Avaleht
uus teema   vasta Raud »  Videokaardid / Monitorid / TV »  nVidia Lovelace (AD102/AD103/AD104/AD106/AD107) märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 33, 34, 35  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
Zonerman
HV veteran
Zonerman

liitunud: 03.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.10.2022 12:24:34 vasta tsitaadiga

m8markus kirjutas:
Lugedes välismaa forumeid ei nuta hinna pärast keegi, tundub, et kõik on rahul või harjunud, ainult valivad kaarte ja juhtmeid, korra oli mingi skalperite teema strix 3560.- hinnaga, seda naerdi ja kõik


Mina loen vastupidi ja küsitluste järgi ongi ainult murdosa, kes ostavad igal juhul siis 4090, mis iganes hinnaga. Nemad ei kurda kuangi hinna üle. Aga suurem osa turust on ootel, mis puutub 4080 16gb. Oodatakse AMD launch ka ära.
Ehk siis need kes ostavad kõige kallima alati, neid on alati sama hulk ehk kaduv väike.

_________________
Sõim ja räuskamine läheb SIIA
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
m8markus
HV veteran
m8markus

liitunud: 15.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.10.2022 12:52:31 vasta tsitaadiga

Eks homme näeb kui kaduv väike see osa on...kes ei proovi, see ei tea ja alati on võimalus uuesti maha müüa kaart, ei pea selleks olema mingi peast segi nVidia fän et uusi asju proovida.
Kommentaarid: 44 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 40
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vael
HV Guru

liitunud: 17.03.2013




sõnum 11.10.2022 13:36:27 vasta tsitaadiga

Välismaa 3k€ ja Šveitsi 5k€ keskmise kuupalga juures ongi 4090 taskukohane.
Samuti on seal tehnika odavam kui siin konnatiigis.
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
HPN
HV veteran
HPN

liitunud: 26.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.10.2022 13:47:58 vasta tsitaadiga

AM5 peale kolimine on samuti kulukas ja esimese nädala müüginumbrid olid ju päris head, aga peale seda, kui esimene (rahakas) laine oma ostud ära tegi, on olukord päris kesiseks muutunud (esimese AM5 prose leiab Amazoni bestsellers listis alles teises või kolmandas kümnes).

Ma ei usu, et 4000 seeria puhul esimene nädal samuti tõest pilti näitab. Loeb see, mis 2, 3, 4 nädal endaga toob.
Kommentaarid: 48 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 47
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.10.2022 14:09:57 vasta tsitaadiga

heretic666 kirjutas:
ASUS kaardid kõrgeima hinnaga, inflatsiooni tõttu euroalas tundub nad on kõikide kaupade hinnasilte siin päris agressiivselt tõstnud, osadele Z690 mobodele ka tuugalt sada eur otsa keeratud võrreldes ligi aastatagusega.
4090 Strix on 2500€, tundub et ka pikim kaart aga selle arvelt pole 4 slotine


Euroala hindu tõstab kõvasti ka euro langus.

_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pots4t4j4
HV Guru

liitunud: 14.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.10.2022 14:20:51 vasta tsitaadiga

Nagu keegi mainis siis 4090 on hea ja kiire eeldatavalt aga hind on ikka űle mőistuse, mul náiteks ajab 3080 ka asja ára polegi uut vaja veelváhem sele hinnaga.
Kommentaarid: 493 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 401
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.10.2022 14:24:52 vasta tsitaadiga

Vaadates, kuidas isegi 650€ pakkumised 3090 teemades juba "EDIT: sain mujalt thumbs_up.gif" külge saavad, siis ilmselt on turul ikka üksjagu 3090-d, mida otse müüki ei paisata.
3090 on küll päris hea bang for buck sellise raha eest kui okei mudel ka on. Naljakas on vaadata neid 3080-d turul oma 800-ste, jmt. hindadega.

