Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Toidu ja (mittealkohoolse) joogi teema märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 438, 439, 440 ... 541, 542, 543  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
Sold OUT
no credit
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.07.2022 13:51:32 vasta tsitaadiga

Eks 2017a oli seal midagi nagu artiklis kirjas. Aga nüüd kontorites ja peterburi teel.
_________________
Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist.
Kommentaarid: 94 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 81
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.07.2022 08:53:27 vasta tsitaadiga

Sold OUT kirjutas:
https://maksjamoorits.ee/products/kodune-kotletisegu/

Ostsin. Tegin. Moe pärast riivisinporgandit ja küüslauku sisse aga see toode on üli jälgi maitsega. Pmst ülesoolatud vist või mingi muu maitseainega tapetud. Paksu kihi srirachat lasen peale ja siis kannatab syya. Tavalisest hakklihast saab ise 7x paremad


Puhtalt soolaga liialdatud ilmselt. Vb. muidu oli maitse veel hullem või ei säilinud?
Pakendid on head jah. Mida vähem, seda parem (kuniks toimib nagu vaja).

Winterwind kirjutas:
Eesti parim toiduaine 2021 ja Eesti parim lihatoode 2021 ja te ütlete et saast.
On jah saast, züriis olid vist kõik koroonas.

Neid märgiseid ei tasu liialt tõsiselt võtta. Kinnimakstud värk (arvete alusel, mitte laua all), tööstus patsutab üksteisele õlale ja jagab vimpleid.
Obruk maksmata, siis võita ei saa icon_lol.gif

Veisehakklihal on selgelt spetsiifiline lõhn küll, ent ennast ei häiri ja veisepihv ikka sellest + (muu hulgas) pekki hulka.

netcat kirjutas:
Selle jaoks on mingi võrk mida saad panni peal hoida, püüab rasva kinni.

Kuidas seda puhtana hoiate? Rasva väga hea kanalisatsiooni lasta ei ole.

_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Winterwind
One
Winterwind

liitunud: 19.05.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 25.07.2022 09:00:29 vasta tsitaadiga

Poes müüdav veisehakkliha niisama praadimiseks või pihvi tegemiseks on liiga kuiv, 50-50 siga/veis on parem.
Enamus rasva pühin pannilt majapidamispaberiga kokku ja viskan prügikasti, teinekord valan soojalt purki, saab mõne muu asja praadimiseks kasutada.
Kommentaarid: 1009 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 728
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Sold OUT
no credit
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.07.2022 09:02:54 vasta tsitaadiga

Mina uhan rasva kuuma veega kraanikausist alla. Samamoodi läheb aastaid ka kohvipaks, ei viitsi kopsida prygikasti tühjaks seda anumat
_________________
Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist.
Kommentaarid: 94 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 81
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ricki
HV kasutaja

liitunud: 02.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.07.2022 09:32:49 vasta tsitaadiga

Sold OUT kirjutas:
Mina uhan rasva kuuma veega kraanikausist alla. Samamoodi läheb aastaid ka kohvipaks, ei viitsi kopsida prygikasti tühjaks seda anumat

Link
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.07.2022 09:54:44 vasta tsitaadiga

phpBB [media]

_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sold OUT
no credit
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.07.2022 09:56:30 vasta tsitaadiga

No see on kanalisatsioonimeeste mure
_________________
Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist.
Kommentaarid: 94 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 81
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.07.2022 09:57:55 vasta tsitaadiga

Mul läheb rasv biojäätmetesse.
Kuna mul on ka kass, on seal alati ports kassiliiva (saepuru) mis selle endasse imab… icon_smile.gif

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.07.2022 10:00:23 vasta tsitaadiga

Mõistlik on ta biojäätmesse suunata, jah, ent mul oli konkreetselt nende rasvapüüdurite osas küsimus. Sealt ju pesemata seda läga kätte ei saa ja pesuvesi läheb ikka kanalisse?
Tõenäoliselt kasutades toda ikka iga kord korralikult pesta vaja.

