Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Kliimamuutuste, rohepöörde ja energiapoliitika teema (Küsitlus: Kas pooldad valitsuse energiapoliitikat?) märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 75, 76, 77 ... 218, 219, 220  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing

Kas pooldad valitsuse energiapoliitikat ja kõrgeid energia hindasid?
Jah, tingimusteta!
8%
 8%  [ 6 ]
Pigem jah
8%
 8%  [ 6 ]
Pigem ei
16%
 16%  [ 12 ]
Kindlasti mitte!
67%
 67%  [ 49 ]
hääli kokku : 73

autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
degrass
HV kasutaja
degrass

liitunud: 23.12.2004




sõnum 25.11.2022 21:30:13 vasta tsitaadiga

bugbrake kirjutas:
rmc Aafrika oli lihtsalt ühe näitena toodud, kuna mul üks tuttav käis seal rääkis kui uskumatult sitane linn see Lagos on ning kuhu see prügi seal voolab. Peaks - per capita kõige vähem saastama, hmm aga päris elus on hullem.
Ok Aafrika riigid jumal nendega aga Hiina, India, venemaa - sellised toredad "vähe saastavad" riigid. Ma ei näe neid äärmus aktivistide aktsioone nende juures.


See prügi seal Aafrikas, kas see on kohalike endi tekitatud ja milline on Lääne ühiskonna roll selles?

_________________
All it took was for a lot of seemingly decent people to put the wrong person in power, and then pay for their innocent choice.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.11.2022 22:06:34 vasta tsitaadiga

Kui raakida ookeaniprugist siis:
tsitaat:
...the majority of ocean trash comes from just a few nations, all in the Asia Pacific region. By far the worst offender is China — which should come as no great surprise — producing about three times as much ocean trash as the second worst offender, Indonesia. Indonesia is almost twice as bad as the third worst offender, the Philippines. The rest taper steadily downward from there: Vietnam, Sri Lanka, Thailand, Egypt, Malaysia, Nigeria, Bangladesh. Together, this top 10 is responsible for 70% of all the plastic in the oceans — with China and Indonesia alone accounting for almost half the total.

https://skeptoid.com/episodes/4665

Plastic waste inputs from land into the ocean
https://www.science.org/doi/10.1126/science.1260352




Voibolla keegi teine viitsib otsida terve saaste/prugi kohta andmeid, mitte ainult ookeani oma.
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
degrass
HV kasutaja
degrass

liitunud: 23.12.2004




sõnum 25.11.2022 22:23:22 vasta tsitaadiga

SKG, see tabel jäi ka mulle ette. Küsimus oleks, kas plastik, mis indo-hiinas merre j6uab, on kohalike endi poolt tekitatud v6i mitte.
Kui see peaks näiteks Lääne maailmast pärinema, siis on igati m6istlik jäätmete tekitaja juures/kohapeal protestida, kui ladustuspaigas?

Kusagilt ma nagu mäletaksin, et CC plastikuprügi taga on algselt 6litööstuse lobby, mis viis klaastaara asendamiseni, kuid ma ei suuda seda hetkel t6estada/viidata.

https://www.theguardian.com/environment/2020/dec/07/coca-cola-pepsi-and-nestle-named-top-plastic-polluters-for-third-year-in-a-row

_________________
All it took was for a lot of seemingly decent people to put the wrong person in power, and then pay for their innocent choice.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.11.2022 23:28:39 vasta tsitaadiga

Kindlasti on olemas teatud "toiduahelad" mis jätavad Läänes mulje jäätmete korrektsest käitlusest selle katte all, et tegelikult eksporditakse see prügi kuskile kolmandasse maailma ja kallatakse ookeani.
Aga nende vastu võidelda sellega, et lähed ja viskad Mona Lisa peale putru, tundub väga totter. Ega kunstisõbrad või muuseumivalvurid selle jamaga ei tegele. Mine kleebi end selle firma peakorteri ukse külge, kes sellise jama eest vastutab.

Aga kui jutt käib siin näidetest, et arengumaades elavad kohalikud kõrvuni prügis ja viskavad kõik merre, siis no kuidagi ei kerki ette selline stsenaarium, et Läänest tuuakse merekonteinerite kaupa prügi ja keegi puistab selle ühtlaselt mööda Lagose linna ja randa laiali, kust see siis vaikselt ookeani libiseb. Parandage aga julgesti kui ma eksin ja just nii see käibki, aga no ei suuda sellist modus operandit ette kujutada.

