|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| Kas pooldad valitsuse energiapoliitikat ja kõrgeid energia hindasid? |
| Jah, tingimusteta! |
|
8% |
[ 6 ] |
| Pigem jah |
|
8% |
[ 6 ] |
| Pigem ei |
|
16% |
[ 12 ] |
| Kindlasti mitte! |
|
67% |
[ 49 ] |
|
| hääli kokku : 73 |
|
| autor |
|
degrass
HV kasutaja

liitunud: 23.12.2004
|
25.11.2022 21:30:13
|
|
|
| bugbrake kirjutas: |
rmc Aafrika oli lihtsalt ühe näitena toodud, kuna mul üks tuttav käis seal rääkis kui uskumatult sitane linn see Lagos on ning kuhu see prügi seal voolab. Peaks - per capita kõige vähem saastama, hmm aga päris elus on hullem.
Ok Aafrika riigid jumal nendega aga Hiina, India, venemaa - sellised toredad "vähe saastavad" riigid. Ma ei näe neid äärmus aktivistide aktsioone nende juures. |
See prügi seal Aafrikas, kas see on kohalike endi tekitatud ja milline on Lääne ühiskonna roll selles?
_________________ All it took was for a lot of seemingly decent people to put the wrong person in power, and then pay for their innocent choice. |
|
| tagasi üles |
|
 |
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees

liitunud: 27.01.2003
|
25.11.2022 22:06:34
|
|
|
Kui raakida ookeaniprugist siis:
| tsitaat: |
| ...the majority of ocean trash comes from just a few nations, all in the Asia Pacific region. By far the worst offender is China — which should come as no great surprise — producing about three times as much ocean trash as the second worst offender, Indonesia. Indonesia is almost twice as bad as the third worst offender, the Philippines. The rest taper steadily downward from there: Vietnam, Sri Lanka, Thailand, Egypt, Malaysia, Nigeria, Bangladesh. Together, this top 10 is responsible for 70% of all the plastic in the oceans — with China and Indonesia alone accounting for almost half the total. |
https://skeptoid.com/episodes/4665
Plastic waste inputs from land into the ocean
https://www.science.org/doi/10.1126/science.1260352
Voibolla keegi teine viitsib otsida terve saaste/prugi kohta andmeid, mitte ainult ookeani oma.
|
|
| Kommentaarid: 373 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
313 |
|
| tagasi üles |
|
 |
degrass
HV kasutaja

liitunud: 23.12.2004
|
25.11.2022 22:23:22
|
|
|
SKG, see tabel jäi ka mulle ette. Küsimus oleks, kas plastik, mis indo-hiinas merre j6uab, on kohalike endi poolt tekitatud v6i mitte.
Kui see peaks näiteks Lääne maailmast pärinema, siis on igati m6istlik jäätmete tekitaja juures/kohapeal protestida, kui ladustuspaigas?
Kusagilt ma nagu mäletaksin, et CC plastikuprügi taga on algselt 6litööstuse lobby, mis viis klaastaara asendamiseni, kuid ma ei suuda seda hetkel t6estada/viidata.
https://www.theguardian.com/environment/2020/dec/07/coca-cola-pepsi-and-nestle-named-top-plastic-polluters-for-third-year-in-a-row
_________________ All it took was for a lot of seemingly decent people to put the wrong person in power, and then pay for their innocent choice. |
|
| tagasi üles |
|
 |
netcat
Kreisi kasutaja