_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.07.2022 14:19:18 vasta tsitaadiga

Tegelikult sorteerimiseeskirjad näevad ette, et ei kassiliiva ega rasva/toiduõli _ei_ tohi biojäätmetesse panna. Seega mina panen rasva ja õlijäägid olmeprügisse. Las lõõmab.
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Oisu.
HV kasutaja

liitunud: 02.03.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 25.07.2022 15:49:37 vasta tsitaadiga

Seal kanalisatsioonis oli ju kullaauk! See staff kindlasti põleb hästi ja annab sooja, elektrit jne thumbs_up.gif Tikku vist seal tõmmata ei maksa rofl.gif
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.07.2022 18:57:30 vasta tsitaadiga

rmc kirjutas:
Mõistlik on ta biojäätmesse suunata, jah, ent mul oli konkreetselt nende rasvapüüdurite osas küsimus. Sealt ju pesemata seda läga kätte ei saa ja pesuvesi läheb ikka kanalisse?
Tõenäoliselt kasutades toda ikka iga kord korralikult pesta vaja.

Sinna jäävad rasvapritsmed, mitte kilode kaupa rasva.

_________________
M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W
Kommentaarid: 751 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 564
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.07.2022 19:02:50 vasta tsitaadiga

Taldrikud ja muud nõud jäävad ju ka pisut rasvaseks. Fairy lahustab rasva ilusti ära. Aga kui ikka peaks ladestuma, siis torusiil(NaOH) muudab rasva seebiks ja selle lahustab vesi ka ära. Ehk kui on ikka suur mure sellega, siis võib kord paari kuu tagant profülaktika mõttes torusiili kasutada. Mul endal pole veel juhtunud, et rasv kanalisatsioonis miskit paha teeb.
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hiid
HV Guru
Hiid

liitunud: 23.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.07.2022 19:05:24 vasta tsitaadiga

rasva söövad ju rotid ära doh.gif
_________________
Hapud viinamarjad
Kommentaarid: 663 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 512
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 25.07.2022 19:06:22 vasta tsitaadiga

Brake cleaner idekas rasva vastu thumbs_up.gif
Kommentaarid: 209 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Oisu.
HV kasutaja

liitunud: 02.03.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 27.07.2022 08:51:46 vasta tsitaadiga

Nädalavahetusel võttes järgmist kohvipakki kastist, mis sai viimati soodukaga ostetud, jäi veel vaid kaks 250 g pakki. Kast muidu 3 kilone. Tuletasin meelde, et kindlasti lähen esmaspäeval Sparist läbi. Nagu tellitud - 40 %. Ostsin 9 kilo. Huvi pärast vaatasin, millal viimati kohvi soodukaga ostsin, viie nädala eest icon_eek.gif Muidu käin Sparis iga päev ja kohviriiul kohe välisuksega risti. Ennemuiste oli soodukas vist iga nädal, nüüd siis heal juhul korra kuus.
Joon vist liiga kanget kohvi icon_rolleyes.gif
Kas arvutan õigesti? 25 kg aastas joon kohvi?
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ricki
HV kasutaja

liitunud: 02.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.07.2022 10:21:44 vasta tsitaadiga

No kui sa laupäeval tegid paki lahti ja esmaspäevaks oli juba otsas, siis ilmselgelt jood liiga palju kohvi icon_lol.gif
EDIT
https://omamaitse.delfi.ee/artikkel/77881922/soomlased-on-suurimad-kohvijoojad-12-kilogrammi-kohvi-inimese-kohta-aastas
Maailma suurimad kohvijoojad kirjutas:

Soome - 12 kg elaniku kohta aastas
Norra - 9.9 kg elaniku kohta aastas
Island - 9 kg elaniku kohta aastas
Taani - 8.7 kg elaniku kohta aastas
Holland - 8.4 kg elaniku kohta aastas
Rootsi - 8.2 kg elaniku kohta aastas
Šveits - 7.9 kg elaniku kohta aastas
Belgia - 6.8 kg elaniku kohta aastas
Luxembourg - 6.5 kg elaniku kohta aastas
Kanada - 6.2 kg elaniku kohta aastas


viimati muutis Ricki 27.07.2022 11:13:35, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kyrvas
HV vaatleja

liitunud: 25.05.2005




sõnum 27.07.2022 10:39:07 vasta tsitaadiga

Kunagi veel Statoili ajal oli nö. rekkamehe kohvi suurtes termostes valmis tehtud. Vot see tökat ajas une ära. Korralikult kange.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.07.2022 19:12:57 vasta tsitaadiga

https://novaator.err.ee/1608668446/kimalased-voivad-valu-tunda

tsitaat:

Jonathan Birchi sõnul näitas uus kimalaseuuring esimest korda otseselt, et koorikloomade kõrval suudavad kompromisse teha ka lülijalgsed, sealhulgas putukad ja ämblikud. Arvestades inimeste kasvavat huvi putukate kui võimaliku toidu vastu, peab ta uuringut intellektuaalselt köitvaks ja eetilises mõttes oluliseks.


