Lugedes välismaa forumeid ei nuta hinna pärast keegi, tundub, et kõik on rahul või harjunud, ainult valivad kaarte ja juhtmeid, korra oli mingi skalperite teema strix 3560.- hinnaga, seda naerdi ja kõik
Mina loen vastupidi ja küsitluste järgi ongi ainult murdosa, kes ostavad igal juhul siis 4090, mis iganes hinnaga. Nemad ei kurda kuangi hinna üle. Aga suurem osa turust on ootel, mis puutub 4080 16gb. Oodatakse AMD launch ka ära.
Ehk siis need kes ostavad kõige kallima alati, neid on alati sama hulk ehk kaduv väike. _________________ Sõim ja räuskamine läheb SIIA
Eks homme näeb kui kaduv väike see osa on...kes ei proovi, see ei tea ja alati on võimalus uuesti maha müüa kaart, ei pea selleks olema mingi peast segi nVidia fän et uusi asju proovida.
AM5 peale kolimine on samuti kulukas ja esimese nädala müüginumbrid olid ju päris head, aga peale seda, kui esimene (rahakas) laine oma ostud ära tegi, on olukord päris kesiseks muutunud (esimese AM5 prose leiab Amazoni bestsellers listis alles teises või kolmandas kümnes).
Ma ei usu, et 4000 seeria puhul esimene nädal samuti tõest pilti näitab. Loeb see, mis 2, 3, 4 nädal endaga toob.
ASUS kaardid kõrgeima hinnaga, inflatsiooni tõttu euroalas tundub nad on kõikide kaupade hinnasilte siin päris agressiivselt tõstnud, osadele Z690 mobodele ka tuugalt sada eur otsa keeratud võrreldes ligi aastatagusega.
4090 Strix on 2500€, tundub et ka pikim kaart aga selle arvelt pole 4 slotine
Euroala hindu tõstab kõvasti ka euro langus. _________________
Nagu keegi mainis siis 4090 on hea ja kiire eeldatavalt aga hind on ikka űle mőistuse, mul náiteks ajab 3080 ka asja ára polegi uut vaja veelváhem sele hinnaga.
Vaadates, kuidas isegi 650€ pakkumised 3090 teemades juba "EDIT: sain mujalt " külge saavad, siis ilmselt on turul ikka üksjagu 3090-d, mida otse müüki ei paisata.
3090 on küll päris hea bang for buck sellise raha eest kui okei mudel ka on. Naljakas on vaadata neid 3080-d turul oma 800-ste, jmt. hindadega. _________________
ASUS kaardid kõrgeima hinnaga, inflatsiooni tõttu euroalas tundub nad on kõikide kaupade hinnasilte siin päris agressiivselt tõstnud, osadele Z690 mobodele ka tuugalt sada eur otsa keeratud võrreldes ligi aastatagusega.
4090 Strix on 2500€, tundub et ka pikim kaart aga selle arvelt pole 4 slotine
Euroala hindu tõstab kõvasti ka euro langus.
Kahtlemata, lihtsalt ASUS kõige agressiivsemalt hindu tõstnud EUs.
Mõned aastad tagasi kui nvidia tutvustas Titan seeria kaarte ehk mängurite ja tavakasutaja mõistes halo kaarte mis müstiliselt kallid oma topelt vram'iga ja mängudes perfi aint näpuotsaga rohkem siis oli HV's selline kaart sõna otsese mõttes käputäiel tegelinskitel. Pmst keegi ei arvanudki, et peaks ikka olema selline kaart taskukohane. Nüüd tundub, et sama positsiooniga kaart ehk 3090 on igal teisel ehk järelikult on ikkagi sissetulekud kõvasti kasvand. Muidugi ka suhtumine, et 4090 on miinimum millega midagi teha saab ja see peaks olema hästi odav ja vaat, et omamine inimõigus
TLDR on see, et alla 4K resodele pole üldse mõtet seda kaarti osta ja CPU peab ka olema parim, muidu on mitmetes mängudes omajagu bottleneck. Lisaks DLSS 3 crashib palju, toores värk hetkel driverite kala tõenäoliselt.
Ainus kasutuseelis on heavy RT supported mängudes 4K peal, kui see ongi eemsärk omaette nende mängude pärast osta, siis on loogiline valik. _________________ Sõim ja räuskamine läheb SIIA
TLDR on see, et alla 4K resodele pole üldse mõtet seda kaarti osta ja CPU peab ka olema parim, muidu on mitmetes mängudes omajagu bottleneck. Lisaks DLSS 3 crashib palju, toores värk hetkel driverite kala tõenäoliselt.
Ainus kasutuseelis on heavy RT supported mängudes 4K peal, kui see ongi eemsärk omaette nende mängude pärast osta, siis on loogiline valik.
