Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Kliimamuutuste, rohepöörde ja energiapoliitika teema (Küsitlus: Kas pooldad valitsuse energiapoliitikat?) märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 76, 77, 78 ... 218, 219, 220  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing

Kas pooldad valitsuse energiapoliitikat ja kõrgeid energia hindasid?
Jah, tingimusteta!
8%
 8%  [ 6 ]
Pigem jah
8%
 8%  [ 6 ]
Pigem ei
16%
 16%  [ 12 ]
Kindlasti mitte!
67%
 67%  [ 49 ]
hääli kokku : 73

autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 01.12.2022 09:37:23 vasta tsitaadiga

See peaks ajas vähenema, aga kui tarbine kukub siis summa ikka sama. Vana süsteem...
Uue süsteemiga makstakse toetust vaid alla teatud hinnalae. Vist viimati oli see madalam kui elektrihind 2 aastat tagasi ehk lähima 3-5 aasta jooksul ebareaalne.
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.12.2022 09:48:48 vasta tsitaadiga

https://elering.ee/eleringi-rajatav-toruuhendus-paldiskis-valmib-lubatud-mahus-ja-oigeaegselt

tsitaat:
Eleringil ei ole midagi selle vastu, kui Paldiskisse tuleks Soome terminali asemel mõni teine LNG ujuvterminal. Alexela ja Infortariga seotud ettevõte esitas 11. novembril liitumistaotluse LNG ujuvterminali liitmiseks gaasivõrguga. Selle taotluse kiireks menetlemiseks on Eleringil võimalikult kiiresti vaja teada potentsiaalse liituja kasutusele võetava ujuvterminali tehnilisi parameetreid. Elering palus 18. novembril liitujal oma taotlust täiendada vajalike tehniliste andmetega. Seni liituja andmeid esitanud pole. „Kui need laekuvad, saab Elering välja selgitada, milliseid töid tuleb liitumispunkti ümberehitamiseks uue liituja tarvis teha, kui kaua see aega võtab ja kui palju maksab,“ märkis Veskimägi.

Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 01.12.2022 09:54:26 vasta tsitaadiga

Elering eile andis infot juurde jah. On risk, et Alexela ei soovi mingit laeva tuua ehk ainult soov broneerida võrgumaht ja nii hoopis hinda tõsta. Siis väheneks ka teiste maht kui keegi teine sooviks rohkem gaasi liigutada.
See põhjus miks nüüd soovitakse laeva lepingut juurde.
Elering ei taha reserveerida mahtu kui mahtu tulemas pole. See elektrivõrgu jama ju juba on.
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.12.2022 13:21:09 vasta tsitaadiga

Ettevõtjad tahtsid ausõna peale riigile ju appi tulla.
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SSD
HV Guru
SSD

liitunud: 18.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 01.12.2022 13:51:44 vasta tsitaadiga

KillFrenzy kirjutas:
Ettevõtjad tahtsid ausõna peale riigile ju appi tulla.

Muidugi tahtsid, sest tugev raha lõhn oli asjal juures. Aga nüüd kadus see lõhn ära, maru jama, tahaks ikka äriga plussi jääda, eks ole.. icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 314 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 267
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.12.2022 14:13:36 vasta tsitaadiga

tsitaat:
"Et LNG-laev ei tule Eestisse, oli kurb tõdemus, sest et ettevõtjad, kes Eesti jaoks kriitilises situatsioonis tahtsid Eestile appi tulla suulise kokkuleppe alusel ja alustasid ehitusega enne kirjalike lepingute sõlmimist, on nüüd fakti ees, et nad on pannud viimased kuus kuud energiat ja tohutult raha asja, millel pole vähemalt esialgu kasutust. See solvab ärimehi, lisaks ärilise probleemi on neil ka sügav solvumine oma riigi peale,"
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SSD
HV Guru
SSD

liitunud: 18.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 01.12.2022 16:11:30 vasta tsitaadiga

