Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  SpaceX Starlink satelliit-internet märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 12, 13, 14 ... 21, 22, 23  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
netmaster
HV kasutaja
netmaster

liitunud: 21.08.2004




sõnum 04.11.2022 00:14:51 vasta tsitaadiga

kui seal RIPE baasis rongi sobrada, siis jääb mulje, et riikidele ongi justkui antud suht väikesed kuni /26 aadressiruumid.
Silma jääb ka see, et UA on esindatud rohkem, kui mistahes keskmine euroopa riik. Lisaks paistab, et aadresse on üsna hiljuti (sel suvel) eraldatud ka näiteks venemaale.

Võib muidugi olla, et keegi teeb lolli nalja, näiteks:

organisation: ORG-SCL78-RIPE
org-name: Starlink Crimea Ltd.
org-type: OTHER
country: RU
phone: +79789788181
address: 14E Borodina st., lit. B, office 7, Simferopol, Crimea
e-mail: starlink.crimea@gmail.com
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004




sõnum 04.11.2022 01:15:27 vasta tsitaadiga

Starlink määrab avalikke IP-aadresse ainult business paketi klientidele, ülejäänutele on mõnekümnest aadressist DNAT jaoks enam kui küll.

Viimane näide andmebaasist on ilmselgelt mingi venelaste skämm.

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netmaster
HV kasutaja
netmaster

liitunud: 21.08.2004




sõnum 04.11.2022 01:33:42 vasta tsitaadiga

tsitaat:
ülejäänutele on mõnekümnest aadressist DNAT jaoks enam kui küll.


ei pruugi olla. Kui mingi välise IP taga on palju kasutajaid, hakkavad igasugu (põhiliselt Google) rate limiterid soiguma, kuidas sa liiga paju päringuid teed ja kliki vahepeal siia tõestamaks, et sa inimene oled. Keskmiselt 64 aadressi keskmise euroopa riigi peale, on “turu vallutamiseks” võibolla veidi vähevõitu. UA näitel saab neid vajadusel muidugi juurde panna. Starlink on suhteliselt uus ettevõte ja arvata võib, et ega neil ipv4 aadresse jalaga segada ei ole.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.11.2022 14:04:58 vasta tsitaadiga

Starlink will introduce a data cap starting in December
https://www.xda-developers.com/starlink-will-introduce-a-data-cap-starting-in-december/

_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004




sõnum 05.11.2022 16:26:41 vasta tsitaadiga

SKG kirjutas:
Starlink will introduce a data cap starting in December
https://www.xda-developers.com/starlink-will-introduce-a-data-cap-starting-in-december/

1TB kuus, mida arvestatakse kella 7 ja 23 vahel kasutatud sidemahust. See tähendab, et isegi juhul kui see terabait on 1000 GB ja mitte 1024, siis peab iga päev kella 7 ja 23 vahel kasutama 33,3 GB sidemahtu. Iga päev.
Ilmselt enamust meist see ei mõjuta.

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.11.2022 17:09:46 vasta tsitaadiga

Dogbert, kui selle ühenduse otsas telekat vaadata või striimida, siis võib täis saada küll. Tavakasutuse juures jah mitte, mul läpakas on viimase 30 päeva netikasutus näiteks ca 400GB. Samas see on ainult läpakas, NASi, telefoni, tahvli, teleka ja mõne masina mis harva netti kasutab kasutust ei tea täpselt. Aga võib isegi TB ja rohkemgi täis tulla kuna NAS teeb pilve backupi.
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kaabakas
HV veteran
kaabakas

liitunud: 01.04.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.11.2022 17:16:59 vasta tsitaadiga

Mina vahtisin möödunud kuul 100G youtube. Mis ei ole minu kohta tingimata tavaline, aga ega seda nüüd nii palju ka polnud, mul ei ole aega liiga palju selle jaoks. Aga kui kellelgi on pesakond tiinekaid, siis 1T tundub tavalises peres täiesti saavutatav maht.
_________________
Mida Ott ei õpi, seda Egon ei tea.
Kommentaarid: 103 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 93
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 05.11.2022 17:27:16 vasta tsitaadiga

napoleon kirjutas:
Dogbert, kui selle ühenduse otsas telekat vaadata või striimida, siis võib täis saada küll. Tavakasutuse juures jah mitte, mul läpakas on viimase 30 päeva netikasutus näiteks ca 400GB. Samas see on ainult läpakas, NASi, telefoni, tahvli, teleka ja mõne masina mis harva netti kasutab kasutust ei tea täpselt. Aga võib isegi TB ja rohkemgi täis tulla kuna NAS teeb pilve backupi.

