Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Panganduse teema (Küsitlus: Millist panka eelistad?) märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 213, 214, 215 ... 253, 254, 255  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing

Millist panka eelistad?
Swedbank
32%
 32%  [ 22 ]
SEB Pank
20%
 20%  [ 14 ]
LHV
34%
 34%  [ 23 ]
Luminor
1%
 1%  [ 1 ]
Coop
4%
 4%  [ 3 ]
Holm Bank
0%
 0%  [ 0 ]
Bigbank
0%
 0%  [ 0 ]
Inbank
0%
 0%  [ 0 ]
Mõni muu pank
5%
 5%  [ 4 ]
hääli kokku : 67

autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
Hiid
HV Guru
Hiid

liitunud: 23.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.11.2022 07:47:23 vasta tsitaadiga

bladerunner kirjutas:
Miks peaks nüüdsel ajal raha niisama pangas arvel seisma?

kus ta siis peab seisma? Mis oleks mõistlik koht, kust vajadusel ka kohe kasutada saaks?

_________________
Hapud viinamarjad
Kommentaarid: 663 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 512
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rocky-b
Kreisi kasutaja
rocky-b

liitunud: 06.06.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.11.2022 10:06:21 vasta tsitaadiga

Hiid kirjutas:
bladerunner kirjutas:
Miks peaks nüüdsel ajal raha niisama pangas arvel seisma?

kus ta siis peab seisma? Mis oleks mõistlik koht, kust vajadusel ka kohe kasutada saaks?


No ikka akciatesse investeerima pead ja eurosid igal võimalusel luftitama, muidu oled luuser.
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 07.11.2022 10:22:32 vasta tsitaadiga

Nojah, siis probleemi pole et raha üle icon_lol.gif
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sold OUT
no credit
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.11.2022 10:23:16 vasta tsitaadiga

Teil on raha?
_________________
Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist.
Kommentaarid: 94 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 81
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 07.11.2022 10:27:27 vasta tsitaadiga

varem oli, enam pole icon_lol.gif
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.11.2022 11:55:52 vasta tsitaadiga

Päris hea mõte koguda raha sissemaksuks ja see panna kusagile indeksitesse või aktsiatesse. Paras loto ju. Siis, kui vaja välja võtta, on nagunii võileivaseaduse järgi räiges miinuses, sest turud languses. Lisaks veel ootad mitu päeva ja maksad veel makse kah hiljem.
_________________
M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W
Kommentaarid: 751 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 564
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.11.2022 12:09:17 vasta tsitaadiga

Betamax kirjutas:
Lisaks veel ootad mitu päeva ja maksad veel makse kah hiljem.
3 päeva ootust kinnisvaratehingu puhul on tõesti räigelt pikk aeg. icon_lol.gif
Te tavaliselt ostate kinnisvara nii, et hommikul mõtlete et ostaks õige midagi ja õhtuks olete notaris?
Ja mis makse puudutab, siis kasumi pealt tuleb ikka makse maksta. Mingid huiarid olete või?

_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
Kommentaarid: 169 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
walkman
Kreisi kasutaja

liitunud: 15.02.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.11.2022 12:10:41 vasta tsitaadiga

bladerunner kirjutas:
Betamax kirjutas:
Lisaks veel ootad mitu päeva ja maksad veel makse kah hiljem.
3 päeva ootust kinnisvaratehingu puhul on tõesti räigelt pikk aeg. icon_lol.gif
Te tavaliselt ostate kinnisvara nii, et hommikul mõtlete et ostaks õige midagi ja õhtuks olete notaris?
Ja mis makse puudutab, siis kasumi pealt tuleb ikka makse maksta. Mingid huiarid olete või?


Kõik on Siim Kallased ja autorollod. icon_lol.gif
Kommentaarid: 84 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 74
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.11.2022 12:14:47 vasta tsitaadiga

Pigem on siin kõik Helmed, trussikud ja tissihoidjad lükatakse kõik ettevõtlusega seotud kuludesse. icon_lol.gif
_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
Kommentaarid: 169 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.11.2022 12:15:58 vasta tsitaadiga

Betamax kirjutas:
Päris hea mõte koguda raha sissemaksuks ja see panna kusagile indeksitesse või aktsiatesse. Paras loto ju. Siis, kui vaja välja võtta, on nagunii võileivaseaduse järgi räiges miinuses, sest turud languses. Lisaks veel ootad mitu päeva ja maksad veel makse kah hiljem.

