|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| Kas pooldad valitsuse energiapoliitikat ja kõrgeid energia hindasid? |
| Jah, tingimusteta! |
|
8% |
[ 6 ] |
| Pigem jah |
|
8% |
[ 6 ] |
| Pigem ei |
|
16% |
[ 12 ] |
| Kindlasti mitte! |
|
67% |
[ 49 ] |
|
| hääli kokku : 73 |
|
| autor |
|
Magic
HV Guru

liitunud: 28.12.2001
|
01.12.2022 09:37:23
|
|
|
See peaks ajas vähenema, aga kui tarbine kukub siis summa ikka sama. Vana süsteem...
Uue süsteemiga makstakse toetust vaid alla teatud hinnalae. Vist viimati oli see madalam kui elektrihind 2 aastat tagasi ehk lähima 3-5 aasta jooksul ebareaalne.
|
|
| Kommentaarid: 235 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
201 |
|
| tagasi üles |
|
 |
anubis
HV Guru

liitunud: 08.06.2002
|
01.12.2022 09:48:48
|
|
|
https://elering.ee/eleringi-rajatav-toruuhendus-paldiskis-valmib-lubatud-mahus-ja-oigeaegselt
| tsitaat: |
Eleringil ei ole midagi selle vastu, kui Paldiskisse tuleks Soome terminali asemel mõni teine LNG ujuvterminal. Alexela ja Infortariga seotud ettevõte esitas 11. novembril liitumistaotluse LNG ujuvterminali liitmiseks gaasivõrguga. Selle taotluse kiireks menetlemiseks on Eleringil võimalikult kiiresti vaja teada potentsiaalse liituja kasutusele võetava ujuvterminali tehnilisi parameetreid. Elering palus 18. novembril liitujal oma taotlust täiendada vajalike tehniliste andmetega. Seni liituja andmeid esitanud pole. „Kui need laekuvad, saab Elering välja selgitada, milliseid töid tuleb liitumispunkti ümberehitamiseks uue liituja tarvis teha, kui kaua see aega võtab ja kui palju maksab,“ märkis Veskimägi.
|
|
|
| Kommentaarid: 337 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
283 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Magic
HV Guru

liitunud: 28.12.2001
|
01.12.2022 09:54:26
|
|
|
Elering eile andis infot juurde jah. On risk, et Alexela ei soovi mingit laeva tuua ehk ainult soov broneerida võrgumaht ja nii hoopis hinda tõsta. Siis väheneks ka teiste maht kui keegi teine sooviks rohkem gaasi liigutada.
See põhjus miks nüüd soovitakse laeva lepingut juurde.
Elering ei taha reserveerida mahtu kui mahtu tulemas pole. See elektrivõrgu jama ju juba on.
|
|
| Kommentaarid: 235 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
201 |
|
| tagasi üles |
|
 |
KillFrenzy
HV Guru

liitunud: 05.04.2003
|
01.12.2022 13:21:09
|
|
|
| Ettevõtjad tahtsid ausõna peale riigile ju appi tulla.
|
|
| Kommentaarid: 151 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
133 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SSD
HV Guru

liitunud: 18.01.2006
|
01.12.2022 13:51:44
|
|
|
| KillFrenzy kirjutas: |
| Ettevõtjad tahtsid ausõna peale riigile ju appi tulla. |
Muidugi tahtsid, sest tugev raha lõhn oli asjal juures. Aga nüüd kadus see lõhn ära, maru jama, tahaks ikka äriga plussi jääda, eks ole..
|
|
| Kommentaarid: 314 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
267 |
|
| tagasi üles |
|
 |
KillFrenzy
HV Guru

liitunud: 05.04.2003
|
01.12.2022 14:13:36
|
|
|
| tsitaat: |
| "Et LNG-laev ei tule Eestisse, oli kurb tõdemus, sest et ettevõtjad, kes Eesti jaoks kriitilises situatsioonis tahtsid Eestile appi tulla suulise kokkuleppe alusel ja alustasid ehitusega enne kirjalike lepingute sõlmimist, on nüüd fakti ees, et nad on pannud viimased kuus kuud energiat ja tohutult raha asja, millel pole vähemalt esialgu kasutust. See solvab ärimehi, lisaks ärilise probleemi on neil ka sügav solvumine oma riigi peale," |
|
|
| Kommentaarid: 151 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
133 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SSD
HV Guru

