Avaleht
uus teema   vasta Ärifoorumid »  Ostuabi/hinnapäring »  Muruniidukivaatlus märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3, ... 12, 13, 14  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
TeaMeTzu
HV veteran

liitunud: 10.10.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.06.2020 20:55:38 vasta tsitaadiga

Jap Makita oma vaatasin ka icon_biggrin.gif. Järgmine hooaeg saab sellega varustust upgradeda thumbs_up.gif
_________________
M: Ainulaadsed Eesti disain sisustuselemendid - TESSERA
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 28
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
miga
HV Guru
miga

liitunud: 07.09.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.06.2020 09:55:16 vasta tsitaadiga

Mul need Makita omad olemas, väga asjalik beer_yum.gif
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
TeaMeTzu
HV veteran

liitunud: 10.10.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.06.2020 22:43:56 vasta tsitaadiga

Suured tänud vastuste eest kõigile. Täna sain DLM431CT2 kätte ehituskaup24-st 249€ eest. Kuna võtsin mõne tööriista veel, siis sain tänu kampaaniale ühe 4Ah aku ka kaasa. Veel oma lubatud Makita 25€'st mõõdulinti pole saanud icon_biggrin.gif .
~308€ eest sain Makita muruniiduki, taskulambi, tolmuimeja, kahe-aku laadija ja kolm akut (2x5Ah ja 1x4Ah). Ma usun, et selle raha eest väga mõistlik komplekt (kuigi veel niitnud ei ole icon_lol.gif ).

_________________
M: Ainulaadsed Eesti disain sisustuselemendid - TESSERA
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 28
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Puhv2
HV kasutaja
Puhv2

liitunud: 27.10.2011




sõnum 20.06.2021 16:28:01 vasta tsitaadiga

Kas keegi kasutab ka käsiniidukit? Kuidas rahulolu? Mul ümberringi osadel robotid, teiste niitmisharjumusi ei tea, aga vaikselt toimetavad, üldse pole kuulda olnud ja tahaks samuti müravaest niitmist praktiseerida. Kui kellelgi on mudelite osas soovitusi, siis on abi teretulnud.
_________________
mõned inimesed on nagu vihmapilved - kui nad ära kaovad, muutub päev kohe päikselisemaks
Kommentaarid: 22 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 21
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ceemic
24/7@kalal
ceemic

liitunud: 21.03.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.06.2021 17:54:31 vasta tsitaadiga

Puhv2, vaata mu eelmise aasta mai lõpu postitust siin teemas.
Endiselt kasutan sama niidukit. Veel üks arvestatav miinus on see, et kui muru on väga kõrge ja tihe, siis peab kindlasti kogu pinna 2 korda üle käima.
Kommentaarid: 421 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 322
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
tont23
HV veteran
tont23

liitunud: 13.06.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.06.2021 21:55:01 vasta tsitaadiga

endal maal lausa 3masinat....raider,trimmer ja ratastega rohutrimmer icon_biggrin.gif +lisaks veel nõukaaegne lattniiduk-ei tea kas enam käima läheks icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 128 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 112
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Puhv2
HV kasutaja
Puhv2

liitunud: 27.10.2011




sõnum 20.06.2021 22:42:29 vasta tsitaadiga

Tänud!

ceemic kirjutas:
Puhv2, vaata mu eelmise aasta mai lõpu postitust siin teemas.
Endiselt kasutan sama niidukit. Veel üks arvestatav miinus on see, et kui muru on väga kõrge ja tihe, siis peab kindlasti kogu pinna 2 korda üle käima.

_________________
mõned inimesed on nagu vihmapilved - kui nad ära kaovad, muutub päev kohe päikselisemaks
Kommentaarid: 22 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 21
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
krist2an
HV veteran
krist2an

liitunud: 24.08.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.06.2021 14:03:35 vasta tsitaadiga

Sai Depost üks odav Edwardi niiduk ostetud. Eesmärk oli leida normaalse korpusega lihtne niiduk, mis suudaks 900m² krundi ära niita. Kuna tulevikus plaan robotniiduk sinna peale panna, siis liiga kallist niidukit ka ei soovinud. Pean ütlema, et seni olen väga rahul, korpus on üllatavalt tugev ja asjalik, mootor vaikne ja piisavalt jõuline ning kogu kompott arvestades hinda väga mõistlik.
_________________
Custom 3d-prinditud mATX / ITX / APU case - http://bit.ly/4kIJQZs
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 41
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
commer
HV Guru
commer

liitunud: 03.10.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.06.2021 14:05:55 vasta tsitaadiga

mis maksis?
_________________
Arvutite hooldus ja komplekteerimine Tartumaal
Tasuta dropboxi konto + lisa 500mb ruumi

