Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Mac/Apple »  iPhone märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 791, 792, 793 ... 832, 833, 834  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002




sõnum 18.10.2022 13:06:27 vasta tsitaadiga

rmc, kas sa ise saad aru, mida ja miks kirjutad? Mingi arusaamatu jaur ja kiun.
Kommentaarid: 178 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 144
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 18.10.2022 13:07:07 vasta tsitaadiga

Jah, peab. Mõistliku kasutuse juures, ilmselgelt asi ei peagi vastu pidama kui nagu loom sellega ümber käia. Mul pea 2a vana originaalkaabel 2 seadme jaoks, no ei ole miskit viga sel.
Kommentaarid: 204 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 170
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg maha 1p
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.10.2022 13:11:05 vasta tsitaadiga

Dirty Harry, kirjutan seda:
rmc kirjutas:
BA79, kui originaalne laadimiskaabel ei ole veel 2 aastatki vana, siis saad ju garantiist uue? Ainus asi, mis kvaliteeti tõstab ka on need returnid.


Minuarust arusaamatu jaur ja kiun on nende poolt, kes ignoreerivad tõika, et EU-siseselt on asjadel 2-aastane GARANTII (just sellises sõnastuses) ning sisuliselt on 2-aastane pretensiooniõigus ka garantii, lihtsalt iseärasustega.
Keda ei huvita see, et tootja tagaks oma toote kvaliteedi, siis võivad ju mu teksti ignoreerida ning jaburalt madala kvaliteediga tooteid enda kuludega välja vahetada. Arusaamatu, miks enda teguviisi on vaja teistele peale suruda.

Janis kirjutas:
Jah, peab. Mõistliku kasutuse juures, ilmselgelt asi ei peagi vastu pidama kui nagu loom sellega ümber käia. Mul pea 2a vana originaalkaabel 2 seadme jaoks, no ei ole miskit viga sel.

Ma kasutan mõistlikult ja mul peavad asjad ka hästi vastu. Kohati tuleb küll ette erandeid ja nendel puhkudel saab lasta ka välja vahetada.
Kui teemasse süveneksid, näeksid, et juttu ei ole minu probleemist - ütlesin lihtsalt, et kui probleemne toode ei ole kaht aastatki vana, siis peaks uue saama kui ise mõistlikult kasutanud.
Arusaamatu, et sa tõmbled selliselt nagu ma oleksin oma äratrööbatud kaabliga mures icon_lol.gif

_________________


viimati muutis rmc 18.10.2022 13:11:40, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 195 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 181
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 18.10.2022 13:11:10 vasta tsitaadiga

Sa oled debiilik
Kommentaarid: 204 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 170
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002




sõnum 18.10.2022 13:27:32 vasta tsitaadiga

rmc, palun, jäta järgi. See on lihtsalt piinlik juba.
Kommentaarid: 178 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 144
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg maha 1p
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.10.2022 13:42:35 vasta tsitaadiga

Dirty Harry, jääb arusaamatuks, mille üle ma piinlikkust peaks tundma, peale kaasfoorumlaste kultuurituse.

Inimesel oli probleem, et telefoniga kaasasolnud laadimiskaabel ei töötanud, mainides, et pole kaht aastatki veel vana, mille peale mainisin, et sellisel juhul peaks ju tootja-müüja uue andma, mille peale hakati jaurama-tõmblema ning ette kirjutama, et inimesed peaksid oma kuludega halva kvaliteedi kinni maksma.

