veega...
Protsess ja kivid väikseks läind, pinda mis kuuma eraldab vähemaks jäänd.
Derbaueri(ta töötab Grizzle all vist?) bracketeid võib ka proovida. 12th gen Intelil üks sai lihtsalt 5C alla näiteks...
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
marxveix
HV Guru
marxveix

liitunud: 01.05.2004




sõnum 06.01.2023 18:15:55 vasta tsitaadiga

londiste kirjutas:
7900x3d juures on veel huvitav küsimus, et kas rohkema cachega on 6 või 8 tuuma? icon_biggrin.gif


Loogiline, et 8 peal, kus mujal icon_wink.gif

Tomorrow kirjutas:
AMD Ryzen 7000 X3D CPUs Don't Feature Manual Overclocking, Microsoft To Deliver Optimizations In Windows 11
https://wccftech.com/amd-ryzen-7000-x3d-cpus-dont-feature-overclocking-microsoft-to-deliver-optimizations-in-windows-11/


Windows 10 peale võiks ka mõelda 79xxX3D korral aga noh 5800X3D ja 7800X3D-ga pole muret.
Kommentaarid: 310 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 270
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
-myyr-
HV kasutaja
-myyr-

liitunud: 11.08.2011




sõnum 06.01.2023 18:48:45 vasta tsitaadiga

Optimist kirjutas:
-myyr- kirjutas:
Kas am5 7700x ongi enamuselt hot cpu?

Siin läks peale näppimist (PBO -30 & 85W) 31 kraadi alla. +92C -> 61C https://www.youtube.com/watch?v=FaOYYHNGlLs Perf langes 0,05% CB R23's, ehk mõõtmisvea piires.


Sain abi sellest!
Aitäh

_________________
Autovaruosad Pärnus/kuni -30%
www.mardigarage.eu
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ppg
HV Guru
ppg

liitunud: 14.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.01.2023 21:43:55 vasta tsitaadiga

-myyr-, Palju tempid langesid?
Kommentaarid: 171 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 5 :: 138
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  Protsessorid »  AMD Zen/Ryzen/Threadripper/Epyc arutelu mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 267, 268, 269 ... 318, 319, 320  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.