Avaleht
uus teema   vasta Raud »  Kõvad kettad »  KÕVAKETTAD (HDD) - Statistika, Võrdlus, Testid, Soovitused, Info märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 80, 81, 82 ... 86, 87, 88  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
lutsukala
HV vaatleja

liitunud: 06.10.2011




sõnum 16.09.2022 16:06:24 vasta tsitaadiga

intenso on selles osas natuke parem, et lubab enne hävingut vähemalt suurema osa andmetest kuhugi ümber kopeerida, juhul kui satud parasjagu õigel ajal jaole icon_lol.gif
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.09.2022 07:58:03 vasta tsitaadiga

Need mul ei jõudnud andmeid saada. Üks töötas kaks päeva ja teine ei suutnud installil partitsiooni luua.
_________________
Kontrollitud ja hooldatud sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi akut, klaviatuuri ja laadijat. 5213582 - helista.
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ufo56
HV Guru
ufo56

liitunud: 18.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.09.2022 02:41:32 vasta tsitaadiga

tsitaat:

mul pole arveid

suvaline OÜ nimi + https://www.arvetehas.ee/ ja edasi kuhu tarvis

_________________
 Lae pildid -> pilt.io
Kommentaarid: 79 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.09.2022 08:48:44 vasta tsitaadiga

Ma olen sellega ka rmad teinud mille ise välja saadan. Küll ma saan.
_________________
Kontrollitud ja hooldatud sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi akut, klaviatuuri ja laadijat. 5213582 - helista.
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Zonerman
HV veteran
Zonerman

liitunud: 03.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.10.2022 14:27:08 vasta tsitaadiga

Vaatasin ka seda listi failure rates. Mingi teema on nende exos mudelitega, millega on failure rate'id. Endal Ironwolf pro juba paar aastat 24/7 ja ei mingeid probleeme. Seal listis ei olnud ka neid mudeleid märgitud.
_________________
Sõim ja räuskamine läheb SIIA
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 08.10.2022 14:18:16 vasta tsitaadiga

8TB NAS-i valida, siis mida eelistada?

IronWolf Pro - https://www.hinnavaatlus.ee/1531602/seagate-ironwolf-pro-nas-hdd-rescue-8tb/
Hitachi Ultrastar 7K8 - https://www.hinnavaatlus.ee/1238759/hitachi-ultrastar-7k8-35-8tb/
Western Digital Red Pro- https://www.hinnavaatlus.ee/1210415/western-digital-red-pro-35-8tb-sata3/

_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
Kommentaarid: 169 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
haldz
HV veteran
haldz

liitunud: 29.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.10.2022 17:19:07 vasta tsitaadiga

bladerunner kirjutas:
8TB NAS-i valida, siis mida eelistada?

IronWolf Pro - https://www.hinnavaatlus.ee/1531602/seagate-ironwolf-pro-nas-hdd-rescue-8tb/
Hitachi Ultrastar 7K8 - https://www.hinnavaatlus.ee/1238759/hitachi-ultrastar-7k8-35-8tb/
Western Digital Red Pro- https://www.hinnavaatlus.ee/1210415/western-digital-red-pro-35-8tb-sata3/


Ise kasutan 4x8Tb
https://www.hinnavaatlus.ee/1527850/seagate-exos-7e8-st8000nm000a-8tb/

Power save seaded kinni keeratud firmwares. Rahul, aga häält teevad õnneks teises ruumis.

Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 153 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 138
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.10.2022 19:19:26 vasta tsitaadiga

bladerunner kirjutas:
8TB NAS-i valida, siis mida eelistada?

IronWolf Pro - https://www.hinnavaatlus.ee/1531602/seagate-ironwolf-pro-nas-hdd-rescue-8tb/
Hitachi Ultrastar 7K8 - https://www.hinnavaatlus.ee/1238759/hitachi-ultrastar-7k8-35-8tb/
Western Digital Red Pro- https://www.hinnavaatlus.ee/1210415/western-digital-red-pro-35-8tb-sata3/

Puht vastupidavuse osas valiks kindlasti HC320 (see Hitachi nimi seal on ammune jäänuk, kuna WD ostis nende HDD tootmise juba ammu ära ja vahepeal oli see HGST nime all. Nüüd WD)
Samas teised kaks on spetsiifiliselt NAS suunitlusega kettad mis tähendab ilmselt madalamat müra ja väiksemat voolutarbivust.
Seagate ma ei usalda ja Red Pro on lihtsalt milking (pole mingit põhjust miks kehvemate perf speccidega Red Pro peaks maksma rohkem kui HC seeria).
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
skyTronic
Kreisi kasutaja

liitunud: 01.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.10.2022 20:08:16 vasta tsitaadiga

Tomorrow kirjutas:
Red Pro on lihtsalt milking (pole mingit põhjust miks kehvemate perf speccidega Red Pro peaks maksma rohkem kui HC seeria).

