|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| Kas vajad elektritoetust? |
| Jah, olen juba taotlenud |
|
5% |
[ 8 ] |
| Jah, hakkan lähipäevil taotlema |
|
3% |
[ 5 ] |
| Ei tea veel, pole otsustanud |
|
5% |
[ 7 ] |
| Ei ole vajadust, saan suurema arve tasumisega hakkama |
|
41% |
[ 58 ] |
| Ei ole vajadust, arve ei olnud tavapärasest suurem |
|
22% |
[ 32 ] |
| Vajan, aga ei saa (ei kvalifitseeru toetuse saajaks) |
|
21% |
[ 30 ] |
|
| hääli kokku : 140 |
|
| autor |
|
Janis
HV Guru
liitunud: 30.11.2005
|
20.03.2022 12:15:26
|
|
|
| Kui päriselt elektrit kasutada, siis ilmselt sellise hinnaga ei anta.
|
|
| Kommentaarid: 209 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
5 :: |
175 |
|
| tagasi üles |
|
 |
laurx
HV Guru

liitunud: 25.03.2004
|
20.03.2022 14:52:22
|
|
|
Sellel lepingul on kaks aadressi. Teisel kulub sama suurusjärk. Mul pole millegagi rohkem kulutada, naise kudumise põrandalambil r7s pirni asemele midagi, mis alla 300w võtab saaks, väheneks seegi.
_________________ Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582 |
|
| Kommentaarid: 1156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
724 |
|
| tagasi üles |
|
 |
nexus4
Kreisi kasutaja

liitunud: 01.03.2012
|
20.03.2022 15:00:35
|
|
|
| 01.2024 lõppeb, ilmselgelt 3 a leping sõlmitud 01.2021, milleks mingit müstikat tekitada
|
|
| Kommentaarid: 29 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
26 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ranel
HV Guru
liitunud: 28.02.2005
|
20.03.2022 22:15:28
|
|
|
| laurx kirjutas: |
| Sellel lepingul on kaks aadressi. Teisel kulub sama suurusjärk. Mul pole millegagi rohkem kulutada, naise kudumise põrandalambil r7s pirni asemele midagi, mis alla 300w võtab saaks, väheneks seegi. |
nexus4, andis hea põhjenduse, miks hind nii odav. Küll aga saame varsti me naerda, kui kaugkütte uuendatud hinnad kohale jõuavad
_________________ Mobiilne rehvivahetus Lõuna-Eestis ja rehvide tellimine üle Eesti. www.rsrehvid.ee 55 684 121 |
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
165 |
|
| tagasi üles |
|
 |
somnambuul
HV veteran
liitunud: 22.03.2004
|
20.03.2022 22:36:36
|
|
|
| ranel kirjutas: |
| laurx kirjutas: |
| Sellel lepingul on kaks aadressi. Teisel kulub sama suurusjärk. Mul pole millegagi rohkem kulutada, naise kudumise põrandalambil r7s pirni asemele midagi, mis alla 300w võtab saaks, väheneks seegi. |
nexus4, andis hea põhjenduse, miks hind nii odav. Küll aga saame varsti me naerda, kui kaugkütte uuendatud hinnad kohale jõuavad  |
Juba jõudsid ju, veebruaris oli riigipoolne toetus kenasti juba maha arvatatud.
|
|
| Kommentaarid: 60 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
54 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ranel
HV Guru
liitunud: 28.02.2005
|
20.03.2022 22:55:05
|
|
|
| somnambuul kirjutas: |
| ranel kirjutas: |
| laurx kirjutas: |
| Sellel lepingul on kaks aadressi. Teisel kulub sama suurusjärk. Mul pole millegagi rohkem kulutada, naise kudumise põrandalambil r7s pirni asemele midagi, mis alla 300w võtab saaks, väheneks seegi. |
nexus4, andis hea põhjenduse, miks hind nii odav. Küll aga saame varsti me naerda, kui kaugkütte uuendatud hinnad kohale jõuavad  |
Juba jõudsid ju, veebruaris oli riigipoolne toetus kenasti juba maha arvatatud. |
No vaadates hetkel hindasid, siis päris pead pakule ma panema ei hakkaks, aga see talv oli ilmselt alles soojendus sellele, mis järgmine talv juhtuma hakkab. Kui praegu maagaas ikka koleda hinnaga ja nüüdseks peab hakkama tegelema varumisega järgmiseks talveks, siis midagi ilusat siin elektrihindadest küll loota pole. Maagaasi hind veab üles elektri hinna. Need omakorda veavad üles aga alternatiivide hinnad. Kuiva küttepuud pole enam lihtne saada. Märja eest küsitakse 70-100eur/rm. Briketi/pelleti hind on samamoodi ~2,5x tõusnud.
_________________ Mobiilne rehvivahetus Lõuna-Eestis ja rehvide tellimine üle Eesti. www.rsrehvid.ee 55 684 121 |
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
165 |
|
| tagasi üles |
|
 |
somnambuul
HV veteran
liitunud: 22.03.2004
|
|
| Kommentaarid: 60 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
54 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ref
Kreisi kasutaja
liitunud: 10.08.2003
|
21.03.2022 11:27:25
|
|
|
| ranel kirjutas: |
| Need omakorda veavad üles aga alternatiivide hinnad. Kuiva küttepuud pole enam lihtne saada. Märja eest küsitakse 70-100eur/rm. Briketi/pelleti hind on samamoodi ~2,5x tõusnud. |
Põhja-Eestis vist jah 70-100 eurot ruum... Kesk-eestis, naabrinaine sai laupäeval oma 10 ruumi järgmise talve varu kätte, 360 eurot koos kohale toomisega, märg sanglepp ja täiesti viisakas kvaliteet (pole mingi "metsakuiv").
|
|
| Kommentaarid: 17 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
15 |
|
| tagasi üles |
|
 |
DVDRW
HV Guru