Pigem on ikkagi asi selles et arengumaade inimesed on harjunud eluga, kus kõik jäätmed maha kukkudes lihtsalt said üheks loodusega, ja ei suuda ega taha oma käitumist kohandada olukorraga, kus need enam nii ei teegi.
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.11.2022 00:26:46 vasta tsitaadiga

bugbrake kirjutas:
rmc Aafrika oli lihtsalt ühe näitena toodud, kuna mul üks tuttav käis seal rääkis kui uskumatult sitane linn see Lagos on ning kuhu see prügi seal voolab. Peaks - per capita kõige vähem saastama, hmm aga päris elus on hullem.
Ok Aafrika riigid jumal nendega aga Hiina, India, venemaa - sellised toredad "vähe saastavad" riigid. Ma ei näe neid äärmus aktivistide aktsioone nende juures.


1) tuleks vaadata per capita
2) tuleks vaadata ka seda, millest tekib, ehk kui suur roll on Läänel teiste riikide saastes
3) tuleks vaadata ka seda, kas on muudetav süsteem
4) tuleks vaadata ka seda, kuidas süsteem ise paista üritab

_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.11.2022 01:40:43 vasta tsitaadiga

degrass, hetkel pole aega otsida, kuid oleks nagu meeles, et umbes pool okeaniplastikust/prügist on tänu kalastusele.
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
degrass
HV kasutaja
degrass

liitunud: 23.12.2004




sõnum 26.11.2022 01:54:56 vasta tsitaadiga

SKG kirjutas:
degrass, hetkel pole aega otsida, kuid oleks nagu meeles, et umbes pool okeaniplastikust/prügist on tänu kalastusele.


https://www.theguardian.com/environment/2019/nov/06/dumped-fishing-gear-is-biggest-plastic-polluter-in-ocean-finds-report

_________________
All it took was for a lot of seemingly decent people to put the wrong person in power, and then pay for their innocent choice.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.11.2022 12:33:34 vasta tsitaadiga

tsitaat:

kas plastik, mis indo-hiinas merre j6uab, on kohalike endi poolt tekitatud v6i mitte.

kohalike poolt loomulikult. Kalavõrgud juba mainitud, aga ojade/jõgede kallastel (eriti maapiirkondades) visatakse saast vette, et küll vesi selle ära kannab.
Ja kui oled Aasias käinud, ja sealset elukombeid (ja hoolimatust elukeskkonna suhtes) tundma, siis sellist küsimust ei tekiks.
See muutus saaks toimuda vaid maast-madalast, lasteaia-kooli tasemel. Aga 15 aasta jooksul mis olen käinud, suuremat muutust pole toimunud.

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.11.2022 12:49:55 vasta tsitaadiga

Tanel, ega Kesk ja Lõuna_Ameerika parem pole, prügi kallatakse otse mäenõlvalt alla võpsikusse. icon_lol.gif
_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 26.11.2022 12:52:10 vasta tsitaadiga

Akud visatakse ka ookeanisse ameerikas
Kommentaarid: 209 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sakinaga
HV Guru

liitunud: 30.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.11.2022 23:39:55 vasta tsitaadiga

Kõik on, nagu ikka, raha taga kinni. Elati ka Euroopas aastasadu sita sees, lihtsalt plasti polnud veel leiutatud. Nüüd oleme veidi rikkamad ja olukord on parem. Samas Itaalias on veel sellel sajandil prügiuputused olnud.

Kui riigis puudub prügi normaalne ladustamise võimalus, siis polegi vahet, kuhu pudeli viskad, lõpuks on kõik ikkagi meres. Kas vihmaveega, kallatakse prügiautoga jõkke või mingil kolmandal viisil.
Kommentaarid: 164 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 155
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
degrass
HV kasutaja
degrass

liitunud: 23.12.2004




sõnum 27.11.2022 03:09:00 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:

...
Ja kui oled Aasias käinud, ja sealset elukombeid (ja hoolimatust elukeskkonna suhtes) tundma, siis sellist küsimust ei tekiks.
See muutus saaks toimuda vaid maast-madalast, lasteaia-kooli tasemel. Aga 15 aasta jooksul mis olen käinud, suuremat muutust pole toimunud.


