Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Toidu ja (mittealkohoolse) joogi teema märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 444, 445, 446 ... 541, 542, 543  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.09.2022 14:26:40 vasta tsitaadiga

The dose makes the poison...
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 16.09.2022 14:37:20 vasta tsitaadiga

napoleon kirjutas:
Mis need "väetised" täpsemalt on ehk miks ei ole hea neid kalu tarbida? Talleggi kana või Rakvere siga on ju põmst ka "väetiste" peal kasvanud ehk toidetakse nii, et võimalikult kiiresti võimalukult suureks kasvaks.

Jah, nii on.
Kommentaarid: 209 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.09.2022 14:41:15 vasta tsitaadiga

No minu küsimus ongi, et kui maitse üle väga kõvasti ei nurise, siis mis see põhjus on mis neid tarbida ei tohiks?
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 16.09.2022 14:45:25 vasta tsitaadiga

Ma ei tarbigi kala
Kommentaarid: 209 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ricki
HV kasutaja

liitunud: 02.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.09.2022 15:47:04 vasta tsitaadiga

Selline põhjus vist: https://maaelu.postimees.ee/7296015/laanemere-kalades-leidub-raskmetalle-suua-voi-mitte
https://tervis.postimees.ee/3747553/viis-voimalust-kuidas-paasta-oma-keha-raskemetallide-kaest
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.09.2022 16:02:35 vasta tsitaadiga

Ricki kirjutas:
Selline põhjus vist: https://maaelu.postimees.ee/7296015/laanemere-kalades-leidub-raskmetalle-suua-voi-mitte
https://tervis.postimees.ee/3747553/viis-voimalust-kuidas-paasta-oma-keha-raskemetallide-kaest

Ettevaatust, too tüüp on täielik uhhuu.
https://en.wikipedia.org/wiki/Anthony_William
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ricki
HV kasutaja

liitunud: 02.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.09.2022 16:19:03 vasta tsitaadiga

Kuidas kellelegi icon_lol.gif Samas tal on üle maailma miljoneid jüngreid, kes tema raamatuid piibliks peavad.
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Oisu.
HV kasutaja

liitunud: 02.03.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.09.2022 17:21:49 vasta tsitaadiga

napoleon kirjutas:
netcat kirjutas:
Ongi täitsa reaalne. Põmst sama olukord mis "ära osta õunafarmi õuna, need on pritsitud, osta ikka seda turumuti oma tema koduaiast (mis on suure magistraali kõrval aga sellest vaikib ajalugu)".
Paraku ei saa sinna midagi, et see kohalik mürgine kala lihtsalt maitseb paremini kui kasvanduse natuke vähem mürgine kala. Ilmselt on asi selles et vabajooksu kalad on "õnnelikumad" või midagi, ei tea.


Vabajooksu kala ilmselt "õnnelikum" ei ole. Kasvanduses looduslikud vaenlased puuduvad ja toidu otsimiseks ei pea ka vaeva nägema ehk elu on lill selle hetkeni kui tuleb aeg panni peale minna.
Pigem võib-olla see teema, et pole päris sama liik. Umbes samamoodi nagu metssiga ja kodusiga on ju kuskilt kaugelt sugulased, aga liha maitseb ikka üsna erinevalt.


https://www.bt.no/btmeninger/debatt/i/zLQWg9/havforskningsinstituttet-vet-nok-til-aa-gi-gode-raad
Hiljem otsin pildid, kus kaladelt on nahk ära söödud icon_eek.gif
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.09.2022 22:24:53 vasta tsitaadiga

Pikemalt uutest tomatitest.
tsitaat:
Martin and her colleagues at the John Innes Centre in the UK were aiming to make a tomato high in anthocyanin, an antioxidant-rich pigment found in blackberries and blueberries. The team engineered the jewel tone by adding two genes from the snapdragon flower, which act like a switch to turn on the production of anthocyanins. Over the years, Martin and her team have crossed their purple tomatoes with other breeds to make them bigger—and tastier—than the micro variety they initially grew.

https://www.wired.com/story/a-gmo-purple-tomato-is-coming-to-grocery-aisles-will-the-us-bite/
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.09.2022 10:06:00 vasta tsitaadiga

napoleon kirjutas:

Vabajooksu kala ilmselt "õnnelikum" ei ole. Kasvanduses looduslikud vaenlased puuduvad ja toidu otsimiseks ei pea ka vaeva nägema ehk elu on lill selle hetkeni kui tuleb aeg panni peale minna.


