Eks 2017a oli seal midagi nagu artiklis kirjas. Aga nüüd kontorites ja peterburi teel. _________________ Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist.
Ostsin. Tegin. Moe pärast riivisinporgandit ja küüslauku sisse aga see toode on üli jälgi maitsega. Pmst ülesoolatud vist või mingi muu maitseainega tapetud. Paksu kihi srirachat lasen peale ja siis kannatab syya. Tavalisest hakklihast saab ise 7x paremad
Puhtalt soolaga liialdatud ilmselt. Vb. muidu oli maitse veel hullem või ei säilinud?
Pakendid on head jah. Mida vähem, seda parem (kuniks toimib nagu vaja).
Winterwind kirjutas:
Eesti parim toiduaine 2021 ja Eesti parim lihatoode 2021 ja te ütlete et saast.
On jah saast, züriis olid vist kõik koroonas.
Neid märgiseid ei tasu liialt tõsiselt võtta. Kinnimakstud värk (arvete alusel, mitte laua all), tööstus patsutab üksteisele õlale ja jagab vimpleid.
Obruk maksmata, siis võita ei saa
Veisehakklihal on selgelt spetsiifiline lõhn küll, ent ennast ei häiri ja veisepihv ikka sellest + (muu hulgas) pekki hulka.
netcat kirjutas:
Selle jaoks on mingi võrk mida saad panni peal hoida, püüab rasva kinni.
Kuidas seda puhtana hoiate? Rasva väga hea kanalisatsiooni lasta ei ole. _________________
Poes müüdav veisehakkliha niisama praadimiseks või pihvi tegemiseks on liiga kuiv, 50-50 siga/veis on parem.
Enamus rasva pühin pannilt majapidamispaberiga kokku ja viskan prügikasti, teinekord valan soojalt purki, saab mõne muu asja praadimiseks kasutada.
Mina uhan rasva kuuma veega kraanikausist alla. Samamoodi läheb aastaid ka kohvipaks, ei viitsi kopsida prygikasti tühjaks seda anumat _________________ Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist.
No see on kanalisatsioonimeeste mure _________________ Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist.
Mul läheb rasv biojäätmetesse.
Kuna mul on ka kass, on seal alati ports kassiliiva (saepuru) mis selle endasse imab… _________________ ...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Mõistlik on ta biojäätmesse suunata, jah, ent mul oli konkreetselt nende rasvapüüdurite osas küsimus. Sealt ju pesemata seda läga kätte ei saa ja pesuvesi läheb ikka kanalisse?
Tõenäoliselt kasutades toda ikka iga kord korralikult pesta vaja. _________________
Tegelikult sorteerimiseeskirjad näevad ette, et ei kassiliiva ega rasva/toiduõli _ei_ tohi biojäätmetesse panna. Seega mina panen rasva ja õlijäägid olmeprügisse. Las lõõmab.
Mõistlik on ta biojäätmesse suunata, jah, ent mul oli konkreetselt nende rasvapüüdurite osas küsimus. Sealt ju pesemata seda läga kätte ei saa ja pesuvesi läheb ikka kanalisse?
Tõenäoliselt kasutades toda ikka iga kord korralikult pesta vaja.
Taldrikud ja muud nõud jäävad ju ka pisut rasvaseks. Fairy lahustab rasva ilusti ära. Aga kui ikka peaks ladestuma, siis torusiil(NaOH) muudab rasva seebiks ja selle lahustab vesi ka ära. Ehk kui on ikka suur mure sellega, siis võib kord paari kuu tagant profülaktika mõttes torusiili kasutada. Mul endal pole veel juhtunud, et rasv kanalisatsioonis miskit paha teeb.
Nädalavahetusel võttes järgmist kohvipakki kastist, mis sai viimati soodukaga ostetud, jäi veel vaid kaks 250 g pakki. Kast muidu 3 kilone. Tuletasin meelde, et kindlasti lähen esmaspäeval Sparist läbi. Nagu tellitud - 40 %. Ostsin 9 kilo. Huvi pärast vaatasin, millal viimati kohvi soodukaga ostsin, viie nädala eest Muidu käin Sparis iga päev ja kohviriiul kohe välisuksega risti. Ennemuiste oli soodukas vist iga nädal, nüüd siis heal juhul korra kuus.
Joon vist liiga kanget kohvi
Kas arvutan õigesti? 25 kg aastas joon kohvi?
