Avaleht
uus teema   vasta Raud »  Videokaardid / Monitorid / TV »  nVidia Lovelace (AD102/AD103/AD104/AD106/AD107) märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3, ... 33, 34, 35  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.07.2022 18:36:36 vasta tsitaadiga

labidas, Mitte tingimata. Vahel on piirang hea, kuna see sunnib eksisteerivate limiitide piires tegema parima kaardi. Olukorras kus ei saa lihtsalt 100-200W juurde panna või loota paremale tootmisprotsessile.
Parim näide sellest on Maxwell 9xx seeria kus tükk aega oldi 28nm peal ja ei saanud loota paremale tootmisprotsessile, kuna 20nm pmst kukkus läbi - see oli ka viimane kord kui TSMC tõsiselt komistas.
Pascal 1xxx seeria tõi oodatult tänu 16nm kasutamisele suure perf hüppe aga 9xx oli siiski suurepärane näide kuidas samade piirangutega suudeti ikka teha hea hüpe 7xx seeria pealt kuigi tootmisprotsess jäi samaks, jahutid ei muutunud suuremaks ja rohkem voolu ei antud.

https://www.techpowerup.com/gpu-specs/geforce-gtx-780-ti.c2512
https://www.techpowerup.com/gpu-specs/geforce-gtx-980-ti.c2724

Sama tootmisprotsess, sama jahuti (0,2mm kõrgem 980 Ti peal), sama 1x 8pin + 1x 6pin. Kiibi suurus 50mm² suurem koos miljardi lisatransistoriga ja mitusada Mhz kõrgemad kellad + hea OC potentsiaal 980 Ti peal.
Veel parem oli see, et mälu duubeldati 3GB pealt 6GB peale aga MSRP hoopis kukkus 699 pealt 649 peale.

See oodatav 450-600W voolutarve 40 seeria kaartide puhul on osaliselt ka just nende inimeste süü kes aastaid on vaielnud siin ja mujal, et voolutarve neid ei huvita või, et tippkaaartide voolutarve eksisteeriks justkui vaakumis - tegelikult suureneb kõigi klasside voolutarve.
Elektri hind on kallim kui kunagi varem, seega ka kulu on suurem. Isegi seda kõrvale jättes peavad jahutused olema suuremad ja see koos kallima tootmisprotsessiga tõstab MSRP veelgi.

See sinu näide on lihtsalt kehv jahutus ajast kus jahutused olidki kehvad. Tänasel päeval ei oleks võimatu teha õhkjahutatud single slot kaart mis oleks ka vaikne. Muidugi väga kiire see ei saa olla. Parimal juhul 6600XT (160W) või 3060 (170W) mis on võibolla ka kergelt downclocked.
Irooniline on see, et viimastel aastatel on liigutud väikeste korpuste peale. Seega osadel inimestel võib GPU vahetus nõuda ka korpuse vahetust uuesti suurema vastu. Rääkimata PSU nõuetest mis on järjekordne lisakulu.

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mauro
Kreisi kasutaja
mauro

liitunud: 24.04.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.08.2022 14:09:06 vasta tsitaadiga

Praegune suund on nagu ajalooliselt oli võimsama mootori saamiseks pandi suuremad silindrid ja rohkem kütust.
Ainult hetkel on rohkem W ja suurem silikoon.


TMSC N4F millest eelmine aasta oli juttu, pidi nende enda esimesest 5nm 22% energiasääslikum olema.
+ 8nm samsung -> 5nm peale liikumine.

Kui perf jääks sarnaseks 3000, siis saaks arvatavasti 30-40% ilusti tarbimist alla. ~200 W 3080 laadne kaart 2 slotine oleks täiesti reaalne.

Arhitektuuriliselt vist seekord midagi uut pakkuda ei ole enam - nagu RTX või DLSS ja AMD on järgi jõudnud.
Liidrikohal püsimiseks arvatavasti võeti see efficiency budget + ~50% veel otsa, et viimast välja pigistada.
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Zonerman
HV veteran
Zonerman

liitunud: 03.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.08.2022 12:30:14 vasta tsitaadiga

Tomorrow kirjutas:


See oodatav 450-600W voolutarve 40 seeria kaartide puhul on osaliselt ka just nende inimeste süü kes aastaid on vaielnud siin ja mujal, et voolutarve neid ei huvita või, et tippkaaartide voolutarve eksisteeriks justkui vaakumis - tegelikult suureneb kõigi klasside voolutarve.
Elektri hind on kallim kui kunagi varem, seega ka kulu on suurem. Isegi seda kõrvale jättes peavad jahutused olema suuremad ja see koos kallima tootmisprotsessiga tõstab MSRP veelgi.