liitunud: 13.01.2010
|
25.11.2022 23:28:39
|
|
|
Kindlasti on olemas teatud "toiduahelad" mis jätavad Läänes mulje jäätmete korrektsest käitlusest selle katte all, et tegelikult eksporditakse see prügi kuskile kolmandasse maailma ja kallatakse ookeani.
Aga nende vastu võidelda sellega, et lähed ja viskad Mona Lisa peale putru, tundub väga totter. Ega kunstisõbrad või muuseumivalvurid selle jamaga ei tegele. Mine kleebi end selle firma peakorteri ukse külge, kes sellise jama eest vastutab.
Aga kui jutt käib siin näidetest, et arengumaades elavad kohalikud kõrvuni prügis ja viskavad kõik merre, siis no kuidagi ei kerki ette selline stsenaarium, et Läänest tuuakse merekonteinerite kaupa prügi ja keegi puistab selle ühtlaselt mööda Lagose linna ja randa laiali, kust see siis vaikselt ookeani libiseb. Parandage aga julgesti kui ma eksin ja just nii see käibki, aga no ei suuda sellist modus operandit ette kujutada.
Pigem on ikkagi asi selles et arengumaade inimesed on harjunud eluga, kus kõik jäätmed maha kukkudes lihtsalt said üheks loodusega, ja ei suuda ega taha oma käitumist kohandada olukorraga, kus need enam nii ei teegi.
|
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rmc
Aeg Maha 2n

liitunud: 28.06.2005
|
26.11.2022 00:26:46
|
|
|
| bugbrake kirjutas: |
rmc Aafrika oli lihtsalt ühe näitena toodud, kuna mul üks tuttav käis seal rääkis kui uskumatult sitane linn see Lagos on ning kuhu see prügi seal voolab. Peaks - per capita kõige vähem saastama, hmm aga päris elus on hullem.
Ok Aafrika riigid jumal nendega aga Hiina, India, venemaa - sellised toredad "vähe saastavad" riigid. Ma ei näe neid äärmus aktivistide aktsioone nende juures. |
1) tuleks vaadata per capita
2) tuleks vaadata ka seda, millest tekib, ehk kui suur roll on Läänel teiste riikide saastes
3) tuleks vaadata ka seda, kas on muudetav süsteem
4) tuleks vaadata ka seda, kuidas süsteem ise paista üritab
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees

liitunud: 27.01.2003
|
26.11.2022 01:40:43
|
|
|
| degrass, hetkel pole aega otsida, kuid oleks nagu meeles, et umbes pool okeaniplastikust/prügist on tänu kalastusele.
|
|
| Kommentaarid: 373 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
313 |
|
| tagasi üles |
|
 |
degrass
HV kasutaja

liitunud: 23.12.2004
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
26.11.2022 12:33:34
|
|
|
| tsitaat: |
kas plastik, mis indo-hiinas merre j6uab, on kohalike endi poolt tekitatud v6i mitte.
|
kohalike poolt loomulikult. Kalavõrgud juba mainitud, aga ojade/jõgede kallastel (eriti maapiirkondades) visatakse saast vette, et küll vesi selle ära kannab.
Ja kui oled Aasias käinud, ja sealset elukombeid (ja hoolimatust elukeskkonna suhtes) tundma, siis sellist küsimust ei tekiks.
See muutus saaks toimuda vaid maast-madalast, lasteaia-kooli tasemel. Aga 15 aasta jooksul mis olen käinud, suuremat muutust pole toimunud.
_________________ Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine |
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Etz
HV Guru

liitunud: 27.01.2005
|
26.11.2022 12:49:55
|
|
|
Tanel, ega Kesk ja Lõuna_Ameerika parem pole, prügi kallatakse otse mäenõlvalt alla võpsikusse.
_________________ ...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen! |
|
| Kommentaarid: 236 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
196 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Janis
HV Guru
liitunud: 30.11.2005
|
26.11.2022 12:52:10
|
|
|
| Akud visatakse ka ookeanisse ameerikas
|
|
| Kommentaarid: 209 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
5 :: |
175 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sakinaga
HV Guru
liitunud: 30.08.2006
|
26.11.2022 23:39:55
|
|
|
Kõik on, nagu ikka, raha taga kinni. Elati ka Euroopas aastasadu sita sees, lihtsalt plasti polnud veel leiutatud. Nüüd oleme veidi rikkamad ja olukord on parem. Samas Itaalias on veel sellel sajandil prügiuputused olnud.
Kui riigis puudub prügi normaalne ladustamise võimalus, siis polegi vahet, kuhu pudeli viskad, lõpuks on kõik ikkagi meres. Kas vihmaveega, kallatakse prügiautoga jõkke või mingil kolmandal viisil.
|
|
| Kommentaarid: 164 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
155 |
|
| tagasi üles |
|
 |
degrass
HV kasutaja

