|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
skyTronic
Kreisi kasutaja
liitunud: 01.09.2004
|
30.03.2022 00:19:18
|
|
|
Mul oli vaikusele orienteeritud süsteem ja vaikusele orienteeritud ketas oli seal kõige suurem heli allikas, isegi idles. Ma arvan, et vahet pole, mis enterprise mudel osta - teatud sahina ja vibratsiooniga peab harjuma.
18TB enterprise ketta saab uuena alla 300€ eest osta: link
|
|
| Kommentaarid: 49 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
48 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees

liitunud: 27.01.2003
|
30.03.2022 01:12:09
|
|
|
| skyTronic kirjutas: |
Mul oli vaikusele orienteeritud süsteem ja vaikusele orienteeritud ketas oli seal kõige suurem heli allikas, isegi idles. Ma arvan, et vahet pole, mis enterprise mudel osta - teatud sahina ja vibratsiooniga peab harjuma.
18TB enterprise ketta saab uuena alla 300€ eest osta: link |
Mitmed kasutajad kurtnud, et Toshiba ei pidanud eraisikutele garantiiteenust pakkuma.
|
|
| Kommentaarid: 373 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
313 |
|
| tagasi üles |
|
 |
skyTronic
Kreisi kasutaja
liitunud: 01.09.2004
|
30.03.2022 01:16:12
|
|
|
| SKG kirjutas: |
| Mitmed kasutajad kurtnud, et Toshiba ei pidanud eraisikutele garantiiteenust pakkuma. |
Poegarantii peaks ikka kehtima?
|
|
| Kommentaarid: 49 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
48 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ufo56
HV Guru

liitunud: 18.11.2004
|
30.03.2022 02:49:45
|
|
|
Nojaa poegarantii jah, seda vaid 2 aastat aga tehase poolt on 5. Kui tehas seda ei kata siis üsna nadi ju 3 aastat raisku laista...
EDIT: Antud lingil kirjas
| tsitaat: |
notice
Unmarked OEM/System Builder hard drives in circulation. Reduced guarantee possible. |
_________________
Lae pildid -> pilt.io |
|
| Kommentaarid: 79 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
67 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees

liitunud: 27.01.2003
|
30.03.2022 12:06:07
|
|
|
Hinna vahe Seagate ja WD-ga pole ju nii suur, et peaks riskima.
Spoiler 
viimati muutis SKG 30.03.2022 12:07:51, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 373 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
313 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rmc
Aeg Maha 2n

liitunud: 28.06.2005
|
30.03.2022 12:12:34
|
|
|
| Tomorrow kirjutas: |
rmc, Jep mul on jõudlusele mitte vaikusele orienteeritud masin. Seda juba suuruselt ja kaalult. Ma ei ütleks, et aktiivne kettakasutus on häiriv kuigi see on ainus HDD arvutis aga seda on kergelt kuulda siiski.
Olen ka mõned korrad välises dokis jooksutanud seda kus heli on rohkem kuulda. Mulle tundub, et rohkem on nö füüsilisest liikumisest tekkivat heli ja vibratsiooni. |
Mhmh, lihtsalt pean silmas seda, et mul on nõudepõhine jahutusvõimekus, mitte pidev max-jahutus ja kuna tean, et sa viimast eelistad, siis teadsin, et 1:1 ei saa võrrelda, kuna kui ma mängin või renderdan või misiganes, siis pole vahet, kas HDD krõbistab, ent kuna kerges koormuses on vendid vaiksed, siis selles stsenaariumis tuleb vahe sisse meil.
Dokikasutust on ka, põhimõtteliselt ongi kettad mul nii tsüklis, et väikseks jäänud ketas läheb väliseks backupiks (kus pole nii suur probleem kui vaba kettaruumi vähe) ja uus suurem ketas läheb masinasse jooksvasse kasutusse ning järgmise tsüklini. Dokis pidevalt ei hoia samas, seega padutüütav selle müra ei ole, elan üle selle backupi sünkimise ajal oleva müra. Kuigi kaalun doki alla summutava mati paigaldamist.
skyTronic, ma jään ikka harjumusest WD juurde, ehk lähenesin selle kaudu, ehk geizahlsist vaadates see. Viitasin siia lihtsalt HV, viisakusest
Aga tänud kaasamõtlejatele - tundub, et tuleb lihtalt riskida.
Garantii osas, jah - tegelikult kui poes kirjas pole, siis tuleb üle küsida, kas ostetav on 5-aastase garantiiga, muidu võib garantiivajaduse puhul selguda, et OEM ketas, millel oli vähendatud garantii.
Kui samaväärne garantii, siis pigem eelistan ka WD-d, sest nende garantiiteenus peaks olema väga tip-top.
Müügigarantiiga ei viitsi eniveis jaurata, seda enam kui ostan väljaspoolt Eestit.
PS. ilmselt peagi panen oma vana ketta müüki ka: shuckitud 12TB WD Elements = WD120EMAZ
Viimased paar aastat riiulis tiksunud, aeg-ajalt backupi uuendanud. Enne seda lauakas peamisena. Vb. veel veidi isegi garantiid ja põhimõtteliselt võin taastada ka ketta algse seisu, st. kokku tagasi panna.
_________________

