Avaleht
uus teema   vasta Raud »  Protsessorid »  AMD Zen/Ryzen/Threadripper/Epyc arutelu märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 253, 254, 255 ... 318, 319, 320  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
Arx07
HV veteran
Arx07

liitunud: 08.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.04.2022 19:08:23 vasta tsitaadiga

rmc, no see toode müüdi miinusesse, alguses oli seal üle 20 neid(ilma miinuseta)
Nimeta seda pre-orderiks või tavaliseks tellimuseks, aga see on number, mis läheb järgmistest tellimustest juba kellelegi näpuvahele.

Vähemalt nii sain mina asjast aru.
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.04.2022 19:10:31 vasta tsitaadiga

Loogiline oleks, jah, ent ise täpsemalt ei tea. Kuivõrd vahepeal on juba -25 peale läinud, siis tõenäoline, jah.
_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Arx07
HV veteran
Arx07

liitunud: 08.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.04.2022 08:46:31 vasta tsitaadiga

Datagate vastus:
AMD Ryzen 7 WOF 5800X3D 3D V-Cache 3,4GHz MAX Boost 4,5GHz 8x Core 100MB 105W
Saksamaal tarnijal on juba olemas hind, ~ 540-550€ + KM ja on märgitud „ootame lattu“, aga kuupäeva veel pole.
icon_rolleyes.gif

Poolast x-kom'st saaks tellida eshopwedrop kaudu, sealne hind hetkel 495 eur ja poes olemas.
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
marxveix
HV Guru
marxveix

liitunud: 01.05.2004




sõnum 21.04.2022 09:26:42 vasta tsitaadiga

Esimesed, kes meil X3D nimekirja lisasid? Tarne väidetavalt 29.04 ja kogus ainult 1tk, hinnaks 560 rubla.
https://mts.ee/et/toode/amd-ryzen-7-5800x3d-416775445

5800x3d 100-100000651WOF
Kommentaarid: 310 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 270
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.04.2022 13:37:20 vasta tsitaadiga

Ordi on kah lisanud 555€ hinnaga aga see oli korraks, sest kodulehel ei ole: https://www.hinnavaatlus.ee/products/pricelist/?query=100-100000651WOF

Arvutitark on ka mõistuse pähe võtnud ja 5950X (box) hinna langetanud samasse ~630€ suurusjärku nagu teised Eesti müüjad. Mindfactorist saab muidugi 540€ eest juba ja üle lombi on ainult 370€: https://www.nowinstock.net/computers/processors/amd/

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Arx07
HV veteran
Arx07

liitunud: 08.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.04.2022 13:46:45 vasta tsitaadiga

Tomorrow, 5900X ikka üle lombi 370 eur, mitte 5950X. Lombi taga sellega ka arvestama, et käibemaks tuleb veel hinnale juurde.

Poolas ka tõsteti juba X3D hinda. Amazon.de 586 euri eest on ka otsa saamas kohe(3tk veel alles, eile oli neid veel hulgikoguses)
Niiet selle X3D'ga läks nii nagu karta oli...
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.04.2022 14:01:03 vasta tsitaadiga

Arx07, Jep ma võtsin otse $499 > 370€ vahetuskursi järgi VAT mitte arvestades, kuna see on ju erinevates osariikides erinev.
_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Arx07
HV veteran
Arx07

liitunud: 08.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.04.2022 14:10:17 vasta tsitaadiga

Tomorrow, 499 dollarit on ju 457 eur. Pealegi nii odavalt kui 499 dollarit ma küll ei näinud 5950X seal kuskil, 519 oli odavaim mis silma jäi(ja seegi micro centeri sold out hind) icon_rolleyes.gif
Ja Amazon.de X3D viimased 3tk müüdi ka läbi nüüdseks thumbs_up.gif
Aeti isu peale X3D benchidega, aga ei viitsi ehku peale ootama jääda norm hinda/saadavust...
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Evil
Hull
Evil

liitunud: 23.12.2004




sõnum 21.04.2022 14:13:51 vasta tsitaadiga

E-bays on kindlasti norm hinnaga seda 1080p proset saada. icon_smile.gif
Ei saa aru, mis möll siin on selle 5800X3D prose ümber. Nii hea ka pole, et mõistus kaotada sellepärast. icon_smile.gif
Kommentaarid: 242 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 202
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Arx07
HV veteran
Arx07

liitunud: 08.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.04.2022 14:25:57 vasta tsitaadiga