Selleks ei pea küll aasiasse reisima, piisab kui m6ned tänavad eemale jalutada, piirkonda, kus elanike seas domineerib ida-euroopa/araabia taust. Olmejäätmete prügikonteinerisse viskamine käib m6nele ilmselgelt ülej6u, rääkimata vanast mööblist, külmikutest, televiisoritest jms.

_________________
All it took was for a lot of seemingly decent people to put the wrong person in power, and then pay for their innocent choice.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NATAS999
HV Guru

liitunud: 02.04.2007




sõnum 27.11.2022 09:59:11 vasta tsitaadiga

degrass kirjutas:
Tanel kirjutas:

...
Ja kui oled Aasias käinud, ja sealset elukombeid (ja hoolimatust elukeskkonna suhtes) tundma, siis sellist küsimust ei tekiks.
See muutus saaks toimuda vaid maast-madalast, lasteaia-kooli tasemel. Aga 15 aasta jooksul mis olen käinud, suuremat muutust pole toimunud.


Selleks ei pea küll aasiasse reisima, piisab kui m6ned tänavad eemale jalutada, piirkonda, kus elanike seas domineerib ida-euroopa/araabia taust. Olmejäätmete prügikonteinerisse viskamine käib m6nele ilmselgelt ülej6u, rääkimata vanast mööblist, külmikutest, televiisoritest jms.
aga mida sa siis siristad, et mina terve mere plasti ja kurat teab mis rämpsu täis olen loopind?
_________________
"Kuidas on see hea?"
-Auto kirurgia kliinik
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
degrass
HV kasutaja
degrass

liitunud: 23.12.2004




sõnum 27.11.2022 12:23:19 vasta tsitaadiga

NATAS999, palun vabandust, ma ei soovinud siin kedagi solvata.
_________________
All it took was for a lot of seemingly decent people to put the wrong person in power, and then pay for their innocent choice.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bugbrake
HV kasutaja

liitunud: 10.12.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.11.2022 12:29:32 vasta tsitaadiga

rmc aga minu küsimuse teine pool? Miks need äärmus aktivistid kõige rohkem saastavates riikides oma aktsioone ei korralda, et sealsele probleemile tähelepanu pöörata.
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.11.2022 13:41:15 vasta tsitaadiga

sakinaga kirjutas:
Samas Itaalias on veel sellel sajandil prügiuputused olnud.


Ärme nüüd pane probleeme prügimajandusega ühte patta organiseeritud kuritegevusega.
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.11.2022 13:53:16 vasta tsitaadiga

Prügi ei peaks kuskile ladustada, prügi ei peaks üldse tekkima.

Biolagunev kraam saab komposti või põletisse ajada mis summaarselt midagi ei mõjuta.
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.11.2022 14:16:27 vasta tsitaadiga

Raske lugu on selle prügi tekkimisega. Näiteks alles täna hommikul ma mõtlesin taaskord sügavalt, kuhu tuleks visata hambapasta tuub. Pakendikäitluse tüübid ütlevad, et kuna tuube ei saa seest puhastada, siis nemad neid pakendikonteineris näha ei soovi, pandagu see olmeprügisse. Keskkonnaminister ütleb, et kõik pakendid, mis teisi ära ei määri, tuleb panna pakendikonteinerisse, et tootjad peavad vastutama selle eest et toota selliseid pakendeid mida on võimalik käidelda ja kui sinna pannakse ainult selliseid, mida on mugav ümber töödelda, siis nad ei saa õiget tagasisidet.

Tegelikult paneks ju hea meelega olmeprügisse, aga millegipärast kortsutatakse selle põletamise peale kulmu, nagu oleks ladustamine parem variant. Ja biolagunev see tuutu nüüd küll ei ole.
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.11.2022 14:20:33 vasta tsitaadiga

Nõuded peakski olema sellised, et pakendid oleks kas biolagunevad või korduvkasutatavad.

S*tta ei saa lõputult kuskil silmaalt ära matta.
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.11.2022 14:31:03 vasta tsitaadiga

"Biolagunev" plastik on seni suures osas rohepesuks osutunud ja rohkem kahju kui kasu teinud. Korduvkasutatavaks ei saa ka kõikides valdkondades pakendeid teha ilma et asi kulu tõttu mõttetuks muutuks.