liitunud: 23.12.2004
|
27.11.2022 03:09:00
|
|
|
| Tanel kirjutas: |
...
Ja kui oled Aasias käinud, ja sealset elukombeid (ja hoolimatust elukeskkonna suhtes) tundma, siis sellist küsimust ei tekiks.
See muutus saaks toimuda vaid maast-madalast, lasteaia-kooli tasemel. Aga 15 aasta jooksul mis olen käinud, suuremat muutust pole toimunud. |
Selleks ei pea küll aasiasse reisima, piisab kui m6ned tänavad eemale jalutada, piirkonda, kus elanike seas domineerib ida-euroopa/araabia taust. Olmejäätmete prügikonteinerisse viskamine käib m6nele ilmselgelt ülej6u, rääkimata vanast mööblist, külmikutest, televiisoritest jms.
_________________ All it took was for a lot of seemingly decent people to put the wrong person in power, and then pay for their innocent choice. |
|
| tagasi üles |
|
 |
NATAS999
HV Guru
liitunud: 02.04.2007
|
27.11.2022 09:59:11
|
|
|
| degrass kirjutas: |
| Tanel kirjutas: |
...
Ja kui oled Aasias käinud, ja sealset elukombeid (ja hoolimatust elukeskkonna suhtes) tundma, siis sellist küsimust ei tekiks.
See muutus saaks toimuda vaid maast-madalast, lasteaia-kooli tasemel. Aga 15 aasta jooksul mis olen käinud, suuremat muutust pole toimunud. |
Selleks ei pea küll aasiasse reisima, piisab kui m6ned tänavad eemale jalutada, piirkonda, kus elanike seas domineerib ida-euroopa/araabia taust. Olmejäätmete prügikonteinerisse viskamine käib m6nele ilmselgelt ülej6u, rääkimata vanast mööblist, külmikutest, televiisoritest jms. |
aga mida sa siis siristad, et mina terve mere plasti ja kurat teab mis rämpsu täis olen loopind?
_________________ "Kuidas on see hea?"
-Auto kirurgia kliinik |
|
| Kommentaarid: 41 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
39 |
|
| tagasi üles |
|
 |
degrass
HV kasutaja

liitunud: 23.12.2004
|
27.11.2022 12:23:19
|
|
|
NATAS999, palun vabandust, ma ei soovinud siin kedagi solvata.
_________________ All it took was for a lot of seemingly decent people to put the wrong person in power, and then pay for their innocent choice. |
|
| tagasi üles |
|
 |
bugbrake
HV kasutaja
liitunud: 10.12.2006

|
27.11.2022 12:29:32
|
|
|
| rmc aga minu küsimuse teine pool? Miks need äärmus aktivistid kõige rohkem saastavates riikides oma aktsioone ei korralda, et sealsele probleemile tähelepanu pöörata.
|
|
| Kommentaarid: 6 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
6 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Scart
HV Guru

liitunud: 04.02.2002
|
27.11.2022 13:41:15
|
|
|
| sakinaga kirjutas: |
| Samas Itaalias on veel sellel sajandil prügiuputused olnud. |
Ärme nüüd pane probleeme prügimajandusega ühte patta organiseeritud kuritegevusega.
|
|
| Kommentaarid: 119 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
2 :: |
101 |
|
| tagasi üles |
|
 |
anubis
HV Guru

liitunud: 08.06.2002
|
27.11.2022 13:53:16
|
|
|
Prügi ei peaks kuskile ladustada, prügi ei peaks üldse tekkima.
Biolagunev kraam saab komposti või põletisse ajada mis summaarselt midagi ei mõjuta.
|
|
| Kommentaarid: 337 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
283 |
|
| tagasi üles |
|
 |
netcat
Kreisi kasutaja

