Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  SpaceX Starlink satelliit-internet märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 15, 16, 17  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 02.09.2022 20:44:09 vasta tsitaadiga

Uploadi peaks ju nendes lõhkimüüdud 4g pakettides jätkuma?
Kommentaarid: 209 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mega
HV Guru
mega

liitunud: 12.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.09.2022 20:52:46 vasta tsitaadiga

RCC kirjutas:
kui sa sinna nüüd ilusasti mõne torrenti vms paned, mida too head rääkima hakkab? pordid avatud? "püsi" ip võimalus? upload võiks parem olla, dl peaagu ei kasutagi


Sorry, ei kasuta torrenti. Striimidega pole probleeme olnud. Väidetavalt pidi Go3 mitte töötama. Ju miski regiooni värk. Kodukasutuseks mõeldud teenusel ei ole püsi-ip teenust. Business lahendusel vast on.
On omad puudused, aga aitab seal, kus muud üle ei jää.

_________________
- censored -
Kommentaarid: 270 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 237
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.09.2022 20:55:49 vasta tsitaadiga

Janis kirjutas:
Uploadi peaks ju nendes lõhkimüüdud 4g pakettides jätkuma?


Kui kui fiibri hinnaga 100/100 ei saa, siis on no-go
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mega
HV Guru
mega

liitunud: 12.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.09.2022 21:01:14 vasta tsitaadiga

Minu jaoks on oluline soodne üle-Euroopaline roaming. Auto/karavanimatkajale päris ok lahendus.
_________________
- censored -
Kommentaarid: 270 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 237
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.09.2022 21:01:45 vasta tsitaadiga

Ja pilte ikka pole icon_cry.gif
_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
mega
HV Guru
mega

liitunud: 12.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.09.2022 21:15:56 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
Ja pilte ikka pole icon_cry.gif


No panen paar pilti siis. Terrassi remondist icon_smile.gif
IP on kohalik. IPV6 puudub.
Manus


_________________
- censored -
Kommentaarid: 270 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 237
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.09.2022 21:21:24 vasta tsitaadiga

Nojah. Asi seegi.
Pidasin silmas unpacking.
Suuruse võrdluseks võib panna Tarhuni pudeli icon_cool.gif

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
a22t
HV veteran
a22t

liitunud: 20.03.2004




sõnum 02.09.2022 21:23:46 vasta tsitaadiga

Ise mõistliku wifit küll teha ei oska, mõni meeter ja pole levi. Kust selle dongli saite?
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 43
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mega
HV Guru
mega

liitunud: 12.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.09.2022 21:26:20 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
Nojah. Asi seegi.
Pidasin silmas unpacking.
Suuruse võrdluseks võib panna Tarhuni pudeli icon_cool.gif


Tegelikult on suhteliselt väike. Tarhun'iga jään hätta. Homme valges nuputan midagi välja...
Aga, minu oma on kindlasti kasutatud! Vähemalt välisosa.

_________________
- censored -
Kommentaarid: 270 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 237
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.09.2022 21:28:28 vasta tsitaadiga

Pilte, pilte pilte beer_yum.gif thumbs_up.gif
_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
mega
HV Guru
mega

liitunud: 12.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.09.2022 21:29:01 vasta tsitaadiga

a22t kirjutas:
Ise mõistliku wifit küll teha ei oska, mõni meeter ja pole levi. Kust selle dongli saite?


Sealt samast, kust komplektigi. Eraldi tellimuse pead tegema. Accessories rubriigist.

_________________
- censored -
Kommentaarid: 270 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 237
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 02.09.2022 21:30:13 vasta tsitaadiga

mega kirjutas:

Aga, minu oma on kindlasti kasutatud! Vähemalt välisosa.

Äkki see lihtsalt Muski toodete kvaliteet icon_cool.gif Kõik normaalne
Kommentaarid: 209 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mega
HV Guru
mega

liitunud: 12.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.09.2022 09:35:20 vasta tsitaadiga

Portidega on nigu on:

tsitaat:
Will enterprise site-to-site VPN or SDWAN appliances work on Starlink?