liitunud: 13.10.2003
|
21.03.2022 11:47:15
|
|
|
Kuskilt tuleb piir kus tasub juba ise metsast hagu koguda või lehtedest briketti hakata enda tarbeks tootma.
Lehti langeb ikka iga aasta samapalju, mistahes kui kõrgeks see puidu hind läheb.
viimati muutis DVDRW 21.03.2022 11:48:18, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 28 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
27 |
|
| tagasi üles |
|
 |
laurx
HV Guru

liitunud: 25.03.2004
|
21.03.2022 11:47:23
|
|
|
vanarahva tarkus käskis puid enne ahju ajamist kaks aastat riidas hoida. üksaasta oli suvi nii märg, et riidakuiv saunapuu sundis raplas sauna toru kolme või viie nädala tagant puhastama. tolline auk oli seal kus toru korstna temperatuurile jahtus.
_________________ Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582 |
|
| Kommentaarid: 1156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
724 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Mnator
HV Guru
liitunud: 18.10.2007
|
21.03.2022 11:53:11
|
|
|
| riit oli nii tihkeks laotud, et tuul ei käinud läbi
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Markos
HV veteran
liitunud: 10.04.2002
|
21.03.2022 12:03:57
|
|
|
| Eks tellib tonni saepurujunne ja veab talve läbi.
|
|
| Kommentaarid: 14 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
12 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ranel
HV Guru
liitunud: 28.02.2005
|
21.03.2022 13:29:05
|
|
|
| laurx kirjutas: |
| vanarahva tarkus käskis puid enne ahju ajamist kaks aastat riidas hoida. üksaasta oli suvi nii märg, et riidakuiv saunapuu sundis raplas sauna toru kolme või viie nädala tagant puhastama. tolline auk oli seal kus toru korstna temperatuurile jahtus. |
1 aasta okaspuu, 2 aastat lehtpuu. Märg puu ajab eelkõige pigitama, mitte tahmama. Midagi jätad rääkimata, mida veel lisaks küttepuudele ahju aeti.
_________________ Mobiilne rehvivahetus Lõuna-Eestis ja rehvide tellimine üle Eesti. www.rsrehvid.ee 55 684 121 |
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
165 |
|
| tagasi üles |
|
 |
netcat
Kreisi kasutaja