Nojah, niipalju siis tõugutoidust. Ühe suure eluka asemel palju pisikesi piinata ei ole ikkagi kuidagi okeim.

***

Fuudish tegutseb jälle.

https://omamaitse.delfi.ee/artikkel/120042162/segadused-maasikatega-fuudishi-test-kritiseerib-eesti-maasikat-maasikakasvataja-ja-teadlane-vaidlevad-vastu
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.07.2022 22:49:32 vasta tsitaadiga

netcat kirjutas:
Fuudish tegutseb jälle.

https://omamaitse.delfi.ee/artikkel/120042162/segadused-maasikatega-fuudishi-test-kritiseerib-eesti-maasikat-maasikakasvataja-ja-teadlane-vaidlevad-vastu

Tundub, et neile meeldib tähelepanu rohkem kui asja sisu. Sama mõttetu kui EWG list.
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Bilderberg
HV kasutaja
Bilderberg

liitunud: 26.08.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.07.2022 03:21:31 vasta tsitaadiga

SKG kirjutas:
netcat kirjutas:
Fuudish tegutseb jälle.
https://omamaitse.delfi.ee/artikkel/120042162/segadused-maasikatega-fuudishi-test-kritiseerib-eesti-maasikat-maasikakasvataja-ja-teadlane-vaidlevad-vastu

Tundub, et neile meeldib tähelepanu rohkem kui asja sisu. Sama mõttetu kui EWG list.

Ostsin Nõmme turult maasikaid ja viisin tagasi-täielik saast, ei oska isegi maitset kirjeldada. Kauplusest ostetud pooled viskasin ära.
Järgmine aasta söön ainult enda korjatud metsmaasikaid.
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hiid
HV Guru
Hiid

liitunud: 23.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.07.2022 06:46:57 vasta tsitaadiga

korjasin tänavu metsmaasikaid kahekesi, kumbki liitri.
Täielik pask.Süüa ei sünni-kibedad thumbs_down.gif

_________________
Hapud viinamarjad
Kommentaarid: 663 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 512
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Winterwind
One
Winterwind

liitunud: 19.05.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 28.07.2022 10:16:34 vasta tsitaadiga

Vihma polnud, kõrbesid valmis mitte ei küpsenud.
Kommentaarid: 1009 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 728
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Hiid
HV Guru
Hiid

liitunud: 23.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.07.2022 19:17:35 vasta tsitaadiga

Millised need jube head Lidli viinerid pidid olema?
Üks vanamees ostis kilose paki, küsisn, kas need on jube head. Ütles, et on jahh, koer ja kass ka söövad koos minuga. icon_neutral.gif
Võtsin ühe 750g paki, millel nimeks sealihaviinerid. Aga oli ka veel miskeid kanaseguseid....
Mihukesed need õiged on=? icon_razz.gif

_________________
Hapud viinamarjad
Kommentaarid: 663 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 512
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Oisu.
HV kasutaja

liitunud: 02.03.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 30.07.2022 20:41:24 vasta tsitaadiga

https://www.err.ee/1608671452/kogupereuritus-uulu-lamba-vest-naudib-suurt-menu

Papa,s Grill. Kas neil ka kuskil "oma putka" püsti? google vaikib icon_redface.gif
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sold OUT
no credit
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.07.2022 20:44:08 vasta tsitaadiga

Armeeniagrill.ee
_________________
Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist.
Kommentaarid: 94 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 81
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Oisu.
HV kasutaja

liitunud: 02.03.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 30.07.2022 21:42:46 vasta tsitaadiga

Sellise muuvi leidsin. Sepa Kohvik icon_question.gif
Spoiler Spoiler Spoiler


Lisaks venekeelse: link

Kuskil Kopli garaazis?