KillFrenzy kirjutas:
tsitaat:
"Et LNG-laev ei tule Eestisse, oli kurb tõdemus, sest et ettevõtjad, kes Eesti jaoks kriitilises situatsioonis tahtsid Eestile appi tulla suulise kokkuleppe alusel ja alustasid ehitusega enne kirjalike lepingute sõlmimist, on nüüd fakti ees, et nad on pannud viimased kuus kuud energiat ja tohutult raha asja, millel pole vähemalt esialgu kasutust. See solvab ärimehi, lisaks ärilise probleemi on neil ka sügav solvumine oma riigi peale,"

Nõus. Äririsk. Muidugi peaks riik selgesõnalisem olema ja öeldu eest ka vastutama. Aga mis teha, selline meie riik juba on.
Kommentaarid: 314 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 267
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.12.2022 19:10:03 vasta tsitaadiga

Ega see kai ja ühendus kuhugi kao.

Muidugi ärimeeste huvi pole riigi varustuskindluse tagamine (ning seega kindla spetsifikatsiooniga ühenduse ehitamine) vaid maksimaalne kasum kriisis.
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
serviis
Aeg maha 1p
serviis

liitunud: 21.07.2004




sõnum 01.12.2022 19:39:04 vasta tsitaadiga

SSD kirjutas:
Nõus. Äririsk. Muidugi peaks riik selgesõnalisem olema ja öeldu eest ka vastutama. Aga mis teha, selline meie riik juba on.


Riik ütles selgesõnaliselt - hoidke elektrit kokku ja saate odavama elektriarve.
Eile sai lugeda, et rohelise energia maks läheb uuest aastast 10% + käibenaks kallimaks.
Põhjenduseks oli, et te kuradid hoiate elektrit kokku ja sellepärast peab seda rohelise maksu tõstma, et oma kätte saada.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.12.2022 20:02:28 vasta tsitaadiga

anubis kirjutas:
Ega see kai ja ühendus kuhugi kao.

Muidugi ärimeeste huvi pole riigi varustuskindluse tagamine (ning seega kindla spetsifikatsiooniga ühenduse ehitamine) vaid maksimaalne kasum kriisis.


Härral kipuvad ikka päris tihti need ühe teatud punase tähekese värvi arvamused välja tulema viimasel ajal... aga eks mõistusega kodanikkond on Reformi alati pidanud reformkommariteks icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 01.12.2022 20:14:35 vasta tsitaadiga

Kuidagi kummaline seisukoht jah.
Reform püsib muuhulgas ka tänu ettevõtjate toetusele.

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
sakinaga
HV Guru

liitunud: 30.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.12.2022 20:17:12 vasta tsitaadiga

Mõnda aega tagasi räägiti, et kahele taasgaasistamise laevale ei ole siin turgu, aga nüüd Alexela tahab teist laeva tuua?

Ühes teemas kirutakse, et kütuseärikad teevad kartelli, teises teemas tuntakse vaesele Alexelale kaasa icon_lol.gif
Kommentaarid: 164 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 155
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
MatchMaker
Kreisi kasutaja
MatchMaker

liitunud: 23.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.12.2022 20:50:19 vasta tsitaadiga

https://arileht.delfi.ee/artikkel/120107792/valitsus-mangis-labi-eesti-lahtiuhendamise-vene-elektrivorgust

Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
serviis
Aeg maha 1p
serviis

liitunud: 21.07.2004




sõnum 01.12.2022 20:54:29 vasta tsitaadiga

Eks toetavaid ettevõtjaid ole igasuguseid ja kõigil ...
https://www.delfi.ee/artikkel/83457471/reformierakonna-rahastamisskandaali-kangelane-pika-kuritegeliku-karjaariga-mairo-kiho-on-jalle-kohtu-all
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.12.2022 01:13:13 vasta tsitaadiga

anubis kirjutas:
Ega see kai ja ühendus kuhugi kao.
Muidugi ärimeeste huvi pole riigi varustuskindluse tagamine (ning seega kindla spetsifikatsiooniga ühenduse ehitamine) vaid maksimaalne kasum kriisis.
Alexela jutust jäi mulje, et seesama "käpp", mida soomlased 2tk ostsid (ja mille kulude katmisest arvatavasti Elering loobuski) sobiks ka Alexela võimalikule laevale.
Algselt oligi ju mõeldud, et 1 tuleb Paldiskisse ja teine Inkoo sadamasse.