Spekuleerin, et tavakasutajale on garantii kindlam Red Pro-ga. Aga ise kasutan ka soodsaid HC seeria kettaid.
Kommentaarid: 49 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 48
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.10.2022 21:24:09 vasta tsitaadiga

bladerunner kirjutas:
8TB NAS-i valida, siis mida eelistada?

IronWolf Pro - https://www.hinnavaatlus.ee/1531602/seagate-ironwolf-pro-nas-hdd-rescue-8tb/
Hitachi Ultrastar 7K8 - https://www.hinnavaatlus.ee/1238759/hitachi-ultrastar-7k8-35-8tb/
Western Digital Red Pro- https://www.hinnavaatlus.ee/1210415/western-digital-red-pro-35-8tb-sata3/
Vali mida tahad, perse lähevad nad kõik ühel hetkel, olenemata logost ja tootja reklaamijutust. Või kui RAIDi teed, siis võtagi erinevate tootjate mudelid.
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Zonerman
HV veteran
Zonerman

liitunud: 03.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.10.2022 01:19:19 vasta tsitaadiga

bladerunner kirjutas:
8TB NAS-i valida, siis mida eelistada?

IronWolf Pro - https://www.hinnavaatlus.ee/1531602/seagate-ironwolf-pro-nas-hdd-rescue-8tb/
Hitachi Ultrastar 7K8 - https://www.hinnavaatlus.ee/1238759/hitachi-ultrastar-7k8-35-8tb/
Western Digital Red Pro- https://www.hinnavaatlus.ee/1210415/western-digital-red-pro-35-8tb-sata3/


Endal mul ongi just 4x8TB Seagate mitu aastat juba NAS's töötavad laitmatult ja kiirus hea. Kui kindlust tahad, siis Seagate. Hitachi osas mul kogemusi pole Nas ketaste osas.

Siin on testid WD ja Seagate ketaste vahel https://nascompares.com/2022/07/06/wd-red-pro-vs-seagate-ironwolf-pro-vs-synology-hat5300-hard-drives-which-should-you-buy-in-2022-2023/

_________________
Sõim ja räuskamine läheb SIIA
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.11.2022 13:58:46 vasta tsitaadiga

Just siis kui mul vaja pole icon_biggrin.gif
Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.11.2022 15:37:10 vasta tsitaadiga

Seagate claims Mach.2-enabled Exos 2X18 is the world's fastest hard disk
https://www.techspot.com/news/96662-seagate-claims-mach2-enabled-exos-2x18-world-fastest.html

14TB mis on saadaval ainult SAS liidesega hetkel:
https://geizhals.eu/seagate-exos-x-2x14-14tb-st14000nm0081-a2460327.html?hloc=at&hloc=de&hloc=eu&hloc=pl&hloc=uk

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Rauno266
Kreisi kasutaja

liitunud: 03.07.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 22.11.2022 12:15:35 vasta tsitaadiga

Liiguvad jutud, et 20TB Elements kettad on firmware lockitud kui ära shuckida. Sisuliselt kauplevad SATA kontrollerilt omale SATA I ühenduse ja jäävad kiiruse osas piiratuks ca 140MB/s peale.
Kommentaarid: 45 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 41
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ufo56
HV Guru
ufo56

liitunud: 18.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.11.2022 13:34:06 vasta tsitaadiga

Rauno266 kirjutas:
Liiguvad jutud, et 20TB Elements kettad on firmware lockitud kui ära shuckida. Sisuliselt kauplevad SATA kontrollerilt omale SATA I ühenduse ja jäävad kiiruse osas piiratuks ca 140MB/s peale.


https://www.reddit.com/r/DataHoarder/comments/z18jao/end_of_shucking_wd_elements_20tb_speed_firmware/