Hoopis Sepa Terrass icon_lol.gif thumbs_up.gif
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Winterwind
One
Winterwind

liitunud: 19.05.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 01.08.2022 19:17:42 vasta tsitaadiga

Tegin õhtuks kartuliputru, hulka panin praetud kukeseeni ja sibulat. Hää.
Olen nüüd vegan.
Kommentaarid: 1009 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 728
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.08.2022 19:28:09 vasta tsitaadiga

Winterwind, kas ikka oled vegan? Ega sa ometi seda pattu ei teinud, et kartulipudru sisse piima ja võid panid nagu mina teen? icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Winterwind
One
Winterwind

liitunud: 19.05.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 01.08.2022 19:40:15 vasta tsitaadiga

Ei pannud, taimset võiet panin icon_lol.gif
Kommentaarid: 1009 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 728
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
libe
kvaliteetne mees
libe

liitunud: 04.11.2001




sõnum 01.08.2022 20:16:31 vasta tsitaadiga

Winterwind kirjutas:
Ei pannud, taimset võiet panin icon_lol.gif
kindel, et mõni uss sisse ei sattunud
samas kukeseen pidi kõige mõttetum seen olema, isegi uss selles toitaineid ei leia

https://maaleht.delfi.ee/artikkel/90820661/vana-kuld-seeneteadlane-tonu-ploompuu-selgitab-miks-ei-maksa-suua-kukeseeni

_________________
☠
Kommentaarid: 82 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Winterwind
One
Winterwind

liitunud: 19.05.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 01.08.2022 20:31:07 vasta tsitaadiga

Hea ju kui kaloreid ei tule aga hästi maitseb.
Kommentaarid: 1009 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 728
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
libe
kvaliteetne mees
libe

liitunud: 04.11.2001




sõnum 01.08.2022 20:59:47 vasta tsitaadiga

Winterwind kirjutas:
Hea ju kui kaloreid ei tule aga hästi maitseb.
tööd ei tee, et kaloreid tuleb?
vanasti inimesed sõid selleks, et energiat oleks piisavalt, et suvel talvevarud kokku ajada, sul suvel koguneb?

_________________
☠
Kommentaarid: 82 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Winterwind
One
Winterwind

liitunud: 19.05.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 02.08.2022 05:48:08 vasta tsitaadiga

Kartulipudrule panin maitseks hulka, sealt vast ikka kaloreid tuleb? Lisaks praed neid ju mingi rasvaga mitte ei auruta icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 1009 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 728
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Hiid
HV Guru
Hiid

liitunud: 23.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.08.2022 07:05:39 vasta tsitaadiga

õiged road teeb tänapäeva HVkasutaja ikka kuumaõhu fritüüris icon_idea.gif
_________________
Hapud viinamarjad
Kommentaarid: 663 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 512
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Winterwind
One
Winterwind

liitunud: 19.05.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 02.08.2022 09:40:19 vasta tsitaadiga

Hull oled vä, kes selle elektri eest maksab? Õiged road teeb HV kasutaja ikka RMK platsil tasuta küttepuudega icon_lol.gif
Kommentaarid: 1009 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 728
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.08.2022 11:01:00 vasta tsitaadiga

Betamax kirjutas:
rmc kirjutas:
Mõistlik on ta biojäätmesse suunata, jah, ent mul oli konkreetselt nende rasvapüüdurite osas küsimus. Sealt ju pesemata seda läga kätte ei saa ja pesuvesi läheb ikka kanalisse?
Tõenäoliselt kasutades toda ikka iga kord korralikult pesta vaja.

Sinna jäävad rasvapritsmed, mitte kilode kaupa rasva.


Jah, ent kui seda tuleb pidevalt ja kõigil? Kumuleeruv efekt on oluline.

SKG kirjutas:
netcat kirjutas:
Fuudish tegutseb jälle.

https://omamaitse.delfi.ee/artikkel/120042162/segadused-maasikatega-fuudishi-test-kritiseerib-eesti-maasikat-maasikakasvataja-ja-teadlane-vaidlevad-vastu

Tundub, et neile meeldib tähelepanu rohkem kui asja sisu. Sama mõttetu kui EWG list.


Mõttetu on sin vaid sinu kommentaar, milles null sisu.

Kellele pestitsiidijäägid huvi ei paku, võib ju teemast mööda vaadata. Kellele pakub, see näeb, et aastaga on jääkide hulk suurenenud korralikult.

_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
oliver.
HV Guru

liitunud: 05.09.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.08.2022 11:14:29 vasta tsitaadiga

rmc kirjutas:


SKG kirjutas:
netcat kirjutas:
Fuudish tegutseb jälle.

https://omamaitse.delfi.ee/artikkel/120042162/segadused-maasikatega-fuudishi-test-kritiseerib-eesti-maasikat-maasikakasvataja-ja-teadlane-vaidlevad-vastu

Tundub, et neile meeldib tähelepanu rohkem kui asja sisu. Sama mõttetu kui EWG list.