Igatahes veidi imelik suhtumine Eleringi poolt, üheltpoolt räägitakse varustuskindlusest aga teisalt tehakse kodutööd poolikult.
Kui nüüd peaks mingil põhjusel dets. lõpus ootamatult selguma, et laev Inkoo sadamasse siiski minna ei saa, siis pole ka Paldiskis kohest vastuvõtuvõimekust, peaks hakkama seda puuduvat lüli paigaldama mis pidi minimaalselt kuu võtma.

serviis kirjutas:
Eks toetavaid ettevõtjaid ole igasuguseid ja kõigil ...
https://www.delfi.ee/artikkel/83457471/reformierakonna-rahastamisskandaali-kangelane-pika-kuritegeliku-karjaariga-mairo-kiho-on-jalle-kohtu-all
Kohtlane oled et 4 aasta vanuseid artikleid otsimas käid?
_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
Kommentaarid: 169 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.12.2022 01:40:35 vasta tsitaadiga

bladerunner kirjutas:
anubis kirjutas:
Ega see kai ja ühendus kuhugi kao.
Muidugi ärimeeste huvi pole riigi varustuskindluse tagamine (ning seega kindla spetsifikatsiooniga ühenduse ehitamine) vaid maksimaalne kasum kriisis.
Alexela jutust jäi mulje, et seesama "käpp", mida soomlased 2tk ostsid (ja mille kulude katmisest arvatavasti Elering loobuski) sobiks ka Alexela võimalikule laevale.
Algselt oligi ju mõeldud, et 1 tuleb Paldiskisse ja teine Inkoo sadamasse.

Igatahes veidi imelik suhtumine Eleringi poolt, üheltpoolt räägitakse varustuskindlusest aga teisalt tehakse kodutööd poolikult.
Kui nüüd peaks mingil põhjusel dets. lõpus ootamatult selguma, et laev Inkoo sadamasse siiski minna ei saa, siis pole ka Paldiskis kohest vastuvõtuvõimekust, peaks hakkama seda puuduvat lüli paigaldama mis pidi minimaalselt kuu võtma.

serviis kirjutas:
Eks toetavaid ettevõtjaid ole igasuguseid ja kõigil ...
https://www.delfi.ee/artikkel/83457471/reformierakonna-rahastamisskandaali-kangelane-pika-kuritegeliku-karjaariga-mairo-kiho-on-jalle-kohtu-all
Kohtlane oled et 4 aasta vanuseid artikleid otsimas käid?


Laevu on erinevaid, osadel on "lont" kaasas ja osad tahavad "lonti" terminalist. Praegu oli vaja ehitada juba olemasolevale laevale kiirkorras kaks terminali juhuks kui ühega mingi tõrge tekib. Väga täpselt oli teada mida selleks on vaja teha ja väga kindel tähtaeg selle tegemiseks ning keegi ei võtnud ühtegi riski.
Eleringi eesmärk on tagada varustuskindlus.
Alexela ja Infortar? Nende eesmärk on maksimaalne kasum.

anubis kirjutas:
https://elering.ee/eleringi-rajatav-toruuhendus-paldiskis-valmib-lubatud-mahus-ja-oigeaegselt

tsitaat:
Eleringil ei ole midagi selle vastu, kui Paldiskisse tuleks Soome terminali asemel mõni teine LNG ujuvterminal. Alexela ja Infortariga seotud ettevõte esitas 11. novembril liitumistaotluse LNG ujuvterminali liitmiseks gaasivõrguga. Selle taotluse kiireks menetlemiseks on Eleringil võimalikult kiiresti vaja teada potentsiaalse liituja kasutusele võetava ujuvterminali tehnilisi parameetreid. Elering palus 18. novembril liitujal oma taotlust täiendada vajalike tehniliste andmetega. Seni liituja andmeid esitanud pole. „Kui need laekuvad, saab Elering välja selgitada, milliseid töid tuleb liitumispunkti ümberehitamiseks uue liituja tarvis teha, kui kaua see aega võtab ja kui palju maksab,“ märkis Veskimägi.