liitunud: 13.01.2010
|
21.03.2022 14:37:22
|
|
|
| ranel kirjutas: |
| pakutakse aga 0,13€/kWh-0,18€/kWh vahemikku |
Kes see praegu 0,13€ pakub? Ma näen ainult 0,17 ja üles pakkumisi
Nvm.
| tsitaat: |
“Kindel Pluss paketi hind on 12 s/kWh + km ning see on Eesti Energial hetkel soodsaim hind, millega on võimalik fikseerida. Meile teadaolevalt on see ka Eesti turu soodsaim fikseeritud hind, lähtuvalt avalikest pakkumistest,” lisas Luts.
Kui aga turuolukord paraneb ja viieaastase lepingu fikseeritud hind tundub ebaõiglane, saab lepingu lõpetada või lepingut muuta. Küll aga mitte nii lihtsalt.
“Lepingut saab ennetähtaegselt üles öelda, ent sel juhul rakendub lepingu lõpetamise tasu, mille suurus sõltub kliendi tarbimismahust ja sellest, mis hetkel klient lepingu lõpetab. Lepingu lõpetamise tasu annab ka elektrimüüjale kindluse ning on veel üks tegur, mis muudab elektrihinna kliendile soodsamaks,” rääkis Luts fikseeritud lepingu tingimuste seadmise põhjustest. |
|
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
laurx
HV Guru

liitunud: 25.03.2004
|
21.03.2022 16:42:30
|
|
|
ranel, sinna ahju polnud vaja midagi peale puude ajada. kord on üsna karm seal majas. saunaahju asjade panemiseks tuleb läbi mitme ukse minna, samas puhkeruumis on kamin ja sinna ei tohi suvasoga loopida. kui on juhtunud, et õllejoomise käigus vorstinahad või kalarapped sinna lähevad, on juba kuri majas. see oli see aasta, kus 3 -13 august ilma sajuta suvi oli.
_________________ Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582 |
|
| Kommentaarid: 1156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
724 |
|
| tagasi üles |
|
 |
raxz
HV Guru
liitunud: 27.07.2003
|
21.03.2022 19:33:17
|
|
|
Eelmise aasta keskmine börsihind oli mul 11 senti. 22574kWh ja 2486€.
Koos KM ja muude maksudega.
viimati muutis raxz 21.03.2022 19:55:17, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 46 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
45 |
|
| tagasi üles |
|
 |
netcat
Kreisi kasutaja

liitunud: 13.01.2010
|
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Betamax
HV Guru

liitunud: 29.05.2003
|
|
| Kommentaarid: 751 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
564 |
|
| tagasi üles |
|
 |
salatoimik
HV Guru

liitunud: 08.08.2006
|
26.03.2022 21:24:31
|
|
|
| Betamax kirjutas: |
Kas täna öösel kella kahest kolmeni on elekter tasuta? Nordpool näitab lihtsalt kriipsu hinna asemel  |
Seda tundi ei ole olemas. Toimub ajas rändamine
_________________ LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud |
|
| Kommentaarid: 39 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
35 |
|
| tagasi üles |
|
 |
serviis
Aeg maha 1p

liitunud: 21.07.2004
|
28.03.2022 21:17:05
|
|
|
| salatoimik kirjutas: |
| Betamax kirjutas: |
Kas täna öösel kella kahest kolmeni on elekter tasuta? Nordpool näitab lihtsalt kriipsu hinna asemel  |
Seda tundi ei ole olemas. Toimub ajas rändamine |
Isegi kui Nordpoli hind on 0 või miinus maksad miinimum 4,8 senti kW/h lt, ehk siis EE kasumi, ülekande tasu, rohelise raha, aktsiisi ja käibemaksu takka otsa.
Pead silmas seda ööd?
Spoiler 
Tulba otsas hind koos maksudega, oranž nordpooli hind, sinine maksud.
_________________ [img:]https://foorum.hinnavaatlus.ee/images/200x40_HV.gif[/img:] |
|
| Kommentaarid: 2 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
2 |
|
| tagasi üles |
|
 |
KillFrenzy
HV Guru