Oli näha, et erinevalt Nvidiast üritatakse hoida energiakulu efektiivsust nii palju kui võimalik uute generatsioonidega. Eks ole näha varsti mis saama hakkab. Kuid lisaks energiakulule on ka soojuseraldus suurem toas ja see on üsna häiriv, kui see kerkib veel rohkem üles 4080 seeria kaartidega. Paljud foorumid jagasid efektiivsust käsitsi muutes kaartide tarbimist vs parima perf ratio leidmiseks eriti just AMD kaartidega. Eks kokkuvõttes sõltub tarbimise harjumusest. Mida rohkem mängid täiskoormusel, seda rohkem efektiivsus ära tasub.
Aga mina olen märganud küll teadlikkust palju rohkem viimased paar aastat, kus foorumites ja ka sotsiaalmeedias räägitakse efektiivsusest palju rohkem kui varem, mis puutub uute kaartide tulekut.

_________________
Sõim ja räuskamine läheb SIIA
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Renq
HV veteran
Renq

liitunud: 21.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.08.2022 10:50:18 vasta tsitaadiga

https://www.pcmag.com/news/nvidias-ceo-hints-rtx-4000-gpus-will-arrive-next-year
_________________
Steam: Renq Origin: Renq86 Uplay: Renq86
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.08.2022 17:20:38 vasta tsitaadiga

Renq kirjutas:
https://www.pcmag.com/news/nvidias-ceo-hints-rtx-4000-gpus-will-arrive-next-year

tsitaat:
Editor's note: This story's headline has been corrected to note Nvidia's CEO hinted the RTX 4000 series could launch later than usual, as opposed to next year.

4080 ja 4090 tulevad kindlasti see aasta. 4070 ei ole kindel ja 4050/4060 tulevad üsna kindlalt järgmine aasta.
4090 olevat sellest kuust (augustist) alates juba tootmises. Just kõrgema otsa mudelid tulevad enne, kuna need 3000 seeria omad saavad esimesena ka laost müüdud suurte hinnaalandustega.

Samas on ka varem finants briifingutel öeldud asju mida investorid ja ostjad kuulda tahavad. Selge see, et Huang ei taha praegu öelda, et 4000 seeria tuleb juba järgmine kuu vms. See muudaks eksisteeriva 3000 seeria jäägi müümise raskemaks.
Kunagi ju ütles, et nad on "master of supply chain" aga krüptobuumist alates väidavad, et nad ei tea palju kaarte läks kaevandajatele icon_lol.gif . Ilmselgelt aga läks kaevandamisele läinud kaartide müügist tulnud tulu just Gaming segmenti mis nüüd on suure kukkumise läbi teinud.

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 29.08.2022 11:50:33 vasta tsitaadiga

gtc on 19. september, sealt on äkki mingitki tehnilist juttu oodata icon_smile.gif
_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mauro
Kreisi kasutaja
mauro

liitunud: 24.04.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.08.2022 20:17:50 vasta tsitaadiga

4080+ piisab kui tuleb müüki.
Alla selle on praeguses turus raske müüa - 3000 seeriat on nii palju üle ja kasutatud turule koguneb kaarte + inflatsioon.

Kes 80+ seeriat ostavad, neil ilmselt on ka inflatsioonist ja hinnast natuke ükskõik ja pole peamine motivatsioon..
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.09.2022 07:26:12 vasta tsitaadiga

ZOTAC RTX 4090 Graphics Card Pictured
https://www.techpowerup.com/298784/zotac-rtx-4090-graphics-card-pictured

Paistab esimene tõsisem leke. FE pilt juba lekkis enne ja see on suht sama disainiga nagu Ampere. Võibolla veidi kõrgem 3.25 slot.
Kui juba karbid ja koos monteeritud jahutustega reas, siis tähendab, et launch pole enam väga kaugel.

