|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
raxz
HV Guru
liitunud: 27.07.2003
|
13.04.2022 23:13:27
|
|
|
indrpo, milline seade siis osta, et see nii praegu, kui ka tulevikus täisvõimsusel töötaks?
Soomes sain Zyxel 5G NR seadmega 1,3Gb allalaadimiskiiruseks. See oleks juba okei. Kas meil tulevad samad standardid ja sagedused?
|
|
| Kommentaarid: 46 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
45 |
|
| tagasi üles |
|
 |
indrpo
HV Guru
liitunud: 14.11.2004
|
13.04.2022 23:21:17
|
|
|
Ära osta midagi.
4G, 5G, 6G jne.
Isegi kui sa maksad tänase seadme üüri hinnaga kinni, on samal hetkel juba uus seade väljas, millega jätkad üüri.
Tahad osta, osta turult mõni 4G/5G seade.
Telial tulevad need 5G seadmed kindlasti varsti üürile. Kui uus sagedus käes siis uued kiirused saadaval.
Eestis on see lihtsalt teatavatel põhjustel veninud.
|
|
| Kommentaarid: 262 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
raxz
HV Guru
liitunud: 27.07.2003
|
13.04.2022 23:37:42
|
|
|
Ma tahan osta endale seadet, mis töötaks praegu ja ka tulevikus maksimaalsel tasemel. Suurimad kiirused, parim levi jne.
Sinna otsa võin vabalt eraldi ruuteri panna, seega võib ka ainult modem olla. Veel parem muidugi, kui 5G seade oskaks ise ka load balance teha, et mitu SIMi korraga tööle panna.
See "ära osta" ei ole kellegi argument.
|
|
| Kommentaarid: 46 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
45 |
|
| tagasi üles |
|
 |
hendrik32
HV Guru
liitunud: 09.01.2007
|
13.04.2022 23:48:25
|
|
|
| hendrik32 kirjutas: |
| ksuuk kirjutas: |
| hendrik32 kirjutas: |
Nii, poolteist tundi oli ühendus olemas, siis pani pillid kotti.
|
Tundub, et Telia ja nende esindajad soovitavad/suruvad kasutajatele Zyxel ruutereid aga kui tekivad probleemid, siis on kuss.
Ehk kirjuta otse Telia support -i, vbl siis hakkavad tegutsema. |
Suhtlesin tehnilise toega, annavad mulle uue ruuteri, kahtlustatakse et on sellega mingi jama.
Teenus ja mast pidid nende sõnutsi normaalselt töötama, et sealt poolt tõrkeid ei tuvastatud. |
Pole veel uut ruuterit kätte saanud, kuid praegusel ruuteril tundub päris kummaline probleem olevat, et lihtsalt kaotab mingi hetk ühenduse SIM kaardiga, seepärast kukub ka ühendus maha.
Vahel peab terve päeva västu, vahel juba pärast 5 min kasutamist kaob ühendus.
|
|
| Kommentaarid: 16 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
12 |
|
| tagasi üles |
|
 |
avrn
Kreisi kasutaja
liitunud: 16.02.2007
|
14.04.2022 06:15:34
|
|
|
SIM-kaardi pesa võib jukerdada. Võibolla vaja kontakte puhastada või pingutada või midagi.
| indrpo kirjutas: |
Kui keegi veel siin kurdab teenuste probleeme, siis ei ole mõtet kommenteerida, kui väljas pole tehniku paigaldatud väliruuter ja elamises wifi tugijaam.
|
Ehk aitab ükskord sellest kõikide klientide lolliks pidamisest.Eks neid ole ka muidugi. Aga ei maksa üldistada.
Ega tehnikutevägigi pole vusserdamise süüst puhas.
|
|
| Kommentaarid: 5 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
5 |
|
| tagasi üles |
|
 |
indrpo
HV Guru
liitunud: 14.11.2004
|
14.04.2022 07:32:16
|
|
|
Minu viga, vale teema üüriruuterist rääkimiseks
Kui pommikindlat seadet vaja siis ikka turult otsida kuni 5G seade, ega neid palju pole ja rahakott peab puuga seljas olema.
Mina enam vaid 4G seadet ei ostaks.
|
|
| Kommentaarid: 262 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
RCC
HV Guru

liitunud: 03.12.2003
|
14.04.2022 13:17:24
|
|
|
| raxz kirjutas: |
Ma tahan osta endale seadet, mis töötaks praegu ja ka tulevikus maksimaalsel tasemel. Suurimad kiirused, parim levi jne.
Sinna otsa võin vabalt eraldi ruuteri panna, seega võib ka ainult modem olla. Veel parem muidugi, kui 5G seade oskaks ise ka load balance teha, et mitu SIMi korraga tööle panna.
See "ära osta" ei ole kellegi argument. |
Mina tahan kosmosesse lennata, aga paraku. - sellist seadet pole - https://mofinetwork.com/ kui siit mõne saad, võid ka mulle kinkida. samas ma ei näe mingit põhjust, miks peaks investima 500+ euri, ühendusse, mis on 5x kehvem ja 10x kallim, kui kaabel on olemas.
