|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
häh
HV kasutaja
liitunud: 22.12.2020
|
19.04.2022 18:00:42
|
|
|
Minu arust ka oleks meelepärane DeLonghi esimene valik ja pole mõtet pead vaevata rohkem. Parandus, paremat kohvi ikka, kui Jura
Kõigil superitel on täpselt sama tööpõhimõte, ehk erinevalt espressomasinatest tekitatakse nendel surve mitte tableti, vaid mingi vastusurveklapi vms abil. Sama põhimõttega töötavad odavad survestatud filtriga käpamasinad.
Pump on suht kõrge hinnanumbrini suhteliselt samasugune vibropump kõigil (kallitel "päris" masinatel on rootorpump), vahe on suuresti selles, et päris espressomasinal on tableti peal olev rõhk piiratud regulaatorklapiga ~9 bar juures, superitel ja survestatud filtritel on see kõrgem. Katlakivi kardab kõige rohkem termoplokk, pump töötab külma veega, seal pole see teema nii hull.
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tont23
HV veteran

liitunud: 13.06.2006

|
08.05.2022 20:28:16
|
|
|
kuidas eestis selle garantiiga on? 1aasta? 2 aastat pretensioonide esitamise aeg? on üldse mõtet tassida 1,5a vana philipsi masinat garantiisse? seda enam et viga tundub pigem lihtne olevat....voolik v miskit lahti v katki
|
|
| Kommentaarid: 128 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
112 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Mini1
HV kasutaja
liitunud: 05.09.2020
|
09.05.2022 15:34:33
|
|
|
| tont23 kirjutas: |
kuidas eestis selle garantiiga on? 1aasta? 2 aastat pretensioonide esitamise aeg? on üldse mõtet tassida 1,5a vana philipsi masinat garantiisse? seda enam et viga tundub pigem lihtne olevat....voolik v miskit lahti v katki  |
Eraisikutele 2a ju eestis garantii. Ma viiks küll kui mingi jama ikka on.
|
|
| Kommentaarid: 34 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
29 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Janis
HV Guru
liitunud: 30.11.2005
|
09.05.2022 15:37:15
|
|
|
| Mini1 kirjutas: |
| tont23 kirjutas: |
kuidas eestis selle garantiiga on? 1aasta? 2 aastat pretensioonide esitamise aeg? on üldse mõtet tassida 1,5a vana philipsi masinat garantiisse? seda enam et viga tundub pigem lihtne olevat....voolik v miskit lahti v katki  |
Eraisikutele 2a ju eestis garantii. Ma viiks küll kui mingi jama ikka on. |
Ei ole 2a. 2a on pretensioonide esitamise aeg.
|
|
| Kommentaarid: 209 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
5 :: |
175 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tont23
HV veteran

liitunud: 13.06.2006

|
09.05.2022 16:13:10
|
|
|
teen korra katlakivi eemalduse ja kui sellest abi pole siis tassin poodi selle jah
|
|
| Kommentaarid: 128 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
112 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Mini1
HV kasutaja
liitunud: 05.09.2020
|
09.05.2022 17:53:52
|
|
|
| Janis kirjutas: |
| Mini1 kirjutas: |
| tont23 kirjutas: |
kuidas eestis selle garantiiga on? 1aasta? 2 aastat pretensioonide esitamise aeg? on üldse mõtet tassida 1,5a vana philipsi masinat garantiisse? seda enam et viga tundub pigem lihtne olevat....voolik v miskit lahti v katki  |
Eraisikutele 2a ju eestis garantii. Ma viiks küll kui mingi jama ikka on. |
Ei ole 2a. 2a on pretensioonide esitamise aeg. |
Tõepoolest. Vaatasin enda seadme pealt. Mina enda aparaadi ostsin kohvisemust ja nemad küll pakuvad 24 kuud garantiid. Iga mõistlik koht võiks seda pakkuda. Pretensiooni esitaks ikkagi kui masin ei tööta.
|
|
| Kommentaarid: 34 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
29 |
|
| tagasi üles |
|
 |
softis
HV Guru

