Avaleht
uus teema   vasta Raud »  Videokaardid / Monitorid / TV »  LCD monitorid ( lisatud küsitlus monitori suuruse kohta 10.04.2022 ) märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 190, 191, 192 ... 208, 209, 210  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing

Mitu tolli on sinu peamine igapäevases kasutuses olev monitor?
10-15"
0%
 0%  [ 3 ]
15-20"
2%
 2%  [ 7 ]
20-25"
17%
 17%  [ 56 ]
25-30"
40%
 40%  [ 129 ]
30-35"
25%
 25%  [ 80 ]
35" või suurem
12%
 12%  [ 40 ]
hääli kokku : 315

autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
von Wu
HV Guru
von Wu

liitunud: 12.10.2007




sõnum 08.05.2022 00:58:57 vasta tsitaadiga

Videos on korduvalt kirjas, et see on kaamerast.
_________________
Müüa igasugu asju
Kommentaarid: 901 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 675
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.05.2022 01:14:01 vasta tsitaadiga

Klikkisin uuesti lahti ja sul õigus, jah - ma jälgisin rohkem pilti. Aga mis tintingust ta seal alguses räägib?
_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 08.05.2022 22:27:33 vasta tsitaadiga

Tomorrow kirjutas:
Video sinu jaoks:
Spoiler Spoiler Spoiler
videos ei tundu midagi väga uut ja huvitavat olema.
_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Gap
HV Guru
Gap

liitunud: 20.03.2006




sõnum 09.05.2022 10:44:34 vasta tsitaadiga

https://www.guru3d.com/news-story/gigabyte-s55u-50-inch-4k-smart-gaming-lcd-with-android-os.html
Kommentaarid: 21 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 17
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.05.2022 11:02:53 vasta tsitaadiga

Gap kirjutas:
https://www.guru3d.com/news-story/gigabyte-s55u-50-inch-4k-smart-gaming-lcd-with-android-os.html

Veidi arusaamatuks jääb mis selle point on. 55" VA paneel mis maksab ilmselt 1000+ ja omab ainult 132 dimming tsooni. Sama raha eest saab 4K OLED millel miljoneid piksleid dimmingut.
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Gap
HV Guru
Gap

liitunud: 20.03.2006




sõnum 09.05.2022 11:22:56 vasta tsitaadiga

Tomorrow kirjutas:
Gap kirjutas:
https://www.guru3d.com/news-story/gigabyte-s55u-50-inch-4k-smart-gaming-lcd-with-android-os.html

Veidi arusaamatuks jääb mis selle point on. 55" VA paneel mis maksab ilmselt 1000+ ja omab ainult 132 dimming tsooni. Sama raha eest saab 4K OLED millel miljoneid piksleid dimmingut.


Sellpärast linkisn et imelik ja naljakas et selliseid asju toodetakse .... kuna kõik ei ole sellised teadjad tehnikagurud icon_lol.gif See on ju gaming monitor ja 55" tolli icon_cool.gif mina ei tea kui hea see VA paneel on pole kunagi ühtegi omanud ega oma silmaga näinud .. eluaeg tn paneele kasutanud ja nüüd on esimene IPS paneeliga monitor .. ja tehniliste näitajate poolest arvan et see lingitud monitori 120Hz ei kutsu ka eriti ostma.. praegu peaks juba 144Hz olema standard ,kuna videokaardid on niipalju võimsamaks läinud,
Kommentaarid: 21 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 17
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.05.2022 13:35:46 vasta tsitaadiga

stepzter kirjutas:
londiste kirjutas:
hz osas, no üldiselt kõik lcd-d 60-75hz peal on. tänu aeglasemale reageerimisajale ei ole vilkumist näha icon_smile.gif

Kas inimesed kunagi ei õpi. LCD'de puhul ei ole vilkumist näha mitte tänu aeglasemale reageerimisajale vaid tänu sellele, et LCD'd ei vilgugi. Sagedus LCD juures määrab ära ainult selle, kui tihti ekraanipilt muutuda saab.


PWM ja backlight flicker, saab ikka vilkuda küll... icon_rolleyes.gif

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.05.2022 18:52:56 vasta tsitaadiga

SKG kirjutas:
SKG kirjutas:
Umbes 1,5 aastat peale monitori ostu selgus, et VESA kinnitus on vigane, siiani oli jala peal ja polnud vajadust. Neljast august 2 on tookorras, need mutrid seal sees, kuhu peaks poldid keerama, liiguvad paigast ara icon_mad.gif
Eks naeb, kuidas LG tugi toimib, garantii on 24 kuud. Kaskisid fotod saata. Ootan vastust hetkel.

32ML600-B

On kellegi kogemust LG monitori garantiiprotesessiga?

Nadal aega moodas ja LG pole siiani vastanud, mida nad mulle lahenduseks pakuvad icon_neutral.gif Ei tundu hea algus.


Kuna mul pole aega oodata, tellisin juba uue 32" 4K molu. Eks naeb, mis selle vanaga saab, kehtiv garantii siiski.

Tahtsid kulleri järgi saata, koos pakendiga, et UKsse garantiiremonti saata.