_________________ Ära suurenda telia kasumit - lõpeta leping! 20/4 pole eriline max kiirus. 1992 kaaperdas telia neti |
|
| Kommentaarid: 185 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
9 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Maldur
HV veteran
liitunud: 02.02.2007
|
14.04.2022 13:59:14
|
|
|
| indrpo kirjutas: |
| ...ei ole mõtet kommenteerida, kui väljas pole tehniku paigaldatud väliruuter ja elamises wifi tugijaam. |
Lihtsalt silmaringi mõttes - mis hariduse JA väljaõppega need tehnikud on?
|
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
raxz
HV Guru
liitunud: 27.07.2003
|
14.04.2022 14:00:18
|
|
|
| RCC kirjutas: |
| raxz kirjutas: |
Ma tahan osta endale seadet, mis töötaks praegu ja ka tulevikus maksimaalsel tasemel. Suurimad kiirused, parim levi jne.
Sinna otsa võin vabalt eraldi ruuteri panna, seega võib ka ainult modem olla. Veel parem muidugi, kui 5G seade oskaks ise ka load balance teha, et mitu SIMi korraga tööle panna.
See "ära osta" ei ole kellegi argument. |
Mina tahan kosmosesse lennata, aga paraku. - sellist seadet pole - https://mofinetwork.com/ kui siit mõne saad, võid ka mulle kinkida. samas ma ei näe mingit põhjust, miks peaks investima 500+ euri, ühendusse, mis on 5x kehvem ja 10x kallim, kui kaabel on olemas. |
Sul ei ole internettigi seal maal. Mis kaablist sa räägid?
Mul kahjuks kaablit hetkel ei ole ja gigabitine downlink üle 5G ei ole enam väga kehv.
Hetkel on mul Tele2 4G Huawei ruuteriga.
Telia ning Elisa olid siin piirkonnas täiesti umbes. 5G saabudes saab ehk ressurssi juurde.
|
|
| Kommentaarid: 46 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
45 |
|
| tagasi üles |
|
 |
indrpo
HV Guru
liitunud: 14.11.2004
|
04.08.2022 18:52:33
|
|
|
Teema nimemuutuse ettepanek, Telia Koduinternet 4G/5G
Pakettidest, sõltuvalt aadressivalimist näevad soovijad teenuse liitumisel iseteeninduses kiiruseid mis antud asukohas saadaval.
Klient näeb 100Mbit/s valikut siis on tegemist 5G NR levialas oleva aadressiga.
Telia1 klient saab sama raha eest 200Mbit/s
Kui leviala võimaldab siis saab 123 abiga ka 500Mbit/s
Hinnad samad mis optika kliendil.
Väliruuteri ja wifi AP üür on kuus kokku 10€, ei pea välja ostma.
|
|
| Kommentaarid: 262 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ksuuk
Kreisi kasutaja
liitunud: 06.12.2007
|
06.08.2022 12:55:24
|
|
|
| indrpo kirjutas: |
Teema nimemuutuse ettepanek, Telia Koduinternet 4G/5G
Pakettidest, sõltuvalt aadressivalimist näevad soovijad teenuse liitumisel iseteeninduses kiiruseid mis antud asukohas saadaval.
Klient näeb 100Mbit/s valikut siis on tegemist 5G NR levialas oleva aadressiga.
Telia1 klient saab sama raha eest 200Mbit/s
Kui leviala võimaldab siis saab 123 abiga ka 500Mbit/s
|
Esimene vs teine eesti. Vaatasin huvi pärast, ei mingit muutust, endiselt 20/5 või 5/1 pakutakse, väga hale. Kui masti tulebki mingi hetk 5G saatja ja uplink -i ei uuendata, tõmbavad vähesed 5G kliendid 4G klientidel sellegi mati jalgealt.
Eeldatavasti topitakse 5G saatjaid eelkõige tiheasustuse/linnade/kontorite piirkondadesse, ehk kohtadesse kus niigi igal pool optika olemas, ehk kuhu 5G -d tegelikult pole vaja ning need kohad kus oleks hädasti vaja paremat, õigemini elemntaarsetki netti, jäävad ikka ilma ning Telia ülbikud soovitavad hädalistel Enefiti viimast miili oodata.