Samas kui neid suures koguses koos hoitakse, siis see võib stressi ja konkurentsi ju tekitada samamoodi kui kanakari hõõrub omavahel ja nokib üksteist surnuks. Meres ujub lõhe lihtsalt eemale kui tahab rahu saada, kui nüüd inimlikustama hakkame, ma ei tea tegelt kuidas nende psühholoogiaga on aga üldiselt ükski elusolend ei käitu kunstlikult piiratud alal päris loomuomaselt.
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
libe
kvaliteetne mees
libe

liitunud: 04.11.2001




sõnum 17.09.2022 22:00:16 vasta tsitaadiga

netcat kirjutas:
napoleon kirjutas:

Vabajooksu kala ilmselt "õnnelikum" ei ole. Kasvanduses looduslikud vaenlased puuduvad ja toidu otsimiseks ei pea ka vaeva nägema ehk elu on lill selle hetkeni kui tuleb aeg panni peale minna.


Samas kui neid suures koguses koos hoitakse, siis see võib stressi ja konkurentsi ju tekitada samamoodi kui kanakari hõõrub omavahel ja nokib üksteist surnuks. Meres ujub lõhe lihtsalt eemale kui tahab rahu saada, kui nüüd inimlikustama hakkame, ma ei tea tegelt kuidas nende psühholoogiaga on aga üldiselt ükski elusolend ei käitu kunstlikult piiratud alal päris loomuomaselt.
kõik isendid käituvad loomuomaselt keskkonnas, kus nad kasvanud on!!!
oleks, et kalad visatud merest kinnisesse auku ja siis neid seal hoitud

puurikana ei ole elus vabadust näinud ja kõik on korras, pole millegi üle viriseda

aga kui parasiidid ründavad, mille vastu ei ole tõrjet, siis see on kitsastes tingimustes palju hullem, kui teised röövkalad

ja kitsastes oludes elamisest, siis tuleb silm suunata jaapanlaste poole thumbs_up.gif

_________________
☠
Kommentaarid: 82 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.09.2022 15:54:11 vasta tsitaadiga

Põhjus, miks suhkruvabad limonaadid on "tugevama mulliga".

Why Is Diet Coke So Fizzy?
There's a scientific reason why the recipe for Diet soda makes it much fizzier than its sugar-full alternative.

https://www.mcgill.ca/oss/article/did-you-know/why-diet-coke-so-fizzy
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.09.2022 16:04:55 vasta tsitaadiga

Natuke OT, aga miks nad selle kohta soda ütlevad? Mul ajab vahel natuke juhtme kokku, on ju sõna lemonade ka inglise keeles olemas mis ei tähenda muuhulgas ka soodat jms. icon_wink.gif
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.09.2022 16:28:15 vasta tsitaadiga

https://www.dictionary.com/e/soft-drink-soda-sodium/
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.09.2022 17:37:54 vasta tsitaadiga

Betamax kirjutas:
rmc kirjutas:
Pole kuskilt otsast mõistlik see ogarintensiivne merepõllundus.

Mingi uudissõna minu jaoks... icon_eek.gif


Jah, ma ei tea, kas seda eestikeelsena selliselt kasutatud on, ent kalafarmidega ju on tegemist ning põhimõtted ka sarnased.
Sh. vist ka mingi teema, et toetuste saamiseks nimetatakse ka seda vesiviljeluseks.

netcat kirjutas:
Eino muidugi on mõistlikum kui ihukalur sulle elusa kala ukse taha toob. Ainult et. Miskine uuring näitas, et need külarahva enda püütud Läänemere kalad pidid veel hullemine saastatud olema kui kasvanduse omad. ma ei tea. Maitset ei saa igatahes võrrelda, seepst poekala väga ei osta. See isikliku kaluri asi ei skaleeru väga kahjuks.