EDIT:

NVIDIA GeForce RTX 4090 Launches In October, RTX 4080 In November In 16 GB 340W & 12 GB 285W Flavors
https://wccftech.com/nvidia-geforce-rtx-4090-launches-in-october-rtx-4080-in-november-in-16-gb-340w-12-gb-285w-flavors/

4090 järgmine kuu. 4080 ja 4080Ti ? Novembris.
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.09.2022 09:43:40 vasta tsitaadiga

Tomorrow kirjutas:
NVIDIA GeForce RTX 4090 Launches In October, RTX 4080 In November In 16 GB 340W & 12 GB 285W Flavors
https://wccftech.com/nvidia-geforce-rtx-4090-launches-in-october-rtx-4080-in-november-in-16-gb-340w-12-gb-285w-flavors/


Spoiler Spoiler Spoiler

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mauro
Kreisi kasutaja
mauro

liitunud: 24.04.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.09.2022 21:16:38 vasta tsitaadiga

See zotac näeb välja nagu budget disain 3.5 sloti suuruses.

Ja kaks 4080 mudelit erineva W? Tundub kahtlane. Tekitaks päris korraliku segaduse.
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
HPN
HV veteran
HPN

liitunud: 26.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.09.2022 21:47:37 vasta tsitaadiga

Eks paari nädala pärast on asi selge, et mis ja millal. Scalperid saavad bottidelt tolmu maha pühkida ja üle pika aja jälle pere toitmiseks raha teenima hakata. icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 48 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 47
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
trip
HV Guru
trip

liitunud: 15.03.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.09.2022 22:17:47 vasta tsitaadiga


Link
Kommentaarid: 406 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 303
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
heretic666
HV Guru
heretic666

liitunud: 13.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.09.2022 22:53:32 vasta tsitaadiga

Wtf indeed
Kurb uudis
Kommentaarid: 73 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.09.2022 00:16:36 vasta tsitaadiga

Väga üllatav uudis icon_eek.gif . Kindlasti mitte see mida keegi tahaks kuulda.
EVGA kvaliteet ei olnud alati tasemel. Eriti viimastel põlvkondadel kus nende kaartidel esines probleeme mida teistel ei olnud.
Ka minul suri kunagi kasutatuna ostetud EVGA 8800 GTS ära mis polnud enam garantii all. See on mul senini alles kusjuures (töötab aga nõuab ahjutamist).

Aga ma arvan, et üks asi milles kõik ühel nõul on on see, et EVGA kasutajatugi ja garantii oli tippklassist.
Ja vähemalt Kingpin kaartide näol nad tõesti hoolisid innovatsioonist.

Ainuke kes kingpin tasemele küündib Nvidia kaartide osas on Galax HOF seeria. Kahjuks Galax kui bränd ei ole teab mis tuntud ega soovitatud.
Kõik teised on enamuse smasstootjad kuigi nagu GN videost ka läbi käis, siis minevikus ASUS näiteks tegi huvitavaid kaarte.
Kahjuks Nvidiale ei meeldinud selline asi aga seetõttu me pole enam ammu näinud huvitavaid kaarte nagu MARS seeria või MSI Lightning seeria mis oleks ka oma nime väärt. Või AsRock Formula või Gigabyte sarnane tippmudel jne.

Kes selles süüdi on? Ma arvan, et mõlemad. EVGA samuti on süüdi sellest, et müüs suure kasumiga kaarte ja nüüd kus asjad lähevad kehvaks panevad ukse kinni.
Muidugi see pole esimene krüpto crash aga see on esimene kord kui see nõuab ohvri AIB näol.
Ma vähemalt loodan, et tegu pole väljapressimisega, et saada Nvidialt midagi.

Seda seetõttu, et EVGA väide, et nad üritavad kõik töölised alles jätta aga samas ei kavatse AMD ega Inteliga hakata koostööd tegema ei ole kuskilt otsast loogiline.
Kuidas sa saad need inimesed alles jätta kui sa enam ei tooda ühtegi kaarti ega sisene mingile uuele turule.
Pealegi EVGA'l juba on pikaajaline koostöö Inteliga emaplaatide osas ja hiljuti ka AMD-ga.
Kuigi GN väitel moodustavad emaplaadid ainult paar protsenti kasumist vs mitukümmend protsenti toidete osas ja ülejäänud kaartide osas.
Ja Kingpin vaevalt, et edasi jääb sinna kui nad enam kaarte ei tooda.

