praegune kellaaeg 27.06.2026 19:29:06
|
|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
jaanjaapan
Kreisi kasutaja

liitunud: 25.07.2006
|
27.11.2022 20:15:23
Kuhu viia garantiisse ASUS Strix 3070? |
|
|
Kruvisin kaardi lahti ja puhastasin tolmust hoolikalt ning vahetasin välja ühe kerge võdinaga vendi. Panin kokku ja enam ei tööta. Käisin siis Raalimeistrite jutul, nemad mulle garantiid soovitasidki, sest muidu nad keeravad ka kleepsuga kruvi lahti ja garantii kaob + öeldi ka, et üsna tihti kaevur-kaardid minevatki lahti kruvides katki - no ikkagi asjatundja, praktiku jutt... ning tihti olla põhjuseks vigane mälu (mida nemad ei paranda) Viimasel ajal ollagi uus tehnika nõrguke, seda olen ka kuulnud kaasfoorumlaselt, kes pidevalt uusi Suprime just sellesamuse katkise mälu tõttu hulgi garantiisse viinud...
Käesolev kaart on üldse veidi kahtlase ajalooga, kui järele mõelda. Soetasin ta selle a. aprillis ühe HV kasutaja käest 800€-ga, kes mõned päevad varem ostis selle 850€-ga teise HV-lase käest, kuid müüs mulle edasi kuna värv ei meeldinud - tegu valge Strix-ga. Sellega oleks pidanud kaasa saama ka Strix sõrmuse, mida ma siis küsisin selle kasutaja käest kes seda esimesena müüs siin. Tema ei teadnud üldse, et sõrmus kaasa käib, olevat ise selle samuti äsja ostnud
Ühesõnaga, mul on ostuarve, et kaart on ostetud 27 det. 2021 Soomes Jimmis poest. Kuid tegu on v1 ehk NON-LHR GPU-ga, kuigi alates 17 mai 2021 tulid kõik LHR-d. Arvestades, et tol ajal läksid kaardid kiiremini kui soojad saiad, siis vaevalt üks NON-LHR kaart üle poole aasta kuskil riiulis seisis, seega hakkasin mõtlema, et vb hoopis mingi teise Strix-i chek copytud kaasa... uurisin veidi selle tüübi tausta, kahtlane pokkerimängur, ostsin talt varem veel ühe 1660S-i, mis pidavat olema märts 2022 ostetud, kuid cheki polnud ja kui nüüd kaarti esimest korda win arvutisse panin, näitas GPU-Z, et 2019 a. kaart hoopis, aga suva see, 1660S-d ei maksa eriti üle ~130€ nagunii.
Seega Raalimeistrid Jimmis poe poole pigem pöörduda ei soovitanud, et need seal eestlasi ei usaldavat, et isegi kaupa Eestisse eriti ei pidanud üldiselt saatma tahtvat + ütles veel, et ma kindlalt ei mainiks, et tegu kaevur-kaardiga + isegi seda mitte, et puhastuseks lahti kruvisin, kuna kaarti lahti kruvida igaüks ei tohtivatki, et puhastada, venti või termopatju vahetada võivat ainult kohtades nagu nemad on näiteks...
Seda kuhu täpselt selle Valge Strixiga pöörduda Eestis, ka ma teada ei saanud, et vb mõni lahke arvutifirma on nõus garantiisse saatma, sest üle 3me a. vana ta ju pole... ainuke jant on, et esimese hooga ma pole kinni saanud keerata 4ja kruvi, mis hoiavad esimest kaant paigas, Strixidel käivad esi-kaane kruvid seestpoolt ning üsna raske ligi pääseda. Anti kaasa magnet, et ma paneks selle pisikese kruvika külge ja prooviks nii, kuna muidu kruvid lihtsalt kukuvad ära ja jännis...
Sai veits pikk ja segane lugu vb nagu selle kaardi saaga siianigi, aga äkki leidub siin lahkeid ASUS-e garantii teadja-mehi. Kui keegi teab midagi kosta, kuhu pöörduda oleks super.
Mõtlesin kohalikku Arvutitarga salongi minna kaart kaenlas, seal tore tüüp tööl tihti kuid äkki saab siingi targemaks...
Tänud ette!
|
|
| Kommentaarid: 35 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
laurx
HV Guru

liitunud: 25.03.2004
|
27.11.2022 20:33:32
|
|
|
Asus on selline kürv, kes saadab edasimüüja juurde. See kaart ilmselt läheb tehasesse rma le aga paberid peavad korras olema.
_________________ Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582 |
|
| Kommentaarid: 1156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
724 |
|
| tagasi üles |
|
 |
psauce
HV veteran
liitunud: 30.03.2011
|
27.11.2022 20:41:21
|
|
|
Jälg. Huvitab kuidas see teema laheneb. Garantiis ütle muidugi et kaarti kasutas vanaema ja seda ka ainult pühapäeviti Postimehe lugemiseks.
_________________ Kasutajaga meim äri ei tee temapoolse ebaausa käitumise tõttu. |
|
| Kommentaarid: 65 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
61 |
|
| tagasi üles |
|
 |
laurx
HV Guru

liitunud: 25.03.2004
|
27.11.2022 21:08:34
|
|
|
Kui mingit modd biost peal pole..
_________________ Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582 |
|
| Kommentaarid: 1156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
724 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dreamlover
HV Guru