_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
heretic666
HV Guru
heretic666

liitunud: 13.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.10.2022 14:46:25 vasta tsitaadiga

rmc kirjutas:
heretic666 kirjutas:
ASUS kaardid kõrgeima hinnaga, inflatsiooni tõttu euroalas tundub nad on kõikide kaupade hinnasilte siin päris agressiivselt tõstnud, osadele Z690 mobodele ka tuugalt sada eur otsa keeratud võrreldes ligi aastatagusega.
4090 Strix on 2500€, tundub et ka pikim kaart aga selle arvelt pole 4 slotine


Euroala hindu tõstab kõvasti ka euro langus.


Kahtlemata, lihtsalt ASUS kõige agressiivsemalt hindu tõstnud EUs.

https://www.caseking.de/pc-komponenten/grafikkarten/nvidia/geforce-rtx-4090

AIO Suprim ka jupp maad odavam kui Strix näiteks
Kommentaarid: 73 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Auron
HV Guru
Auron

liitunud: 19.08.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.10.2022 14:49:30 vasta tsitaadiga

Mis sel 4090 hinnal siis viga?

Mõned aastad tagasi kui nvidia tutvustas Titan seeria kaarte ehk mängurite ja tavakasutaja mõistes halo kaarte mis müstiliselt kallid oma topelt vram'iga ja mängudes perfi aint näpuotsaga rohkem siis oli HV's selline kaart sõna otsese mõttes käputäiel tegelinskitel. Pmst keegi ei arvanudki, et peaks ikka olema selline kaart taskukohane. Nüüd tundub, et sama positsiooniga kaart ehk 3090 on igal teisel ehk järelikult on ikkagi sissetulekud kõvasti kasvand. Muidugi ka suhtumine, et 4090 on miinimum millega midagi teha saab ja see peaks olema hästi odav ja vaat, et omamine inimõigus icon_lol.gif
Kommentaarid: 156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Bunny
HV kasutaja
Bunny

liitunud: 02.09.2018



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.10.2022 15:56:39 vasta tsitaadiga

Ordis juba saadaval 4090 https://ordi.eu/videokaardid-gigabyte-rtx-4090-gaming-oc-24gb-gddr6x
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 0
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Winterwind
One
Winterwind

liitunud: 19.05.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.10.2022 16:08:25 vasta tsitaadiga

https://www.techpowerup.com/review/nvidia-geforce-rtx-4090-founders-edition/
Kommentaarid: 1009 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 728
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.10.2022 16:11:13 vasta tsitaadiga


Link



Link
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
wirx
HV Guru
wirx

liitunud: 03.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.10.2022 16:30:57 vasta tsitaadiga

https://videocardz.com/140065/nvidia-geforce-rtx-4090-founders-edition-review-roundup
The embargo on NVIDIA’s next-gen Founders Edition GPU has now been lifted.

_________________
Laptopid.ee Suur sülearvutite salong, kohapeal 200+ sülearvutit, HV kasutajale 5-10% läpparilt alla!
Kommentaarid: 80 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
denis28
Aeg Maha 2n
denis28

liitunud: 24.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.10.2022 16:33:50 vasta tsitaadiga

nende meelest on 1600$ extremely expensive siis mis me küll oma 2500eur peaksime peale hakkama
https://www.techpowerup.com/review/nvidia-geforce-rtx-4090-founders-edition/
Kommentaarid: 67 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.10.2022 16:37:48 vasta tsitaadiga


Link


denis28 kirjutas:
nende meelest on 1600$ extremely expensive siis mis me küll oma 2500eur peaksime peale hakkama
https://www.techpowerup.com/review/nvidia-geforce-rtx-4090-founders-edition/


VAT + raha vahetuskurss.
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
squizzer
HV kasutaja

liitunud: 25.10.2019




sõnum 11.10.2022 17:07:00 vasta tsitaadiga

denis28 kirjutas:
nende meelest on 1600$ extremely expensive siis mis me küll oma 2500eur peaksime peale hakkama
https://www.techpowerup.com/review/nvidia-geforce-rtx-4090-founders-edition/