Näide, riik tellib 100 kiirabiautot ning kõik on diiselmootoriga. Kas riik tellib lisaks diislitankuritele igaks juhuks ka 10 kiirlaadijat elektriautodele juhuks kui mõni ärimees tahab neile 100 elektriautot müüa? Või siis vastupidi, 100 elektriautot ja mitte ühtegi diislitankurit vaid ainult 10 kiirlaadijat.
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.12.2022 02:31:37 vasta tsitaadiga

Hetkel pole ka selle soomlaste laeva vastuvõtu võimekust olemas. Võimalus selle tekitamiseks oli olemas aga Elering loobus sellest kui hõigati välja, et laev läheb kohe Soome.
Või nad tõesti arvasid, et soomlased ostavad laeva, "londid" ning annavad 1 neist lihtsalt heast peast tasuta meile Paldiskisse paigaldamiseks?
Hetkeseis on selline, et kõik on valmis ehitatud aga reaalne vastuvõtuvõimekus puudub. Isegi seda laeva ei saaks vastu võtta mille jaoks see kai kiiruga valmis ehitati.

Eesti (gaasi)varustuskindlus põhineb hetkel 100% naabritel.
Praegusel segasel ajal võiks omal ka ikka mingi reaalne füüsiline vastuvõtuvõimekus olla. Mitte selline mida peab töölesaamiseks esmalt veel tuunima hakkama.

_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
Kommentaarid: 169 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sakinaga
HV Guru

liitunud: 30.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.12.2022 03:13:04 vasta tsitaadiga

Ma ei näe probleemi selles, et Eesti gaasivarustus sõltub välisühendustest. Baltikumi riigid on nii väikesed, et neid ristsõltuvusi on rohkem kui vaid gaasiühendused. Mulle tundub, et liiga palju vahtu keerutatakse sellega seoses üles. Kui Venemaa peaks balticconnectori hävitama, siis on Läti hoidlas gaasi kui palju, sest Soomele sealt nende gaasi enam tarnida ei saa.
_________________
Tsensuur HinnaVaatluse foorumis
Kommentaarid: 164 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 155
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ranel
HV Guru

liitunud: 28.02.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.12.2022 08:43:30 vasta tsitaadiga

sakinaga kirjutas:
Ma ei näe probleemi selles, et Eesti gaasivarustus sõltub välisühendustest. Baltikumi riigid on nii väikesed, et neid ristsõltuvusi on rohkem kui vaid gaasiühendused. Mulle tundub, et liiga palju vahtu keerutatakse sellega seoses üles. Kui Venemaa peaks balticconnectori hävitama, siis on Läti hoidlas gaasi kui palju, sest Soomele sealt nende gaasi enam tarnida ei saa.

See nagu aku. Mahtu võib olla, aga seda peab laadima ka.

_________________
Mobiilne rehvivahetus Lõuna-Eestis ja rehvide tellimine üle Eesti. www.rsrehvid.ee 55 684 121
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 165
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 02.12.2022 10:07:53 vasta tsitaadiga

Läti häda on Gazpromi meelne juhtkond energiafirmades. Läti pole seal ju muudatusi tegema kiirustanud. Nende sõltuvus mahutigaasist on suur kuni nende enda LNG valmis.
Ehk kui keegi mõtleb pauku teha tehakse ka seal.
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.12.2022 12:04:49 vasta tsitaadiga

Tänane EPL juhtkiri arvab samamoodi
tsitaat:
Eleringi praegune juht on tugevalt turuusku, aga kõigi meie piirkonna gaasiturul osalevate riikide süsteemihaldurid (ja valitsused) ei ole sama suured „nähtamatu käe“ austajad. On näha, et nii Soome kui ka Leedu sikutavad tekki defitsiidi olukorras või lihtsalt võimaluse avanedes enda poole. Kui kõik sujub, nagu Veskimägi kirjutas („Euroopa on imet teinud. Sel talvel keegi gaasita ei jää“, EPL 8.11), siis pole Eesti oma käpa puudumisest suurt häda, aga kui olud halvemaks pööravad, võib Eleringi ja gaasifirmade nägelemisest sündida siinsetele gaasitarbijatele rohkem kahju kui käpa hind.