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
KillFrenzy
HV Guru

liitunud: 05.04.2003
|
06.08.2022 13:01:55
|
|
|
| ksuuk kirjutas: |
| Vaatasin huvi pärast, ei mingit muutust, endiselt 20/5 või 5/1 pakutakse, väga hale. Kui masti tulebki mingi hetk 5G saatja ja uplink -i ei uuendata, tõmbavad vähesed 5G kliendid 4G klientidel sellegi mati jalgealt. |
|
|
| Kommentaarid: 151 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
133 |
|
| tagasi üles |
|
 |
crizzix
HV kasutaja

liitunud: 13.02.2007
|
08.08.2022 15:48:16
|
|
|
| Kuna nüüd optika sees jäi üks LTE3316 üle, wifi võrk väga hästi kogu vajaminevat ära ei kata ja tekkis mõte see LTE3316 AP bridgena ära kasutada. Telia firmware tundub on selle võimaluse ära nudinud. Kui CAT sinna 3316 WAN porti vedada optikaruuterist, siis tegelikult võrk isegi toimib ja siis on paralleelselt 2 wifit, nii optika ruuteri kui selle 4G ruuteri oma. Mis kõige parem lahendus oleks, et see kooslus kuidagi viisakalt toimetaks, firmware flash või annab kuidagi olemasoleva konfiga midagi teha?
|
|
| Kommentaarid: 20 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
20 |
|
| tagasi üles |
|
 |
indrpo
HV Guru
liitunud: 14.11.2004
|
08.08.2022 17:19:24
|
|
|
Flashida pole selle 3316ga midagi.
Ruuter on Ruuter, DHCP kinni paned, siis aitab ajutiselt APks muuta. Praktikas, ei soovita ühtegi teist ruuterit sisevõrku.
Müü 3316 netis maha Telia 4G Koduinterneti kliendile.
Kodus on optika otsas sul ilmselt siis Telia X2 ruuter mis toetab Telia Smart Wifit, võta lisaks vajalik arv Airties APsid Teliast. Käib automaatselt. Sama võrk, sujuvalt seadmed ühest tugijamast liiguvad teise jne.
Tahad ise majandada? Osta sobiv arv APsid turult omale koju ja majanda. Veidi tegemist aga saab tehtud kui tead mida teed.
|
|
| Kommentaarid: 262 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ksuuk
Kreisi kasutaja
liitunud: 06.12.2007
|
08.08.2022 19:28:29
|
|
|
| indrpo kirjutas: |
Flashida pole selle 3316ga midagi.
Kodus on optika otsas sul ilmselt siis Telia X2 ruuter mis toetab Telia Smart Wifit, võta lisaks vajalik arv Airties APsid Teliast. Käib automaatselt. Sama võrk, sujuvalt seadmed ühest tugijamast liiguvad teise jne.
|
Ma ei soovita ühtegi operaatori seadet sisevõrku, pole neil vaja seal nuhkida midagi, lisaks kõik operaatori seadmed on saast, Telia purgid on legendaarsed oma olematu levi (kui just ruuteri peal ei maga) ja kehva koormusetetaluvusega (paar kasutajat + torrent = ruuter koomas).
Operaatori seade olgu dummy lan bridge või ruuter, mille taga on enda korralikud sisevõrgu seadmed.
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
indrpo
HV Guru
liitunud: 14.11.2004
|
08.08.2022 21:08:56
|
|
|
ksuuk, paranoia on selle haiguse nimi.
nuhkida saab liiklust täiesti ruuteri väliselt ja ip aadressi olemasolu mingil kella ajal niikuinii, kui seda tohiks ja vaja oleks? ei näe pointi, big data oleks liiga suur maht. ma pakun, et politseile piisab seadusevastase tegevuse päringu peale lihtsalt sellest, mis kell oli kellelgi mingi väline IP, ja seda on ka meedias kajastatud. Telial pole sinu ruuteri lan dhcp logisid vaja. Kõik mida sa näed kaughalduses ISE, telia online abis, näeb ka rikke konsultant, kõik.
Ruuteri kaughaldus TR69 kaudu ei ole nuhkimine.
Mis puudutab koormustaluvust, siis ütle, milline SOHO ruuter sul siis hetkel koormust talub? Mikrotik, Ubiquiti, ASUS vms. siin soovitused on? Need on mõnes asjas veel juustumad raua poolest, vähemalt need mida siin foorumis mainitud on.
Vana Inteno 301 "juust" serveeris Gbit optika küljes omal ajal kõike, uptime 365d+
Sa räägid jälle mingist ekstreeemkasutajast kes kodus serveriparki peab vist.
Siin on puhtalt kodukasutaja teema, soovid midagi enamat, teemad "oma ruuter telia neti järel" või koduserveri ehitus sobiks pigem paremini.
Ehk üldisem vastus on, igale võrgule on olemas sobilik seade, sulle ei sobi Telia pakutavad, palun väga, vali turult, ei piirata, ei pooda.
Enamikele piisab Telia pakutavast ruuterist, APdest, milleks osta 500€ maksev ruuter/tugijaamad?
|
|
| Kommentaarid: 262 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ksuuk
Kreisi kasutaja
liitunud: 06.12.2007
|
08.08.2022 21:46:28
|
|
|
| indrpo kirjutas: |
Ehk üldisem vastus on, igale võrgule on olemas sobilik seade, sulle ei sobi Telia pakutavad, palun väga, vali turult, ei piirata, ei pooda.