liitunud: 21.02.2013
|
27.11.2022 21:16:39
|
|
|
Proovi cervisa ITC poole pöörduda, nad äkki oskavad aidata, sest mingi piirkonna teema oli, kust nad vastu võtavad ja garantiiga abistavad. ainuke asi on selles, et kui sul see kaart läheb refund alla, siis peab tõesti paber korras olema, mille alusel jimmsist raha tagasi saab. keeruline värk, aga usun et äkki saad asenduskaardi, kuna suht värske kaart siisiki.
kunagi saatsin samamoodi emaplaadi, ja kuna sama mudelit polnud, siis pakuti asenduseks teist sarnast mudelit, mis mulle ei sobinu, ja väljastati kreedit arve, mida ma pärast jõuga kohalikust arvutipoest välja peksin
_________________ ARVUTID
3G1,5/3G2,5/5G1,5/5G2,5 KAABEL
HDD kettad |
|
| Kommentaarid: 1904 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
1327 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jaanjaapan
Kreisi kasutaja

liitunud: 25.07.2006
|
27.11.2022 22:09:31
|
|
|
Olen kuulnud veel, et kui originaal karbis kaart üle anda, siis tagasi tulevat mingis inetus karbis
Raalimeister ütles, et nad vaevalt seda väga testivad, aga kruvi pead peaks vähemalt mitte kulunud välja nägema...
Dreamlover, Panin cervisa ITC otsingusse ja guugle soovitas hoopis Servisa ITC + leidsin 10a. vana HV teema ASUSE garantiist - ka määnegi võroke: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=7193230
Otsisin sjo põdra keelsi papre välla (kõneliva küll, et Võrokese ka mõistvat Suomit, aga ei mõista kuigi )
Ma loodan, et on ok arve pilt panna... mul jooksis kuul täitsa kinni, sest seal on 2 kuupäeva ja guugle translate annab sama vastuse mõlemile)
Spoiler 
- ei tea kas kõlbab, parem äär on udune, kuid seal on 03.09.2021 kuupäev ka (siis võis olla vast v1 veel), aga aru mai saa mida need sõnad seal kuupäevade ees tähendavad, keegi oskab põdra keelest tõlkida?
Raalimeister arvas, et vb pole parim mõte sinna Jimmis e-mail-le see pilt saata ja garantiid küsida Põtra sõita küll ei tahaks, see seiklus läheks kulukamaks kui kaart...
|
|
| Kommentaarid: 35 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
The_Boss
HV Guru

liitunud: 13.01.2009
|
27.11.2022 22:14:52
|
|
|
Märk maha. Omal Taanist ostetud Asus, millel tehasegarantii kehtib, aga ostuarvet pole (eestis poleks sellest kasu vist nkn). Hetkel tundub, et tehasegarantiid võib parimal juhul vetsus pühkimiseks kasutada kui just USAs või Kanadas ei ela.
_________________ Pakun sülearvutite tolmupuhastust, termopasta vahetust, emaplaatide remonti ja BIOS paroolide eemaldust. |
|
| Kommentaarid: 360 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
284 |
|
| tagasi üles |
|
 |
laurx
HV Guru

liitunud: 25.03.2004
|
27.11.2022 22:23:50
|
|
|
Asuse puhul küll.
_________________ Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582 |
|
| Kommentaarid: 1156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
724 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jaanjaapan
Kreisi kasutaja

liitunud: 25.07.2006
|
27.11.2022 22:49:36
|
|
|
MSI ja EVGA hakkavad mulle ASUS-st aina rohkem meeldima GPU-de osas, mitmetel põhjustel.
Igatahes 10a tagasi lahenes viidatud HV teemas ka ilma papreta, petta saanud wõrokese lugu nii: läbi ak keskuse sis sai garattiis käidud. kaart kääs ja korras .kaart tehti poolas korda, kahjuks uut ei saanud.aega võttis 1 kuu. maksma läks 12euri +postikulud.
|
|
| Kommentaarid: 35 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Harmoonia
HV veteran

liitunud: 25.04.2003
|
27.11.2022 23:38:47
|
|
|
Asusega on lood nii, et tehase garantiisse pole pöörduda kuskile. Asus otse jutule ei võta ja ühtegi ametlikku vahendajat ka pole Eestis.
Servisa ITC on eestis uksed sulgenud. Äriregistrist Kustutatud (08.01.2020).
Ainuke varant on viia sinna kust ostsid. Kui arvet ei ole, siis pole ka garantiid/tehasegarantiid.
Kui enne lahti võtmist kõik toimis, siis väga suur tõenäosus, et kasutaja viga/kahjustus. Sellisel juhul tuleb ka garantiis sama jutuga tagasi.
See mälu jutt on muidugi kena aga see mälu ei sure sul, kui kaart ei tööta.
Rtx 3070 vigase mälukiibiga näitab veel pilti ja boodib windowsisse. Su jutust ainult ei loe välja, milles see mitte toimimine avaldub.
Kui enne lahti võttes toimis ja nüüd on täitsa pime, siis võin 90% öelda, et kuskil mehaaniline vigastus kaardil, kuigi arvestades, et sa ainult plastiku pealt ära võtsid, siis seal väga väike võimalus, PCBle haiget teha.
Ja garantii kleebise puudumine kaardil ei katkesta garantiid. See on tootjate BS. Ja kui ikka väga peab see garantii kleebis seal olema, kui lahti võtad, siis alati saab Alist uue tellida.
|
|
| Kommentaarid: 209 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
187 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ummiq
HV veteran