Ei viitsinud seda protsessi läbi teha. Tegin ise monitori korpuse lahti ja parandasin ära, lihtne viga. Need metallklemmid, kuhu VESA kruvid keeratakse, ei olnud õiges kohas. Odav disain. Fikseerisin veel liimipüstoliga ära. Kõik ok. Samas LG support oli siiski kokkuvõttes hea, nad olid valmis aitama.
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Gap
HV Guru
Gap

liitunud: 20.03.2006




sõnum 24.05.2022 11:25:51 vasta tsitaadiga

https://www.guru3d.com/news-story/a-500hz-refresh-rate-nvidia-g-sync-compatible-gaming-lcd-is-in-the-works.html
Kommentaarid: 21 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 17
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Viilutaja
HV Guru
Viilutaja

liitunud: 28.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.05.2022 01:14:34 vasta tsitaadiga

Samal teemal
https://rog.asus.com/articles/news/the-rog-swift-500hz-shatters-boundaries-with-its-ultra-fast-panel/
Kommentaarid: 226 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.05.2022 18:11:32 vasta tsitaadiga

MSI Reveals the MEG 342C QD-OLED Display at Computex 2022
https://www.techpowerup.com/295274/msi-reveals-the-meg-342c-qd-oled-display-at-computex-2022

Sama QD-OLED paneel mis Alienware omal aga peaks olema odavam, kuna G-Sync ei mainitud.

LG UltraGear 48GQ900 OLED "Monitor" with 138Hz, DisplayPort and Functional Stand
https://tftcentral.co.uk/news/lg-ultragear-48gq900-oled-monitor-with-138hz-displayport-and-functional-stand

48" C2 mis on kohandatud monitoriks DisplayPort lisamise ja väiksema jalaga mis sobib lauale paremini.
Kummaline, et ei kasutatud uut 42" mudelit. Ju siis see 48" versioon oli juba varem töös.
Aga hea näha kohandatud versiooni.

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
aff
Kreisi kasutaja

liitunud: 15.03.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.05.2022 14:53:47 vasta tsitaadiga

Mõistlik asi see DP lisamine. Saab vanema videokaardiga ka üle 60hz @4k.
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hkirsman
HV vaatleja

liitunud: 10.02.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.06.2022 12:16:09 vasta tsitaadiga

londiste kirjutas:
peale seda kui esimene entusiasm üle läks, tundub, et võib-olla tuleb ikkagi järgmist monitori või seda 42" c2 oodata.
aw3423dw on reviewdest ja muidu kogemustest ikkagi mõned päris tüütud hädad.
minu jaoks vast kõige olulisemana, see krdi ventikas. muljete (ja nüüd ka ülevaadete, näiteks techspoti oma) järgi käib kogu aeg ja vahel rohkem.
vaatenurkadest ja ruumi valgustusest sõltuv hall toon paneelil.
vähemal määral ka see hädiste sisendite lugu ja teksti renderdamise omapärad.
icon_sad.gif


Ma olen siin ka juba pool aastat monitor otsinud ja seda AW3423DW peetakse mõnede poolt parimaks gaming monitoriks praegu ( näiteks https://tftcentral.co.uk/reviews/dell-alienware-aw3423dw-qd-oled ).
Need miinused jäävad lugedes tõesti silma, samas ma pole veel ühtegi monitori leidnud, millel poleks mingit miinust.
Küsimus on, kas antud monitor nö vead mind häiriks.
Vaatasin siin Linux Tech Tips videot https://www.youtube.com/watch?v=65SvTs_b3RE kus nad nad tegid video aknaid täis toas aga ei olnud ühtegi kommentaari hallide toonide või peegelduse osas. Isegi sellises keskkonnas oli monitor kiitmist väärt. Ühesõnaga tundub selline "viga", mida tavainimene ei märka ja ise saan vajadusel kardinad ette tõmmata kui tahaks mingit õudukat mängida vms, et OLED'i täielikult nautida.
Teiseks see ventikas. Saan aru, et on hullemaid monitore, kus tõesti on seda heli kuulda. Antud juhul on see mingi kauge asi, mida peab hoolega kuulama. Mul läpakas ilmselt undab rohkem ja mängimise ajal on nagunii mängudes heli peal. Antud videos mainitakse seda https://www.youtube.com/watch?v=ZsBZ9kYzios aga üldiselt ka hea review mis antud monitori poole kisub.

Hetkel veel pole AW3423DW omanik aga kaalun selle ja Dell Alienware AW2721D vahel. Soome peaks vist minema, et AW3423DW kätte saada...
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 18.06.2022 14:06:28 vasta tsitaadiga

selle qd-oled paneeli peal on mitu monitori veel välja kuulutatud, eelkõige vist tundus msi oma kirjelduse järgi juba nagu päris.
lisaks on lg-l ka mingid monitorivariandid tulemas - nõmedal kombel küll 48", mitte 42".
1000+ raha eest monitori ostes tahaks võimalikult vähe mingite nõmedate varjukülgedega tegeleda.

monitoris ventikas on üldiselt üsna no-no. linuse kommentaar vist oli võrdlemisi tagasihoidlik aga päris mitu selle monitori kohta käivat videot ütlesid, et töötab kogu aeg ja pilti näidates mitte eriti aeglaselt.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jaanjaapan
Kreisi kasutaja
jaanjaapan

liitunud: 25.07.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.06.2022 14:32:16 vasta tsitaadiga

Mis monitori venti puudutab, siis näiteks mul võiks see isegi üsna vajalik olla, kuna suviti toas 30°C + päike paistab otse musta värvi molu tagaküljele. Läheb üsna kuumaks... Mäletan, et kui Austraalias elasin, siis suvel metalli päikese käes üle 1-2 sekundi katsuda polnud võimalik icon_biggrin.gif

Palun soovitage 43" monitori!
Kuna vaatan ekraani ca 5m pealt, siis praegune 32" on pisut pisike, isegi 1600x900 reso peal... Sooviks asendada 43" moluga, et oleks paras 1920x1080 reso.