liitunud: 07.09.2004
|
12.05.2022 10:06:34
|
|
|
1,5 on ju 2 aasta sees. Kui viga ei tuvastata, maksad ise defekteerimise kinni lihtsalt.
_________________ www.FunBox.ee - kvaliteetsed õhupallid, värvikad kostüümid ja kõik muu vajalik meeldejääva peo korraldamiseks! |
|
| Kommentaarid: 21 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
21 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Draqula
HV Guru
liitunud: 29.10.2004
|
12.05.2022 10:31:40
|
|
|
| tont23 kirjutas: |
kuidas eestis selle garantiiga on? 1aasta? 2 aastat pretensioonide esitamise aeg? on üldse mõtet tassida 1,5a vana philipsi masinat garantiisse? seda enam et viga tundub pigem lihtne olevat....voolik v miskit lahti v katki  |
2 eraldi mõistet on: garantii ja pretensiooniesitamise õigus
Pretensiooniesitamise õigus tekib automaatselt seaduse alusel, kui ostja on eraisik ja müüja juriidiline isik.
2 aastat kehtib.
1. aasta jooksul peab müüja suutma tõestada, et klient on midagi valesti teinud, kui niisama pole nõus viga kõrvaldama.
2. aastal peab klient müüja nõudmise korral suutma tõestada, et tegemist on ostetud kauba puudusega, mida pole klient põhjustanud (kui selgub, et viga polnud kliendi süül tekkinud siis hüvitatakse ekspertiisi kulu kliendile - vähemat ideepoolest peaks nii olema).
Lisaks on oluline, et pretensiooniesitamise õiguse puhul vastutab kliendi ees müüja mitte hooldusega tegelev firma (Müüjal on mugav suunata klient otse remonti teostavasse asutusse pöörduma ning enamasti ongi see kiirema lahenduse saamiseks mõistlik, kuid kui läheb vaidluseks mingil põhjusel siis müüja on see, kes seaduse alusel vastutab kliendi probleemi lahendamise eest).
https://raha.geenius.ee/rubriik/uudis/tarbija-oiguseid-suurendatakse-kauba-puuduste-eest-vastutab-muuja-nuud-aasta-aega/
Garantii on eraldi täiendav boonus, mida saab pakkuda müüja või tootja kes siis ka garantii tingimused määrab.
Garantii tingimused ei tohi piirata ostja seaduslikke õiguseid (a la ei saa saata klienti kaebusega pikalt 2. aastal, väites, et garantii kehtib ainult 1a. Sellisel juhul on oluline täpsustada, et klient pöördub pretensiooniesitamise õiguse alusel ja garantii ei puutu asjasse).
|
|
| Kommentaarid: 42 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
34 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tont23
HV veteran

liitunud: 13.06.2006

|
13.05.2022 19:36:06
|
|
|
viisin experti ja saadavad asja garantiisse
|
|
| Kommentaarid: 128 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
112 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Sander007
HV veteran

liitunud: 04.12.2005
|
20.05.2022 18:10:44
|
|
|
Kas keegi teab kust oleks võimalik Jura E8 Piano White (peab just kindlasti valge olema, teised värvid ei sobi) kõige odavamalt saada? Kindlasti uus; refurbitud võiks kõne alla tulla kui hind väga palju soodsam vs uus.
_________________ www.metailor.ee |
|
| Kommentaarid: 161 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
152 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Hiid
HV Guru

liitunud: 23.03.2002
|
|
| Kommentaarid: 663 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
512 |
|
| tagasi üles |
|
 |
häh
HV kasutaja
liitunud: 22.12.2020
|
21.05.2022 07:45:10
|
|
|
Kirjelduse järgi ei ootaks, kuigi muidugi samas see "nordic" peaks ettevaatlikuks tegema.... tänud hoiatamast!
Enivei, oskab keegi soovitada miskit mõistliku hinnaga korralikku segu? Hetkel Tiziano Bonini Milano väga OK endale, aga kohalikus kaubandusvõrgus saadav on saurusteeelsest ajastust ja veitsa värskemat sooviks...
Keegi Pellini Espresso Bar N. 82 on proovinud? Kiidetakse, aga kas tasub tellimist?
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Sander007
HV veteran

