Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Elektrihindade vaatlus märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 74, 75, 76 ... 196, 197, 198  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing

Kas vajad elektritoetust?
Jah, olen juba taotlenud
5%
 5%  [ 8 ]
Jah, hakkan lähipäevil taotlema
3%
 3%  [ 5 ]
Ei tea veel, pole otsustanud
5%
 5%  [ 7 ]
Ei ole vajadust, saan suurema arve tasumisega hakkama
41%
 41%  [ 58 ]
Ei ole vajadust, arve ei olnud tavapärasest suurem
22%
 22%  [ 32 ]
Vajan, aga ei saa (ei kvalifitseeru toetuse saajaks)
21%
 21%  [ 30 ]
hääli kokku : 140

autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 20.03.2022 12:15:26 vasta tsitaadiga

Kui päriselt elektrit kasutada, siis ilmselt sellise hinnaga ei anta.
Kommentaarid: 209 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 20.03.2022 14:52:22 vasta tsitaadiga

Sellel lepingul on kaks aadressi. Teisel kulub sama suurusjärk. Mul pole millegagi rohkem kulutada, naise kudumise põrandalambil r7s pirni asemele midagi, mis alla 300w võtab saaks, väheneks seegi.
_________________
Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
nexus4
Kreisi kasutaja
nexus4

liitunud: 01.03.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.03.2022 15:00:35 vasta tsitaadiga

01.2024 lõppeb, ilmselgelt 3 a leping sõlmitud 01.2021, milleks mingit müstikat tekitada
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ranel
HV Guru

liitunud: 28.02.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.03.2022 22:15:28 vasta tsitaadiga

laurx kirjutas:
Sellel lepingul on kaks aadressi. Teisel kulub sama suurusjärk. Mul pole millegagi rohkem kulutada, naise kudumise põrandalambil r7s pirni asemele midagi, mis alla 300w võtab saaks, väheneks seegi.

nexus4, andis hea põhjenduse, miks hind nii odav. Küll aga saame varsti me naerda, kui kaugkütte uuendatud hinnad kohale jõuavad icon_biggrin.gif

_________________
Mobiilne rehvivahetus Lõuna-Eestis ja rehvide tellimine üle Eesti. www.rsrehvid.ee 55 684 121
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 165
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
somnambuul
HV veteran

liitunud: 22.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.03.2022 22:36:36 vasta tsitaadiga

ranel kirjutas:
laurx kirjutas:
Sellel lepingul on kaks aadressi. Teisel kulub sama suurusjärk. Mul pole millegagi rohkem kulutada, naise kudumise põrandalambil r7s pirni asemele midagi, mis alla 300w võtab saaks, väheneks seegi.

nexus4, andis hea põhjenduse, miks hind nii odav. Küll aga saame varsti me naerda, kui kaugkütte uuendatud hinnad kohale jõuavad icon_biggrin.gif


Juba jõudsid ju, veebruaris oli riigipoolne toetus kenasti juba maha arvatatud.
Kommentaarid: 60 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ranel
HV Guru

liitunud: 28.02.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.03.2022 22:55:05 vasta tsitaadiga

somnambuul kirjutas:
ranel kirjutas:
laurx kirjutas:
Sellel lepingul on kaks aadressi. Teisel kulub sama suurusjärk. Mul pole millegagi rohkem kulutada, naise kudumise põrandalambil r7s pirni asemele midagi, mis alla 300w võtab saaks, väheneks seegi.

nexus4, andis hea põhjenduse, miks hind nii odav. Küll aga saame varsti me naerda, kui kaugkütte uuendatud hinnad kohale jõuavad icon_biggrin.gif


Juba jõudsid ju, veebruaris oli riigipoolne toetus kenasti juba maha arvatatud.

No vaadates hetkel hindasid, siis päris pead pakule ma panema ei hakkaks, aga see talv oli ilmselt alles soojendus sellele, mis järgmine talv juhtuma hakkab. Kui praegu maagaas ikka koleda hinnaga ja nüüdseks peab hakkama tegelema varumisega järgmiseks talveks, siis midagi ilusat siin elektrihindadest küll loota pole. Maagaasi hind veab üles elektri hinna. Need omakorda veavad üles aga alternatiivide hinnad. Kuiva küttepuud pole enam lihtne saada. Märja eest küsitakse 70-100eur/rm. Briketi/pelleti hind on samamoodi ~2,5x tõusnud.