liitunud: 05.04.2003
|
01.04.2022 23:37:58
|
|
|
| Märtsis oli ilus ilm, elektrit tuli päikesest 66% rohkem, kui 2021 märts.
|
|
| Kommentaarid: 151 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
133 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dogbert
HV Guru

liitunud: 03.05.2004
|
02.04.2022 12:43:39
|
|
|
| serviis kirjutas: |
| salatoimik kirjutas: |
| Betamax kirjutas: |
Kas täna öösel kella kahest kolmeni on elekter tasuta? Nordpool näitab lihtsalt kriipsu hinna asemel  |
Seda tundi ei ole olemas. Toimub ajas rändamine |
Isegi kui Nordpoli hind on 0 või miinus maksad miinimum 4,8 senti kW/h lt, ehk siis EE kasumi, ülekande tasu, rohelise raha, aktsiisi ja käibemaksu takka otsa.
Pead silmas seda ööd?
Spoiler 
Tulba otsas hind koos maksudega, oranž nordpooli hind, sinine maksud. |
27. märtsil, kui kell pidi saama 3.00, keerati kell tund aega edasi ja kell sai hoopis 4.00. Toimus "ajas rändamine" tund aega tulevikku. Tundi kella 3.00 ja 4.00 vahel ei ole kunagi eksisteerinud. Selle eest ei saa tasu võtta mitte keegi.
Tänu suveaja ekstsisteerimisele "rändame me ajas" tund edasi ja tagasi igal aastal ja see tekitab absurdseid probleeme igal pool, kus aega arvestatakse, midagi tarbitakse ja tarifitseeritakse, midagi juhitakse ja monitooritakse ning logitakse. Keskmine inimene, kes sellega otseselt kokku ei puutu, ei mõtle selle peale eriti.
_________________ Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus. |
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees

liitunud: 27.01.2003
|
02.04.2022 16:25:05
|
|
|
Siin valitsus andis koigile 200 eur elektriarvete maksmiseks.
Alates eilsest.
|
|
| Kommentaarid: 373 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
313 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Winterwind
One

liitunud: 19.05.2002

|
02.04.2022 16:41:18
|
|
|
Siin pole paljudel siiani elektritki
|
|
| Kommentaarid: 1009 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
1 :: |
728 |
|
| tagasi üles |
|
 |
netcat
Kreisi kasutaja

liitunud: 13.01.2010
|
02.04.2022 17:39:16
|
|
|
Mis sul läks jälle elekter ära v? Mille pärast, päike paistis liiga tugevalt?
|
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Winterwind
One

liitunud: 19.05.2002

|
02.04.2022 18:07:39
|
|
|
Elekter alles, mõtlen et osadel pole kunagi elektrit olnudki ja ei tulegi
|
|
| Kommentaarid: 1009 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
1 :: |
728 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Oisu.
HV kasutaja
liitunud: 02.03.2012
|
06.04.2022 02:49:49
|
|
|
| Lõuna-Norra veehoidlate täituvus on langenud 13,37 protsendini. Vähene lumi mägedes võib elektrihindu veelgi tõsta.
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
degreal
HV veteran
liitunud: 07.01.2002
|
06.04.2022 22:49:34
|
|
|
| Selle asemel et gaasikatlas 100% kasuteguriga gaasi põletada tuleks gaas bensugenekasse lasta ja genekaga õhksoojuspumpa käiata. Kaks kolmandiku läheb raisku soojuseks aga sellega kütan maja. Ühe kolmandikuga ajan õhksoojuspumpa ringi COP 3.0 kasuteguriga. Kokkuvõttes saan 1MWh gaasist 2MWh sooja.
|
|
| Kommentaarid: 27 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
25 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ranel
HV Guru
liitunud: 28.02.2005
|
08.04.2022 11:22:52
|
|
|
| degreal kirjutas: |
| Selle asemel et gaasikatlas 100% kasuteguriga gaasi põletada tuleks gaas bensugenekasse lasta ja genekaga õhksoojuspumpa käiata. Kaks kolmandiku läheb raisku soojuseks aga sellega kütan maja. Ühe kolmandikuga ajan õhksoojuspumpa ringi COP 3.0 kasuteguriga. Kokkuvõttes saan 1MWh gaasist 2MWh sooja. |
2t Bensugenekaga 25% kasutegur on juba päris hea tulemus.
_________________ Mobiilne rehvivahetus Lõuna-Eestis ja rehvide tellimine üle Eesti. www.rsrehvid.ee 55 684 121 |
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
165 |
|
| tagasi üles |
|
 |
KillFrenzy
HV Guru

