Avaleht
uus teema   vasta Raud »  Kõvad kettad »  KÕVAKETTAD (HDD) - Statistika, Võrdlus, Testid, Soovitused, Info märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 79, 80, 81 ... 86, 87, 88  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
skyTronic
Kreisi kasutaja

liitunud: 01.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.03.2022 00:19:18 vasta tsitaadiga

Mul oli vaikusele orienteeritud süsteem ja vaikusele orienteeritud ketas oli seal kõige suurem heli allikas, isegi idles. Ma arvan, et vahet pole, mis enterprise mudel osta - teatud sahina ja vibratsiooniga peab harjuma.

18TB enterprise ketta saab uuena alla 300€ eest osta: link
Kommentaarid: 49 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 48
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.03.2022 01:12:09 vasta tsitaadiga

skyTronic kirjutas:
Mul oli vaikusele orienteeritud süsteem ja vaikusele orienteeritud ketas oli seal kõige suurem heli allikas, isegi idles. Ma arvan, et vahet pole, mis enterprise mudel osta - teatud sahina ja vibratsiooniga peab harjuma.

18TB enterprise ketta saab uuena alla 300€ eest osta: link

Mitmed kasutajad kurtnud, et Toshiba ei pidanud eraisikutele garantiiteenust pakkuma.
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
skyTronic
Kreisi kasutaja

liitunud: 01.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.03.2022 01:16:12 vasta tsitaadiga

SKG kirjutas:
Mitmed kasutajad kurtnud, et Toshiba ei pidanud eraisikutele garantiiteenust pakkuma.

Poegarantii peaks ikka kehtima?
Kommentaarid: 49 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 48
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ufo56
HV Guru
ufo56

liitunud: 18.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.03.2022 02:49:45 vasta tsitaadiga

Nojaa poegarantii jah, seda vaid 2 aastat aga tehase poolt on 5. Kui tehas seda ei kata siis üsna nadi ju 3 aastat raisku laista...

EDIT: Antud lingil kirjas

tsitaat:
notice
Unmarked OEM/​System Builder hard drives in circulation. Reduced guarantee possible.

_________________
 Lae pildid -> pilt.io
Kommentaarid: 79 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.03.2022 12:06:07 vasta tsitaadiga

Hinna vahe Seagate ja WD-ga pole ju nii suur, et peaks riskima.
Spoiler Spoiler Spoiler


viimati muutis SKG 30.03.2022 12:07:51, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.03.2022 12:12:34 vasta tsitaadiga

Tomorrow kirjutas:
rmc, Jep mul on jõudlusele mitte vaikusele orienteeritud masin. Seda juba suuruselt ja kaalult. Ma ei ütleks, et aktiivne kettakasutus on häiriv kuigi see on ainus HDD arvutis aga seda on kergelt kuulda siiski.
Olen ka mõned korrad välises dokis jooksutanud seda kus heli on rohkem kuulda. Mulle tundub, et rohkem on nö füüsilisest liikumisest tekkivat heli ja vibratsiooni.


Mhmh, lihtsalt pean silmas seda, et mul on nõudepõhine jahutusvõimekus, mitte pidev max-jahutus ja kuna tean, et sa viimast eelistad, siis teadsin, et 1:1 ei saa võrrelda, kuna kui ma mängin või renderdan või misiganes, siis pole vahet, kas HDD krõbistab, ent kuna kerges koormuses on vendid vaiksed, siis selles stsenaariumis tuleb vahe sisse meil.