Yes. Like client VPN applications, NAT traversal support via TCP or UDP is required on the Starlink side of the VPN/SDWAN appliance. VPNs that rely on protocols 47 (GRE), 50 (ESP), 51 (AH), 115 (L2TP) are dropped by CGNAT at this time.

Will Starlink provide a publicly routable DHCP or Static IP IPv4 address?

Starlink may support this functionality in the future, as an add on. Residential customers that require a publicly routable IPv4 address today can sign up for a new Business subscription.

If remote access to devices downstream of the Starlink terminal is desired, please consider that the Starlink Router does not currently support port forwarding.


Wifi on tõesti niru. Signaali tugevus oleks justkui selline enamvähem, aga sellegipoolest väga sageli jääb kiirus wifi taha kinni. Äpist on võimalik teha "advanced" testi, siis testitakse ruuterist ja kasutaja seadmest kiirust eraldi. Täna näiteks telefon ei taha kuidagi 5GHz sagedusele minna ja siis on kiirus 60 Mbps ümber. Samas ruuterist 170Mbps. Läpakas ühendus 5GHz kaudu ja sai umbes sama mis ruuterist.
Aga HV kasutajal on oma Wifi 6 (või vingem) võrk nagunii juba olemas ja see polegi mureks icon_smile.gif.

Üldjoones olen rahul. Eks nüüd tuleb leida statsionaarse kasutuse jaoks ka koht. Selline, kust on vajadsel ka lihtne kaasa haarata.

_________________
- censored -
Kommentaarid: 270 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 237
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
UB
HV Guru
UB

liitunud: 26.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.09.2022 17:54:47 vasta tsitaadiga

Kiiresti sai üles ning arvestades seda, et aastaid pole suutnud mitte keegi mulle korralikku internetti tuua õnnestunud, siis mina olen rahul isegi siis, kui kiirus oleks isegi poole väiksem. Videod toimivad lõpuks ilma hakkimata icon_smile.gif

See kiirus on mõõdetud läbi Asus RT-AX88U Wifi.
Kommentaarid: 45 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.09.2022 21:07:11 vasta tsitaadiga

Palju starlinkiga www.ee ping on? Mitte kiirustesti ajal vaid tavaolukorras, kus Youtube või muu on taustal, aga ei ole kogu toru umbes.
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
a22t
HV veteran
a22t

liitunud: 20.03.2004




sõnum 03.09.2022 21:10:48 vasta tsitaadiga

Dirty Harry kirjutas:
Palju starlinkiga www.ee ping on? Mitte kiirustesti ajal vaid tavaolukorras, kus Youtube või muu on taustal, aga ei ole kogu toru umbes.

min 69, max 89 average 77, youtubed asjad käimas, starlinki enda wifi purgiga mis alla arvestust junn.
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 43
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.09.2022 21:16:25 vasta tsitaadiga

a22t, aitäh.

See on jah hea point, et võiks eetri taga proovida, et wifi välistada.
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
noorkuuu
HV vaatleja

liitunud: 03.09.2022




sõnum 03.09.2022 21:23:00 vasta tsitaadiga

Pakk tuleb ilmselt USAst. Kuidas käibe- ja tollimaksuga lood on. Tunduks nagu 360€ ja kõik maksud included. Ongi nii lihtne või?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Oliverk
HV veteran

liitunud: 31.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.09.2022 21:44:01 vasta tsitaadiga

noorkuuu kirjutas:
Pakk tuleb ilmselt USAst. Kuidas käibe- ja tollimaksuga lood on. Tunduks nagu 360€ ja kõik maksud included. Ongi nii lihtne või?

kirjas ju et Saksamaalt tuleb.
Kommentaarid: 27 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
a22t
HV veteran
a22t

liitunud: 20.03.2004




sõnum 03.09.2022 21:44:26 vasta tsitaadiga

noorkuuu kirjutas:
Pakk tuleb ilmselt USAst. Kuidas käibe- ja tollimaksuga lood on. Tunduks nagu 360€ ja kõik maksud included. Ongi nii lihtne või?