1440 240hz monitoridel aeg särada kuid jah, 4K gaming on nüüd lõpuks saadaval
Huvitav, kas CSGO 1% fps tõus 100% on tingitud suuremast L2 cachest?
Pole just "parim" (loe mõttekam) GPU CSGo mängimiseks
Kuid siiani on just häirinud need 1% low dipid, isegi kui keskmine on ülikõrge.
Seega sellises mängus võiks olla 0.1% ja 1% low vähemalt 240fps kandis, et oleks võimalikult sujuv pilt kui kasutusel 240hz ekraan.
viimati muutis Viilutaja 11.10.2022 17:28:43, muudetud 2 korda
Huvitav, kas CSGO 1% fps tõus 100% on tingitud suuremast L2 cachest?
või fillrate?
Fillrate osas kas RDNA2 polnud 1080p kunn? Kuid siin on RTX3000 seeria isegi parem, seega ei tahaks uskuda, et fillrate rolli mängib.
Siiani olen mõelnud, et see mingi sita koodi eripära, ning ei saagi neid 1% low'sid selles mängus ülesse... kuid tundub siiski võimalik!
tl:dw 4090 on 40-80% kiirem kui 3090Ti sama voolutarbe juures ~400-450W juures _________________ Foorumis on ühe lolli kohta kümme tarka, nii et jõud on enam-vähem võrdsed.™
Mõne aasta pärast on selline tase keskklassi kaartidel. Pole paha.
Jääme AMD vastust ootama.
Kokkuvõtvalt võib 4090 kohta äelda: hea kaart, sitt hind.
Miks sitt hind? +100 dollarit võrreldes 3090ga, vahepeal olnud kõrge inflatsioon ning 4090 tehtud TSMC 4nm peal, mitte Samsungi 8nm mis oli vast poole odavam kui TSMC 7nm.
Mõne aasta pärast on selline tase keskklassi kaartidel. Pole paha.
Jääme AMD vastust ootama.
Kokkuvõtvalt võib 4090 kohta äelda: hea kaart, sitt hind.
Miks sitt hind? +100 dollarit võrreldes 3090ga, vahepeal olnud kõrge inflatsioon ning 4090 tehtud TSMC 4nm peal, mitte Samsungi 8nm mis oli vast poole odavam kui TSMC 7nm.
Eks järgmised kuud näitavad, kui hästi 4090-d sellise hinnasildiga kaubaks lähevad (eriti Euroopas).
labidas kirjutas:
Kaardid võiks olla nõrgemad ja hinnad väiksemad.
Sellised kaardid tulevad novembris (4080 16GB ja 407... 4080 12 GB).
Mõned aastad tagasi kui nvidia tutvustas Titan seeria kaarte ehk mängurite ja tavakasutaja mõistes halo kaarte mis müstiliselt kallid oma topelt vram'iga ja mängudes perfi aint näpuotsaga rohkem siis oli HV's selline kaart sõna otsese mõttes käputäiel tegelinskitel. Pmst keegi ei arvanudki, et peaks ikka olema selline kaart taskukohane. Nüüd tundub, et sama positsiooniga kaart ehk 3090 on igal teisel ehk järelikult on ikkagi sissetulekud kõvasti kasvand. Muidugi ka suhtumine, et 4090 on miinimum millega midagi teha saab ja see peaks olema hästi odav ja vaat, et omamine inimõigus
Miks sulle tundub, et igal teisel on 3090? See on seotud sellega, et need osteti kaevandusbuumi ajal kui need raha tagasi teenisid? heal juhul võis kogu kaardi ostuhinna tagasi teenida. Ma ei järeldaks sellest, et nüüd äkki on sissetulekud kasvanud, et iga teine ostab 90 klassi kaarte.
Ja nagu ma enne ütlesin ei eksisteeri kõrgeim ots mingis oma reaalsuses. See mõjutab ka madalamate klasside hindu. "4070" pealt hakkab maksma üle 1000€ on seda juba näha.
Nvidia on suutnud sellised hinnad normaliseerida.
HPN kirjutas:
Mõne aasta pärast on selline tase keskklassi kaartidel. Pole paha.
Perf jah. Loodetavasti pole hind selleks ajaks tõusnud üle 1000€ "keskklassi" kaartidel selleks hetkeks.
kaspar737 kirjutas:
Miks sitt hind? +100 dollarit võrreldes 3090ga, vahepeal olnud kõrge inflatsioon ning 4090 tehtud TSMC 4nm peal, mitte Samsungi 8nm mis oli vast poole odavam kui TSMC 7nm.
Kes see tänasel päeval 3090 ostab 1500-ga?