Soovik kindlasti mati ekraaniga! Eelmine molu oli 27" glossy ja sealt nägi päikeselises toas rohkem enda peegeldust kui ekraani ennast icon_biggrin.gif
Hetkel mu monitoril on programm: Display Pilot, millega saab molu settinguid hiirega ekraanilt kaugemalt sättida (heledus, contrast jne.). Sooviks, et uut kuvarit saaks ka niimoodi regullida, et ei pea monitori peal olevaid nuppe vajutama?
Kuid see Display Pilot on ainult Benq kuvaritele mõeldud... seega vaja midagi analoogset või lausa pulti nagu TV-del.

Kas 43" monitore leidub ka sama heade kõlaritega nagu umbes telekatel? Suurese poolest peaks ju mahutama...
Praeguse 32" heli eriti hea pole, kuid on 3.5mm väljund, ning heli tuleb muusika-keskuse AUX-i kaudu thumbs_up.gif
Isegi kui 3.5mm auk puudub, siis teoreetiliselt peaks USB-AUX üleminek toimima, et läpakast heli läbi monitori liiguks musa-keskusesse?

Suur reso pole tähtis vaid pigem hea matt pilt päikselises toas + enne loojangut saaks vähehaaval heledust ja kontrasti maha keerata, et hämarduvas valguses suur ekraan silmi ei põletaks!
Samuti kasutan programmi: f.lux, mis vaikselt pool tundi enne ja pärast loojangut sinist tooni maha keerab: Päevaks olen sättinud 6300K ja öösel on 3900K värvi toon.


viimati muutis jaanjaapan 18.06.2022 14:38:11, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 35 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.06.2022 14:33:19 vasta tsitaadiga

hkirsman kirjutas:
Ma olen siin ka juba pool aastat monitor otsinud ja seda AW3423DW peetakse mõnede poolt parimaks gaming monitoriks praegu

Enamvähem nii ongi kui pole erinõudeid suurusele, värskendussagedusele või heledusele (st väiksem, kõrgem Hz ja heledam).
hkirsman kirjutas:
Need miinused jäävad lugedes tõesti silma, samas ma pole veel ühtegi monitori leidnud, millel poleks mingit miinust.

Nii on. Kõigil paneelitehnoloogiatel on omad puudused. Parimaks puuduseks on minu silmis hind. Kui ainus miinus mida saab välja tuua on kõrge hind, siis see on päris hea. Paraku ühtki sellist tehnoloogiat veel pole.
hkirsman kirjutas:
Küsimus on, kas antud monitor nö vead mind häiriks.

Sellele saad vastata ainult ise. Inimesi häirivad väga erinevad asjad monitoride juures.
hkirsman kirjutas:
Ühesõnaga tundub selline "viga", mida tavainimene ei märka ja ise saan vajadusel kardinad ette tõmmata kui tahaks mingit õudukat mängida vms, et OLED'i täielikult nautida.

Üldiselt kui pea kohal või selja taga valgusallikat pole, siis ei tohiks mingit probleemi olla. Päris nelja seinaga keldris istuma ei pea.
hkirsman kirjutas:
Teiseks see ventikas. Saan aru, et on hullemaid monitore, kus tõesti on seda heli kuulda. Antud juhul on see mingi kauge asi, mida peab hoolega kuulama. Mul läpakas ilmselt undab rohkem ja mängimise ajal on nagunii mängudes heli peal. Antud videos mainitakse seda https://www.youtube.com/watch?v=ZsBZ9kYzios aga üldiselt ka hea review mis antud monitori poole kisub.

Ventikas on antud juhul monitoritootja kummaline valik. See ventikas nimelt jahutab korpuse sees olevat moodulit (G-Sync) mitte paneeli ennast. Sellest tulenevalt puuduvad ka HDMI 2.1 pesad (Ainult 2.0).
Lootus on, et teiste tootjate samal paneelil põhinevad monitorid tulevad ilma selle moodulita ja seega omavad ka kohustuslikke (minu silmas pidades silmas aastat ja monitori hinda) HDMI 2.1 porte ilma ventilaatorita.

Ventilaatori probleem on selles, et see on liikuv osa. Ja kõik mis liigub see kulub. Ventilaatoritega on veel see probleem, et need muutuvad aja jooksul lärmakamaks ja vähem efektiivseks kui nt tolmu täis. Lisaks monitori ventilaator pole kasutaja poolt puhastatav, kuna võib arvata, et selle laialilammutamine kaotab garantii. Paljud ventilaatoritega monitoride ülevaated räägivad kuidas alguses oli vaikne aga aja jooksul hakkas lärmama.