Silma alt ära matmine on arutu, olen nõus, aga mis põletamisel viga on? Eeldusel, et seda kodulõkkes ei tehta ja on vajalikud filtrid ja värk

Järgmine asi, mille ma pidin täna ära viskama ja läks olmeprügisse: tablettide blisterpakend. Jah, millegipärast ei taheta näed kõiki tablette purgiga müüa, ei ole kunagi tahetud. Kombineeritud foolium+plast, üksteisest eraldada ei saa, järelikult ei ole seda jälle võimalik ümber töödelda, ja ma ei kujuta ette et ravimite ohutusnõuded lubaks siin kasutada mingeid iselagunevaid või korduvkasutatavaid pakendeid. Usun siiski, et see põleks rõõmuga kui kuskile kombijaama ahju visata.
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 27.11.2022 14:32:18 vasta tsitaadiga

On meil üldse nüüd võimalik seda biolagunevat töödelda?
Kommentaarid: 209 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 27.11.2022 14:40:37 vasta tsitaadiga

Põletades icon_lol.gif
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sakinaga
HV Guru

liitunud: 30.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.11.2022 15:01:27 vasta tsitaadiga

Biolagunev plastik laguneb jah mikroplastiks, hästi tehtud icon_lol.gif thumbs_up.gif
_________________
Tsensuur HinnaVaatluse foorumis
Kommentaarid: 164 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 155
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.11.2022 15:06:03 vasta tsitaadiga

Magic kirjutas:
Põletades icon_lol.gif


CO2 'st oled sa tehtud ja CO2'ks pead saad saama. icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ref
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.08.2003




sõnum 27.11.2022 18:00:14 vasta tsitaadiga

Janis kirjutas:
On meil üldse nüüd võimalik seda biolagunevat töödelda?

Tööstuslik kompostimine. Täna peaks vististi juba kõik prügilad seda tegema, st. biojäätmed (mille hulka ka peaks biolaguneva plasti panema) lähevad kuumutisse ning kompostitakse kiirendades.

Too bioplast niisama/ise ei komposteeru, st kui piirkonnas eraldi biojäätmeid ei koguta siis oma kompostihunnikusse seda visata ei tohi. Läheb olmeprükki.
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.11.2022 18:27:11 vasta tsitaadiga

https://ragnsells.ee/kuukiri/biojaatmete-sorteerimine/

tsitaat:

Kas biolagunev pakend läheb olme- või biojäätmetesse?

Pigem soovitame selle panna siiski olmejäätmetesse, kus see suunatakse edasi põletamisele.
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.11.2022 01:11:21 vasta tsitaadiga

Why a Warming Climate Can Bring Bigger Snowstorms
https://www.scientificamerican.com/article/why-a-warming-climate-can-bring-bigger-snowstorms/
tsitaat:
In the Northeast, then, we have an environment that has warmed yet is often still below freezing. Put another way, regions of the world that are cold enough for snow have warmed enough to now be visited by storms capable of holding and dropping more moisture. Rather than intense downpours, the region gets heavy snow.
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NATAS999
HV Guru

liitunud: 02.04.2007




sõnum 28.11.2022 09:45:02 vasta tsitaadiga

netcat kirjutas:
"Biolagunev" plastik on seni suures osas rohepesuks osutunud ja rohkem kahju kui kasu teinud. Korduvkasutatavaks ei saa ka kõikides valdkondades pakendeid teha ilma et asi kulu tõttu mõttetuks muutuks.

Silma alt ära matmine on arutu, olen nõus, aga mis põletamisel viga on? Eeldusel, et seda kodulõkkes ei tehta ja on vajalikud filtrid ja värk

Järgmine asi, mille ma pidin täna ära viskama ja läks olmeprügisse: tablettide blisterpakend. Jah, millegipärast ei taheta näed kõiki tablette purgiga müüa, ei ole kunagi tahetud. Kombineeritud foolium+plast, üksteisest eraldada ei saa, järelikult ei ole seda jälle võimalik ümber töödelda, ja ma ei kujuta ette et ravimite ohutusnõuded lubaks siin kasutada mingeid iselagunevaid või korduvkasutatavaid pakendeid. Usun siiski, et see põleks rõõmuga kui kuskile kombijaama ahju visata.
kõik plast on biolagunev, küsimus on ainult selles, et milleks see laguneb ja kui kaua see aega võtab. suur enamus sellist pläma ongi rohepesu ja virtue signalling (ei viitsi eesti keelset vastet sellele otsima hakata) ehk kokkuvõttes üksteisele õlale patsutamine sealjuures probleemi vaiba alla pühkides.
_________________
"Kuidas on see hea?"
-Auto kirurgia kliinik
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 28.11.2022 13:14:21 vasta tsitaadiga