Kommentaarid: 928 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 2 :: 714
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
away112
Kreisi kasutaja

liitunud: 27.08.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.07.2021 17:12:42 vasta tsitaadiga

Ei hakka uut teemat tegema ning küsin siin. Millist muruniidukit soovitate suurema pinna niitmiseks, 2000-3000 ruutmeetrit?

Momendil on endale silma jäänud järgmised mudelid ~500 eur hinnaklassis:
HUSQVARNA LC 151 - https://www.husqvarna.com/ee/tooted/muru-niidukid/husqvarna-lc-151/970488301/
Makita PLM4628N - https://www.makita.ee/product/plm4628n.html

Husqvarna plussid on suurem võimsus ja niidulaius, Makita puhul parem hind ja iseliikuv, viimase osas ei ole kindel kui suur pluss see on? Ei ole kunagi kasutanud.
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 5 :: 38
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hkurujo88r
HV Guru

liitunud: 25.02.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.07.2021 00:39:13 vasta tsitaadiga

away112 kirjutas:
Ei hakka uut teemat tegema ning küsin siin. Millist muruniidukit soovitate suurema pinna niitmiseks, 2000-3000 ruutmeetrit?

Momendil on endale silma jäänud järgmised mudelid ~500 eur hinnaklassis:
HUSQVARNA LC 151 - https://www.husqvarna.com/ee/tooted/muru-niidukid/husqvarna-lc-151/970488301/
Makita PLM4628N - https://www.makita.ee/product/plm4628n.html

Husqvarna plussid on suurem võimsus ja niidulaius, Makita puhul parem hind ja iseliikuv, viimase osas ei ole kindel kui suur pluss see on? Ei ole kunagi kasutanud.


Saad odavamalt ka väga asjaliku pilli. Mul maal mingi Clinti oma juba teine aasta kasutuses murutraktorite kõrvalt. Väga hästi vastu pidanud ja võimsam ning kiirem(isevedav) kui need mis sa üleval välja tõid. Mitme masina peale kokku üle 1ha niitmist, tööd saavad asjad kõvasti.

https://www.bauhof.ee/et/aiakaubad/muruniiduk-clint-cl-51vhy-vedav-koguja-674400

https://www.bauhof.ee/et/aiakaubad/muruniiduk-clint-cl-53vs-easystart-674361
Kommentaarid: 126 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 120
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
A.S.
HV Guru

liitunud: 27.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.07.2021 10:13:16 vasta tsitaadiga

Kas neid Clint omi ikka niisama lihtsalt omavahel võrrelda saab, seal võivad ju erinevad mudelid/partiid erinevatest tehastest tellitud olla?
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
S.I.L.L.U
HV veteran


liitunud: 26.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.07.2021 11:16:48 vasta tsitaadiga

Sai siis lõpuks perre võtud robotniiduk.

Valikuks osutus Worx Landroid L1500, millele sai siis ka ACS (silmad) moodul võetud.

Hetkel siis natuke üle 2 nädala kasutamist ja kõik on väga super beer_yum.gif thumbs_up.gif

Meeldib, et tera asub niiduki küljel, mis siis lõikab serva ilusti puhtaks, trimmerdamist jääb vähemaks.
Kommentaarid: 96 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 90
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
iguaan
HV veteran
iguaan

liitunud: 23.11.2003




sõnum 27.03.2022 12:18:36 vasta tsitaadiga

S.I.L.L.U kirjutas:
Sai siis lõpuks perre võtud robotniiduk.

Valikuks osutus Worx Landroid L1500, millele sai siis ka ACS (silmad) moodul võetud.

Hetkel siis natuke üle 2 nädala kasutamist ja kõik on väga super beer_yum.gif thumbs_up.gif

Meeldib, et tera asub niiduki küljel, mis siis lõikab serva ilusti puhtaks, trimmerdamist jääb vähemaks.