EUR-ides hoidmine pole isegi mängurlus vaid kindel kaotus. icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pppd
Kreisi kasutaja

liitunud: 21.06.2004




sõnum 07.11.2022 12:24:27 vasta tsitaadiga

RUB oleks parem?
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
somnambuul
HV veteran

liitunud: 22.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.11.2022 12:28:11 vasta tsitaadiga

Tsaari kuldrubla. Viimane õige raha.
Kommentaarid: 60 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
heretic666
HV Guru
heretic666

liitunud: 13.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.11.2022 14:03:40 vasta tsitaadiga

somnambuul kirjutas:
Tsaari kuldrubla. Viimane õige raha.


Tšernovets!
Kommentaarid: 73 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pppd
Kreisi kasutaja

liitunud: 21.06.2004




sõnum 07.11.2022 14:12:14 vasta tsitaadiga

heretic666 kirjutas:
somnambuul kirjutas:
Tsaari kuldrubla. Viimane õige raha.

Tšernovets!

tšervoonets ikka?
https://en.wikipedia.org/wiki/Chervonets
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
heretic666
HV Guru
heretic666

liitunud: 13.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.11.2022 14:17:13 vasta tsitaadiga

icon_redface.gif

Jah, krt mäletasin ähmaselt.
Kommentaarid: 73 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LKits
HV Guru
LKits

liitunud: 06.09.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.11.2022 15:18:46 vasta tsitaadiga

bladerunner kirjutas:
Betamax kirjutas:
Lisaks veel ootad mitu päeva ja maksad veel makse kah hiljem.
3 päeva ootust kinnisvaratehingu puhul on tõesti räigelt pikk aeg. icon_lol.gif
Te tavaliselt ostate kinnisvara nii, et hommikul mõtlete et ostaks õige midagi ja õhtuks olete notaris?
Ja mis makse puudutab, siis kasumi pealt tuleb ikka makse maksta. Mingid huiarid olete või?
Tahtsin just sama küsida, et kurat peavad ikka rahabossid olema, et kohe sularahapakiga soov peksta, muidu jääd äkki ilma...
_________________
itLahendused - Arvutite remont ja hooldus, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.11.2022 15:51:13 vasta tsitaadiga

Tegelikult kui ise müüja rollis oleks ning üks paneks kohvriga raha lauale ja teine ütleks et peab aktsiad maha müüma, laenu taotlema, ämma käest luba küsima jne., siis müüks ka pigem sellele, kellel papp kohe olemas on mitte ei jääks ootama, kas see teine saab oma asjad aetud või takerduvad need kuhugi.
Tõsi, turuhinnaga müües muidugi seda väga ei juhtu, et ostjatest on ukse taga järjekord ja ainult vali kellele müüa, aga kõike võib juhtuda
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.11.2022 20:00:14 vasta tsitaadiga

LKits kirjutas:
bladerunner kirjutas:
Betamax kirjutas:
Lisaks veel ootad mitu päeva ja maksad veel makse kah hiljem.
3 päeva ootust kinnisvaratehingu puhul on tõesti räigelt pikk aeg. icon_lol.gif
Te tavaliselt ostate kinnisvara nii, et hommikul mõtlete et ostaks õige midagi ja õhtuks olete notaris?
Ja mis makse puudutab, siis kasumi pealt tuleb ikka makse maksta. Mingid huiarid olete või?
Tahtsin just sama küsida, et kurat peavad ikka rahabossid olema, et kohe sularahapakiga soov peksta, muidu jääd äkki ilma...

Millal te viimati kinnisvara ostsite?