Meil siin kui Saksa Amazonist tellida on väline 18-20tb ketas sama hinnaga kui Exos või WD HC seeria

_________________
 Lae pildid -> pilt.io
Kommentaarid: 79 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.11.2022 13:36:55 vasta tsitaadiga

Väline ~350€: https://www.amazon.de/-/en/Elements-External-Compatible-Additional-Shockproof-black/dp/B09TYZCN61
Sisemine ~485€: https://www.amazon.de/-/en/Western-Digital-7200RPM-512MB-Internal/dp/B09QFV1HNZ/
HC560 meil ~400€: https://www.hinnavaatlus.ee/2312813/western-digital-ultrastar-dc-hc560-20tb-wuh722020ale6l4/

_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.11.2022 15:40:07 vasta tsitaadiga

18TB alternatiiv, mida ei pea shuckima. Enne oli ~310 eur eest saadaval, tasuta transa.



viimati muutis SKG 22.11.2022 15:47:35, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.11.2022 15:45:44 vasta tsitaadiga

Jah, ent 18TB... ja sellise ostsin aasta alguses juba ~300-ga.

EDIT: vaatasin üle, 309€ delivered.

EDIT: ufo56, kui 20TB selles hinnas näed kuskil, võid teada anda. Shuckida ei viitsi, kui seal mingi tüütu gimp külge poogitud, varasemalt olen edukalt shuckinud ja vajadusel ka Kapton teibiga pin-i katnud, et toimiks icon_lol.gif

_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.11.2022 15:49:25 vasta tsitaadiga

Voib kasutada ka SATA uleminekut, kus 3,3V puudub/eemdaldatud, siis pole vaja ketast teipida.
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.11.2022 15:58:09 vasta tsitaadiga

Üleminekud muarust hullemad valikud. Teipimine polnud nii hull.

Aga nüüd selle viimase jama osas tundub, et ei viitsi jageleda, kui sunnitakse otse liidesest SATA1 peale icon_lol.gif

_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.11.2022 16:22:18 vasta tsitaadiga

Teip on ka proovitud. Mulle sobib adapter paremini, kuna see teip tuleb sealt klemmi pealt ara, juhul kui on vaja toitekaabel eemdaldada, et ketas umber tosta voi kastis kaableid liigutada.
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 22.11.2022 18:10:39 vasta tsitaadiga

ot:
Jah, pole olemas maailmas asja mida makroflexi, toruteibi või jopptvõimatiga ei annaks parandada icon_lol.gif

_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
Kommentaarid: 169 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ufo56
HV Guru
ufo56

liitunud: 18.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.11.2022 19:51:41 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Shuckida ei viitsi, kui seal mingi tüütu gimp külge poogitud

Justkui ei oleks viga midagi, keegi redditis pingutas üle vaid.


_________________
 Lae pildid -> pilt.io
Kommentaarid: 79 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
alartt
HV kasutaja

liitunud: 05.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.12.2022 17:09:01 vasta tsitaadiga

Hey targad mis te sellest kettast arvate https://www.1a.ee/p/kovaketas-hdd-seagate-barracuda-st8000dm004-3-5-8-tb/97?cat=2va&index=11
Peab 10 aastat vastu või läheb mõne aastaga prügimäele? Kodus kasutamiseks.
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 33
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kristoferr
HV Guru
Kristoferr

liitunud: 26.11.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.12.2022 17:15:00 vasta tsitaadiga

See vastupidavus on kohvipaksu pealt ennustamine. Muidu OK asi.
Tähtsaid andmeid tuleb alati varundada, sest hdd puhul ei ole küsimus "kas" vaid "millal" otsad annab.

_________________
Liitu Opencode Go soodsa coding plaaniga ja saa 5€ soodust!
Liitu Wise'ga!
Kommentaarid: 267 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 218
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Bunny
HV kasutaja
Bunny

liitunud: 02.09.2018



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.01.2023 17:31:03 vasta tsitaadiga

Kaua HDD üldse elavad ? Mul üks WD Caviar Blue 1TB (WD10EALX-009BA0) on juba 45,5k tundi tiksunud ja Toshiba 2TB (DT01ACA200) 31k tundi, ei mäletagi millal sai neid soetatud. Mõlemad kettad on mõeldud failide hoiustamiseks/allalaadimiseks. CDI näitab, et olek on hea veel. Äkki peaks välja vahetama mingi SSD WD Red vastu?
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 0
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kaabakas
HV veteran
kaabakas

liitunud: 01.04.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.01.2023 17:34:07 vasta tsitaadiga

Mõni elab kakskümmend aastat, mõni kakskümmend tundi. Backblaze statistikat võid ju uurida, aga sellest pole liiga palju kasu, kui sulle mõni must lammas satub.