Palju sellest ACS reaalset kasu ka on? Põrutab asjadele ikka otsa?
Mõtlesin, et kas tasuks selleks hooajaks see juurde osta.
Kommentaarid: 83 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 71
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
S.I.L.L.U
HV veteran


liitunud: 26.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.03.2022 10:02:07 vasta tsitaadiga

iguaan, kasu on kõvasti, samas 100% otsasõite ei väldi.

"Pime" on ikka just näiteks taimede varte suhtes. Ise panin osade taimede ümber sellised laiemad pulgad ümber, ja siis kõik ok.
Kommentaarid: 96 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 90
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.03.2022 08:16:07 vasta tsitaadiga

Kas robotniiduki piirdetraadina võib ka seda kasutada?
https://www.elektrikaup.ee/juhtmed/8660/vask-juhe-2x2-5-mm-kiuline-fk-tvinnad-draka-must-oranz.html?category_id=118
Arutaks lahti, niiet kasutaks ikka üht juhet.
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
iguaan
HV veteran
iguaan

liitunud: 23.11.2003




sõnum 03.04.2022 15:54:27 vasta tsitaadiga

DVDRW kirjutas:
Kas robotniiduki piirdetraadina võib ka seda kasutada?
https://www.elektrikaup.ee/juhtmed/8660/vask-juhe-2x2-5-mm-kiuline-fk-tvinnad-draka-must-oranz.html?category_id=118
Arutaks lahti, niiet kasutaks ikka üht juhet.

Sobib igasugune juhe oma funktsioonaalsuse poolest, mure tekib aastate jooksul, kui selle juhtme mantel mädanema hakkab ja lõpuks kuskil pinnases maaga lühises on.
Kommentaarid: 83 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 71
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.04.2022 17:04:30 vasta tsitaadiga

Mis valik hetkel turul RTK (1cm GPS) robotniidukitega on?
Need ei vaja piirdetraati ja niidavad kordi efektiivsemalt (järjest). Lisaks saab olla palju alasid millede vahel ise sõidab.
~1cm täpsusega GPS süsteemi omahind on sinna ~500€ kanti.
Paljud on ise teinud. Aga huvitaks valmistoodete valik ja hinnad.
Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
von Wu
HV Guru
von Wu

liitunud: 12.10.2007




sõnum 24.04.2022 17:28:52 vasta tsitaadiga

Kas need robotniidukid loobivad koerasita mööda õue laiali või on selle peale ka mõeldud, et ei peaks pidevalt koera jälgima?
Kommentaarid: 901 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 675
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NightStriker
HV veteran

liitunud: 24.07.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.04.2022 18:07:46 vasta tsitaadiga

von Wu kirjutas:
Kas need robotniidukid loobivad koerasita mööda õue laiali või on selle peale ka mõeldud, et ei peaks pidevalt koera jälgima?


Litsuvad laiaks ratta alla. Keerutavad laiali. Tuleb vihm ja kõrgem märg hein kõditab kõntsakihi masina alt lahti. Mingi hetke vabaneb ratta ümber kogunev kõntsane heinatriip ja kukub sinna kuhu ta kukub. Loodus on imeline.

Siin suht väike koer muidugi. Aegajalt lasen suruõhuga suurema kõntsakihi masina alt maha ja sellest küll. Kuskil lehmaaedikus tekib kindlasti tummisem päts ratta külge.

_________________
Allverelaev sukeldub määramata ajaks...
Kommentaarid: 65 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 25.04.2022 06:57:02 vasta tsitaadiga

von Wu kirjutas:
Kas need robotniidukid loobivad koerasita mööda õue laiali või on selle peale ka mõeldud, et ei peaks pidevalt koera jälgima?

Selle ju koristad ära koguaeg icon_rolleyes.gif Või sul hoov sitta täis?
Kommentaarid: 209 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
von Wu
HV Guru
von Wu

liitunud: 12.10.2007




sõnum 25.04.2022 13:41:30 vasta tsitaadiga

Ei ole sitta täis, aga ei jõua päev otsa jälgida, millal kuhu situb. Igahommikune valges tehtud hunnik saab muidugi kohe ära koristatud ja teised siis kui silma hakkab, aga muru niites ikka aeg-ajalt kusagilt varjatumast kohast mõne leian.
Õnneks ei ole kuuski ega mände hoovis. Käbid pidavat robotniiduki jaoks igavene nuhtlus olema. Jäävat käbi otsa kinni ja peab päästma minema.
Kommentaarid: 901 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 675
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
dex
HV veteran
dex