liitunud: 18.01.2006
|
01.12.2022 16:11:30
|
|
|
| KillFrenzy kirjutas: |
| tsitaat: |
| "Et LNG-laev ei tule Eestisse, oli kurb tõdemus, sest et ettevõtjad, kes Eesti jaoks kriitilises situatsioonis tahtsid Eestile appi tulla suulise kokkuleppe alusel ja alustasid ehitusega enne kirjalike lepingute sõlmimist, on nüüd fakti ees, et nad on pannud viimased kuus kuud energiat ja tohutult raha asja, millel pole vähemalt esialgu kasutust. See solvab ärimehi, lisaks ärilise probleemi on neil ka sügav solvumine oma riigi peale," |
|
Nõus. Äririsk. Muidugi peaks riik selgesõnalisem olema ja öeldu eest ka vastutama. Aga mis teha, selline meie riik juba on.
|
|
| Kommentaarid: 314 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
267 |
|
| tagasi üles |
|
 |
anubis
HV Guru

liitunud: 08.06.2002
|
01.12.2022 19:10:03
|
|
|
Ega see kai ja ühendus kuhugi kao.
Muidugi ärimeeste huvi pole riigi varustuskindluse tagamine (ning seega kindla spetsifikatsiooniga ühenduse ehitamine) vaid maksimaalne kasum kriisis.
|
|
| Kommentaarid: 337 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
283 |
|
| tagasi üles |
|
 |
serviis
Aeg maha 1p

liitunud: 21.07.2004
|
01.12.2022 19:39:04
|
|
|
| SSD kirjutas: |
| Nõus. Äririsk. Muidugi peaks riik selgesõnalisem olema ja öeldu eest ka vastutama. Aga mis teha, selline meie riik juba on. |
Riik ütles selgesõnaliselt - hoidke elektrit kokku ja saate odavama elektriarve.
Eile sai lugeda, et rohelise energia maks läheb uuest aastast 10% + käibenaks kallimaks.
Põhjenduseks oli, et te kuradid hoiate elektrit kokku ja sellepärast peab seda rohelise maksu tõstma, et oma kätte saada.
|
|
| Kommentaarid: 2 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
2 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Scart
HV Guru

liitunud: 04.02.2002
|
01.12.2022 20:02:28
|
|
|
| anubis kirjutas: |
Ega see kai ja ühendus kuhugi kao.
Muidugi ärimeeste huvi pole riigi varustuskindluse tagamine (ning seega kindla spetsifikatsiooniga ühenduse ehitamine) vaid maksimaalne kasum kriisis. |
Härral kipuvad ikka päris tihti need ühe teatud punase tähekese värvi arvamused välja tulema viimasel ajal... aga eks mõistusega kodanikkond on Reformi alati pidanud reformkommariteks
|
|
| Kommentaarid: 119 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
2 :: |
101 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sakinaga
HV Guru
liitunud: 30.08.2006
|
01.12.2022 20:17:12
|
|
|
Mõnda aega tagasi räägiti, et kahele taasgaasistamise laevale ei ole siin turgu, aga nüüd Alexela tahab teist laeva tuua?
Ühes teemas kirutakse, et kütuseärikad teevad kartelli, teises teemas tuntakse vaesele Alexelale kaasa
|
|
| Kommentaarid: 164 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
155 |
|
| tagasi üles |
|
 |
MatchMaker
Kreisi kasutaja

liitunud: 23.06.2007
|
|
| Kommentaarid: 2 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
2 |
|
| tagasi üles |
|
 |
serviis
Aeg maha 1p