1) Läänemeri on halvas seisus jah, olulist rolli mängivad siin ka intensiivkalatööstus. Meilegi tahetakse seda tuua. Kahjuks. Mõtle merepõhja peale: https://www.youtube.com/watch?v=RYYf8cLUV5E&t=19m39s
2) Isikliku kaluri asi võiks skaleeruda küll kui soodustataks vähemintensiivset ja enam lokaalset kalandust. Ning lisaks lõpetataks paisutamised.

netcat kirjutas:
Ongi täitsa reaalne. Põmst sama olukord mis "ära osta õunafarmi õuna, need on pritsitud, osta ikka seda turumuti oma tema koduaiast (mis on suure magistraali kõrval aga sellest vaikib ajalugu)".
Paraku ei saa sinna midagi, et see kohalik mürgine kala lihtsalt maitseb paremini kui kasvanduse natuke vähem mürgine kala. Ilmselt on asi selles et vabajooksu kalad on "õnnelikumad" või midagi, ei tea.

No ei ole päris nii lihtsustatult "sama hull" asi mõlematpidi. Läänemere saastatusega tuleb tegeleda, ent üks osa ongi sellest lisakoormust intensiivsest merefarmindusest.
Metsikud kalad elavad metsikut liikuvat ning mitmekesist elu oma mitmekesise ja kohase toidulauaga. Intensiivvesifarmidest tulev kala elab hunnikus koos ja sööb jama ning lisaks saab veel igast mürgikokteile, et vähegi elus püsiks.
Lisaks see, et farmist pärit kaladel on rohkem rasva, kuhu halvad ained ladustuvad. Isegi üle kolmandiku farmilõhest on rasv: https://www.youtube.com/watch?v=RYYf8cLUV5E&t=22m30s & https://www.youtube.com/watch?v=RYYf8cLUV5E&t=31m05s (seal räägib sellest, kuidas pelletiks pressitavad kalad oma mürgisusega kontsentreeruvad kalades, mis neid söövad).

napoleon kirjutas:
Vabajooksu kala ilmselt "õnnelikum" ei ole. Kasvanduses looduslikud vaenlased puuduvad ja toidu otsimiseks ei pea ka vaeva nägema ehk elu on lill selle hetkeni kui tuleb aeg panni peale minna.
Pigem võib-olla see teema, et pole päris sama liik. Umbes samamoodi nagu metssiga ja kodusiga on ju kuskilt kaugelt sugulased, aga liha maitseb ikka üsna erinevalt.

Saan õigesti aru, et kui oleksid väikeses 360-kraadi ümbritsevas puuris paljude endasugustega koos hunnikus kinni, situksid enda alla ja ülevalt visataks suvalist sodi söögiks, oleks sa õnnelikum kui "vabajooksus" ning elu oleks lill?
See, et tegemist pole sama liigiga, on probleem küll, sest kalafarmides kasvavad kalad on geneetiliselt identsed. Lisaks jälle klassikaline, et kui metsikutega paljunevad, siis kanduvad negatiivsed mõjud kohe üle + genofondi vaesumine.

Janis kirjutas:
Üks ju pumbatakse "väetiseid" jms täis. Juba 5+a tagasi kuulsin jutte teemal, et Norra kasvanduse kala on viimane asi, mida tarbida.

Lõpetasin ise mingiaeg ogartööstuse lõhe söömise, kuna:
phpBB [media]

phpBB [media]

phpBB [media]

phpBB [media]
(https://www.abc.net.au/4corners/big-fish/7972064)
phpBB [media]


Jne.

M.V.Wool-i keissi mäletate?
https://ekspress.delfi.ee/artikkel/87523529/kaks-eestlast-surnud-nakkav-ja-muteeruv-bakter-havitab-tuntud-kalatoostust
„M.V.Wool ei kasuta ju oma toodangus teiste tööstuste kombel listeeriat pärssivaid aineid. Tarvitab vaid kala ja soola.“
„Mati Vetevool kaitseb end jutuga, et lisaained on samuti mürgised. Aga nende mõju avaldub veel hiljem. „See tapab 20 aasta pärast!““
„tööstushoonete puhastusained ja toodetes tarvitatavad säilitusained tekitavad bakterites stressi ja nad võivad seetõttu muteeruda nakkavamaks.“
Probleem oli kogu äriahela liiga suur ebamõistlik intensiivsus. Paraku tänaseks päevaks Mati ise surnud ja ettevõte samasuguseks nagu teised muundunud...