Mitmed ülevaated nüüd vaadatud. DP 2.0 puudumine ja põhjendus selle puudumiseks on ikka naeruväärne. Default power on viimase piirini aetud. Teg oleks võinud olla 300W kaardiga mis ikka 35-60% kiirem kui 3090 Ti tarbides samas kolmandiku võrrra vähem voolu. Odavam kah, sest poleks vaja olnud ei kalleid jahutusi ega kogu seda 12 pin draamat. Der8auer promotud Wire vms on huvitav. Peidab kaabli ära ja näitab kasulikke numbreid. _________________ Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
keegi hashrate-ti ei viitsi postitada veel
vähemalt mälud on ainult ühel pool, nii et kuumaks enam ei lähe
pcie 4 ikka paha, 10 aastat edasi välja ei vea
11.10.2022 kell 22:00 ordi: 6 tk , 2560 euro / tk
12.10.2022 kell 08:00 ordi: 2 tk , 2560 euro / tk
ei ole praegu siis mõtet scalpida, turg näeb teisiti välja, pole enam 2020 ja 2021 _________________ 56102746
viimati muutis aosaosaos 12.10.2022 13:37:53, muudetud 2 korda
the first DLSS3 updates will arrive within a week. The first games to support DLSS3 are:
SUPER PEOPLE – now available
Justice ‘Fuyun Court’ – October 12
Loopmancer – October 12
Microsoft Flight Simulator – October 17
A Plague Tale: Requiem – October 18
F1 22 – update soon
Furthermore, the company is also confirming new DLSS2 games that already support the technology or will support it by the end of this month.
Dakar Desert Rally – now available
Kena: Bridge of Spirits – now available
Blind Fate: Edo no Yami – now available
Broken Pieces – now available
Destroy All Humans! 2 – now available
Q.U.B.E. 10th Anniversary – now available
Scathe – now available
SCP: Secret Files – now available
PC Building Simulator 2 – October 12
The Last Oricru Launches – October 13
Batora: Lost Haven – October 20
Gotham Knights Out – October 21
Sackboy: A Big Adventure – October 27
_________________ Foorumis on ühe lolli kohta kümme tarka, nii et jõud on enam-vähem võrdsed.™
Iga launch ongi see sama hulk inimesi, kes peavad saama kiiremima kaardi alati launch päeval. See ei muutu kunagi isegi kui hind oleks 5k dollarit. Vaatame mis müüginumbrid tulevad euroopas esimene nädal hinnaga 2k+ eur _________________ Sõim ja räuskamine läheb SIIA
Iga launch ongi see sama hulk inimesi, kes peavad saama kiiremima kaardi alati launch päeval. See ei muutu kunagi isegi kui hind oleks 5k dollarit. Vaatame mis müüginumbrid tulevad euroopas esimene nädal hinnaga 2k+ eur
See asi müüb iga siiapoole tuleva kaardi läbi. Tegemist on alla tõeliste profikaartide by far kõige parema paugutajaga, kui teemaks graafikatöötlus ja renderdamine.
Ise vaataks nii kalli toote puhul ikka mingit "preemiumbrändi", kui mingit INNO või GigaByte kärakat, sest hinnad praktiliselt samasse auku ju niikuinii. Isegi, kui perf sama, siis järelturul tahetakse su ASUSt jms ikka rohkem.
4090 polegi nii meeletu tarbimisega kui siin eelnevalt võis aravata. Max power draw on suht sama mis 3090TI ja sama fps'i juures on palju säästlikum. Vb 4090 on lõpuks parema fps per dollar kui 4080, eks paistab. Tahaks juba teada millega AMD vastab.
Iga launch ongi see sama hulk inimesi, kes peavad saama kiiremima kaardi alati launch päeval. See ei muutu kunagi isegi kui hind oleks 5k dollarit. Vaatame mis müüginumbrid tulevad euroopas esimene nädal hinnaga 2k+ eur
See asi müüb iga siiapoole tuleva kaardi läbi. Tegemist on alla tõeliste profikaartide by far kõige parema paugutajaga, kui teemaks graafikatöötlus ja renderdamine.
Töö tegemiseks ja raha tegemiseks on see super kaart oma võimekuses osas. Täiesti nõus sellega proffide jaoks. Seda me ei tea paljud neist seal sabas ongi need profid kellel seda vaja raha teenimiseks töö jaoks aga võime aimata, et väike osa _________________ Sõim ja räuskamine läheb SIIA
Nii et piisab 900w toitest ja jahutamiseks vaja nüüd vaid 5 ekstra venti korpusele?
Siiani mitmed reviewed on kasutanud Corsair 850W, mis on miinimumiks märgitud. Ma ei tea kas just 5 ekstra venti vaja on aga mitte rohkem kui varasem tippmudel.
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse sa ei või vastata selle foorumi teemadele sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis sa ei saa lisada manuseid selles foorumis sa võid manuseid alla laadida selles foorumis
Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.