liitunud: 21.07.2004
|
|
| Kommentaarid: 2 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
2 |
|
| tagasi üles |
|
 |
bladerunner
HV Guru
liitunud: 17.01.2002
|
02.12.2022 01:13:13
|
|
|
| anubis kirjutas: |
Ega see kai ja ühendus kuhugi kao.
Muidugi ärimeeste huvi pole riigi varustuskindluse tagamine (ning seega kindla spetsifikatsiooniga ühenduse ehitamine) vaid maksimaalne kasum kriisis. |
Alexela jutust jäi mulje, et seesama "käpp", mida soomlased 2tk ostsid (ja mille kulude katmisest arvatavasti Elering loobuski) sobiks ka Alexela võimalikule laevale.
Algselt oligi ju mõeldud, et 1 tuleb Paldiskisse ja teine Inkoo sadamasse.
Igatahes veidi imelik suhtumine Eleringi poolt, üheltpoolt räägitakse varustuskindlusest aga teisalt tehakse kodutööd poolikult.
Kui nüüd peaks mingil põhjusel dets. lõpus ootamatult selguma, et laev Inkoo sadamasse siiski minna ei saa, siis pole ka Paldiskis kohest vastuvõtuvõimekust, peaks hakkama seda puuduvat lüli paigaldama mis pidi minimaalselt kuu võtma.
Kohtlane oled et 4 aasta vanuseid artikleid otsimas käid?
_________________ Experience is what you get when you don't get what you want. |
|
| Kommentaarid: 169 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
158 |
|
| tagasi üles |
|
 |
anubis
HV Guru

liitunud: 08.06.2002
|
02.12.2022 01:40:35
|
|
|
| bladerunner kirjutas: |
| anubis kirjutas: |
Ega see kai ja ühendus kuhugi kao.
Muidugi ärimeeste huvi pole riigi varustuskindluse tagamine (ning seega kindla spetsifikatsiooniga ühenduse ehitamine) vaid maksimaalne kasum kriisis. |
Alexela jutust jäi mulje, et seesama "käpp", mida soomlased 2tk ostsid (ja mille kulude katmisest arvatavasti Elering loobuski) sobiks ka Alexela võimalikule laevale.
Algselt oligi ju mõeldud, et 1 tuleb Paldiskisse ja teine Inkoo sadamasse.
Igatahes veidi imelik suhtumine Eleringi poolt, üheltpoolt räägitakse varustuskindlusest aga teisalt tehakse kodutööd poolikult.
Kui nüüd peaks mingil põhjusel dets. lõpus ootamatult selguma, et laev Inkoo sadamasse siiski minna ei saa, siis pole ka Paldiskis kohest vastuvõtuvõimekust, peaks hakkama seda puuduvat lüli paigaldama mis pidi minimaalselt kuu võtma.
Kohtlane oled et 4 aasta vanuseid artikleid otsimas käid? |
Laevu on erinevaid, osadel on "lont" kaasas ja osad tahavad "lonti" terminalist. Praegu oli vaja ehitada juba olemasolevale laevale kiirkorras kaks terminali juhuks kui ühega mingi tõrge tekib. Väga täpselt oli teada mida selleks on vaja teha ja väga kindel tähtaeg selle tegemiseks ning keegi ei võtnud ühtegi riski.
Eleringi eesmärk on tagada varustuskindlus.
Alexela ja Infortar? Nende eesmärk on maksimaalne kasum.
| anubis kirjutas: |
https://elering.ee/eleringi-rajatav-toruuhendus-paldiskis-valmib-lubatud-mahus-ja-oigeaegselt
| tsitaat: |
Eleringil ei ole midagi selle vastu, kui Paldiskisse tuleks Soome terminali asemel mõni teine LNG ujuvterminal. Alexela ja Infortariga seotud ettevõte esitas 11. novembril liitumistaotluse LNG ujuvterminali liitmiseks gaasivõrguga. Selle taotluse kiireks menetlemiseks on Eleringil võimalikult kiiresti vaja teada potentsiaalse liituja kasutusele võetava ujuvterminali tehnilisi parameetreid. Elering palus 18. novembril liitujal oma taotlust täiendada vajalike tehniliste andmetega. Seni liituja andmeid esitanud pole. „Kui need laekuvad, saab Elering välja selgitada, milliseid töid tuleb liitumispunkti ümberehitamiseks uue liituja tarvis teha, kui kaua see aega võtab ja kui palju maksab,“ märkis Veskimägi.
|
|
Näide, riik tellib 100 kiirabiautot ning kõik on diiselmootoriga. Kas riik tellib lisaks diislitankuritele igaks juhuks ka 10 kiirlaadijat elektriautodele juhuks kui mõni ärimees tahab neile 100 elektriautot müüa? Või siis vastupidi, 100 elektriautot ja mitte ühtegi diislitankurit vaid ainult 10 kiirlaadijat.
|
|
| Kommentaarid: 337 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
283 |
|
| tagasi üles |
|
 |
bladerunner
HV Guru
liitunud: 17.01.2002
|
02.12.2022 02:31:37
|
|
|
Hetkel pole ka selle soomlaste laeva vastuvõtu võimekust olemas. Võimalus selle tekitamiseks oli olemas aga Elering loobus sellest kui hõigati välja, et laev läheb kohe Soome.
Või nad tõesti arvasid, et soomlased ostavad laeva, "londid" ning annavad 1 neist lihtsalt heast peast tasuta meile Paldiskisse paigaldamiseks?
Hetkeseis on selline, et kõik on valmis ehitatud aga reaalne vastuvõtuvõimekus puudub. Isegi seda laeva ei saaks vastu võtta mille jaoks see kai kiiruga valmis ehitati.
Eesti (gaasi)varustuskindlus põhineb hetkel 100% naabritel.
Praegusel segasel ajal võiks omal ka ikka mingi reaalne füüsiline vastuvõtuvõimekus olla. Mitte selline mida peab töölesaamiseks esmalt veel tuunima hakkama.
_________________ Experience is what you get when you don't get what you want. |
|
| Kommentaarid: 169 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
158 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sakinaga
HV Guru
liitunud: 30.08.2006
|
02.12.2022 03:13:04
|
|
|
Ma ei näe probleemi selles, et Eesti gaasivarustus sõltub välisühendustest. Baltikumi riigid on nii väikesed, et neid ristsõltuvusi on rohkem kui vaid gaasiühendused. Mulle tundub, et liiga palju vahtu keerutatakse sellega seoses üles. Kui Venemaa peaks balticconnectori hävitama, siis on Läti hoidlas gaasi kui palju, sest Soomele sealt nende gaasi enam tarnida ei saa.
_________________ Tsensuur HinnaVaatluse foorumis |
|
| Kommentaarid: 164 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
155 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ranel
HV Guru
liitunud: 28.02.2005
|
02.12.2022 08:43:30
|
|
|
| sakinaga kirjutas: |
| Ma ei näe probleemi selles, et Eesti gaasivarustus sõltub välisühendustest. Baltikumi riigid on nii väikesed, et neid ristsõltuvusi on rohkem kui vaid gaasiühendused. Mulle tundub, et liiga palju vahtu keerutatakse sellega seoses üles. Kui Venemaa peaks balticconnectori hävitama, siis on Läti hoidlas gaasi kui palju, sest Soomele sealt nende gaasi enam tarnida ei saa. |
See nagu aku. Mahtu võib olla, aga seda peab laadima ka.
_________________ Mobiilne rehvivahetus Lõuna-Eestis ja rehvide tellimine üle Eesti. www.rsrehvid.ee 55 684 121 |
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
165 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Magic
HV Guru