Dokikasutust on ka, põhimõtteliselt ongi kettad mul nii tsüklis, et väikseks jäänud ketas läheb väliseks backupiks (kus pole nii suur probleem kui vaba kettaruumi vähe) ja uus suurem ketas läheb masinasse jooksvasse kasutusse ning järgmise tsüklini. Dokis pidevalt ei hoia samas, seega padutüütav selle müra ei ole, elan üle selle backupi sünkimise ajal oleva müra. Kuigi kaalun doki alla summutava mati paigaldamist.

skyTronic, ma jään ikka harjumusest WD juurde, ehk lähenesin selle kaudu, ehk geizahlsist vaadates see. Viitasin siia lihtsalt HV, viisakusest icon_razz.gif

Aga tänud kaasamõtlejatele - tundub, et tuleb lihtalt riskida.
Garantii osas, jah - tegelikult kui poes kirjas pole, siis tuleb üle küsida, kas ostetav on 5-aastase garantiiga, muidu võib garantiivajaduse puhul selguda, et OEM ketas, millel oli vähendatud garantii.
Kui samaväärne garantii, siis pigem eelistan ka WD-d, sest nende garantiiteenus peaks olema väga tip-top.
Müügigarantiiga ei viitsi eniveis jaurata, seda enam kui ostan väljaspoolt Eestit.

PS. ilmselt peagi panen oma vana ketta müüki ka: shuckitud 12TB WD Elements = WD120EMAZ
Viimased paar aastat riiulis tiksunud, aeg-ajalt backupi uuendanud. Enne seda lauakas peamisena. Vb. veel veidi isegi garantiid ja põhimõtteliselt võin taastada ka ketta algse seisu, st. kokku tagasi panna.

_________________


viimati muutis rmc 05.04.2022 00:09:54, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.03.2022 13:26:19 vasta tsitaadiga

rmc, Ühtlasi UltraStari ostmisel on garantii vajadus ilmselt ka väiksem. Backblaze andmete põhjal on UltraStar mudelid ühed kõige väiksema veaprotsendiga kettad. Eriti kui jutt käib serveriketastest mis on niigi ehitatud 24/7 töö ja koormuse jaoks mida desktop arvutis vähesed neile panevad.
Aga jah mürataluvus on igaühel väga subjektiivne ja täie kindlusega ei saa kellelegi öelda, et miski pole häiriv. Ilma ostmata on ainus viis testida, kui saaks kellegilt tühja UltraStari laenata testimiseks.

Mul pole kahjuks varu anda, kuigi olen mõelnud varu ostmisele enne kui jälle mingi üleujutus (või pigem krüpto) tekib ja hinnad taevasse lendavad.

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
skyTronic
Kreisi kasutaja

liitunud: 01.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.03.2022 14:29:03 vasta tsitaadiga

Kas keegi Seagate Exos ja / või WD Ultrastar enterprise ketaste tootjagarantiid ise on kasutanud?

Paistab, et tootjagarantii ja OEM variantide probleemid pole eksklusiivsed Toshibale:
https://www.amazon.de/-/en/18TB-WD-Ultrastar-HC550-Ent/product-reviews/B08DHH8V9P/reviewerType=all_reviews
Spoiler Spoiler Spoiler


https://www.amazon.de/-/en/Seagate-Enterprise-Hyperscale-FastFormat-Improved/product-reviews/B08JV6PP9B/?reviewerType=all_reviews&pageNumber=1&filterByKeyword=serial
Kommentaarid: 49 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 48
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.03.2022 15:42:55 vasta tsitaadiga

Seal on asi müüjas ja tema müüdavas. Saan aru, et teise regiooni/teist tüüpi kettad, mistõttu ma uuringi üle müüjatelt, kas neil ikka 5-aastase garantiiga kettad on.
_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.03.2022 16:03:10 vasta tsitaadiga

skyTronic kirjutas:
Kas keegi Seagate Exos ja / või WD Ultrastar enterprise ketaste tootjagarantiid ise on kasutanud?

Paistab, et tootjagarantii ja OEM variantide probleemid pole eksklusiivsed Toshibale:
https://www.amazon.de/-/en/18TB-WD-Ultrastar-HC550-Ent/product-reviews/B08DHH8V9P/reviewerType=all_reviews
Spoiler Spoiler Spoiler


https://www.amazon.de/-/en/Seagate-Enterprise-Hyperscale-FastFormat-Improved/product-reviews/B08JV6PP9B/?reviewerType=all_reviews&pageNumber=1&filterByKeyword=serial

Jah, need 18TB WD ja Seagate kettad on kenasti 5 aastase garantii all, sealt samast Saksa Amazonist ostsin.



Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
skyTronic
Kreisi kasutaja

liitunud: 01.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.03.2022 16:13:38 vasta tsitaadiga

SKG kirjutas:
Jah, need 18TB WD ja Seagate kettad on kenasti 5 aastase garantii all, sealt samast Saksa Amazonist ostsin.

Kuidas kettad pakendatud olid? Tellisid mitu tükki korraga ja igal kettal eraldi pehmendus ümber?
Kommentaarid: 49 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 48
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.03.2022 16:23:59 vasta tsitaadiga

skyTronic kirjutas:
SKG kirjutas:
Jah, need 18TB WD ja Seagate kettad on kenasti 5 aastase garantii all, sealt samast Saksa Amazonist ostsin.

Kuidas kettad pakendatud olid? Tellisid mitu tükki korraga ja igal kettal eraldi pehmendus ümber?

Tulid FedEx-iga väga kiirelt ja pakendatud sarnaselt:



Selle karbi ümber oli veel omakorda FedEx mullikile ümbrik.

Head karbid, mina kasutasin neid samu oma väiksemate ketaste edasimüümisel icon_smile.gif
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 21.04.2022 22:43:10 vasta tsitaadiga

Kõvaketaste mürast
https://zappiti.uservoice.com/knowledgebase/articles/1980669--hdd-recommended-hdd-models-for-zappiti-dv-series

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.04.2022 00:18:48 vasta tsitaadiga

Huvitav, et Hitachi kohta puuduvad reaalsed numbrid, samas ülemises loetelus pole soovitatav. Ühtlasi peaks suuremamahulised olema vist samad kettad üpriski @ WD ja Hitachi...
_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
toivos
Kreisi kasutaja
toivos

liitunud: 13.04.2004




sõnum 22.04.2022 09:03:46 vasta tsitaadiga

Kõik WD ja HGST heeliumid on tegelikult HGST väljatöötlus.
_________________
Taastan datat katkistelt ketastelt ja katkistelt Flash(USB) mäludelt. Nüüd ka katkistelt SSD ketastelt.
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 66
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.05.2022 14:06:56 vasta tsitaadiga

Western Digital UltraSMR HDDs now Available with 22TB CMR and 26TB UltraSMR
https://www.techpowerup.com/294678/western-digital-ultrasmr-hdds-now-available-with-22tb-cmr-and-26tb-ultrasmr

tsitaat:
22 TB CMR and 26 TB UltraSMR HDD Availability:

The 22 TB Ultrastar DC HC570 HDD and the new 26 TB Ultrastar DC HC670 UltraSMR HDD are now sampling to select hyperscale customers. The DC HC570 HDD will begin volume shipments to the channel, and the UltraSMR HDD will begin shipping to select customers in the summer of 2022.
The Ultrastar Data60and Data102JBODs will feature the new 22 TB CMR Ultrastar HDDs this summer, delivering the industry's highest storage density in a fully optimized platform for added durability and data reliability for software-defined storage.
Extending OptiNAND innovations across its HDD portfolio, Western Digital will deliver 22 TB WD Purple Pro HDDs for smart video/surveillance, WD Red Pro HDDs for NAS solutions, and WD Gold HDDs for system integrators and resellers serving enterprises and SMBs. These drives will be available this summer.

Suvel siis tulevad 22TB CMR ja 26TB SMR versioonid.
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.05.2022 16:32:18 vasta tsitaadiga

rmc kirjutas:
WD Ultrastariga kogemusi Desktop arvutis?
Peaks olema üpris sama, mis RED ja Gold reaalsuses?
Huvitab just müra ka, kuna arvuti suhteliselt vaiksusele orienteeritud.

Vaatan hetkel: https://www.hinnavaatlus.ee/1957204/western-digital-wd-ultrastar-dc-hc550-18tb/


Hakkasin täna lõpuks sellega toimetama ja vastu vaatas:
https://embed.api.video/vod/vioUSbCE3Ui8ERXuiTefaBa

Kas saan õigesti aru, et pead vigased (resetivad end pidevalt)? Esimest korda kohtun sellise heliga.
Kiirus oli ka kuskil 60 kandis lukus, samas errorit nagu ei andnud...