Kui sul kettad probleemideta töötanud on, siis pigem ma ei kisuks neid. Sulle joppasid töökindlad eksemplarid ja uut ketast ostes veeretad täringuid uuesti. Smartil tasub muidugi silma peal hoida, aga igat surma sealt ette ei näe.

Kui sa muretsed andmete säilimise pärast, siis tuleb hoopis backupid korraldada endale. Varem või hiljem sureb iga kõvaketas ära, ja millal ta seda teeb, on ennustamatu. Sel hetkel kui ketas kutu on, on hilja muretseda. Minu kogemus ütleb, et ega inimene sellest enne aru ei saa, kui ta korra selle laksu kätte saab.

_________________
Mida Ott ei õpi, seda Egon ei tea.
Kommentaarid: 106 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 96
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Bunny
HV kasutaja
Bunny

liitunud: 02.09.2018



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.01.2023 17:39:50 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Kui sa muretsed andmete säilimise pärast, siis tuleb hoopis backupid korraldada endale.

Selle jaoks on eraldi SSD mis pole arvutiga ühendatud, tavaliselt enne suurt OS update teen alati backupi ära. HHD-l hoian põhiliselt filmid/seriaalid, OS on eraldi SSD peal ja mängud samuti 2-el eraldi SSD-l.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 0
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.01.2023 02:52:18 vasta tsitaadiga

Kettad RAID1-s pluss backup pilve ja/või offline ketta peale on enamvähem hea lahendus.
Meelerahuks tasub RAID1 jaoks alati üks samasugune ketas riiulis hoida et saaks kohe uue panna kui üks sureb... säästab natuke närve kuna vähendab tõenäosust, et backupist taastama peab hakkama.
Aga kui HDD toimib, siis toimib. Mul on ka mõned 10+ aastat toiminud. Lihtsalt mingi hetk otsad annab ja selleks hetkeks peab valmis olema.
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sama123
HV veteran

liitunud: 20.03.2009




sõnum 13.01.2023 10:06:14 vasta tsitaadiga

Selline ketserlik mõte tekkis, et win 95-98 aegadel olid HDD 1-4GB ja sinna ka mahtus kontori tarkvara faile ja autocad faile piisavalt. Doc failid ja dwg failid on mingi 30a suurenenud palju kordi, samas aga sisu mis neis on pole suures osas muutunud. Kui enne oli täiskirjutatud leht siis on seda ka praegu.
Kommentaarid: 23 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 22
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mnator
HV Guru

liitunud: 18.10.2007




sõnum 13.01.2023 10:13:06 vasta tsitaadiga

sama123 kirjutas:
Selline ketserlik mõte tekkis, et win 95-98 aegadel olid HDD 1-4GB ja sinna ka mahtus kontori tarkvara faile ja autocad faile piisavalt. Doc failid ja dwg failid on mingi 30a suurenenud palju kordi, samas aga sisu mis neis on pole suures osas muutunud. Kui enne oli täiskirjutatud leht siis on seda ka praegu.
tol ajal oli palju infot esitatud n.ö. bitilipuna, mis nüüd enamjaolt esitatakse sõnadena
nende bitilippude lahtidešifreerimiseks pidi vastav tabel kõrval võtta olema
mugavusküsimus
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.01.2023 10:15:10 vasta tsitaadiga

kontoritarkvara failid ei ole nii oluliselt suurenenud. küll aga on neis tihti sisu rohkem, just igasuguseid pilte vms meediat.
dwg peaks olema keskmiselt võttes oluliselt suurenenud aga nende puhul on ka sisu oluliselt rohkem.