liitunud: 13.01.2010
|
27.11.2022 14:16:27
|
|
|
Raske lugu on selle prügi tekkimisega. Näiteks alles täna hommikul ma mõtlesin taaskord sügavalt, kuhu tuleks visata hambapasta tuub. Pakendikäitluse tüübid ütlevad, et kuna tuube ei saa seest puhastada, siis nemad neid pakendikonteineris näha ei soovi, pandagu see olmeprügisse. Keskkonnaminister ütleb, et kõik pakendid, mis teisi ära ei määri, tuleb panna pakendikonteinerisse, et tootjad peavad vastutama selle eest et toota selliseid pakendeid mida on võimalik käidelda ja kui sinna pannakse ainult selliseid, mida on mugav ümber töödelda, siis nad ei saa õiget tagasisidet.
Tegelikult paneks ju hea meelega olmeprügisse, aga millegipärast kortsutatakse selle põletamise peale kulmu, nagu oleks ladustamine parem variant. Ja biolagunev see tuutu nüüd küll ei ole.
|
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
anubis
HV Guru

liitunud: 08.06.2002
|
27.11.2022 14:20:33
|
|
|
Nõuded peakski olema sellised, et pakendid oleks kas biolagunevad või korduvkasutatavad.
S*tta ei saa lõputult kuskil silmaalt ära matta.
|
|
| Kommentaarid: 337 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
283 |
|
| tagasi üles |
|
 |
netcat
Kreisi kasutaja

liitunud: 13.01.2010
|
27.11.2022 14:31:03
|
|
|
"Biolagunev" plastik on seni suures osas rohepesuks osutunud ja rohkem kahju kui kasu teinud. Korduvkasutatavaks ei saa ka kõikides valdkondades pakendeid teha ilma et asi kulu tõttu mõttetuks muutuks.
Silma alt ära matmine on arutu, olen nõus, aga mis põletamisel viga on? Eeldusel, et seda kodulõkkes ei tehta ja on vajalikud filtrid ja värk
Järgmine asi, mille ma pidin täna ära viskama ja läks olmeprügisse: tablettide blisterpakend. Jah, millegipärast ei taheta näed kõiki tablette purgiga müüa, ei ole kunagi tahetud. Kombineeritud foolium+plast, üksteisest eraldada ei saa, järelikult ei ole seda jälle võimalik ümber töödelda, ja ma ei kujuta ette et ravimite ohutusnõuded lubaks siin kasutada mingeid iselagunevaid või korduvkasutatavaid pakendeid. Usun siiski, et see põleks rõõmuga kui kuskile kombijaama ahju visata.
|
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Janis
HV Guru
liitunud: 30.11.2005
|
27.11.2022 14:32:18
|
|
|
| On meil üldse nüüd võimalik seda biolagunevat töödelda?
|
|
| Kommentaarid: 209 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
5 :: |
175 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Magic
HV Guru

liitunud: 28.12.2001
|
27.11.2022 14:40:37
|
|
|
Põletades
|
|
| Kommentaarid: 235 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
201 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sakinaga
HV Guru
liitunud: 30.08.2006
|
27.11.2022 15:01:27
|
|
|
Biolagunev plastik laguneb jah mikroplastiks, hästi tehtud
_________________ Tsensuur HinnaVaatluse foorumis |
|
| Kommentaarid: 164 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
155 |
|
| tagasi üles |
|
 |
KillFrenzy
HV Guru

liitunud: 05.04.2003
|
27.11.2022 15:06:03
|
|
|
| Magic kirjutas: |
Põletades  |
CO2 'st oled sa tehtud ja CO2'ks pead saad saama.
|
|
| Kommentaarid: 151 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
133 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ref
Kreisi kasutaja
liitunud: 10.08.2003
|
27.11.2022 18:00:14
|
|
|
| Janis kirjutas: |
| On meil üldse nüüd võimalik seda biolagunevat töödelda? |
Tööstuslik kompostimine. Täna peaks vististi juba kõik prügilad seda tegema, st. biojäätmed (mille hulka ka peaks biolaguneva plasti panema) lähevad kuumutisse ning kompostitakse kiirendades.
Too bioplast niisama/ise ei komposteeru, st kui piirkonnas eraldi biojäätmeid ei koguta siis oma kompostihunnikusse seda visata ei tohi. Läheb olmeprükki.
|
|
| Kommentaarid: 17 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
15 |
|
| tagasi üles |
|
 |
netcat
Kreisi kasutaja

