|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees

liitunud: 27.01.2003
|
16.09.2022 14:26:40
|
|
|
| The dose makes the poison...
|
|
| Kommentaarid: 373 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
313 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Janis
HV Guru
liitunud: 30.11.2005
|
16.09.2022 14:37:20
|
|
|
| napoleon kirjutas: |
| Mis need "väetised" täpsemalt on ehk miks ei ole hea neid kalu tarbida? Talleggi kana või Rakvere siga on ju põmst ka "väetiste" peal kasvanud ehk toidetakse nii, et võimalikult kiiresti võimalukult suureks kasvaks. |
Jah, nii on.
|
|
| Kommentaarid: 209 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
5 :: |
175 |
|
| tagasi üles |
|
 |
napoleon
Unknown virus

liitunud: 08.12.2008
|
16.09.2022 14:41:15
|
|
|
| No minu küsimus ongi, et kui maitse üle väga kõvasti ei nurise, siis mis see põhjus on mis neid tarbida ei tohiks?
|
|
| Kommentaarid: 78 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Janis
HV Guru
liitunud: 30.11.2005
|
16.09.2022 14:45:25
|
|
|
| Ma ei tarbigi kala
|
|
| Kommentaarid: 209 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
5 :: |
175 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ricki
HV kasutaja
liitunud: 02.03.2003
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees

liitunud: 27.01.2003
|
|
| Kommentaarid: 373 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
313 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ricki
HV kasutaja
liitunud: 02.03.2003
|
16.09.2022 16:19:03
|
|
|
Kuidas kellelegi Samas tal on üle maailma miljoneid jüngreid, kes tema raamatuid piibliks peavad.
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Oisu.
HV kasutaja
liitunud: 02.03.2012

|
16.09.2022 17:21:49
|
|
|
| napoleon kirjutas: |
| netcat kirjutas: |
Ongi täitsa reaalne. Põmst sama olukord mis "ära osta õunafarmi õuna, need on pritsitud, osta ikka seda turumuti oma tema koduaiast (mis on suure magistraali kõrval aga sellest vaikib ajalugu)".
Paraku ei saa sinna midagi, et see kohalik mürgine kala lihtsalt maitseb paremini kui kasvanduse natuke vähem mürgine kala. Ilmselt on asi selles et vabajooksu kalad on "õnnelikumad" või midagi, ei tea. |
Vabajooksu kala ilmselt "õnnelikum" ei ole. Kasvanduses looduslikud vaenlased puuduvad ja toidu otsimiseks ei pea ka vaeva nägema ehk elu on lill selle hetkeni kui tuleb aeg panni peale minna.
Pigem võib-olla see teema, et pole päris sama liik. Umbes samamoodi nagu metssiga ja kodusiga on ju kuskilt kaugelt sugulased, aga liha maitseb ikka üsna erinevalt. |
https://www.bt.no/btmeninger/debatt/i/zLQWg9/havforskningsinstituttet-vet-nok-til-aa-gi-gode-raad
Hiljem otsin pildid, kus kaladelt on nahk ära söödud
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees

liitunud: 27.01.2003
|
16.09.2022 22:24:53
|
|
|
Pikemalt uutest tomatitest.
| tsitaat: |
| Martin and her colleagues at the John Innes Centre in the UK were aiming to make a tomato high in anthocyanin, an antioxidant-rich pigment found in blackberries and blueberries. The team engineered the jewel tone by adding two genes from the snapdragon flower, which act like a switch to turn on the production of anthocyanins. Over the years, Martin and her team have crossed their purple tomatoes with other breeds to make them bigger—and tastier—than the micro variety they initially grew. |
https://www.wired.com/story/a-gmo-purple-tomato-is-coming-to-grocery-aisles-will-the-us-bite/
|
|
| Kommentaarid: 373 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
313 |
|
| tagasi üles |
|
 |
netcat
Kreisi kasutaja