KillFrenzy kirjutas:
Magic kirjutas:
Põletades icon_lol.gif


CO2 'st oled sa tehtud ja CO2'ks pead saad saama. icon_biggrin.gif

No aga nii ju on icon_lol.gif
Et mida veiderdada mingite scam toodetega thumbs_up.gif
//
Saan aru, et osa loogikat oli selles, et pidi olema looduses ökom. Ei ole, sest satub sinna kiiremini. Poekott biolaguneb sul teel koju ära icon_lol.gif
Sama osade papptoodetega mida nüüd mingi hübriidina toodetud (oluliselt õrnem kui esimese ringi toode).
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.11.2022 14:16:30 vasta tsitaadiga

https://www.n-tv.de/wirtschaft/Insolvenzwelle-in-der-Autoindustrie-ist-nicht-mehr-zu-stoppen-article23740165.html
https://fp.lhv.ee/forum/free/133719?postId=3016626
tsitaat:
Pankrotilainet Saksa autotööstuse väiksemate allhankijate seas ei olevat enam võimalik vältida. Kui 2016 toodeti Saksamaal 5,7 miljonit autot, 2021 3,1 miljonit siis käesoleval aastal alla 3 miljoni. Üks asi on prognoosimatud energia-ja toorainehinnad, teine asi rohepööre. "There are over 1400 different parts in a combustion engine and only 200 in an electric car".

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
NATAS999
HV Guru

liitunud: 02.04.2007




sõnum 28.11.2022 14:37:58 vasta tsitaadiga

sisepõlemismootor sisaldab 7x rohkem tükke, kui terve elektriauto kokku? ma miskipärast arvan, et päris 200st vidinast teslat kokku ei pane.
_________________
"Kuidas on see hea?"
-Auto kirurgia kliinik
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.11.2022 15:01:25 vasta tsitaadiga

Moeldi ilmselt mootor vs mootor, mitte mootor vs auto.
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 28.11.2022 15:06:16 vasta tsitaadiga

Ilmselgelt ju, samas ka 200 kogu selle liikumisahela mõttes kahtlaselt vähe.
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 28.11.2022 15:11:25 vasta tsitaadiga

Mis sellest võrdlusest kasu on kui üks pole kasutatav toode.
Kommentaarid: 209 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.11.2022 15:15:57 vasta tsitaadiga

+ elektriautodel on tihti mitu mootorit.
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.11.2022 16:19:29 vasta tsitaadiga

Väidetavalt jäid päris paljud hobusekasvatajad tööta kui sisepõlemismootoriga vankritele üle mindi.
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
serviis
Aeg maha 1p
serviis

liitunud: 21.07.2004




sõnum 28.11.2022 16:50:28 vasta tsitaadiga

https://arileht.delfi.ee/artikkel/120105730/taas-tuli-majas-paldiski-lng-terminalis-ei-saagi-gaasi-vastu-votta-elering-suudistused-ei-vasta-toele
tsitaat:
„Sadam on registris ja laev saab kai küljes silduda, aga ühtegi gaasimolekuli sealt torudesse lasta ei saa, kuna Elering on jätnud ühe ehitusprojektis ettenähtud seadme – kai küljes oleva laadimisvarre – kas tellimata või pole see õigeks ajaks kohale jõudnud. Piltlikult öeldes on tankla valmis, aga tankurit pole, ükski tanker aga tankurita tanklasse ei tule,“ lausus Talgre.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pppd
Kreisi kasutaja

liitunud: 21.06.2004




sõnum 28.11.2022 17:02:20 vasta tsitaadiga

Miks sa ainult ühte poolt tsiteerid?
serviis kirjutas:
https://arileht.delfi.ee/artikkel/120105730/taas-tuli-majas-paldiski-lng-terminalis-ei-saagi-gaasi-vastu-votta-elering-suudistused-ei-vasta-toele
tsitaat:
„Sadam on registris ja laev saab kai küljes silduda, aga ühtegi gaasimolekuli sealt torudesse lasta ei saa, kuna Elering on jätnud ühe ehitusprojektis ettenähtud seadme – kai küljes oleva laadimisvarre – kas tellimata või pole see õigeks ajaks kohale jõudnud. Piltlikult öeldes on tankla valmis, aga tankurit pole, ükski tanker aga tankurita tanklasse ei tule,“ lausus Talgre.