_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
Kommentaarid: 169 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.12.2022 12:16:51 vasta tsitaadiga

bladerunner kirjutas:
Hetkel pole ka selle soomlaste laeva vastuvõtu võimekust olemas. Võimalus selle tekitamiseks oli olemas aga Elering loobus sellest kui hõigati välja, et laev läheb kohe Soome.
Või nad tõesti arvasid, et soomlased ostavad laeva, "londid" ning annavad 1 neist lihtsalt heast peast tasuta meile Paldiskisse paigaldamiseks?
Hetkeseis on selline, et kõik on valmis ehitatud aga reaalne vastuvõtuvõimekus puudub. Isegi seda laeva ei saaks vastu võtta mille jaoks see kai kiiruga valmis ehitati.

Eesti (gaasi)varustuskindlus põhineb hetkel 100% naabritel.
Praegusel segasel ajal võiks omal ka ikka mingi reaalne füüsiline vastuvõtuvõimekus olla. Mitte selline mida peab töölesaamiseks esmalt veel tuunima hakkama.


Justnimelt Soome renditud laeva jaoks on võimekus olemas. Sellel laeval on terminali külge kinnituv "lont" peal. Terminalis peab olema sobiv ühendus mis nüüd on valmis.

Nagu nüüd selgub siis soomlased ostsid kevadel/suvel lisaks ka kaks "lonti" backupiks.

Analoogiaks on kütuseautod mis tanklaid täidavad, neil peaks kõigil olema oma ühendusvoolikud millega (maa-aluseid) tsisterne täidavad. Voolikute jaoks on kiirkinnitusühendus ja auto küljest läheb voolik sinna.
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.12.2022 12:23:46 vasta tsitaadiga

Sul mingi viide selle "londi" olemasolu kohta laeval ka visata on?
IMHO ei ole soomlaste laeval seda "lonti" kui soomlased rentisid eraldi laeva ja ostsid 2 "lonti", millest 1 pidi minema Inkoosse ja teine tulema Paldiskisse.

_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
Kommentaarid: 169 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pppd
Kreisi kasutaja

liitunud: 21.06.2004




sõnum 02.12.2022 12:24:15 vasta tsitaadiga

bladerunner kirjutas:
No ei ole soomlaste laeval seda "lonti" kui soomlased rentisid eraldi laeva ja ostsid 2 "lonti", millest 1 pidi minema Inkoosse ja teine tulema Paldiskisse.

Jah, soomlaste laeva orgunniv firma muretses laeva ja kaks sellega sobivat lonti. Meie laeva orgunniv firma viriseb meedias, miks tema laevaga sobiv lont juba sadamas ees ei oota.
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sakinaga
HV Guru

liitunud: 30.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.12.2022 12:35:45 vasta tsitaadiga

Magic kirjutas:
Läti häda on Gazpromi meelne juhtkond energiafirmades. Läti pole seal ju muudatusi tegema kiirustanud. Nende sõltuvus mahutigaasist on suur kuni nende enda LNG valmis.
Ehk kui keegi mõtleb pauku teha tehakse ka seal.
Kui Läti-Leedu meile gaasi kinni keeravad, kust nad sinu arvates elektrit saama hakkavad? icon_wink.gif
Kommentaarid: 164 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 155
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.12.2022 12:46:22 vasta tsitaadiga

pppd, viriseb jah, kuna Alexela "väljavalitule" sobiks sama "lont" mis soomlaste renditud laevalegi.
Kuna mulle on jäänud mulje, et "lonti" soomlaste laevaga kaasa ei tule ja soomlaste käest seda Elering ka omandada ei soovinud (kuna laeva siia tulema ei pidanud), siis pole meil isegi soomlaste laeva vastuvõtuvõimekust hetkel olemas.

sakinaga, Eestist loomulikult? Kui sa pole juhuslikult varem tähele pannud, siis eestlased täidavad kõik EU nõuded ja enamgi veel, lisaks annavad ka enda seemnevilja naabritele kui nood näljas. Sest kokkulepped on ju pühad. Isegi kui teised neist kinni ei pea. /s
Ausaltõeldes see et meie naaber on Läti rahustab mind veidi. Kui peaksime sõltuma ainult Soomest, Leedust või Poolast oleks mul küll suur mure. Need "kotivad" väiksemaid igal võimalikul juhul.