liitunud: 04.12.2005
|
21.05.2022 08:35:38
|
|
|
Pellini kohvid on kõige hullem saast üldse imho. Ehtne näide kuidas kallis asi pole sentigi väärt oma hinda.
_________________ www.metailor.ee |
|
| Kommentaarid: 161 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
152 |
|
| tagasi üles |
|
 |
häh
HV kasutaja
liitunud: 22.12.2020
|
21.05.2022 08:48:07
|
|
|
| Millega tegid? Huvitab just käpa teemas, 1:2 ja 18 grammi pealt. Klassikalist tumedat šokolaadi tahaks, ilma lavazza kõrbenud kummide maitseta.
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tont23
HV veteran

liitunud: 13.06.2006

|
26.07.2022 14:27:03
|
|
|
| keegi philipsi kohvimasinate sisuga on kokku puutunud? oskab keegi remontida ka?
|
|
| Kommentaarid: 128 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
112 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Janis
HV Guru
liitunud: 30.11.2005
|
|
| Kommentaarid: 209 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
5 :: |
175 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tont23
HV veteran

liitunud: 13.06.2006

|
26.07.2022 14:42:26
|
|
|
tänud! ja saadavad eestisse ka juppe?
|
|
| Kommentaarid: 128 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
112 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Janis
HV Guru
liitunud: 30.11.2005
|
26.07.2022 14:52:27
|
|
|
| Saadavad. Võid tootekoodi googlest ka läbi lüüa, paljusid asju pakuvad kohalikud müüjad ka. Või siis näiteks ka ebay
|
|
| Kommentaarid: 209 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
5 :: |
175 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tont23
HV veteran

liitunud: 13.06.2006

|
26.07.2022 20:10:18
|
|
|
tundub et viga oli minus ei tohi philipsi masinal jätta veepaaki nädalaks ajaks tühjaks ...kuivab ära jms ja siis pärast jama majas
|
|
| Kommentaarid: 128 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
112 |
|
| tagasi üles |
|
 |
häh
HV kasutaja
liitunud: 22.12.2020
|
27.07.2022 07:45:35
|
|
|
Kas keegi Eestist rohelist uba on ostnud kusagilt? Ei mõtle ökopoode
Röstib keegi ise?
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
degrass
HV kasutaja

liitunud: 23.12.2004
|
28.07.2022 10:29:30
|
|
|
OP: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11099584#11099584
| Ricki kirjutas: |
No kui sa laupäeval tegid paki lahti ja esmaspäevaks oli juba otsas, siis ilmselgelt jood liiga palju kohvi
EDIT
https://omamaitse.delfi.ee/artikkel/77881922/soomlased-on-suurimad-kohvijoojad-12-kilogrammi-kohvi-inimese-kohta-aastas
| Maailma suurimad kohvijoojad kirjutas: |
Soome - 12 kg elaniku kohta aastas
Norra - 9.9 kg elaniku kohta aastas
Island - 9 kg elaniku kohta aastas
Taani - 8.7 kg elaniku kohta aastas
Holland - 8.4 kg elaniku kohta aastas
Rootsi - 8.2 kg elaniku kohta aastas
Šveits - 7.9 kg elaniku kohta aastas
Belgia - 6.8 kg elaniku kohta aastas
Luxembourg - 6.5 kg elaniku kohta aastas
Kanada - 6.2 kg elaniku kohta aastas |
|
Hmm. Ainuüksi hommikukohvile kulub mul 6,5kg aastas. Siia juurde tulevad veel päevased tassid. Üle 12kg aastas tuleb ära.
Kas seda on palju?
_________________ All it took was for a lot of seemingly decent people to put the wrong person in power, and then pay for their innocent choice. |
|
| tagasi üles |
|
 |
Psych0
HV veteran