Tuleb Saksamaalt ja ongi lihtne. Esmaspäeval tellisin, reede lõunapaiku kuller helistas.
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 43
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mega
HV Guru
mega

liitunud: 12.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.09.2022 22:31:35 vasta tsitaadiga

Selgus, et elisa elamus (misiganes nimega see üle suvalise interneti töötav boxi teenus on) videovoog läbi ei tule igatahes. Kõik menüüd ja pisipildid töötavad. Netflix, Amazon ja YT töötavad selle boxi peal.
_________________
- censored -
Kommentaarid: 270 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 237
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.09.2022 00:09:26 vasta tsitaadiga

mega, Kui EU ip annab, siis peaks iga eesti IPTV läbi tulema. Praktikas saate proovida. varem mainiti küll, et lokaalne wan ip.
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mega
HV Guru
mega

liitunud: 12.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.09.2022 00:50:48 vasta tsitaadiga

Eesti IP annab. Eks ma proovin Telia boxi ka ära. Asi pole IP-s. Kõik muu info peaale streami tuleb läbi. Vähemalt Elisa puhul.

edit
Telia töötab.

_________________
- censored -
Kommentaarid: 270 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 237
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Maldur
HV veteran

liitunud: 02.02.2007




sõnum 04.09.2022 01:12:04 vasta tsitaadiga

Ja ometi Elisa reklaamib et vaata millise internetiga tahad. Järelikult ei ole ikka nii.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.09.2022 01:39:13 vasta tsitaadiga

See võib teistega ka nii olla. Ilmselt kanalitel mingid piirangud on kus neid näidata tohib ja Elisa ilmselt veel Starlinki ip vahemikku pole lubatud nimekirja lisanud.
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
UB
HV Guru
UB

liitunud: 26.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.09.2022 10:53:17 vasta tsitaadiga

mega kirjutas:
Selgus, et elisa elamus (misiganes nimega see üle suvalise interneti töötav boxi teenus on) videovoog läbi ei tule igatahes. Kõik menüüd ja pisipildid töötavad. Netflix, Amazon ja YT töötavad selle boxi peal.

Mul küll töötab ja kõik kanalid ja salvestused. Huub samuti
Kommentaarid: 45 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
mega
HV Guru
mega

liitunud: 12.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.09.2022 21:55:09 vasta tsitaadiga

UB kirjutas:
mega kirjutas:
Selgus, et elisa elamus (misiganes nimega see üle suvalise interneti töötav boxi teenus on) videovoog läbi ei tule igatahes. Kõik menüüd ja pisipildid töötavad. Netflix, Amazon ja YT töötavad selle boxi peal.

Mul küll töötab ja kõik kanalid ja salvestused. Huub samuti


Eeee, sul vast teine teenus. N7800 box ikka?
Proovisin ka kaabliga, nope. Ütleb teenus pole hetkel saadaval. Eks tümitan homme Elisat.
Aga IP kohta näitavad gelokatsiooni tuvastajad "Estonia".
Manus


_________________
- censored -
Kommentaarid: 270 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 237
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
UB
HV Guru
UB

liitunud: 26.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.09.2022 07:36:25 vasta tsitaadiga

See ümmargune Androidi karp on. Siiani töötas Tele2 võrgus. Starlink ise on mul sillarežiimis ja kasutan enda ruuterit. Kui IP aadressi vaadata netist, siis näitab ühte, aga kui ruuterist, siis näitab WAN aadressiks hoopis midagi muud: 100.107.174.253 ning kui otsida selle IP aadressi asukohta, siis sellist ei ole olemas...
See ei tohiks küll mõjutada, aga ruuteris on mul määratud DNS serverid käsitsi Google omad, mitte ei ole vaikimisi teenusepakkuja poolt määratud.
Kommentaarid: 45 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
cavefish
HV kasutaja

liitunud: 26.08.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.09.2022 09:24:19 vasta tsitaadiga

UB kirjutas:
Kui IP aadressi vaadata netist, siis näitab ühte, aga kui ruuterist, siis näitab WAN aadressiks hoopis midagi muud: 100.107.174.253 ning kui otsida selle IP aadressi asukohta, siis sellist ei ole olemas...