liitunud: 13.01.2010
|
17.09.2022 10:06:00
|
|
|
| napoleon kirjutas: |
Vabajooksu kala ilmselt "õnnelikum" ei ole. Kasvanduses looduslikud vaenlased puuduvad ja toidu otsimiseks ei pea ka vaeva nägema ehk elu on lill selle hetkeni kui tuleb aeg panni peale minna.
|
Samas kui neid suures koguses koos hoitakse, siis see võib stressi ja konkurentsi ju tekitada samamoodi kui kanakari hõõrub omavahel ja nokib üksteist surnuks. Meres ujub lõhe lihtsalt eemale kui tahab rahu saada, kui nüüd inimlikustama hakkame, ma ei tea tegelt kuidas nende psühholoogiaga on aga üldiselt ükski elusolend ei käitu kunstlikult piiratud alal päris loomuomaselt.
|
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
libe
kvaliteetne mees

liitunud: 04.11.2001
|
17.09.2022 22:00:16
|
|
|
| netcat kirjutas: |
| napoleon kirjutas: |
Vabajooksu kala ilmselt "õnnelikum" ei ole. Kasvanduses looduslikud vaenlased puuduvad ja toidu otsimiseks ei pea ka vaeva nägema ehk elu on lill selle hetkeni kui tuleb aeg panni peale minna.
|
Samas kui neid suures koguses koos hoitakse, siis see võib stressi ja konkurentsi ju tekitada samamoodi kui kanakari hõõrub omavahel ja nokib üksteist surnuks. Meres ujub lõhe lihtsalt eemale kui tahab rahu saada, kui nüüd inimlikustama hakkame, ma ei tea tegelt kuidas nende psühholoogiaga on aga üldiselt ükski elusolend ei käitu kunstlikult piiratud alal päris loomuomaselt. |
kõik isendid käituvad loomuomaselt keskkonnas, kus nad kasvanud on!!!
oleks, et kalad visatud merest kinnisesse auku ja siis neid seal hoitud
puurikana ei ole elus vabadust näinud ja kõik on korras, pole millegi üle viriseda
aga kui parasiidid ründavad, mille vastu ei ole tõrjet, siis see on kitsastes tingimustes palju hullem, kui teised röövkalad
ja kitsastes oludes elamisest, siis tuleb silm suunata jaapanlaste poole
_________________ ☠ |
|
| Kommentaarid: 82 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
70 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees

liitunud: 27.01.2003
|
|
| Kommentaarid: 373 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
313 |
|
| tagasi üles |
|
 |
napoleon
Unknown virus

liitunud: 08.12.2008
|
18.09.2022 16:04:55
|
|
|
Natuke OT, aga miks nad selle kohta soda ütlevad? Mul ajab vahel natuke juhtme kokku, on ju sõna lemonade ka inglise keeles olemas mis ei tähenda muuhulgas ka soodat jms.
|
|
| Kommentaarid: 78 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees

liitunud: 27.01.2003
|
|
| Kommentaarid: 373 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
313 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rmc
Aeg Maha 2n