Evil, no benchide järgi ikka suht hea. Kui jõudlust muuks pole vaja kui gaminguks siis on temast tolku kohati isegi 4K puhul, eriti siis low 1% suhtes. Aga noh see praegune "1080p prose" on järgmise generatsiooni GPUdega juba "1440p+ prose".
Samas mõned benchid on ka imelikult lahjad olnud, kõigile võibolla ei satu normaalne kiip või ise teevad midagi valesti. Redditis ka mitu tükki kurtnud, et üle 3,4ghz(base clock) ei lähe ükski core.
Ja ei ole teda ebayst ega kuskilt enam saada eriti(v.a mõned e-poed, kes ei saada välisriikidesse, sh Tšehhi, Poola ja Rootsi ametlikud edasimüüjad)
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Evil
Hull
Evil

liitunud: 23.12.2004




sõnum 21.04.2022 14:58:52 vasta tsitaadiga

Soodne: https://www.ebay.co.uk/itm/284777436901?hash=item424e0ed6e5:g:N4IAAOSwLbdiYI4s
Ostke kähku. icon_smile.gif
Kommentaarid: 242 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 202
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.04.2022 15:23:36 vasta tsitaadiga

Arx07 kirjutas:
Tomorrow, 499 dollarit on ju 457 eur. Pealegi nii odavalt kui 499 dollarit ma küll ei näinud 5950X seal kuskil, 519 oli odavaim mis silma jäi(ja seegi micro centeri sold out hind) icon_rolleyes.gif
Ja Amazon.de X3D viimased 3tk müüdi ka läbi nüüdseks thumbs_up.gif
Aeti isu peale X3D benchidega, aga ei viitsi ehku peale ootama jääda norm hinda/saadavust...

Panin jah kogemata $400 konverterisse mitte $499. Sul on õigus. Nowinstock lingil nt Newegg $499.
Evil kirjutas:
E-bays on kindlasti norm hinnaga seda 1080p proset saada. icon_smile.gif
Ei saa aru, mis möll siin on selle 5800X3D prose ümber. Nii hea ka pole, et mõistus kaotada sellepärast. icon_smile.gif

No see, et ta 1080p peal kõige suurema eelise annab ei tähenda, et 1440p peal sama kiire oleks kui 5800X.
HUB testis oli vahe 5800X-ga ikka massiivne mängudes. Kuigi 3000 seeria omanikuna loodan, et teevad ka testid vs 3000 (ja vanemad) seeriad, kuna see on suunatud just AM4 omanikele kes uuendavad mitte niivõrd neile kes uue kokku panevad (siis on mõistlik AM5 või Raptor Lake ära oodata kui kiire pole).

Isiklikult kiiret pole. Pettumus küll, et meil saadavust pole. Puhastasin just arvuti ära, et saaks uue socketisse lükata icon_wink.gif . Aga ootan Mai lõpuni.
Suveks tahaks perf boosti mängimiseks. Kui Mai lõpuks kah normaalset saadavust ja hinda pole, siis võtan 5950X mille hind langeb loodetavasti veelgi.
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Viilutaja
HV Guru
Viilutaja

liitunud: 28.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.04.2022 16:08:21 vasta tsitaadiga

MindFactory's on 5900X hind 399€
Kommentaarid: 226 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Wiwefak
HV kasutaja

liitunud: 29.10.2010




sõnum 21.04.2022 16:53:56 vasta tsitaadiga

Viilutaja kirjutas:
MindFactory's on 5900X hind 399€


Huvi pärast uurin, et kuidas seal MindFactorist tellimine üldse käib. Läbi ewebshopdropi kaudu?
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Viilutaja
HV Guru
Viilutaja

liitunud: 28.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.04.2022 16:54:19 vasta tsitaadiga

Wiwefak kirjutas:
Viilutaja kirjutas:
MindFactory's on 5900X hind 399€


Huvi pärast uurin, et kuidas seal MindFactorist tellimine üldse käib. Läbi ewebshopdropi kaudu?