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.04.2022 15:06:19 vasta tsitaadiga

Husqvarna 430x hind on aastaga 1000 € tõusnud ja sellele vaatamata on saadavus väga kesine. Ma ikka lõpuks ei raatsinud nii palju välja käia. Võtsin 3x odavama hiinaka Devvis E1600T, nädala pärast peaks kohale jõudma. Saab siis näha, kas on abimees või hädaks kaelas.
_________________
Süümi, juumi, makkami ja kui tüüle nakkami...
Kommentaarid: 97 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 86
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mini1
HV kasutaja

liitunud: 05.09.2020




sõnum 10.05.2022 18:06:15 Robotniiduk vasta tsitaadiga

Tere. Ei leidnud ühtki teemat konkreetselt roboniidukitest. Ei ole ka kindel kuhu foorumisse seda teemat teha.

Sooviks arvamusi erinevate robotniidukite kohta. Oleks endal hetkel vaja ühte osta ca 2000 m2 pinna niitmiseks. Mida arvatakse Husqvarna alternatiividest, nt Stihl? Esimene husqvarna, mis sobiks oleks Husqvarna 430x ja hind üle 3k. Kellelgi kogemusi Stihl-ide, Wiper-ite jne muude tootjatega? Mida oleks mõistlik osta? Mõtteid, nõuandeid?
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 29
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Killhoven
OC`er
Killhoven

liitunud: 05.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.05.2022 19:53:25 vasta tsitaadiga

Endal 430X kolmandat hooaega ja muud ei viitsi öelda kui et võin taevani kiita. Teistega kogemus puudub.
_________________
Foorumis on ühe lolli kohta kümme tarka, nii et jõud on enam-vähem võrdsed.™
Kommentaarid: 409 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 351
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
slax
HV kasutaja

liitunud: 04.06.2013



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.05.2022 20:06:39 vasta tsitaadiga

Killhoven kirjutas:
Endal 430X kolmandat hooaega ja muud ei viitsi öelda kui et võin taevani kiita. Teistega kogemus puudub.


+
Kommentaarid: 32 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 30
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
dex
HV veteran
dex

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.05.2022 21:27:00 vasta tsitaadiga

430x koos hädavajaliku paigalduskomplektiga kisub juba 4 k kanti. Mul oli ka algul kindel plaan see võtta, aga lõpuks otsustasin odava hiinaka kasuks. Midagi ta mul siin toimetab küll teist päeva, aga mul ei õnnestunud esimese laksuga docki veranda alla install kõige paremini. Jäi vähe kaldu ja ei suuda ära lukustada. Praegu kasvab hein mühinal ja lasen vähe ära kärpida. Peale nädalavahetust võin kommenteerida, kas saab dockimise korda. See mu Devvis 1600t max 3600 m2 hiinakas oli koos paigalduskomplektiga 1,1 k.
_________________
Süümi, juumi, makkami ja kui tüüle nakkami...
Kommentaarid: 97 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 86
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Chaza!
HV veteran
Chaza!

liitunud: 18.07.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.05.2022 22:59:59 vasta tsitaadiga

dex kirjutas:
Peale nädalavahetust võin kommenteerida, kas saab dockimise korda. See mu Devvis 1600t max 3600 m2 hiinakas oli koos paigalduskomplektiga 1,1 k.

Oleks huvitav infot saada, kas hiinakas toimetab ok-lt.



Mul pisem kogemus 315-ga. On toiminud väga hästi, on kinni jäänud mõnda imelikku kohta. Näiteks roninud talle ette pandud lati taha. Paigaldus sai ise tehtud. thumbs_up.gif 315 on küll väiksem kui teemaalgataja soovib.

_________________
Linux - Future
"Those Who Sacrifice Liberty For Security Deserve Neither." - Benjamin Franklin
1984 was not supposed to be instruction manual
Kommentaarid: 59 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 53
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.05.2022 01:23:01 vasta tsitaadiga

dex, kuskohast sa sellise hinnatõusu leidsid? Letihind on tõusnud 3199 -> 3449 ehk 250€. Kampaaniahind oli neil aegajalt varasemalt -15% ehk 2699. Hetkel saab ka -10% alla kui veidi kaubelda.
Muidugi hoiatati, et sügiseks võib hind olla jällegi tõusnud...