Enamikele piisab Telia pakutavast ruuterist, APdest, milleks osta 500€ maksev ruuter/tugijaamad? |
Inteno -st on siingi foorumis ja alafoorumites palju juttu. Töötab aga kui wifi -ga kasutada siis kuumutab/koomatab. Aga igaüks valib mida tahab aga kui siin teema nimi on"Telia piiramatu mahuga 4G Koduinternet" siis jätaks igasugu muud Telia tooted siit välja, see pole siin reklaamikanal. Fakt on, et iga asi mis teeb kõike, ei tee midagi korralikult. Seega parem eraldi ruuter, eraldi tugijaamad, soovitavalt tuleks vältida vendor lock -i. Ja sellise konbo puhul saab kogu kompoti optika/uue ruuteri/teise operaatori 4/5G jne korral kerge vaevaga wan kaabli mujale tõsta.
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
indrpo
HV Guru
liitunud: 14.11.2004
|
08.08.2022 22:26:46
|
|
|
ksuuk, Hea point, nimeta Koduinternet 4G ja nüüd siis ka 5G jaoks parem seade kui Telia pakutavad. viska lingid ja ostuhinnad.
PS, täna on need Telial eraldi seadmed ehk ruuter ja AP või APd.
rendihinna kuutasu 4G korral 6.99
5G puhul 10€
sisaldavad siis väliruuterit ja AP'd
vajadusel, suure hoone võ levi vajaduse korral saab 3€/tk kuutasu eest mesh tugijaamasid rentida.
Mis puudutab reklaamikanalit, siis see on konkreetselt Telia 4/5G Koduinterneti teema ja teemaga on vaja kursis olla.
|
|
| Kommentaarid: 262 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
RCC
HV Guru

liitunud: 03.12.2003
|
09.08.2022 11:46:27
|
|
|
seadmeid leiab netist piisavalt, tähelepanu tuleb pöörata aga sellele., et tegu on piiramatu MAHU, mitte kiirusega netiga. seega 5 megabiti juures ei koole sul ükski torrent ega seade, ega ka wifi. nii et ärge fantaseerige üle. üldse imestab mind enim, et pidevalt on selle wifiga häda, torrenti pidaja kasutab selleks nagunii kaablit, sest afterkilo, tikk-takk, tirr-tirr, per-se-puuk töötavad ilusti igasuguse wifiga.
_________________ Ära suurenda telia kasumit - lõpeta leping! 20/4 pole eriline max kiirus. 1992 kaaperdas telia neti |
|
| Kommentaarid: 185 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
9 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
indrpo
HV Guru
liitunud: 14.11.2004
|
09.08.2022 17:06:50
|
|
|
Ma vajakski selles osas infot nagu soovitatakse.
Viide heale 5G (väli)ruuterile, mille hind on ja taluvustase on parem kui Telia pakutaval.
Operaatori lukku eesti seadmetel (Telias) pole, küll aga on kohitsetud firmware vastavale teenusele mida operaator pakub.
Seega sim vahetamine pole probleem kuid siiski, operaator kes pakub seadme üürile, võib nõuda ka tingimusi, ehk vastav toode.
Seejuures huvitaks, kes Elisa 5G Zyxeli ostnud on, kas tegemist on generic Zyxel tarkvaraga seadmega või Elisa piiranguga softiga, st käsitsi apn muuta ei saa ja muu ei toimi?
Soomes paraku pidi olema.
Aga palun siiski ka letiseadmete soovitusi, tahaks testida.
|
|
| Kommentaarid: 262 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
High-Q
HV Guru

liitunud: 11.11.2001
|
10.08.2022 17:13:53
|
|
|
| ega neid väga palju polegi, enamik hiina ime. peale zyxeli saab põllult näiteks mõned ZTE või Huaweid, nendel on päris mitmeid mudeleid, ülejäänud on suhtkoht kõik väga kili-nimega. Eraldi mainiks Linksys FGW3000 ja D-link DWR-978. Need võiks olla kaks säärast tava koduklassi seadet. kallid on nad siiski mõlemad, pakun, et ostuhind on 500€ kanti igaljuhul.
|
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
97 |
|
| tagasi üles |
|
 |
indrpo
HV Guru
liitunud: 14.11.2004
|
10.08.2022 19:30:51
|
|
|
Millest siis see arutelu, et Telia pakutavad Zyxelid on justkui kehv asi mida ei kannata kasutada?
Eriti hetkel kus tehnoloogia rallib edasi, on paraku rendiruuter igati mõistlik valik.
Toon näite, teise operaatori klient sõlmis kevadel väliruuteri järelmaksu lepingu kahe aasta peale, täna tahaks 5G peale liikuda, viska see ruuter metsa ja maksa kinni, võta uus 5G ruuter.
|
|
| Kommentaarid: 262 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
spezwend
HV veteran
liitunud: 31.12.2003
|
15.08.2022 02:16:21
|
|
|
| indrpo kirjutas: |
PS, täna on need Telial eraldi seadmed ehk ruuter ja AP või APd.
rendihinna kuutasu 4G korral 6.99
5G puhul 10€
sisaldavad siis väliruuterit ja AP'd |
Mul iseteeninduses 5G kiiruseid valida ei lase. Telefon näitab maja ees 5G levi ja DL ~200Mbps, UL ~20Mbps, meibi siis veel 4G sagedustel?