Kui tahta asja nii intensiivselt teha, siis peaks see toimuma kinniselt, vett ringluses ära kasutades, jne. ning sealgi on mõistlik intensiivsustase, mida ei ole mõistlik ületada.
https://www.youtube.com/watch?v=RYYf8cLUV5E&t=16m04s
Praeguse standardi alusel on nagu ikka... negatiivne mõju sotsialiseeritakse... https://www.youtube.com/watch?v=Rfxzvlzazz0&t=11m10s

napoleon kirjutas:
Mis need "väetised" täpsemalt on ehk miks ei ole hea neid kalu tarbida? Talleggi kana või Rakvere siga on ju põmst ka "väetiste" peal kasvanud ehk toidetakse nii, et võimalikult kiiresti võimalukult suureks kasvaks.

Veits erinev kui pestitsiid, mida kummi töötlemiseks kasutati kasutatakse kalasöödas: https://www.youtube.com/watch?v=RYYf8cLUV5E&t=32m53s & kala saab värvi kemikaalist: https://www.youtube.com/watch?v=xLIph7Ct-rQ&t=30m40s

Tallegi kana ja Rakvere siga jne. on ju tegelikult samuti väga rõvedates tingimustes kasvatatud (nii looma kui ka toidu vaatest) keskkonnavaenulik ning pigem ka ogarintensiivsuse läbi ka ebatervislik. Kui tootmise mõõde liiga suureks läheb, tuleb hakata patogeene alla suruma ebamõistlike viisidega ja sealt ka negatiivsed mõjud.

SKG kirjutas:
The dose makes the poison...

Jah, ja mida suurtööstuse apologeedid ignoreerivad on, et tegemist on kumuleeruva mõjuga, seda nii keskkonna kui ka tarbijate vaatest.

napoleon kirjutas:
No minu küsimus ongi, et kui maitse üle väga kõvasti ei nurise, siis mis see põhjus on mis neid tarbida ei tohiks?

1) Keskkonnamõju nii otseselt keskkonna tajutav kui ka pikemas perspektiivis ning laiemal skaalal esinev negatiivne mõju (genofond, jne.)
2) Loomade endi suhtes empatiseerimine (huvitab pigem väheseid vast)
3) Tervislikkus-kahjulikkus

Oisu. kirjutas:
napoleon kirjutas:
netcat kirjutas:
Ongi täitsa reaalne. Põmst sama olukord mis "ära osta õunafarmi õuna, need on pritsitud, osta ikka seda turumuti oma tema koduaiast (mis on suure magistraali kõrval aga sellest vaikib ajalugu)".
Paraku ei saa sinna midagi, et see kohalik mürgine kala lihtsalt maitseb paremini kui kasvanduse natuke vähem mürgine kala. Ilmselt on asi selles et vabajooksu kalad on "õnnelikumad" või midagi, ei tea.


Vabajooksu kala ilmselt "õnnelikum" ei ole. Kasvanduses looduslikud vaenlased puuduvad ja toidu otsimiseks ei pea ka vaeva nägema ehk elu on lill selle hetkeni kui tuleb aeg panni peale minna.
Pigem võib-olla see teema, et pole päris sama liik. Umbes samamoodi nagu metssiga ja kodusiga on ju kuskilt kaugelt sugulased, aga liha maitseb ikka üsna erinevalt.


https://www.bt.no/btmeninger/debatt/i/zLQWg9/havforskningsinstituttet-vet-nok-til-aa-gi-gode-raad
Hiljem otsin pildid, kus kaladelt on nahk ära söödud icon_eek.gif