_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
Kommentaarid: 169 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
dex
HV veteran
dex

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.05.2022 10:12:24 vasta tsitaadiga

OK, mul oli väike liialdus tõesti, aga muidu seda pidasin silmas: 3449 € masin + 259 € (400 m paigalduskomplekt).

Hiinakas mul praegu niidab, kolme laadimisega on umbes 2000 m2 ära närinud, osa sellest madal, aga imbväljaku kohal oli juba üsna korralik heinamaa. Aga jah, dokkimise probleemi ei ole mul enne nädalavahetust aega lahendada. Paberite järgi on niiduaega 4h ja teist samapalju laadimise aega. Praktikas esimesed ringid rohkema heinaga olid umbes 4,5 h, aga kui hein juba hõredamaks sai, siis õhtul kärutas üle 5 h ja enne magamaminekut katkestasin ise ära ja panin laadima. Võrreldes robottolmuimejaga on see ikka üsna rumal loom, aga sellegipoolest on aknast põnev jälgida kui muru kaootiliselt kaob.

_________________
Süümi, juumi, makkami ja kui tüüle nakkami...
Kommentaarid: 97 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 86
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikrom
HV kasutaja
mikrom

liitunud: 11.03.2007




sõnum 11.05.2022 10:45:04 vasta tsitaadiga

slax kirjutas:
Killhoven kirjutas:
Endal 430X kolmandat hooaega ja muud ei viitsi öelda kui et võin taevani kiita. Teistega kogemus puudub.

+


Samuti läheb kolmandat hooaega nüüd 430X'ga. Väga rahul, ise hooldanud ja ise terasid vahetanud. Sai soetatud 2a tagasi ja toode oli eelnevalt 2a kasutatud. Aku ka veel väsimusemärke pole näitanud, töötunde minul 1893. Ehk siis siiani suhteliselt murevaba.
Ainuke asi mis nüüd alles tegin ja soovitan kohe alguses ära vedada on Guide wire kaabel. Nüüd võtab maja eest kõige kaugemast nurgast ka üsna kiirelt suuna laadimisjaama, mitte ei seikle elupuude vahel mõnda aega. Laadimisjaama searching % on hetkel 6.7 ja ülejäänud siis niitmine, otsimine peaks nüüd langema.

Nädalavahetusel hakkan paigaldama kahte Worx M1000 mudelit https://eu.worx.com/en/landroid-l1000/. Hetkel jäi silma, et Worxil puudub vist Guide wire lisamise võimaluse, vähemalt sellel mudelil. Worxi paigalduseks tuleb Ramirendist piirdekaabli paigaldamise masin ka.

_________________
As the great warrior poet Ice Cube once said: "if the day does not require an AK, it is good"
Kommentaarid: 21 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 19
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
lauri
HV veteran
lauri

liitunud: 05.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.05.2022 11:02:27 vasta tsitaadiga

Neli hooaega mütanud 315x aias. Eelmisel sügisel vahetasin aku.
Maale sai pandud 535AWD, hetkel on see rohkem kinni olnud kui niita saanud. Eks tuleb pind üle käia (põhimõtteliselt endine heinamaa).

_________________
The sh*t has hit the fan.
Kommentaarid: 90 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 80
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.05.2022 11:18:58 vasta tsitaadiga

Mul seisab selle 430X paigaldus järgmisel nädalal ees. Kas ma saan talle kuidagi ka määrata piirkondi mida tihedamalt niita? Mul on mingi 1/3 krundist päikese käes kus muru kasvab kiirelt ja tihedalt, samas 1/4 on puudealune kus suvel niitsin üldse 1x 3 nädala jooksul. Robotil poleks ka mõtet seal ringi sebida ja üksikuid kõrsi taga ajada.
Puid on ka krundil üksjagu, nii ~50tk jääb vast niitmisalasse. Eks näis kuidas see liikumine välja nägema hakkab.