Polnud aega pikemalt uurida, jätsin toimetama selliselt icon_lol.gif

EDIT:
CrystalDiskMark:


HDTune:


Tavalises tegevuses toimib nagu ketas ikka, samas Truecrypti krüpteeringu katkestasin, sest endiselt oli aeglane + häälitses imelikult.
Äkki ei saa TrueCrypt kettaga läbi? Asi "Advanced Formatis" (512e) nagu siin: https://vilimpoc.org/blog/2019/11/07/why-are-my-backups-so-slow/)?

Peab vist VeraCryptile üle kolima lõpuks: https://sourceforge.net/p/veracrypt/discussion/technical/thread/ab035219/#85bd
Kunagi kaalusin, ent jäin tried&True juurde...

Huvitav avastus ka "4K Partition Alignment": https://www.diskgenius.com/how-to/4k-alignment.php#Why_do_you_want_to_align_partition

_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
skyTronic
Kreisi kasutaja

liitunud: 01.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.05.2022 23:33:17 vasta tsitaadiga

Sai tellitud 3x Toshiba MG09ACA 18 TB ja 3x WD HC550 18 TB. Toshibadel burn-in test tehtud ja üks on defektne. WD kettad hetkel testimisel.

Kui kedagi huvitab, siis TrueNASil badblocksi kasutades tuleb 18TB ketastel suuremat kui 4048 block size kasutada, näiteks
badblocks -b 8192 -ws /dev/daX

WD kettad ei tee sellist heli nagu rmc videos. Üllatavalt vaiksed, aga siiani ainult badblocks töötanud ilma random read / write operatsioonideta ja muidugi server ise suht lärmakas.

jacob.de-st esmaspäeva õhtul tellisin ja reede lõunaks käes. Kenasti pehmendustega pakitud ka:
Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 49 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 48
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.05.2022 03:05:50 vasta tsitaadiga

skyTronic, mul tavakasutuses ka ei tee. Kuna oli kiire, panin kohe tervet ketast krüpteerima. Arvan, et TrueCrypt ei saa AF-ga läbi.
_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.06.2022 08:27:23 vasta tsitaadiga

Destination 30 TB: HDD Vendors Plan Different Routes to Hit Storage Milestone in 2023
https://www.anandtech.com/show/17419/destination-30-tb-hdd-vendors-planning-for-2023

TL;DR on see, et reaalselt suudab järgmise aasta lõpuks 30TB ketta teha WD ja seegi on SMR pluss muud trikid. Ja isegi kui tehakse, siis lettidel ei näe seda enne 2024 kui mitte 2025, kuna kõik läheb enne serveritesse.
Isegi juba mitu kuud tagasi väljakuulutatud 22TB CMR ja 26TB SMR pole veel ostetavad.

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.06.2022 13:30:55 vasta tsitaadiga

20TB hind on nii ropp, vorreldes 18TB ketta hinnaga. Suurematest raakimata.
2TB eest 100 eur juurde maksta icon_smile.gif
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.06.2022 13:56:38 vasta tsitaadiga

SKG, Võrreldes 18TB mudeliga jah aga ostsin 2019 aasta lõpus 14TB 436€ eest. Täna maksab 20TB alla 400 thumbs_up.gif
_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.06.2022 15:32:53 vasta tsitaadiga

Seda ma mõtlesingi, et peale 18TB or ropp hüpe hinnas, hetkel.
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.06.2022 15:48:38 vasta tsitaadiga

SKG, Eks see vahe väheneb siis kui 22TB ja 26TB ükskord lettidele jõuavad. Siis on 26TB ilmselt palju kallim kui 22TB.
_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Timoha
HV kasutaja
Timoha

liitunud: 19.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.07.2022 18:34:11 vasta tsitaadiga