Soome - 12 kg elaniku kohta aastas
Norra - 9.9 kg elaniku kohta aastas
Island - 9 kg elaniku kohta aastas
Taani - 8.7 kg elaniku kohta aastas
Holland - 8.4 kg elaniku kohta aastas
Rootsi - 8.2 kg elaniku kohta aastas
Šveits - 7.9 kg elaniku kohta aastas
Belgia - 6.8 kg elaniku kohta aastas
Luxembourg - 6.5 kg elaniku kohta aastas
Kanada - 6.2 kg elaniku kohta aastas
viimati muutis Ricki 27.07.2022 11:13:35, muudetud 1 kord
Jonathan Birchi sõnul näitas uus kimalaseuuring esimest korda otseselt, et koorikloomade kõrval suudavad kompromisse teha ka lülijalgsed, sealhulgas putukad ja ämblikud. Arvestades inimeste kasvavat huvi putukate kui võimaliku toidu vastu, peab ta uuringut intellektuaalselt köitvaks ja eetilises mõttes oluliseks.
Nojah, niipalju siis tõugutoidust. Ühe suure eluka asemel palju pisikesi piinata ei ole ikkagi kuidagi okeim.
Tundub, et neile meeldib tähelepanu rohkem kui asja sisu. Sama mõttetu kui EWG list.
Ostsin Nõmme turult maasikaid ja viisin tagasi-täielik saast, ei oska isegi maitset kirjeldada. Kauplusest ostetud pooled viskasin ära.
Järgmine aasta söön ainult enda korjatud metsmaasikaid.
Millised need jube head Lidli viinerid pidid olema?
Üks vanamees ostis kilose paki, küsisn, kas need on jube head. Ütles, et on jahh, koer ja kass ka söövad koos minuga.
Võtsin ühe 750g paki, millel nimeks sealihaviinerid. Aga oli ka veel miskeid kanaseguseid....
Mihukesed need õiged on=? _________________ Hapud viinamarjad
Armeeniagrill.ee _________________ Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist.
tööd ei tee, et kaloreid tuleb?
vanasti inimesed sõid selleks, et energiat oleks piisavalt, et suvel talvevarud kokku ajada, sul suvel koguneb? _________________ ☠
Mõistlik on ta biojäätmesse suunata, jah, ent mul oli konkreetselt nende rasvapüüdurite osas küsimus. Sealt ju pesemata seda läga kätte ei saa ja pesuvesi läheb ikka kanalisse?
Tõenäoliselt kasutades toda ikka iga kord korralikult pesta vaja.
Sinna jäävad rasvapritsmed, mitte kilode kaupa rasva.
Jah, ent kui seda tuleb pidevalt ja kõigil? Kumuleeruv efekt on oluline.
Tundub, et neile meeldib tähelepanu rohkem kui asja sisu. Sama mõttetu kui EWG list.
Mõttetu on sin vaid sinu kommentaar, milles null sisu.
Kellele pestitsiidijäägid huvi ei paku, võib ju teemast mööda vaadata. Kellele pakub, see näeb, et aastaga on jääkide hulk suurenenud korralikult. _________________
Tundub, et neile meeldib tähelepanu rohkem kui asja sisu. Sama mõttetu kui EWG list.
Mõttetu on sin vaid sinu kommentaar, milles null sisu.
Kellele pestitsiidijäägid huvi ei paku, võib ju teemast mööda vaadata. Kellele pakub, see näeb, et aastaga on jääkide hulk suurenenud korralikult.
No ma ei tea, kui mingi näitaja on 500x alla piirnormi, siis kas on mõtet teemat üles tõmmata?
Spoiler
tsitaat:
Õppejõud Ulvi Moor uuris samuti Fuudishi testi protokolli. „Kõik on korrektselt määratud, kuid liialdus oli see, et Joosepi talu maasikate kaheksast jäägist kolm oli inglise keeles detected ehk neist oli jäänud ainult jälg. See tähendab, et väga-väga tundlikud masinad on saanud aru, et seal on mingid jäägid, aga nad isegi ei suuda tuvastada kogust, mis on 0,01 milligrammis kilogrammis. See aine kogus on nii väike, et mina tõmbaksin kolm neist kohe maha. Me peaksime ikka natuke halastama tootjatele,“ lausub Moor.
Lisaks oli ka jahukaste tõrje preparaadi jälg, mille piirnorm on 10, aga Joosepi talu maasikates leiti seda vaid 0,018, mis on umbes viissada korda alla piiri. „Ma saan aru murest ja ma ei poolda vastutustundetut taimekaitsevahendite kasutamist, kuid ma tahaks kaitsta Eesti tootjaid,“ ütleb Moor.
Mõistlik on ta biojäätmesse suunata, jah, ent mul oli konkreetselt nende rasvapüüdurite osas küsimus. Sealt ju pesemata seda läga kätte ei saa ja pesuvesi läheb ikka kanalisse?
Tõenäoliselt kasutades toda ikka iga kord korralikult pesta vaja.
Sinna jäävad rasvapritsmed, mitte kilode kaupa rasva.
Jah, ent kui seda tuleb pidevalt ja kõigil? Kumuleeruv efekt on oluline.