liitunud: 05.04.2003
|
08.04.2022 11:23:49
|
|
|
| Miks peaks kasutama 2t genekat?
|
|
| Kommentaarid: 151 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
133 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Hiid
HV Guru

liitunud: 23.03.2002
|
08.04.2022 11:28:45
|
|
|
soovitage genekat, odavat ja head.
_________________ Hapud viinamarjad |
|
| Kommentaarid: 663 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
512 |
|
| tagasi üles |
|
 |
DVDRW
HV Guru

liitunud: 13.10.2003
|
08.04.2022 11:47:47
|
|
|
| Oled kindel? Genekaga elektritootmine tuleb ~1,5€/kWh
|
|
| Kommentaarid: 28 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
27 |
|
| tagasi üles |
|
 |
KillFrenzy
HV Guru

liitunud: 05.04.2003
|
08.04.2022 11:52:48
|
|
|
Hiid tegeleb ehitusega, kui objektil elektrit pole siis 1.5eur on soodus kwh eest.
‐---------
Märtsis oli ilm nii ilus ja elekter nii kallis, et ekteriarve tuli -100€
2021 märts pidi ise maksma 3€
|
|
| Kommentaarid: 151 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
133 |
|
| tagasi üles |
|
 |
DVDRW
HV Guru

liitunud: 13.10.2003
|
|
| Kommentaarid: 28 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
27 |
|
| tagasi üles |
|
 |
KillFrenzy
HV Guru

liitunud: 05.04.2003
|
10.04.2022 20:46:17
|
|
|
| DVDRW kirjutas: |
| KillFrenzy kirjutas: |
| Märtsis oli ilm nii ilus ja elekter nii kallis, et ekteriarve tuli -100€ |
Mul tuli -700€ ja see "müüdud" elekter jäi veel endale ka.
|
Jajah.
Mul tuli -3000€, sest tegin toodetud elektriga tööd.
|
|
| Kommentaarid: 151 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
133 |
|
| tagasi üles |
|
 |
netcat
Kreisi kasutaja

liitunud: 13.01.2010
|
10.04.2022 23:13:18
|
|
|
Mulle tundub, et see on mingi taaskasutatud artikkel koos taaskasutatud kommentaaridega. Hinda uuendatakse aga kommentaarid kogunevad seal sellest ajast kui esimest korda ilmus... või midagi. Pead ei anna, kontrollinud ei ole
|
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
KillFrenzy
HV Guru

liitunud: 05.04.2003
|
10.04.2022 23:46:49
|
|
|
Aga täna oli teatud tundidel 5€ mega, ehk 0.005€ kWh, ehk 0.5 senti kWh.
200x odavam kui 7. detsembri hommikul.
|
|
| Kommentaarid: 151 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
133 |
|
| tagasi üles |
|
 |
DVDRW
HV Guru