mingeid kontoridokumente mahutab ka praegu 1-4gb peale küll ja veel.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.01.2023 21:19:19 vasta tsitaadiga

https://geizhals.eu/seagate-exos-x-2x18-16tb-st16000nm0092-a2883005.html?hloc=at&hloc=de&hloc=eu&hloc=pl&hloc=uk
https://gzhls.at/blob/ldb/1/1/4/e/bb5681895e271b32111dbdb044609f3c19d9.pdf

Seagate järgmine Mach 2 ketas siis saadaval. Umbes 2x kiirem kui tavalised kettad ja üsna SATA piiri lähedal kiiruse poolest. Umbes 550MB/s. Tavalised kettad on kuskil 290MB/s kandis.
Hind on muidugi krõbe 16TB kohta ja nimi on veider, sest 2x18 jätab mulje just kui oleks 18TB ketas.

Võrdluseks, et isegi WD 22TB ketas on odavam aga need kellel miskipärast on HDD-st vaja rohkem kiirust kätte saada on valik nüüd. Võrdluseks, et umbes sama raha eest saab 8TB SATA SSD salvestusruumi või 4TB PCIe 4.0 M.2 SSD.

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kristoferr
HV Guru
Kristoferr

liitunud: 26.11.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.01.2023 09:59:36 vasta tsitaadiga

Nojah, hind on alustuseks ikka väga krõbe. Eks läheb mõned aastad kuni normaliseerub. Huvitav oleks lugeda kuidas mõni suur andmekeskus selliste ostmise kulusid/tulusid põhjendaks. Ma pakun, et neid väga ei tõmba, sest kui kiirused on kriitilise tähtsusega, siis lahendatakse probleem ikkagi SSD'ga.
Võib-olla voogedastuse serverid, mis suuri faile kiiresti ketrama peavad, oleks mõeldav, aga ikkagi mitte selle $/TB hinnaga.

_________________
Liitu Opencode Go soodsa coding plaaniga ja saa 5€ soodust!
Liitu Wise'ga!
Kommentaarid: 267 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 218
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.01.2023 18:26:57 vasta tsitaadiga

Kristoferr, https://www.storagereview.com/news/seagate-exos-2x14-doubles-iops-for-microsoft
_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
lutsukala
HV vaatleja

liitunud: 06.10.2011




sõnum 26.01.2023 18:42:07 vasta tsitaadiga

see 2*x millegipärast vist ikka ei selgita, miks seagate kettad kõik jube kiirelt otsa saavad icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mnator
HV Guru

liitunud: 18.10.2007




sõnum 26.01.2023 18:51:25 vasta tsitaadiga

lutsukala kirjutas:
see 2*x millegipärast vist ikka ei selgita, miks seagate kettad kõik jube kiirelt otsa saavad icon_rolleyes.gif
sul on tõsine ebaklapp lihtsalt selle firmaga siis icon_wink.gif
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.01.2023 18:54:14 vasta tsitaadiga

Mnator, ta pole ainus, meriväravatest hullem kogemus on mul olnud ainult Samsungiga.
Sisuliselt võis seda kalendrina kasutada, täpselt 3 kuud ja ketas hakkas kolisema ja kaotas data ära.
Vahetati garantiis välja, uuega sama nali, peale kuuendat ketast sai siiber… icon_lol.gif

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.01.2023 20:13:53 vasta tsitaadiga

Etz kirjutas:
Kristoferr, https://www.storagereview.com/news/seagate-exos-2x14-doubles-iops-for-microsoft

Seda ma ei linkunud, kuna saadavus on kadunud. Maksis veidi alla 400€.
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.01.2023 20:54:14 vasta tsitaadiga

lutsukala kirjutas:
see 2*x millegipärast vist ikka ei selgita, miks seagate kettad kõik jube kiirelt otsa saavad icon_rolleyes.gif

Laiem statistika seda vaidet ei toeta. Ebaonn sul siis.
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.01.2023 21:19:56 vasta tsitaadiga

SKG kirjutas:
lutsukala kirjutas:
see 2*x millegipärast vist ikka ei selgita, miks seagate kettad kõik jube kiirelt otsa saavad icon_rolleyes.gif

Laiem statistika seda vaidet ei toeta. Ebaonn sul siis.