liitunud: 21.11.2004
|
28.07.2022 11:10:10
|
|
|
Mul üsna sarnane olenevalt sellest, kas teen espressomasinaga 18g shoti või aeropressi/pouroveri 20 grammist ja nii ca 365 päeva aastas.
|
|
| Kommentaarid: 61 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
57 |
|
| tagasi üles |
|
 |
häh
HV kasutaja
liitunud: 22.12.2020
|
28.07.2022 15:04:54
|
|
|
| Väike arvutus näitas, et endal on kusagil 17.5 kg kanti see kulu. 3 tassi päevas ja 365 päeva samamoodi. 3 inimese peale läheb nädala kahega jämedalt pakk uba (aastas on 52 nädalat).
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
degrass
HV kasutaja

liitunud: 23.12.2004
|
28.07.2022 15:16:04
|
|
|
Nüüd kui siia juurde veel kohvi hind arvutada (30-60€/kg), selgub, et tegemist on päris kuluka "hobiga." Muidugi, kui just säästukohvi ei tarbi.
_________________ All it took was for a lot of seemingly decent people to put the wrong person in power, and then pay for their innocent choice. |
|
| tagasi üles |
|
 |
Janis
HV Guru
liitunud: 30.11.2005
|
28.07.2022 15:18:18
|
|
|
Vaevalt et nii kalleid ostetakse, eriti Soomes
|
|
| Kommentaarid: 209 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
5 :: |
175 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Sold OUT
no credit

liitunud: 30.07.2002
|
28.07.2022 15:39:07
|
|
|
10 eur kilo on max. Aastas mingi 12 pakki ikka läheb.
Tanklakohvi sama palju otsa muidugi
_________________ Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist. |
|
| Kommentaarid: 94 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
1 :: |
81 |
|
| tagasi üles |
|
 |
häh
HV kasutaja
liitunud: 22.12.2020
|
28.07.2022 16:27:45
|
|
|
Hind üksinda ei näita midagi. Ma täiesti südamerahuga joon ~15€/kg uba- Löfbergs näiteks pikalt lemmik olnud. Tizano Bonini Milano on tükk aega hää maitsnud. Kui ostan, siis ostan kuupäeva.
Aga kuna need poe oad on reeglina nii vanad, siis lõin käega ja hakkasin ise röstima. Siiamaani pole päris metsa miskit läinud. Rohelise oa kilo on kusagil 15...25 €/kg kanti Saksast või Soomest ostes. Kadu ca 15% tehes.
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Sander007
HV veteran

liitunud: 04.12.2005
|
28.07.2022 17:01:52
|
|
|
Kuidas te seda Soome-Rootsi happelist/haput jubedust suudate juua nagu Löfbergs, Paulig jms? Aga eks maitse asi jah.
Minu meelest 10-12€/kg (oleneb kampaaniatest) kohv on täitsa OK piir ehk Lavazza, Wahur, Tamber jms.
_________________ www.metailor.ee |
|
| Kommentaarid: 161 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
152 |
|
| tagasi üles |
|
 |
häh
HV kasutaja
liitunud: 22.12.2020
|
28.07.2022 17:40:09
|
|
|
Paulig pole mitte happeline, vaid lihtsalt halb.
Muidu mingi happeline komponent peab siiski olema, ilma on asi lame. Väga tumedad röstid on sellised, siis läheb tulemus lihtsalt mõrudaks veeks kätte.
Löfsbergsi asjad on väga hea hinna kvaliteedi suhtega. Kahjuks meil näiteks Fikat ei müüda, see on lehtris super hea. Aga Lila on käpas kindla peale minek nt.
Mida peale Pauligi veel väldin on Jacobs.
Caprissiomod on nt ebameeldivalt hapud. Ma just hetkel joon professionali, see nii kole ei ole, aga fragante on suhtkoht akuhape. Käpas.
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
degrass
HV kasutaja

liitunud: 23.12.2004
|
28.07.2022 18:03:49
|
|
|
Kas Eestis keegi kohapeal kohvi röstib ning lisaks blend' ka single origin ube pakub?
Poe kohv on enamasti lihtsalt stabiilselt halb. Hea kohviga on keeruline. Hiljuti sattusin ühe Sumatra partii peale. Raisk oli hea, kuid krd kallis. See väheke mis müügis oli, sai ka kiiresti otsa.
_________________ All it took was for a lot of seemingly decent people to put the wrong person in power, and then pay for their innocent choice. |
|
| tagasi üles |
|
 |
tont23
HV veteran