liitunud: 28.06.2005
|
18.09.2022 17:37:54
|
|
|
| Betamax kirjutas: |
| rmc kirjutas: |
| Pole kuskilt otsast mõistlik see ogarintensiivne merepõllundus. |
Mingi uudissõna minu jaoks...  |
Jah, ma ei tea, kas seda eestikeelsena selliselt kasutatud on, ent kalafarmidega ju on tegemist ning põhimõtted ka sarnased.
Sh. vist ka mingi teema, et toetuste saamiseks nimetatakse ka seda vesiviljeluseks.
| netcat kirjutas: |
| Eino muidugi on mõistlikum kui ihukalur sulle elusa kala ukse taha toob. Ainult et. Miskine uuring näitas, et need külarahva enda püütud Läänemere kalad pidid veel hullemine saastatud olema kui kasvanduse omad. ma ei tea. Maitset ei saa igatahes võrrelda, seepst poekala väga ei osta. See isikliku kaluri asi ei skaleeru väga kahjuks. |
1) Läänemeri on halvas seisus jah, olulist rolli mängivad siin ka intensiivkalatööstus. Meilegi tahetakse seda tuua. Kahjuks. Mõtle merepõhja peale: https://www.youtube.com/watch?v=RYYf8cLUV5E&t=19m39s
2) Isikliku kaluri asi võiks skaleeruda küll kui soodustataks vähemintensiivset ja enam lokaalset kalandust. Ning lisaks lõpetataks paisutamised.
| netcat kirjutas: |
Ongi täitsa reaalne. Põmst sama olukord mis "ära osta õunafarmi õuna, need on pritsitud, osta ikka seda turumuti oma tema koduaiast (mis on suure magistraali kõrval aga sellest vaikib ajalugu)".
Paraku ei saa sinna midagi, et see kohalik mürgine kala lihtsalt maitseb paremini kui kasvanduse natuke vähem mürgine kala. Ilmselt on asi selles et vabajooksu kalad on "õnnelikumad" või midagi, ei tea. |
No ei ole päris nii lihtsustatult "sama hull" asi mõlematpidi. Läänemere saastatusega tuleb tegeleda, ent üks osa ongi sellest lisakoormust intensiivsest merefarmindusest.
Metsikud kalad elavad metsikut liikuvat ning mitmekesist elu oma mitmekesise ja kohase toidulauaga. Intensiivvesifarmidest tulev kala elab hunnikus koos ja sööb jama ning lisaks saab veel igast mürgikokteile, et vähegi elus püsiks.
Lisaks see, et farmist pärit kaladel on rohkem rasva, kuhu halvad ained ladustuvad. Isegi üle kolmandiku farmilõhest on rasv: https://www.youtube.com/watch?v=RYYf8cLUV5E&t=22m30s & https://www.youtube.com/watch?v=RYYf8cLUV5E&t=31m05s (seal räägib sellest, kuidas pelletiks pressitavad kalad oma mürgisusega kontsentreeruvad kalades, mis neid söövad).
| napoleon kirjutas: |
Vabajooksu kala ilmselt "õnnelikum" ei ole. Kasvanduses looduslikud vaenlased puuduvad ja toidu otsimiseks ei pea ka vaeva nägema ehk elu on lill selle hetkeni kui tuleb aeg panni peale minna.
Pigem võib-olla see teema, et pole päris sama liik. Umbes samamoodi nagu metssiga ja kodusiga on ju kuskilt kaugelt sugulased, aga liha maitseb ikka üsna erinevalt. |
Saan õigesti aru, et kui oleksid väikeses 360-kraadi ümbritsevas puuris paljude endasugustega koos hunnikus kinni, situksid enda alla ja ülevalt visataks suvalist sodi söögiks, oleks sa õnnelikum kui "vabajooksus" ning elu oleks lill?