Seega minu soovitus on, et kui sul kohe vaja pole, siis oota veel pool aastat, et teised sama paneeliga monitorid lettidele jõuaks. Hetkel on ainult ühe tootja mudel (kehva saadavusega) ja sellel on ebavajalik 200€ lisamoodul mis vajab aktiivjahutust ega luba kasutada uusimaid porte. Paneel ise on suur samm edasi aga tootjapoolsed kummalised otsused ja kehv saadavus rikuvad üldmuljet.
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Gap
HV Guru
Gap

liitunud: 20.03.2006




sõnum 19.07.2022 20:37:33 vasta tsitaadiga

https://www.guru3d.com/news-story/corsair-launches-uhd-4k-and-qhd-240hz-xeneon-monitors.html
Kommentaarid: 21 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 17
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Y_S
HV kasutaja
Y_S

liitunud: 04.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.07.2022 11:02:33 vasta tsitaadiga

jaanjaapan kirjutas:

Palun soovitage 43" monitori!
Kuna vaatan ekraani ca 5m pealt, siis praegune 32" on pisut pisike, isegi 1600x900 reso peal... Sooviks asendada 43" moluga, et oleks paras 1920x1080 reso.

Ma olen ka mõnda aega 43" 16:9 monitore vaadanud, millega kannataks ka vahelduseks mängida (küll 4k resoga) aga selles formaadis monitori tundub, et päris head asja ei olegi saada. IPSid on suht masendava inpud-lagiga, teistel muud puudused (kahvatud värvid, vaatenurk).

Ainus, mis mängimiseks kõlbab ja hind kosmosesse ei lähe on see:
https://www.hinnavaatlus.ee/2221289/gigabyte-43-lcd-fv43u/
Review-dest jäi silma, et vaatenurk, nagu VA paneelidel kipub ikka olema, on ainus asi mis kehvake... Muus osas selline enam-vähem ok toode.
On kellelgi isiklikku kogemust sellega, et oskaks omadusi kiita või maha teha?

_________________
O: vanemaid soundikaarte ISA siinile
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 85
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jaanjaapan
Kreisi kasutaja
jaanjaapan

liitunud: 25.07.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.07.2022 12:00:43 vasta tsitaadiga

Y_S, mängur ma pole, kui mängin, siis vanu strateegia mänge, kus tuleb mõelda ja pilt ei liigu üleliia kiirelt.
Endale jäid silma IPS molu: https://www.hinnavaatlus.ee/1799137/lg-43-lcd-43un700-b/ ja VA: https://www.hinnavaatlus.ee/2200373/philips-43-lcd-439p1/ - kui just HV foorumis midagi head müüki pole tulemas...
Endale on tähtis, et ekraan oleks võimalikult matt ja hele (mu tuba päikseline nagu kasvuhoone) icon_biggrin.gif + heledust ja kontrasti saaks eemalt timmida kas puldi või hiire abil + saaks ühendada 3,5mm AUX-ga muusikakeskuse... need molude kõlarid on kumiseva heliga.
Üle 500€ ei tahaks maksta...

NB! Leidsin ka UGREEN CM477 Audio Adapter, USB to Mini Jack 3.5mm AUX - https://kaup24.ee/et/arvutid-ja-it--tehnika/arvutite-lisaseadmed/usb-jagajad-adapterid/ugreen-cm477-audio-adapter-usb-to-mini?id=8475616 - juhul kui 3,5mm audio jack puudub

P.S. - Üks Sound Blaster Live! vedeleb, aga see PCI...
Kommentaarid: 35 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.07.2022 14:02:22 vasta tsitaadiga

link :: LG 27 Inch UltraFine 5K IPS Monitor with macOS Compatibility

Vahelduseks suurte mängumonitoride juttudele kirjutan ka midagi muud, 4k ja 5k/60hz monitoride maailmast.

Jäi silma ülihea pakkumine ning ajasin küüned taha kasutatud LG UltraFine 27MD5KL isendile. 5120x2880 resoga 5k monitor, 27'', läikiv paneel. Väljatulemise ajal maksis 2017. aastal ca 1300€/$, sellise hinnaga on ka seni uuena müügil. Kasutatuna oli hinnal "1" eest ära, ma ei kujutagi ette, millest nii odav hind, eriti kuna olen hiljuti vähemalt 2x müügil näinud.

Tegu on peamiselt Apple arvutitele mõeldud mudeliga, arvutiga ühendamiseks on Thunderbolt 3, thunderbolt üle USB-C, hub 3 TB3 mulguga on ka monitoril küljes. Laeb TB3 kaudu kuni 94W, seega uuem MacBook Air ja lahjemad/keskmised Pro'd saavad oma purtsu ühest kaablist kätte. macOS käib selle monitoriga väga hästi kokku, monitoril polegi nuppe, kogu ekraani juhtimine käib arvutiga. Iseasi, palju seda üldse juhtida ongi vaja. Windowsiga saab teoorias ka kasutada, kui leiab masina, mis 5k@60 TB3 kaudu välja annab. Minu arust pole sellel mõtet, aga maitse asi.

Enne seda oli Lenovo P27U-10 ning ega see ka halb pole, 27'' peal on 4k ja 5k mõlemad silmale väga hea vaadata. Millalgi tööl proovisin, kuidas on 32' monitor ning selle peal oli 1440p ikka uskumatult karvane, 27'' ja 1440p'st rääkimata. Minu jaoks on ikka meeletu vahe, kas ppi on 100 kanti (24'' fullHD, 27'' 1440p), 160 (27'' 4k) või 217 (27'' 5k). Sealt 160 kandist edasi pole hüpe enam nii suur, aga 100 kanti on pilt mu silmis ikka karvane. Eks muidugi võib kasutada, aga ausalt üteldes kui olla näinud tõeliselt head pilti, siis enam ei taha kehvemaid kasutada.