Suure tõenäosusega seda Zyxel NR7101 sillaks kruvida ei saa? Alternatiive vist ka ei ole veel?
|
|
| Kommentaarid: 67 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
63 |
|
| tagasi üles |
|
 |
indrpo
HV Guru
liitunud: 14.11.2004
|
15.08.2022 07:27:45
|
|
|
spezwend, Vastasid kenasti ise küsimustele
Alternatiivide osas jään vastuse võlgu, keegi väitis kusgil siin teemas, et netist leiab palju paremaid seadmeid.
|
|
| Kommentaarid: 262 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
RCC
HV Guru

liitunud: 03.12.2003
|
15.08.2022 10:12:15
|
|
|
jah leiab küll, ja eespool on link antud, ainult et pea 600 dollarit välja käia ei ole mõtet, kui linnamees saab kaabelduse+ont ja pont tasuta.
_________________ Ära suurenda telia kasumit - lõpeta leping! 20/4 pole eriline max kiirus. 1992 kaaperdas telia neti |
|
| Kommentaarid: 185 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
9 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
High-Q
HV Guru

liitunud: 11.11.2001
|
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
97 |
|
| tagasi üles |
|
 |
spezwend
HV veteran
liitunud: 31.12.2003
|
15.08.2022 14:08:42
|
|
|
Seda sarvikut katusele ei pane. Siin teemas vist enamusel ikka välimodem/ruuterid.
|
|
| Kommentaarid: 67 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
63 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Maldur
HV veteran
liitunud: 02.02.2007
|
15.08.2022 14:24:16
|
|
|
| spezwend kirjutas: |
Seda sarvikut katusele ei pane. Siin teemas vist enamusel ikka välimodem/ruuterid. |
Mikroobi? Vabalt, natuke nokitsemist ainult.
|
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ksuuk
Kreisi kasutaja
liitunud: 06.12.2007
|
19.08.2022 17:06:26
|
|
|
Ei soovita, Mikrotik traadita asjadest tasub kaugele eemale hoida.
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Maldur
HV veteran
liitunud: 02.02.2007
|
19.08.2022 22:57:37
|
|
|
| Kui kasutada ei oska, siis tasub eemale hoida jah.
|
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ksuuk
Kreisi kasutaja
liitunud: 06.12.2007
|
19.08.2022 23:10:35
|
|
|
| Maldur kirjutas: |
| Kui kasutada ei oska, siis tasub eemale hoida jah. |
Sa ju endale ette kujutada, et oskad kasutada aga varem või hiljem annad alla tõdedes, et asja sellest ikka ei saa. Nii mõnigi on kuude kaupa proovinud aga lõpuks ostnud mõne teise tootja seadme, mis töötab kohe nagu vaja. Aga kes ei usu, peab ikka ise kooliraha maksma, siiski soovitan enne lugeda Mikrotik -i foorumit või niisama guugeldada.
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
napoleon
Unknown virus

liitunud: 08.12.2008
|
19.08.2022 23:11:21
|
|
|
| ksuuk, mikrotik on selline natuke friikidele suunatud toode. UI pole alati väga intuitiivne ehk pead teadma mida teed, samas võimaldab jälle enamat kui teised sama klassi tooted. Ehk maha seda otseselt ei teeks, aga mingile dumbuserile ka ei soovitaks
|
|
| Kommentaarid: 78 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ksuuk
Kreisi kasutaja
liitunud: 06.12.2007
|
19.08.2022 23:16:43
|
|
|
| napoleon kirjutas: |
| ksuuk, mikrotik on selline natuke friikidele suunatud toode. UI pole alati väga intuitiivne ehk pead teadma mida teed, samas võimaldab jälle enamat kui teised sama klassi tooted. Ehk maha seda otseselt ei teeks, aga mingile dumbuserile ka ei soovitaks |
Jep, peamine probleem on see, et kui Mikrotik -i wireless performance spec -i usud, siis oled poolega petta saanud, lisaks nad ei järgi paljusid standardeid, teevad omamoodi ning palju asju on puudu ka. Ideaalne kombo on Mikrotik traadiga ruuter/switch + mõne teise tootja traadita seadmed.