Tekkisid mõtted peas mis ei anna rahu...ehk saab siin abi. icon_razz1.gif
On üks välikarbis USB otsaga WD Ultrastar DC 14TB HC530 (HDD1), mida kasutan arhiveerimiseks, video/foto failide hoidmiseks/vaatamiseks (ühesõnaga üks väike ladu). Vahepeal (kord paari kuu tagant) dubleerin sealt tähtsaid faile veel ühele kettale (HDD2), mis muidu vedeleb kappis. Ja kuna ei viitsinud enam möllata igakord kaabeldusega (ühendasin selle HDD2 konverteriga), valisin endale dokki (Unitek USB 3.0-SATA III docking station, Y-3032), et asja mugavamaks teha. Aga kasutamise käigus avastasin, et 30min. pärast laseb sleepmode'sse. Muidu vist kettale halba see ei teek vast aga silmale veidi ebamugavaks on muutunud see, et võtab paar sekundit aega peale ärkamist, enne kui failidele ligi saad. Enne ostu tegin kehvasti uurimistööd ja ei osanud oodata, et see 'sleepmode' antud dokkil on. Kui kergemat lahendust antud olukorras ei ole siis ehk keegi soovitaks mõnda docking station kahele kettale?
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 40
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.07.2022 18:59:36 vasta tsitaadiga

Siis on hästi. Mul WD 12TB elements läheb ~paari minuti pärast sleepi. Ja ärkamine võtab aega ~15sek.
Lisaks sellele kui ketas magab ja vaja arvutis mistahes muu removable storage seadmele ligi saada, siis samuti neile failidele (ala mälukaart vms) enne ligi ei saa kui see 12TB WD elements ketas 15 sek on üles ärkanud. okse.gif
Proovisin ka teise arvuti puhul sama asi.
Lahendus oleks ehk mingi "Keep HDD alive" programmike.
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Timoha
HV kasutaja
Timoha

liitunud: 19.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.07.2022 19:22:01 vasta tsitaadiga

Mina proovin vahetada IcyBox IB-123CL-U3 vastu, lootes sellele et too ei oma Auto Sleep Mode't.
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 40
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.07.2022 19:26:02 vasta tsitaadiga

Timoha, Ise kasutan seda ja pole märganud, et sleepi läheks. Lisaks saab kloonida ilma arvutitita ja kasutab moodsat ja kiiret USB-C 3.1 ühendust. Toetab nii 2,5" kui ka 3,5" HDD ja SSD:
https://icybox.de/en/product.php?id=182
https://www.hinnavaatlus.ee/1412193/raidsonic-dokk-type-c-2-bay-docking-and/

Võibolla overkill aga minule sobib. Oman ka mainitud HC530 ketast ja olen mõned korrad seda dokis kasutanud kuigi püsivalt istub siiski korpuses.

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Timoha
HV kasutaja
Timoha

liitunud: 19.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.07.2022 19:57:14 vasta tsitaadiga

Tomorrow, no mul tegelikult hetkel seda offline kloonimist pole vaja (ehk tulevikus millalgi) aga häirib ikkagi see Auto Sleep Mode, kui tahad kiiresti asjadele ligi saada.
Ma esijalgu proovin selle odavama variandiga hakkama saada (IcyBox IB-123CL-U3). Kodulehel ei leidnud samuti midagi selle Sleep mode kohta, jään lootma, et seda siis pole antud mudelil. icon_smile.gif
Aga huvitav jah, selgus et Unitek'i lehel ei olnud sõnagi selle Auto Sleep Mode kohta aga juhendis, mis oli karbis, juba oli väike kirjeldus olemas, et lähen 30 minuti pärast Auto Sleep Mode'sse.
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 40
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.07.2022 01:07:47 vasta tsitaadiga

Timoha, Seda kuidagi välja lülitada ei saa? Kummaline otsus.

Minuteada ei ole IcyBoxil seda, kuna mul on mitu suurt ketast kloonimas olnud kindlasti kauem kui 30 minutit.