Vot. Ega muud polegi ütelda, kui et enam alla 200ppi ei taha minna, sest see pilt on ikka tõesti ilus. Kui pole näinud, siis on ka raske kirjeldada. Soovitan näiteks mõnes õunasalongis pilk peale visata, seal neid leidub. Isegi suvaline tekst, piltidest rääkimata - imekena.
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Slazenger
HV veteran
Slazenger

liitunud: 10.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.07.2022 14:13:19 vasta tsitaadiga

Dirty Harry, kus jahtisid kui saladus pole? Tahaks enda M1 jaoks ka, aga uuena küll ei võta
Kommentaarid: 74 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 69
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 24.07.2022 14:21:14 vasta tsitaadiga

hv-s oli üks müügis. pakun, et seesama.
hinna osas mängib pigem just see, et macispetsiifiline kraam. piiratud ostjaskond - võibolla HV-s olnuks apple müügifoorum parem koht - ja pigem ostetakse uut kraami.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.07.2022 14:41:26 vasta tsitaadiga

Siinsamas müügifoorumis on jah lühikese aja jooksul 2x müügis olnud.

Uuena 1200 eest ei võtaks ma ka. Ma täitsa unustasin kirjutada, et kui netist otsida, siis leiab ka mitmeid murelisi, kellel on selle monitoriga hädasid olnud. Eks neid 5k monitore on veel ju ka vähe, 8k'st rääkimata, lastehaigusi veel on. Eks ma ise vahtisin ka tükk aega seda kuulutust, aga siis mõtlesin, et proovin järgi. Osutus tagantjärgi üliheaks otsuseks.

Samuti peab läikiva ekraani puhul vaatama, kuskohast valgus langeb. Samas kui sobiv asend leida, siis annab läikiv ekraan veel omakorda meeletult pildiilu juurde. Ausalt, ma olen sigarahul.
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ramones
HV Guru
Ramones

liitunud: 09.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.07.2022 16:27:47 vasta tsitaadiga

Y_S kirjutas:

Ma olen ka mõnda aega 43" 16:9 monitore vaadanud, millega kannataks ka vahelduseks mängida (küll 4k resoga) aga selles formaadis monitori tundub, et päris head asja ei olegi saada. IPSid on suht masendava inpud-lagiga, teistel muud puudused (kahvatud värvid, vaatenurk).

Ainus, mis mängimiseks kõlbab ja hind kosmosesse ei lähe on see:
https://www.hinnavaatlus.ee/2221289/gigabyte-43-lcd-fv43u/
Review-dest jäi silma, et vaatenurk, nagu VA paneelidel kipub ikka olema, on ainus asi mis kehvake... Muus osas selline enam-vähem ok toode.
On kellelgi isiklikku kogemust sellega, et oskaks omadusi kiita või maha teha?

FV43U oli mõned päevad laual enne kui selle minema saatsin.
Multimeedia monitorina on asi superhea aga tekstiga toimetamiseks ei kõlba. Teksti selgus on kahjuks täielik rämps. Teksti lugedes on tunne nagu oleks kangemaid prille tarvis.
Arvasin algul, et vast harjub ära aga kui lõpuks vana ekraani tagasi lauale panin, siis silmad puhkasid. Lisaks on taustavalgus isegi miinimum tasemel ikkagi liiga tugev ja tahaks vähemalt paar pügalat madamalaks saada.
Soovitan sellest isendist kauge kaarega mööda käia, kui just monitori ainult mängimiseks ja filmide vaatamiseks ei kasutada ja kõige muu jaoks teine monitor olemas on.

Internetist otsides leiab nii mõnegi teise, kellel sama probleem selle ekraaniga. Kuna ükski ülevaade teksti kohta midagi ei maini, siis arvasin algul, et vast pole probleemi aga nii jubedat asja pole enne oma silmaga näinud icon_mad.gif
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 75
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.07.2022 17:39:28 vasta tsitaadiga

Ramones, Kas see mitte ei kasuta BGR subpixel layouti tavalise RGB asemel?
_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ramones
HV Guru
Ramones

liitunud: 09.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.07.2022 21:59:04 vasta tsitaadiga

Tomorrow kirjutas:
Ramones, Kas see mitte ei kasuta BGR subpixel layouti tavalise RGB asemel?

BGR jah
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 75
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Arx07
HV veteran
Arx07

liitunud: 08.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.07.2022 10:25:11 vasta tsitaadiga

Pole ammu uute monitoridega kursis end hoidnud, aga eile siis lambist hakkasin uurima ja sattusin sellise diili peale(HP X34 390 eur):
https://www.amazon.de/-/en/gp/product/B09DCJ295T/ref=ppx_od_dt_b_asin_title_s00?ie=UTF8&psc=1
Tellisin kohe ära ka, Eestis odavaim 500+ euri. Hetkel mul VA ultra wide(G34W-10), eks saab võrrelda kuda IPS on, pole ühtegi IPS "gaming" monitori omanud...
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Y_S
HV kasutaja
Y_S

liitunud: 04.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.07.2022 15:12:28 vasta tsitaadiga

Ramones kirjutas:

FV43U oli mõned päevad laual enne kui selle minema saatsin.
Multimeedia monitorina on asi superhea aga tekstiga toimetamiseks ei kõlba.