_________________
Mobiilne rehvivahetus Lõuna-Eestis ja rehvide tellimine üle Eesti. www.rsrehvid.ee 55 684 121
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 165
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
somnambuul
HV veteran

liitunud: 22.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.03.2022 00:18:02 vasta tsitaadiga

https://www.utilitas.ee/soojuse_hinnad/

Oktoobiris oli soojus Tallinnas 50 € MWh, veebruaris 97. Jaanuaris oli 80 midagi, ja hüvitist polnud.
Kommentaarid: 60 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ref
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.08.2003




sõnum 21.03.2022 11:27:25 vasta tsitaadiga

ranel kirjutas:
Need omakorda veavad üles aga alternatiivide hinnad. Kuiva küttepuud pole enam lihtne saada. Märja eest küsitakse 70-100eur/rm. Briketi/pelleti hind on samamoodi ~2,5x tõusnud.

Põhja-Eestis vist jah 70-100 eurot ruum... Kesk-eestis, naabrinaine sai laupäeval oma 10 ruumi järgmise talve varu kätte, 360 eurot koos kohale toomisega, märg sanglepp ja täiesti viisakas kvaliteet (pole mingi "metsakuiv").
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.03.2022 11:47:15 vasta tsitaadiga

Kuskilt tuleb piir kus tasub juba ise metsast hagu koguda või lehtedest briketti hakata enda tarbeks tootma.
Lehti langeb ikka iga aasta samapalju, mistahes kui kõrgeks see puidu hind läheb.


viimati muutis DVDRW 21.03.2022 11:48:18, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 21.03.2022 11:47:23 vasta tsitaadiga

vanarahva tarkus käskis puid enne ahju ajamist kaks aastat riidas hoida. üksaasta oli suvi nii märg, et riidakuiv saunapuu sundis raplas sauna toru kolme või viie nädala tagant puhastama. tolline auk oli seal kus toru korstna temperatuurile jahtus.
_________________
Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mnator
HV Guru

liitunud: 18.10.2007




sõnum 21.03.2022 11:53:11 vasta tsitaadiga

riit oli nii tihkeks laotud, et tuul ei käinud läbi
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 21.03.2022 12:03:57 vasta tsitaadiga

Eks tellib tonni saepurujunne ja veab talve läbi.
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ranel
HV Guru

liitunud: 28.02.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.03.2022 13:29:05 vasta tsitaadiga

laurx kirjutas:
vanarahva tarkus käskis puid enne ahju ajamist kaks aastat riidas hoida. üksaasta oli suvi nii märg, et riidakuiv saunapuu sundis raplas sauna toru kolme või viie nädala tagant puhastama. tolline auk oli seal kus toru korstna temperatuurile jahtus.


1 aasta okaspuu, 2 aastat lehtpuu. Märg puu ajab eelkõige pigitama, mitte tahmama. Midagi jätad rääkimata, mida veel lisaks küttepuudele ahju aeti.

_________________
Mobiilne rehvivahetus Lõuna-Eestis ja rehvide tellimine üle Eesti. www.rsrehvid.ee 55 684 121
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 165
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.03.2022 14:37:22 vasta tsitaadiga

ranel kirjutas:
pakutakse aga 0,13€/kWh-0,18€/kWh vahemikku


Kes see praegu 0,13€ pakub? Ma näen ainult 0,17 ja üles pakkumisi

Nvm.

tsitaat:
“Kindel Pluss paketi hind on 12 s/kWh + km ning see on Eesti Energial hetkel soodsaim hind, millega on võimalik fikseerida. Meile teadaolevalt on see ka Eesti turu soodsaim fikseeritud hind, lähtuvalt avalikest pakkumistest,” lisas Luts.

Kui aga turuolukord paraneb ja viieaastase lepingu fikseeritud hind tundub ebaõiglane, saab lepingu lõpetada või lepingut muuta. Küll aga mitte nii lihtsalt.