liitunud: 20.12.2003
|
28.11.2022 00:08:53
|
|
|
| Harmoonia kirjutas: |
| Ja garantii kleebise puudumine kaardil ei katkesta garantiid. See on tootjate BS. Ja kui ikka väga peab see garantii kleebis seal olema, kui lahti võtad, siis alati saab Alist uue tellida. |
Kui kaart lahti võtta just puhastamise ja parema termopasta-patjade eesmärgil, kas vahetatud pasta-patjadega võetakse ka garantiis jutule? 3a nö suletud keskkonnas mängurikaart ilma hoolduseta tundub üsna karm kaardile Mu jaoks termpoasta nagu auto mootoriõli- kord aasta-paari tagant võiks vahetada
Teema algatajale: ma ilmselt detsembris Soome. Ei tea veel, kas laeva v lennukiga. Aga laeva korral võin selle pakiautomaati panna Soomes Vbla näevad siis soodsamalt seda garantiiasja.
_________________ --
Urmas
Mängud ja tarkvara palju soodsamalt, kui muidu - click me!
|
|
| Kommentaarid: 216 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
185 |
|
| tagasi üles |
|
 |
n3wb0y
HV kasutaja

liitunud: 25.05.2009
|
28.11.2022 00:09:31
|
|
|
Kõige lihtsam oleks otsida keegi, kes Turus töötab ja liigub vahest Eesti. Annad kaasa ja saab sinna kohapeale viia.
Veider kuupäeva märge seal jah, minu omal ainult ostu kuupäev.
Spoiler 
|
|
| Kommentaarid: 24 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
24 |
|
| tagasi üles |
|
 |
laurx
HV Guru

liitunud: 25.03.2004
|
28.11.2022 08:02:44
|
|
|
Nahka tehtud arve ehk. Eks kohapeal saab teada.
_________________ Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582 |
|
| Kommentaarid: 1156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
724 |
|
| tagasi üles |
|
 |
arny
Kreisi kasutaja
liitunud: 08.01.2012
|
28.11.2022 08:28:11
|
|
|
Aga võta kirjuta Asusele saad teada. Ise kunagi kirjutasin nendega kui arvuti pidevalt bsode tegi. Nemad neti teel enam aidata ei osanud ja saatsid andmed, et kuidas ma neile saata saan emaplaadi. Mul vähemalt ok kogemus toega nende poolt. Samas võta uuesti lahti ja proovi uuesti kokku panna, et äkki läks midagi viltu.
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 10 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
9 |
|
| tagasi üles |
|
 |
laurx
HV Guru

liitunud: 25.03.2004
|
28.11.2022 09:28:17
|
|
|
Isegi. Ma aegade jooksul olen proovinud erinevate tootjatega otse rma d teha, asus saatis korduvalt müüja juurde. Uurisin, loobusin.
_________________ Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582 |
|
| Kommentaarid: 1156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
724 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dreamlover
HV Guru

liitunud: 21.02.2013
|
28.11.2022 09:32:00
|
|
|
Saada neile meiliga arve ja küsi kas on neilt ostetud. Sn kirjuta ka kaardi oma, neil omad andmebaasid
_________________ ARVUTID
3G1,5/3G2,5/5G1,5/5G2,5 KAABEL
HDD kettad |
|
| Kommentaarid: 1904 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
1327 |
|
| tagasi üles |
|
 |
The_Boss
HV Guru

liitunud: 13.01.2009
|
28.11.2022 09:41:38
|
|
|
Asuse lehel sai SN päringuga teada, kuskohast ostetud.
_________________ Pakun sülearvutite tolmupuhastust, termopasta vahetust, emaplaatide remonti ja BIOS paroolide eemaldust. |
|
| Kommentaarid: 360 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
284 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jaanjaapan
Kreisi kasutaja