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Maldur
HV veteran
liitunud: 02.02.2007
|
20.08.2022 00:43:48
|
|
|
Ma olen Tiku asju kasutanud alates 2005, st varem kui ma üldse viitsisin siia foorumisse tulla. Selle aja kohta ma ütleks, et üldiselt Tiku juhtmevaba performance vastab specidele suht või liiga täpselt, kuid et ta toode läheb ühtmoodi
üle maailma, siis on vaja endal teada mis tagab kompatiibluse siin ja sinu olukorras. Ainult lugemisega seda oskust ei saa, ikka ise tuleb katsetada ja kasutada. Selge, et kõigile see ei sobi, aga siis öelgegi - "mulle ei sobinud".
|
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
spezwend
HV veteran
liitunud: 31.12.2003
|
22.08.2022 22:53:47
|
|
|
| Maldur kirjutas: |
Spoiler 
| spezwend kirjutas: |
Seda sarvikut katusele ei pane. Siin teemas vist enamusel ikka välimodem/ruuterid. |
Mikroobi? Vabalt, natuke nokitsemist ainult. |
Ma arvan, et mul pole pointi seda õue karpi toppida, lahim mast ~5km, vaja korralikku suundantenni. 10€/kuu NR7101 nagu ei raatsi võtta, sillaks ka teha ei saa... Hullud hinnad 5G ruuteritel, meibi peab ootama veel.
Mul on Tiku kogemust ka mõned aastad, cloudrouter, hex ja 4G LHG, kõik toimivad nagu vaja. Viimasel tekkis jama peale Telioni "säästurežiimi" sisselülitamist.
|
|
| Kommentaarid: 67 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
63 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Maldur
HV veteran
liitunud: 02.02.2007
|
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
indrpo
HV Guru
liitunud: 14.11.2004
|
23.08.2022 07:11:37
|
|
|
NR7101 seadmest pole 5Km kaugusel mastist ka väga kasu. NR ei levi nii kaugele, võibolla mingid ideaaltingimused on aga sektorid on ikka suunatud max 2-3Km kaugusele.
Ehk 5Km kaugusel piisab täiesti suvalisest 4G seadmest.
|
|
| Kommentaarid: 262 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
RCC
HV Guru

liitunud: 03.12.2003
|
23.08.2022 12:33:33
|
|
|
| ksuuk kirjutas: |
| napoleon kirjutas: |
| ksuuk, mikrotik on selline natuke friikidele suunatud toode. UI pole alati väga intuitiivne ehk pead teadma mida teed, samas võimaldab jälle enamat kui teised sama klassi tooted. Ehk maha seda otseselt ei teeks, aga mingile dumbuserile ka ei soovitaks |
Jep, peamine probleem on see, et kui Mikrotik -i wireless performance spec -i usud, siis oled poolega petta saanud, lisaks nad ei järgi paljusid standardeid, teevad omamoodi ning palju asju on puudu ka. Ideaalne kombo on Mikrotik traadiga ruuter/switch + mõne teise tootja traadita seadmed. |
standardid on neil mingid uhuud jah, 4G seadmed paistavad veidi kobedamad, kuid tavawifi võimsus on tõesti kehvavõitu.
_________________ Ära suurenda telia kasumit - lõpeta leping! 20/4 pole eriline max kiirus. 1992 kaaperdas telia neti |
|
| Kommentaarid: 185 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
9 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
spezwend
HV veteran
liitunud: 31.12.2003
|
23.08.2022 21:42:42
|
|
|
Tegelt ma pidasin silmas Telia rendikarpi, neil oli vist oma tarkvara peal.
|
|
| Kommentaarid: 67 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
63 |
|
| tagasi üles |
|
 |
indrpo
HV Guru
liitunud: 14.11.2004
|
23.08.2022 22:05:04
|
|
|
spezwend, Jep, rendikal on omad ISP ja tootja diilid, rauas ja softis puhas Telia FW. Tõsi isp lukku pole ja toimivad kõik simid default apniga, aga siiski eriseadistused lukus, seadet ei müüda vaid renditakse ainult Telia 4G/5G Kodu- ja Äriinterneti tarbeks.
Seadet on siiski võimalik turult osta Zyxeli originaal tarkvaraga ja saab adminina ise kõike teha, ka sillaks.
|
|
| Kommentaarid: 262 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
vigurvänt
HV kasutaja
liitunud: 04.08.2022
|
24.08.2022 00:13:43
|
|
|
indrpo, kas X2 ruuteri puhul on sama lugu, et rendikal ja ostetud seadmel on erinev tarkvara?
Mul oli alguses uue ruuteriga mingi probleem seoses lauatelefoniga ja võtsin tehnilise toega ühendust. Sealt öeldi, et ruuteris ei ole kõige uuem tarkvara ja uuendati ära. Pärast seda kadusid ruuteri seadetest mõned huvitavad võimalused, nt wifi nime brodcasti keelamine ja kanalite hõivatuse vaatamine. Lauatelefoni sain tööle alles pärast seda, kui vahetasin võrgukaabli (ruuteri ja seinakontakti vahel oli mingi imelik 4 soonega cat5 vanast ajast), sidusin numbri Telia halduse portaalis ja tegin reseti.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
indrpo
HV Guru
liitunud: 14.11.2004
|
24.08.2022 12:20:10
|
|
|
| vigurvänt, X2 ruuter pole teemasse sobiv, aga soft on nendel ikkagi Telia oma, sõltumata sellest, kas seade on kinni makstud või rendil. Kui mõni funktsioon vajab parandust või lisamist, võib julgelt info@telia.ee kirjutada. suunatakse kuhu vaja.