100.64.0.0/10 on NATitud ISP sisevõrk
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 31
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.09.2022 10:01:04 vasta tsitaadiga

Starlink on CGNAT taga, välja arvatud ärikliendid (saab ka eraisikuna ärikliendi paketi tellida, aga rohkem maksma peab). Kirjas ka Starlinki kodukal.
Kui tahad avalikku IP-d endale, siis pead mõnd VPN-i kasutama, mis avalikku IP-d pakub sulle ja portide suunamist ilmselt tahad siis ka.
_______________________

Ei tea kas on maajaam ka Eestis olemas mõni? Või on ainult lähimast maajaamast tuleva fiibri liitumispunkt?
Maapaealse infra andmed paistavad vananenud olevat https://satellitemap.space/ kaardil, ilmselt pole usaldusväärsed.

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mega
HV Guru
mega

liitunud: 12.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.09.2022 12:21:24 vasta tsitaadiga

Dogbert kirjutas:


Ei tea kas on maajaam ka Eestis olemas mõni? Või on ainult lähimast maajaamast tuleva fiibri liitumispunkt?
Maapaealse infra andmed paistavad vananenud olevat https://satellitemap.space/ kaardil, ilmselt pole usaldusväärsed.


Muidugi vanad - selle järgi pole Eesti kaetud icon_smile.gif

_________________
- censored -
Kommentaarid: 270 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 237
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pois11
HV Guru

liitunud: 11.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.09.2022 12:51:41 vasta tsitaadiga

Paneb ka starlinki peale mõtlema. Sai just 100€ eest seadmeid hangitud, et maamajasse 4G püsti panna. Eks vaatab jooksvalt kuidas 4G ühendus õigustab.
Kommentaarid: 112 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 109
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.09.2022 09:54:16 vasta tsitaadiga

mega kirjutas:
Dogbert kirjutas:


Ei tea kas on maajaam ka Eestis olemas mõni? Või on ainult lähimast maajaamast tuleva fiibri liitumispunkt?
Maapaealse infra andmed paistavad vananenud olevat https://satellitemap.space/ kaardil, ilmselt pole usaldusväärsed.


Muidugi vanad - selle järgi pole Eesti kaetud icon_smile.gif

Just. Ka Ukraina leviala pole sinna ilmunud, kuigi ametlikul kaardil on see olemas. Vähemalt waitlistis olevana.

Isegi Ruhnu paistab kenasti peal olevat Starlinki levikaardil, aga miks Abruka välja on jäänud? Osmussaar ka. icon_lol.gif

__________________________

Mis maajaamadesse puutub, siis ega keegi pole märganud kuhugi tekkinud "murumunade" kolooniat? Kuhugi maa peale või ka mõne hoone katusele:

https://www.google.com/search?q=starlink+ground+station&tbm=isch

Poola jaam: https://www.reddit.com/r/Starlink/comments/r0cw5e/wola_krobowska_poland_starlink_ground_station_is/?utm_source=share&utm_medium=web2x&context=3

Leedu: https://twitter.com/skuodis/status/1513066263593029632?lang=en

Tundub et vist ei ole lähemal. Leidsin veel mingi trackeri, mis näitab lausa maajaamade aktiivseid ühendusi satelliitidega. Seal on peal nii Poola kui Leedu jaam.

https://starlink.sx/

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Maldur
HV veteran

liitunud: 02.02.2007




sõnum 06.09.2022 10:51:35 vasta tsitaadiga

pois11 kirjutas:
Paneb ka starlinki peale mõtlema. Sai just 100€ eest seadmeid hangitud, et maamajasse 4G püsti panna.

Kui sott on lausa mitme seadme peale pandud, siis ilmselt ei õigusta, st konkurentsi pakub see sotiga saadav 4G ainult postiljonile. Suurusjärk alates 250.- saab midagi rõõmustavamat pakkuda.
Kui täna just alustati 5G 700MHz sageduskonkursiga, ja kui Starlingi seadmed maksavad 360.-, siis tasuks tegelikult kõigega veidi oodata. Kui ka 5G asjad maksavad väljaostes veidi rohkem, siis kasu võib tekkida kuutasu erinevusest ja kiirused võivad osutuda Starlingiga samas klassis olevateks (või paremaks), latentsus aga on kindlasti parem. Sagedusloa konkursi load tahetakse veel sel aastal kätte anda.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Prillpapa
Kremli troll

liitunud: 04.06.2022




sõnum 06.09.2022 11:18:13 vasta tsitaadiga

Dogbert kirjutas:

Tundub et vist ei ole lähemal. Leidsin veel mingi trackeri, mis näitab lausa maajaamade aktiivseid ühendusi satelliitidega. Seal on peal nii Poola kui Leedu jaam.

https://starlink.sx/

Google Maps-i satelliitkaart neid Leedu-Poola murumunasid veel ei näita, kuigi suht uued selle aasta satelliitfotod, saksa jaama murumunad ilusti kosmosefotol ka näha.
Kusjuures Poola murumunade asukoht tundub natuke veider rohkem nagu eramu kapsamaal asuksid.. Leedus tühi teeäärne põld kus tunduks küll ruumi ja loogiline koht.

vbl peaks pakkuma oma põllul kohta rentida, Muskil seda rahanatukest on - jaksab renti maksta küll icon_smile.gif

_________________
---
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 20
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Forss
HV kasutaja
Forss

liitunud: 11.04.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.09.2022 11:41:54 vasta tsitaadiga

Starlinki maajaamad on päris pisikesed.

ERR uudis Globalstari maajaamast võrdluseks:
https://www.err.ee/1608318893/usa-satelliidifirma-rajas-kilingi-nommele-maajaama
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.09.2022 16:22:27 vasta tsitaadiga

Forss kirjutas:
Starlinki maajaamad on päris pisikesed.

ERR uudis Globalstari maajaamast võrdluseks:
https://www.err.ee/1608318893/usa-satelliidifirma-rajas-kilingi-nommele-maajaama

Jah, nagu ma nimetasin, murumunad icon_lol.gif
Kuhugi aia taha jäävad, siis polegi näha.

See https://starlink.sx/ paistab täitsa huvitav Starlinki levi virtuaalne simulaator olevat.
Paned oma virtuaalse dishy kaardi peal paika, määrad selle kui kõrgel peavad horisondist satelliidid olema, et üle horisonti varjavate takistuste paistaks, määrad dishy kalde (saab ka asimuuti muuta).
Mis asi on GSO arc protection, sellest ma veel aru ei saa... GeoSynchronous Orbit Arc Protection? Mingi satelliitide orbiidiga seotud parameeter, millega ma esmakordselt kokku puutun. Kosmosetehnoloogia.

Ja siis saad jälgida, millist osa satelliitidest su dishy "näeb" ja millist ühenduse kvaliteeti võiks eeldada.
Näiteks on sul antennil puud ees, nii et taevast näeb antenn alles 45° kõrguselt, siis näed kui palju see levi halvendab sul.

Saad juba enne Starlinki kaalumist mingi pildi kätte, palju naabri õues olevad puud su ühendust halvendavad ja kui kõrgele pead dishy paigaldama - kas see on võimalik või mitte, kas tasub jändama hakata või on kahtlane.

Oh, leidsin ka mingi selgituse GSO arc protection'i kohta. Vähemalt, mis selle väärtus olema peaks: https://www.reddit.com/r/StarlinkEngineering/comments/w8k32d/decreased_gso_protection_from_18%C2%BA_to_10%C2%BA_big/

10° peaks olema.

Ah, see on vist mingi "keelutsoon" või midagi sellelaadset geosünkroonsete satelliitide sidekvaliteedi säilitamiseks kõrgematel laiuskraadidel, kus madalal orbiidil liikuvad Starlinki satelliidid võivad need ära varjata või nende sidet segada.

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.


viimati muutis Dogbert 06.09.2022 21:44:48, muudetud 2 korda
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Alvaaro
HV Guru
Alvaaro

liitunud: 23.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.09.2022 19:38:20 vasta tsitaadiga

Maldur kirjutas:
pois11 kirjutas:
Paneb ka starlinki peale mõtlema. Sai just 100€ eest seadmeid hangitud, et maamajasse 4G püsti panna.