liitunud: 25.07.2006
|
29.11.2022 16:35:23
|
|
|
Tänud kõigile hulga soovituste eest!
Harmoonia, kaardi mittetoimimine väljendub selles, et kui arvuti tööle panna on pilt must. Kaardi LED-d põlevad (ainult üks kord kui katsetasin, siis need ka ei põlenud ), kuid ventikad ei stardi (olen kuulnud, et tihti ventikad just max kiirusega hakkavad tööle kui GPU surnud...)
Samas kui see kleebis ei loe, siis ma võin Raalimeistritel ta lahti lasta võtta, ütlesid, et kui kaart nahkas, siis tuleb 15€ maksta ainult testimise eest Vb saab kleebise remondi ajaks kuuma fööniga ära võtta ja tagasi ka panna, kuigi siis jääb ta pisut räsitud ikka välja nägema...
Esimese hooga kaarti müüa ei tahaks, kuna mulle välimuselt ta meeldib ja on teine 3070, mille ostsin peale TUF-i, armasaks saanud ning toas on ka soojem kui ta juurde panna mining RIG-le.
Raalimeistrid pakkusid ka toite viga ning alguses vastasid mu kirjale nii oma praktika põhjal:
Tere,
Alati tore kuulda kui kusagilt soovitatakse
Kaevurite kaartidega oleme näinud sarnaseid olukordi küll, kus on korralikult kuumutatud ja peale avamist lakkavad töötamast, enamus sellistel juhtudel on teoreetiliseks mureks olnud üks mäludest, mille vahetamise pädevust meie ei oma, viimasel ajal märgatavalt elektroonika kvaliteet üldiselt langenud ka.. Tolmuimeja kasutamist väga probleemi tekitajaks uskuda siiski ei taha
Aga üle vaataks igal juhul, ehk veab ja on midagi toite poolt ikkagi, kuid ajaliselt hetkel peaks selleks arvestama vähemalt 2 nädalat
Selles suhtes, et kuuma sai see kaart kõigist kõige rohkem, sest panin ta kõige viimaseks kaardiks (arvasin, et Strix parima jahutusega, kuid nüüd tean, et MSI SUPRIM ja isegi Gaming Trio-d jahutavad paremini) ehk siis kui esimene kaart imeb kenasti värsket õhku, siis viimase kaardi vendid saavad kõigi tema ees olevate kaartide kuumust sisse imeda...
Kuumalaine ajal olid vendid ikka fixed ~75% ja GPU temp ~50°C , samas core oli fixed vaid 1100MHz (ega sellega GPU tuliseks lähegi), mälu oli aga +2600 ja mälu tempi GDDR6 ei näita, aga lahti võttes termopadjad sulanud polnud, (ühel teisel kaardil ajasid need padjad mingit vedelat blöga välja...) +2600 mem esimesed mitu kuud mitte ühtegi invalid shari polnud, siis hakkasid mõned tulema ja panin +2550 ning enam ei tulnud. Kui suvel kuumalaine oli ja toa temp koos ~1800W jagu kaartidega ~33°C oli (siis polnud veel kaartide vahed suureks tehtud, nagu praegu) võis suts kuum olla, aga backplate sai ikka käega katsuda, kuigi oli kuum.
The_Boss, Sisestasin serial nr.-i, kuid ostukohta ei näita. Näitab vaid:
Spoiler 
Servisa ICT lehel sai valida Eesti ka, kuigi esindus jah neil Lätis ja Leedus, aga ma täitsin ära ja siis võtavad vist ühendust, vb tuleb kuller järele... mul on 4 kruvi lahti, mida siiani kinni pole ainult saanud kaardil
Spoiler 
edit:
Servisa andis korvi:
Spoiler 
Sain nii, et panin magneti kruvika külge, kõik kruvid kinni
Jama on see, et kaardi ülaosas on LED-de juhtmed pisut sulanud ning kuluvad iga liigutusega, vajaksid juba teipimist:
Spoiler 
- kes teab palju see kaart eelmiste omanike käes kuuma sai + kuumus koguneb sinna kaardi ülaossa kus juhtmed on, kui hoida kaarti nii, nagu kaevutitel ta on: püsti...
Vb peakski siis proovima sinna Jimmis poodi maili saatma + arve pildi
|
|
| Kommentaarid: 35 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
arny
Kreisi kasutaja
liitunud: 08.01.2012
|
29.11.2022 21:18:09
|
|
|
Pff ulme ikka kui juba led juhtmed ka sulavad. Ja kaevurid kiitlevad siin kuidas nende kaardid on niiiii korras ja hästi hoitud. Hea, et ta sul siis üldse töötas.
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 10 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
9 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jaanjaapan
Kreisi kasutaja

liitunud: 25.07.2006
|
15.12.2022 13:53:44
|
|
|
| Dreamlover kirjutas: |
| Saada neile meiliga arve ja küsi kas on neilt ostetud. Sn kirjuta ka kaardi oma, neil omad andmebaasid |
29. nov. Saatsin Jimmis poodi meili. Manusesse panin arve, pildi kaardist koos seeria nr.-ga + ASUS Warranty lehe screenshoti, et garantii kehtib + vastuse Servisa ICT-lt, kes soovitas müüja poole pöörduda ehk siis Jimmis ikka, mitte HV-lase poole, kellelt ostetud
Aga vastust - ei midä...
Ma veel ootan, siis kirjutan uuesti, et kas invoice oigele? Samas pagan teab, vb põdrad seal on üldse talveunne sättinud - valgust seal vaevalt viis tundi, hommik ja kohe õhtu, päeva polegi või lihtsalt jõle aeglased...
Kui siis ka vastust ei tule, viin Raalimeistrite diagnosti või vb mõni kaas-foorumlane valmis remontima. Täitsa mahakandmiseks liiga kõbus veel, pakun + mul on tellitud ka 4s vent, kuna üks minimaalselt võdiseb, ainult jah, Strix-i sõrmus on lost in action.
edit: 8. det. saatsin veel ühe kirja - asiakaspalvelu@jimms.fi - küsisin, et palun öelge vähemalt kas invoice on correct... ei mingit vastust kummagi kirja puhul, pergäla porod
|
|
| Kommentaarid: 35 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
arny
Kreisi kasutaja
liitunud: 08.01.2012
|
15.12.2022 17:12:51
|
|
|
Eks nad vaata sama moodi, et piixu virolaiset või midagi nii.
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 10 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
9 |
|
| tagasi üles |
|
 |
n3wb0y
HV kasutaja

liitunud: 25.05.2009
|
|
| Kommentaarid: 24 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
24 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jaanjaapan
Kreisi kasutaja

liitunud: 25.07.2006
|
22.12.2022 21:52:45
|
|
|
Ei taha ma nendega jännata enam, viin uuel aastal kaardi Raalimeistritele, las võtavad lahti, vb kannatab parandada.
edit:
Kohalik Arvutitarga mees ütles, et nemad viivad oma ASUS-e GPU-d Eestis: Tallinn, Pärnu mnt. 139 - https://www.etsc.ee/ee
Plaan oleks garantiisse kõigepealt sokutada, kuigi katkise garantiilise ASUS-e kaevanduskaardiga, Põdras tehtud paberi koopiaga, oled siin Eestis nagu lits lapsega. Kui Pärnu mnt. ei taha, siis Paide tänava Raali-poisid jäävad samasse kanti. Seal võtavad klepsu ära, kuid 15€ eest ütlevad vähemalt, mis kaarti vaevab, ehk kas oli nii kuuma saanud, et lahti võttes pudenes mälu laiali...
|
|
| Kommentaarid: 35 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
haldz
HV veteran