See, et tegemist pole sama liigiga, on probleem küll, sest kalafarmides kasvavad kalad on geneetiliselt identsed. Lisaks jälle klassikaline, et kui metsikutega paljunevad, siis kanduvad negatiivsed mõjud kohe üle + genofondi vaesumine.
| Janis kirjutas: |
| Üks ju pumbatakse "väetiseid" jms täis. Juba 5+a tagasi kuulsin jutte teemal, et Norra kasvanduse kala on viimane asi, mida tarbida. |
Lõpetasin ise mingiaeg ogartööstuse lõhe söömise, kuna:
(https://www.abc.net.au/4corners/big-fish/7972064)
Jne.
M.V.Wool-i keissi mäletate?
https://ekspress.delfi.ee/artikkel/87523529/kaks-eestlast-surnud-nakkav-ja-muteeruv-bakter-havitab-tuntud-kalatoostust
„M.V.Wool ei kasuta ju oma toodangus teiste tööstuste kombel listeeriat pärssivaid aineid. Tarvitab vaid kala ja soola.“
„Mati Vetevool kaitseb end jutuga, et lisaained on samuti mürgised. Aga nende mõju avaldub veel hiljem. „See tapab 20 aasta pärast!““
„tööstushoonete puhastusained ja toodetes tarvitatavad säilitusained tekitavad bakterites stressi ja nad võivad seetõttu muteeruda nakkavamaks.“
Probleem oli kogu äriahela liiga suur ebamõistlik intensiivsus. Paraku tänaseks päevaks Mati ise surnud ja ettevõte samasuguseks nagu teised muundunud...
Kui tahta asja nii intensiivselt teha, siis peaks see toimuma kinniselt, vett ringluses ära kasutades, jne. ning sealgi on mõistlik intensiivsustase, mida ei ole mõistlik ületada.
https://www.youtube.com/watch?v=RYYf8cLUV5E&t=16m04s
Praeguse standardi alusel on nagu ikka... negatiivne mõju sotsialiseeritakse... https://www.youtube.com/watch?v=Rfxzvlzazz0&t=11m10s
| napoleon kirjutas: |
| Mis need "väetised" täpsemalt on ehk miks ei ole hea neid kalu tarbida? Talleggi kana või Rakvere siga on ju põmst ka "väetiste" peal kasvanud ehk toidetakse nii, et võimalikult kiiresti võimalukult suureks kasvaks. |
Veits erinev kui pestitsiid, mida kummi töötlemiseks kasutati kasutatakse kalasöödas: https://www.youtube.com/watch?v=RYYf8cLUV5E&t=32m53s & kala saab värvi kemikaalist: https://www.youtube.com/watch?v=xLIph7Ct-rQ&t=30m40s
Tallegi kana ja Rakvere siga jne. on ju tegelikult samuti väga rõvedates tingimustes kasvatatud (nii looma kui ka toidu vaatest) keskkonnavaenulik ning pigem ka ogarintensiivsuse läbi ka ebatervislik. Kui tootmise mõõde liiga suureks läheb, tuleb hakata patogeene alla suruma ebamõistlike viisidega ja sealt ka negatiivsed mõjud.
| SKG kirjutas: |
| The dose makes the poison... |
Jah, ja mida suurtööstuse apologeedid ignoreerivad on, et tegemist on kumuleeruva mõjuga, seda nii keskkonna kui ka tarbijate vaatest.
| napoleon kirjutas: |
| No minu küsimus ongi, et kui maitse üle väga kõvasti ei nurise, siis mis see põhjus on mis neid tarbida ei tohiks? |
1) Keskkonnamõju nii otseselt keskkonna tajutav kui ka pikemas perspektiivis ning laiemal skaalal esinev negatiivne mõju (genofond, jne.)
2) Loomade endi suhtes empatiseerimine (huvitab pigem väheseid vast)
3) Tervislikkus-kahjulikkus
| Oisu. kirjutas: |
| napoleon kirjutas: |
| netcat kirjutas: |
Ongi täitsa reaalne. Põmst sama olukord mis "ära osta õunafarmi õuna, need on pritsitud, osta ikka seda turumuti oma tema koduaiast (mis on suure magistraali kõrval aga sellest vaikib ajalugu)".