_________________
M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W
Kommentaarid: 751 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 564
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LKits
HV Guru
LKits

liitunud: 06.09.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.11.2022 21:16:09 vasta tsitaadiga

Hiljuti ja ei peksnud rahapakiga... Esimesest telefonikõnest omanikule kuni raha ülekandmiseni kulus ikka mõned nädalad.
_________________
itLahendused - Arvutite remont ja hooldus, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.11.2022 21:33:28 vasta tsitaadiga

Polnud siis suurem asi kinnisvara.
_________________
M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W
Kommentaarid: 751 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 564
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 07.11.2022 21:46:32 vasta tsitaadiga

Ega jah, kui ostmisega kiiret pole ja järjekorda sellele pole, siis tõenäoliselt üsna halb diil.
Kommentaarid: 209 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 07.11.2022 22:59:33 vasta tsitaadiga

Janis kirjutas:
Ega jah, kui ostmisega kiiret pole ja järjekorda sellele pole, siis tõenäoliselt üsna halb diil.


Broneerimislepingust oled kuulnud ?
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 08.11.2022 07:38:44 vasta tsitaadiga

Mis sellega?
Kommentaarid: 209 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LKits
HV Guru
LKits

liitunud: 06.09.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.11.2022 07:44:26 vasta tsitaadiga

ot:
Õigel ajal osta, õigeid sõnu kasutada läbirääkimistel, siis ei pea mingit broneerimislepingut sõlmima ning ega ka müüja tunnete eest rohkem maksma.

_________________
itLahendused - Arvutite remont ja hooldus, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 08.11.2022 07:52:18 vasta tsitaadiga

Mis läbirääkimistel? Ju siis ma oskasin nii häid diile leida, et kõik läksid eest ära, kuulutused jõudsid loetud tunnid üleval olla. Ühel juhul eelistati kohe sulas ostjat kuigi mul oli pangast jah sõna olemas, teised osteti lihtsalt eest ära, kohe välja ja ilma laenuta.

Ostetud sai selline, mille kuulutus pandi reede õhtul üles ja kuidagi õnnestus maakleril juba järgmine päev näidata, sai pm kohe öeldud, et võtan selle, maakler oli täitsa ehmunud selle peale. Pärast ütles ka, et esmaspäeval oli korralik järjekord sellele tekkinud.

Et kui kuulutus mõned päevad juba seisnud on ja müüdud pole, siis pole tegemist hea diiliga. Autodega täpselt samamoodi, kõik hea ostetakse loetud tundide või minutitega ära.
Kommentaarid: 209 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rocky-b
Kreisi kasutaja
rocky-b

liitunud: 06.06.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.11.2022 10:54:25 vasta tsitaadiga

Või siis on lihtsalt tegu sellise hinnaga, et meelitab kirjuma ja laiema seltskonna kausile lähemale kuid kinnisvara ise suurem asi pole. A'la 100k mingi peldik osta vs 200k eest kohe elamiskõlblik elamine - esimesele peaks juba 1500€ brutopalgaga laenud peale saama.
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.11.2022 14:56:34 vasta tsitaadiga

Janis kirjutas:

Et kui kuulutus mõned päevad juba seisnud on ja müüdud pole, siis pole tegemist hea diiliga. Autodega täpselt samamoodi, kõik hea ostetakse loetud tundide või minutitega ära.


Kui noolid kiirhinnaga müüke, siis küll. Aga müüja mätta otsast vaadates jälle on ilmselt hind liiga madal kui juba kuulutuse ülespaneku päeval järjekord ukse taga on. Muidugi alati võib ju vedada, et sinu auto või kinnisvara on just see mida keegi pikalt otsinud on ja leiad kohe ostja. Või siis on turusituatsioon selline, et just selles hinnaklassis pole suurt miskit, aga kallimalt ka müüa ei saa kuna kõrgema hinnaga oleks juba miskit paremat saadaval.
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LKits
HV Guru
LKits

liitunud: 06.09.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.11.2022 17:03:03 vasta tsitaadiga

Janis kirjutas:
Mis läbirääkimistel? Ju siis ma oskasin nii häid diile leida, et kõik läksid eest ära, kuulutused jõudsid loetud tunnid üleval olla. Ühel juhul eelistati kohe sulas ostjat kuigi mul oli pangast jah sõna olemas, teised osteti lihtsalt eest ära, kohe välja ja ilma laenuta.