liitunud: 29.12.2003
|
|
| Kommentaarid: 153 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
138 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jaanjaapan
Kreisi kasutaja

liitunud: 25.07.2006
|
23.12.2022 11:50:33
|
|
|
haldz, tänud tõlke eest!
Ainult pole ma veel aru saanud, kui suur pätlus see kaevandamine garantii jaoks on
Raalimeistrites öeldi küll, et ära sa seda kindlalt kõssa, et kaevanduskaart on, kuigi neid labidameestest kaarte peaks ju omajagu palju nagunii olema.
Raalimeister midagi pika jutu sees rääkis ka, et siis kui LHR-d tulid ja kaevandamise vastu võitlema hakati, siis olevat mingid tootjad midagi väikeses kirjas kuhugi kirja pannud, et kaevandamine olla patt, aga kuhu ja mida, seda ei teadnud täpselt...
Kui ma nüüd sinna Pärnu mnt. 139C lähen, siis ma ei taha hakata rääkima, et vanaema pühapäeviti luges Delfit selle GPU-ga, kui lahti võttes on näha, et LED-de valguse juhe ülevalt kergelt kuuma saanud on.. kuigi kuulsin ka, et kõik garantiid ei pidavat üldsegi kaarti hoolikalt uurima
Ise pakun, et on ikka kuuma saanud ja vb näiteks mälu microskeem muutus hapraks ning pudenes puhastuseks lahtivõtmise väikestest põrutustest ja termopatjade liimist lahti tõmbamise käigus mõranes vb mikroskoopiliselt midagi lahti + olen kuulnud ka, et paljud SUPRIM X-d just mälu jamadega garantiisse satuvad, tehakse viimasel ajal sellised õrnakesed need kaardid
|
|
| Kommentaarid: 35 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
laurx
HV Guru

liitunud: 25.03.2004
|
23.12.2022 14:16:36
|
|
|
Oli masinas, millega õhtuti kolle tapeti, vahel mitu tundi järjest. Ühel hetkel pilditu, ss arvutis rumal, ei pea ise oskama, soome tööle läinud sõber seslt töi aga ta ei tule enne kevadet..
_________________ Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582 |
|
| Kommentaarid: 1156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
724 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jaanjaapan
Kreisi kasutaja

liitunud: 25.07.2006
|
23.12.2022 19:54:51
|
|
|
laurx,
Ma ei hakkagi üldse neid koormama oma meili saatmisega www.etsc.ee-le, kuigi seal esilehel ASUS toodete all GPU-si polegi + tööd ette regada, siis vist ka ei saa. Samas, kui Arvutitarga tüüp pakkus ise selle koha välja, ju siis teab (üks noorem sell, kes seal salongis ka on, ei teadnud mõhkugi). See, kes ETSC-d mulle soovitas paistab kõige gurum neist. Ma pidevalt sealt käinud igast nänni kaevurile ostmas. Alguses rõõmsalt, soni kuklas, nägu naerul, värvilisi ventikaid jne. Alates 16 sep. - ETH Merge-st edasi, seda enam müts silmil, kapuuts peas. Viimane kord kui SSD ostsin andis lohutuseks tasuta SATA kaabli peale. Nüüd kui veel lemmik valge Strix pekkis, siis sain koordinaadid remondiks, see mees pole mäda
Uuel nädalal võtan taas kaardi kaenlasse ja teise linna otsa seiklema. Peaks selle Jimmis arve ka kaasa võtma, nagu garantiiks nõutud kuigi see rohkem tekitab kui vastab küsimustele.
See, et seal on 2 eri kuupäeva, on erand, sest siin eespool näidatud kaas-foorumlase Jimmis arvel oli üks kuupäev + niipalju veel hammustasin läbi, et arve vasakul poolel (kust teine siin näidatud Jimmis arve oli soditud) on vist ostja andmed. Mul seal keegi Tuomas Ahonen + tema kohalik, põdra tel. nr. - tema oli siis originaal ostja... vb lihtsalt kohaliku nimele tellitud kaart ka, kuna Jimmis kaevandus-buumi ajal olevat eelistanud kohalikele kaarte müüa, mitte Virosse.
Vahepeal kaardil 4+ omanikku ainult olnud Secondhand kaart ei kõla isegi juba mõne jaoks hästi. Mis ma siis ütlen, et Tuomas oli sõbra boss, kes mulle kaardi tellis ja no teda ma ei tea, aga sõber tõi defitsiitse kaarti ise ära. Kile selkadki olid peal, ei see kaart pole ühti ringi hooranud
|
|
| Kommentaarid: 35 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Miccer
HV Guru

liitunud: 01.08.2004
|
23.12.2022 21:01:07
|
|
|
Üks on tellimise kuupäev teine arve kuupäev. Kui saada polnud kaarte võiski tellimus paar kuud üleval olla.
Aga sellist jura nagu esimeses postituses "et kaevanud kaarti lahti kruvides ta lähebki ise katki" seda pole ma veel kuulnud
Vähegi adekvaatne ei tohiks sellist juttu toota
_________________ Müüa palju uusi korpuseid: https://www.upload.ee/files/19165838/Korpuste-pakkumie-1.pdf.html
Enamusi on mitu! Kui huvi siis PS või kõne.
Valikus ka kümneid mänguarvuteid igale hinnaklassile - küsi lisa!!! |
|
| Kommentaarid: 1601 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
1100 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jaanjaapan
Kreisi kasutaja