Olenevalt osariigist tuleb ka neil VAT juurde igale hinnale, taskust käivad nad välja 1720+
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 31
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Zonerman
HV veteran
Zonerman

liitunud: 03.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.10.2022 17:08:06 vasta tsitaadiga

TLDR on see, et alla 4K resodele pole üldse mõtet seda kaarti osta ja CPU peab ka olema parim, muidu on mitmetes mängudes omajagu bottleneck. Lisaks DLSS 3 crashib palju, toores värk hetkel driverite kala tõenäoliselt.
Ainus kasutuseelis on heavy RT supported mängudes 4K peal, kui see ongi eemsärk omaette nende mängude pärast osta, siis on loogiline valik.

_________________
Sõim ja räuskamine läheb SIIA
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Lyth
HV kasutaja
Lyth

liitunud: 29.02.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.10.2022 17:09:11 vasta tsitaadiga

Nende VAT on mingi 5-10%.

Ei tea, ma vist isegi võtan endale siis, kartsin hullemat ausalt öeldes. Hind on niikuinii ajuvaba, aga perf tundub tore.
Kommentaarid: 57 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 51
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
heretic666
HV Guru
heretic666

liitunud: 13.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.10.2022 17:16:36 vasta tsitaadiga

Zonerman kirjutas:
TLDR on see, et alla 4K resodele pole üldse mõtet seda kaarti osta ja CPU peab ka olema parim, muidu on mitmetes mängudes omajagu bottleneck. Lisaks DLSS 3 crashib palju, toores värk hetkel driverite kala tõenäoliselt.
Ainus kasutuseelis on heavy RT supported mängudes 4K peal, kui see ongi eemsärk omaette nende mängude pärast osta, siis on loogiline valik.


1440 240hz monitoridel aeg särada kuid jah, 4K gaming on nüüd lõpuks saadaval
Kommentaarid: 73 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Viilutaja
HV Guru
Viilutaja

liitunud: 28.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.10.2022 17:24:42 vasta tsitaadiga

Huvitav, kas CSGO 1% fps tõus 100% on tingitud suuremast L2 cachest?


Pole just "parim" (loe mõttekam) GPU CSGo mängimiseks icon_biggrin.gif
Kuid siiani on just häirinud need 1% low dipid, isegi kui keskmine on ülikõrge.
Seega sellises mängus võiks olla 0.1% ja 1% low vähemalt 240fps kandis, et oleks võimalikult sujuv pilt kui kasutusel 240hz ekraan.


viimati muutis Viilutaja 11.10.2022 17:28:43, muudetud 2 korda
Kommentaarid: 226 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 11.10.2022 17:26:10 vasta tsitaadiga

Viilutaja kirjutas:
Huvitav, kas CSGO 1% fps tõus 100% on tingitud suuremast L2 cachest?
või fillrate?
_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Viilutaja
HV Guru
Viilutaja

liitunud: 28.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.10.2022 17:30:16 vasta tsitaadiga

londiste kirjutas:
Viilutaja kirjutas:
Huvitav, kas CSGO 1% fps tõus 100% on tingitud suuremast L2 cachest?
või fillrate?


Fillrate osas kas RDNA2 polnud 1080p kunn? Kuid siin on RTX3000 seeria isegi parem, seega ei tahaks uskuda, et fillrate rolli mängib.
Siiani olen mõelnud, et see mingi sita koodi eripära, ning ei saagi neid 1% low'sid selles mängus ülesse... kuid tundub siiski võimalik!
Kommentaarid: 226 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
heretic666
HV Guru
heretic666

liitunud: 13.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.10.2022 19:29:56 vasta tsitaadiga

Hmm...