liitunud: 13.10.2003
|
16.04.2022 15:22:12
|
|
|
| netcat kirjutas: |
| Mulle tundub, et see on mingi taaskasutatud artikkel koos taaskasutatud kommentaaridega. Hinda uuendatakse aga kommentaarid kogunevad seal sellest ajast kui esimest korda ilmus... või midagi. Pead ei anna, kontrollinud ei ole |
Tundub nii jah. Pealkiri ka hoopis teine aga kommid vanad. Nii saab vist rohkem klikke kui kommide arv suur.
| KillFrenzy kirjutas: |
| DVDRW kirjutas: |
Kui ise kinnitused teha ja paigaldus, siis väheneb see vähemalt poole võrra. |
Näita neid kinnitusi. Palju maksavad. Palju kulub aega nende valmistamisele? |
Spoiler 
Spoiler 
Spoiler 
Spoiler 
Spoiler 
https://interbauen.ee/plastrex-lauad/ (~140mm jupid)
https://online.depo-diy.ee/search/keermelatt%20m8#7303
3mm RV lehti sain kuskilt osta.ee-st (jäägid).
Olemas RV traatkeevitus vastava kaitsegaasiga aga elektroodiga ei tohiks olla probleem: https://online.depo-diy.ee/products/17933#159320
Ei ole aega arvutanud. Järgmine kord tehes kuluks kindlasti vähem aega, sest rakised/šabloonid nüüd olemas.
Kunagi tuleb sellest video ka.
|
|
| Kommentaarid: 28 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
27 |
|
| tagasi üles |
|
 |
KillFrenzy
HV Guru

liitunud: 05.04.2003
|
16.04.2022 18:57:32
|
|
|
Mitte et see teema nüüd parem oleks kui autoteema, elektriteema on tegelikult eraldi olemas.
See asi vedel ei jää?
Kodus kivikatusele panin k2 crosshook 4s. Sellist asja naljalt järgi ei tee, samuti pole plaanis neid järgmised 25 aastat näppida.
Ilmselt saadaks kindlustus ka pikalt kui paneeldi minema lendavad ja mingid enda leiutatud asjad kasutusel.
4.4m siin maksab ~19€
crosshook 4 ~8€
klambrid ~2€
Hinnad letist ilma käibeta.
 
Täna käisin just ühe kuuri plekkkatusele paigaldamas.
Speedraili süsteemiga.
   
|
|
| Kommentaarid: 151 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
133 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Magic
HV Guru

liitunud: 28.12.2001
|
17.04.2022 15:15:59
|
|
|
Isetegemisest:
Arvestades kui pekkis katusele seda paigaldati siis vahet vist pole
Lisaks teha sellele leinepapile papi põhja kinnitus...no ma ei tea
Oleks siis midagi välja mõelnud, et saaks teha papile harja pealt augu ja selle tasepinda kinnitus.
Samas tüüpiliselt sellistel sitapapist katustel ka roov all olematu...
//
See tehase kiviklamber näeb väga hea välja
|
|
| Kommentaarid: 235 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
201 |
|
| tagasi üles |
|
 |
von Wu
HV Guru

liitunud: 12.10.2007
|
17.04.2022 16:37:08
|
|
|
| Magic kirjutas: |
Samas tüüpiliselt sellistel sitapapist katustel ka roov all olematu...
|
Paljud tunduvad kestvat, vaevalt olematu roov tüüpiline on. Eterniidiroovile paigaldades vajub üsna kohe ära.
|
|
| Kommentaarid: 901 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
675 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rex
HV Guru

liitunud: 09.01.2002
|
17.04.2022 19:24:47
|
|
|
| Kuidagi tobe tundub paneelide alla uhket ja kallist kivikatust ehitada. OSB ja selle peale tõrvapapp oleks kõva küll, kui kogu katus paneelide alla läheb. Paneelide vahed võiks ka tihendada, kuna paneelide pind on ju tegelikult veekindel. Saaks ka tavaliste paneelidega kalli Roofiti laadse katuse tehtud.
|
|
| Kommentaarid: 249 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
KillFrenzy
HV Guru