Ütleme nii, et see uudis oleks sama kui Sapphire AMD poolelt ütleks homme, et nad panevad uksed kinni.

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
HPN
HV veteran
HPN

liitunud: 26.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.09.2022 01:17:02 vasta tsitaadiga

Need protsendid olid vist ikka tulude kohta, mitte kasumi. Eraldi toodi välja, et kõrgeim kasum tuleb PSU-de müügist.

Kahju, et selline tegija mängust välja astub. thumbs_down.gif
Kommentaarid: 48 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 47
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Zonerman
HV veteran
Zonerman

liitunud: 03.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.09.2022 13:33:30 vasta tsitaadiga

Ei olnud minu jaoks üllatav. Juba see EVGA eu waitlist saaga oli nii absurdne enda kogemusest. Aga Steve GN rääkis olulise ära. 3080 ja üles kaartidega ei teeninud EVGA see aasta kasumit. Võrreldes muude tootegruppidega, kus kasum on palju palju suurem näiteks toiteplokid jne. Nvidiaga koostöö on juba ammu teada probleeme olnud ka teistel aga keegi ei tahtnud loobuda nendest tingimustest, mida Nvidia dikteerib. Eks näis kuidas EVGA'l edasi läheb kas saavad kasvada muudes tooteüksustes.
_________________
Sõim ja räuskamine läheb SIIA
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Viilutaja
HV Guru
Viilutaja

liitunud: 28.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.09.2022 13:56:27 vasta tsitaadiga

Zonerman kirjutas:
Ei olnud minu jaoks üllatav. Juba see EVGA eu waitlist saaga oli nii absurdne enda kogemusest. Aga Steve GN rääkis olulise ära. 3080 ja üles kaartidega ei teeninud EVGA see aasta kasumit. Võrreldes muude tootegruppidega, kus kasum on palju palju suurem näiteks toiteplokid jne. Nvidiaga koostöö on juba ammu teada probleeme olnud ka teistel aga keegi ei tahtnud loobuda nendest tingimustest, mida Nvidia dikteerib. Eks näis kuidas EVGA'l edasi läheb kas saavad kasvada muudes tooteüksustes.


Just mõtlesin ka seda, et kui EVEGA'l on müümata sadu tuhandeid eksemplari RTX30*0't, siis miks ei lastud hinda alla ja queue ka ju ei toiminud. Ütleks, et oma viga selles osas.
Kommentaarid: 226 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
HPN
HV veteran
HPN

liitunud: 26.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.09.2022 14:12:55 vasta tsitaadiga

Zonerman kirjutas:
Ei olnud minu jaoks üllatav. Juba see EVGA eu waitlist saaga oli nii absurdne enda kogemusest. Aga Steve GN rääkis olulise ära. 3080 ja üles kaartidega ei teeninud EVGA see aasta kasumit. Võrreldes muude tootegruppidega, kus kasum on palju palju suurem näiteks toiteplokid jne. Nvidiaga koostöö on juba ammu teada probleeme olnud ka teistel aga keegi ei tahtnud loobuda nendest tingimustest, mida Nvidia dikteerib. Eks näis kuidas EVGA'l edasi läheb kas saavad kasvada muudes tooteüksustes.


Hommikul just käisin nende EU veebipoe üle. 2 eelmiste seeriate low-end GPU-d ja mõned klaviatuurid ning hiired. Mitte midagi muud sealt hetkel osta ei ole võimalik. Graafikakaarte pole seal kunagi eriti saada olnud, aga nüüd on ka kõik muu kadunud.
Kommentaarid: 48 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 47
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.09.2022 15:51:11 vasta tsitaadiga

Jep nad hülgasid EU turu juba varem. Seega ma ei tunne mingit suurt kaotusvalu, et USA keskne tootja nüüd ära kadus.
_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rene p
HV veteran

liitunud: 05.11.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.09.2022 18:40:49 vasta tsitaadiga