Ok, siis jätan ka pigem tellimata selle. Mul peaks monitor pigem selline allarounder olema. Mängin küll palju aga pigem offlines, ehk siis superkõrge refresh rate jms omadused, et paremini fragida, ei ole üldse primaarsed.
Aga mis monitor siis käiku läks kui küsida tohib? Mida sealt 43" maailmast üldse võtta on kui hinnalaeks on ca 1000 euri?
Mulle endale jäi silma ainult see Dell, mis võiks enam-vähem pädev olla: https://www.hinnavaatlus.ee/1784132/dell-43-lcd-u4320q/

_________________
O: vanemaid soundikaarte ISA siinile
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 85
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ramones
HV Guru
Ramones

liitunud: 09.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.07.2022 23:03:57 vasta tsitaadiga

Y_S kirjutas:

Aga mis monitor siis käiku läks kui küsida tohib? Mida sealt 43" maailmast üldse võtta on kui hinnalaeks on ca 1000 euri?

Profiilis info olemas.
Primaarse monitorina kasutan juba mitu aastat 43" 4K telerit. Mängimiseks ostsin lõpuks 27" QHD monitori kõrvale.
~1k€ hinnaklassis pole vist hetkel ühtegi mõistlikku suure ekraaniga monitori olemas, kui soov rohkema kui 60Hz järele. LG 42" C2 OLED vist kõige lähem mida kaaluda aga selle pilti pole oma silmaga näinud.
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 75
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
aff
Kreisi kasutaja

liitunud: 15.03.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.07.2022 09:04:15 vasta tsitaadiga

Kas 48" jääb suureks? Arvestades LG oledi pilti, siis võtaks ise C1, mis HV järgi ühes poes on lausa 899. Kui HDMI 2.1 videokaardil olemas on, siis saab 120hz ka kätte. (kaablit telekaga kaasas pole ja tuleb ise kvaliteetne kaabel juurde muretseda).

Sealt LCD peale tagasi lähevad vähesed.
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
cabbage
HV kasutaja
cabbage

liitunud: 07.02.2014



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.07.2022 09:12:20 vasta tsitaadiga

Arvesta ka enda kasutust ikkagi. OLED burn in on monitorina eriti reaalne oht.
Siin üks video näiteks: https://www.youtube.com/watch?v=hWrFEU_605g
Omades ka C1 telekana siis nõustun, et OLED on vinge aga siiski isegi telekana igasse tuppa ei ole see parim lahend. Vabandan, et otsest soovitust ei oska anda juurde, kuid OLED monitorina on esiteks suur kulu ja teiseks ka ikkagi risk (olenevalt töö iseloomust mida seal tegema hakatakse).
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 40
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Y_S
HV kasutaja
Y_S

liitunud: 04.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.07.2022 09:17:34 vasta tsitaadiga

aff kirjutas:
Kas 48" jääb suureks? Arvestades LG oledi pilti, siis võtaks ise C1, mis HV järgi ühes poes on lausa 899. Kui HDMI 2.1 videokaardil olemas on, siis saab 120hz ka kätte. (kaablit telekaga kaasas pole ja tuleb ise kvaliteetne kaabel juurde muretseda).

Sealt LCD peale tagasi lähevad vähesed.


Ei usu et 48 suureks jääb, mul ruumi on, saab kaugemale nihutada vajadusel. Mõtled selle C1 all ilmselt seda mudelit https://www.hinnavaatlus.ee/2054239/lg-48-oled48c11lb/?

Jäi silma üks 48" LG Oled telelekas veel, https://www.hinnavaatlus.ee/2054240/lg-48-oled48a13la/ hind lausa veidi alla 700 euri, see ei ole sobilik?

_________________
O: vanemaid soundikaarte ISA siinile
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 85
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 26.07.2022 09:24:36 vasta tsitaadiga

Y_S kirjutas:
Ei usu et 48 suureks jääb, mul ruumi on, saab kaugemale nihutada vajadusel. Mõtled selle C1 all ilmselt seda mudelit https://www.hinnavaatlus.ee/2054239/lg-48-oled48c11lb/?
Jäi silma üks 48" LG Oled telelekas veel, https://www.hinnavaatlus.ee/2054240/lg-48-oled48a13la/ hind lausa veidi alla 700 euri, see ei ole sobilik?
erinevad mudelid, c11 vs a13.
a on 60hz ja hdmi 2.0 sisenditega (mäletamist mööda ka a 3 sisendit vs c 4).

monitori seisukohalt ikka see:
https://www.hinnavaatlus.ee/2408563/lg-42-oled42c21la/
2160p ja 42" on sarnane pikslitihedus kui 1400p ja 27" või 1080p ja 21".
ka 42" on päris suur olenevalt kasutuseesmärgist ja vaatekaugusest. aga juba palju parem kui 48" icon_smile.gif

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Y_S
HV kasutaja
Y_S

liitunud: 04.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.07.2022 11:11:44 vasta tsitaadiga

londiste kirjutas:

2160p ja 42" on sarnane pikslitihedus kui 1400p ja 27" või 1080p ja 21".
ka 42" on päris suur olenevalt kasutuseesmärgist ja vaatekaugusest. aga juba palju parem kui 48" icon_smile.gif

No ma hetkel 27" fullhd monitori taga igapäevaselt ja olen ka elus icon_biggrin.gif (pikslitihedus veel kehvem kui 48" 4k)

Aga see OLED teleka idee hakkas muidu täitsa meeldima. Ega seal sellist probleemi ei või tekkida, et ka miinimumis liiga ere taustavalgus, mis silmi väsitab?