Keeruline ikka täis saada
Mul suht koguaeg yt, tv või mõni film käib telekast ja tihti mõnest muust seadmest ka midagi sarnast käimas. 5 päevaga näitab hetkel 61gb kasutust icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 204 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 170
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004




sõnum 05.11.2022 17:42:59 vasta tsitaadiga

Oh jah, muidugi. Kui on paljulapseline pere, kellel igal lapsel oma 4K telekas ja terve pesakond vahib iga jumala päev igaüks oma telekast Netflixi või Amazon Prime'i 4K sisu, siis võib ulmeliste mahtudega tegemist tulla.
Mingite andmekogude backupid pilve jne... (üle 20Mbit/s uplingi?)
Kui palju on neid, kes sedasama praegu läbi mobiilineti teevad reaalselt, nii et igakuine andmemaht ületab 1TB?

Fiibri otsas muidugi harjub igasugu 21. saj mugavustega ära ja korraldatakse oma elu ja tehnika vastavalt sellele.

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raitl
HV veteran


liitunud: 20.01.2002




sõnum 05.11.2022 17:50:13 vasta tsitaadiga

Dogbert kirjutas:
...
Kuhu sa neid teatad Elisale? Mis aadressile? Ei helista ometi?!
...


Elisa.ee kõnerobot Annikale kirjutasin koos viitega et tegemist Starlinki IP aadressiga mille eteenus ei toimi
Kommentaarid: 165 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.11.2022 18:14:18 vasta tsitaadiga

Dogbert kirjutas:

Mingite andmekogude backupid pilve jne... (üle 20Mbit/s uplingi?)
Kui palju on neid, kes sedasama praegu läbi mobiilineti teevad reaalselt, nii et igakuine andmemaht ületab 1TB?

Fiibri otsas muidugi harjub igasugu 21. saj mugavustega ära ja korraldatakse oma elu ja tehnika vastavalt sellele.


Üle mobiilse pole, aga oli kunagi 25/5 juhtmega ühendus ja tegi backupe pilve. No kui teeb terve nädala mingit suuremat backupi, siis las teeb, ega ma käsitsi kuskil midagi ringi väntama pea, et tehtud saaks.
Ei hakka siin muidugi ühe teise tegelase kombel jaurama, et kui mulle fiibrit tasuta ukseni ei veeta, siis on inimõigus sama raha eest mingi mobiilne saada mis fiibriga võrreldava kvaliteediga on. Mobiilsega ongi omad piirangud ja krõbedam hind ja see on paratamatus, et eeter kummist pole. Väidan lihtsalt, et see 1TB pole mingi ulme isegi kui peres pole tiinekaid, kes isegi unes vist midagi striimivad.
Samas Starlink kohta ei saa midagi paha öelda - kui on vaja, siis on vaja, aga selle eest peab ka maksma mitte nii, et Tädi Maali kes kaks korda nädalas maili vaatab ja teleka õhtul ainult aktuaalse kaamera vaatamiseks käima paneb, peab nende neti kinni maksma kes 7x24 suuremaid mahte liigutavad.
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004




sõnum 05.11.2022 19:05:05 vasta tsitaadiga

Nojah, hea et me Kanadas ega USA-s ei ela siis. Eestis Starlink veel terabaite lugema ei hakka. icon_biggrin.gif
_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga Online

sõnum 05.11.2022 20:32:55 vasta tsitaadiga

1TB on enamus üksikisikute jaoks üsna kõrge piir. Ma loen ennast suureks andmekulutajaks fikseeritud ühenduse taga ja statid näitavad hetkel 30 päeva kasutuseks 241GB ehk ligi veerand kui oleks 1TB cap.
Enamus on video striiming mis on numbes 174GB. Igasugu programmiuuendused ja patchid alla 10GB (k.a Steam, Origin jms) ja muud juba megabaitides.

See ei tähenda, et mulle siiski meeldiks mõte mingist capist. Õnneks hetkel on see ülelombi teema. Loodame, et meie ISP'd mingeid ideid ei omanda. Niigi juba kooritakse meil võrreldes lähiriikidega rohkem fikseeritud ühenduse eest.
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Leinö
HV veteran
Leinö

liitunud: 07.05.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 06.11.2022 08:41:16 vasta tsitaadiga

Ma oma lastekarjaga suutsin eelmine kuu kasutada 908GB jagu, 4 arvutit + digibox/YT/Netflix. Talvekuud ees ja raudselt suudavad 1TB katki tõmmata.

Mis suunas teil SL antennid on? Ma endale tellisin ka ära kuid mul väike puudeprobleem ning SL äpp jookseb kokku, kui obstructioneid vaadata icon_cry.gif
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 33
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raitl
HV veteran


liitunud: 20.01.2002




sõnum 06.11.2022 14:04:53 vasta tsitaadiga

Leinö kirjutas:
Ma oma lastekarjaga suutsin eelmine kuu kasutada 908GB jagu, 4 arvutit + digibox/YT/Netflix. Talvekuud ees ja raudselt suudavad 1TB katki tõmmata.