Jah, olen nii ise tellinud. Pole probleemi.
Kommentaarid: 226 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Wiwefak
HV kasutaja

liitunud: 29.10.2010




sõnum 21.04.2022 20:10:18 vasta tsitaadiga

Viilutaja kirjutas:
Wiwefak kirjutas:
Viilutaja kirjutas:
MindFactory's on 5900X hind 399€


Huvi pärast uurin, et kuidas seal MindFactorist tellimine üldse käib. Läbi ewebshopdropi kaudu?


Jah, olen nii ise tellinud. Pole probleemi.


Segane värk ikka see eshopwedrop addressid. icon_biggrin.gif Loodame, et panen andmed õieti. Oli plaan muidu 5800x3D peale tellida aga saadavus nii kehv ja see 5900x hind on nii ahvatlev. Panin paar muud asja kah veel shopping carti.
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Viilutaja
HV Guru
Viilutaja

liitunud: 28.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.04.2022 21:49:05 vasta tsitaadiga

Wiwefak kirjutas:
Viilutaja kirjutas:
Wiwefak kirjutas:
Viilutaja kirjutas:
MindFactory's on 5900X hind 399€


Huvi pärast uurin, et kuidas seal MindFactorist tellimine üldse käib. Läbi ewebshopdropi kaudu?


Jah, olen nii ise tellinud. Pole probleemi.


Segane värk ikka see eshopwedrop addressid. icon_biggrin.gif Loodame, et panen andmed õieti. Oli plaan muidu 5800x3D peale tellida aga saadavus nii kehv ja see 5900x hind on nii ahvatlev. Panin paar muud asja kah veel shopping carti.


Minul on nii:

Spoiler Spoiler Spoiler


Võimalik, et eshop on oma Saksa aadressi muutnud vahepeal, seega copy pasted'da pole vaja ja kindlasti oma kood panna sinna icon_smile.gif
Kommentaarid: 226 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Wiwefak
HV kasutaja

liitunud: 29.10.2010




sõnum 21.04.2022 22:05:56 vasta tsitaadiga

Viilutaja kirjutas:
Wiwefak kirjutas:
Viilutaja kirjutas:
Wiwefak kirjutas:
Viilutaja kirjutas:
MindFactory's on 5900X hind 399€


Huvi pärast uurin, et kuidas seal MindFactorist tellimine üldse käib. Läbi ewebshopdropi kaudu?


Jah, olen nii ise tellinud. Pole probleemi.


Segane värk ikka see eshopwedrop addressid. icon_biggrin.gif Loodame, et panen andmed õieti. Oli plaan muidu 5800x3D peale tellida aga saadavus nii kehv ja see 5900x hind on nii ahvatlev. Panin paar muud asja kah veel shopping carti.


Minul on nii:

Spoiler Spoiler Spoiler


Võimalik, et eshop on oma Saksa aadressi muutnud vahepeal, seega copy pasted'da pole vaja ja kindlasti oma kood panna sinna icon_smile.gif


Pigem üllatab mind kust sa sellise UI välja võlud. Ma sellst UI'd mindfactorys kuskil ei näe icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Viilutaja
HV Guru
Viilutaja

liitunud: 28.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.04.2022 01:46:44 vasta tsitaadiga

Üritad külalisena check-outi teha?
Mul seal konto tehtud.

_________________
Parim kodukino projektor müügis: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11768241#11768241
Kommentaarid: 226 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Wiwefak
HV kasutaja

liitunud: 29.10.2010




sõnum 22.04.2022 11:00:55 vasta tsitaadiga

Viilutaja kirjutas:
Üritad külalisena check-outi teha?
Mul seal konto tehtud.


Konto tehtud ja puha. icon_biggrin.gif Hence my confusion aga ja mõtlen, et mis viisiga maksta kah seal. Imelikud payment optionid.
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Viilutaja
HV Guru
Viilutaja

liitunud: 28.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.04.2022 13:02:31 vasta tsitaadiga

Wiwefak kirjutas:
Viilutaja kirjutas:
Üritad külalisena check-outi teha?
Mul seal konto tehtud.