liitunud: 28.12.2001
|
02.12.2022 10:07:53
|
|
|
Läti häda on Gazpromi meelne juhtkond energiafirmades. Läti pole seal ju muudatusi tegema kiirustanud. Nende sõltuvus mahutigaasist on suur kuni nende enda LNG valmis.
Ehk kui keegi mõtleb pauku teha tehakse ka seal.
|
|
| Kommentaarid: 235 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
201 |
|
| tagasi üles |
|
 |
bladerunner
HV Guru
liitunud: 17.01.2002
|
02.12.2022 12:04:49
|
|
|
Tänane EPL juhtkiri arvab samamoodi
| tsitaat: |
| Eleringi praegune juht on tugevalt turuusku, aga kõigi meie piirkonna gaasiturul osalevate riikide süsteemihaldurid (ja valitsused) ei ole sama suured „nähtamatu käe“ austajad. On näha, et nii Soome kui ka Leedu sikutavad tekki defitsiidi olukorras või lihtsalt võimaluse avanedes enda poole. Kui kõik sujub, nagu Veskimägi kirjutas („Euroopa on imet teinud. Sel talvel keegi gaasita ei jää“, EPL 8.11), siis pole Eesti oma käpa puudumisest suurt häda, aga kui olud halvemaks pööravad, võib Eleringi ja gaasifirmade nägelemisest sündida siinsetele gaasitarbijatele rohkem kahju kui käpa hind. |
_________________ Experience is what you get when you don't get what you want. |
|
| Kommentaarid: 169 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
158 |
|
| tagasi üles |
|
 |
anubis
HV Guru