Spoiler Spoiler Spoiler


Source - https://www.youtube.com/watch?v=aQklDR8nv8U
Kommentaarid: 73 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
trip
HV Guru
trip

liitunud: 15.03.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.10.2022 19:35:50 vasta tsitaadiga

naabritel odavaim 4090 2k€
https://www.salidzini.lv/cena?q=geforce+rtx+4090
Kommentaarid: 406 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 303
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Killhoven
OC`er
Killhoven

liitunud: 05.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.10.2022 20:06:34 vasta tsitaadiga

Natuke sättida ja saab vaikse ning jaheda looma
Spoiler Spoiler Spoiler

tl:dw 4090 on 40-80% kiirem kui 3090Ti sama voolutarbe juures ~400-450W juures

_________________
Foorumis on ühe lolli kohta kümme tarka, nii et jõud on enam-vähem võrdsed.™
Kommentaarid: 409 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 351
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
HPN
HV veteran
HPN

liitunud: 26.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.10.2022 20:10:22 vasta tsitaadiga

Mõne aasta pärast on selline tase keskklassi kaartidel. Pole paha. thumbs_up.gif
Jääme AMD vastust ootama.

Kokkuvõtvalt võib 4090 kohta äelda: hea kaart, sitt hind.
Kommentaarid: 48 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 47
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kaspar737
Kreisi kasutaja

liitunud: 27.11.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.10.2022 20:28:47 vasta tsitaadiga

HPN kirjutas:
Mõne aasta pärast on selline tase keskklassi kaartidel. Pole paha. thumbs_up.gif
Jääme AMD vastust ootama.

Kokkuvõtvalt võib 4090 kohta äelda: hea kaart, sitt hind.

Miks sitt hind? +100 dollarit võrreldes 3090ga, vahepeal olnud kõrge inflatsioon ning 4090 tehtud TSMC 4nm peal, mitte Samsungi 8nm mis oli vast poole odavam kui TSMC 7nm.
Kommentaarid: 51 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 49
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Killhoven
OC`er
Killhoven

liitunud: 05.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.10.2022 20:39:09 vasta tsitaadiga

Kaart on võimas ja hind vastav. icon_smile.gif
_________________
Foorumis on ühe lolli kohta kümme tarka, nii et jõud on enam-vähem võrdsed.™
Kommentaarid: 409 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 351
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
labidas
HV veteran
labidas

liitunud: 24.05.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.10.2022 20:59:44 vasta tsitaadiga

Kaardid võiks olla nõrgemad ja hinnad väiksemad. icon_biggrin.gif
_________________
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
HPN
HV veteran
HPN

liitunud: 26.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.10.2022 21:08:41 vasta tsitaadiga

kaspar737 kirjutas:
HPN kirjutas:
Mõne aasta pärast on selline tase keskklassi kaartidel. Pole paha. thumbs_up.gif
Jääme AMD vastust ootama.

Kokkuvõtvalt võib 4090 kohta äelda: hea kaart, sitt hind.

Miks sitt hind? +100 dollarit võrreldes 3090ga, vahepeal olnud kõrge inflatsioon ning 4090 tehtud TSMC 4nm peal, mitte Samsungi 8nm mis oli vast poole odavam kui TSMC 7nm.


Eks järgmised kuud näitavad, kui hästi 4090-d sellise hinnasildiga kaubaks lähevad (eriti Euroopas).

labidas kirjutas:
Kaardid võiks olla nõrgemad ja hinnad väiksemad. icon_biggrin.gif


Sellised kaardid tulevad novembris (4080 16GB ja 407... 4080 12 GB).
Kommentaarid: 48 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 47
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 11.10.2022 22:23:09 vasta tsitaadiga

veel efficiencyst - testid 300 ja 350w juures.
https://www.computerbase.de/2022-10/nvidia-geforce-rtx-4090-review-test/5/
300w on -10% perfi -30% power juures icon_biggrin.gif
350w on -3% perfi -20% power juures.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.10.2022 01:37:59 vasta tsitaadiga

Auron kirjutas:
Mis sel 4090 hinnal siis viga?