liitunud: 13.01.2010
|
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees

liitunud: 27.01.2003
|
28.11.2022 01:11:21
|
|
|
Why a Warming Climate Can Bring Bigger Snowstorms
https://www.scientificamerican.com/article/why-a-warming-climate-can-bring-bigger-snowstorms/
| tsitaat: |
| In the Northeast, then, we have an environment that has warmed yet is often still below freezing. Put another way, regions of the world that are cold enough for snow have warmed enough to now be visited by storms capable of holding and dropping more moisture. Rather than intense downpours, the region gets heavy snow. |
|
|
| Kommentaarid: 373 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
313 |
|
| tagasi üles |
|
 |
NATAS999
HV Guru
liitunud: 02.04.2007
|
28.11.2022 09:45:02
|
|
|
| netcat kirjutas: |
"Biolagunev" plastik on seni suures osas rohepesuks osutunud ja rohkem kahju kui kasu teinud. Korduvkasutatavaks ei saa ka kõikides valdkondades pakendeid teha ilma et asi kulu tõttu mõttetuks muutuks.
Silma alt ära matmine on arutu, olen nõus, aga mis põletamisel viga on? Eeldusel, et seda kodulõkkes ei tehta ja on vajalikud filtrid ja värk
Järgmine asi, mille ma pidin täna ära viskama ja läks olmeprügisse: tablettide blisterpakend. Jah, millegipärast ei taheta näed kõiki tablette purgiga müüa, ei ole kunagi tahetud. Kombineeritud foolium+plast, üksteisest eraldada ei saa, järelikult ei ole seda jälle võimalik ümber töödelda, ja ma ei kujuta ette et ravimite ohutusnõuded lubaks siin kasutada mingeid iselagunevaid või korduvkasutatavaid pakendeid. Usun siiski, et see põleks rõõmuga kui kuskile kombijaama ahju visata. |
kõik plast on biolagunev, küsimus on ainult selles, et milleks see laguneb ja kui kaua see aega võtab. suur enamus sellist pläma ongi rohepesu ja virtue signalling (ei viitsi eesti keelset vastet sellele otsima hakata) ehk kokkuvõttes üksteisele õlale patsutamine sealjuures probleemi vaiba alla pühkides.
_________________ "Kuidas on see hea?"
-Auto kirurgia kliinik |
|
| Kommentaarid: 41 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
39 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Magic
HV Guru

liitunud: 28.12.2001
|
28.11.2022 13:14:21
|
|
|
| KillFrenzy kirjutas: |
| Magic kirjutas: |
Põletades  |
CO2 'st oled sa tehtud ja CO2'ks pead saad saama.  |
No aga nii ju on
Et mida veiderdada mingite scam toodetega
//
Saan aru, et osa loogikat oli selles, et pidi olema looduses ökom. Ei ole, sest satub sinna kiiremini. Poekott biolaguneb sul teel koju ära
Sama osade papptoodetega mida nüüd mingi hübriidina toodetud (oluliselt õrnem kui esimese ringi toode).
|
|
| Kommentaarid: 235 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
201 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
NATAS999
HV Guru
liitunud: 02.04.2007
|
28.11.2022 14:37:58
|
|
|
sisepõlemismootor sisaldab 7x rohkem tükke, kui terve elektriauto kokku? ma miskipärast arvan, et päris 200st vidinast teslat kokku ei pane.
_________________ "Kuidas on see hea?"
-Auto kirurgia kliinik |
|
| Kommentaarid: 41 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
39 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees

liitunud: 27.01.2003
|
28.11.2022 15:01:25
|
|
|
| Moeldi ilmselt mootor vs mootor, mitte mootor vs auto.
|
|
| Kommentaarid: 373 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
313 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Magic
HV Guru