Paraku ei saa sinna midagi, et see kohalik mürgine kala lihtsalt maitseb paremini kui kasvanduse natuke vähem mürgine kala. Ilmselt on asi selles et vabajooksu kalad on "õnnelikumad" või midagi, ei tea. |
Vabajooksu kala ilmselt "õnnelikum" ei ole. Kasvanduses looduslikud vaenlased puuduvad ja toidu otsimiseks ei pea ka vaeva nägema ehk elu on lill selle hetkeni kui tuleb aeg panni peale minna.
Pigem võib-olla see teema, et pole päris sama liik. Umbes samamoodi nagu metssiga ja kodusiga on ju kuskilt kaugelt sugulased, aga liha maitseb ikka üsna erinevalt. |
https://www.bt.no/btmeninger/debatt/i/zLQWg9/havforskningsinstituttet-vet-nok-til-aa-gi-gode-raad
Hiljem otsin pildid, kus kaladelt on nahk ära söödud  |
1) Vesilutikad (sama, mis ülal lingis): https://www.youtube.com/watch?v=RYYf8cLUV5E&t=20m42s
2) ISA-viirus: https://www.youtube.com/watch?v=fTCQ2IA_Zss&t=20m39s + https://www.youtube.com/watch?v=fTCQ2IA_Zss&t=46m25s + https://www.youtube.com/watch?v=fTCQ2IA_Zss&t=50m26s (kasvandusest levib ka loodusesse, samal ajal kujutad ette, kuidas kasvandustesse dokumenteerima ei lasta - kasvanduskala saadakse testida nt. siis kui kotkad võitlemise järgselt vette kukutavad kala: https://www.youtube.com/watch?v=fTCQ2IA_Zss&t=53m50s? - Skandinaaviast Kanadasse jõudnud!)
3) Mitte ainult ISA-viirus: https://www.youtube.com/watch?v=fTCQ2IA_Zss&t=54m30s
Jne.
| netcat kirjutas: |
| napoleon kirjutas: |
Vabajooksu kala ilmselt "õnnelikum" ei ole. Kasvanduses looduslikud vaenlased puuduvad ja toidu otsimiseks ei pea ka vaeva nägema ehk elu on lill selle hetkeni kui tuleb aeg panni peale minna.
|
Samas kui neid suures koguses koos hoitakse, siis see võib stressi ja konkurentsi ju tekitada samamoodi kui kanakari hõõrub omavahel ja nokib üksteist surnuks. Meres ujub lõhe lihtsalt eemale kui tahab rahu saada, kui nüüd inimlikustama hakkame, ma ei tea tegelt kuidas nende psühholoogiaga on aga üldiselt ükski elusolend ei käitu kunstlikult piiratud alal päris loomuomaselt. |
Täpselt - tegu on haiglase keskkonnaga, mis produtseerib haigeid organisme ja seega patogeenide vohamist.
| libe kirjutas: |
kõik isendid käituvad loomuomaselt keskkonnas, kus nad kasvanud on!!!
oleks, et kalad visatud merest kinnisesse auku ja siis neid seal hoitud
puurikana ei ole elus vabadust näinud ja kõik on korras, pole millegi üle viriseda
aga kui parasiidid ründavad, mille vastu ei ole tõrjet, siis see on kitsastes tingimustes palju hullem, kui teised röövkalad
ja kitsastes oludes elamisest, siis tuleb silm suunata jaapanlaste poole  |
Ei saa hästi aru, mida öelda tahad, veidi segane kirjutusviis, ent see, et auk ei ole kinnine, ei tähenda, et see loomulik on. Puurikanade elu ega selline kasvatamisviis ei ole ka okei. On ikka viriseda palju üle, sh. heitmete.
Parasiitide, tõvede, jne. osas on tiheasustuse puhul asi tõesti kordades hullem.
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Winterwind
One