tsitaat:
Ettevõtte kommunikatsioonijuht lisas, et nad on ehitanud gaasitaristut vastavalt Soome terminali liitumistaotlusele ja nende esitatud parameetritele. „Kui keegi teine soovib meie taristuga liituda, siis saame koheselt pakkuda liitumist samadel tingimustel,“ märkis Köster. „Eleringi ülesanne on algusest peale olnud ehitada toruühendus gaasikompressorjaamast kuni Marine Loading Armini (MLA) ehk mainitud ühendusseadmeni. Oleme seda mitmel korral ka avalikult selgitanud,“ lausus Köster. Mainitud MLA on osa ujuvterminalist ehk komplektis laevaga, kuna need ei pole universaalsed, vaid võivad olla erinevatel ujuvterminalidel erinevad.
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
serviis
Aeg maha 1p
serviis

liitunud: 21.07.2004




sõnum 28.11.2022 17:29:57 vasta tsitaadiga

pppd kirjutas:
Miks sa ainult ühte poolt tsiteerid?
serviis kirjutas:
https://arileht.delfi.ee/artikkel/120105730/taas-tuli-majas-paldiski-lng-terminalis-ei-saagi-gaasi-vastu-votta-elering-suudistused-ei-vasta-toele
tsitaat:
„Sadam on registris ja laev saab kai küljes silduda, aga ühtegi gaasimolekuli sealt torudesse lasta ei saa, kuna Elering on jätnud ühe ehitusprojektis ettenähtud seadme – kai küljes oleva laadimisvarre – kas tellimata või pole see õigeks ajaks kohale jõudnud. Piltlikult öeldes on tankla valmis, aga tankurit pole, ükski tanker aga tankurita tanklasse ei tule,“ lausus Talgre.

tsitaat:
Ettevõtte kommunikatsioonijuht lisas, et nad on ehitanud gaasitaristut vastavalt Soome terminali liitumistaotlusele ja nende esitatud parameetritele. „Kui keegi teine soovib meie taristuga liituda, siis saame koheselt pakkuda liitumist samadel tingimustel,“ märkis Köster. „Eleringi ülesanne on algusest peale olnud ehitada toruühendus gaasikompressorjaamast kuni Marine Loading Armini (MLA) ehk mainitud ühendusseadmeni. Oleme seda mitmel korral ka avalikult selgitanud,“ lausus Köster. Mainitud MLA on osa ujuvterminalist ehk komplektis laevaga, kuna need ei pole universaalsed, vaid võivad olla erinevatel ujuvterminalidel erinevad.


Veel sellest ...
https://www.err.ee/1608802501/alexela-tooks-paldiskisse-fsru-kuid-gaasi-vastuvotmiseks-uhendus-puudub

Ma tsiteerisin asja olemust, mitte pooli.
Mulle endale tundub, et süüdistada saab projekteerijat, ehk siis projekteerimise viga.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.11.2022 17:32:46 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Eleringi teatel pidi ettevõte ehitama gaasiühenduse kompressorjaamast kaini ja gaasiseadmed kuni kaipealse ujuvterminali ühenduskäpani. Inkoosse suunduval alusel on aga ühenduskäpp laeva küljes, Alexela ja Infortari plaanitav laev nõuaks selle eraldi hankimist, mis ei olnud algse kokkuleppe osa.