Mõttetu on sin vaid sinu kommentaar, milles null sisu.

Kellele pestitsiidijäägid huvi ei paku, võib ju teemast mööda vaadata. Kellele pakub, see näeb, et aastaga on jääkide hulk suurenenud korralikult.


No ma ei tea, kui mingi näitaja on 500x alla piirnormi, siis kas on mõtet teemat üles tõmmata?

Spoiler Spoiler Spoiler


Tundub mõttetu norimisena.
Kommentaarid: 280 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 239
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 02.08.2022 11:20:05 vasta tsitaadiga

oliver., vaata kelle postitusele vastad
Kommentaarid: 209 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.08.2022 11:38:50 vasta tsitaadiga

rmc kirjutas:
Betamax kirjutas:
rmc kirjutas:
Mõistlik on ta biojäätmesse suunata, jah, ent mul oli konkreetselt nende rasvapüüdurite osas küsimus. Sealt ju pesemata seda läga kätte ei saa ja pesuvesi läheb ikka kanalisse?
Tõenäoliselt kasutades toda ikka iga kord korralikult pesta vaja.

Sinna jäävad rasvapritsmed, mitte kilode kaupa rasva.


Jah, ent kui seda tuleb pidevalt ja kõigil? Kumuleeruv efekt on oluline.

SKG kirjutas:
netcat kirjutas:
Fuudish tegutseb jälle.

https://omamaitse.delfi.ee/artikkel/120042162/segadused-maasikatega-fuudishi-test-kritiseerib-eesti-maasikat-maasikakasvataja-ja-teadlane-vaidlevad-vastu

Tundub, et neile meeldib tähelepanu rohkem kui asja sisu. Sama mõttetu kui EWG list.


Mõttetu on sin vaid sinu kommentaar, milles null sisu.

Kellele pestitsiidijäägid huvi ei paku, võib ju teemast mööda vaadata. Kellele pakub, see näeb, et aastaga on jääkide hulk suurenenud korralikult.

See, et kuskilt midagi leiti ei näita tegelikult midagi. Doos määrab mürgisuse. Mõttetu fear-mongering ja endale tähelepanu tõmbamine, et Fuudish/EWG taolised saaks oma olemasolu õigustada.
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.08.2022 11:43:25 vasta tsitaadiga

oliver., jällegi: keda ei köida, võib ignoreerida.

Aegade jooksul küll ja küll (tihtipeale tööstuse lobistamise tulemusel) asju turvaliseks tembeldatud ning teistitimõtlejaid risti löödud. Hiljem asjad ümber vaadatud ja tegelikkust tõdetud.
Muarust on okei kui kajastatakse, äkki minnakse oma pritsimisega täpsemaks ja jäägid vähenevad ja/või kaovad.

SKG, oluline on ka kumuleeruv mõju nii koguselises mõttes (kõik allikad kokku) kui ka elukeskkonna kogumõjuna. Rääkimata sellest, et annab märku ka keskkonda jõudvast koormusest.

_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.08.2022 11:49:30 vasta tsitaadiga

rmc kirjutas:
Betamax kirjutas:
rmc kirjutas:
Mõistlik on ta biojäätmesse suunata, jah, ent mul oli konkreetselt nende rasvapüüdurite osas küsimus. Sealt ju pesemata seda läga kätte ei saa ja pesuvesi läheb ikka kanalisse?
Tõenäoliselt kasutades toda ikka iga kord korralikult pesta vaja.

Sinna jäävad rasvapritsmed, mitte kilode kaupa rasva.


Jah, ent kui seda tuleb pidevalt ja kõigil? Kumuleeruv efekt on oluline.

Ma pesen selle resti iga kord puhtaks pärast kasutamist. Ja endiselt - tegemist on pritsmetega. Selleks, et sinna mingi rasvakiht tekiks, peab see sul aastajagu pesemata olema.