liitunud: 08.06.2002
|
02.12.2022 12:16:51
|
|
|
| bladerunner kirjutas: |
Hetkel pole ka selle soomlaste laeva vastuvõtu võimekust olemas. Võimalus selle tekitamiseks oli olemas aga Elering loobus sellest kui hõigati välja, et laev läheb kohe Soome.
Või nad tõesti arvasid, et soomlased ostavad laeva, "londid" ning annavad 1 neist lihtsalt heast peast tasuta meile Paldiskisse paigaldamiseks?
Hetkeseis on selline, et kõik on valmis ehitatud aga reaalne vastuvõtuvõimekus puudub. Isegi seda laeva ei saaks vastu võtta mille jaoks see kai kiiruga valmis ehitati.
Eesti (gaasi)varustuskindlus põhineb hetkel 100% naabritel.
Praegusel segasel ajal võiks omal ka ikka mingi reaalne füüsiline vastuvõtuvõimekus olla. Mitte selline mida peab töölesaamiseks esmalt veel tuunima hakkama. |
Justnimelt Soome renditud laeva jaoks on võimekus olemas. Sellel laeval on terminali külge kinnituv "lont" peal. Terminalis peab olema sobiv ühendus mis nüüd on valmis.
Nagu nüüd selgub siis soomlased ostsid kevadel/suvel lisaks ka kaks "lonti" backupiks.
Analoogiaks on kütuseautod mis tanklaid täidavad, neil peaks kõigil olema oma ühendusvoolikud millega (maa-aluseid) tsisterne täidavad. Voolikute jaoks on kiirkinnitusühendus ja auto küljest läheb voolik sinna.
|
|
| Kommentaarid: 337 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
283 |
|
| tagasi üles |
|
 |
bladerunner
HV Guru
liitunud: 17.01.2002
|
02.12.2022 12:23:46
|
|
|
Sul mingi viide selle "londi" olemasolu kohta laeval ka visata on?
IMHO ei ole soomlaste laeval seda "lonti" kui soomlased rentisid eraldi laeva ja ostsid 2 "lonti", millest 1 pidi minema Inkoosse ja teine tulema Paldiskisse.
_________________ Experience is what you get when you don't get what you want. |
|
| Kommentaarid: 169 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
158 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pppd
Kreisi kasutaja
liitunud: 21.06.2004
|
02.12.2022 12:24:15
|
|
|
| bladerunner kirjutas: |
| No ei ole soomlaste laeval seda "lonti" kui soomlased rentisid eraldi laeva ja ostsid 2 "lonti", millest 1 pidi minema Inkoosse ja teine tulema Paldiskisse. |
Jah, soomlaste laeva orgunniv firma muretses laeva ja kaks sellega sobivat lonti. Meie laeva orgunniv firma viriseb meedias, miks tema laevaga sobiv lont juba sadamas ees ei oota.
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sakinaga
HV Guru
liitunud: 30.08.2006
|
02.12.2022 12:35:45
|
|
|
| Magic kirjutas: |
Läti häda on Gazpromi meelne juhtkond energiafirmades. Läti pole seal ju muudatusi tegema kiirustanud. Nende sõltuvus mahutigaasist on suur kuni nende enda LNG valmis.
Ehk kui keegi mõtleb pauku teha tehakse ka seal. |
Kui Läti-Leedu meile gaasi kinni keeravad, kust nad sinu arvates elektrit saama hakkavad?
|
|
| Kommentaarid: 164 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
155 |
|
| tagasi üles |
|
 |
bladerunner
HV Guru
liitunud: 17.01.2002
|
02.12.2022 12:46:22
|
|
|
pppd, viriseb jah, kuna Alexela "väljavalitule" sobiks sama "lont" mis soomlaste renditud laevalegi.
Kuna mulle on jäänud mulje, et "lonti" soomlaste laevaga kaasa ei tule ja soomlaste käest seda Elering ka omandada ei soovinud (kuna laeva siia tulema ei pidanud), siis pole meil isegi soomlaste laeva vastuvõtuvõimekust hetkel olemas.
sakinaga, Eestist loomulikult? Kui sa pole juhuslikult varem tähele pannud, siis eestlased täidavad kõik EU nõuded ja enamgi veel, lisaks annavad ka enda seemnevilja naabritele kui nood näljas. Sest kokkulepped on ju pühad. Isegi kui teised neist kinni ei pea. /s
Ausaltõeldes see et meie naaber on Läti rahustab mind veidi. Kui peaksime sõltuma ainult Soomest, Leedust või Poolast oleks mul küll suur mure. Need "kotivad" väiksemaid igal võimalikul juhul.
_________________ Experience is what you get when you don't get what you want. |
|
| Kommentaarid: 169 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
158 |
|
| tagasi üles |
|
 |
anubis
HV Guru