Ostetud sai selline, mille kuulutus pandi reede õhtul üles ja kuidagi õnnestus maakleril juba järgmine päev näidata, sai pm kohe öeldud, et võtan selle, maakler oli täitsa ehmunud selle peale. Pärast ütles ka, et esmaspäeval oli korralik järjekord sellele tekkinud.

Et kui kuulutus mõned päevad juba seisnud on ja müüdud pole, siis pole tegemist hea diiliga. Autodega täpselt samamoodi, kõik hea ostetakse loetud tundide või minutitega ära.
Noodsorti läbirääkimised, et müüja ei sooviks müüa üle turuhinna (ehk hindamisakti väärtuse).
Õnneks oli müüja mõistlik ehk sai aru, et kui hakkab tunnete pealt juurde küsima, siis leidku teine ostja.
Huvitav oli see, et ajaline viide tekkis just müüja poolt, ei saanud panga teavitamisega hakkama, et soov müüa - seetõttu pidi ka esimese notari kohtumise edasi lükkama icon_sad.gif

_________________
itLahendused - Arvutite remont ja hooldus, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.11.2022 18:18:25 vasta tsitaadiga

Kas keegi teab mis värk on sellega et kui Wises paned viitenumbri reference väljale siis LHV pool see jõuab selgituse, mitte viitenumbri väljale?
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
somnambuul
HV veteran

liitunud: 22.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.11.2022 18:42:24 vasta tsitaadiga

Reference üldiselt ongi ju selgitus. Või siis Wise ei pane eesti pankade jaoks viitenumbrit õigete tagide vahele.

https://www.pangaliit.ee/arveldused/viitenumber/viitenumbri-ja-selgituse-uheaegne-edastamine-kodumaises-sepa-kreeditkorra


viimati muutis somnambuul 08.11.2022 18:54:21, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 60 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
maty
Kreisi kasutaja

liitunud: 11.07.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.11.2022 18:57:13 vasta tsitaadiga

Jap, reference selgitus ja reference number viitenumber.
Kommentaarid: 81 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 69
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.11.2022 19:19:43 vasta tsitaadiga

Wisel on väidetavalt ainult 1 väli, kuhu selle panna saab, nimega "reference"?

Kas pangad reaalselt ka kontrollivad seda viitenumbri standardit, selle kontrolljärku, ma mõtlen? Et nagu kui see viimane, kontrollnumber, ei ole valemit kasutades arvutatud siis ei aktsepteerita seda viitenumbrit viitenumbri väljale? Või on see niisama suusoojaks

Sest ma arvutasin for funz and lolz viimast numbrit ja ei no, ega see ei klapi muidugi.

PS ainult et ma ei saa üldse aru, milleks see kontrollnumber seal vajalik on? See on ju müüja asi kuidas ta oma süsteemis kliendi viitenumbriga majandab, miks seal mingi kontrolljärk peab olema?
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.11.2022 19:34:59 vasta tsitaadiga

netcat, kontrolljärk on ilmselt selleks, et mõni maksab oma paberil saadud arveid ka ja siis on hea kui on kontroll, et näpukat ei teinud. Ma näiteks ühistu arve saan paberil.... viitenumbrit neil seal muidugi ka pole ja makse on salvestatud st. peab ainult selgituse väljale jälle uue arve nr panema, aga ilmselt on ka neid, kes saadavad viitenumbriga arve paberil või siis neid, kes idioodi kombel e-postiga tulnud arve alustuseks välja prindivad ja siis maksma asuvad.