_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
Kommentaarid: 169 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.12.2022 13:11:06 vasta tsitaadiga

Lugesin korra neid infokilde uuesti, jooksvat müra oli palju. Tõepoolest, seda et ühendus laevaga oleks läbi laeva ei ole kirjas, räägiti sellest, et tuleb laevaga kaasa. Soomlased muretsesid laeva ja kaks liidest ning eestlased võtsid kohustuse ehitada liitumispunkt kuni ühenduseni ja kui soomlased poleks oma terminali valmis saanud oleks nad ühe meile andnud.

Ei muuda siiski sisuliselt midagi. Kui ärimehed tahavad tuua oma laeva siis peavad nad liitumiseks tegema Eleringiga lepingu ja ei saa lihtsalt terminali ette kinni broneerida.

Ajakirjandus, eriti Postimees, on üsna selgelt võtnud valimiste eelselt rünnakud valitsuse vastu oma südameasjaks. Alexela ja Infortar tahavad riigilt maksimaalselt raha välja pressida.

https://www.err.ee/1608804244/kallas-ettevotjad-kruvivad-paldiski-kai-hinda
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.12.2022 13:40:29 vasta tsitaadiga

"oleks nad ühe meile andnud." - vaevalt see tasuta oleks juhtunud. Aga küllap Elering oleks selle eest ka hea meelega tasunud, kulud oleksid sel juhul kai kasutustasude kaudu kiiresti tagasi saadud.

Kogu mu jutu point ongi olnud selles, et Elering oleks võinud selle "londi" igal juhul soomlaste käest omandada, et oleks 100% kohene valmidus kas soomalste laeva või sellega ühilduva aluse vastuvõtmiseks.
Praegusel segasel ajal iga energiariskide maandamiseks tehtud kulutus tasuks tegemist.

See et ettevõtjad rohkem raha tahavad on puhtalt Kallase enda arvamus - "võis puhkeda sellepärast ... Mina arvan ja see on puhtalt minu panus sellele... Minu pakkumine on..." - kõlab nagu NSR.

tsitaat:
Kallas rääkis, et terve suve küsiti ettevõtjatelt, kas nad plaanivad ise laeva tuua ja nad vastasid, et ei too ega esita ka liitumistaotlust, sest see pole majanduslikult mõttekas.
Ja huvitav mida riik ise terve suve tegi - rääkis kindlas kõneviisis kuidas talvel tuleb meile LNG laev. Miks tolle teadmise valguses oleks mõni terve mõistusega inimene hakanud teise LNG laeva siia toomist planeerima!?
Ma ei süüdista siinkohal Kallast, pigem kogu see MKM ametnike punt ja Eleringi juhtkond vajaks tuulutamist...

_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
Kommentaarid: 169 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pppd
Kreisi kasutaja

liitunud: 21.06.2004




sõnum 02.12.2022 13:50:42 vasta tsitaadiga

bladerunner kirjutas:
Kogu mu jutu point ongi olnud selles, et Elering oleks võinud selle "londi" igal juhul soomlaste käest omandada, et oleks 100% kohene valmidus kas soomalste laeva või sellega ühilduva aluse vastuvõtmiseks.

Lont maksis midagi peale miljoni raha, kindlasti oleks selle võinud "igaks juhuks" kai peale vedelema osta, sest äkki tuleb ühilduv laev, mille opereerijal oma lonti pole. Kui soomlased oleks tulnud, oleks lont kohe nende poolt olnud (ja see "igaks juhuks" ostetud lont oleks üle jäänud). Soomlased ei olevat olnud üldse huvitatud oma teise londi ära müümisest.

Aga miks ei võiks Alexela lõpuks seda lonti ise osta ja seda hala ära lõpetada?
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sakinaga
HV Guru

liitunud: 30.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.12.2022 13:52:56 vasta tsitaadiga

Eks arvamusi ole erinevaid. Mina ei näe mõtet suurt raha maksta laeva eest, kui see majanduslikult end ära ei tasu ja tegelikult meil gaasiga probleeme ei teki, isegi halvemate stsenaariumite korral. Kui hakata ulmelisi stsenaariumeid joonistama, siis mis takistab Venemaal meie laeva (kui me selle koos londiga tooma peaks) põhja lasta, 100% kindlust ei ole võimalik niikuinii saavutada.
Kommentaarid: 164 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 155
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.12.2022 13:56:08 vasta tsitaadiga

Alexela ja Infortar toovad kai äärde laeva ja müüvad, näiteks, sealt gaasi 20% kallimalt kui Balticconnectoris voolab.