liitunud: 25.07.2006
|
24.12.2022 12:01:30
|
|
|
Miccer, nii ta olla võib, et 3. sep. 2021 ostis ja 27 det. 2021 sai kätte, trükiti arve.
Ma algul mõtlesin, et üks äkki ostu kuupäev ja teine maksetähtaeg, aga see oleks olnud siis nii nädal vahet, seega esimene variant arvan.
Lahtivõtmisel ja puhastamisel võib kaart siis läbi minna, kui ta nii äärepeal oli, et oleks varsti niikuinii otsad andnud. Tolmukaga tõmbasin ka radika vahelt, aga särtsu ei käinud. Samas kunagi puudutasin töötava SUPRIM X-i tagaplaati, nii, et käis ilge särakas, kuid midagi ei juhtunud...
Kõige suurem põrutus oli see, kui kaart oli püsti laiema otsa peal ning siis vajus plärtsti lapiti SUPRIM X-i hiirematil, kui teda kruvisin, vb piisas...
|
|
| Kommentaarid: 35 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
laurx
HV Guru

liitunud: 25.03.2004
|
24.12.2022 12:15:40
|
|
|
Tulmuimejaga ei minda elektroonika juurde.
_________________ Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582 |
|
| Kommentaarid: 1156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
724 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Zonerman
HV veteran

liitunud: 03.06.2003
|
25.12.2022 02:23:00
|
|
|
Ma loen ja imestan, et ikka ja jälle minnakse tolmikuga elektroonika kallale
Suruõhust pole vist kuulnudki. Isegi arvutikauged inimesed teavad, et suruõhuga puhastatakse kallimaid elektroonikaid. Lisaks veel kukub lauale plärtsti jne. Kui ise ei ole käpp puhastamisel, siis see oli hea õppetund - andku asjatundjale kui endal pole oskusi või ei tea kuidas ohutult puhastada.
Ma olen ise lahti ja kokku kruvinud oma elu ajal sadu kaarte ja läpakaid, mitte kunagi pole miskit ära surnud peale puhastamist või millegi vahetamist. Iga töö peab olema tehtud keskendumisega eriti videokaartidega.
_________________ Sõim ja räuskamine läheb SIIA |
|
| Kommentaarid: 68 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
67 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jaanjaapan
Kreisi kasutaja

liitunud: 25.07.2006
|
25.12.2022 13:36:38
|
|
|
Tean, et tolmukas on vähe ohtlik tehnikale staatika tõttu, seepärast toru otsa päris vastu ei panegi ning enne tehnikalt imemist maandan ka tolmuka staatikast näiteks radikat puudutades.
Olen muidu imejaga tehnikat puhastanud aegade algusest saati, kunagi pole midagi juhtunud + ka seekord, vaevalt, et tolmuka pärast kaart nahka läks, seda arvas ka Raalimeister...
Suruõhku mul pole, vajaks teda haru-harva, seega pole kompressorit kogu kupatusega soetama hakanudki + mulle meeldib tolmu kotti koguda, mitte teda laiali puhuda.
Olen jah selline vigurvänt, elan üldse vähe vabamalt kui keskmine arvutinohik, noja ulakamas rütmis juhtub ka rohkem äpardusi Mõni lihtsalt muretseb, põeb asjade pärast vähem kui teine, kes on rohkem pedant. Mõni võtab seaduseidki nii rohkem soovituslikumana.
Kuid ei õigusta ennast, teil on täielik õigus, et kui muresi ei soovi, ole hoolas Nüüd ongi mulle hea õppetund, sest muidu polekski võimalust kogeda kõike seda garantii-janti ning siis öelda pärast, mis sai
Samas, ega ka need pole paremad inimesed, kes järgi parastavad, et paras sellisele hooletule! Pea ees vette hüppajad murdkugi oma kaelad, sest muidu poleks ju muretsejatel õigustust muretsemiseks, kui kellelgi hooletumal midagi vahest valesti ei läheks
Relax kaas-kasutajad, mõnel juhtub rohkem ja tihedamini, siis saavadki need hoolikad inimesed ennast paremini tunda, et ise olen tubli ja siis läheb hästi, ei juhtu jamasi, sest mis kasu oleks muidu hoolikusel ja vaeval. Kogu see krüpto bisnees ja ka elu üldse on üks suur risk.
Saan nüüd olla ka see, kes omal nahal kogu selle kaarti saaga läbi teeb ning siis siia kirjutada kuidas läks.
Pühade ajal soovin kõigile head ja vähem seda eestlaslikku stiili, et ühe eestlase toit on teine eestlane. Ära hõiska enne õhtut + kes viimasena naerab, naerab paremini jne. suhtumist.
Kahju kui mõni ärritub ka ainult seetõttu, et mõni elab rohkem YOLO elu ning pole õppinud kõike pelgama...
Mul 10x 3070 kaarti veel alles, mis lähevad kõik uuest aastast puhkusele, kuigi aasta tagasi lootsin, et jätan kaardid kühveldama naabripoisi hoole alla ning saan ise hoopis kaevandustuludega troopikasse puhkama sättida, kus leidub rohkem omasugusi, vähem muretuid inimesi.
Peace + häid pühi!
|
|
| Kommentaarid: 35 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Zonerman
HV veteran