Konto tehtud ja puha. icon_biggrin.gif Hence my confusion aga ja mõtlen, et mis viisiga maksta kah seal. Imelikud payment optionid.

Seal kaardimakse ka ju. Ma maksin sellega.

UPDATE:

IgorsLab 5800X3D ülevaade beer_yum.gif
https://www.igorslab.de/en/amd-ryzen-7-5800x3d-the-only-fighter-of-its-kind-as-perfect-and-above-all-efficient-upgrade/10/
Kommentaarid: 226 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
marxveix
HV Guru
marxveix

liitunud: 01.05.2004




sõnum 22.04.2022 13:23:31 vasta tsitaadiga

Viilutaja kirjutas:

IgorsLab 5800X3D ülevaade beer_yum.gif
https://www.igorslab.de/en/amd-ryzen-7-5800x3d-the-only-fighter-of-its-kind-as-perfect-and-above-all-efficient-upgrade/10/


Intel fanboyd selle review peale rõõmust lakke ei hüppa. icon_smile.gif
Kommentaarid: 310 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 270
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.04.2022 14:05:49 vasta tsitaadiga

Saan aru, et CPU bottlenecki tekitamine on vajalik, ent võiks ikka olla vähemalt 1440p, ideaalis ka 4K numbrid.
_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Auron
HV Guru
Auron

liitunud: 19.08.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.04.2022 18:44:21 vasta tsitaadiga

rmc kirjutas:
Saan aru, et CPU bottlenecki tekitamine on vajalik, ent võiks ikka olla vähemalt 1440p, ideaalis ka 4K numbrid.


Siis kui intel madala reso peal oli kiirem öeldi, et madala reso peal fps niikuinii sadades ja ebaoluline. Nüüd on äkitsi latest and greatest prosega ja 3090Ti' ga 720p väga oluliseks muutund icon_lol.gif
Kommentaarid: 156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.04.2022 19:26:10 vasta tsitaadiga

No mul on suva mingist lambikemplusest - tahaks lihtsalt täisülevaadet performance-ist ja need madalad resod on pigem ju gimmick, kuigi 1080p veel aktuaalne igati, sh. ka eriti kõrgete sageduste juures.
_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Evil
Hull
Evil

liitunud: 23.12.2004




sõnum 22.04.2022 22:28:59 vasta tsitaadiga

Auron kirjutas:
Siis kui intel madala reso peal oli kiirem öeldi, et madala reso peal fps niikuinii sadades ja ebaoluline. Nüüd on äkitsi latest and greatest prosega ja 3090Ti' ga 720p väga oluliseks muutund icon_lol.gif


Sul on täiesti õigus, Amd fanboyd on kõige hullemad. icon_smile.gif Ilmselgelt oleks õige kasutada resolutsioone, mida rohkem kasutatakse, alustades 1080p-st. icon_rolleyes.gif
Isiklikult 4k peal nii, et prose pole nii oluline. icon_smile.gif
Kommentaarid: 242 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 202
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
kuccu
HV kasutaja

liitunud: 11.09.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.04.2022 00:35:23 vasta tsitaadiga

HUBi ülevaates eelmisel lehel on ju kõik resod olemas, kuni 4k.
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Evil
Hull
Evil

liitunud: 23.12.2004




sõnum 23.04.2022 00:59:55 vasta tsitaadiga

kuccu kirjutas:
HUBi ülevaates eelmisel lehel on ju kõik resod olemas, kuni 4k.

Nii ta on. Väga hea ülevaade neil. Auron vihjas lihtsalt ajaloole kui Amd prosed olid nõrgad ja siis Amd fanboyd ütlesid, et keegi ei mängi nii madalatel resodel ja tuleks ometigi kõrgematel resodel benchida aga siis ei tule prose täielik jõudlus välja. Ning nüüd kui Amd on piisavalt võimas, siis 720p peal testimine on okei. icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 242 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 202
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.04.2022 01:04:59 vasta tsitaadiga

kuccu, mhmh, olen sirvinud mitmeid, ent lihtsalt konkreetse puhul tundus see jabur tõik. Iva ka selles, et mida rohkem materjali kattub, seda tõesem see on - siin rohkemgi olnud juttu metodoloogiate erinevustest, jne.
_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Viilutaja
HV Guru
Viilutaja

liitunud: 28.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.04.2022 01:05:40 vasta tsitaadiga

720p peal testimist ma küll vajalikuks ei näe.
1080p on OK, sest 80% endiselt vist istuvad selle peal.