viimati muutis rmc 05.04.2022 00:09:54, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
30.03.2022 13:26:19
|
|
|
rmc, Ühtlasi UltraStari ostmisel on garantii vajadus ilmselt ka väiksem. Backblaze andmete põhjal on UltraStar mudelid ühed kõige väiksema veaprotsendiga kettad. Eriti kui jutt käib serveriketastest mis on niigi ehitatud 24/7 töö ja koormuse jaoks mida desktop arvutis vähesed neile panevad.
Aga jah mürataluvus on igaühel väga subjektiivne ja täie kindlusega ei saa kellelegi öelda, et miski pole häiriv. Ilma ostmata on ainus viis testida, kui saaks kellegilt tühja UltraStari laenata testimiseks.
Mul pole kahjuks varu anda, kuigi olen mõelnud varu ostmisele enne kui jälle mingi üleujutus (või pigem krüpto) tekib ja hinnad taevasse lendavad.
_________________ Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846 |
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
skyTronic
Kreisi kasutaja
liitunud: 01.09.2004
|
|
| Kommentaarid: 49 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
48 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rmc
Aeg Maha 2n

liitunud: 28.06.2005
|
30.03.2022 15:42:55
|
|
|
Seal on asi müüjas ja tema müüdavas. Saan aru, et teise regiooni/teist tüüpi kettad, mistõttu ma uuringi üle müüjatelt, kas neil ikka 5-aastase garantiiga kettad on.
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees

liitunud: 27.01.2003
|
30.03.2022 16:03:10
|
|
|
Jah, need 18TB WD ja Seagate kettad on kenasti 5 aastase garantii all, sealt samast Saksa Amazonist ostsin.
|
|
| Kommentaarid: 373 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
313 |
|
| tagasi üles |
|
 |
skyTronic
Kreisi kasutaja
liitunud: 01.09.2004
|
30.03.2022 16:13:38
|
|
|
| SKG kirjutas: |
| Jah, need 18TB WD ja Seagate kettad on kenasti 5 aastase garantii all, sealt samast Saksa Amazonist ostsin. |
Kuidas kettad pakendatud olid? Tellisid mitu tükki korraga ja igal kettal eraldi pehmendus ümber?
|
|
| Kommentaarid: 49 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
48 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees

liitunud: 27.01.2003
|
30.03.2022 16:23:59
|
|
|
| skyTronic kirjutas: |
| SKG kirjutas: |
| Jah, need 18TB WD ja Seagate kettad on kenasti 5 aastase garantii all, sealt samast Saksa Amazonist ostsin. |
Kuidas kettad pakendatud olid? Tellisid mitu tükki korraga ja igal kettal eraldi pehmendus ümber? |
Tulid FedEx-iga väga kiirelt ja pakendatud sarnaselt:
Selle karbi ümber oli veel omakorda FedEx mullikile ümbrik.
Head karbid, mina kasutasin neid samu oma väiksemate ketaste edasimüümisel
|
|
| Kommentaarid: 373 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
313 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rmc
Aeg Maha 2n

liitunud: 28.06.2005
|
22.04.2022 00:18:48
|
|
|
Huvitav, et Hitachi kohta puuduvad reaalsed numbrid, samas ülemises loetelus pole soovitatav. Ühtlasi peaks suuremamahulised olema vist samad kettad üpriski @ WD ja Hitachi...
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
toivos
Kreisi kasutaja