_________________
O: vanemaid soundikaarte ISA siinile
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 85
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Arx07
HV veteran
Arx07

liitunud: 08.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.07.2022 11:15:15 vasta tsitaadiga

Arx07 kirjutas:
Pole ammu uute monitoridega kursis end hoidnud, aga eile siis lambist hakkasin uurima ja sattusin sellise diili peale(HP X34 390 eur):
https://www.amazon.de/-/en/gp/product/B09DCJ295T/ref=ppx_od_dt_b_asin_title_s00?ie=UTF8&psc=1
Tellisin kohe ära ka, Eestis odavaim 500+ euri. Hetkel mul VA ultra wide(G34W-10), eks saab võrrelda kuda IPS on, pole ühtegi IPS "gaming" monitori omanud...

Kurvita ultra wide käes ja jube, mis fisheye efect on. Peab kõvasti harjuma, nagu ääred oleks tahapoole painutatud - isegi korra pidin küljepealt vaatama kas on ikka sirge icon_lol.gif
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Harrison
HV veteran
Harrison

liitunud: 13.08.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.08.2022 15:54:24 vasta tsitaadiga

Arx07 kirjutas:
Arx07 kirjutas:
Pole ammu uute monitoridega kursis end hoidnud, aga eile siis lambist hakkasin uurima ja sattusin sellise diili peale(HP X34 390 eur):
https://www.amazon.de/-/en/gp/product/B09DCJ295T/ref=ppx_od_dt_b_asin_title_s00?ie=UTF8&psc=1
Tellisin kohe ära ka, Eestis odavaim 500+ euri. Hetkel mul VA ultra wide(G34W-10), eks saab võrrelda kuda IPS on, pole ühtegi IPS "gaming" monitori omanud...

Kurvita ultra wide käes ja jube, mis fisheye efect on. Peab kõvasti harjuma, nagu ääred oleks tahapoole painutatud - isegi korra pidin küljepealt vaatama kas on ikka sirge icon_lol.gif


Mul oli esimene emotsioon sama kui läksin 27" 16:9 1440p pealt üle 34" 21:9 1440P peale (M34WQ), kuu või peale juba kasutanud- harjub ära icon_biggrin.gif , vähemalt sirged jooned on sirged, mitte keskelt kausis nagu kumeral. See oli üks põhjus, miks sai sirge võetud(soov oli piltidel ja videodel sirgeid jooni näha icon_razz.gif ). Teine kriteerium oli pildi edastus üle USB-C ning laadimine(sellel küll 15W aga abiks seegi), et Macbooki või muu ultrabooki saaks otse ilma adapterita ühendada icon_smile.gif
Kommentaarid: 286 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 255
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
busta
HV veteran
busta

liitunud: 10.10.2003




sõnum 03.08.2022 16:57:19 vasta tsitaadiga

Kumer on peale harjumist suht mugav.
34"monitori puhul, mängimiseks kindlasti kõver.
Ei ole seal mingisugust kaussi kui normaalses kohas istud.
Peale selle, mõjub veidike luubina, mis on ka hea.
Oled korralikult mõllu keskel ja tundub mugav. Kumera ääri on ka kergem jälgida, ei ole vaja pead keerata.
Sõltub, mida tahta....
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 14
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
time123
HV Guru
time123

liitunud: 11.09.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.08.2022 18:30:53 vasta tsitaadiga

Keegi Asuse ProArt monitoridega on kokku puutunud?
Kommentaarid: 204 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 179
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Arx07
HV veteran
Arx07

liitunud: 08.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.08.2022 08:31:55 vasta tsitaadiga

Õige nurga alt alati monitori passid siis 34'' kumer on ikka oluliselt silmale mugavam ja ei ole mingeid kõveraid jooni.
IPS Flati eelis mu jaoks see, et ma passin suht erinevate nurkade alt monitori tihtipeale, siis VA pilt muutub tuhmimaks ja kumerus ka kasuks ei tule.
Ma igatahes selle monitoriga rahul, maksis vähem kui 2 aastat tagasi VA, aga IPS ikka oluliselt etem.
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Anna tooli
 

liitunud: 16.03.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.08.2022 09:02:12 vasta tsitaadiga

Arx07 kirjutas:
Pole ammu uute monitoridega kursis end hoidnud, aga eile siis lambist hakkasin uurima ja sattusin sellise diili peale(HP X34 390 eur):
https://www.amazon.de/-/en/gp/product/B09DCJ295T/ref=ppx_od_dt_b_asin_title_s00?ie=UTF8&psc=1
Tellisin kohe ära ka, Eestis odavaim 500+ euri. Hetkel mul VA ultra wide(G34W-10), eks saab võrrelda kuda IPS on, pole ühtegi IPS "gaming" monitori omanud...
Kui vaatad hinnaajalugu, on see hiljuti kohalikus poes veelgi soodsam olnud icon_smile.gif
Kommentaarid: 365 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 300
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Arx07
HV veteran
Arx07

liitunud: 08.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.08.2022 11:14:16 vasta tsitaadiga

mina Artjom, ma ei tea mida see päring seal mähib, aga siis nii odavat hinda ajaloos ei näitanud kui tellisin. Alles eile veel ka odavaim Eestis oli 509, nüüd 420 icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Anna tooli
 

liitunud: 16.03.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.08.2022 11:32:30 vasta tsitaadiga

Kaks erinevat tootelehte oli, mille nüüd kokku liitsin.
Kommentaarid: 365 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 300
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KlennR
HV vaatleja
KlennR

liitunud: 18.04.2013




sõnum 11.08.2022 15:31:18 vasta tsitaadiga

Tänapäeval on jube raske selle pudru ja kapsa seest parimaid tooteid leida. Peamiselt yt või mõnest muust kohast saad soovituse osta midagi mis Eestis maksab kõvasti rohkem.