Aga on ka selliseid juhtumeid, kus see viitenr pannaksegi selgituse väljale ja viitenr ise pole mitte vormile vastav viitenr vaid on pandud kokku a'la kliendinr+arvenr+asutus+krtteabveelmis ja kuigi võib sisaldada ka vormile vastavat viitenumbrit, pole kogu kompott ikka korrektne. Inimesed on leidlikud ja pahatihti ei olegi selle leidlikuse taga mitte lollus vaid puudujääk infosüsteemis, mille arendust kas ei raatsi tellida või ei saa tellida.
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.11.2022 19:50:40 vasta tsitaadiga

Weh? Makse ei jää sellest ju tegemata kui viitenumbris näpuka teed. See ei pruugi küll enam õige isikuga arvelduses seotud saada aga see ei tohiks panga asi olla. Aga enivei see teooria vedas mind alt, sest viitenumbri kalkulaatori järgi on number ikkagi õige, ju ma tegin midagi valesti. Number vastab standardile ja väljal ei ole struktureeritud infot, aga ometi on see sisu pandud mitte viitenumbri vaid selgituse väljale kuhu standardi järgi pidi "unstructured" info minema
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
somnambuul
HV veteran

liitunud: 22.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.11.2022 19:52:01 vasta tsitaadiga

Viitenumber on Eesti sisene asi, Wise on UK pank, nad ei pea sellest midagi teadma.
Kommentaarid: 60 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.11.2022 20:06:17 vasta tsitaadiga

Aga nemad ei peagi sellest midagi teadma. Nemad panid selle makseinfona kaasa, aga meie pank võiks selle standardile vastava viitenumbri ära tunda ja õigele väljale asetada.
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sakinaga
HV Guru

liitunud: 30.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.11.2022 20:59:47 vasta tsitaadiga

netcat kirjutas:
Aga nemad ei peagi sellest midagi teadma. Nemad panid selle makseinfona kaasa, aga meie pank võiks selle standardile vastava viitenumbri ära tunda ja õigele väljale asetada.
Standard: https://www.pangaliit.ee/arveldused/viitenumber

Väga keeruline on tuvastada, kas tegemist on lihtsalt numbri või viitenumbriga, praktiliselt teostamatu ilma vigadeta, ehk siis ükski pank sellist vastutust endale ei võta.
Kommentaarid: 164 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 155
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
somnambuul
HV veteran

liitunud: 22.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.11.2022 21:05:31 vasta tsitaadiga

Järgmine kord pane formaadis /RFB/viitenumber/ . Äkki pannakse õigele kohale siis viitenumber.
Kommentaarid: 60 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 09.11.2022 11:35:17 vasta tsitaadiga

ja lood jätkuvad icon_lol.gif
https://arileht.delfi.ee/artikkel/120095850/panga-suur-fopaa-klientide-kontodelt-haihtus-raha-laenumaksed-kadusid-topeltsummas
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.11.2022 12:54:29 vasta tsitaadiga

Magic kirjutas:
ja lood jätkuvad icon_lol.gif
https://arileht.delfi.ee/artikkel/120095850/panga-suur-fopaa-klientide-kontodelt-haihtus-raha-laenumaksed-kadusid-topeltsummas

Vanarahvaski teadis, et topelt ei kärise

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 09.11.2022 13:37:53 vasta tsitaadiga

See on siis näide kui USA vanakooli ärimehed saavad banaanivabariigis kokku india arendajatega.
Ilmselt nüüd siis nii mõnigi pank ei julge järgmised 10 aastat uuendusi teha icon_lol.gif
Coop tulnud oma märksa väiksema eelarvega ikka korralikult järgi, SEB näeb välja nagu kiviaeg icon_mad.gif
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
serviis
Aeg maha 1p
serviis

liitunud: 21.07.2004




sõnum 09.11.2022 13:42:02 vasta tsitaadiga

https://arileht.delfi.ee/artikkel/120095918/soome-keskpank-suunab-inimesi-sularaha-koju-varuma-ekspert-soovitab-sama-ka-eestlastele
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 09.11.2022 13:47:40 vasta tsitaadiga

Kõlab nagu idee icon_lol.gif
Varsti siis uudised, et vargused ja pettused on tõusulainel...
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
k-d.k
Kreisi kasutaja

liitunud: 01.07.2010




sõnum 09.11.2022 15:04:59 vasta tsitaadiga

Magic kirjutas:
ja lood jätkuvad icon_lol.gif
https://arileht.delfi.ee/artikkel/120095850/panga-suur-fopaa-klientide-kontodelt-haihtus-raha-laenumaksed-kadusid-topeltsummas