_________________
Parim kodukino projektor müügis: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11768241#11768241
Kommentaarid: 226 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.04.2022 08:38:23 vasta tsitaadiga

Varem oli millegipärast just inteli sõpradele oluline välja tuua, et kõige võimsama videokaardi ja protsessori kombinatsioon võimaldas ebaloogilistel resodel näidata mäekõrgust võitu.

Nüüd kui seda argumenti enam pole siis võib selle kasutamise AMD palju odavama koosluse (ja mõnel juhul viis aastat vana platvormi mis sellist upgrade toetab) nõrkusena välja tuua?

Naljakas.

Mõistlik on osta normaalne protsessor mis võimaldab kasutada maksimaalselt olemasoleva vodeokaardi jõudlust kasutusesoleva monitori peal pildi näitamiseks endale huvipakkuvas mängus. Kõige-kõigemaid ostavad väga tihti lihtsalt kõvatajad. Või siis nad ei ostagi ja ei kasutagi, käivad ainult internetis vaidlemas.
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vael
HV Guru

liitunud: 17.03.2013




sõnum 23.04.2022 10:32:19 vasta tsitaadiga

720p on liiga madal jah, samas tahaks 1080p tulemusi näha ka, eriti MP mängudes kus isegi teen mööndusi graafikailu pealt. SP mängudes enamasti küik sätted põhjas..
Aga jah HUB ülevaatest näha, et isegi 1440p peal saab eriti min FPS korraliku tõuke kõrgustesse.
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hddadhd
HV kasutaja

liitunud: 15.10.2014



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.04.2022 10:35:47 vasta tsitaadiga

5800x3d iracingus
Spoiler Spoiler Spoiler

Teine simrace title peale ACCd kus üpris korralik vahe fpsiga, muidugi see test pole siin apples to apples aga annab mingi ettekujutuse.

//pildi varastasin redditist https://www.reddit.com/r/iRacing/comments/u9wm5f/amd_ryzen_5800x3d_vs_5600x_benchmark_ultrawide_g9/
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Arx07
HV veteran
Arx07

liitunud: 08.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.04.2022 11:11:19 vasta tsitaadiga

Ordis juba pikemat aega näitab 1 X3D KOHAL, tegin tellimuse hommikul ära ja näitab ikka KOHAL. Küllap enne mind tegi veel 10tk tellimuse ja huiatki icon_biggrin.gif
Samamoodi Galadori/Fauni laos näitab pikemat aega ühte, see samamoodi ilmselt ammu juba müüdud, aga nv keegi numbreid ei muuda - pärast esmaspäev hakkab suuremat sorti rahade tagasikandmine.
Muidu ei olnud plaanis raha niipalju raisata, aga redditis jälgides erinevaid ultra wide perfosid X3D'ga võlus mind ikka ära. Samas pole ka kahju kui ilma jään sellest kallist ostust, eks ülehomme ole näha.
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.04.2022 07:57:31 vasta tsitaadiga

MSI To Enable AMD Ryzen 7 5800X3D BCLK Overclocking With Upcoming AGESA 1.2.0.7 BIOS, Benchmarks Show 5% Gain With 4.86 GHz Overclock
https://wccftech.com/msi-agesa-1-2-0-7-bios-rolling-out-soon-offers-amd-ryzen-7-5800x3d-bclk-overclock-support/?beta=1
tsitaat:
One cool feature about the upcoming BIOS, more specifically for the MSI MEG X570 GODLIKE, is that it will offer a new 'CPU Base Clock (MHz)' tuning option within it. This will be available on the AGESA 1.2.0.7 based 1H1 BIOS and users can adjust the base clock of their chip for overclocking. Following are the MSI boards that will offer BCLK overclocking for AMD Ryzen 7 5800X3D CPU:

MEG X570 GODLIKE
MEG X570 ACE
MEG X570 Unify

MSI provided us with screenshots showcasing up to a 107 MHz BCLK overclock and ran Cinebench R23 on it.