Mõned aastad tagasi kui nvidia tutvustas Titan seeria kaarte ehk mängurite ja tavakasutaja mõistes halo kaarte mis müstiliselt kallid oma topelt vram'iga ja mängudes perfi aint näpuotsaga rohkem siis oli HV's selline kaart sõna otsese mõttes käputäiel tegelinskitel. Pmst keegi ei arvanudki, et peaks ikka olema selline kaart taskukohane. Nüüd tundub, et sama positsiooniga kaart ehk 3090 on igal teisel ehk järelikult on ikkagi sissetulekud kõvasti kasvand. Muidugi ka suhtumine, et 4090 on miinimum millega midagi teha saab ja see peaks olema hästi odav ja vaat, et omamine inimõigus icon_lol.gif

Miks sulle tundub, et igal teisel on 3090? See on seotud sellega, et need osteti kaevandusbuumi ajal kui need raha tagasi teenisid? heal juhul võis kogu kaardi ostuhinna tagasi teenida. Ma ei järeldaks sellest, et nüüd äkki on sissetulekud kasvanud, et iga teine ostab 90 klassi kaarte.
Ja nagu ma enne ütlesin ei eksisteeri kõrgeim ots mingis oma reaalsuses. See mõjutab ka madalamate klasside hindu. "4070" pealt hakkab maksma üle 1000€ on seda juba näha.
Nvidia on suutnud sellised hinnad normaliseerida.
HPN kirjutas:
Mõne aasta pärast on selline tase keskklassi kaartidel. Pole paha. thumbs_up.gif

Perf jah. Loodetavasti pole hind selleks ajaks tõusnud üle 1000€ "keskklassi" kaartidel selleks hetkeks.
kaspar737 kirjutas:
Miks sitt hind? +100 dollarit võrreldes 3090ga, vahepeal olnud kõrge inflatsioon ning 4090 tehtud TSMC 4nm peal, mitte Samsungi 8nm mis oli vast poole odavam kui TSMC 7nm.

Kes see tänasel päeval 3090 ostab 1500-ga?

Mitmed ülevaated nüüd vaadatud. DP 2.0 puudumine ja põhjendus selle puudumiseks on ikka naeruväärne. Default power on viimase piirini aetud. Teg oleks võinud olla 300W kaardiga mis ikka 35-60% kiirem kui 3090 Ti tarbides samas kolmandiku võrrra vähem voolu. Odavam kah, sest poleks vaja olnud ei kalleid jahutusi ega kogu seda 12 pin draamat. Der8auer promotud Wire vms on huvitav. Peidab kaabli ära ja näitab kasulikke numbreid.

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
aosaosaos
HV kasutaja

liitunud: 20.12.2021




sõnum 12.10.2022 07:38:08 vasta tsitaadiga

keegi hashrate-ti ei viitsi postitada veel
vähemalt mälud on ainult ühel pool, nii et kuumaks enam ei lähe
pcie 4 ikka paha, 10 aastat edasi välja ei vea

11.10.2022 kell 22:00 ordi: 6 tk , 2560 euro / tk
12.10.2022 kell 08:00 ordi: 2 tk , 2560 euro / tk

ei ole praegu siis mõtet scalpida, turg näeb teisiti välja, pole enam 2020 ja 2021

_________________
56102746


viimati muutis aosaosaos 12.10.2022 13:37:53, muudetud 2 korda
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Killhoven
OC`er
Killhoven

liitunud: 05.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.10.2022 08:22:02 vasta tsitaadiga

Müük algab meie aja järgi kell 16:00.

Esimesed viis mängu mis saavad DLSS3 toe ja järgmised nimekirjas:
https://videocardz.com/newz/nvidia-confirms-5-games-will-support-dlss-3-0-within-a-week

Spoiler Spoiler Spoiler

_________________
Foorumis on ühe lolli kohta kümme tarka, nii et jõud on enam-vähem võrdsed.™
Kommentaarid: 409 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 351
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.10.2022 09:23:19 vasta tsitaadiga

NVIDIA GeForce RTX 4090 Is The First Gaming Graphics Card To Deliver 100 TFLOPs of Compute Performance
https://wccftech.com/nvidia-geforce-rtx-4090-is-the-first-gaming-graphics-card-to-deliver-100-tflops-of-compute-performance/

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Lyth
HV kasutaja
Lyth

liitunud: 29.02.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.10.2022 09:54:33 vasta tsitaadiga