Homme 18.00 saab siis ametlikku infot tulevaste kaartide kohta.
https://wccftech.com/watch-the-nvidia-geforce-rtx-40-gpu-unveil-geforce-beyond-livestream-here/
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 68
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pots4t4j4
HV Guru

liitunud: 14.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.09.2022 22:36:05 vasta tsitaadiga

siis vøib 3000 seeria prűgimáele viia
Kommentaarid: 493 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 401
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
heretic666
HV Guru
heretic666

liitunud: 13.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.09.2022 09:27:46 vasta tsitaadiga

pots4t4j4 kirjutas:
siis vøib 3000 seeria prűgimáele viia


Kui toiteplokk piisavalt võimas siis jah icon_lol.gif
Kommentaarid: 73 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 20.09.2022 09:39:38 vasta tsitaadiga

heretic666 kirjutas:
Kui toiteplokk piisavalt võimas siis jah icon_lol.gif
imelik ei hakka juba mingite lollakate kõlakate võimendamisest?

veidi tõesemana tunduvad lekked-kõlakad ütlevad, et 4080 tuleb 285w ja 345w, 4090 450w.
võrdluseks, 3080 on 320w, 3080 12gb/3080ti/3090 on 350w, ja 3090ti on 450w.
tundub suures plaanis drop-in sama seeria kraamile kui amperega võrrelda.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.09.2022 09:45:00 vasta tsitaadiga

londiste, Need on FE numbrid. AIB keeravad asjad üle võlli nagu tavaliselt, et teineteisega võidelda ja kiirem olla.
Juba 3090 omas 500W BIOS-i. Arvad tõesti, et 660W ei realiseeru mõnel AIB kaardil?

NVIDIA GeForce RTX 4090 Founders Edition has been pictured
https://videocardz.com/newz/nvidia-geforce-rtx-4090-founders-edition-has-been-pictured

Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 20.09.2022 09:55:14 vasta tsitaadiga

Tomorrow, see 660 on pigem too number, mida sa afteburnerist keerata saab. need piirid on väga suures osas sinna +50% kanti jäänud.
igasugused aib idiootsused ja overclockid on ju eraldi lugu.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Auron
HV Guru
Auron

liitunud: 19.08.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.09.2022 13:45:24 vasta tsitaadiga

Ilmselgelt ostavad ja üritavad mingit 3090 ultra giga high powwaa editionit jooksutada inimesed kellel on codegeni 450W toitekad icon_lol.gif

Ehk siis nüüd on kõigil neil HV'lastel kel kastis 1000W+ titaanium toide ka sellest rohkem tolku kui epeen teadmine.
Kommentaarid: 156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Zonerman
HV veteran
Zonerman

liitunud: 03.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.09.2022 14:58:15 vasta tsitaadiga

Korralik toide piisavalt suure max võimsusega ei tähenda, et sellest pole tolku. Endal juba alguset peale 850W Be quiet dark kuigi isegi kellatuna on kogu masina voolutarve umbes pool sellest heal juhul mängimisel. Sellegipoolest on efektiivsus oluline ning suurema võimsusega toide ei pea rügama palju tööd ja jääb sinna 50-60% kanti, mis on ideaalne ka toite vent ei pea huugama.
Siiski räägime olulisest ehk, palju see lisavõimsus uuel seerial hakkab tuba kütma. Odava fiks hinanga pole probleemi elektriga kütta tuba, kuid sellegipoolest ei saa pead liiva alla panna. Mõnele on täitsa ok, et video võtab ise juba 350w +... räägin siin true 4080 16gb mitte sellest nuditud 12gb mis tegelikult peaks olema 4070Ti seeria aga see on Nvidia müügitaktika.

Enam tõenäoliselt Jensen oma uut üllitist AHJUST välja ei võta, muidu oleks hea iroonia... Eks varsti näeme.

_________________
Sõim ja räuskamine läheb SIIA
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Auron
HV Guru
Auron

liitunud: 19.08.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.09.2022 15:50:30 vasta tsitaadiga

Zonerman kirjutas:
Korralik toide piisavalt suure max võimsusega ei tähenda, et sellest pole tolku. Endal juba alguset peale 850W Be quiet dark kuigi isegi kellatuna on kogu masina voolutarve umbes pool sellest heal juhul mängimisel. Sellegipoolest on efektiivsus oluline ning suurema võimsusega toide ei pea rügama palju tööd ja jääb sinna 50-60% kanti, mis on ideaalne ka toite vent ei pea huugama.
Jonnyguru on ammu debunkind selle "ei pea siis rügama tööd" müüdi justnagu selleks oleks vaja 50% võimsusvaru. Vendi teema on iseasi ja samuti on mõistetav, et kui oled harjund soetama suht high end kraami siis võtadki selle varuga, et juhul kui järgmine gen oluliselt näljasem.