Alexela kiunub, et nemad tahaks lisaks ühte juppi taristut Eleringi arvelt, kuid Eleringil pole kohustust Alexela ja Infortari ehitatava osa külge lisavidinaid panna.
Elering osaleb liitumispunkti loomises Inkoosse suunduvale laevale, et oleks tagatud varuliitumine.
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 28.11.2022 17:36:38 vasta tsitaadiga

Ok...siis selline laev võib küll olla kuskil saada icon_lol.gif
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pppd
Kreisi kasutaja

liitunud: 21.06.2004




sõnum 28.11.2022 17:43:39 vasta tsitaadiga

normaalsed osapooled räägiks sellised asjad omavahel selgeks ja ei jauraks pidevalt meedias selle üle, kuidas teine jälle igavene *** on ja midagi tegemata on jätnud (kuigi tegelikult ei jätnud)
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ref
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.08.2003




sõnum 28.11.2022 17:45:39 vasta tsitaadiga

anubis kirjutas:
tsitaat:

Eleringi teatel pidi ettevõte ehitama gaasiühenduse kompressorjaamast kaini ja gaasiseadmed kuni kaipealse ujuvterminali ühenduskäpani. Inkoosse suunduval alusel on aga ühenduskäpp laeva küljes, Alexela ja Infortari plaanitav laev nõuaks selle eraldi hankimist, mis ei olnud algse kokkuleppe osa.


Alexela kiunub, et nemad tahaks lisaks ühte juppi taristut Eleringi arvelt, kuid Eleringil pole kohustust Alexela ja Infortari ehitatava osa külge lisavidinaid panna.
Elering osaleb liitumispunkti loomises Inkoosse suunduvale laevale, et oleks tagatud varuliitumine.

See pole päris nii must-valge. https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11179798#11179798

tl;dr; tundub, et mujal maailmas on ka "universaalseid" komponente
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pppd
Kreisi kasutaja

liitunud: 21.06.2004




sõnum 28.11.2022 17:50:44 vasta tsitaadiga

asi ei olnud vist mitte universaalsuses, vaid ikkagi selles, et selle jubina vajalikkus sõltub laevast ning selle hankimine ei olnud olemasolevas lepingus kirjas?
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.11.2022 18:12:47 vasta tsitaadiga

ref kirjutas:
anubis kirjutas:
tsitaat:

Eleringi teatel pidi ettevõte ehitama gaasiühenduse kompressorjaamast kaini ja gaasiseadmed kuni kaipealse ujuvterminali ühenduskäpani. Inkoosse suunduval alusel on aga ühenduskäpp laeva küljes, Alexela ja Infortari plaanitav laev nõuaks selle eraldi hankimist, mis ei olnud algse kokkuleppe osa.


Alexela kiunub, et nemad tahaks lisaks ühte juppi taristut Eleringi arvelt, kuid Eleringil pole kohustust Alexela ja Infortari ehitatava osa külge lisavidinaid panna.
Elering osaleb liitumispunkti loomises Inkoosse suunduvale laevale, et oleks tagatud varuliitumine.

See pole päris nii must-valge. https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11179798#11179798

tl;dr; tundub, et mujal maailmas on ka "universaalseid" komponente


Kindlasti on kuskil mingeid lahedaid asju. Kindlasti saab neid sinna hiljem lisada.

Praegu pole vidinate ja lisavõimaluste aeg.

See liitumispunkt oli ja on vaja valmis saada selle konkreetse laeva nõudmistele vastavalt ja kuupäevaks. Poole aastaga oli vaja valmis saada.

See on olematu aeg.
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NATAS999
HV Guru

liitunud: 02.04.2007




sõnum 28.11.2022 18:59:12 vasta tsitaadiga

ref kirjutas:
anubis kirjutas:
tsitaat:

Eleringi teatel pidi ettevõte ehitama gaasiühenduse kompressorjaamast kaini ja gaasiseadmed kuni kaipealse ujuvterminali ühenduskäpani. Inkoosse suunduval alusel on aga ühenduskäpp laeva küljes, Alexela ja Infortari plaanitav laev nõuaks selle eraldi hankimist, mis ei olnud algse kokkuleppe osa.


Alexela kiunub, et nemad tahaks lisaks ühte juppi taristut Eleringi arvelt, kuid Eleringil pole kohustust Alexela ja Infortari ehitatava osa külge lisavidinaid panna.
Elering osaleb liitumispunkti loomises Inkoosse suunduvale laevale, et oleks tagatud varuliitumine.