1) Vesilutikad (sama, mis ülal lingis): https://www.youtube.com/watch?v=RYYf8cLUV5E&t=20m42s
2) ISA-viirus: https://www.youtube.com/watch?v=fTCQ2IA_Zss&t=20m39s + https://www.youtube.com/watch?v=fTCQ2IA_Zss&t=46m25s + https://www.youtube.com/watch?v=fTCQ2IA_Zss&t=50m26s (kasvandusest levib ka loodusesse, samal ajal kujutad ette, kuidas kasvandustesse dokumenteerima ei lasta - kasvanduskala saadakse testida nt. siis kui kotkad võitlemise järgselt vette kukutavad kala: https://www.youtube.com/watch?v=fTCQ2IA_Zss&t=53m50s? - Skandinaaviast Kanadasse jõudnud!)
3) Mitte ainult ISA-viirus: https://www.youtube.com/watch?v=fTCQ2IA_Zss&t=54m30s
Jne.

netcat kirjutas:
napoleon kirjutas:

Vabajooksu kala ilmselt "õnnelikum" ei ole. Kasvanduses looduslikud vaenlased puuduvad ja toidu otsimiseks ei pea ka vaeva nägema ehk elu on lill selle hetkeni kui tuleb aeg panni peale minna.


Samas kui neid suures koguses koos hoitakse, siis see võib stressi ja konkurentsi ju tekitada samamoodi kui kanakari hõõrub omavahel ja nokib üksteist surnuks. Meres ujub lõhe lihtsalt eemale kui tahab rahu saada, kui nüüd inimlikustama hakkame, ma ei tea tegelt kuidas nende psühholoogiaga on aga üldiselt ükski elusolend ei käitu kunstlikult piiratud alal päris loomuomaselt.


Täpselt - tegu on haiglase keskkonnaga, mis produtseerib haigeid organisme ja seega patogeenide vohamist.

libe kirjutas:
kõik isendid käituvad loomuomaselt keskkonnas, kus nad kasvanud on!!!
oleks, et kalad visatud merest kinnisesse auku ja siis neid seal hoitud

puurikana ei ole elus vabadust näinud ja kõik on korras, pole millegi üle viriseda

aga kui parasiidid ründavad, mille vastu ei ole tõrjet, siis see on kitsastes tingimustes palju hullem, kui teised röövkalad

ja kitsastes oludes elamisest, siis tuleb silm suunata jaapanlaste poole thumbs_up.gif

Ei saa hästi aru, mida öelda tahad, veidi segane kirjutusviis, ent see, et auk ei ole kinnine, ei tähenda, et see loomulik on. Puurikanade elu ega selline kasvatamisviis ei ole ka okei. On ikka viriseda palju üle, sh. heitmete.

Parasiitide, tõvede, jne. osas on tiheasustuse puhul asi tõesti kordades hullem.

_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Winterwind
One
Winterwind

liitunud: 19.05.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.09.2022 12:29:23 vasta tsitaadiga

Tegin lillkapsa toorjuustu püreesuppi. Njämma.
Kommentaarid: 1009 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 728
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.09.2022 13:03:24 vasta tsitaadiga

Võimalik. Ise eelistaks brokoli oma.
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 24.09.2022 14:11:36 vasta tsitaadiga

Või paprikaga. Või kõrvitsaga.
_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
Kommentaarid: 169 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Winterwind
One
Winterwind

liitunud: 19.05.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.09.2022 20:58:07 vasta tsitaadiga

ot:
https://arileht.delfi.ee/artikkel/120072482/peaministri-sonavotuga-ei-kaasnenud-ostupaanikat-uhes-jaeketis-taheldati-suuremat-muuki
tsitaat:
OG Elektra juhatuse liige Rita Uukkivi kinnitas samuti, et reede oli tavapärane müügipäev.

Endal näiteks suhkrul ostupiirang 2kg per inimene, ime ka et paanikat ei teki icon_lol.gif
Kommentaarid: 1009 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 728
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
ufo56
HV Guru
ufo56

liitunud: 18.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.09.2022 03:35:35 vasta tsitaadiga

Winterwind kirjutas:
ot:
https://arileht.delfi.ee/artikkel/120072482/peaministri-sonavotuga-ei-kaasnenud-ostupaanikat-uhes-jaeketis-taheldati-suuremat-muuki
tsitaat:
OG Elektra juhatuse liige Rita Uukkivi kinnitas samuti, et reede oli tavapärane müügipäev.