Ma loodan, et see on üldse õige koht kus küsida soovitust. Siit siis küsimus: Millist 1440p vähemalt 144hz monitori ca 400€ eest oleks mõistlik osta? Eelistan 27 tollist
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.08.2022 15:42:04 vasta tsitaadiga

Lappa veidi https://www.rtings.com/monitor/reviews/best/by-usage/gaming
_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
Kommentaarid: 169 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.08.2022 17:45:21 vasta tsitaadiga

Võin ka seda soovitada: https://www.techspot.com/bestof/1440p-gaming-monitors-2022/

https://www.hinnavaatlus.ee/2405867/gigabyte-27-lcd-m27q-p/ 358€ aga kahjuks BGR subpixel paigutusega. Seega tekst ei ole nii terav kui võiks olla.
https://www.hinnavaatlus.ee/2199493/gigabyte-32-lcd-m32q/ 435€ ja tavaline RGB pixel layout aga 32 tolline mitte 27" seega pikslid on suuremad ja pilt pole nii terav kui 27" 1440p. Lisaks üle hinnapiiiri.
https://www.hinnavaatlus.ee/2200357/msi-27-lcd-mag274qrf-qd/ 500€. Kui hind poleks sajaga üle hinnapiiri oleks muus osas tegu no brainer valikuga 27" 1440p klassis - ainult ASUSe PG279QM on parem aga maksab eestis pea 1000€ mis on täiesti absurdne (rääkides hinnalisast vs muu maailm).

Alla 400€ alternatiivid selles klassis võiks olla veel vanemad mudelid nagu:
https://www.hinnavaatlus.ee/2130042/lg-27-lcd-27gp850-b/ 325€
https://www.hinnavaatlus.ee/1965533/dell-27-lcd-s2721dgfa/ 390€

Hea leht kus saab hulga filtrite alusel otsida (ja siis tootekood HV-sse sisestada) on siin: https://geizhals.eu/?cat=monlcd19wide&xf=11939_27%7E11940_27%7E11955_IPS%7E11963_144%7E14591_25601440

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Lyth
HV kasutaja
Lyth

liitunud: 29.02.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.08.2022 06:11:06 vasta tsitaadiga

Olen pikka aega reaalselt kuskil PG32UQX näha tahtnud, aga sellist monitori meil siiani väga lattu võtta pole tahetud. Andsin alla ja tellisin ära, tuleb ikka oma tagumiku peal ära proovida. Nüüd on vaja ainult uusi kaarte oodata icon_biggrin.gif Lihtsalt infoks, kui kellelgi teisel ka tulevikus tõsine plaan raha põlema panna, siis teoreetiliselt saaks minu käes asja enne näha.
Kommentaarid: 57 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 51
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Slazenger
HV veteran
Slazenger

liitunud: 10.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.08.2022 08:57:38 vasta tsitaadiga

Lyth, miks Alienware QD-OLED'i ei võtnud, kui küsida tohib? Tundub parem diil olevat, kuigi mini-LED on praegu endiselt parem, kui tahad peale mängimise ka midagi teha.
Kommentaarid: 74 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 69
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Lyth
HV kasutaja
Lyth

liitunud: 29.02.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.08.2022 12:22:14 vasta tsitaadiga

Proovisin isegi, aga minu jaoks olid põhimured:

1. Asub väga valgusrikkas ruumis ja must oli ikka täitsa hall. Ütleks isegi, et väga halb oli. Pimedas on muidugi väga kena.
2. 4K pealt 1440p peale tagasi minemine on ikka väga vaevaline. Silmad õnneks veel nii head, et märgatav vahe on.
3. 21:9 on küll paremas seisus, kui aastate eest, aga paljud mängud ei arva siiani sellest mitte, kui midagi ja saab musti ääri nautida.
4. Vent teeb lärmi.

Asusel ka omad vead, aga tundus mulle parem valik.
Kommentaarid: 57 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 51
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Gap
HV Guru
Gap

liitunud: 20.03.2006




sõnum 25.08.2022 21:02:38 vasta tsitaadiga

https://www.guru3d.com/news-story/corsair-releases-bendable-45in-oled-gaming-monitor.html

painduvad telefonid ,nüüd juba monitorid icon_eek.gif
Kommentaarid: 21 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 17
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.08.2022 22:31:29 vasta tsitaadiga

Tundub huvitav. Aga painutamisest huvitavam on minu jaoks 240Hz OLED paneel ja korralik monitor koos DP portide ja antiglare kattega. Kahjuks jätkuvalt DP 1.4
Hind pidi kuuldavasti tulema 2000 kanti. Garantii paistab kah korralik olema.

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  Videokaardid / Monitorid / TV »  LCD monitorid ( lisatud küsitlus monitori suuruse kohta 10.04.2022 ) mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 190, 191, 192 ... 208, 209, 210  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.