“Lepingut saab ennetähtaegselt üles öelda, ent sel juhul rakendub lepingu lõpetamise tasu, mille suurus sõltub kliendi tarbimismahust ja sellest, mis hetkel klient lepingu lõpetab. Lepingu lõpetamise tasu annab ka elektrimüüjale kindluse ning on veel üks tegur, mis muudab elektrihinna kliendile soodsamaks,” rääkis Luts fikseeritud lepingu tingimuste seadmise põhjustest.
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 21.03.2022 16:42:30 vasta tsitaadiga

ranel, sinna ahju polnud vaja midagi peale puude ajada. kord on üsna karm seal majas. saunaahju asjade panemiseks tuleb läbi mitme ukse minna, samas puhkeruumis on kamin ja sinna ei tohi suvasoga loopida. kui on juhtunud, et õllejoomise käigus vorstinahad või kalarapped sinna lähevad, on juba kuri majas. see oli see aasta, kus 3 -13 august ilma sajuta suvi oli.
_________________
Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raxz
HV Guru

liitunud: 27.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.03.2022 19:33:17 vasta tsitaadiga

Eelmise aasta keskmine börsihind oli mul 11 senti. 22574kWh ja 2486€.
Koos KM ja muude maksudega.


viimati muutis raxz 21.03.2022 19:55:17, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 45
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.03.2022 12:59:24 vasta tsitaadiga

Eelmise aasta hinnad võib üldse seinale kuldse raami sisse kleepida, et oleks midagi lohutuseks vaadata. Kehtib praktiliselt iga asja kohta.

***

https://raha.geenius.ee/rubriik/tarbija/konkurentsiamet-manitseb-elektrimuujaid-70-000-klienti-on-veel-sellise-lepinguga-mida-enam-ei-pakutagi/

tsitaat:
Elektrienergiamüüjate seas läbiviidud küsitluse tulemusena selgus, et Eestis on ligikaudu 70 000 börsipaketiga tarbimislepingut, kus arvestus käib kuu keskmise börsihinna, mitte tunnipõhise börsihinna alusel. Sellise paketiga tarbijad ei pruugi alati sellest teadlikud olla, teatas amet.
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.03.2022 21:21:29 vasta tsitaadiga

Kas täna öösel kella kahest kolmeni on elekter tasuta? Nordpool näitab lihtsalt kriipsu hinna asemel icon_eek.gif
_________________
M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W
Kommentaarid: 751 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 564
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
salatoimik
HV Guru
salatoimik

liitunud: 08.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.03.2022 21:24:31 vasta tsitaadiga

Betamax kirjutas:
Kas täna öösel kella kahest kolmeni on elekter tasuta? Nordpool näitab lihtsalt kriipsu hinna asemel icon_eek.gif

Seda tundi ei ole olemas. Toimub ajas rändamine

_________________
LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
serviis
Aeg maha 1p
serviis

liitunud: 21.07.2004




sõnum 28.03.2022 21:17:05 vasta tsitaadiga

salatoimik kirjutas:
Betamax kirjutas:
Kas täna öösel kella kahest kolmeni on elekter tasuta? Nordpool näitab lihtsalt kriipsu hinna asemel icon_eek.gif

Seda tundi ei ole olemas. Toimub ajas rändamine


Isegi kui Nordpoli hind on 0 või miinus maksad miinimum 4,8 senti kW/h lt, ehk siis EE kasumi, ülekande tasu, rohelise raha, aktsiisi ja käibemaksu takka otsa.

Pead silmas seda ööd?

Spoiler Spoiler Spoiler


Tulba otsas hind koos maksudega, oranž nordpooli hind, sinine maksud.

_________________
[img:]https://foorum.hinnavaatlus.ee/images/200x40_HV.gif[/img:]
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.04.2022 23:37:58 vasta tsitaadiga

Märtsis oli ilus ilm, elektrit tuli päikesest 66% rohkem, kui 2021 märts.
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.04.2022 12:43:39 vasta tsitaadiga

serviis kirjutas:
salatoimik kirjutas:
Betamax kirjutas:
Kas täna öösel kella kahest kolmeni on elekter tasuta? Nordpool näitab lihtsalt kriipsu hinna asemel icon_eek.gif

Seda tundi ei ole olemas. Toimub ajas rändamine


Isegi kui Nordpoli hind on 0 või miinus maksad miinimum 4,8 senti kW/h lt, ehk siis EE kasumi, ülekande tasu, rohelise raha, aktsiisi ja käibemaksu takka otsa.

Pead silmas seda ööd?

Spoiler Spoiler Spoiler


Tulba otsas hind koos maksudega, oranž nordpooli hind, sinine maksud.


27. märtsil, kui kell pidi saama 3.00, keerati kell tund aega edasi ja kell sai hoopis 4.00. Toimus "ajas rändamine" tund aega tulevikku. Tundi kella 3.00 ja 4.00 vahel ei ole kunagi eksisteerinud. Selle eest ei saa tasu võtta mitte keegi.