liitunud: 19.05.2002
|
24.09.2022 12:29:23
|
|
|
| Tegin lillkapsa toorjuustu püreesuppi. Njämma.
|
|
| Kommentaarid: 1009 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
1 :: |
728 |
|
| tagasi üles |
|
 |
netcat
Kreisi kasutaja

liitunud: 13.01.2010
|
24.09.2022 13:03:24
|
|
|
| Võimalik. Ise eelistaks brokoli oma.
|
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
bladerunner
HV Guru
liitunud: 17.01.2002
|
24.09.2022 14:11:36
|
|
|
Või paprikaga. Või kõrvitsaga.
_________________ Experience is what you get when you don't get what you want. |
|
| Kommentaarid: 169 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
158 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Winterwind
One

liitunud: 19.05.2002
|
24.09.2022 20:58:07
|
|
|
|
|
|
| Kommentaarid: 1009 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
1 :: |
728 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ufo56
HV Guru

liitunud: 18.11.2004
|
25.09.2022 03:35:35
|
|
|
Jah, suvel kunagi ei lubatud üle 4 ploki värska vett osta
_________________
Lae pildid -> pilt.io |
|
| Kommentaarid: 79 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
67 |
|
| tagasi üles |
|
 |
NATAS999
HV Guru
liitunud: 02.04.2007
|
25.09.2022 09:04:49
|
|
|
| napoleon kirjutas: |
Natuke OT, aga miks nad selle kohta soda ütlevad? Mul ajab vahel natuke juhtme kokku, on ju sõna lemonade ka inglise keeles olemas mis ei tähenda muuhulgas ka soodat jms.  |
samal põhjusel, miks soomlased kulli kohta "kulli" ei ütle. lemonade tuleb sõnast lemon, ehk sidrun. lemonade on käsitsi ise kodus pressitud sidrunimahlast, veest ja magusainest (suhkur, mesi, vahtrasiirup) segatud karboniseerimata jook.
_________________ "Kuidas on see hea?"
-Auto kirurgia kliinik |
|
| Kommentaarid: 41 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
39 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Oisu.
HV kasutaja
liitunud: 02.03.2012

|
25.09.2022 10:49:28
|
|
|
| Ei tea, kas a,la 20 kg mett aastas süüa on ok?
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Winterwind
One

liitunud: 19.05.2002
|
25.09.2022 12:57:18
|
|
|
| Parem kui sama palju suhkrut, kui just mingi hiina meelaadne jumal teab millest tehtud toode ei ole.
|
|
| Kommentaarid: 1009 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
1 :: |
728 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Betamax
HV Guru

liitunud: 29.05.2003
|
25.09.2022 13:01:58
|
|
|
Käisin mõni nädal tagasi IKEAs. Muu seas ostsin ka ühe odava puulusika toidu segamiseks. Eile keetsin tatart ja kasutasin seda lusikat kuuma toidu tõstmiseks. Ehk siis esimest korda võtsin kasutusele. Õhtul pesin ja kuivatasin rätikuga ära. Täna hommikul vaatasin, et kolmest kohast lõhed sees
Lisaks sellele lusikas täiesti "kare" - mingid kiud väljas. Nojah. Odava kraami võlud, aga ei arvanud, et nii kiiresti ära laguneb
_________________ M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W |
|
| Kommentaarid: 751 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
564 |
|
| tagasi üles |
|
 |
NATAS999
HV Guru
liitunud: 02.04.2007
|
25.09.2022 13:16:08
|
|
|
Betamax, lõhed saad ju ahju panna ja sellest mõnusa eine omale.
_________________ "Kuidas on see hea?"
-Auto kirurgia kliinik |
|
| Kommentaarid: 41 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
39 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Winterwind
One

liitunud: 19.05.2002
|
25.09.2022 13:27:02
|
|
|
| tsitaat: |
1. (hrl. suurem, sügavam, laiem) pragu. Maapinna lõhed. Laiad lõhed merejääs. Kaljus on lõhe. Algul tekivad krohvisse, lakke,
seina mõrad, neist praod ning edasi juba lõhed. Sõrmeotste, rinnanibude lõhed. Pikselöögist tuleb puutüvesse lõhe, mis pikkamööda armistub. |
Varsti tekivad akke ja seintele ka, saad müüma hakata.
|
|
| Kommentaarid: 1009 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
1 :: |
728 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees

liitunud: 27.01.2003
|
25.09.2022 13:30:09
|
|
|
| Oisu. kirjutas: |
| Ei tea, kas a,la 20 kg mett aastas süüa on ok? |
55g päevas? Pole hullu kui oled aktiivne. Istuva eluviisiga ei tundu hea mõte.
|
|
| Kommentaarid: 373 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
313 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Betamax
HV Guru

liitunud: 29.05.2003
|
|
| Kommentaarid: 751 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
564 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rmc
Aeg Maha 2n