BackBlaze statistikas on Seagate kettad ikka suurema AFR-ga tavaliselt kui ülejäänud. Nii kvartali kui eluea tabelites.
https://www.backblaze.com/blog/backblaze-drive-stats-for-q3-2022/


Seagate'l on viis ketast millel üle 3% AFR samas kui Toshibal on neid ainult üks ja WDC/HGST puuduvad sellised. Halvim on üks veidi alla 3%.
Samuti TOP10 kõige väiksema AFR% ketaste tabelis on ainult kaks Seagate mudelit 0,8% ja 1,0% peal vastavalt samas kui WDC/HGST domineerib tabeli esiotsa kõige vastupidavamate mudelitega.
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.01.2023 23:49:31 vasta tsitaadiga

Tomorrow, olen kursis, kuid väide oli midagi muud.
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sama123
HV veteran

liitunud: 20.03.2009




sõnum 27.01.2023 00:08:41 vasta tsitaadiga

Odava otsa kettad ei saagi mingid ülimalt töökindlad olla. Aga vanad seagate kettad on OK. Draiv - Seagate FA GoFlex Desk (NA0JB195) [2794 GB] D: on üle 6a töötanud ja järsku isegi rohkem, bad sektorid puuduvad. Uuem on 18TB ja alles hiljuti mingi 350EUR eest soetatud, sellel aga töötunde vähe ja veel midagi ei tea
Kommentaarid: 23 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 22
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mnator
HV Guru

liitunud: 18.10.2007




sõnum 27.01.2023 08:52:18 vasta tsitaadiga

Etz kirjutas:
Mnator, ta pole ainus, meriväravatest hullem kogemus on mul olnud ainult Samsungiga.
Sisuliselt võis seda kalendrina kasutada, täpselt 3 kuud ja ketas hakkas kolisema ja kaotas data ära.
Vahetati garantiis välja, uuega sama nali, peale kuuendat ketast sai siiber… icon_lol.gif
ja minul kogemata kombel on western digital see kelle tehtuid on mitu õhtale läinud (ja seejuures väga järsult) ning mereväravad on kestnud
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kristoferr
HV Guru
Kristoferr

liitunud: 26.11.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.01.2023 09:13:20 vasta tsitaadiga

Seepärast ongi vaja vaadata andmekeskuste statistikat, mitte oma üksikjuhtumeid. icon_smile.gif
See statistika näitab, et kõik tootjad on korralikud ja need, mis kestavadki paar % vähem, maksavad ka piisavalt vähem, et end ilusti ära tasuda.

_________________
Liitu Opencode Go soodsa coding plaaniga ja saa 5€ soodust!
Liitu Wise'ga!
Kommentaarid: 267 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 218
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.01.2023 13:02:13 vasta tsitaadiga

Tegelikult oleks endal varsti NAS ketatid vaja aga WD on ikka oma Red seeria täielikult pea peale keeranud.
Enam ei ole mingit infot, mis on Õhuga ja mis heeliumiga, jne... icon_confused.gif

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.01.2023 14:21:10 vasta tsitaadiga

Naiteks Seagate X18 on heeliumiga
https://www.amazon.de/-/en/dp/B08NCF8Z8Q/
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.01.2023 17:59:26 vasta tsitaadiga

Etz kirjutas:
Tegelikult oleks endal varsti NAS ketatid vaja aga WD on ikka oma Red seeria täielikult pea peale keeranud.
Enam ei ole mingit infot, mis on Õhuga ja mis heeliumiga, jne... icon_confused.gif

Viimati olid kõik üle 10TB heeliumiga. Kasutajaga Longero'ga oli sellest vist siin teemas juttu ja tollal otsisin, siis suurim mitte-heelium oli 10TB.

Ja hetkel otsides paistab sama olevat: link
Geizhals filtrid on väga head. Soovitan seda kasutada otsimiseks.
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.01.2023 18:25:37 vasta tsitaadiga

Tomorrow, ma just heeliumiga kettaid otsingi... icon_razz.gif
Aga tänud vihje eest thumbs_up.gif

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jaank
HV veteran

liitunud: 14.01.2007




sõnum 27.01.2023 18:39:51 vasta tsitaadiga

Heeliumiga on 3-4 kraadi jahedamad.
Ostsin 2x8TB korraga kunagi, sain kumbagi ühe.
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 57
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  Kõvad kettad »  KÕVAKETTAD (HDD) - Statistika, Võrdlus, Testid, Soovitused, Info mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 80, 81, 82 ... 86, 87, 88  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.