See pole päris nii must-valge. https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11179798#11179798

tl;dr; tundub, et mujal maailmas on ka "universaalseid" komponente
jah, täpselt nii must-valge see ongi. kui minule otseselt sealt kohe klotsi lendama ei hakka, siis imege näppu ja parem oleme kõik külmas ja pimedas. kapitalism at it's finest.
_________________
"Kuidas on see hea?"
-Auto kirurgia kliinik
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.11.2022 12:48:32 vasta tsitaadiga

https://www.independent.co.uk/climate-change/news/flooding-flood-risk-uk-homes-infrastructure-b2234488.html

tsitaat:

Investments totalling around £12bn are needed to upgrade drains in England to cut the risk posed by surface water flooding, as the impacts of the climate crisis worsen, the National Infrastructure Commission has warned.


£12B läheb maksma "plaaster" mis ei lahenda probleemi vaid lükkab selle mõju veidi kaugemale. Seda ühe riigi mõistes.

Kliimamuutustega tegelemise edasi lükkamine muudab "plaastrid" üsna varsti kasutuks.

Järgmise 50 aastaga läheb maksma oletuslikult $174T kui ei tehta olulisi muudatusi.
Net-zero võimaldaks sama ajaga võita/teenida $43T.
https://www.deloitte.com/global/en/about/press-room/deloitte-research-reveals-inaction-on-climate-change-could-cost-the-world-economy-us-dollar-178-trillion-by-2070.html

Siiani on kõik sellised oletused olnud väga konservatiivsed ja reaalsus on palju hullem.

https://www.bloomberg.com/news/articles/2022-03-30/global-losses-from-catastrophes-reached-270-billion-in-2021

2021 arve oli $270B.
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.11.2022 19:03:51 vasta tsitaadiga

bugbrake kirjutas:
rmc aga minu küsimuse teine pool? Miks need äärmus aktivistid kõige rohkem saastavates riikides oma aktsioone ei korralda, et sealsele probleemile tähelepanu pöörata.


Sellele ma ju vastasingi ka.

anubis kirjutas:
Nõuded peakski olema sellised, et pakendid oleks kas biolagunevad või korduvkasutatavad.

S*tta ei saa lõputult kuskil silmaalt ära matta.

thumbs_up.gif thumbs_up.gif thumbs_up.gif

Kuniks pole suuremat sundi normaalseks tootmiseks, seni midagi ei muutu ka.

_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.11.2022 21:11:23 vasta tsitaadiga

https://arileht.delfi.ee/artikkel/120107224/taavi-veskimagi-riigile-pressitakse-peale-et-nad-looksid-tarbijate-rahaga-uusi-arivoimalusi

tsitaat:

Kui kevadel oli Paldiski LNG-terminali varustuskindluse arutelu, siis nüüd pressitakse riigile peale, et luua gaasitarbija võrgutasu rahaga endale ärivõimalusi. Elering ostku gaasitarbija rahaga erasektorile umbes 3–4 miljonit eurot maksev laadimiskäpp. Soomlaste renditud ujuvterminali Eesti gaasivõrguga liitudes oleks toonud ujuvterminal käpa ise, see ei oleks jäänud Eesti gaasitarbija maksta. Seega pakume alates homsest, 1. detsembrist, võimalust liituda Eesti gaasisüsteemiga ja anda gaasi täpselt samadel tingimustel, nagu pakkusime seda FSRU OY-le.

Selle eeldus on liitumistaotluse esitamine koos kai rendilepingu, laeva rendilepingu ja laeva täpsete tehniliste tingimustega. Elering ei lase ca 20 miljoni euro eest välja ehitatud gaasiühendust lihtsalt broneerida mõnel konkreetsel ettevõttel, kui tegelikult ujuvterminali võrguga ei ühendata. Võrgu kui avaliku hüve broneerimise kogemus ja vajadus rakendada vastumeetmeid on meil elektrijaamade liitumisest olemas – liitumisvõimalus on välja ehitatud, liinide võimsus reserveeritud, aga elektrijaamu pole. Sama ei saa korduda gaasivõrgus.
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
serviis
Aeg maha 1p
serviis

liitunud: 21.07.2004




sõnum 30.11.2022 21:20:48 vasta tsitaadiga

Nii tore ... tore ... tore ...
https://www.err.ee/1608805216/taastuvenergia-tasu-touseb-jargmisel-aastal-10-protsenti
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Kliimamuutuste, rohepöörde ja energiapoliitika teema (Küsitlus: Kas pooldad valitsuse energiapoliitikat?) mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 75, 76, 77 ... 218, 219, 220  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.