liitunud: 13.04.2004
|
22.04.2022 09:03:46
|
|
|
Kõik WD ja HGST heeliumid on tegelikult HGST väljatöötlus.
_________________ Taastan datat katkistelt ketastelt ja katkistelt Flash(USB) mäludelt. Nüüd ka katkistelt SSD ketastelt. |
|
| Kommentaarid: 70 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
66 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
10.05.2022 14:06:56
|
|
|
Western Digital UltraSMR HDDs now Available with 22TB CMR and 26TB UltraSMR
https://www.techpowerup.com/294678/western-digital-ultrasmr-hdds-now-available-with-22tb-cmr-and-26tb-ultrasmr
| tsitaat: |
22 TB CMR and 26 TB UltraSMR HDD Availability:
The 22 TB Ultrastar DC HC570 HDD and the new 26 TB Ultrastar DC HC670 UltraSMR HDD are now sampling to select hyperscale customers. The DC HC570 HDD will begin volume shipments to the channel, and the UltraSMR HDD will begin shipping to select customers in the summer of 2022.
The Ultrastar Data60and Data102JBODs will feature the new 22 TB CMR Ultrastar HDDs this summer, delivering the industry's highest storage density in a fully optimized platform for added durability and data reliability for software-defined storage.
Extending OptiNAND innovations across its HDD portfolio, Western Digital will deliver 22 TB WD Purple Pro HDDs for smart video/surveillance, WD Red Pro HDDs for NAS solutions, and WD Gold HDDs for system integrators and resellers serving enterprises and SMBs. These drives will be available this summer. |
Suvel siis tulevad 22TB CMR ja 26TB SMR versioonid.
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rmc
Aeg Maha 2n

liitunud: 28.06.2005
|
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
skyTronic
Kreisi kasutaja
liitunud: 01.09.2004
|
14.05.2022 23:33:17
|
|
|
Sai tellitud 3x Toshiba MG09ACA 18 TB ja 3x WD HC550 18 TB. Toshibadel burn-in test tehtud ja üks on defektne. WD kettad hetkel testimisel.
Kui kedagi huvitab, siis TrueNASil badblocksi kasutades tuleb 18TB ketastel suuremat kui 4048 block size kasutada, näiteks
| badblocks -b 8192 -ws /dev/daX |
WD kettad ei tee sellist heli nagu rmc videos. Üllatavalt vaiksed, aga siiani ainult badblocks töötanud ilma random read / write operatsioonideta ja muidugi server ise suht lärmakas.
jacob.de-st esmaspäeva õhtul tellisin ja reede lõunaks käes. Kenasti pehmendustega pakitud ka:
Spoiler 
|
|
| Kommentaarid: 49 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
48 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rmc
Aeg Maha 2n

liitunud: 28.06.2005
|
15.05.2022 03:05:50
|
|
|
skyTronic, mul tavakasutuses ka ei tee. Kuna oli kiire, panin kohe tervet ketast krüpteerima. Arvan, et TrueCrypt ei saa AF-ga läbi.
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees

liitunud: 27.01.2003
|
13.06.2022 13:30:55
|
|
|
20TB hind on nii ropp, vorreldes 18TB ketta hinnaga. Suurematest raakimata.
2TB eest 100 eur juurde maksta
|
|
| Kommentaarid: 373 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
313 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees

liitunud: 27.01.2003
|
13.06.2022 15:32:53
|
|
|
| Seda ma mõtlesingi, et peale 18TB or ropp hüpe hinnas, hetkel.
|
|
| Kommentaarid: 373 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
313 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Timoha
HV kasutaja

liitunud: 19.02.2006
|
20.07.2022 18:34:11
|
|
|
Tekkisid mõtted peas mis ei anna rahu...ehk saab siin abi.
On üks välikarbis USB otsaga WD Ultrastar DC 14TB HC530 (HDD1), mida kasutan arhiveerimiseks, video/foto failide hoidmiseks/vaatamiseks (ühesõnaga üks väike ladu). Vahepeal (kord paari kuu tagant) dubleerin sealt tähtsaid faile veel ühele kettale (HDD2), mis muidu vedeleb kappis. Ja kuna ei viitsinud enam möllata igakord kaabeldusega (ühendasin selle HDD2 konverteriga), valisin endale dokki (Unitek USB 3.0-SATA III docking station, Y-3032), et asja mugavamaks teha. Aga kasutamise käigus avastasin, et 30min. pärast laseb sleepmode'sse. Muidu vist kettale halba see ei teek vast aga silmale veidi ebamugavaks on muutunud see, et võtab paar sekundit aega peale ärkamist, enne kui failidele ligi saad. Enne ostu tegin kehvasti uurimistööd ja ei osanud oodata, et see 'sleepmode' antud dokkil on. Kui kergemat lahendust antud olukorras ei ole siis ehk keegi soovitaks mõnda docking station kahele kettale?
|
|
| Kommentaarid: 42 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
40 |
|
| tagasi üles |
|
 |
DVDRW
HV Guru