liitunud: 08.06.2002
|
02.12.2022 13:11:06
|
|
|
Lugesin korra neid infokilde uuesti, jooksvat müra oli palju. Tõepoolest, seda et ühendus laevaga oleks läbi laeva ei ole kirjas, räägiti sellest, et tuleb laevaga kaasa. Soomlased muretsesid laeva ja kaks liidest ning eestlased võtsid kohustuse ehitada liitumispunkt kuni ühenduseni ja kui soomlased poleks oma terminali valmis saanud oleks nad ühe meile andnud.
Ei muuda siiski sisuliselt midagi. Kui ärimehed tahavad tuua oma laeva siis peavad nad liitumiseks tegema Eleringiga lepingu ja ei saa lihtsalt terminali ette kinni broneerida.
Ajakirjandus, eriti Postimees, on üsna selgelt võtnud valimiste eelselt rünnakud valitsuse vastu oma südameasjaks. Alexela ja Infortar tahavad riigilt maksimaalselt raha välja pressida.
https://www.err.ee/1608804244/kallas-ettevotjad-kruvivad-paldiski-kai-hinda
|
|
| Kommentaarid: 337 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
283 |
|
| tagasi üles |
|
 |
bladerunner
HV Guru
liitunud: 17.01.2002
|
02.12.2022 13:40:29
|
|
|
"oleks nad ühe meile andnud." - vaevalt see tasuta oleks juhtunud. Aga küllap Elering oleks selle eest ka hea meelega tasunud, kulud oleksid sel juhul kai kasutustasude kaudu kiiresti tagasi saadud.
Kogu mu jutu point ongi olnud selles, et Elering oleks võinud selle "londi" igal juhul soomlaste käest omandada, et oleks 100% kohene valmidus kas soomalste laeva või sellega ühilduva aluse vastuvõtmiseks.
Praegusel segasel ajal iga energiariskide maandamiseks tehtud kulutus tasuks tegemist.
See et ettevõtjad rohkem raha tahavad on puhtalt Kallase enda arvamus - "võis puhkeda sellepärast ... Mina arvan ja see on puhtalt minu panus sellele... Minu pakkumine on..." - kõlab nagu NSR.
| tsitaat: |
| Kallas rääkis, et terve suve küsiti ettevõtjatelt, kas nad plaanivad ise laeva tuua ja nad vastasid, et ei too ega esita ka liitumistaotlust, sest see pole majanduslikult mõttekas. |
Ja huvitav mida riik ise terve suve tegi - rääkis kindlas kõneviisis kuidas talvel tuleb meile LNG laev. Miks tolle teadmise valguses oleks mõni terve mõistusega inimene hakanud teise LNG laeva siia toomist planeerima!?
Ma ei süüdista siinkohal Kallast, pigem kogu see MKM ametnike punt ja Eleringi juhtkond vajaks tuulutamist...
_________________ Experience is what you get when you don't get what you want. |
|
| Kommentaarid: 169 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
158 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pppd
Kreisi kasutaja
liitunud: 21.06.2004
|
02.12.2022 13:50:42
|
|
|
| bladerunner kirjutas: |
| Kogu mu jutu point ongi olnud selles, et Elering oleks võinud selle "londi" igal juhul soomlaste käest omandada, et oleks 100% kohene valmidus kas soomalste laeva või sellega ühilduva aluse vastuvõtmiseks. |
Lont maksis midagi peale miljoni raha, kindlasti oleks selle võinud "igaks juhuks" kai peale vedelema osta, sest äkki tuleb ühilduv laev, mille opereerijal oma lonti pole. Kui soomlased oleks tulnud, oleks lont kohe nende poolt olnud (ja see "igaks juhuks" ostetud lont oleks üle jäänud). Soomlased ei olevat olnud üldse huvitatud oma teise londi ära müümisest.
Aga miks ei võiks Alexela lõpuks seda lonti ise osta ja seda hala ära lõpetada?
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sakinaga
HV Guru
liitunud: 30.08.2006
|
02.12.2022 13:52:56
|
|
|
| Eks arvamusi ole erinevaid. Mina ei näe mõtet suurt raha maksta laeva eest, kui see majanduslikult end ära ei tasu ja tegelikult meil gaasiga probleeme ei teki, isegi halvemate stsenaariumite korral. Kui hakata ulmelisi stsenaariumeid joonistama, siis mis takistab Venemaal meie laeva (kui me selle koos londiga tooma peaks) põhja lasta, 100% kindlust ei ole võimalik niikuinii saavutada.
|
|
| Kommentaarid: 164 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
155 |
|
| tagasi üles |
|
 |
anubis
HV Guru