_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
Kommentaarid: 169 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
slax
HV kasutaja

liitunud: 04.06.2013



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.05.2022 11:32:52 vasta tsitaadiga

bladerunner kirjutas:
Mul seisab selle 430X paigaldus järgmisel nädalal ees. Kas ma saan talle kuidagi ka määrata piirkondi mida tihedamalt niita? Mul on mingi 1/3 krundist päikese käes kus muru kasvab kiirelt ja tihedalt, samas 1/4 on puudealune kus suvel niitsin üldse 1x 3 nädala jooksul. Robotil poleks ka mõtet seal ringi sebida ja üksikuid kõrsi taga ajada.
Puid on ka krundil üksjagu, nii ~50tk jääb vast niitmisalasse. Eks näis kuidas see liikumine välja nägema hakkab.


Paigaldajad peaksid saama piirkondi lisada, kindlasti maini seda. Endal on 5 piirkonda ning saad määrata protsendi, kui sageli ta teatud piirkondi niidab.

Anduriga tuvastab ära kui puu ees ning sõidab õrnalt oma plastikkerega vastu ning pöörab ümber.
Kommentaarid: 32 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 30
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.05.2022 13:44:05 vasta tsitaadiga

Kuidas teil laadismisjaama asukoht on valitud? Mõtlen et kas panna see veidi mugavamasse/optimaalsemasse kohta aga väga tänavalt nähtavale või rohkem maja nurga taha mis tähendaks jällegi robotile iga kord 20-25m rohkem sõitu.
_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
Kommentaarid: 169 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Cloner
HV kasutaja
Cloner

liitunud: 19.10.2004




sõnum 11.05.2022 14:11:56 vasta tsitaadiga

Sakslased on teinud ühe sellise huvitava jubina: https://www.robonect-shop.de/

Ise panin eelmine aasta 700m2 alale mõeldud gardena niiduki sellega 1200m2 ala niitma ja töötab igati eeskujulikult.
Ala priirang on neil lihtsalt softis tööaja piiranguna.
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mini1
HV kasutaja

liitunud: 05.09.2020




sõnum 11.05.2022 22:10:15 vasta tsitaadiga

Mingil põhjusel pani keegi mu teema sellega kokku. Ma nägin seda teemat ise ka, kuid siin ei olnud midagi asjalikku.

Kellelgi Stihl-idega ka kogemusi? Või veel parem kogemus olemas nii Stihl-iga kui Husqvarnaga.
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 29
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
slax
HV kasutaja

liitunud: 04.06.2013



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.05.2022 22:49:27 vasta tsitaadiga

bladerunner kirjutas:
Kuidas teil laadismisjaama asukoht on valitud? Mõtlen et kas panna see veidi mugavamasse/optimaalsemasse kohta aga väga tänavalt nähtavale või rohkem maja nurga taha mis tähendaks jällegi robotile iga kord 20-25m rohkem sõitu.


Võimalusel varju alla ja silme alt ära.
Kommentaarid: 32 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 30
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Killhoven
OC`er
Killhoven

liitunud: 05.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.05.2022 10:57:11 vasta tsitaadiga

slax kirjutas:
bladerunner kirjutas:
Kuidas teil laadismisjaama asukoht on valitud? Mõtlen et kas panna see veidi mugavamasse/optimaalsemasse kohta aga väga tänavalt nähtavale või rohkem maja nurga taha mis tähendaks jällegi robotile iga kord 20-25m rohkem sõitu.


Võimalusel varju alla ja silme alt ära.


Mul on laadimisjaam päris oma "urus" veranda all. Pisikesest avausest sõidab sisse-välja ja on laadimise ajal kaitstud nii vihma kui ka silmapaaride eest.

_________________
Foorumis on ühe lolli kohta kümme tarka, nii et jõud on enam-vähem võrdsed.™
Kommentaarid: 409 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 351
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NightStriker
HV veteran

liitunud: 24.07.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.06.2022 14:11:33 vasta tsitaadiga

von Wu kirjutas:
Kas need robotniidukid loobivad koerasita mööda õue laiali või on selle peale ka mõeldud, et ei peaks pidevalt koera jälgima?


Maalehehtes jäi selle mure lahenduseks apastraatus silma.