liitunud: 13.10.2003
|
20.07.2022 18:59:36
|
|
|
Siis on hästi. Mul WD 12TB elements läheb ~paari minuti pärast sleepi. Ja ärkamine võtab aega ~15sek.
Lisaks sellele kui ketas magab ja vaja arvutis mistahes muu removable storage seadmele ligi saada, siis samuti neile failidele (ala mälukaart vms) enne ligi ei saa kui see 12TB WD elements ketas 15 sek on üles ärkanud.
Proovisin ka teise arvuti puhul sama asi.
Lahendus oleks ehk mingi "Keep HDD alive" programmike.
|
|
| Kommentaarid: 28 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
27 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Timoha
HV kasutaja

liitunud: 19.02.2006
|
20.07.2022 19:22:01
|
|
|
| Mina proovin vahetada IcyBox IB-123CL-U3 vastu, lootes sellele et too ei oma Auto Sleep Mode't.
|
|
| Kommentaarid: 42 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
40 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Timoha
HV kasutaja

liitunud: 19.02.2006
|
20.07.2022 19:57:14
|
|
|
Tomorrow, no mul tegelikult hetkel seda offline kloonimist pole vaja (ehk tulevikus millalgi) aga häirib ikkagi see Auto Sleep Mode, kui tahad kiiresti asjadele ligi saada.
Ma esijalgu proovin selle odavama variandiga hakkama saada (IcyBox IB-123CL-U3). Kodulehel ei leidnud samuti midagi selle Sleep mode kohta, jään lootma, et seda siis pole antud mudelil.
Aga huvitav jah, selgus et Unitek'i lehel ei olnud sõnagi selle Auto Sleep Mode kohta aga juhendis, mis oli karbis, juba oli väike kirjeldus olemas, et lähen 30 minuti pärast Auto Sleep Mode'sse.
|
|
| Kommentaarid: 42 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
40 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Timoha
HV kasutaja

liitunud: 19.02.2006
|
21.07.2022 10:28:21
|
|
|
Tomorrow, lülitada vast ei saa jah. Aga selles mõttes, mõne jaoks on see vägagi vajalik funktsioon, ma usun. Lihtsalt minu jaoks on see pigem häiriv/ebamugav faktor. Usun et kloonimisel sleep mode'sse ta nüüd küll ei läheks.
Juba tellisin ära selle IcyBox IB-123CL-U3, eks vaatab kuidas sellega lood on. Kuskil ei leidnud infot, et Auto Sleep Mode sellel mudelil oleks.
|
|
| Kommentaarid: 42 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
40 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Timoha
HV kasutaja

liitunud: 19.02.2006
|
22.07.2022 13:31:56
|
|
|
Põnev elu neljapäeviti...
Tellisin siis selle IcyBox IB-123CL-U3 ära kuna kuskil ei leidnud infot, et automaatselt läheb sleep'i ja lootsin parimat...õhtul jäi ikkagi kripeldama ja kirjutasin RaidSonic Technology GmbH tugiosakonnale selle küsimusega.
Vastuseks tuli:
Hi, after 5 minutes inactivity the drives stops.
Best regards
Noojah, vist jälle samasse ämbrisse ja veel lühemaga ajaga (enne oli 30 minutit nüüd vaid 5!). Ma siis kirjutasin, et kas nad saaksid mõnda mudelit ise pakkuda mis nii ei teeks. Lubati uurida selle IB-120CL kohta, ehk see ei oma Auto Sleep Mode. Vaatame siis mis tootja ise vastab. Alla veel ei anna, ehk ikka saan 'õige' mudeli ikkagi kätte!
P.S. pean veel mainima, et Arvutitark, kus need kaks tellimust tegin, tuli suht kiiresti ja sõbralikult vastu ning sai nii esimese tellimuse kui ka järgmise tagastada/loobuda. Nende poolt sõbralik ja positiivne käitumine.
Edit.22.07
Tuli vastus teh.toest: Hi, at a IB-120CL-U3 the drives work continuously.
Nüüd vist võib tellida
|
|
| Kommentaarid: 42 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
40 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Longero
HV veteran
liitunud: 04.02.2011