liitunud: 08.06.2002
|
02.12.2022 13:56:08
|
|
|
Alexela ja Infortar toovad kai äärde laeva ja müüvad, näiteks, sealt gaasi 20% kallimalt kui Balticconnectoris voolab.
Kes sellest võidab?
|
|
| Kommentaarid: 337 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
283 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Magic
HV Guru

liitunud: 28.12.2001
|
02.12.2022 14:02:56
|
|
|
| sakinaga kirjutas: |
| Magic kirjutas: |
Läti häda on Gazpromi meelne juhtkond energiafirmades. Läti pole seal ju muudatusi tegema kiirustanud. Nende sõltuvus mahutigaasist on suur kuni nende enda LNG valmis.
Ehk kui keegi mõtleb pauku teha tehakse ka seal. |
Kui Läti-Leedu meile gaasi kinni keeravad, kust nad sinu arvates elektrit saama hakkavad?  |
Siin oli jutt sellest "suure paugu" teooriast. Kui minnakse nii kaugele, et Soome toru lastakse ära, siis lähevad ka kõik teised võimekused ja ühendused.
Ilmselt ka veehoidla ehk osa elektrist.
|
|
| Kommentaarid: 235 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
201 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sakinaga
HV Guru
liitunud: 30.08.2006
|
02.12.2022 14:06:19
|
|
|
| Magic kirjutas: |
| sakinaga kirjutas: |
| Magic kirjutas: |
Läti häda on Gazpromi meelne juhtkond energiafirmades. Läti pole seal ju muudatusi tegema kiirustanud. Nende sõltuvus mahutigaasist on suur kuni nende enda LNG valmis.
Ehk kui keegi mõtleb pauku teha tehakse ka seal. |
Kui Läti-Leedu meile gaasi kinni keeravad, kust nad sinu arvates elektrit saama hakkavad? :wink: |
Siin oli jutt sellest "suure paugu" teooriast. Kui minnakse nii kaugele, et Soome toru lastakse ära, siis lähevad ka kõik teised võimekused ja ühendused.
Ilmselt ka veehoidla ehk osa elektrist. |
Eks siis lastaks meie sadamas olev LNG laev ka pilbasteks.
|
|
| Kommentaarid: 164 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
155 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Magic
HV Guru

liitunud: 28.12.2001
|
02.12.2022 14:08:32
|
|
|
| No veehoidla pole Eesti.
|
|
| Kommentaarid: 235 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
201 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees

liitunud: 27.01.2003
|
|
| Kommentaarid: 373 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
313 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Bilderberg
HV kasutaja

liitunud: 26.08.2009
|
|
| Kommentaarid: 11 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
10 |
|
| tagasi üles |
|
 |
anubis
HV Guru

liitunud: 08.06.2002
|
|
| Kommentaarid: 337 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
283 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
anubis
HV Guru

liitunud: 08.06.2002
|
|
| Kommentaarid: 337 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
283 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Magic
HV Guru

liitunud: 28.12.2001
|
06.12.2022 11:30:48
|
|
|
kena scam
Saksa termos ehk vesi on oluliselt efektiivsem.
Kõigi nende lahenduste idee on võtta energia kõige odavam ajal, see salvestada ja kasutada 3-4 kuud hiljem. Selleks see lahendus ei sobi, efektiivsus langeb ajas väga kiiresti.
|
|
| Kommentaarid: 235 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
201 |
|
| tagasi üles |
|
 |
anubis
HV Guru