_________________
Kommentaarid: 195 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 181
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rtfm99
HV kasutaja

liitunud: 08.04.2007



Online

sõnum 18.10.2022 15:53:59 vasta tsitaadiga

sõltub ka kuidas kasutatakse.
_________________
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg maha 1p
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.10.2022 16:08:46 vasta tsitaadiga

Absoluutselt nõus ja sellele olen ka korduvalt viidanud. See asendamisõigus kehtib ikka vaid siis kui omapoolne kasutus on olnud heaperemehelikult mõistlik.
_________________
Kommentaarid: 195 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 181
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dev Grex
HV Guru

liitunud: 29.07.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.10.2022 16:25:42 vasta tsitaadiga

Minu arust ka igati mõistlik, et kaablitele võiks garantii kehtida. Teinekord on kaabli maksumus üle 100€, hakka siis oma vahenditega seda välja vahetama icon_lol.gif
Kommentaarid: 344 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 293
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
erko
Kreisi kasutaja

liitunud: 11.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.10.2022 22:35:55 vasta tsitaadiga

rmc kirjutas:

Minuarust arusaamatu jaur ja kiun on nende poolt, kes ignoreerivad tõika, et EU-siseselt on asjadel 2-aastane GARANTII (just sellises sõnastuses) ning sisuliselt on 2-aastane pretensiooniõigus ka garantii, lihtsalt iseärasustega.
Keda ei huvita see, et tootja tagaks oma toote kvaliteedi, siis võivad ju mu teksti ignoreerida ning jaburalt madala kvaliteediga tooteid enda kuludega välja vahetada. Arusaamatu, miks enda teguviisi on vaja teistele peale suruda.


No ei ole ju kusagil sellist asja kirjas. Pretensiooniõigus ei ole garantii. Ei ole EU siseselt asjadel 2-aastast garantiid. Seda enam veel tootja garantiid.
Mis allikast sa oma veendumusi toidad?
Kommentaarid: 26 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
hitimees
Kreisi kasutaja


liitunud: 04.03.2003




sõnum 18.10.2022 22:40:59 vasta tsitaadiga

tõmban kingapela katki ( tõmabmiseks ja sidumiseks mõeldud ) siis käin 2a. jooksul uusi paelu nõudmas.
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002




sõnum 18.10.2022 22:44:46 vasta tsitaadiga

erko kirjutas:
rmc kirjutas:

Minuarust arusaamatu jaur ja kiun on nende poolt, kes ignoreerivad tõika, et EU-siseselt on asjadel 2-aastane GARANTII (just sellises sõnastuses) ning sisuliselt on 2-aastane pretensiooniõigus ka garantii, lihtsalt iseärasustega.
Keda ei huvita see, et tootja tagaks oma toote kvaliteedi, siis võivad ju mu teksti ignoreerida ning jaburalt madala kvaliteediga tooteid enda kuludega välja vahetada. Arusaamatu, miks enda teguviisi on vaja teistele peale suruda.


No ei ole ju kusagil sellist asja kirjas. Pretensiooniõigus ei ole garantii. Ei ole EU siseselt asjadel 2-aastast garantiid. Seda enam veel tootja garantiid.
Mis allikast sa oma veendumusi toidad?
Teen elu lihtsamaks nendel, kellele küsimus on suunatud.

https://europa.eu/youreurope/business/dealing-with-customers/consumer-contracts-guarantees/consumer-guarantees/index_et.htm

tsitaat:
"ELi õiguses on ka sätestatud, et peate tarbijale andma kaheaastase miinimumgarantii (õiguslik garantii), mis hõlmab defektset kaupa või sellist kaupa, mis ei näe välja või ei toimi nagu reklaamitud."


Lisaks on riigiti erisusi. Eesti puhul:

https://www.eesti.ee/et/ettevotlus/tarbijakaitse/olulist-kaebuse-esitamise-oigusest

Mis vahe on pretensiooni esitamisel ja müügigarantiil:

https://www.ttja.ee/eraklient/tarbija-oigused/tarbija-oigused-ja-kohustused/puudusega-toode-muugigarantii
Kommentaarid: 178 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 144
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg maha 1p
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.10.2022 23:57:53 vasta tsitaadiga

erko kirjutas:
rmc kirjutas:

Minuarust arusaamatu jaur ja kiun on nende poolt, kes ignoreerivad tõika, et EU-siseselt on asjadel 2-aastane GARANTII (just sellises sõnastuses) ning sisuliselt on 2-aastane pretensiooniõigus ka garantii, lihtsalt iseärasustega.
Keda ei huvita see, et tootja tagaks oma toote kvaliteedi, siis võivad ju mu teksti ignoreerida ning jaburalt madala kvaliteediga tooteid enda kuludega välja vahetada. Arusaamatu, miks enda teguviisi on vaja teistele peale suruda.