|
29.07.2022 19:04:22
|
|
|
| Timoha kirjutas: |
Tuli vastus teh.toest: Hi, at a IB-120CL-U3 the drives work continuously.
Nüüd vist võib tellida  |
Spec'is selline asi kirjas "HDD capacity 2x up to 3 TB" ei tea kas peab paika ka v ongi mingi veider piirang.
Kahjuks ei maini nad seesolevat chipseti. Muutun kohe kahtlustavaks sellise asja peale, olen tähele pannud, et tavaliselt ei taheta oma kodukal chipseti mainida siis kui on tegu keskpärast v halba kiirust omava tootega. Samas hea chip mainitakse tavaliselt ära.
Kui pidevalt asja ei kasuta ja suuri mahte korraga ei pumpa siis polegi see oluline.
Vähemalt öeldakse PDF failis otse, et "JBOD - the PC detects 2 independent drives", paljud tootjad kirjutavad JBOD ja ole mees ning mõtle ise mida nad täpsemal mõtlesid selle all. JBOD on tegelikult mitmest HDD'st koosnev kogum mis näha ühe kettana, eriti jube sünnitis tegelikult kui midagi juhtub. Selle JBOD'iga pannakse enamus ajast ämbrisse ja mõeldakse tavaliselt kus iga ketas eraldi näha
Ise olen vahel StarTech.com lehte sirvinud, seal enamjaolt kirjas mis chipiga tegu ja edasi googel abiks.
Siin ka mõned HDD Duplicators, aga kallid https://www.startech.com/en-us/hdd/duplicators
Oma olemuselt meeldib mulle see ühe ketta dokk kuid pole tellinud ja chipi kiirusi uurinud https://www.startech.com/en-us/hdd/sdocku33ef
Huvitav kas HDD dublikaatorid säilitavad uuel kettal faili ajatemplid samuti, on kellelgi kogemusi?
|
|
| Kommentaarid: 58 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
54 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Timoha
HV kasutaja

liitunud: 19.02.2006
|
29.07.2022 19:15:13
|
|
|
Longero, minul IB-120CL-U3 näeb ilusti WD Ultrastar DC 14TB HC530 ja töötab sellega. Samuti kui paralleelselt üks vanem WD Red 3TB sisse panen siis seda näeb eraldi ja saab faile nende vahelt liigutada probleemideta.
Muidu IB-120CL-U3 rahul, ainult liiga tugeva helesinise valgusega on. Kuid see pole hetkel probleem kuna asi seisab suht peidus, teises toas Muidu jah, võiks kasutada õhtuti laualambina.
Täitsa nõus, tootja võiks rohkem tehnilist infot jagada.
|
|
| Kommentaarid: 42 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
40 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees

liitunud: 27.01.2003
|
|
| Kommentaarid: 373 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
313 |
|
| tagasi üles |
|
 |
londiste
HV Guru

liitunud: 23.04.2003

|
04.09.2022 23:28:29
|
|
|
liiga palju marketingi.
optical pluss kogu jutt plastikust peaks tähendama siis - nagu folio kohta käivad uudised on paljuski pealkirjas olnud - sisuliselt bluray järglase kandidaati.
techspoti loo lõpp hdd-de osas läheb lihtsalt käest ära aga ka folio enda tekstis on palju sõnavahtu hdd-de teemadel ja võrdluses aga immutable by design ütleb, et tegu ikkagi optilise üks kord kirjutatava meediaga.
bluray peaks praegu olema standard 25gb/kiht ja uuemad laiendused nagu uhd 33gb/kiht. kihte blurayliste asjade peale 3 ja mingil puhul vist kuni 4. niisama konteksti mõttes - ka uhd bluray on tänaseks üle 5a vana.
folio ütleb 8 või 16 kihti ja et see on nende innovatsiooni võti. lisaks siis "significant increases in capacity per layer". 1tb ketta jaoks tähendaks 16 kihti ikka ~62gb/kiht. peaks olema võimalik küll aga kas ja kuidas nad seda suudavad üles skaleerida ja hinda alla tuua, saame näha.
_________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks! |
|
| Kommentaarid: 243 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Longero
HV veteran
liitunud: 04.02.2011