|
|
| Kommentaarid: 262 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jaakjaak22
HV kasutaja
liitunud: 28.02.2012
|
24.08.2022 13:24:23
|
|
|
| ksuuk kirjutas: |
Jep, peamine probleem on see, et kui Mikrotik -i wireless performance spec -i usud, siis oled poolega petta saanud, lisaks nad ei järgi paljusid standardeid, teevad omamoodi ning palju asju on puudu ka. Ideaalne kombo on Mikrotik traadiga ruuter/switch + mõne teise tootja traadita seadmed. |
Kindlasti on sellel diagnoosil mingi nimi, kui ksuuk ostis 2020 ÜHE 50eurise mikrotiku ruuteri, sai kehva wifi-kiiruse, aga selle asemel, et selgitada välja, kas põhjuseks oli häired keskkonnas või selle konkreetse seadmega, on järgmised kaks aastat nii mikrotiku foorumis, siin ja vist isegi redditis võtnud hingeasjaks lihtsalt jaurata "pask-pask-pask". Täiesti mõttetu ja lasteaia tasemel lapsik käitumine, aga no mis teha.
Õige on see, et Mikrotikud on pigem spetsialisti-taseme kui koduperenaise-taseme kasutajaliidesega seadmed, aga hinna-funktsionaalsuse-performantsi suhtes kindlasti ühed parimad ja hajaasutuspiirkondades on valgeid LHG-LTE taldrikuid näha suurel hulgal. Endal samuti LHG-ga head kogemused Otepää kuppelmaastikul 5km mobiilimastist side tekitamisega, kus ükski VoWifi toeta telefon levi ei näe ja isegi SXT-LTE jäi hätta.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
ksuuk
Kreisi kasutaja
liitunud: 06.12.2007
|
25.08.2022 22:18:35
|
|
|
| jaakjaak22 kirjutas: |
Kindlasti on sellel diagnoosil mingi nimi, kui ksuuk ostis 2020 ÜHE 50eurise mikrotiku ruuteri, sai kehva wifi-kiiruse, aga selle asemel, et selgitada välja, kas põhjuseks oli häired keskkonnas või selle konkreetse seadmega, on järgmised kaks aastat nii mikrotiku foorumis, siin ja vist isegi redditis võtnud hingeasjaks lihtsalt jaurata "piix-piix-piix". Täiesti mõttetu ja lasteaia tasemel lapsik käitumine, aga no mis teha.
Õige on see, et Mikrotikud on pigem spetsialisti-taseme kui koduperenaise-taseme kasutajaliidesega seadmed, aga hinna-funktsionaalsuse-performantsi suhtes kindlasti ühed parimad ja hajaasutuspiirkondades on valgeid LHG-LTE taldrikuid näha suurel hulgal. Endal samuti LHG-ga head kogemused Otepää kuppelmaastikul 5km mobiilimastist side tekitamisega, kus ükski VoWifi toeta telefon levi ei näe ja isegi SXT-LTE jäi hätta. |
Mnjah, eks sõnumitooja lastakse ikka sõelaks, lisaks pole mõtet fanboy -dega vaielda.
Fakt on, et Mikrotik -i foorum on neid õnnetuid idioote täis, kel võrgukogemust ja oskuseid aga näe ei saa Mikrotik -st asja. Ja sama lugu mitte ühe seadme, vaid erinevate seadmetega. Üks varustas mitu hotelli Mikrotik seadmetega, ning ei saanud kunagi seda kremplit tööle ega, ei osanud ka Mikrotik -i kõvad oskajad, sh tootja ise seda tööle saada. Lõpuks viskas kõik Mikrotik -d välja ja ostis mingi muu lahenduse, mis paugust tööle sai jne.
Foorum on analoogseid jutte täis, kiirust pole, levi pole jne, kuude kaupa seadistamist, aga lõpuks ikka tõdetakse, et mitte midagi ei aita, ning soetatakse teise tootja seade, mis töötab.
Aastal 2022 puudub Mikrotik -l wifi fairness, wifi6, band steering, mu-mimo, 802.11k, 802.11v, 802.11r jne tugi, RouterOS on bugine, v7 ei sobi paljudele seadmetele, sest RAM ja ROM -i mahu arvelt hoiti kokku, kasutajad on katsejänesed, ei kasutata Linuxi kerneli mooduleid ega tootjate tasulisi töötavaid draivereid, vaid progetakse need ise, mille tulemusena ei saada sellist jõudlust/omadusi, mida teised sama chipset -i kasutajad pakuvad. Kusjuures osale riistvarale on porditud custom tarkvara, mistõttu seade töötab kordi paremini, kui Mikrotik -i enda tarkvaraga.
Kohalik Mikrotik -i diiler kunagi Tartus mitu hotelli varustas, aga nüüdseks on kõik muude seadmete vastu välja vahetatud. Ka Levikom, mis Mikrotik -i kasutas, loobus hijlem kallima tootja kasuks.
Ju siis nemad ka ei osanud.