Kui mõistus pole oma teha:

https://old.reddit.com/r/nvidia/comments/y1trff/rtx_4090_tustin_california_micro_center_launch_9/
Kommentaarid: 57 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 51
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
heretic666
HV Guru
heretic666

liitunud: 13.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.10.2022 10:05:49 vasta tsitaadiga

Ja siis teadjamehed jutustavad et kes see ikka sellise hinnaga nõus ostma icon_smile.gif
Kommentaarid: 73 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Zonerman
HV veteran
Zonerman

liitunud: 03.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.10.2022 10:10:21 vasta tsitaadiga

Lyth kirjutas:
Kui mõistus pole oma teha:

https://old.reddit.com/r/nvidia/comments/y1trff/rtx_4090_tustin_california_micro_center_launch_9/


Iga launch ongi see sama hulk inimesi, kes peavad saama kiiremima kaardi alati launch päeval. See ei muutu kunagi isegi kui hind oleks 5k dollarit. Vaatame mis müüginumbrid tulevad euroopas esimene nädal hinnaga 2k+ eur

_________________
Sõim ja räuskamine läheb SIIA
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jaanjaapan
Kreisi kasutaja
jaanjaapan

liitunud: 25.07.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.10.2022 10:14:19 vasta tsitaadiga

Märgin teema beer_yum.gif
Kommentaarid: 35 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.10.2022 10:27:01 vasta tsitaadiga

Zonerman kirjutas:
Lyth kirjutas:
Kui mõistus pole oma teha:

https://old.reddit.com/r/nvidia/comments/y1trff/rtx_4090_tustin_california_micro_center_launch_9/


Iga launch ongi see sama hulk inimesi, kes peavad saama kiiremima kaardi alati launch päeval. See ei muutu kunagi isegi kui hind oleks 5k dollarit. Vaatame mis müüginumbrid tulevad euroopas esimene nädal hinnaga 2k+ eur


See asi müüb iga siiapoole tuleva kaardi läbi. Tegemist on alla tõeliste profikaartide by far kõige parema paugutajaga, kui teemaks graafikatöötlus ja renderdamine.

https://techgage.com/article/nvidia-geforce-rtx-4090-the-new-rendering-champion/
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
m8markus
HV veteran
m8markus

liitunud: 15.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.10.2022 10:48:39 vasta tsitaadiga

Vaadates jõudlust siis need 4090 lähevad nagu niuhti ja juba on näha, et poed on tellinud mingi 15 kaupa, siis ned kaovad kohe...

Ja nüüd hoiad voolu tarbe pealt nii palju kokku, et hind ei ole üldse kallis icon_razz.gif


viimati muutis m8markus 12.10.2022 11:11:00, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 44 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 40
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Raider007
HV kasutaja
Raider007

liitunud: 22.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.10.2022 11:08:04 vasta tsitaadiga

Kui kellelgi rahakott eurodest punnitab siis tunudb et Elkoris on saadavus "many" ja hind kah "vaid " 2229 EUR icon_smile.gif https://www.elkor.ee/en/gigabyte-gv-n4090gaming-oc-24gd.html

BTW, mis rahvas arvab, mis RTX 4080 16GB hind võiks Eestis tulla. 1500-1600 EUR kanti?
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 14
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Lyth
HV kasutaja
Lyth

liitunud: 29.02.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.10.2022 11:13:29 vasta tsitaadiga

Ise vaataks nii kalli toote puhul ikka mingit "preemiumbrändi", kui mingit INNO või GigaByte kärakat, sest hinnad praktiliselt samasse auku ju niikuinii. Isegi, kui perf sama, siis järelturul tahetakse su ASUSt jms ikka rohkem.
Kommentaarid: 57 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 51
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Snaxez
Kreisi kasutaja
Snaxez

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.10.2022 12:58:43 vasta tsitaadiga