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Timoha
HV kasutaja
Timoha

liitunud: 19.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.07.2022 10:28:21 vasta tsitaadiga

Tomorrow, lülitada vast ei saa jah. Aga selles mõttes, mõne jaoks on see vägagi vajalik funktsioon, ma usun. Lihtsalt minu jaoks on see pigem häiriv/ebamugav faktor. Usun et kloonimisel sleep mode'sse ta nüüd küll ei läheks. icon_eek.gif icon_biggrin.gif
Juba tellisin ära selle IcyBox IB-123CL-U3, eks vaatab kuidas sellega lood on. Kuskil ei leidnud infot, et Auto Sleep Mode sellel mudelil oleks.
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 40
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.07.2022 13:18:15 vasta tsitaadiga

Timoha, Ok kätte saad siis anna teada thumbs_up.gif
_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Timoha
HV kasutaja
Timoha

liitunud: 19.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.07.2022 13:31:56 vasta tsitaadiga

Põnev elu neljapäeviti...
Tellisin siis selle IcyBox IB-123CL-U3 ära kuna kuskil ei leidnud infot, et automaatselt läheb sleep'i ja lootsin parimat...õhtul jäi ikkagi kripeldama ja kirjutasin RaidSonic Technology GmbH tugiosakonnale selle küsimusega.
Vastuseks tuli:
Hi, after 5 minutes inactivity the drives stops.
Best regards
icon_eek.gif icon_biggrin.gif Noojah, vist jälle samasse ämbrisse ja veel lühemaga ajaga (enne oli 30 minutit nüüd vaid 5!). Ma siis kirjutasin, et kas nad saaksid mõnda mudelit ise pakkuda mis nii ei teeks. Lubati uurida selle IB-120CL kohta, ehk see ei oma Auto Sleep Mode. Vaatame siis mis tootja ise vastab. Alla veel ei anna, ehk ikka saan 'õige' mudeli ikkagi kätte! icon_cool.gif

P.S. pean veel mainima, et Arvutitark, kus need kaks tellimust tegin, tuli suht kiiresti ja sõbralikult vastu ning sai nii esimese tellimuse kui ka järgmise tagastada/loobuda. Nende poolt sõbralik ja positiivne käitumine. thumbs_up.gif

Edit.22.07
Tuli vastus teh.toest: Hi, at a IB-120CL-U3 the drives work continuously.

Nüüd vist võib tellida icon_smile.gif
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 40
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.07.2022 07:51:12 vasta tsitaadiga

Backblaze Analyzes HDD Life Expectancy Over A Period of 10 Years, Western Digital Favored Among Consumers
https://wccftech.com/backblaze-analyzes-hdd-life-expectancy-over-a-period-of-10-years-western-digital-favored-among-consumers/

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Longero
HV veteran

liitunud: 04.02.2011




sõnum 29.07.2022 19:04:22 vasta tsitaadiga

Timoha kirjutas:

Tuli vastus teh.toest: Hi, at a IB-120CL-U3 the drives work continuously.

Nüüd vist võib tellida icon_smile.gif

Spec'is selline asi kirjas "HDD capacity 2x up to 3 TB" ei tea kas peab paika ka v ongi mingi veider piirang.

Kahjuks ei maini nad seesolevat chipseti. Muutun kohe kahtlustavaks sellise asja peale, olen tähele pannud, et tavaliselt ei taheta oma kodukal chipseti mainida siis kui on tegu keskpärast v halba kiirust omava tootega. Samas hea chip mainitakse tavaliselt ära.
Kui pidevalt asja ei kasuta ja suuri mahte korraga ei pumpa siis polegi see oluline.
Vähemalt öeldakse PDF failis otse, et "JBOD - the PC detects 2 independent drives", paljud tootjad kirjutavad JBOD ja ole mees ning mõtle ise mida nad täpsemal mõtlesid selle all. JBOD on tegelikult mitmest HDD'st koosnev kogum mis näha ühe kettana, eriti jube sünnitis tegelikult kui midagi juhtub. Selle JBOD'iga pannakse enamus ajast ämbrisse ja mõeldakse tavaliselt kus iga ketas eraldi näha