Kui sott on lausa mitme seadme peale pandud, siis ilmselt ei õigusta, st konkurentsi pakub see sotiga saadav 4G ainult postiljonile. Suurusjärk alates 250.- saab midagi rõõmustavamat pakkuda.
Kui täna just alustati 5G 700MHz sageduskonkursiga, ja kui Starlingi seadmed maksavad 360.-, siis tasuks tegelikult kõigega veidi oodata. Kui ka 5G asjad maksavad väljaostes veidi rohkem, siis kasu võib tekkida kuutasu erinevusest ja kiirused võivad osutuda Starlingiga samas klassis olevateks (või paremaks), latentsus aga on kindlasti parem. Sagedusloa konkursi load tahetakse veel sel aastal kätte anda.

Mis sellest 5G st nii oodata on.Müüakse see ka lõhki nagu 4G praegu on müüdud.Kõik räägivad latentsusest aga palju neid pro gamereid on kelle jaoks see üli tähtis on?Minu puhul näiteks starlink õigustab ennast hetkel kuna maksab sama palju kui praegune 4G pakett.Latentsus on ka sama ja õhtul ei tõmba ühendust kooma kui kõik oma seebikaid hakkavad vaatama.
Kommentaarid: 217 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 3 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netmaster
HV kasutaja
netmaster

liitunud: 21.08.2004




sõnum 06.09.2022 22:10:44 vasta tsitaadiga

tsitaat:
Latentsus on ka sama ja õhtul ei tõmba ühendust kooma kui kõik oma seebikaid hakkavad vaatama.


Oota aasta või nii ja kõik tõmmatakse lõpuks kooma. Kuna Starlink on oma olemuselt tunduvalt kallim pidada, kui mobiilivõrk, siis on seal ka lõhkimüümise surve oluliselt suurem. Vaatasin just, et USA youtuuberid juba hädaldavad, et viimasel ajal palju enam kui 50M Starlingist ei saagi.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.09.2022 22:12:50 vasta tsitaadiga

netmaster kirjutas:
tsitaat:
Latentsus on ka sama ja õhtul ei tõmba ühendust kooma kui kõik oma seebikaid hakkavad vaatama.


Oota aasta või nii ja kõik tõmmatakse lõpuks kooma. Kuna Starlink on oma olemuselt tunduvalt kallim pidada, kui mobiilivõrk, siis on seal ka lõhkimüümise surve oluliselt suurem. Vaatasin just, et USA youtuuberid juba hädaldavad, et viimasel ajal palju enam kui 50M Starlingist ei saagi.

Meenub 2007 a. Kõu. Mäletate seda veel, kuidas Läänemaa metsades ja Kihnu saarel kilkasime 1-2Mbit/s kiiruste üle? Suvalises võsas youtube jooksis...

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Maldur
HV veteran

liitunud: 02.02.2007




sõnum 06.09.2022 22:14:03 vasta tsitaadiga

Ma arvan et 60.- klassis 4G pakett annab siiski rohkem kasu kui sama hinnaga Starlink. See hind viitab, et tegu võib olla jagatava 4G paketiga - funktsioon mis SL puhul ju pole mõeldavgi üldse. Kui lisaks ruuterile on veel 4 seadet võimalik netitada, on see oluline kasu. Edasi, püsikulud, kui 4G võtab minu puhul 4,6W, SL aga 60-160W Ver.2 puhul, siis pikas plaanis on see ka märgatav vahe.

Latentsus on tõesti nii ja naa, kuid midagi pole teha, kui 4G puhul on see tegelikult ikka 14-25ms tasemel realiseeritav, siis alates 70ms ping on täiesti tajutavalt... kehvake. Arusaadav, et teepikkust arvestades on see veel hea, aga võrdluses teiste võimalustega on see siiski nigu on.

Ülemüümine on ka SL puhul võimalik, kas ka Eesti piirkonnas, eks elu näitab. Hajaasustuses 4G/5G ülemüük võib märgatavalt muutuda, kuna püsielanike on seal reeglina suht stabiilne arv ning olukord koormusega on monitooritav, kui ikka piirkonnast tuleb probleemraporteid, siis keegi reageerib. Kui mitte üks ettevõte, siis teine, või kolmas.