liitunud: 28.12.2001
|
28.11.2022 15:06:16
|
|
|
| Ilmselgelt ju, samas ka 200 kogu selle liikumisahela mõttes kahtlaselt vähe.
|
|
| Kommentaarid: 235 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
201 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Janis
HV Guru
liitunud: 30.11.2005
|
28.11.2022 15:11:25
|
|
|
| Mis sellest võrdlusest kasu on kui üks pole kasutatav toode.
|
|
| Kommentaarid: 209 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
5 :: |
175 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees

liitunud: 27.01.2003
|
28.11.2022 15:15:57
|
|
|
| + elektriautodel on tihti mitu mootorit.
|
|
| Kommentaarid: 373 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
313 |
|
| tagasi üles |
|
 |
anubis
HV Guru

liitunud: 08.06.2002
|
28.11.2022 16:19:29
|
|
|
| Väidetavalt jäid päris paljud hobusekasvatajad tööta kui sisepõlemismootoriga vankritele üle mindi.
|
|
| Kommentaarid: 337 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
283 |
|
| tagasi üles |
|
 |
serviis
Aeg maha 1p

liitunud: 21.07.2004
|
|
| Kommentaarid: 2 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
2 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pppd
Kreisi kasutaja
liitunud: 21.06.2004
|
28.11.2022 17:02:20
|
|
|
Miks sa ainult ühte poolt tsiteerid?
| tsitaat: |
| Ettevõtte kommunikatsioonijuht lisas, et nad on ehitanud gaasitaristut vastavalt Soome terminali liitumistaotlusele ja nende esitatud parameetritele. „Kui keegi teine soovib meie taristuga liituda, siis saame koheselt pakkuda liitumist samadel tingimustel,“ märkis Köster. „Eleringi ülesanne on algusest peale olnud ehitada toruühendus gaasikompressorjaamast kuni Marine Loading Armini (MLA) ehk mainitud ühendusseadmeni. Oleme seda mitmel korral ka avalikult selgitanud,“ lausus Köster. Mainitud MLA on osa ujuvterminalist ehk komplektis laevaga, kuna need ei pole universaalsed, vaid võivad olla erinevatel ujuvterminalidel erinevad. |
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
serviis
Aeg maha 1p

liitunud: 21.07.2004
|
28.11.2022 17:29:57
|
|
|
| pppd kirjutas: |
Miks sa ainult ühte poolt tsiteerid?
| tsitaat: |
| Ettevõtte kommunikatsioonijuht lisas, et nad on ehitanud gaasitaristut vastavalt Soome terminali liitumistaotlusele ja nende esitatud parameetritele. „Kui keegi teine soovib meie taristuga liituda, siis saame koheselt pakkuda liitumist samadel tingimustel,“ märkis Köster. „Eleringi ülesanne on algusest peale olnud ehitada toruühendus gaasikompressorjaamast kuni Marine Loading Armini (MLA) ehk mainitud ühendusseadmeni. Oleme seda mitmel korral ka avalikult selgitanud,“ lausus Köster. Mainitud MLA on osa ujuvterminalist ehk komplektis laevaga, kuna need ei pole universaalsed, vaid võivad olla erinevatel ujuvterminalidel erinevad. |
|
Veel sellest ...
https://www.err.ee/1608802501/alexela-tooks-paldiskisse-fsru-kuid-gaasi-vastuvotmiseks-uhendus-puudub
Ma tsiteerisin asja olemust, mitte pooli.
Mulle endale tundub, et süüdistada saab projekteerijat, ehk siis projekteerimise viga.
|
|
| Kommentaarid: 2 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
2 |
|
| tagasi üles |
|
 |
anubis
HV Guru

liitunud: 08.06.2002
|
28.11.2022 17:32:46
|
|
|
| tsitaat: |
Eleringi teatel pidi ettevõte ehitama gaasiühenduse kompressorjaamast kaini ja gaasiseadmed kuni kaipealse ujuvterminali ühenduskäpani. Inkoosse suunduval alusel on aga ühenduskäpp laeva küljes, Alexela ja Infortari plaanitav laev nõuaks selle eraldi hankimist, mis ei olnud algse kokkuleppe osa.
|
Alexela kiunub, et nemad tahaks lisaks ühte juppi taristut Eleringi arvelt, kuid Eleringil pole kohustust Alexela ja Infortari ehitatava osa külge lisavidinaid panna.
Elering osaleb liitumispunkti loomises Inkoosse suunduvale laevale, et oleks tagatud varuliitumine.
|
|
| Kommentaarid: 337 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
283 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Magic
HV Guru