Hiinlased LN2 peal juba 3,345 MHz ära teinud.
https://www.3dmark.com/spy/31323795

https://www.hinnavaatlus.ee/products/pricelist/?page=1&query=RTX+4090
Gainward Galdoris 2113,60 €

https://www.markit.eu/ee/en/products/v1?Target=search&Search=RTX%204090&SortBy=207510
TUF 2400€
Kommentaarid: 61 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
c4v6
HV veteran
c4v6

liitunud: 15.05.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.10.2022 12:59:41 vasta tsitaadiga

https://www.proshop.fi/Naeytoenohjaimet?o=1028&pre=0&f~grafikkort_videoudganggrafikprocessorleverandor=nvidia-geforce-rtx-4090

Siia peaks täna tekkima ka 19XX hinnaga mudeleid mitmeid. Ja noh.. KM ka.....
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 68
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
IBOX4REAL
Kreisi kasutaja
IBOX4REAL

liitunud: 20.06.2005




sõnum 12.10.2022 13:59:30 vasta tsitaadiga

4090 polegi nii meeletu tarbimisega kui siin eelnevalt võis aravata. Max power draw on suht sama mis 3090TI ja sama fps'i juures on palju säästlikum. Vb 4090 on lõpuks parema fps per dollar kui 4080, eks paistab. Tahaks juba teada millega AMD vastab.
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 75
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ahvilõust
Kreisi kasutaja
ahvilõust

liitunud: 08.06.2005




sõnum 12.10.2022 14:11:28 vasta tsitaadiga

Nii et piisab 900w toitest ja jahutamiseks vaja nüüd vaid 5 ekstra venti korpusele?
_________________
Gdesainer
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Lyth
HV kasutaja
Lyth

liitunud: 29.02.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.10.2022 14:39:59 vasta tsitaadiga

Tundub, et täna tulevad ikka välja soodsad lihtrahva kaardid, mitte lipulaev. icon_biggrin.gif

https://videocardz.com/newz/according-to-the-rumor-nvidia-is-already-saving-ad102-gpus-for-geforce-rtx-4090-ti
Kommentaarid: 57 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 51
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Zonerman
HV veteran
Zonerman

liitunud: 03.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.10.2022 15:05:24 vasta tsitaadiga

Scart kirjutas:
Zonerman kirjutas:
Lyth kirjutas:
Kui mõistus pole oma teha:

https://old.reddit.com/r/nvidia/comments/y1trff/rtx_4090_tustin_california_micro_center_launch_9/


Iga launch ongi see sama hulk inimesi, kes peavad saama kiiremima kaardi alati launch päeval. See ei muutu kunagi isegi kui hind oleks 5k dollarit. Vaatame mis müüginumbrid tulevad euroopas esimene nädal hinnaga 2k+ eur


See asi müüb iga siiapoole tuleva kaardi läbi. Tegemist on alla tõeliste profikaartide by far kõige parema paugutajaga, kui teemaks graafikatöötlus ja renderdamine.

https://techgage.com/article/nvidia-geforce-rtx-4090-the-new-rendering-champion/


Töö tegemiseks ja raha tegemiseks on see super kaart oma võimekuses osas. Täiesti nõus sellega proffide jaoks. Seda me ei tea paljud neist seal sabas ongi need profid kellel seda vaja raha teenimiseks töö jaoks aga võime aimata, et väike osa icon_cool.gif

_________________
Sõim ja räuskamine läheb SIIA
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
IBOX4REAL
Kreisi kasutaja
IBOX4REAL

liitunud: 20.06.2005




sõnum 12.10.2022 15:32:12 vasta tsitaadiga

ahvilõust kirjutas:
Nii et piisab 900w toitest ja jahutamiseks vaja nüüd vaid 5 ekstra venti korpusele?


Siiani mitmed reviewed on kasutanud Corsair 850W, mis on miinimumiks märgitud. Ma ei tea kas just 5 ekstra venti vaja on aga mitte rohkem kui varasem tippmudel.
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 75
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  Videokaardid / Monitorid / TV »  nVidia Lovelace (AD102/AD103/AD104/AD106/AD107) mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 33, 34, 35  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.