liitunud: 13.06.2006

|
28.07.2022 21:24:00
|
|
|
mu meelest paulig ongi just üks vähegi normaalseim...nii hinna kui maitse poolest...a noh...ma pole ka mingi gurmaan
üle 11-12 euri pakist ei näe mõtet samuti maksta lidlis nägin kilo vist lausa 8,99.-
|
|
| Kommentaarid: 128 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
112 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Hiid
HV Guru

liitunud: 23.03.2002
|
28.07.2022 21:36:38
|
|
|
IMHO Paulig Espresso on üks paremaid kohve, mis meil saada
_________________ Hapud viinamarjad |
|
| Kommentaarid: 663 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
512 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Sold OUT
no credit

liitunud: 30.07.2002
|
28.07.2022 22:14:53
|
|
|
Ja nii on
_________________ Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist. |
|
| Kommentaarid: 94 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
1 :: |
81 |
|
| tagasi üles |
|
 |
häh
HV kasutaja
liitunud: 22.12.2020
|
28.07.2022 22:28:15
|
|
|
Ikka müstika, kuidas maitsed erinevad.
Ilmselge, et Paulig paljudele peale läheb, muidu teda ka poest ka ei leiaks
Aga tõesti pole endal õnnestunud sealt miskit asjalikku kätte saada. Võtsin kunagi need Brazilid ja New Yorgid Barcelonad kõik läbi, no ei ole. Ebameeldiv, ütleks suisa keemiline teravus läbiva joonena. See pole ka veskite vahe, ehk küll see määrab päris palju tulemuses.
Noh, teatavasti maitse üle ei vaielda, aga kakeldakse.
Aga 100% nõus, et supermarketi kohvi eest üle 15 euro maksta mõtet pole, ükskõik mis seal paki peal seisab. Kohvipoest sama raha 250 grammi eest.... sõltub. Seal on veidi sama küsimus, et miks ma peaks maksma 60 €/kg 2...3 kuud vana oa eest. Okei, alternatiivina tehes pole see draama tappev, aga espresso...
Küsida, kas on vahe? On küll, paraku. Aga siia peab küll igaüks ise selle mõistliku piiri tõmbama. Rahaliselt ilmselt mingi hea ja maitselt sobiv kohalik röstikoda on maksimaalne bang for buck ja kõige vähem jama.
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
degrass
HV kasutaja

liitunud: 23.12.2004
|
28.07.2022 22:47:25
|
|
|
| häh kirjutas: |
...
Seal on veidi sama küsimus, et miks ma peaks maksma 60 €/kg 2...3 kuud vana oa eest. Okei, alternatiivina tehes pole see draama tappev, aga espresso...
...
|
Noh, kui satud selle 6ige aastakäigu peale, mis on 6ieti röstitud, jood hommikuti ühe tassi ning ülejäänud päeva m6tled järgmise hommiku peale, et järgmine tass juua. Siis nutad ja maksad.
_________________ All it took was for a lot of seemingly decent people to put the wrong person in power, and then pay for their innocent choice. |
|
| tagasi üles |
|
 |
häh
HV kasutaja
liitunud: 22.12.2020
|
28.07.2022 22:56:30
|
|
|
Umbes nii, ja see pagan pole üldse naljakas
No ma loodan, et õpin espresso jaoks ka röstima. Hetkel kaks satsi hingavad, nädalavahetusel saab jälle proovida. Üb3r lahe tegevus
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Sold OUT
no credit