liitunud: 03.06.2003
|
25.12.2022 15:18:45
|
|
|
Häid pühi ka sulle! Minu postitus pole ei parastamine ega teise eestlase probleemi üle rõõmustamine vaid eesmärk on ehk teisedki, kes teemat loevad võtavad teadmiseks, kuidas asju ei tohiks teha või kas ise üldse teha. See oli point. Suruõhu balloonid ei maksa suurt midagi ja enamustel on kodus miskit elektroonikat mis vaja aeg ajalt puhastamist. Ja osad õpivad enda vigadest, nii see elu on. Peace
_________________ Sõim ja räuskamine läheb SIIA |
|
| Kommentaarid: 68 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
67 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Prillpapa
Kremli troll
liitunud: 04.06.2022
|
25.12.2022 16:12:51
|
|
|
Mille poolest surutav õhk on imetavast õhust ohtlikum, kas imetav õhk tekitab staatilise elektrilöögi ohu aga puhutav õhk mitte, või kas õhk ise teab üldse olenevalt vaatepunktist kas teda imetakse või puhutakse
Sirka 25 aastat tolmuimejaga oma tehnikat tolmust puhastanud, pole senini ükski seetõttu hinge heitnud - seega enda kogemusele tuginedes ei pea ohtlikuks.
Viimased aastad teen suuremaid puhastusi õues, kus kärcher wd3 imejal saab toru ühendada ka puhumiseks - ehk torust õhku välja suruma ehk suruõhuks - kas sel juhul tolmuimeja kvalifitseerub ekspertide jaoks "suruõhuga puhastamiseks". Küll tundub puhutava õhuga puhastamine olema labaselt tõhusam..
Vanasti seletati, kuidas elektroonika asju puutudes on tark üks käsi hoida seadme metallist korpusel-raamil-osal kuhu jupid tavaliselt maandatud on ning see hoidvat ära staatilise tekkimise teise käe ja komponendi vahel - kas see on linnalegend-lorajutt või mitte aga tundub loogiline ja olen seda ka järginud.
Profid kasutavad suruõhku ja amatöörid kodustes oludes tolmuimeja imiõhku aga et just imetav õhk põhjustab rikke aga puhutav õhk mitte võib põhjuslik seos sootuks puududa. Isegi õhu puhumisel võib kuskil komponentide vahel tekkida alarõhk ehk tekib kõrvalt võetava õhu imemine.. kas õhuga pihta saav komponent teab, et tuleb rikneda, sest oli parasjagu imetava õhuga tegemist.
Erinevus võib olla mujal, kus professionaalid on koolitatud-õpetatud elektroonikaga ümber käima, antistaatilised alused ja käevõrud jm meetmed.
Meenub ühest telesarjast, kus üks elektroonika restauraator pesi elektroonikaplaate (80-90-ndate tehnika) tavalises kraanikausis kraanivee all harjates puhtaks, ise seletamas kaamerasse, et vaatepilt on šokeeriv ent nii pidavat olema kõige kiirem-tõhusam puhastada ja vesi ei olevat ohtlik elektroonika ahelatele-komponentidele, mis ei ole pingestatud ega voolu all - keeruline vastu vaielda
_________________ --- |
|
| Kommentaarid: 20 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
20 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Kristoferr
HV Guru

liitunud: 26.11.2006
|
25.12.2022 16:32:45
|
|
|
Mitmeid "surnud" kaarte sooja seebiveega kraani all pestud ja siis ahjutatud. Nii mõnigi on ellu ärganud.
Aga tolmuimejaga võib tekkida staatiline kui otsiku harjased seda tekitavad. Elektroonika puhastamiseks on tegelikult olemas ka täitsa spetsiaalsed antistaatilised tolmuimeja otsikud.
_________________ Liitu Opencode Go soodsa coding plaaniga ja saa 5€ soodust!
Liitu Wise'ga! |
|
| Kommentaarid: 267 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
218 |
|
| tagasi üles |
|
 |
laurx
HV Guru

liitunud: 25.03.2004
|
25.12.2022 16:33:53
|
|
|
järgmine kord kui ma venna hiltiga 7m londiga mingit kraami imema satun, kutsun su voolikut hoidma. staatiline, mis sinna tekib lööb ca 5 cm pealt üle. ilma kinnasteta on nagu pistaks käed sipelgapessa.
_________________ Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582 |
|
| Kommentaarid: 1156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
724 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Zuumbox
HV kasutaja
liitunud: 26.08.2016
|
25.12.2022 17:39:23
|
|
|
Ma olen saanud laksu tööstusliku tolmuimeja 75 cm läbimõõduga torust; sädelahendus oli kaugele näha ja kuulda. Nagu välguga oleks pihta saanud. Ei soovitaks vaenlasele kah mitte sellist asja kogeda.
Ja muide, elektroonika võib rikkuda juba selline staatiline laeng (õigemini küll selle lahendus, maakeeli säde) mida inimene üldse ei tunnegi.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
arny
Kreisi kasutaja
liitunud: 08.01.2012
|
25.12.2022 19:29:32
|
|
|
see tekib vist sellest vooliku ja toru materjalist, mis imemisel tekkivast tolmuga kokku puutel tekitab staatilise. Selline puhas hõõrdumise asi, kui toru ja voolik on paremad siis ei teki seda staatilist ka nii ruttu. Ehitusel saanud kümneid kordi staatilise lööki tolmuimeja voolikult või torult. Kodu kasutuse riistadega pole siiani seda saanud. Aga ja eks iga üks teab millega ja kuidas.
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 10 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
9 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jaanjaapan
Kreisi kasutaja