Kes sellest võidab?
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 02.12.2022 14:02:56 vasta tsitaadiga

sakinaga kirjutas:
Magic kirjutas:
Läti häda on Gazpromi meelne juhtkond energiafirmades. Läti pole seal ju muudatusi tegema kiirustanud. Nende sõltuvus mahutigaasist on suur kuni nende enda LNG valmis.
Ehk kui keegi mõtleb pauku teha tehakse ka seal.
Kui Läti-Leedu meile gaasi kinni keeravad, kust nad sinu arvates elektrit saama hakkavad? icon_wink.gif

Siin oli jutt sellest "suure paugu" teooriast. Kui minnakse nii kaugele, et Soome toru lastakse ära, siis lähevad ka kõik teised võimekused ja ühendused.
Ilmselt ka veehoidla ehk osa elektrist.
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sakinaga
HV Guru

liitunud: 30.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.12.2022 14:06:19 vasta tsitaadiga

Magic kirjutas:
sakinaga kirjutas:
Magic kirjutas:
Läti häda on Gazpromi meelne juhtkond energiafirmades. Läti pole seal ju muudatusi tegema kiirustanud. Nende sõltuvus mahutigaasist on suur kuni nende enda LNG valmis.
Ehk kui keegi mõtleb pauku teha tehakse ka seal.
Kui Läti-Leedu meile gaasi kinni keeravad, kust nad sinu arvates elektrit saama hakkavad? :wink:

Siin oli jutt sellest "suure paugu" teooriast. Kui minnakse nii kaugele, et Soome toru lastakse ära, siis lähevad ka kõik teised võimekused ja ühendused.
Ilmselt ka veehoidla ehk osa elektrist.
Eks siis lastaks meie sadamas olev LNG laev ka pilbasteks.
Kommentaarid: 164 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 155
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 02.12.2022 14:08:32 vasta tsitaadiga

No veehoidla pole Eesti.
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.12.2022 15:57:05 vasta tsitaadiga

COP27: Brazil's Lula promises zero deforestation in the Amazon by 2030
Brazil’s incoming president Luiz Inácio Lula da Silva vowed to reverse the environmentally damaging policies of his predecessor in a speech at the UN climate meeting

https://www.newscientist.com/article/2347429-cop27-brazils-lula-promises-zero-deforestation-in-the-amazon-by-2030/
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Bilderberg
HV kasutaja
Bilderberg

liitunud: 26.08.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.12.2022 01:50:32 vasta tsitaadiga

SKG kirjutas:
COP27: Brazil's Lula promises zero deforestation in the Amazon by 2030
Brazil’s incoming president Luiz Inácio Lula da Silva vowed to reverse the environmentally damaging policies of his predecessor in a speech at the UN climate meeting

https://www.newscientist.com/article/2347429-cop27-brazils-lula-promises-zero-deforestation-in-the-amazon-by-2030/


More efficient plants will be able to sell coal power to 2050
https://www.bloomberg.com/news/articles/2021-08-10/brazil-offers-lifeline-to-coal-after-un-calls-for-death-knell?leadSource=uverify%20wall

Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.12.2022 01:58:27 vasta tsitaadiga

Martin Helme

"Särav mõistus"

Spoiler Spoiler Spoiler


https://ekspress.delfi.ee/artikkel/69072535/sarava-moistusega-noormees
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 04.12.2022 22:42:39 vasta tsitaadiga

https://sport.postimees.ee/7662926/video-meeleavaldajad-blokeerisid-suusatamise-mk-etapil-raja-ja-tekitasid-kaose
_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.12.2022 11:11:15 vasta tsitaadiga


Link


https://www.energy-storage.news/worlds-first-large-scale-sand-battery-goes-online-in-finland/
tsitaat:
The system can discharge a maximum of 100kW of heat power and has a total energy capacity of 8MWh


https://polarnightenergy.fi/technology
Juulist alates töös.

Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 06.12.2022 11:30:48 vasta tsitaadiga

kena scam icon_lol.gif

Saksa termos ehk vesi on oluliselt efektiivsem.

Kõigi nende lahenduste idee on võtta energia kõige odavam ajal, see salvestada ja kasutada 3-4 kuud hiljem. Selleks see lahendus ei sobi, efektiivsus langeb ajas väga kiiresti.
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.12.2022 11:45:10 vasta tsitaadiga

5x efektiivsem arvutuslikult ja salvestusaeg on kuudes, skaleerimine 100x suuremaks tõstab hinda 20x.

Meil on üleliigset päikest täiesti piisavalt Eestis veel oktoobris ja NordPoolil on soodsat elektrit aastaringselt võimalik saada.

Aga noh, reaalses maailmas kasutuses mitte kuskil laboris, eks ole näha.
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 06.12.2022 11:46:55 vasta tsitaadiga

icon_lol.gif thumbs_up.gif
arve ka vaatad

tsitaat:
Soojust mitmeks kuuks salvestatult ~€10/kWh pakkuda on kordades odavam kui keskküte hetkel, ajas pigem suurusjärgu võrra odavam.
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.12.2022 11:55:23 vasta tsitaadiga

See number on vale ja ma võtsin ta ka välja. Mõeldud oli MWh sest mitte ühegi arvutuse järgi ei ole võimalik müüa soojust 10000€/MWh.'

Odavam on soojapuhuriga õhku õues kütta. Odavam on sõbra juures kannus vett keeta ja seda veoautoga liitrikaupa koju tuua lasta.

2,5x kallimalt kui elekter kõige kallimal ajal NPS.
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 06.12.2022 11:58:49 vasta tsitaadiga

Nende enda arvud ja läbivalt icon_lol.gif
Millest nad ei räägi ongi see, et 2 kuu plaanis ei suuda nad tagad normaalset efektiivsust. 30% soojust järel.
Saksa termosel 85%
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.12.2022 12:07:36 vasta tsitaadiga

tsitaat:

< 10 eur/kWh of storage capacity



See tähendab, et 1kWh salvestust investeering on alla 10 euri mitte salvestamine ja 1kWh müük. Numbreid esitati valesti ja sellepärast ma ta ka välja võtsin. Tootjalingil on välja toodud. Lisaks on tegemist salvestatud soojusega mida saab üsna lihtsalt olemasoleva infraga siduda.

1kwh LiFePo4 akusid on sõltuvalt tootjast paarkümmend kuni sada korda kallim.

edit: Kui ma võtan oma kodu küttekulu viimase 12 kuu peale siis oli see 1,8MWh, sellest kolme kõige külmema talvekuuga 1MWh ehk ~€10k.


viimati muutis anubis 06.12.2022 12:07:57, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 06.12.2022 12:07:43 vasta tsitaadiga

Termose omahind on pigem odavam, vesi ja väiksem temp. Lisaks vähem kulu isoleerimisele kui plaan kasutada hiljem kui 1 kuu.
asja mõte saab olla vaid lühiajaline soojussalvestus.


viimati muutis Magic 06.12.2022 12:09:12, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.12.2022 12:08:56 vasta tsitaadiga

Termoses püsib vesi soe 72h, väga heal juhul nädala pärast on leige.
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 06.12.2022 12:10:59 vasta tsitaadiga

Üks märksõna temp erinevus... icon_lol.gif
100 vs 600 kraadi ja selle isoleerimine... icon_lol.gif
See põhikooli füüsika... tänase energiakriisi vaates on see lahendus scam.
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 06.12.2022 12:21:50 vasta tsitaadiga

https://interestingengineering.com/innovation/steel-thermos-tower-berlin-heat-storage-facility
_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.12.2022 12:31:30 vasta tsitaadiga

Kulu salvestusele on Berliini veesalvestusel €250/kWh ehk ~25x kõrgem.
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Kliimamuutuste, rohepöörde ja energiapoliitika teema (Küsitlus: Kas pooldad valitsuse energiapoliitikat?) mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 76, 77, 78 ... 218, 219, 220  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.