Ise olen vahel StarTech.com lehte sirvinud, seal enamjaolt kirjas mis chipiga tegu ja edasi googel abiks.
Siin ka mõned HDD Duplicators, aga kallid https://www.startech.com/en-us/hdd/duplicators
Oma olemuselt meeldib mulle see ühe ketta dokk kuid pole tellinud ja chipi kiirusi uurinud https://www.startech.com/en-us/hdd/sdocku33ef

Huvitav kas HDD dublikaatorid säilitavad uuel kettal faili ajatemplid samuti, on kellelgi kogemusi?
Kommentaarid: 58 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Timoha
HV kasutaja
Timoha

liitunud: 19.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.07.2022 19:15:13 vasta tsitaadiga

Longero, minul IB-120CL-U3 näeb ilusti WD Ultrastar DC 14TB HC530 ja töötab sellega. Samuti kui paralleelselt üks vanem WD Red 3TB sisse panen siis seda näeb eraldi ja saab faile nende vahelt liigutada probleemideta.
Muidu IB-120CL-U3 rahul, ainult liiga tugeva helesinise valgusega on. Kuid see pole hetkel probleem kuna asi seisab suht peidus, teises toas icon_smile.gif Muidu jah, võiks kasutada õhtuti laualambina.
Täitsa nõus, tootja võiks rohkem tehnilist infot jagada. thumbs_up.gif
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 40
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.07.2022 01:01:01 vasta tsitaadiga

Longero kirjutas:
Huvitav kas HDD dublikaatorid säilitavad uuel kettal faili ajatemplid samuti, on kellelgi kogemusi?

Bit by bit kopeerimise puhul jah. Pmst on ju tegu kloonimisega kus arvutit pole vahele vajagi.

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.09.2022 19:58:12 vasta tsitaadiga

New optical disc tech could make $5 per TB possible
A new era for data hoarders and archivers?

https://www.techspot.com/news/95846-new-optical-disc-tech-could-makes-5-tb.html
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.09.2022 23:28:29 vasta tsitaadiga

liiga palju marketingi.
optical pluss kogu jutt plastikust peaks tähendama siis - nagu folio kohta käivad uudised on paljuski pealkirjas olnud - sisuliselt bluray järglase kandidaati.
techspoti loo lõpp hdd-de osas läheb lihtsalt käest ära aga ka folio enda tekstis on palju sõnavahtu hdd-de teemadel ja võrdluses aga immutable by design ütleb, et tegu ikkagi optilise üks kord kirjutatava meediaga.

bluray peaks praegu olema standard 25gb/kiht ja uuemad laiendused nagu uhd 33gb/kiht. kihte blurayliste asjade peale 3 ja mingil puhul vist kuni 4. niisama konteksti mõttes - ka uhd bluray on tänaseks üle 5a vana.
folio ütleb 8 või 16 kihti ja et see on nende innovatsiooni võti. lisaks siis "significant increases in capacity per layer". 1tb ketta jaoks tähendaks 16 kihti ikka ~62gb/kiht. peaks olema võimalik küll aga kas ja kuidas nad seda suudavad üles skaleerida ja hinda alla tuua, saame näha.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Longero
HV veteran

liitunud: 04.02.2011




sõnum 05.09.2022 02:12:11 vasta tsitaadiga

Mnjah, ma vist kuulun rohkem pessimistide kilda, aga mis parata. Huvitav teada, et selline sünnitis saab olema, aga midagi pikemaajaliseks arhiveerimiseks ei julgeks vähemalt mina oma mõtetes sinna kribada. Liiga uus värk ja suur andmetihedus.
_________________
Win ISO'd ja uuendused
Artiklid jagatud
Kommentaarid: 58 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.09.2022 23:53:39 vasta tsitaadiga

SKG kirjutas:
New optical disc tech could make $5 per TB possible
A new era for data hoarders and archivers?

https://www.techspot.com/news/95846-new-optical-disc-tech-could-makes-5-tb.html

See on nagu need akude läbimurde uudised, et kohe kohe...
Läheb 10 aastat mööda, vaikus...
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.09.2022 01:07:41 vasta tsitaadiga

Näiteks HAMR on praeguseks reaalsus, meenutagem 9 aastat tagasi:
https://www.computerworld.com/article/2485341/seagate--tdk-show-off-hamr-to-jam-more-data-into-hard-drives.html

Samuti EAMR. Need kettad on mul nüüd serveris.
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.09.2022 07:46:23 vasta tsitaadiga

SKG kirjutas:
Näiteks HAMR on praeguseks reaalsus, meenutagem 9 aastat tagasi:
https://www.computerworld.com/article/2485341/seagate--tdk-show-off-hamr-to-jam-more-data-into-hard-drives.html

Samuti EAMR. Need kettad on mul nüüd serveris.