Vastavate platede hinnad HV andmetel:
MEG X570 GODLIKE: Pakkumised puuduvad.
MEG X570S ACE MAX: 466€+
MEG X570S Unify-X MAX: 395€+

Artikkel on ebatäpne, seega eeldan, et tugi lisatakse uutele S-MAX variantidele mitte originaalsetele 2019 mudelitele.
See tähendab, et nendel kolmel mudelil on external clockgen mis lubab bclk tõstmist ilma, et ülejäänud süsteem lolliks läheks.

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
heretic666
HV Guru
heretic666

liitunud: 13.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.04.2022 09:21:38 vasta tsitaadiga

Godlike MSRP 700 USD, Euroopas millegipärast polegi aga ilmselt võib julgelt 20% VAT otsa ajada et hinnast aimu saada.
Kommentaarid: 73 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pots4t4j4
HV Guru

liitunud: 14.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.04.2022 13:31:52 vasta tsitaadiga

irw 5% perfi eest end haigeks maksta, very mõistlik.
Kommentaarid: 493 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 401
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.04.2022 19:28:38 vasta tsitaadiga

https://arvutitark.ee/est/tootekataloog/0/AMD-Ryzen-7-PRO-5750G-Tray-Bulk-OEM-OEM-jahuti-588324

Kui keegi soodsalt r7 5750g proset vajab siis Eestis on Euroopa madalaim hind.

€449->€299

Mujal alates €329

(Jah, 5700g saab EUst -€10 soodsamalt)
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
marxveix
HV Guru
marxveix

liitunud: 01.05.2004




sõnum 25.04.2022 19:44:26 vasta tsitaadiga

anubis kirjutas:
https://arvutitark.ee/est/tootekataloog/0/AMD-Ryzen-7-PRO-5750G-Tray-Bulk-OEM-OEM-jahuti-588324

Kui keegi soodsalt r7 5750g proset vajab siis Eestis on Euroopa madalaim hind.

€449->€299

Mujal alates €329

(Jah, 5700g saab EUst -€10 soodsamalt)


5700g ja 5750g prol on väiksed vahed sees, sama on 4 seeria apudega, pro vs ilma, olgu ryzen 5 või 7.

5750g prol on need pro omadused ja ülekellamine lukus.
https://www.amd.com/en/technologies/pro-technologies
https://www.amd.com/en/products/apu/amd-ryzen-7-pro-5750g

5700g on unlocked ja pro võimalusi tal pole.
https://www.amd.com/en/products/apu/amd-ryzen-7-5700g
Kommentaarid: 310 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 270
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.04.2022 20:38:00 vasta tsitaadiga

marxveix, See on pikaaegne linnalegend, et Pro mudelid ei toeta ülekellamist.

Eelmine aasta testisin mõned nädalad 4750G Pro mudelit ja ma ei näinud mingeid piiranguid. Sai proovitud nii allcore kui ka pbo OC, lisaks mälu oc. igpu ei saanud testida, kuna puudus plate milles display out.
Üks pro featuur on IPMI tugi aga ilma vastava emaplaadi või lisakaardita on see kasutu. Seda toetavad üksikud asrocki rohelise pcb-ga plated. Pmst steroididel kaughaldus siis serverite jaoks.

Enamus muud Pro featuurid on turva mis tavakasutaja arvutis kõik lihtsalt aeglasemaks muudab.

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.04.2022 20:48:59 vasta tsitaadiga

1-1 kivid, Prodel on lisaks ainsana APUdest ECC tugi ja eelmainitud IPMI.