Endal näiteks suhkrul ostupiirang 2kg per inimene, ime ka et paanikat ei teki icon_lol.gif


Jah, suvel kunagi ei lubatud üle 4 ploki värska vett osta icon_lol.gif

_________________
 Lae pildid -> pilt.io
Kommentaarid: 79 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NATAS999
HV Guru

liitunud: 02.04.2007




sõnum 25.09.2022 09:04:49 vasta tsitaadiga

napoleon kirjutas:
Natuke OT, aga miks nad selle kohta soda ütlevad? Mul ajab vahel natuke juhtme kokku, on ju sõna lemonade ka inglise keeles olemas mis ei tähenda muuhulgas ka soodat jms. icon_wink.gif
samal põhjusel, miks soomlased kulli kohta "kulli" ei ütle. lemonade tuleb sõnast lemon, ehk sidrun. lemonade on käsitsi ise kodus pressitud sidrunimahlast, veest ja magusainest (suhkur, mesi, vahtrasiirup) segatud karboniseerimata jook.
_________________
"Kuidas on see hea?"
-Auto kirurgia kliinik
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Oisu.
HV kasutaja

liitunud: 02.03.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.09.2022 10:49:28 vasta tsitaadiga

Ei tea, kas a,la 20 kg mett aastas süüa on ok?
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Winterwind
One
Winterwind

liitunud: 19.05.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.09.2022 12:57:18 vasta tsitaadiga

Parem kui sama palju suhkrut, kui just mingi hiina meelaadne jumal teab millest tehtud toode ei ole.
Kommentaarid: 1009 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 728
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.09.2022 13:01:58 vasta tsitaadiga

Käisin mõni nädal tagasi IKEAs. Muu seas ostsin ka ühe odava puulusika toidu segamiseks. Eile keetsin tatart ja kasutasin seda lusikat kuuma toidu tõstmiseks. Ehk siis esimest korda võtsin kasutusele. Õhtul pesin ja kuivatasin rätikuga ära. Täna hommikul vaatasin, et kolmest kohast lõhed sees icon_eek.gif
Lisaks sellele lusikas täiesti "kare" - mingid kiud väljas. Nojah. Odava kraami võlud, aga ei arvanud, et nii kiiresti ära laguneb icon_lol.gif

_________________
M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W
Kommentaarid: 751 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 564
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NATAS999
HV Guru

liitunud: 02.04.2007




sõnum 25.09.2022 13:16:08 vasta tsitaadiga

Betamax, lõhed saad ju ahju panna ja sellest mõnusa eine omale.
_________________
"Kuidas on see hea?"
-Auto kirurgia kliinik
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Winterwind
One
Winterwind

liitunud: 19.05.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.09.2022 13:27:02 vasta tsitaadiga

tsitaat:
1. (hrl. suurem, sügavam, laiem) pragu. Maapinna lõhed. Laiad lõhed merejääs. Kaljus on lõhe. Algul tekivad krohvisse, lakke,
seina mõrad, neist praod ning edasi juba lõhed. Sõrmeotste, rinnanibude lõhed. Pikselöögist tuleb puutüvesse lõhe, mis pikkamööda armistub.

Varsti tekivad akke ja seintele ka, saad müüma hakata.
Kommentaarid: 1009 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 728
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.09.2022 13:30:09 vasta tsitaadiga

Oisu. kirjutas:
Ei tea, kas a,la 20 kg mett aastas süüa on ok?