Ma ei ole SL vastu, vaid proovin argumenteerida poolt ja vastu momente. Näiteks oludes kus mastilevi pole mingit, aga netti vaja on, siis kahtlemata väga teretulnud alternatiiv. Kui mul poleks võimalik mõistlik 4G kas tehniliselt või ebamõistliku hinna tõttu, läheksin ka SL peale.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netmaster
HV kasutaja
netmaster

liitunud: 21.08.2004




sõnum 06.09.2022 22:46:29 vasta tsitaadiga

4G ja 5G vahe Starlinkiga on see, et Starlink teab enamvähem, palju kliente kuskil piirkonnas on (sellest ilmselt ka asukoha piirang) ja nende poolt tekitatud koormus on prognoositav. Mobiilifirmad jagavad sama võrku kõigi mobiilsete seadmetega ja on väga raske ennustada kuhu nad kogunevad ning mida seal teevad. Sellest tekivadki õhtused ikaldused.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.09.2022 22:52:55 vasta tsitaadiga

Ma isiklikult arvan, et see Starlink pole mõeldudki 4g/5G ühendusele konkurentsi pakkuma seal kus see normaalse kvaliteediga kättesaadav on. Pigem ongi mõeldud sellistesse kohtadesse kuhu miski muu ei ulatu.
Hetkel ilmselt on promoperiood, et mingi hulk kliente külge saada ja võrgu võimekust testida.

Kui lihtsalt oletusi pakkuda, siis suurem eesmärk võib olla hoopis isesõitvatele autodele(ja miks mitte ka lendavatele masinatele) sellist võrku pakkuda, mis alati kättesaadav on. Aga selleks et asi end ära tasuks või kiiremini tasa teeniks, on neid nö. tavalisi kliente ka vaja. Isegi suht win-win diil kui seda võrku sihipäraselt kasutada ehk tõesti seal, kuhu 4g/5g väga ulatuda ei taha.
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Maldur
HV veteran

liitunud: 02.02.2007




sõnum 07.09.2022 00:38:11 vasta tsitaadiga

netmaster kirjutas:
4G ja 5G vahe Starlinkiga on see, et Starlink teab enamvähem, palju kliente kuskil piirkonnas on (sellest ilmselt ka asukoha piirang) ja nende poolt tekitatud koormus on prognoositav. Mobiilifirmad jagavad sama võrku kõigi mobiilsete seadmetega ja on väga raske ennustada kuhu nad kogunevad ning mida seal teevad. Sellest tekivadki õhtused ikaldused.

No teavad ka mobiilifirmad, lepingulistega on see teadmine lihtne saada, liikuvate klientidega on ka üldine statistika olemas, seos suurürituste jms. asjadega.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.09.2022 07:31:36 vasta tsitaadiga

napoleon, Selle mõte on juba nimes kirjas. Te mõtlete liiga lokaalselt. Peale seda kui maakera on ära kaetud korralikult ehitatakse ilmselt välja link Marsile (koos vahepeatustega, et kiirendada sidet ja lühendada viidet).
Pole ju suurt mõtet Marssi koloniseerida kui side on olematu. Korralik side orbiidil ja maaga loob võimalused päris huvitavateks lahendusteks. Muidugi see ei juhtu kohe lähiaastatel.

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netmaster
HV kasutaja
netmaster

liitunud: 21.08.2004




sõnum 07.09.2022 08:06:43 vasta tsitaadiga

tsitaat:
koos vahepeatustega, et kiirendada sidet ja lühendada viidet


Nüüd sa pingutad natuke üle.
Viide on seotud valguse (elektromagnetlainete) liikumise kiirusega vaakumis ja selle muutmine nüüd küll Muski võimuses ei ole.

tsitaat:
No teavad ka mobiilifirmad


Ega ikka ei tea küll. Kui teavad, siis tagantjärgi ja sellele ei järgne mingit reaktsiooni. Tead sa kedagi, kes ei saanud esindusest sim kaarti sellepärast, et elukohale lähim mast on umbes? Mobiilifirmat üldiselt ei huvitagi kus keegi elab. Starlink piirab liitumisi, kui mingis piirkonnas on liiga palju kliente.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RCC
HV Guru
RCC

liitunud: 03.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 07.09.2022 09:13:14 vasta tsitaadiga

netmaster kirjutas:
tsitaat:
Latentsus on ka sama ja õhtul ei tõmba ühendust kooma kui kõik oma seebikaid hakkavad vaatama.