liitunud: 28.12.2001
|
28.11.2022 17:36:38
|
|
|
Ok...siis selline laev võib küll olla kuskil saada
|
|
| Kommentaarid: 235 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
201 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pppd
Kreisi kasutaja
liitunud: 21.06.2004
|
28.11.2022 17:43:39
|
|
|
| normaalsed osapooled räägiks sellised asjad omavahel selgeks ja ei jauraks pidevalt meedias selle üle, kuidas teine jälle igavene *** on ja midagi tegemata on jätnud (kuigi tegelikult ei jätnud)
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ref
Kreisi kasutaja
liitunud: 10.08.2003
|
28.11.2022 17:45:39
|
|
|
| anubis kirjutas: |
| tsitaat: |
Eleringi teatel pidi ettevõte ehitama gaasiühenduse kompressorjaamast kaini ja gaasiseadmed kuni kaipealse ujuvterminali ühenduskäpani. Inkoosse suunduval alusel on aga ühenduskäpp laeva küljes, Alexela ja Infortari plaanitav laev nõuaks selle eraldi hankimist, mis ei olnud algse kokkuleppe osa.
|
Alexela kiunub, et nemad tahaks lisaks ühte juppi taristut Eleringi arvelt, kuid Eleringil pole kohustust Alexela ja Infortari ehitatava osa külge lisavidinaid panna.
Elering osaleb liitumispunkti loomises Inkoosse suunduvale laevale, et oleks tagatud varuliitumine. |
See pole päris nii must-valge. https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11179798#11179798
tl;dr; tundub, et mujal maailmas on ka "universaalseid" komponente
|
|
| Kommentaarid: 17 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
15 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pppd
Kreisi kasutaja
liitunud: 21.06.2004
|
28.11.2022 17:50:44
|
|
|
| asi ei olnud vist mitte universaalsuses, vaid ikkagi selles, et selle jubina vajalikkus sõltub laevast ning selle hankimine ei olnud olemasolevas lepingus kirjas?
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
anubis
HV Guru

liitunud: 08.06.2002
|
28.11.2022 18:12:47
|
|
|
| ref kirjutas: |
| anubis kirjutas: |
| tsitaat: |
Eleringi teatel pidi ettevõte ehitama gaasiühenduse kompressorjaamast kaini ja gaasiseadmed kuni kaipealse ujuvterminali ühenduskäpani. Inkoosse suunduval alusel on aga ühenduskäpp laeva küljes, Alexela ja Infortari plaanitav laev nõuaks selle eraldi hankimist, mis ei olnud algse kokkuleppe osa.
|
Alexela kiunub, et nemad tahaks lisaks ühte juppi taristut Eleringi arvelt, kuid Eleringil pole kohustust Alexela ja Infortari ehitatava osa külge lisavidinaid panna.
Elering osaleb liitumispunkti loomises Inkoosse suunduvale laevale, et oleks tagatud varuliitumine. |
See pole päris nii must-valge. https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11179798#11179798
tl;dr; tundub, et mujal maailmas on ka "universaalseid" komponente |
Kindlasti on kuskil mingeid lahedaid asju. Kindlasti saab neid sinna hiljem lisada.
Praegu pole vidinate ja lisavõimaluste aeg.
See liitumispunkt oli ja on vaja valmis saada selle konkreetse laeva nõudmistele vastavalt ja kuupäevaks. Poole aastaga oli vaja valmis saada.
See on olematu aeg.
|
|
| Kommentaarid: 337 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
283 |
|
| tagasi üles |
|
 |
NATAS999
HV Guru
liitunud: 02.04.2007
|
28.11.2022 18:59:12
|
|
|
| ref kirjutas: |
| anubis kirjutas: |
| tsitaat: |
Eleringi teatel pidi ettevõte ehitama gaasiühenduse kompressorjaamast kaini ja gaasiseadmed kuni kaipealse ujuvterminali ühenduskäpani. Inkoosse suunduval alusel on aga ühenduskäpp laeva küljes, Alexela ja Infortari plaanitav laev nõuaks selle eraldi hankimist, mis ei olnud algse kokkuleppe osa.
|
Alexela kiunub, et nemad tahaks lisaks ühte juppi taristut Eleringi arvelt, kuid Eleringil pole kohustust Alexela ja Infortari ehitatava osa külge lisavidinaid panna.
Elering osaleb liitumispunkti loomises Inkoosse suunduvale laevale, et oleks tagatud varuliitumine. |
See pole päris nii must-valge. https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11179798#11179798
tl;dr; tundub, et mujal maailmas on ka "universaalseid" komponente |
jah, täpselt nii must-valge see ongi. kui minule otseselt sealt kohe klotsi lendama ei hakka, siis imege näppu ja parem oleme kõik külmas ja pimedas. kapitalism at it's finest.
_________________ "Kuidas on see hea?"
-Auto kirurgia kliinik |
|
| Kommentaarid: 41 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
39 |
|
| tagasi üles |
|
 |
anubis
HV Guru