liitunud: 25.07.2006
|
31.01.2023 20:45:51
|
|
|
Labasemat elektroonikat võib jah vee all pesta, aga vesi ei tohi rammus olla, ehk häda tekitavad vees lahustunud soolad (metallid) - see osa, mis veekannus katlakivi tekitab. Kui on destilleeritud vesi, ehk ainult H2O, ilma mineraalideta, siis on teoorias ohutu pesta.
Puhas kraanivesi, vähe mineraale, seda parem tehnikale... samas halvem joomiseks, kui mineraale pole. Värska vesi keeraks tehnika pekki kergemalt
Kui oma tolmuimeja toru katsun masinapoolsest (plastikust tehtud) otsast, on kerget staatikat tunda küll. Kuid imemise augu otsast, mis on metallist ja kuhu otsikud käivad, seal pole kunagi staatilist tunnet ega ka särtsu käinud imemisel + alati enne tehnika lähedale panemist olen selle otsaga mõnd metallist asja puudutanud, et ohtu vähendada. Ohutu pole, aga mitte ka väga ohtlik.
See, et ennast maandada ühe käega metallist hoides, on vanakooli nipp. Nüüd pidevalt tehnikat näppivad elektroonikud kasutavad spetz metallist käepaela, millel on juhe küljes, (seda müüakse), ning siis selle juhtmega maandatakse käepael + seda kandev inimene nii, et juhtme kinnitad selle otsas olevate metallist näppidega kuhugi suurema metall-maanduse külge - nii saab maandantult mõlemad käed vabad toimetada.
Kui tuleb uus kaevandus-buum, siis peaks ka selle maandusega käepaela + mingi suruõhu või spetsiaalse antistaatilise tolmuimeja otsiku sebima, või siis nagu ühele õigele eestlasele kombekohaselt öeldes, - muretsema.
Jupi kaupa olen kaevurit + seda teenindavat travaari soetanud. Alguses, kui alustasin polnud ei vente ega isegi molu, mida kaevurile aeg-ajalt ühendada tarvis + osta oli vaja igasugu nänni, kasvõi nipukaid + mini kruvikate komplekt jne. Kui pole vanast ajast midagi järel ega ka korralikku garaaži siis varumist oli kuni puhastus-lappideni välja.
Nüüd on seis niru, sest just kui enam-vähem põhiline soetatud sai, kukkus krüpto kaevamise tulusus miinusesse
Krüpto karuturg, ega ka elektri hind, kumbki paranemist ei näita... ning nüüd tuleb 10x 3070 kaevur kinni panna, mis on palju halvem kui see 11s põdur kaart!
edit: Teadmiseks teistele, et ma sain Arvutitargast vale infot Käisin lõpuks seal Pärnu mnt. 139c/2 ehk https://www.etsc.ee/ee remondis ära, ja seal kohapeal öeldi, et nemad küll videokaarte ei paranda, ASUS-e või telefone remondivad ainult
Kuna Raalimeistrid, adre: Paide tn. 7, jäi täpselt tagasiteel teepeale, siis viisin lõpuks kaardi sinna diagnosti - 15€. Võtavad lahti ja kleepsu maha, aga vähemalt saab teada mis viga on lõppude-lõpuks... kui saab ikka
Kuna teistel eespool teemas, olla ka olnud ASUS-e garantiiga, va kürviga probleeme olnud, siis hoian kaas-foorumlasi kursis oma saagaga...
edit2: Raalimeistrid tegid Strix-i 80€-ga korda ära Mikroskeemil olla seestpoolt 2 takistit kõveraks läinud (tõenäoliselt seetõttu, et kruvikas võis kruvimisel pesast välja hüpata ning seejärel räuhti otse mikroskeemi künda kapitaalse koristuse ajal...
Garantii alla poleks selline vigastus kuidagi mahtunud... + isegi hea, et garantii kohta ei leidnud või veel hullem, jännata poleks viitsinud ja kaardi võiku hinna eest maha müünud
Raalimeistrid panid täna ööseks GPU eri koormustestide alla, ning kui homseks jääb kõik see jootmine (vist mitte tinutamine) pidama, siis lähen toon kaardi koju ära ning kaevur ongi järgmiseks hooajaks taas 11x3070 võimsuse peal tagasi!
Mõtlesin vb mõned 3070-ned A4000 vastu vahetada või siis 3x3070 eest Arvutitargast üks tutikas 4070 Ti Suprim X 1089€-ga soetada... see juba tuleviku teemad.
Selleks korraks tundub, et valge Strix-i saaga lõppes ikkagi õnnelikult Rohkem igatahes ma neid Strixe lahti ei kaku + kruvikale andsid Meistrid ühe püsimagneti tasuta kaasa juba eelmine kord, et ma saaks need 4x esiplaati seestpoolt kinni hoidvad kruvid garantii jaoks kinni kruvida.
Oleks võinud korraga Raalimeistrite kätte kaardi jätta, kuid samas siis ma praegu ei teaks, et Servisa ICT enam Eestis ei tegutse ja Läti haru kaartidele garantii-remonte ei tee, vaid soovitas ikka nende põtrade juurde Jimmisse pöörduda, kes mu igati viisakatele kirjadele ei vastanud üldse. Panin Google maps-is neile 1 tärnise review (minu kogemus osutus kahjuks selliseks), nüüd tagantjärele teades võib öelda, et hea isegi, et ei pidand nende porodega jändama ning tulutult kaarti kuhu teab kurat saatma Sellest Jimmis poest ostetud kaarte enam ei osta ka Ning last, but not least, sain teada ka seda, et Pärnu mnt. 139C/2 võid oma ASUS-e või telo garantiisse viia, aga GPU-si nad üldse ei seedi kordasid ühehäälselt.
Tänud kõigile kaasa elamast ning ka oma 2 senti teemasse lisamast See oli hariv saaga siiani
|
|
| Kommentaarid: 35 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|
| lisa lemmikuks |
|
|
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse sa ei või vastata selle foorumi teemadele sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis sa ei saa lisada manuseid selles foorumis sa võid manuseid alla laadida selles foorumis
|
|
Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
|