55g päevas? Pole hullu kui oled aktiivne. Istuva eluviisiga ei tundu hea mõte.
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.09.2022 13:38:41 vasta tsitaadiga

NATAS999 kirjutas:
Betamax, lõhed saad ju ahju panna ja sellest mõnusa eine omale.

icon_eek.gif

_________________
M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W
Kommentaarid: 751 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 564
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.09.2022 14:44:35 vasta tsitaadiga

Betamax kirjutas:
Käisin mõni nädal tagasi IKEAs. Muu seas ostsin ka ühe odava puulusika toidu segamiseks. Eile keetsin tatart ja kasutasin seda lusikat kuuma toidu tõstmiseks. Ehk siis esimest korda võtsin kasutusele. Õhtul pesin ja kuivatasin rätikuga ära. Täna hommikul vaatasin, et kolmest kohast lõhed sees icon_eek.gif
Lisaks sellele lusikas täiesti "kare" - mingid kiud väljas. Nojah. Odava kraami võlud, aga ei arvanud, et nii kiiresti ära laguneb icon_lol.gif


Ma tavaliselt pesen puidust tooted kohe ära ja õlitan, korduvalt. Siis kasutan.

_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sold OUT
no credit
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.09.2022 21:43:19 vasta tsitaadiga

Kuidas carolina reaperit kasutate?
_________________
Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist.
Kommentaarid: 94 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 81
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Leinö
HV veteran
Leinö

liitunud: 07.05.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.09.2022 23:31:27 vasta tsitaadiga

Sold OUT kirjutas:
Kuidas carolina reaperit kasutate?


väikestes kogustes
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 33
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.09.2022 11:53:01 vasta tsitaadiga

rmc kirjutas:
Betamax kirjutas:
Käisin mõni nädal tagasi IKEAs. Muu seas ostsin ka ühe odava puulusika toidu segamiseks. Eile keetsin tatart ja kasutasin seda lusikat kuuma toidu tõstmiseks. Ehk siis esimest korda võtsin kasutusele. Õhtul pesin ja kuivatasin rätikuga ära. Täna hommikul vaatasin, et kolmest kohast lõhed sees icon_eek.gif
Lisaks sellele lusikas täiesti "kare" - mingid kiud väljas. Nojah. Odava kraami võlud, aga ei arvanud, et nii kiiresti ära laguneb icon_lol.gif


Ma tavaliselt pesen puidust tooted kohe ära ja õlitan, korduvalt. Siis kasutan.


Ma tavaliselt ostan puulusika tüüpi asju mõne kohaliku käest, kes neid kadakast teeb. Ei ole veel jõudnud nii palju kasutada, et lõheneks, ilma igasugu õlitamiseta. Ei tea, mitukümmend aastat selleks minema peab. Ühe puulusika sain oma kööki vanematelt, mäletan seda juba lapsepõlvest - ikka kärab veel ja on terve.
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.09.2022 11:56:15 vasta tsitaadiga

Mul on samuti kadakast pannilabidad ja kuumaalused. Lihtsalt IKEAs jalutades jäi silma ja hind polnud kah mingi kirves. Seega jah. Vana hea kadakas vs tundmatu puu kusagilt vihmametsadest.
_________________
M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W
Kommentaarid: 751 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 564
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.09.2022 13:27:32 vasta tsitaadiga

netcat, kohalikud tegijad on vast asjad korralikult lõpuni teinud, st. ka õlitanud. Poed müüvad kiirkaupa, mis kiirelt lagunema peabki, st. need on meelega väga õrnalt õlitatud, kui sedagi.
_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
heretic666
HV Guru
heretic666

liitunud: 13.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.09.2022 13:49:06 vasta tsitaadiga

Sold OUT kirjutas:
Kuidas carolina reaperit kasutate?



Reaper on hea kui tahad toidu sisse kuumust ent kauna enda maitset ei taha
Kommentaarid: 73 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hiid
HV Guru
Hiid

liitunud: 23.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.09.2022 18:54:58 vasta tsitaadiga

Betamax kirjutas:
Mul on samuti kadakast pannilabidad ja kuumaalused. Lihtsalt IKEAs jalutades jäi silma ja hind polnud kah mingi kirves. Seega jah. Vana hea kadakas vs tundmatu puu kusagilt vihmametsadest.

mu uued lemmikud on hiinast. Bambusest thumbs_up.gif

_________________
Hapud viinamarjad
Kommentaarid: 663 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 512
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.09.2022 19:08:54 vasta tsitaadiga