liitunud: 28.06.2005
|
25.09.2022 14:44:35
|
|
|
| Betamax kirjutas: |
Käisin mõni nädal tagasi IKEAs. Muu seas ostsin ka ühe odava puulusika toidu segamiseks. Eile keetsin tatart ja kasutasin seda lusikat kuuma toidu tõstmiseks. Ehk siis esimest korda võtsin kasutusele. Õhtul pesin ja kuivatasin rätikuga ära. Täna hommikul vaatasin, et kolmest kohast lõhed sees
Lisaks sellele lusikas täiesti "kare" - mingid kiud väljas. Nojah. Odava kraami võlud, aga ei arvanud, et nii kiiresti ära laguneb  |
Ma tavaliselt pesen puidust tooted kohe ära ja õlitan, korduvalt. Siis kasutan.
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Sold OUT
no credit

liitunud: 30.07.2002
|
25.09.2022 21:43:19
|
|
|
Kuidas carolina reaperit kasutate?
_________________ Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist. |
|
| Kommentaarid: 94 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
1 :: |
81 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Leinö
HV veteran

liitunud: 07.05.2008
|
25.09.2022 23:31:27
|
|
|
| Sold OUT kirjutas: |
| Kuidas carolina reaperit kasutate? |
väikestes kogustes
|
|
| Kommentaarid: 34 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
33 |
|
| tagasi üles |
|
 |
netcat
Kreisi kasutaja

liitunud: 13.01.2010
|
26.09.2022 11:53:01
|
|
|
| rmc kirjutas: |
| Betamax kirjutas: |
Käisin mõni nädal tagasi IKEAs. Muu seas ostsin ka ühe odava puulusika toidu segamiseks. Eile keetsin tatart ja kasutasin seda lusikat kuuma toidu tõstmiseks. Ehk siis esimest korda võtsin kasutusele. Õhtul pesin ja kuivatasin rätikuga ära. Täna hommikul vaatasin, et kolmest kohast lõhed sees
Lisaks sellele lusikas täiesti "kare" - mingid kiud väljas. Nojah. Odava kraami võlud, aga ei arvanud, et nii kiiresti ära laguneb  |
Ma tavaliselt pesen puidust tooted kohe ära ja õlitan, korduvalt. Siis kasutan. |
Ma tavaliselt ostan puulusika tüüpi asju mõne kohaliku käest, kes neid kadakast teeb. Ei ole veel jõudnud nii palju kasutada, et lõheneks, ilma igasugu õlitamiseta. Ei tea, mitukümmend aastat selleks minema peab. Ühe puulusika sain oma kööki vanematelt, mäletan seda juba lapsepõlvest - ikka kärab veel ja on terve.
|
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Betamax
HV Guru

liitunud: 29.05.2003
|
|
| Kommentaarid: 751 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
564 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rmc
Aeg Maha 2n

liitunud: 28.06.2005
|
26.09.2022 13:27:32
|
|
|
netcat, kohalikud tegijad on vast asjad korralikult lõpuni teinud, st. ka õlitanud. Poed müüvad kiirkaupa, mis kiirelt lagunema peabki, st. need on meelega väga õrnalt õlitatud, kui sedagi.
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
heretic666
HV Guru

liitunud: 13.02.2006
|
26.09.2022 13:49:06
|
|
|
| Sold OUT kirjutas: |
| Kuidas carolina reaperit kasutate? |
Reaper on hea kui tahad toidu sisse kuumust ent kauna enda maitset ei taha
|
|
| Kommentaarid: 73 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
70 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Hiid
HV Guru

liitunud: 23.03.2002
|
26.09.2022 18:54:58
|
|
|
| Betamax kirjutas: |
| Mul on samuti kadakast pannilabidad ja kuumaalused. Lihtsalt IKEAs jalutades jäi silma ja hind polnud kah mingi kirves. Seega jah. Vana hea kadakas vs tundmatu puu kusagilt vihmametsadest. |
mu uued lemmikud on hiinast. Bambusest
_________________ Hapud viinamarjad |
|
| Kommentaarid: 663 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
512 |
|
| tagasi üles |
|
 |
netcat
Kreisi kasutaja