liitunud: 08.06.2002
|
|
| Kommentaarid: 337 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
283 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rmc
Aeg Maha 2n

liitunud: 28.06.2005
|
29.11.2022 19:03:51
|
|
|
| bugbrake kirjutas: |
| rmc aga minu küsimuse teine pool? Miks need äärmus aktivistid kõige rohkem saastavates riikides oma aktsioone ei korralda, et sealsele probleemile tähelepanu pöörata. |
Sellele ma ju vastasingi ka.
| anubis kirjutas: |
Nõuded peakski olema sellised, et pakendid oleks kas biolagunevad või korduvkasutatavad.
S*tta ei saa lõputult kuskil silmaalt ära matta. |
Kuniks pole suuremat sundi normaalseks tootmiseks, seni midagi ei muutu ka.
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
anubis
HV Guru

liitunud: 08.06.2002
|
30.11.2022 21:11:23
|
|
|
https://arileht.delfi.ee/artikkel/120107224/taavi-veskimagi-riigile-pressitakse-peale-et-nad-looksid-tarbijate-rahaga-uusi-arivoimalusi
| tsitaat: |
Kui kevadel oli Paldiski LNG-terminali varustuskindluse arutelu, siis nüüd pressitakse riigile peale, et luua gaasitarbija võrgutasu rahaga endale ärivõimalusi. Elering ostku gaasitarbija rahaga erasektorile umbes 3–4 miljonit eurot maksev laadimiskäpp. Soomlaste renditud ujuvterminali Eesti gaasivõrguga liitudes oleks toonud ujuvterminal käpa ise, see ei oleks jäänud Eesti gaasitarbija maksta. Seega pakume alates homsest, 1. detsembrist, võimalust liituda Eesti gaasisüsteemiga ja anda gaasi täpselt samadel tingimustel, nagu pakkusime seda FSRU OY-le.
Selle eeldus on liitumistaotluse esitamine koos kai rendilepingu, laeva rendilepingu ja laeva täpsete tehniliste tingimustega. Elering ei lase ca 20 miljoni euro eest välja ehitatud gaasiühendust lihtsalt broneerida mõnel konkreetsel ettevõttel, kui tegelikult ujuvterminali võrguga ei ühendata. Võrgu kui avaliku hüve broneerimise kogemus ja vajadus rakendada vastumeetmeid on meil elektrijaamade liitumisest olemas – liitumisvõimalus on välja ehitatud, liinide võimsus reserveeritud, aga elektrijaamu pole. Sama ei saa korduda gaasivõrgus.
|
|
|
| Kommentaarid: 337 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
283 |
|
| tagasi üles |
|
 |
serviis
Aeg maha 1p

liitunud: 21.07.2004
|
|
| Kommentaarid: 2 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
2 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|