liitunud: 05.04.2003
|
17.04.2022 19:44:10
|
|
|
Mul oli kivid katusel enne sajandi vahetust. Mõned kuud enne paneelide paigaldust sai katus ilusti puhtaks pestud ja ära värvitud. Oleks pidanud haltuurat tegema, ainult servad värvima.
Spoiler 
|
|
| Kommentaarid: 151 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
133 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ranel
HV Guru
liitunud: 28.02.2005
|
17.04.2022 22:25:33
|
|
|
Elektrimehed, kui soov panna 90 kraadise nurga alla, siis mis DIY lahendust soovitaksite? Võib ka tehaselahendus olla, kui hind mõistlik.
_________________ Mobiilne rehvivahetus Lõuna-Eestis ja rehvide tellimine üle Eesti. www.rsrehvid.ee 55 684 121 |
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
165 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Oisu.
HV kasutaja
liitunud: 02.03.2012
|
23.04.2022 23:39:08
|
|
|
Loodate, et suvel on elektri hind madal? Naljakoht.
Norra.
Kaabel Inglismaale: Alates eelmise aasta 1. oktoobril proovikäivitusse andmisest on see riigist välja saatnud kokku 3,5 teravatt-tundi (TWh) hüdroenergiat. Kuni 19. aprillini 200 tööpäevast kokku 194 päeva jooksul on eksport olnud suurem kui import. Nendel päevadel, mil import on olnud ekspordist suurem, on netoimporditud vaid 0,05 TWh. Norra hüdroelekter voolab Inglismaale.
Samas on veehoidlates madalaimad veetasemed 20 aasta jooksul.
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
KillFrenzy
HV Guru

liitunud: 05.04.2003
|
23.04.2022 23:46:50
|
|
|
Elektrihind on juba praegu päeval madal.
Päeval oli 16 eur mega, praegu 30.
Koos käibega.
|
|
| Kommentaarid: 151 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
133 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rmc
Aeg Maha 2n

liitunud: 28.06.2005
|
24.04.2022 00:51:09
|
|
|
Ja Inglismaal on kaabliideid veelgi. Staarräuskaja vist peab korduvalt oma prille puhtaks hõõruma, et tõepähe võtta:
https://electrek.co/2022/04/21/the-worlds-longest-subsea-cable-will-send-clean-energy-from-morocco-to-the-uk/
"A 10.5 gigawatt (GW) solar and wind farm will be built in Morocco’s Guelmim-Oued Noun region, and it will supply the UK with clean energy via subsea cables. The twin 1.8 GW high voltage direct current (HVDC) subsea cables will be the world’s longest.
April 21, 2022, update: Subsea cable manufacturer XLCC is going to build a factory in Hunterston, Scotland, and its first output will be for the Xlinks Morocco-UK Power Project. It will supply four 2,361-mile-long (3,800 km) subsea cables, with the first phase between 2025-2027 connecting wind and solar power generated in Morocco to Alverdiscott, North Devon.
This initiative is going to nearly double the world’s current production of HVDC cable manufacturing."
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rmc
Aeg Maha 2n

liitunud: 28.06.2005
|
24.04.2022 12:03:00
|
|
|
Ma jagasin teemakohast sisu, lisamärkega, et ei oska öelda, kuidas sa seda tõeseks pidada suudad, kuna sellised ettevõtmised pidid eos mõttetud olema ning kogu vastavat juttu oled sa eos uhhuunduseks tembeldanud.
Äkki vahelduseks süvened sisusse ja tegeled teemakohase arutlusega, selle asemel, et pidevalt plärtsuda?
3800km merealust kaablit Marokost UK-sse, et spetsiaalselt selleks rajatud päikese- ja tuuleenergia tootmise toodangut 3800km kaugusele võrku lasta....
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rmc
Aeg Maha 2n

liitunud: 28.06.2005
|
24.04.2022 12:29:01
|
|
|
Kas ma saan õigesti aru, et sa pead seda "mitu aastat vanat startupi" ja toda 3800km pikkust merealust kaablit, et stabiilset ja odavat energiat Marokost UK-sse transportida.. muinasjutuks, ulmeks?
Või mida sa päriselt sellest arvad...?
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
KillFrenzy
HV Guru

liitunud: 05.04.2003
|
24.04.2022 12:32:50
|
|
|
Ei saa, ei saa õigesti aru. Sa ei saa mitte kunagi asjadest õigesti aru.
See ei ole ulme.
Aga millal, kas üldse ja mis maksumuse ning kas see asi ka kasumlikuks osutub, see selgub 10+ aasta pärast.
|
|
| Kommentaarid: 151 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
133 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|