liitunud: 30.07.2002
|
28.07.2022 22:59:13
|
|
|
Me röstisime 90ndatel ise, sest valmis uba oli kallis ja olime vaesed
_________________ Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist. |
|
| Kommentaarid: 94 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
1 :: |
81 |
|
| tagasi üles |
|
 |
häh
HV kasutaja
liitunud: 22.12.2020
|
28.07.2022 23:19:09
|
|
|
Noh, 70ndad-80ndad sama teema. Ime, et sealt üldse midagi välja tuli, see roheline liikus, oli ilmselt mingi megaodav robusta ja no päris mitu konksu on selle tegevuse juures üldiselt panni ja praeahjuga ikka ei tee korralikku tulemust. Kuigi mingid hullud röstivad kuumaõhupuhuri jms asjadega ka.
Ütleme nii, ka odaval kujul väga odav lõbu ei ole. Aega paned kõvasti sisse ja ka odavad riistad maksavad mitu raha.
Ja see roheline uba mida praegu müüakse.... eee tavapoes vist ei õnnestu nii korraliku kohvi osta üldse mingi raha eest see tulemus kipubki sinna 40+ € kanti hinnaklassi. Pluss see, et täpselt selline nagu tahad ja täpselt nii värske nagu tahad.
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tont23
HV veteran

liitunud: 13.06.2006

|
29.07.2022 00:46:50
|
|
|
| Sold OUT kirjutas: |
| Me röstisime 90ndatel ise, sest valmis uba oli kallis ja olime vaesed |
uduselt mäletan et ema ka majandas nende roheliste ubadega 90ndate alguses-esimeses pooles ikka, vaesuses polnud asi....ajad olid sellised poed olid 90ndate esimesel poolel ikka kas suht tühjad või siis pidi tõesti rikas olema
|
|
| Kommentaarid: 128 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
112 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Sold OUT
no credit

liitunud: 30.07.2002
|
29.07.2022 06:34:27
|
|
|
Noo mina mäletasin lapsepõlvest, et iga hommik Straume jahvatas vanematele kohvi ja kui nüüd 30a hiljem kysisin, et kas 90ndate algusss olite kohvigurmaanid, siis vastus oli, et ei lihtsalt vaesed ja muud polnud. Mingit teadust seal taga ei olnud, lihtsalt oad praeahju panniga ja vahepeal vist segati
_________________ Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist. |
|
| Kommentaarid: 94 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
1 :: |
81 |
|
| tagasi üles |
|
 |
häh
HV kasutaja
liitunud: 22.12.2020
|
29.07.2022 06:58:09
|
|
|
Ma olin kümnendi vahetuse ajal tudeng. Ütleme nii.... kui lahustuv kohv oli tegija, võib ise arvata, mis kvaliteediga see muu kraam oli.
Reformini tehti reeglina mulksukannuga ja ubadest. Ise me ei röstinud (või kui, siis ühe korra erakas, mingi ähmane mälestus on, et kõik kohad sinist suitsu täis), "me" siis ses mõttes, et ühikas ja "noored", noh mingi aeg oligi lahustuva peal. Täiesti ok, kõik jäid ellu. Järelkasv kusjuures alustas ka lahustuvaga, 3in1 oli mingi maani raudne eelistus hommikul. Vanem tegelane (>30) joob siiamaani lahustuvat hea meelega.
150 krooni sisse "mahtus" ka käik poodi jahvatatud kohvi ostma. 500 grammi ja üsna kindlasti oli see Paulig uba ostsime mõned korrad, aga loobusime, sest jahvatatud kohv oli parem.
Pätikas ma pakun oli popp lihtsalt selle pärast, et kohvi kulu kõige väiksem. No ja jamamist ka kõige vähem, muidu vanem generatsioon vaatas väga imeliku pilguga algul.
Ja see "lihtsalt segati", täpselt nii oli ka. Kusjuures veel pandi võid ja mis kuradi pulli tehti. Tegelikult ei röstitud vaid küpsetati. Põhimõtteliselt on panni peal pidevalt segades võimalik teha, kui sa täpselt tead mis juhtuma peab.
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Hiid
HV Guru