Tänu suveaja ekstsisteerimisele "rändame me ajas" tund edasi ja tagasi igal aastal ja see tekitab absurdseid probleeme igal pool, kus aega arvestatakse, midagi tarbitakse ja tarifitseeritakse, midagi juhitakse ja monitooritakse ning logitakse. Keskmine inimene, kes sellega otseselt kokku ei puutu, ei mõtle selle peale eriti.

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.04.2022 16:25:05 vasta tsitaadiga

Siin valitsus andis koigile 200 eur elektriarvete maksmiseks.
Alates eilsest.
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Winterwind
One
Winterwind

liitunud: 19.05.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.04.2022 16:41:18 vasta tsitaadiga

Siin pole paljudel siiani elektritki icon_lol.gif
Kommentaarid: 1009 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 728
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.04.2022 17:39:16 vasta tsitaadiga

Mis sul läks jälle elekter ära v? Mille pärast, päike paistis liiga tugevalt? icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Winterwind
One
Winterwind

liitunud: 19.05.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.04.2022 18:07:39 vasta tsitaadiga

Elekter alles, mõtlen et osadel pole kunagi elektrit olnudki ja ei tulegi icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 1009 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 728
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Oisu.
HV kasutaja

liitunud: 02.03.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.04.2022 02:49:49 vasta tsitaadiga

Lõuna-Norra veehoidlate täituvus on langenud 13,37 protsendini. Vähene lumi mägedes võib elektrihindu veelgi tõsta.
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
degreal
HV veteran

liitunud: 07.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.04.2022 22:49:34 vasta tsitaadiga

Selle asemel et gaasikatlas 100% kasuteguriga gaasi põletada tuleks gaas bensugenekasse lasta ja genekaga õhksoojuspumpa käiata. Kaks kolmandiku läheb raisku soojuseks aga sellega kütan maja. Ühe kolmandikuga ajan õhksoojuspumpa ringi COP 3.0 kasuteguriga. Kokkuvõttes saan 1MWh gaasist 2MWh sooja.
Kommentaarid: 27 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ranel
HV Guru

liitunud: 28.02.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.04.2022 11:22:52 vasta tsitaadiga

degreal kirjutas:
Selle asemel et gaasikatlas 100% kasuteguriga gaasi põletada tuleks gaas bensugenekasse lasta ja genekaga õhksoojuspumpa käiata. Kaks kolmandiku läheb raisku soojuseks aga sellega kütan maja. Ühe kolmandikuga ajan õhksoojuspumpa ringi COP 3.0 kasuteguriga. Kokkuvõttes saan 1MWh gaasist 2MWh sooja.

2t Bensugenekaga 25% kasutegur on juba päris hea tulemus.

_________________
Mobiilne rehvivahetus Lõuna-Eestis ja rehvide tellimine üle Eesti. www.rsrehvid.ee 55 684 121
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 165
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.04.2022 11:23:49 vasta tsitaadiga

Miks peaks kasutama 2t genekat?
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hiid
HV Guru
Hiid

liitunud: 23.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.04.2022 11:28:45 vasta tsitaadiga

soovitage genekat, odavat ja head. icon_razz.gif
_________________
Hapud viinamarjad
Kommentaarid: 663 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 512
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.04.2022 11:47:47 vasta tsitaadiga

Oled kindel? Genekaga elektritootmine tuleb ~1,5€/kWh
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.04.2022 11:52:48 vasta tsitaadiga

Hiid tegeleb ehitusega, kui objektil elektrit pole siis 1.5eur on soodus kwh eest.

‐---------

Märtsis oli ilm nii ilus ja elekter nii kallis, et ekteriarve tuli -100€
2021 märts pidi ise maksma 3€
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.04.2022 17:36:47 vasta tsitaadiga

KillFrenzy kirjutas:
Märtsis oli ilm nii ilus ja elekter nii kallis, et ekteriarve tuli -100€

Mul tuli -700€ ja see "müüdud" elekter jäi veel endale ka.

https://arileht.delfi.ee/artikkel/95569317/graafik-homme-on-elektri-borsihind-teatud-tundidel-ule-200-euro
Miks nii palju kommentaare?
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.04.2022 20:46:17 vasta tsitaadiga

DVDRW kirjutas:
KillFrenzy kirjutas:
Märtsis oli ilm nii ilus ja elekter nii kallis, et ekteriarve tuli -100€

Mul tuli -700€ ja see "müüdud" elekter jäi veel endale ka.



Jajah.