Mis suunas teil SL antennid on? Ma endale tellisin ka ära kuid mul väike puudeprobleem ning SL äpp jookseb kokku, kui obstructioneid vaadata icon_cry.gif


Ta ise kruvib ennast õigesse suunda. Soovitatakse põhjasuunas vaba vaade hoida aga mul vahib valdavalt idasuunda või otse peakohale. Meie pikkuskraadil vist käivadki satelliidid pigem otse üle pea.
Kommentaarid: 165 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Leinö
HV veteran
Leinö

liitunud: 07.05.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 06.11.2022 18:31:40 vasta tsitaadiga

raitl kirjutas:
Leinö kirjutas:
Ma oma lastekarjaga suutsin eelmine kuu kasutada 908GB jagu, 4 arvutit + digibox/YT/Netflix. Talvekuud ees ja raudselt suudavad 1TB katki tõmmata.

Mis suunas teil SL antennid on? Ma endale tellisin ka ära kuid mul väike puudeprobleem ning SL äpp jookseb kokku, kui obstructioneid vaadata icon_cry.gif


Ta ise kruvib ennast õigesse suunda. Soovitatakse põhjasuunas vaba vaade hoida aga mul vahib valdavalt idasuunda või otse peakohale. Meie pikkuskraadil vist käivadki satelliidid pigem otse üle pea.


Ja ei ma tean jah, et kruvib end ise paika, vaja ongi teada, et kuhu ta end meil paika kruvib icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 33
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mega
HV Guru
mega

liitunud: 12.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 06.11.2022 20:08:10 vasta tsitaadiga

Lõuna suunda vaatab…
_________________
- censored -
Kommentaarid: 268 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 235
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
medicopter
HV kasutaja
medicopter

liitunud: 07.12.2004




sõnum 06.11.2022 20:13:25 vasta tsitaadiga


Link


Ülimalt hästi lahti seletatud kuidas Starlink funkab. icon_exclaim.gif icon_arrow.gif icon_idea.gif

_________________
Skype alternatiiv tulevikus ja turvalisem ka lisaks
Kommentaarid: 21 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 20
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mega
HV Guru
mega

liitunud: 12.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 06.11.2022 20:18:24 vasta tsitaadiga

Ses mõttes jah, see et taldrik, õigemini kandik, lõuna poole vaatab, ei ole piisav info. Tegelikult on selle kandiku sees palju antenne ja need jälgivad liikuvaid satelliite päris laias ulatuses. See on täiesti erinev sat-tv antennide kasutusest.
_________________
- censored -
Kommentaarid: 268 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 235
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
medicopter
HV kasutaja
medicopter

liitunud: 07.12.2004




sõnum 06.11.2022 20:23:26 vasta tsitaadiga

mega kirjutas:
Ses mõttes jah, see et taldrik, õigemini kandik, lõuna poole vaatab, ei ole piisav info. Tegelikult on selle kandiku sees palju antenne ja need jälgivad liikuvaid satelliite päris laias ulatuses. See on täiesti erinev sat-tv antennide kasutusest.


https://youtu.be/qs2QcycggWU?t=1023 - uskumatu lihtsus selle kanali poolt toodetutel videotel. Ise pole kunagi terve oma elu nii lihtsat ja selget seletust näinud.

_________________
Skype alternatiiv tulevikus ja turvalisem ka lisaks
Kommentaarid: 21 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 20
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004




sõnum 07.11.2022 12:36:54 vasta tsitaadiga

raitl kirjutas:
Leinö kirjutas:
Ma oma lastekarjaga suutsin eelmine kuu kasutada 908GB jagu, 4 arvutit + digibox/YT/Netflix. Talvekuud ees ja raudselt suudavad 1TB katki tõmmata.

Mis suunas teil SL antennid on? Ma endale tellisin ka ära kuid mul väike puudeprobleem ning SL äpp jookseb kokku, kui obstructioneid vaadata icon_cry.gif


Ta ise kruvib ennast õigesse suunda. Soovitatakse põhjasuunas vaba vaade hoida aga mul vahib valdavalt idasuunda või otse peakohale. Meie pikkuskraadil vist käivadki satelliidid pigem otse üle pea.

Lõunasse vaatab ikka, üsna täpselt lõunasse keerab ennast (Sa oled ehk austraallastele antud soovitusi lugenud? icon_razz1.gif ). Enamus satelliite on lõunas, polaarorbiidil on neid ainult käputais ja vahel pole ühtegi üle lendamas.
Muidugi, kui lõunasuund on piisavalt kõrgelt blokeeritud, siis pole välistatud, et üritab maksimaalselt muudest suundadest signaali püüda.