liitunud: 23.03.2002
|
29.07.2022 07:19:34
|
|
|
| tsitaat: |
Võtsin kunagi need Brazilid ja New Yorgid Barcelonad kõik läbi, no ei ole. Ebameeldiv, ütleks suisa keemiline teravus läbiva joonena.
|
aga need ongi rõve hapu solk
Espresso on ainule täielikult eristuv kohv neil.
_________________ Hapud viinamarjad |
|
| Kommentaarid: 663 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
512 |
|
| tagasi üles |
|
 |
häh
HV kasutaja
liitunud: 22.12.2020
|
29.07.2022 07:33:03
|
|
|
Nojah, ei julge hetkel peast midagi väita. Jätan meelde, lasen töö juurde tellida.
Muuseas mis oli tellitavatest ok ja poes pole näinud, Löfbergs proffessional continental. Blend ja vist 70/30, mulle isegi et meeldis.
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pinkman
Kreisi kasutaja
liitunud: 05.09.2003
|
29.07.2022 08:41:41
|
|
|
| Mulle tuuakse kohvi sellisest firmast nagu Handgurmee.Päris hea.Eriti Etioopia oma.
|
|
| Kommentaarid: 35 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
3 :: |
28 |
|
| tagasi üles |
|
 |
raul141
HV veteran

liitunud: 17.05.2003
|
29.07.2022 12:19:45
|
|
|
| Sold OUT kirjutas: |
| Me röstisime 90ndatel ise, sest valmis uba oli kallis ja olime vaesed |
Sama asja teinud, aga asi ei olnud vaesuses, meil küll uba saada polnud ja "Viru" kohv vist oli kõige kangem? Mingi 30 prossa ubasi?Aga noh parem küll, kui mingi nescafe 5 prossast keemiamöksi sisse tilgutada
_________________ dell somm ding mi poi |
|
| Kommentaarid: 22 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
22 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Sold OUT
no credit

liitunud: 30.07.2002
|
29.07.2022 12:46:41
|
|
|
90ndatel nescafe?
Mingi inka kohv oli lahustuv tol ajal. Plekktopsis
_________________ Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist. |
|
| Kommentaarid: 94 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
1 :: |
81 |
|
| tagasi üles |
|
 |
häh
HV kasutaja
liitunud: 22.12.2020
|
29.07.2022 13:07:34
|
|
|
Miks mitte Nescafe? Minu arust seda liikus 80ndatel ka ja plekkpurgis, siis oli vist selline asi nagu Maxwell ??? Ja mingit nõuka aretust plekkpurgis mäletan justkui kah.
Edit- natuke googeldamist andis sellise asja nagu Cacique.
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
raul141
HV veteran

liitunud: 17.05.2003
|
29.07.2022 13:27:05
|
|
|
Sold OUT, nescafe- d versus "Viru" kohv. Tulevikku siis minevikuga võrdlesin. Mingi piklikkus plekktopsis (kuldne , illustreeritud kohviubadega)oli ka mingi lahustuv, maitset ei mäleta, venekeelne tekst - kofe. Inka kah võttis südame puperdama.
_________________ dell somm ding mi poi |
|
| Kommentaarid: 22 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
22 |
|
| tagasi üles |
|
 |
madd0g
HV veteran

liitunud: 05.10.2007
|
12.08.2022 16:40:22
|
|
|
Kas keegi oskab öelda, kas Eestis keegi E61 group head masina hooldusega ka tegeleb? Oleks vaja group head service kit-i. Või ports juppe.
_________________ Mõõdan üheksa korda enne kui lõikan, aga ikka on kuradi naljakas. |
|
| Kommentaarid: 120 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
108 |
|
| tagasi üles |
|
 |
netcat
Kreisi kasutaja

liitunud: 13.01.2010
|
15.08.2022 17:20:14
|
|
|
| Hiid kirjutas: |
| tsitaat: |
Võtsin kunagi need Brazilid ja New Yorgid Barcelonad kõik läbi, no ei ole. Ebameeldiv, ütleks suisa keemiline teravus läbiva joonena.
|
aga need ongi rõve hapu solk
Espresso on ainule täielikult eristuv kohv neil.  |
Pauligi New York meeldib mulle millegipärast presskannus. Selline vesine, aga kergesti joodav ja kuidagi hästi sobib just presskannu jaoks, pikemal hommikul tõmban seda korraga mingi 2/3 kuni kolmveerand liitrist kannu hinge alla, ilma et vastu hakkaks. Need teised linnanimelised asjad on neil jah tugev ei.
|
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|