Zonerman kirjutas:
Siiski räägime olulisest ehk, palju see lisavõimsus uuel seerial hakkab tuba kütma. Odava fiks hinanga pole probleemi elektriga kütta tuba, kuid sellegipoolest ei saa pead liiva alla panna.

Me räägime mängukaartidest millel aint kaardi hind on kallim kui tavainimese või tavamänguri terve kompleki hind. Rääkida 3090 puhul elektritarbimisest on sama naeruväärne kui Ferrari ostjad arutaks, et uus mudel võtab 2 litra sajale rohkem - ei saa pead liiva alla panna - jääb vist seetõttu ostmata icon_lol.gif
Kommentaarid: 156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Zonerman
HV veteran
Zonerman

liitunud: 03.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.09.2022 17:23:25 vasta tsitaadiga

Oh seda irooniat võrrelda GPU koguseid mida müüakse miljonites vs ferrarisid. No leidsin ka viisi kuidas võrrelda. Ma usun, et sinu jaoks ei olegi vahet ja oled ka õnnelik oma 3090 üle. Valikud on olemas see et sul poogen on, ei tähenda et väga paljud teevad valikuid teistel kaalutlustel. icon_biggrin.gif
_________________
Sõim ja räuskamine läheb SIIA
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Auron
HV Guru
Auron

liitunud: 19.08.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.09.2022 17:56:11 vasta tsitaadiga

Zonerman kirjutas:
Oh seda irooniat võrrelda GPU koguseid mida müüakse miljonites vs ferrarisid. No leidsin ka viisi kuidas võrrelda. Ma usun, et sinu jaoks ei olegi vahet ja oled ka õnnelik oma 3090 üle. Valikud on olemas see et sul poogen on, ei tähenda et väga paljud teevad valikuid teistel kaalutlustel. icon_biggrin.gif


Mõte on sama, tegu on omas segmendis tipp high end tootega mille igasugu kulud on alati suuremad. Üldjuhul paneb toote hind asjad paika - kes jaksab osta jaksab ka pidada.
Kommentaarid: 156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Zonerman
HV veteran
Zonerman

liitunud: 03.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.09.2022 18:05:22 vasta tsitaadiga

Ma ei viitsi sinuga vaielda Auron. Ei ole nõus selle argumendiga anyway. Paljud saaksid osta ja pidada 3090 aga ei pea seda mõistlikuks hinna poolest ja muudel põhjustel. Aga see on nüüd vana seeria tänasest icon_smile.gif


Live algas

Link

_________________
Sõim ja räuskamine läheb SIIA
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Killhoven
OC`er
Killhoven

liitunud: 05.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 20.09.2022 18:25:30 vasta tsitaadiga

Tohoh, 4090 vs 3090Ti - 2x rasterization perf ja 4x RT perf vs Ampere, väidetavalt thumbs_up.gif
4090 1599$, 4080 16GB 1199$, 4080 12GB 899$.
4080 (16GB?) vs 3080Ti - 2x rasteri perfj ja 3x RT perf, väidetavalt.

_________________
Foorumis on ühe lolli kohta kümme tarka, nii et jõud on enam-vähem võrdsed.™
Kommentaarid: 409 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 351
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.09.2022 18:26:33 vasta tsitaadiga

Ja Nvidia näitab taas, mida tähendab aju kasutamine brute force'i asemel. RTX Remix on midagi, mis muudab kapitaalselt modding scene'i ja vanade mängude mängimist.
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mauro
Kreisi kasutaja
mauro

liitunud: 24.04.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.09.2022 18:28:21 vasta tsitaadiga

Nvidia hinnad on 2 aastat minevikus.
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
labidas
HV veteran
labidas

liitunud: 24.05.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.09.2022 18:30:43 vasta tsitaadiga