Mul tuli -3000€, sest tegin toodetud elektriga tööd.
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.04.2022 23:13:18 vasta tsitaadiga

DVDRW kirjutas:
KillFrenzy kirjutas:
Märtsis oli ilm nii ilus ja elekter nii kallis, et ekteriarve tuli -100€

Mul tuli -700€ ja see "müüdud" elekter jäi veel endale ka.

https://arileht.delfi.ee/artikkel/95569317/graafik-homme-on-elektri-borsihind-teatud-tundidel-ule-200-euro
Miks nii palju kommentaare?


Mulle tundub, et see on mingi taaskasutatud artikkel koos taaskasutatud kommentaaridega. Hinda uuendatakse aga kommentaarid kogunevad seal sellest ajast kui esimest korda ilmus... või midagi. Pead ei anna, kontrollinud ei ole
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.04.2022 23:46:49 vasta tsitaadiga

Aga täna oli teatud tundidel 5€ mega, ehk 0.005€ kWh, ehk 0.5 senti kWh.

200x odavam kui 7. detsembri hommikul.
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.04.2022 15:22:12 vasta tsitaadiga

netcat kirjutas:
Mulle tundub, et see on mingi taaskasutatud artikkel koos taaskasutatud kommentaaridega. Hinda uuendatakse aga kommentaarid kogunevad seal sellest ajast kui esimest korda ilmus... või midagi. Pead ei anna, kontrollinud ei ole

Tundub nii jah. Pealkiri ka hoopis teine aga kommid vanad. Nii saab vist rohkem klikke kui kommide arv suur.
KillFrenzy kirjutas:
DVDRW kirjutas:

Kui ise kinnitused teha ja paigaldus, siis väheneb see vähemalt poole võrra.

Näita neid kinnitusi. Palju maksavad. Palju kulub aega nende valmistamisele?

Spoiler Spoiler Spoiler

Spoiler Spoiler Spoiler

Spoiler Spoiler Spoiler

Spoiler Spoiler Spoiler

Spoiler Spoiler Spoiler


https://interbauen.ee/plastrex-lauad/ (~140mm jupid)
https://online.depo-diy.ee/search/keermelatt%20m8#7303
3mm RV lehti sain kuskilt osta.ee-st (jäägid).
Olemas RV traatkeevitus vastava kaitsegaasiga aga elektroodiga ei tohiks olla probleem: https://online.depo-diy.ee/products/17933#159320
Ei ole aega arvutanud. Järgmine kord tehes kuluks kindlasti vähem aega, sest rakised/šabloonid nüüd olemas.
Kunagi tuleb sellest video ka.
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.04.2022 18:57:32 vasta tsitaadiga

Mitte et see teema nüüd parem oleks kui autoteema, elektriteema on tegelikult eraldi olemas.

See asi vedel ei jää?

Kodus kivikatusele panin k2 crosshook 4s. Sellist asja naljalt järgi ei tee, samuti pole plaanis neid järgmised 25 aastat näppida.
Ilmselt saadaks kindlustus ka pikalt kui paneeldi minema lendavad ja mingid enda leiutatud asjad kasutusel.
4.4m siin maksab ~19€
crosshook 4 ~8€
klambrid ~2€
Hinnad letist ilma käibeta.



phpBB [media]



Täna käisin just ühe kuuri plekkkatusele paigaldamas.
Speedraili süsteemiga.



phpBB [media]
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 17.04.2022 15:15:59 vasta tsitaadiga

Isetegemisest:
Arvestades kui pekkis katusele seda paigaldati siis vahet vist pole icon_lol.gif
Lisaks teha sellele leinepapile papi põhja kinnitus...no ma ei tea thumbs_down.gif
Oleks siis midagi välja mõelnud, et saaks teha papile harja pealt augu ja selle tasepinda kinnitus.
Samas tüüpiliselt sellistel sitapapist katustel ka roov all olematu...
//

See tehase kiviklamber näeb väga hea välja thumbs_up.gif
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
von Wu
HV Guru
von Wu

liitunud: 12.10.2007




sõnum 17.04.2022 16:37:08 vasta tsitaadiga

Magic kirjutas:

Samas tüüpiliselt sellistel sitapapist katustel ka roov all olematu...