_________________
M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W
Kommentaarid: 751 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 564
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.08.2022 12:24:31 vasta tsitaadiga

Justkui oleks vahet, kuhu need rasvapritsmed "kumuleeruvad", kas rasvapüüduri külge või sinu riietele, pliidile, seinale, põrandale jne. Ükskord varem või hiljem tuleb see rasv maha pesta ikkagi kõigilt pindadelt kuhu ta "kumuleerunud" on ja siis satub ta ikkagi veega kanalisatsiooni. Samamoodi "kumuleerub" rasv kubu rasvapüüdurisse ja seda tuleb samuti regulaarselt pesta.

Uskumatu millest mõni inimene oskab probleemi teha.
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.08.2022 12:27:14 vasta tsitaadiga

Ma küsisin algselt lihtsalt, kuidas inimesed selle probleemiga tegelevad.
_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.08.2022 12:37:02 vasta tsitaadiga

Määrdunud köögiriistu pestakse. Ära pane pahaks, aga tõesti on imelik, et see on täiskasvanud inimesele uudiseks.
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.08.2022 12:52:52 vasta tsitaadiga

Ma mingiaeg ostan selle resti ja teen kohe krõbedat peekonit, panen pildid.

Üldiselt sellist asja lapiga pühkides viskad lapi pärast ära või teed enne paberiga puhtaks.

_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.08.2022 13:03:13 vasta tsitaadiga

Seda pesed kuuma veega ja törts fairy't ka mitte ei hakka lapiga kuivalt nühkima.
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ricki
HV kasutaja

liitunud: 02.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.08.2022 13:26:11 vasta tsitaadiga

Ehk on see tõhusam kui fairy icon_confused.gif https://fatburner.ee/
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RedFusion
HV kasutaja
RedFusion

liitunud: 14.12.2009




sõnum 02.08.2022 13:28:29 vasta tsitaadiga

No neid näiteid võib tuua lõputult, aga nt mürgist oblikhapet on paljudes toitudes, rohkem nt rabarberis (lehtedes palju, aga leidub ka vartes). So what? Siis ei tohiks ju midagi süüa, kui kõike jälgima hakata. Kogu asja iva ongi kogustes. Kunagi ka jälgisin Fuudishit, sest lähenemine oli huvitav ja mingit infot sealt sai. Aga siis nad hakkasid sisuliselt kõiki levinuid suhkruasendajaid demoniseerima, kasutades väga valitud teadustöid, mis justkui seda ohtlikkust pidid tõestama, ehkki natuke süvenedes isegi need artiklid ütlesid, et see päris nii pole ja see oht on pigem mingites mega kogustes. Konkreetne negatiivne PR firmadele, kes tohutu koguse suhkru asemel kasutavad suhkruasendajaid oma toodetes (ja seda ikkagi kümnetes, kui mitte sadades kordades alla piirnormi). Väiksem kalorsus ja sobib hästi kaalu kaotamiseks. Aga ikka oli vaja üle vindi keerata ja jätta mulje suurest ohust, toomata välja mitte ühtegi reaalset kogust toodetes.

Eesti maasikakasvatajate taoline tampimine on samuti vastutustundetu ning jälle on asja käsitletud nii pinnapealselt. Nagu teadlane ütles, siis nii jätkates varsti ostamegi ainult välismaalt ning viimased aastad on ikkagi selgelt näidanud, et Eesti maasikas on puhtam. Tuues lihtsalt mingit taimekaitsevahendite jääkide arvu välja, ilma leitud koguseta, on umbes sama teaduslik, kui väita "vaktsiinid sisaldavad raskemetalle ja on ohtlikud!" EL piirnormid on sellised valitud põhjusega ning tavaliselt väikese varuga, nt USA normid on üldiselt palju leebemad. Jah, on väike "taimekaitsevahendite kokteilide" oht, aga olukorras, kus kogused on 500x alla piirnormi ning taimekaitsevahendid on üsna madala toksilisusega ja bioaktiivsusega, on see imo ikka tondi nägemine kohas, kus seda pole icon_idea.gif


viimati muutis RedFusion 02.08.2022 13:29:22, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.08.2022 13:28:51 vasta tsitaadiga

Kuidas on võimalik teha tavalise pritsmepüüduri kasutamisest ja puhastamisest selline tuumateadus? See on nagu lõikelaud, mitte ühtki liikuvat osa. Reaalselt nagu pannikaas, aga sõrestikuga. Pesemiseks kasutad nõudepesuvahendit ja käsna eusa_wall.gif
_________________
M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W
Kommentaarid: 751 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 564
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Toidu ja (mittealkohoolse) joogi teema mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 438, 439, 440 ... 541, 542, 543  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.