Täpselt nagu spekuleeritud. Huvitav, kuidas ta kiirelt sellest revealist üle lasi. TDP pohhui. Ja noh, RTX3060/70/80 teile luuseritele, kes te RTX4080/90 osta ei jõua icon_lol.gif Aga nüüd räägime omniverse'ist, lol. *väidetavalt on see 12GB 4080 palju väiksema kiibiga, kui 16gb 4080. Seda ta ka ei maininud. Äkki siis pole?
_________________
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mauro
Kreisi kasutaja
mauro

liitunud: 24.04.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.09.2022 18:41:46 vasta tsitaadiga

https://www.nvidia.com/en-eu/geforce/graphics-cards/compare/#page_section_textparda0a7d10_8526_4e42_967e_717aef348a72

Ehks siis need kiibid mis quality controlli ei läbinud ja oleks muidu 4070 tehtud müüakse nüüd 4080 12gb pähe maha.
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
labidas
HV veteran
labidas

liitunud: 24.05.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.09.2022 18:42:56 vasta tsitaadiga

mauro, nVidia on ikka haigelt valelik ettevõte küll.
_________________
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mauro
Kreisi kasutaja
mauro

liitunud: 24.04.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.09.2022 18:44:48 vasta tsitaadiga

"Gaming PC with RTX 4080" Scamme hakkab nagu seeni peale vihma tulema.
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.09.2022 18:49:56 vasta tsitaadiga

labidas kirjutas:
Täpselt nagu spekuleeritud. Huvitav, kuidas ta kiirelt sellest revealist üle lasi. TDP pohhui. Ja noh, RTX3060/70/80 teile luuseritele, kes te RTX4080/90 osta ei jõua icon_lol.gif Aga nüüd räägime omniverse'ist, lol. *väidetavalt on see 12GB 4080 palju väiksema kiibiga, kui 16gb 4080. Seda ta ka ei maininud. Äkki siis pole?


Kogu info on ametlikus materjalis olemas. Miks peaks CEO rääkima midagi TDP'st presekal, mis pole mõeldud isegi otseselt gamerkaartide tutvustamiseks?

https://videocardz.com/newz/nvidia-introduces-geforce-rtx-4090-4080-series-rtx-4090-launches-october-12th-for-1599-usd
---

DLSS 3 on Lovelace-exlusive: https://www.globenewswire.com/news-release/2022/09/20/2519483/0/en/NVIDIA-Introduces-DLSS-3-With-Breakthrough-AI-Powered-Frame-Generation-for-up-to-4x-Performance.html
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
trip
HV Guru
trip

liitunud: 15.03.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.09.2022 18:53:19 vasta tsitaadiga

1600 usd pmst 2k€ eu hind, meh thumbs_down.gif
Kommentaarid: 406 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 303
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.09.2022 18:55:24 vasta tsitaadiga

labidas kirjutas:
mauro, nVidia on ikka haigelt valelik ettevõte küll.


Nõus, täielikud moraalsed värdjad. Annavad 900 raha eest ära sõltuvalt olukorrast sama kiire, kuni mitu korda kiiremini toimetava kaardi vs 2k alla müüdavad kaardid, mis hetkel poes. How the dare they?!

Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kala1
Kreisi kasutaja
kala1

liitunud: 02.12.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.09.2022 18:56:35 vasta tsitaadiga

EU hinnad icon_razz.gif
https://www.nvidia.com/de-at/geforce/graphics-cards/40-series/rtx-4090/
https://www.nvidia.com/de-at/geforce/graphics-cards/40-series/rtx-4080/

_________________
M: LG 29wk500-p
The German soldier has impressed the world, however the Italian Bersagliere soldier has impressed the German soldier.
Kommentaarid: 52 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 48
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
labidas
HV veteran
labidas

liitunud: 24.05.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.09.2022 18:59:12 vasta tsitaadiga

Scart, nvidioot tuvastatud icon_lol.gif aga ega see kedagi üllata.
_________________
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.09.2022 19:01:09 vasta tsitaadiga

Väga kummaline segmentatsioon. Või no mitte kummaline kui eesmärk on suunata ostjad kohe 4090 peale.
Salididel ei toodud 4080 välja kahe eraldi mudelina. Justkui 900 maksab 12GB mudel ja 1200 maksab 16GB mudel.
Tegelikkuses kasutab 12GB hoopis AD104 kivi koos 7700 tuumaga. Vs 16GB mudel mis kasutab AD103 9700 tuumaga.