No ei ole ju kusagil sellist asja kirjas. Pretensiooniõigus ei ole garantii. Ei ole EU siseselt asjadel 2-aastast garantiid. Seda enam veel tootja garantiid.
Mis allikast sa oma veendumusi toidad?


Viitasin ülalpool selgelt EU õigust: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11150645#11150645
rmc kirjutas:
sakinaga, https://europa.eu/youreurope/business/dealing-with-customers/consumer-contracts-guarantees/consumer-guarantees/index_et.htm "ELi õiguses on ka sätestatud, et peate tarbijale andma kaheaastase miinimumgarantii (õiguslik garantii), mis hõlmab defektset kaupa või sellist kaupa, mis ei näe välja või ei toimi nagu reklaamitud."
Nagu ütlesin: müügigarantii vs. tootjagarantii
Vt. ka https://europa.eu/youreurope/citizens/consumers/shopping/guarantees-returns/faq/index_et.htm & https://ttja.ee/eraklient/tarbija-oigused/tarbija-oigused-ja-kohustused/puudusega-toode-muugigarantii


& pretensiooniõigus on garantii, et tingimustel saad lahenduse.

Dirty Harry, näen, et viitad juba sama, mida ma siin ülal viitasin.
Viimasest:
"Garantiiga peab kaupleja pakkuma tarbijale suuremaid õigusi kui need õigused, mis kehtivad kaheaastase pretensiooni esitamise perioodi jooksul. Näiteks võib garantii kestus olla rohkem kui kaks aastat või peab garantii sisaldama muid hüvesid, nagu asendustoote andmine garantiiremondi ajaks, ööpäevaringne klienditeenindus vms."
Ma loen siit selgelt välja, et pretensiooniõigus on selgelt garantii, ent mitte müügigarantii ega tootjagarantii. Sellepärast soovitasin ka lugeda mõistet ennast ja mitte jääda ülemäära kinni juriidikasse. Tegu on ju garantiiga.

hitimees kirjutas:
tõmban kingapela katki ( tõmabmiseks ja sidumiseks mõeldud ) siis käin 2a. jooksul uusi paelu nõudmas.

Mõistuse piires võimalik. Ja õige kah.

_________________
Kommentaarid: 195 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 181
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hkurujo88r
HV Guru

liitunud: 25.02.2011




sõnum 19.10.2022 00:42:29 vasta tsitaadiga

Nii, aga kui garantii paberil kirjas, seadme garantii 2.a, lisatarvikud 6 kuud.
Kommentaarid: 116 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 112
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
BA79
HV kasutaja

liitunud: 10.04.2021




sõnum 19.10.2022 01:05:48 vasta tsitaadiga

icon_biggrin.gif Kingapaelte garantiikorras väljavahetamine tunduks natuke üle mõistuse reageerimine, aga kindlasti on ka rõivaste ja jalatsite puhul siiski kindlad kriteeriumid, mille puhul saab nõuda defektse toote asendamist.

Aga teema enda kohta siis: Proovisin täna uuesti laadida ja ei mingeid kõrvalekaldeid. Vähemalt seni.
Ma arvan, et elektroonika osas loeb natuke ka asja väärtus, et kas tasub garantiiga jamada.
Näide: Ostsin Rimist suvalise 2,4Ghz hiire, mis osutus siiski vigaseks. Asi maksis ostes mingi 7 euri ja selle pärast ei viitsi ma küll minna ja müüjaga jageleda, et näete ei tööta, andke uus. Kui siis ekspertiisi saadetakse võib jääda kuu aega ilma hiireta. Ma parem panen selle omale tagantjärele tarkusena kõrva taha, et liiga odavat suvalist brändi ikka ei tasu osta.