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Maldur
HV veteran
liitunud: 02.02.2007
|
25.08.2022 22:29:17
|
|
|
| ksuuk, asi on lihtne - profid teevad, matsid joovad. Viisakas inime kannatab homse õhtuni.
|
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jaakjaak22
HV kasutaja
liitunud: 28.02.2012
|
26.08.2022 11:21:12
|
|
|
| ksuuk kirjutas: |
Aastal 2022 puudub Mikrotik -l wifi fairness, wifi6, band steering, mu-mimo, 802.11k, 802.11v, 802.11r jne tugi, RouterOS on bugine, v7 ei sobi paljudele seadmetele, sest RAM ja ROM -i mahu arvelt hoiti kokku, kasutajad on katsejänesed, ei kasutata Linuxi kerneli mooduleid ega tootjate tasulisi töötavaid draivereid, vaid progetakse need ise, mille tulemusena ei saada sellist jõudlust/omadusi, mida teised sama chipset -i kasutajad pakuvad. Kusjuures osale riistvarale on porditud custom tarkvara, mistõttu seade töötab kordi paremini, kui Mikrotik -i enda tarkvaraga.
|
Pead tihedamini luusimas ja hädalamas käima, sest olemas nii loetletud featuurid kui WiFi6 seadmed erinevateks vajadusteks, vaata siia: https://mt.lv/News107
Mina loen foorumist, kuidas kasutajad lisavad tänu dockeri toele ruuterisse Adguard ja Pihole funktsionaalsust, seadistavad cake/fq_codel abil bufferbloat tõrjet ja Wireguard VPN-i. Kasutan ise ka ja no lihtsalt töötab. OpenWRT-ga saadi vana AC2 peal mõni wifi-featuur rohkem käima, aga ruuteri enda läbilase ja hwaccel ei saa originaaltarkvara lähedalegi.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
kaabakas
HV veteran

liitunud: 01.04.2002

|
26.08.2022 11:43:37
|
|
|
Mina ütleks nii, et tiku eelised on paindlikkus ja töökindlus, (mõnedel) konkurentidel jällegi lihtsus ja arenduse kiirus. Igaühele oma.
_________________ Mida Ott ei õpi, seda Egon ei tea. |
|
| Kommentaarid: 106 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
96 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ksuuk
Kreisi kasutaja
liitunud: 06.12.2007
|
26.08.2022 11:51:52
|
|
|
| jaakjaak22 kirjutas: |
Pead tihedamini luusimas ja hädalamas käima, sest olemas nii loetletud featuurid kui WiFi6 seadmed erinevateks vajadusteks, vaata siia: https://mt.lv/News107
Mina loen foorumist, kuidas kasutajad lisavad tänu dockeri toele ruuterisse Adguard ja Pihole funktsionaalsust, seadistavad cake/fq_codel abil bufferbloat tõrjet ja Wireguard VPN-i. Kasutan ise ka ja no lihtsalt töötab. OpenWRT-ga saadi vana AC2 peal mõni wifi-featuur rohkem käima, aga ruuteri enda läbilase ja hwaccel ei saa originaaltarkvara lähedalegi. |
Vau, 3 uut wifi6 võimekusega seadet on tõepoolest avalikustatud 03.08.2022, kui need kunagi müüki ja kasutusele jõuavad, siis alles (kiirelt ei leidnud spec -st infot) selgub kas kõik omadused ikka on sees ja mida need seadmed praktikas võimaldavad, ehk usalda aga kontrolli.
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
spezwend
HV veteran
liitunud: 31.12.2003
|
26.08.2022 14:41:25
|
|
|
| jaakjaak22 kirjutas: |
| Mina loen foorumist, kuidas kasutajad lisavad tänu dockeri toele ruuterisse Adguard ja Pihole funktsionaalsust, seadistavad cake/fq_codel abil bufferbloat tõrjet ja Wireguard VPN-i. Kasutan ise ka ja no lihtsalt töötab. |
Ma läksin ka mingi aeg tagasi eraldi Wireguardi VM pealt Tiku Wireguardi VPN peale ja toimib väga hästi. Pihole on veel eraldi VM, pole viitsind proovida.
|
|
| Kommentaarid: 67 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
63 |
|
| tagasi üles |
|
 |
magis
HV vaatleja
liitunud: 21.09.2022
|
21.09.2022 15:01:42
|
|
|
Tere,
Võtsin enda 12/1 kaabliühenduse võrdlemiseks 4G koduinterneti koos Zyxel 3316 ruuteriga.
Mast pole kaugel ja levi ilma välisantennita hea. Interneti kiirus püsib stabiilselt 20/5 piires.
.
Küll aga märkasin, et MinuTV menüüst kadusid võimalus HD-SD vahetamiseks ja seadete menüüst oli kadunud "Video seaded".
Samuti muutus aeglasemaks kanalite vahetus. Telepildi resolutsioon tundus sama aga pilt muutus teraliseks.
Oskab keegi soovitada kuidas TV pilti parandada 4G ühenduse puhul?
|
|
| tagasi üles |
|
 |
|