Paljud tunduvad kestvat, vaevalt olematu roov tüüpiline on. Eterniidiroovile paigaldades vajub üsna kohe ära.
Kommentaarid: 901 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 675
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.04.2022 19:24:47 vasta tsitaadiga

Kuidagi tobe tundub paneelide alla uhket ja kallist kivikatust ehitada. OSB ja selle peale tõrvapapp oleks kõva küll, kui kogu katus paneelide alla läheb. Paneelide vahed võiks ka tihendada, kuna paneelide pind on ju tegelikult veekindel. Saaks ka tavaliste paneelidega kalli Roofiti laadse katuse tehtud.
Kommentaarid: 249 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.04.2022 19:44:10 vasta tsitaadiga

Mul oli kivid katusel enne sajandi vahetust. Mõned kuud enne paneelide paigaldust sai katus ilusti puhtaks pestud ja ära värvitud. Oleks pidanud haltuurat tegema, ainult servad värvima. icon_lol.gif



Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ranel
HV Guru

liitunud: 28.02.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.04.2022 22:25:33 vasta tsitaadiga

Elektrimehed, kui soov panna 90 kraadise nurga alla, siis mis DIY lahendust soovitaksite? Võib ka tehaselahendus olla, kui hind mõistlik.
_________________
Mobiilne rehvivahetus Lõuna-Eestis ja rehvide tellimine üle Eesti. www.rsrehvid.ee 55 684 121
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 165
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Oisu.
HV kasutaja

liitunud: 02.03.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.04.2022 23:39:08 vasta tsitaadiga

Loodate, et suvel on elektri hind madal? Naljakoht.
Norra.
Kaabel Inglismaale: Alates eelmise aasta 1. oktoobril proovikäivitusse andmisest on see riigist välja saatnud kokku 3,5 teravatt-tundi (TWh) hüdroenergiat. Kuni 19. aprillini 200 tööpäevast kokku 194 päeva jooksul on eksport olnud suurem kui import. Nendel päevadel, mil import on olnud ekspordist suurem, on netoimporditud vaid 0,05 TWh. Norra hüdroelekter voolab Inglismaale.
Samas on veehoidlates madalaimad veetasemed 20 aasta jooksul.
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.04.2022 23:46:50 vasta tsitaadiga

Elektrihind on juba praegu päeval madal.

Päeval oli 16 eur mega, praegu 30.
Koos käibega.
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.04.2022 00:51:09 vasta tsitaadiga

Ja Inglismaal on kaabliideid veelgi. Staarräuskaja vist peab korduvalt oma prille puhtaks hõõruma, et tõepähe võtta:
https://electrek.co/2022/04/21/the-worlds-longest-subsea-cable-will-send-clean-energy-from-morocco-to-the-uk/
"A 10.5 gigawatt (GW) solar and wind farm will be built in Morocco’s Guelmim-Oued Noun region, and it will supply the UK with clean energy via subsea cables. The twin 1.8 GW high voltage direct current (HVDC) subsea cables will be the world’s longest.

April 21, 2022, update: Subsea cable manufacturer XLCC is going to build a factory in Hunterston, Scotland, and its first output will be for the Xlinks Morocco-UK Power Project. It will supply four 2,361-mile-long (3,800 km) subsea cables, with the first phase between 2025-2027 connecting wind and solar power generated in Morocco to Alverdiscott, North Devon.

This initiative is going to nearly double the world’s current production of HVDC cable manufacturing."

_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.04.2022 12:03:00 vasta tsitaadiga

Ma jagasin teemakohast sisu, lisamärkega, et ei oska öelda, kuidas sa seda tõeseks pidada suudad, kuna sellised ettevõtmised pidid eos mõttetud olema ning kogu vastavat juttu oled sa eos uhhuunduseks tembeldanud.

Äkki vahelduseks süvened sisusse ja tegeled teemakohase arutlusega, selle asemel, et pidevalt plärtsuda?

3800km merealust kaablit Marokost UK-sse, et spetsiaalselt selleks rajatud päikese- ja tuuleenergia tootmise toodangut 3800km kaugusele võrku lasta....

_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.04.2022 12:29:01 vasta tsitaadiga

Kas ma saan õigesti aru, et sa pead seda "mitu aastat vanat startupi" ja toda 3800km pikkust merealust kaablit, et stabiilset ja odavat energiat Marokost UK-sse transportida.. muinasjutuks, ulmeks?
Või mida sa päriselt sellest arvad...?

_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.04.2022 12:32:50 vasta tsitaadiga

Ei saa, ei saa õigesti aru. Sa ei saa mitte kunagi asjadest õigesti aru.

See ei ole ulme.

Aga millal, kas üldse ja mis maksumuse ning kas see asi ka kasumlikuks osutub, see selgub 10+ aasta pärast.
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Elektrihindade vaatlus mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 74, 75, 76 ... 196, 197, 198  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.