Siin peaks juba selgelt politsei sekkuma icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 47 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 45
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.11.2022 16:19:45 vasta tsitaadiga

Noh vabandavad ja ütlevad, et infosüsteemi viga ja kõik saab tagasi. Aga usaldada sellist panka küll ei saa kui ei näe ka, kuhu raha kadunud on ehk minusugune, kes kullipilguga konto väljavõtet ei vaata võib arvata, et ju ma selle mõnisada eurot siis ise kuhugi kulutasin, ei pruugi isegi kisa tõsta.
Aga teab kas peaks siis hakkama iga kuu konto väljavõtet salvestama ja võrdlema, et miski kuskilt müstilistel põhjustel nii kaduma pole läinud, et isegi märki maas pole kuhu läks.... siiani olen panka nagu selles mõttes usaldanud, et kui isegi on mingi kahtlane tehing, siis on see vähemalt väljavõttes näha kuhu ja kellele ning vastavalt sellele peab vaatama, kas tegid ise või on kellegi kuri käsi mängus.
Põhikonto on swedis ja minul on nendega 0 probleemi. SEB-ga on ka 0 probleemi. LHV-s väga palju raha pole ja isegi kaarti pole, aga nendega on ka 0 probleemi. Tegelt ei saa aru, miks üldse mingis imelikus pangas eraisikuna konto teha.... see mõnikümmend senti kuni paar eurot mis kuus säästab, pole seda peavalu väärt.
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.11.2022 16:27:40 vasta tsitaadiga

Huvitav, et kõigepealt Bolt võtab inimestelt mingeid summasid maha - panka pole täpsustatud muidugi. Nüüd Luminoris raha kaob. Keegi avastas mõnusa turvaaugu? icon_lol.gif
https://tarbija.postimees.ee/7586104/klient-suudistab-bolt-foodi-varguses-ettevote-soovitab-panka-ja-politseisse-poorduda

_________________
M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W
Kommentaarid: 751 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 564
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Draqula
HV Guru

liitunud: 29.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.11.2022 16:45:35 vasta tsitaadiga

napoleon, Luminori põhimass kliente on tõenäoliselt kunagi Nordea aegadel kodulaenu sealt saanud.
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 09.11.2022 16:51:05 vasta tsitaadiga

Draqula kirjutas:
napoleon, Luminori põhimass kliente on tõenäoliselt kunagi Nordea aegadel kodulaenu sealt saanud.

Ilmselt küll, lisaks Nordea suuremad ärikliendid läinud ju osalt hoopis Soome Nordea alla.
Ega tegelikult nad ei teinud ju pärast masu suurt midagi enam... vähemalt 2011 oli kogu paindlikus täielikult kadunud.
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.11.2022 17:17:26 vasta tsitaadiga

Draqula kirjutas:
napoleon, Luminori põhimass kliente on tõenäoliselt kunagi Nordea aegadel kodulaenu sealt saanud.


Noh jah. Ma võtsin ükskord SEB-st kodulaenu. Ei sunnitud põhikontot sinna kolima. Ma vist ei kirjutakski sellisele lepingule alla, kus põhikonto peab seal pangas olema, pole nende asi kus ma muid vahendeid hoian kui laenumakse alati tähtajaks kontol on.
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RassK
HV Guru
RassK

liitunud: 17.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.11.2022 16:02:25 vasta tsitaadiga

Uus euribor käes, laen mõnevõrra tõusis.
Keegi on juba panka survestamas ka käinud, et laseks oma-marginali alla?

Raiped tegid juba meedias ka kära, et ei hakka midagi alla saama. Ehk siis vaja rohkem massilist survet.
Ise plaanin mingi uue aasta paiku ette võtta, ehk selleks ajaks piisavalt surutud neid. Õnneks piisavalt finantsvara ka kogunenud, et survel vähegi kaalu oleks.

Aga need kes pole, ärge olge passiivsed icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 118 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 103
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Panganduse teema (Küsitlus: Millist panka eelistad?) mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 213, 214, 215 ... 253, 254, 255  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.