OCvad nii mis koliseb
https://valid.x86.fr/2btspx
https://valid.x86.fr/rf7lg9
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kristoferr
HV Guru
Kristoferr

liitunud: 26.11.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.04.2022 20:49:23 vasta tsitaadiga

Mul on 5750G serveris ja CPU kordaja on biosis peidetud. Võib-olla saab kuidagi nähtavaks kah, pole uurinud.
_________________
Liitu Opencode Go soodsa coding plaaniga ja saa 5€ soodust!
Liitu Wise'ga!
Kommentaarid: 267 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 218
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.04.2022 20:58:09 vasta tsitaadiga

Kristoferr, Mis plate peal see jookseb sul?

Minul oli X570 Master peal kõik olemas.

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.04.2022 21:02:59 vasta tsitaadiga

PBO on disabled pro APUdel ja ryzen master ei toiminud kui viimati proovisin.
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kristoferr
HV Guru
Kristoferr

liitunud: 26.11.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.04.2022 21:57:34 vasta tsitaadiga

Tomorrow, Asrock X570 TaiChi. Conf profiilis.
_________________
Liitu Opencode Go soodsa coding plaaniga ja saa 5€ soodust!
Liitu Wise'ga!
Kommentaarid: 267 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 218
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.04.2022 22:02:29 vasta tsitaadiga

anubis kirjutas:
https://arvutitark.ee/est/tootekataloog/0/AMD-Ryzen-7-PRO-5750G-Tray-Bulk-OEM-OEM-jahuti-588324

Kui keegi soodsalt r7 5750g proset vajab siis Eestis on Euroopa madalaim hind.

€449->€299

Mujal alates €329

(Jah, 5700g saab EUst -€10 soodsamalt)


Selle stock vurriga toimib adekvaatselt? Lähiajal vist vaja üks klassikaline kontori töömasin kokku lükata, võiks vast head perfi pakkuda sinna (multitaskingut korralikult).

_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.04.2022 22:39:53 vasta tsitaadiga

Ma olen neid 65w 4650/4750G prosesid Deskmini x300 koosluses vist ~10tk kokku pannud. Kolmes olen kasutanud seda stock jahutit ning probleeme pole esinenud.

Üsna täpselt mahub sinna sisse peale pealmise "rõnga" eemaldamist.

Kui pidevat koormust saab masin siis tasub 35w cTDP peale piirata.
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.04.2022 07:17:12 vasta tsitaadiga

rmc kirjutas:
anubis kirjutas:
https://arvutitark.ee/est/tootekataloog/0/AMD-Ryzen-7-PRO-5750G-Tray-Bulk-OEM-OEM-jahuti-588324

Kui keegi soodsalt r7 5750g proset vajab siis Eestis on Euroopa madalaim hind.

€449->€299

Mujal alates €329

(Jah, 5700g saab EUst -€10 soodsamalt)


Selle stock vurriga toimib adekvaatselt? Lähiajal vist vaja üks klassikaline kontori töömasin kokku lükata, võiks vast head perfi pakkuda sinna (multitaskingut korralikult).

Toimib aga see pole kõige vaiksem.
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.04.2022 14:04:19 vasta tsitaadiga

Ma ilmselt panen mATX kasti kokku, et tulevikus kooslus edasi arendatav oleks, ei välista, et vaja modelleerimist, jne.

Lärmi osas mõtlesin, et pakun välja kaks varianti: kohe vaikne või kui pinda käib, siis asendada icon_lol.gif

_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Arx07
HV veteran
Arx07

liitunud: 08.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.04.2022 18:30:39 vasta tsitaadiga

Sain X3D ära installitud, dark rock pro 4'ga multicore testidega tõmbab insta 90 kraadi peale. Peab vist proovima uuesti pastat panna.
Põhiline mäng, kus boosti tahtsin oli Hunt Showdown ja seal on ikka perff palju parem ja smoothim(3440x1440) võrreldes eelmise prose i7 8700-ga.
Siege 1080p high benchmark tuli ka viisakas 544, mis oli veits parem kui mingis reviews jäi silma(513) ja vana prosega oli tulemus täpselt 2x lahjem.
Küll, aga mingi lambi jõnksud on kohati sees, mida varem ei olnud mängudes, ära ei kao siis võibolla Win11 installima, äkki klaarib softi probleemid ära.
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  Protsessorid »  AMD Zen/Ryzen/Threadripper/Epyc arutelu mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 253, 254, 255 ... 318, 319, 320  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.