|
05.09.2022 02:12:11
|
|
|
Mnjah, ma vist kuulun rohkem pessimistide kilda, aga mis parata. Huvitav teada, et selline sünnitis saab olema, aga midagi pikemaajaliseks arhiveerimiseks ei julgeks vähemalt mina oma mõtetes sinna kribada. Liiga uus värk ja suur andmetihedus.
_________________ Win ISO'd ja uuendused
Artiklid jagatud |
|
| Kommentaarid: 58 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
54 |
|
| tagasi üles |
|
 |
DVDRW
HV Guru

liitunud: 13.10.2003
|
07.09.2022 23:53:39
|
|
|
See on nagu need akude läbimurde uudised, et kohe kohe...
Läheb 10 aastat mööda, vaikus...
|
|
| Kommentaarid: 28 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
27 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees

liitunud: 27.01.2003
|
|
| Kommentaarid: 373 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
313 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
08.09.2022 07:46:23
|
|
|
Ja kui sa nüüd artiklit loed, siis seda loodeti juba 2016 aastaks. Läks veel 6 aastat sellest edasi, et HAMR üldse välja tuua ja ka siis on reaalsuses mahud tuntavalt alla jäänud prognoositule. Artiklis on veel realistlik 20TB aga tegelikult nii Seagate kui ka WD lubasid suure suuga, et praeguseks peaksid meil olema 100TB HDD'd. Iroonilisel kombel ma arvan, et me näeme enne 1PB (Petabait) SDD kui 100TB HDD. 100TB SSD'd juba eksisteerivad kuigi need ei ole tavalised. 30TB samas on üsna tavaline. Kahjuks hinnad pole alla tulnud, et HDD-ga konkureerida.
HAMR on samm õiges suunas aga hetkel tundub, et edasiminek on parimal juhul 2TB aastas. See tähendab seda, et kui läbimurret ei saavutata, siis 2030 aastaks on meil parimal juhul ~40TB HDD.
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
lutsukala
HV vaatleja
liitunud: 06.10.2011
|
08.09.2022 09:54:38
|
|
|
| Longero kirjutas: |
| Mis põhjustel võib Seagate... |
mitte põhjustel, vaid millal
|
|
| Kommentaarid: 6 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
6 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Longero
HV veteran
liitunud: 04.02.2011

|
08.09.2022 21:49:49
|
|
|
| lutsukala kirjutas: |
| Longero kirjutas: |
| Mis põhjustel võib Seagate... |
mitte põhjustel, vaid millal  |
Möh, ei saanud asjale pihta ?
|
|
| Kommentaarid: 58 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
54 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rmc
Aeg Maha 2n

liitunud: 28.06.2005
|
09.09.2022 08:26:00
|
|
|
Viitas sellele, et Seagate on probleemne bränd.
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
lutsukala
HV vaatleja
liitunud: 06.10.2011
|
15.09.2022 13:48:13
|
|
|
| jep
|
|
| Kommentaarid: 6 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
6 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees

liitunud: 27.01.2003
|
|
| Kommentaarid: 373 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
313 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Longero
HV veteran
liitunud: 04.02.2011

|
16.09.2022 01:37:52
|
|
|
Et mul see Seagate Exos RAW formaati läks oli üsna tõenäoliselt mu enda viga kui takkajärgi mõelda.
Installisin buutiva backup utika SD kaardile... et noh hea kaardilt buutida ja kaardilugeja nagunii arvutis. Asja iva tõenäoliselt see, et tegu on "multi card reader'iga" mis ühendatakse emaplaadil olevasse USB pistikusse. Buutiv utikas ei suutnud tõenäoliselt HDD infot (ketta ID, jts asjad) läbi kaardilugeja õigesti lugeda ja toimetas vigaselt.
_________________ Win ISO'd ja uuendused
Artiklid jagatud |
|
| Kommentaarid: 58 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
54 |
|
| tagasi üles |
|
 |
laurx
HV Guru

liitunud: 25.03.2004
|
16.09.2022 15:52:29
|
|
|
Odavatest ketastest oleme mõnisada netac it ja intensot masinatesse toppinud. Kaks intensot on vigased. Tellitud mitmes osas ja mul pole arveid. Peab vaatama kuidas välja saab vahetada.
_________________ Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582 |
|
| Kommentaarid: 1156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
724 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|