Hiid kirjutas:
Betamax kirjutas:
Mul on samuti kadakast pannilabidad ja kuumaalused. Lihtsalt IKEAs jalutades jäi silma ja hind polnud kah mingi kirves. Seega jah. Vana hea kadakas vs tundmatu puu kusagilt vihmametsadest.

mu uued lemmikud on hiinast. Bambusest thumbs_up.gif


Ennegi neid krt-teab-millega immutatud bambusnõusid tarbijatelt tagasi kutsutud. Oma küla kühvlid ikka üle kõige.
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Winterwind
One
Winterwind

liitunud: 19.05.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.09.2022 19:48:56 vasta tsitaadiga

Tegin pastat kana.koorekastmega.
Enne 1.5 kuud mingit kräppi haiglalobi söönud.. nüüd sõin krt 2x rohkem kui oleks pidanud icon_mad.gif
Kommentaarid: 1009 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 728
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.09.2022 00:22:03 vasta tsitaadiga

Bambusest asjad on, jah.. proper keemiaga kokkuklopsitud ning kvaliteedikontrolli osas ka Hiinas probleeme, praegugi Rimis kutsutakse bambusest kohvitopse tagasi :]

Proovisin täna sellist asja: https://www.limelon.eu/
Segadusttekitavalt magus ja samal ajal laimine icon_lol.gif

_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.09.2022 09:07:20 vasta tsitaadiga

See bambuse värk pidi ju ulmeöko olema, aga suudeti see kah ikkagi tuksi keerata hiinlaste poolt.
_________________
M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W
Kommentaarid: 751 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 564
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 27.09.2022 09:10:15 vasta tsitaadiga

Kes see hull bambusest kõrred välja mõtles, iga kell eelistan lastele anda plastikust kui neid bambusest.
Kommentaarid: 209 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.09.2022 10:14:51 vasta tsitaadiga

Kõrred kõrteks, bambusest lusikad(või olid muust puidust) ikkka epic fail tooted, sinna ju midagi peale ei mahu, suht siledad asjad
_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.09.2022 10:32:20 vasta tsitaadiga

Kõrred olgu metallist ja püsikasutuses.
_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 27.09.2022 10:34:50 vasta tsitaadiga

Kõrs peab pehme olema. Metall veel hullem icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 209 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.09.2022 11:37:44 vasta tsitaadiga

Kusagil veel kasutatakse metallkõrsi? USA-s olid need mingil hetkel populaarsed, kuni õnnetused hakkasid juhtuma, sest noh, USA... Pärast seda kadusid need üpris kiiresti igalt poolt ära. Eestis pole neid kordagi kusagil näinud, kui mingi Realiseerimiskeskus vms rämpsumüügikoht välja arvata.
_________________
M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W
Kommentaarid: 751 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 564
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.09.2022 12:10:33 vasta tsitaadiga

Ikka leidub, jah. Nn. ökopoodides, jne.
_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 27.09.2022 12:11:50 vasta tsitaadiga

Uhhuupoodides tahtsid öelda. Ühe poe uksel Mustamäel mingisugune 5G keelumärk icon_lol.gif
Kommentaarid: 209 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.09.2022 12:47:20 vasta tsitaadiga

Betamax kirjutas:
Kusagil veel kasutatakse metallkõrsi? USA-s olid need mingil hetkel populaarsed, kuni õnnetused hakkasid juhtuma, sest noh, USA... Pärast seda kadusid need üpris kiiresti igalt poolt ära. Eestis pole neid kordagi kusagil näinud, kui mingi Realiseerimiskeskus vms rämpsumüügikoht välja arvata.


Mis nendega USA-s siis juhtus? Mõni arvad, et kõrsik ja üritas alla neelata? icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.09.2022 13:10:39 vasta tsitaadiga

Googelda "metal straw accidents". Head lugemist.
_________________
M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W
Kommentaarid: 751 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 564
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Winterwind
One
Winterwind

liitunud: 19.05.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.09.2022 13:23:54 vasta tsitaadiga

Lööd ja vaatad kuidas kõrrest mahla voolab.
Kommentaarid: 1009 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 728
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Toidu ja (mittealkohoolse) joogi teema mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 444, 445, 446 ... 541, 542, 543  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.