Hinnavahe 4080 16GB ja 4090 vahel on ainult 400 aga perf vahe on koguni 6600 tuuma mis on pmst 12GB 4080 ise juba.
Eesmärk on selgelt suunata potentsiaalsed 16GB 4080 ostjad hoopis 4090 peale. Hinna ja perf vahe ei ole paigas.

Arvestades perf vahet 4090-ga peaks 16GB 4080 maksma palju vähem kui väljakäidud 1200.
Ja 12GB 4080 on lihtsalt ümbernimetatud 4070 millele on lisatud 400 juurde.

Õiglased hinnad mis arvestavad ka perfiga oleks midagi sellist:
4080 12G: 500
4080 16G: 800
4090 24G: 1600

Aga ilmselgelt on neid vaja müüa palju 3080/TI ja 3090/TI mudeleid alla 900.
Seetõttu me ei näe ka see aasta 4060 ja 4070 mudeleid.

EU hinnad nagau tavaliselt on koorimine:
4080 12G: 1100
4080 16G: 1500
4090 24G: 2000
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
HPN
HV veteran
HPN

liitunud: 26.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.09.2022 19:02:03 vasta tsitaadiga

kala1 kirjutas:
EU hinnad icon_razz.gif
https://www.nvidia.com/de-at/geforce/graphics-cards/40-series/rtx-4090/
https://www.nvidia.com/de-at/geforce/graphics-cards/40-series/rtx-4080/


AIB 4070... oh vabandust 4080 12GB... hinnad algavad siis sealt 1300€ pealt. icon_lol.gif
Kommentaarid: 48 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 47
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.09.2022 19:02:29 vasta tsitaadiga

labidas kirjutas:
Scart, nvidioot tuvastatud icon_lol.gif aga ega see kedagi üllata.


Ega ma ei eeldanudki, et inimesed midagi väärtusest aru saavad. Ma maksin oma 3080'e eest 1100 ja sain oma raha eest enam kui oodata oskasin.
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.09.2022 19:05:42 vasta tsitaadiga

HPN kirjutas:
kala1 kirjutas:
EU hinnad icon_razz.gif
https://www.nvidia.com/de-at/geforce/graphics-cards/40-series/rtx-4090/
https://www.nvidia.com/de-at/geforce/graphics-cards/40-series/rtx-4080/


AIB 4070... oh vabandust 4080 12GB... hinnad algavad siis sealt 1300€ pealt. icon_lol.gif

The more you buy, the more you save icon_lol.gif

Scart kah juba tegemas damage limitationit siin icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Auron
HV Guru
Auron

liitunud: 19.08.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.09.2022 19:09:57 vasta tsitaadiga

Noh tegelt kõrgete MSRP hindadega on see jama, et need ju ei kuku enne kui antud kaardid nö. vanaks saavad ja uus gen peale tuleb - ehk suht kivisse raiutud hinnad icon_neutral.gif
Kommentaarid: 156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.09.2022 19:10:48 vasta tsitaadiga

Tomorrow kirjutas:

Scart kah juba tegemas damage limitationit siin icon_rolleyes.gif


Täpselt nii. Minu postitused muudavad kogu Eesti rahva suhtumist Nvidiasse ja panevad 12ndal tormama igasse heasse arvutipoodi, et viia koju kaks 4090't. Tore, et keegi ei märganud, mida Remix võimaldab ja mis moodi see on quite literally gamechanger.
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Zonerman
HV veteran
Zonerman

liitunud: 03.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.09.2022 19:13:56 vasta tsitaadiga

trip kirjutas:
1600 usd pmst 2k€ eu hind, meh thumbs_down.gif


Kusjuures mina vaatasin teisest otsas. 4090 hind on ainus, mis meikib senssi JUHUL kui reaalselt ka nende väidetud ka vastab tõele. Kuid 4080 täielik pettumus hinna osas. Tegelik 4080 16gb maksab 1200.- on ikka ajuvaba küll. Eks retail hinnad tulevad omakorda veel kõrgemad, mis tähendab, et letil on 4080 sinna 1500 kanti kui hästi läheb meie eurosajuusis.

_________________
Sõim ja räuskamine läheb SIIA
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  Videokaardid / Monitorid / TV »  nVidia Lovelace (AD102/AD103/AD104/AD106/AD107) mine lehele eelmine  1, 2, 3, ... 33, 34, 35  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.