Aga kui nt telekapult ei funktsi või sülearvuti laadija, siis kindlasti. Või näiteks autoaku on asi, mis tegelikult suht kallis et päris huupi koolirahaks ei maksa kõike arvestada.

Ahjah, üks näide on näiteks peenelektroonika-nt operatiivmälud: Nii mõnigi tootja annab eluaegse garantii, aga meile müüakse seda 2-aastase garantiiga.

See tähendab, et kui mälu osutub vigaseks ja tahad seda eluaegset garantiid kasutada siis pead otse tootjaga jagelema ehk saatma pretsiooni ja ka pretensioonialuse objekti tootjale, kes siis teeb ekspertiisi ja otsustab, kas vahetab välja või lükkab nõude tagasi.
Pretsensioonide esitamine- on see, et sa võid nõuda asja asendamist või parandamist. Müügigarantii selles tähenduses on see, et müüja peab pretensioonidele vastama,2 aasta jooksul. Tootjagarantii aga võib-olla erinev. kuna EU-s on pretensioonide esitamise aeg 2 aastat siis nii mõnegi kaubaartikli puhul või komponendi puhul kehtib piiratud tootjagarantii. Et kui sülearvuti ekraan läheb 2 aasta jooksul triibuliseks siis see nõue ilmselt rahuldatakse, aga kui aku piiratud garantii läbi saab, siis tootja enam ei vastuta. Muidugi on see tõlgendamise küsimus aga nii on ju. Sülearvuti akule on mul 7 kuud jäänud piiratud garantiid aga tootele tervikuna üle ca veidi üle aasta. Isegi mõnede telefonide puhul mida eestis kaupleja müüb 2 aastase pretensioonide esitamise tähtajaga, omavad kasutusjuhendi järgi hoopis piiratud garantiid, 1 aasta. Seega, tootja määrab ühed tingimused, aga kaupleja peab tegutsema kohalike tarbijakaitsenõuete järgi. Just vaatasin et Apple 2 aastane piiratud garantii ei hõlma kulumaterjale, nagu akusid ega toote normaalsest kulumisest vms põhjustest tekkinud kahjustusi. Googeldamine ütleb ka et Lightning kaablile (Originaal) kehtib piiratud garantii 1 aasta. Seega minu poolt on vaidlus ammendunud. Ilmselt volitatud hoolduspartner ei hakkaks mul kaablit välja vahetama, sest 1 aastane piiratud garantiiaeg on läbi.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg maha 1p
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.10.2022 02:11:44 vasta tsitaadiga

hkurujo88r, loe ülaltpoolt mu juttu mõttega. Tootja võib kirjutada ka, et poest lahkudes on garantii läbi.

BA79,
Spoiler Spoiler Spoiler


Ma isiklikult ei usu, et laadimiskaabli mõistlik kestvusaeg on aasta, ent las jääb, kui ei taha jageleda :]

_________________
Kommentaarid: 195 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 181
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rocki
Kreisi kasutaja
rocki

liitunud: 15.01.2003




sõnum 19.10.2022 08:10:44 vasta tsitaadiga

BA79 kirjutas:
Ma arvan samamoodi, et laadimiskaabel on kulumaterjal, kuigi on komplektis. Niisamuti annavad tootjad piiratud garantii ka akudele. Kui kaabel on vigane siis ekspertiis saab väga lihtsalt tuvastada ja väita näiteks, et viga tuleneb väärkasutusest. Ja see ikkagi ei lähe siis garantii alla. Väga raske tõestada, et senini töötas ja nüüd järsku mitte.
Ma jään selle eriarvamuse juurde, et originaali "kaubamärk" ei garanteeri veel absoluutset kvaliteeti.

Kui seadme reaalne garantiiaeg on läbi, pole enam vahet, kas kasutada originaalseid tarvikuid või analooge. Kui raha jagub saab alati osta originaali. Kui pead eelarvet jagama ja kaaluma siis on võimalik kokku hoida.