Link

_________________
Allverelaev sukeldub määramata ajaks...
Kommentaarid: 65 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hiid
HV Guru
Hiid

liitunud: 23.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.06.2022 14:23:26 vasta tsitaadiga

keegi trimmerdab ka? Või ainult niidate? icon_confused.gif
_________________
Hapud viinamarjad
Kommentaarid: 663 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 512
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.06.2022 15:45:48 vasta tsitaadiga

Just vaatasin mu väike Makita jääb ikkagi nõrgaks. Vaja kõvemat heina ka lasta peale äärte. Peaks vist selle võtma: https://www.makserv.ee/toode/akutrimmer-makita-dur369az-akuta/
Akud tasub ise laduda nt HE4 elementidest: https://eu.nkon.nl/rechargeable/li-ion/18650-size/lg-icr18650-he4-2500mah-20a-reclaimed.html
Kest Alist: https://www.aliexpress.com/item/1005004271997960.html?spm=a2g0s.8937460.0.0.21af2e0es4JJfx
Saab 36V 7,5 Ah aku. Sääst 100€.
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
S.I.L.L.U
HV veteran


liitunud: 26.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.06.2022 16:04:49 vasta tsitaadiga

Hiid, Sai just täna isale kingitud Makita DUR368LZ 2 x18v trimmer, mõnusalt võimas tegelene ja kätele leebe icon_cool.gif

Saab bena Stihl´i nurka visata thumbs_up.gif
Kommentaarid: 96 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 90
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hiid
HV Guru
Hiid

liitunud: 23.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.06.2022 16:12:26 vasta tsitaadiga

S.I.L.L.U, kuhu nurka stihli viskad? Tulen korjan ära icon_razz.gif
_________________
Hapud viinamarjad
Kommentaarid: 663 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 512
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.06.2022 16:21:52 vasta tsitaadiga

Mis on DUR368 ja DUR369 vahe? Kallimal 369 mudelil on kiiremad pöörded ja parem käepide?
Kui see Stihl antiiktehnoloogiaga ehk vedelkütusega on, siis pole sellega tõesti midagi teha.
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.06.2022 17:54:43 vasta tsitaadiga

DVDRW, ennekõike mootori asetus on erinev. 368 on see trimmipea küljes, 369 on see akude juures. Väidetavalt peaks 369 mootor võimsam olema kuna ruumipiirangut pole, samas osa "purakat" läheb ülekandesse ja kaalu tundub ka rohkem olema.
_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
Kommentaarid: 169 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.06.2022 18:21:15 vasta tsitaadiga

Kuskilt foorumist lugesin, et 369 peaks 1kW mootor olema 368 on 0,5kW mootor.
1kW-ga ehk saaks ka midagi võsataolist sellise kettaga võtta:
Spoiler Spoiler Spoiler


Mõte oleks teha hoopis 36V aku seljakotiga, saaks tunde lasta. Sama aku oleks ka tõuksi lisaakuks pikemate sõitude puhul. icon_razz.gif
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.06.2022 21:09:37 vasta tsitaadiga

Midagi ei lase sa seal tunde, see õnnetu mootorike põleb sul maha enne.
_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
Kommentaarid: 169 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 05.06.2022 21:47:01 vasta tsitaadiga

Kui on vaja tundide kaupa trimmerdada, siis tuleb osta dinosaurusemahla joov võsalõikur korralike traksidega. Särtsumasinatega ei ole siis enam mõtet mängida.
_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
arny
Kreisi kasutaja

liitunud: 08.01.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.06.2022 08:31:44 vasta tsitaadiga

Omal https://egopowerplus.ee/tooted/trimmerid-ja-v%C3%B5sal%C3%B5ikurid/bc3800e koos 5 ampiste akudega, kaks tk. Laseb umbes 40 min jutti ühe akuga ja minu puhul siis põlve kõrgust heina koos okste ja võsa risuga. Kuigi väga suurt vahet ei ole kui nüüd värsket rohelist lasen mis umbes 20cm. Aga mugav on, ühe akuga 40 min tööd siis see kiirlaadijasse ja teise akuga 40min tööd. Kiirlaadijas 40 min akuga jälle täis ja muudkui lase aga. Mul maa hetkel väga mügarlik ja suurema hooga lastes viskab jõhvi üsna tihti välja, et võiks vähem tundlik olla. Samas ei pea vastu maad taguma, et jõhv välja tuleks. Jõhvi lisamine või uue panemine on ka lihtne sel, üle 4m saab peale krudida 2,4mm.
_________________
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 9
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Ärifoorumid »  Ostuabi/hinnapäring »  Muruniidukivaatlus mine lehele eelmine  1, 2, 3, ... 12, 13, 14  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.