Tundub, et neile meeldib tähelepanu rohkem kui asja sisu. Sama mõttetu kui EWG list.
Mõttetu on sin vaid sinu kommentaar, milles null sisu.
Kellele pestitsiidijäägid huvi ei paku, võib ju teemast mööda vaadata. Kellele pakub, see näeb, et aastaga on jääkide hulk suurenenud korralikult.
See, et kuskilt midagi leiti ei näita tegelikult midagi. Doos määrab mürgisuse. Mõttetu fear-mongering ja endale tähelepanu tõmbamine, et Fuudish/EWG taolised saaks oma olemasolu õigustada.
oliver., jällegi: keda ei köida, võib ignoreerida.
Aegade jooksul küll ja küll (tihtipeale tööstuse lobistamise tulemusel) asju turvaliseks tembeldatud ning teistitimõtlejaid risti löödud. Hiljem asjad ümber vaadatud ja tegelikkust tõdetud.
Muarust on okei kui kajastatakse, äkki minnakse oma pritsimisega täpsemaks ja jäägid vähenevad ja/või kaovad.
SKG, oluline on ka kumuleeruv mõju nii koguselises mõttes (kõik allikad kokku) kui ka elukeskkonna kogumõjuna. Rääkimata sellest, et annab märku ka keskkonda jõudvast koormusest. _________________
Mõistlik on ta biojäätmesse suunata, jah, ent mul oli konkreetselt nende rasvapüüdurite osas küsimus. Sealt ju pesemata seda läga kätte ei saa ja pesuvesi läheb ikka kanalisse?
Tõenäoliselt kasutades toda ikka iga kord korralikult pesta vaja.
Sinna jäävad rasvapritsmed, mitte kilode kaupa rasva.
Jah, ent kui seda tuleb pidevalt ja kõigil? Kumuleeruv efekt on oluline.
Justkui oleks vahet, kuhu need rasvapritsmed "kumuleeruvad", kas rasvapüüduri külge või sinu riietele, pliidile, seinale, põrandale jne. Ükskord varem või hiljem tuleb see rasv maha pesta ikkagi kõigilt pindadelt kuhu ta "kumuleerunud" on ja siis satub ta ikkagi veega kanalisatsiooni. Samamoodi "kumuleerub" rasv kubu rasvapüüdurisse ja seda tuleb samuti regulaarselt pesta.
Uskumatu millest mõni inimene oskab probleemi teha.
No neid näiteid võib tuua lõputult, aga nt mürgist oblikhapet on paljudes toitudes, rohkem nt rabarberis (lehtedes palju, aga leidub ka vartes). So what? Siis ei tohiks ju midagi süüa, kui kõike jälgima hakata. Kogu asja iva ongi kogustes. Kunagi ka jälgisin Fuudishit, sest lähenemine oli huvitav ja mingit infot sealt sai. Aga siis nad hakkasid sisuliselt kõiki levinuid suhkruasendajaid demoniseerima, kasutades väga valitud teadustöid, mis justkui seda ohtlikkust pidid tõestama, ehkki natuke süvenedes isegi need artiklid ütlesid, et see päris nii pole ja see oht on pigem mingites mega kogustes. Konkreetne negatiivne PR firmadele, kes tohutu koguse suhkru asemel kasutavad suhkruasendajaid oma toodetes (ja seda ikkagi kümnetes, kui mitte sadades kordades alla piirnormi). Väiksem kalorsus ja sobib hästi kaalu kaotamiseks. Aga ikka oli vaja üle vindi keerata ja jätta mulje suurest ohust, toomata välja mitte ühtegi reaalset kogust toodetes.
Eesti maasikakasvatajate taoline tampimine on samuti vastutustundetu ning jälle on asja käsitletud nii pinnapealselt. Nagu teadlane ütles, siis nii jätkates varsti ostamegi ainult välismaalt ning viimased aastad on ikkagi selgelt näidanud, et Eesti maasikas on puhtam. Tuues lihtsalt mingit taimekaitsevahendite jääkide arvu välja, ilma leitud koguseta, on umbes sama teaduslik, kui väita "vaktsiinid sisaldavad raskemetalle ja on ohtlikud!" EL piirnormid on sellised valitud põhjusega ning tavaliselt väikese varuga, nt USA normid on üldiselt palju leebemad. Jah, on väike "taimekaitsevahendite kokteilide" oht, aga olukorras, kus kogused on 500x alla piirnormi ning taimekaitsevahendid on üsna madala toksilisusega ja bioaktiivsusega, on see imo ikka tondi nägemine kohas, kus seda pole
viimati muutis RedFusion 02.08.2022 13:29:22, muudetud 1 kord
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse sa ei või vastata selle foorumi teemadele sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis sa ei saa lisada manuseid selles foorumis sa võid manuseid alla laadida selles foorumis
Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.