Aga kui on puud ees, siis saab ehk puudest kaugemale viia (põhja poole)? Hea, kui samas ka kõrgemale tõsta saab.
Kui puuladvad jäävad antennist horisondi suhtes 30-40° kanti, siis enam ette ei jää.

PS "Check For Obstructions" jäta rahule, see jookseb kõigil kokku. See peaks vist mingi liitreaalsuse uhke lahendus olema, aga ei tööta.
Kui on süsteem ööpäeva juba töötanud, siis Visibility all näitab nähtava horisondi ja takistused ära terve "taevasfääri" peal. Või see ka ei tööta?
(screenshotil kujutis otse ülevalt alla, st seniidist otse alla vaates)

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Leinö
HV veteran
Leinö

liitunud: 07.05.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 07.11.2022 13:28:30 vasta tsitaadiga

Obstructioniprobleem lubati järgmise updatega ära parandada.

Suppordi sõnul on SL dishid alati põhja poole suunatud, mis paneb veits imestama küll. Vaatasin medicopteri lingi ära, vb siis dishy suunast üksi polegi tolku.

Põhjasuunda vaadates tulevasest dishi asukohast tundub, et puud hakkavad ette jääma krt:


Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 33
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004




sõnum 07.11.2022 14:07:43 vasta tsitaadiga

Minul keerab küll alati lõunasse ennast (kolm korda üles pannud teda)
Ja ei taha põhja poole kuigi madalale üldse vaadata.
Põhja pool algab antenni "huvitsoon" kusagil kõrgemal kui 45°. Koju jõuan õhtupoole, siis võin täpsustada, mis nurga all antenn lõuna poole kaldu on ja visibility aknast antenni küljevaatest uue screenshoti teha.

Veider jutt, et põhja poole icon_rolleyes.gif
Põhjas ei ole ju peaaegu üldse sattelliite, kõik on Poolast lõuna pool.

Kuhu see support seda nõu andis? Sinule, Eestis? Või Uus-Meremaale, Austraaliasse? Seal on satelliidid tõepoolest põhja pool. icon_wink.gif

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Leinö
HV veteran
Leinö

liitunud: 07.05.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 07.11.2022 14:22:25 vasta tsitaadiga

Vastus mu tiketile (tiketi infos kirjas, et asun 59-l laiuskraadil):

tsitaat:
Our dish wish always face north so when installing, make sure to check for obstructions north or desired setup location.
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 33
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004




sõnum 07.11.2022 18:25:10 vasta tsitaadiga

Leinö kirjutas:
Vastus mu tiketile (tiketi infos kirjas, et asun 59-l laiuskraadil):

tsitaat:
Our dish wish always face north so when installing, make sure to check for obstructions north or desired setup location.


Ka lõunapoolkeral on 59. laiuskraad olemas icon_rolleyes.gif (nii kaugel lõunas küll pole Starlinkil ühtegi leviala)
Kindel, et ikka põhjalaiust nimetasid? See support äkki ka ajab sassi midagi, eksimine on inimlik.

Muidugi, mul on 58,8° PL, nii et veel põhja pool on äkki teisipidi kaldus? (kuigi ma ei taha seda kuidagi uskuda, sest sateliidid on ju lõunas ja minul on antenn alati lõuna poole kaldu)

Muidugi Poolast (53° PL) ekvaatori poole jäävad antennid võivad küll eelistada enda põhja poole kallutamist, sest 53° PL juures püsivad satelliidid kõige kauem ja enamus sealt põhja poole ei liigu (v.a väike hulk polaarorbiitidel olevaid). Kindel olla ei tea.

Pilt ka nüüd:



Kui mõõta teljest, mille ümber antenn ennast pöörab, siis põhja pool antenn ei "vaata" horisondist allapoole kui 45° ja samas lõuna poole on see piir 20° kandis.

Juhul kui antenn on sfääri keskel vaid illustratsiooniks ja nähtavuspiiri kõrgust horisondist peaks mõõtma pildil näha oleva poolsfääri ja selle nähtamatust alumisest poolest koosneva sfääri tsentrist, siis on põhjapoolne nähtavuspiir 60° ja lõunapoolne 30° kandis. Ei oska öelda, kumb see õigem on.
Antenni kalle on pildil küll sama mis ta päriselt katusel on.

Pilti võib muidugi tõlgendada ka nii, et mul on lõunapoolne horisont 20° (või 30°) kõrguselt varjatud seal kasvavate puude poolt, lihtsalt süsteem selle üle ei kurda, seda takistuseks ei loe. Aga igatahes ei ole antenn "huvitatud" põhjataeva madalamast osast.

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.


viimati muutis Dogbert 09.11.2022 12:36:16, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  SpaceX Starlink satelliit-internet mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 12, 13, 14 ... 21, 22, 23  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.