liitunud: 13.01.2010
|
26.09.2022 19:08:54
|
|
|
| Hiid kirjutas: |
| Betamax kirjutas: |
| Mul on samuti kadakast pannilabidad ja kuumaalused. Lihtsalt IKEAs jalutades jäi silma ja hind polnud kah mingi kirves. Seega jah. Vana hea kadakas vs tundmatu puu kusagilt vihmametsadest. |
mu uued lemmikud on hiinast. Bambusest  |
Ennegi neid krt-teab-millega immutatud bambusnõusid tarbijatelt tagasi kutsutud. Oma küla kühvlid ikka üle kõige.
|
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Winterwind
One

liitunud: 19.05.2002
|
26.09.2022 19:48:56
|
|
|
Tegin pastat kana.koorekastmega.
Enne 1.5 kuud mingit kräppi haiglalobi söönud.. nüüd sõin krt 2x rohkem kui oleks pidanud
|
|
| Kommentaarid: 1009 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
1 :: |
728 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rmc
Aeg Maha 2n

liitunud: 28.06.2005
|
27.09.2022 00:22:03
|
|
|
Bambusest asjad on, jah.. proper keemiaga kokkuklopsitud ning kvaliteedikontrolli osas ka Hiinas probleeme, praegugi Rimis kutsutakse bambusest kohvitopse tagasi :]
Proovisin täna sellist asja: https://www.limelon.eu/
Segadusttekitavalt magus ja samal ajal laimine
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Betamax
HV Guru

liitunud: 29.05.2003
|
|
| Kommentaarid: 751 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
564 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Janis
HV Guru
liitunud: 30.11.2005
|
27.09.2022 09:10:15
|
|
|
| Kes see hull bambusest kõrred välja mõtles, iga kell eelistan lastele anda plastikust kui neid bambusest.
|
|
| Kommentaarid: 209 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
5 :: |
175 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jeesus188
kodustatud

liitunud: 14.04.2003
|
27.09.2022 10:14:51
|
|
|
Kõrred kõrteks, bambusest lusikad(või olid muust puidust) ikkka epic fail tooted, sinna ju midagi peale ei mahu, suht siledad asjad
_________________ This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud" |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rmc
Aeg Maha 2n

liitunud: 28.06.2005
|
27.09.2022 10:32:20
|
|
|
Kõrred olgu metallist ja püsikasutuses.
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Janis
HV Guru
liitunud: 30.11.2005
|
27.09.2022 10:34:50
|
|
|
Kõrs peab pehme olema. Metall veel hullem
|
|
| Kommentaarid: 209 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
5 :: |
175 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Betamax
HV Guru

liitunud: 29.05.2003
|
|
| Kommentaarid: 751 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
564 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rmc
Aeg Maha 2n

liitunud: 28.06.2005
|
27.09.2022 12:10:33
|
|
|
Ikka leidub, jah. Nn. ökopoodides, jne.
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Janis
HV Guru
liitunud: 30.11.2005
|
27.09.2022 12:11:50
|
|
|
Uhhuupoodides tahtsid öelda. Ühe poe uksel Mustamäel mingisugune 5G keelumärk
|
|
| Kommentaarid: 209 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
5 :: |
175 |
|
| tagasi üles |
|
 |
napoleon
Unknown virus

liitunud: 08.12.2008
|
27.09.2022 12:47:20
|
|
|
| Betamax kirjutas: |
| Kusagil veel kasutatakse metallkõrsi? USA-s olid need mingil hetkel populaarsed, kuni õnnetused hakkasid juhtuma, sest noh, USA... Pärast seda kadusid need üpris kiiresti igalt poolt ära. Eestis pole neid kordagi kusagil näinud, kui mingi Realiseerimiskeskus vms rämpsumüügikoht välja arvata. |
Mis nendega USA-s siis juhtus? Mõni arvad, et kõrsik ja üritas alla neelata?
|
|
| Kommentaarid: 78 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Betamax
HV Guru

liitunud: 29.05.2003
|
|
| Kommentaarid: 751 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
564 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Winterwind
One

liitunud: 19.05.2002
|
27.09.2022 13:23:54
|
|
|
| Lööd ja vaatad kuidas kõrrest mahla voolab.
|
|
| Kommentaarid: 1009 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
1 :: |
728 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|