liitunud: 08.06.2002
|
06.12.2022 11:45:10
|
|
|
5x efektiivsem arvutuslikult ja salvestusaeg on kuudes, skaleerimine 100x suuremaks tõstab hinda 20x.
Meil on üleliigset päikest täiesti piisavalt Eestis veel oktoobris ja NordPoolil on soodsat elektrit aastaringselt võimalik saada.
Aga noh, reaalses maailmas kasutuses mitte kuskil laboris, eks ole näha.
|
|
| Kommentaarid: 337 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
283 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Magic
HV Guru

liitunud: 28.12.2001
|
06.12.2022 11:46:55
|
|
|
arve ka vaatad
| tsitaat: |
| Soojust mitmeks kuuks salvestatult ~€10/kWh pakkuda on kordades odavam kui keskküte hetkel, ajas pigem suurusjärgu võrra odavam. |
|
|
| Kommentaarid: 235 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
201 |
|
| tagasi üles |
|
 |
anubis
HV Guru

liitunud: 08.06.2002
|
06.12.2022 11:55:23
|
|
|
See number on vale ja ma võtsin ta ka välja. Mõeldud oli MWh sest mitte ühegi arvutuse järgi ei ole võimalik müüa soojust 10000€/MWh.'
Odavam on soojapuhuriga õhku õues kütta. Odavam on sõbra juures kannus vett keeta ja seda veoautoga liitrikaupa koju tuua lasta.
2,5x kallimalt kui elekter kõige kallimal ajal NPS.
|
|
| Kommentaarid: 337 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
283 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Magic
HV Guru

liitunud: 28.12.2001
|
06.12.2022 11:58:49
|
|
|
Nende enda arvud ja läbivalt
Millest nad ei räägi ongi see, et 2 kuu plaanis ei suuda nad tagad normaalset efektiivsust. 30% soojust järel.
Saksa termosel 85%
|
|
| Kommentaarid: 235 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
201 |
|
| tagasi üles |
|
 |
anubis
HV Guru

liitunud: 08.06.2002
|
06.12.2022 12:07:36
|
|
|
| tsitaat: |
< 10 eur/kWh of storage capacity
|
See tähendab, et 1kWh salvestust investeering on alla 10 euri mitte salvestamine ja 1kWh müük. Numbreid esitati valesti ja sellepärast ma ta ka välja võtsin. Tootjalingil on välja toodud. Lisaks on tegemist salvestatud soojusega mida saab üsna lihtsalt olemasoleva infraga siduda.
1kwh LiFePo4 akusid on sõltuvalt tootjast paarkümmend kuni sada korda kallim.
edit: Kui ma võtan oma kodu küttekulu viimase 12 kuu peale siis oli see 1,8MWh, sellest kolme kõige külmema talvekuuga 1MWh ehk ~€10k.
viimati muutis anubis 06.12.2022 12:07:57, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 337 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
283 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Magic
HV Guru

liitunud: 28.12.2001
|
06.12.2022 12:07:43
|
|
|
Termose omahind on pigem odavam, vesi ja väiksem temp. Lisaks vähem kulu isoleerimisele kui plaan kasutada hiljem kui 1 kuu.
asja mõte saab olla vaid lühiajaline soojussalvestus.
viimati muutis Magic 06.12.2022 12:09:12, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 235 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
201 |
|
| tagasi üles |
|
 |
anubis
HV Guru

liitunud: 08.06.2002
|
06.12.2022 12:08:56
|
|
|
| Termoses püsib vesi soe 72h, väga heal juhul nädala pärast on leige.
|
|
| Kommentaarid: 337 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
283 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Magic
HV Guru

liitunud: 28.12.2001
|
06.12.2022 12:10:59
|
|
|
Üks märksõna temp erinevus...
100 vs 600 kraadi ja selle isoleerimine...
See põhikooli füüsika... tänase energiakriisi vaates on see lahendus scam.
|
|
| Kommentaarid: 235 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
201 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
anubis
HV Guru

liitunud: 08.06.2002
|
06.12.2022 12:31:30
|
|
|
| Kulu salvestusele on Berliini veesalvestusel €250/kWh ehk ~25x kõrgem.
|
|
| Kommentaarid: 337 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
283 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|