Oota aasta või nii ja kõik tõmmatakse lõpuks kooma. Kuna Starlink on oma olemuselt tunduvalt kallim pidada, kui mobiilivõrk, siis on seal ka lõhkimüümise surve oluliselt suurem. Vaatasin just, et USA youtuuberid juba hädaldavad, et viimasel ajal palju enam kui 50M Starlingist ei saagi.


Aga ma pakun ühte head ideed, et vbl ehitad eestis kohtadesse, kuhu selle tegelik vajadus on juurdepääsuvõrgu välja, et kunded ise saaks oma lõppühendused ära teha? Seejuures ära karda inimestelt otse küsida, usu mind sa üllatud

_________________
Ära suurenda telia kasumit - lõpeta leping! 20/4 pole eriline max kiirus. 1992 kaaperdas telia neti
Kommentaarid: 185 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.09.2022 10:08:07 vasta tsitaadiga

netmaster kirjutas:
tsitaat:
koos vahepeatustega, et kiirendada sidet ja lühendada viidet


Nüüd sa pingutad natuke üle.
Viide on seotud valguse (elektromagnetlainete) liikumise kiirusega vaakumis ja selle muutmine nüüd küll Muski võimuses ei ole.


Miks sa fänboi päeva pidid ära rikkuma?
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Maldur
HV veteran

liitunud: 02.02.2007




sõnum 07.09.2022 11:43:47 vasta tsitaadiga

netmaster kirjutas:
tsitaat:
No teavad ka mobiilifirmad


Ega ikka ei tea küll. Kui teavad, siis tagantjärgi ja sellele ei järgne mingit reaktsiooni. Tead sa kedagi, kes ei saanud esindusest sim kaarti sellepärast, et elukohale lähim mast on umbes? Mobiilifirmat üldiselt ei huvitagi kus keegi elab. Starlink piirab liitumisi, kui mingis piirkonnas on liiga palju kliente.

Ma seda müügivõtet ei sea kahtluse alla, pole nagu ülemüümise aspekte jutuks võtnud, ma rääkisin siiski veidi teisest asjast. Kusjuures, tean kahte inimest, keda hoiatati sim hankimisel, et piirkonna mast on koormatud ja teenust ei saa garanteerida. Müügist muidugi ei keeldutud, sest proovida ju võib ja proovisimegi, teiste mastide külge ühenduda.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.09.2022 13:17:59 vasta tsitaadiga

RCC kirjutas:
netmaster kirjutas:
tsitaat:
Latentsus on ka sama ja õhtul ei tõmba ühendust kooma kui kõik oma seebikaid hakkavad vaatama.


Oota aasta või nii ja kõik tõmmatakse lõpuks kooma. Kuna Starlink on oma olemuselt tunduvalt kallim pidada, kui mobiilivõrk, siis on seal ka lõhkimüümise surve oluliselt suurem. Vaatasin just, et USA youtuuberid juba hädaldavad, et viimasel ajal palju enam kui 50M Starlingist ei saagi.


Aga ma pakun ühte head ideed, et vbl ehitad eestis kohtadesse, kuhu selle tegelik vajadus on juurdepääsuvõrgu välja, et kunded ise saaks oma lõppühendused ära teha? Seejuures ära karda inimestelt otse küsida, usu mind sa üllatud


Muidugi oleks järjekord ukse taga kui lubaks tasuta fiibri krundi piirini vedada ning selle kaudu a'la 20€ kuus netti pakkuma hakata.
Aga kui seaks eesmärgiks, et see võrk peab ennast näieks 5 aastaga tasa teenima ning vastavalt sellele seaks ka liitumis- ja kuutasud, siis võib-olla paar huvilist leiaks, aga järjekorda küll ukse taga ei oleks.
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  SpaceX Starlink satelliit-internet mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 15, 16, 17  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.