Samamoodi nagu saab kokku hoida näiteks printeri kulumaterjalide pealt ostes originaaltooneri asemel analoogi, autole osta originaali (A varuosa) asemel B-varuosa. Jah, see vaidlus on lõputu ja taandubki sellele kui palju kellel raha on.

Ma ei pea maksma originaalse õunalaadija eest 35-40€, kui saan 20W laadija kätte 15-20 EUR'ga.

Ühes asjas olen muidugi nõus, et kui keegi eelistab juhtmevaba laadimist kaabliga laadimisele, siis see on veel mõistetav (maitseasi). Kuigi juhtmevaba laadimine on aeglasem, kui kaabliga laadimine. Vähemalt SE2020 toetab Qi juhtmevaba laadimist ainult kuni 7,5w võimsusega. Kaabliga saab 18W. Suur vahe seega.


See vaidlus ei taandu mitte rahale, vaid sellele , kes eelistab pikemalt kestvat kvaliteeti ja kes näeb vaid kokkuhoidu ja koonerdamist .Seejuures koonerdamine ei ole kokkuhoid! Printerite osas analoogitoonerite kasutamine lõpeb suht ruttu sellega, et viskad printeri minema. kokkuvõttes kaotad. Mul on veel kasutuses ipad 4 originaal kaabel, korduvalt autos olnud ja väänatud. Still works. Erinevalt hiinakast, mida kasutasin autos carplay jaoks, millest telefon vahest ei saanud aru ja lõpuks viskasin minema peale 10x kasutust. Ei näe nagu võitu ega kokkuhoidu kuskil.

_________________
Asju saab kah teisiti teha!
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.10.2022 12:55:46 vasta tsitaadiga

BA79 kirjutas:
Proovisin täna uuesti laadida ja ei mingeid kõrvalekaldeid. Vähemalt seni.

Tihti on pesa põhi lihtsalt taskupõhjast kogutud vilti täis ja pistik ei lähe lõpuni sisse. Käi hambatikuga üle.
Kommentaarid: 247 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 226
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg maha 1p
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.10.2022 12:56:18 vasta tsitaadiga

Tasub ennetavalt aeg-ajalt ka lihtsalt puhuda, väldib suuremaid probleeme.
_________________
Kommentaarid: 195 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 181
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Muhekas
HV Guru
Muhekas

liitunud: 29.10.2011




sõnum 21.10.2022 13:51:31 vasta tsitaadiga

Kas ip13 on mõtet enam osta või kohe 14 ära võtta?
_________________
#Olen küberkiusamise vastu!
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 17
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 21.10.2022 13:56:00 vasta tsitaadiga

Ma ootaks 15 ära
Kommentaarid: 204 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 170
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002




sõnum 21.10.2022 16:25:35 vasta tsitaadiga

Jah, "15 Pro Plus Max Advanced Special Edition" is way to go. Alla selle on kõik jama. 4TB versiooni saab ka vast alla 4K eest kätte. Soodne.
_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
Kommentaarid: 163 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 152
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
euforia
Kreisi kasutaja
euforia

liitunud: 26.02.2004




sõnum 21.10.2022 18:24:15 vasta tsitaadiga

Ma olen oma suvel ostetud 13 miniga väga rahul ja ei tunne mingit vajadust 14 järele.
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tohoh
HV kasutaja

liitunud: 08.12.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.10.2022 19:32:35 vasta tsitaadiga

Mina venitasin androidilt õunale üleminekut kuna puudu oli always on

14 pro maxil on see olemas ja juba kuu aega rahul valikuga.
Kommentaarid: 19 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 19
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.10.2022 20:19:29 vasta tsitaadiga

On see tõesti mingi argument? Mul androididel ammuilma olemas olnud, aga välja lülitatud, kuna üks nupuvajutus on imelihtne teha ja pidevalt pilti ees hoides akut raisata tundub tobe.
Kommentaarid: 247 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 226
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Mac/Apple »  iPhone mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 791, 792, 793 ... 832, 833, 834  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.