Ja kui sa nüüd artiklit loed, siis seda loodeti juba 2016 aastaks. Läks veel 6 aastat sellest edasi, et HAMR üldse välja tuua ja ka siis on reaalsuses mahud tuntavalt alla jäänud prognoositule. Artiklis on veel realistlik 20TB aga tegelikult nii Seagate kui ka WD lubasid suure suuga, et praeguseks peaksid meil olema 100TB HDD'd. Iroonilisel kombel ma arvan, et me näeme enne 1PB (Petabait) SDD kui 100TB HDD. 100TB SSD'd juba eksisteerivad kuigi need ei ole tavalised. 30TB samas on üsna tavaline. Kahjuks hinnad pole alla tulnud, et HDD-ga konkureerida.

HAMR on samm õiges suunas aga hetkel tundub, et edasiminek on parimal juhul 2TB aastas. See tähendab seda, et kui läbimurret ei saavutata, siis 2030 aastaks on meil parimal juhul ~40TB HDD.
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
lutsukala
HV vaatleja

liitunud: 06.10.2011




sõnum 08.09.2022 09:54:38 vasta tsitaadiga

Longero kirjutas:
Mis põhjustel võib Seagate...

mitte põhjustel, vaid millal icon_neutral.gif
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Longero
HV veteran

liitunud: 04.02.2011




sõnum 08.09.2022 21:49:49 vasta tsitaadiga

lutsukala kirjutas:
Longero kirjutas:
Mis põhjustel võib Seagate...

mitte põhjustel, vaid millal icon_neutral.gif

Möh, ei saanud asjale pihta icon_eek.gif ?
Kommentaarid: 58 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.09.2022 08:26:00 vasta tsitaadiga

Viitas sellele, et Seagate on probleemne bränd.
_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
lutsukala
HV vaatleja

liitunud: 06.10.2011




sõnum 15.09.2022 13:48:13 vasta tsitaadiga

jep
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.09.2022 22:32:41 vasta tsitaadiga

Täpsem oleks vast öelda, et on probleemseid mudeleid
https://www.backblaze.com/blog/backblaze-drive-stats-for-q2-2022/

Kuigi ka minu eelistus on peamiselt WD.
Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Longero
HV veteran

liitunud: 04.02.2011




sõnum 16.09.2022 01:37:52 vasta tsitaadiga

Et mul see Seagate Exos RAW formaati läks oli üsna tõenäoliselt mu enda viga kui takkajärgi mõelda.
Installisin buutiva backup utika SD kaardile... et noh hea kaardilt buutida ja kaardilugeja nagunii arvutis. Asja iva tõenäoliselt see, et tegu on "multi card reader'iga" mis ühendatakse emaplaadil olevasse USB pistikusse. Buutiv utikas ei suutnud tõenäoliselt HDD infot (ketta ID, jts asjad) läbi kaardilugeja õigesti lugeda ja toimetas vigaselt.

_________________
Win ISO'd ja uuendused
Artiklid jagatud
Kommentaarid: 58 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.09.2022 15:52:29 vasta tsitaadiga

Odavatest ketastest oleme mõnisada netac it ja intensot masinatesse toppinud. Kaks intensot on vigased. Tellitud mitmes osas ja mul pole arveid. Peab vaatama kuidas välja saab vahetada.
_________________
Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  Kõvad kettad »  KÕVAKETTAD (HDD) - Statistika, Võrdlus, Testid, Soovitused, Info mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 79, 80, 81 ... 86, 87, 88  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.