Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  Telia TV märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 1085, 1086, 1087 ... 1186, 1187, 1188  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing

Kas kavatsed peale järelvaatamise lõppemist tellida salvestusteenust 5€ kuus?
Jah
9%
 9%  [ 51 ]
Ei
43%
 43%  [ 228 ]
Mul juba olemas
38%
 38%  [ 202 ]
Kolin mujale
9%
 9%  [ 49 ]
hääli kokku : 530

autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.04.2022 20:09:35 vasta tsitaadiga

See on alustuseks. Kui see ei aita, siis QoS ruuteris või AP-s. Oletasin, et allalaadimine on juba sul Steamis piiratud.
_________________
M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W
Kommentaarid: 751 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 564
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.04.2022 21:25:24 vasta tsitaadiga

Vahel juhtub ka nii, et sooja dušši all olles keegi teine peldikus vett laseb ja.. temperatuur muutub.
OTT on jagatud platvorm, kui nett ära krabatakse on kõik muu aeglane või hakkiv. muid asju saab piirata, ott'le prioriteeti tavaruuteriga määrata pigem ei saa.
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pois11
HV Guru

liitunud: 11.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.04.2022 12:47:51 vasta tsitaadiga

bladerunner kirjutas:
>> Kas iga kord tuleb Telia äpp avada või saab panna nii, et käivitades alati avab Telia rakenduse?
Selleks on eraldi rakendused olemas millega saad omale sobiva app-i käima vedada.
-> https://f-droid.org/en/packages/news.androidtv.launchonboot/


See äpp töötab ainult siis kui telekale teha restart kus laeb androidi uuesti ülesse. Aga niisama sisse ja välja lülitades ei toimi, sest teleka android OS jääb vaikselt edasi tiksuma kui telekas välja lülitada, et siis hiljem sisse lülitades kiiresti käivituks. Ideid kuidas see probleem lahendada?
Kommentaarid: 112 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 109
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Draqula
HV Guru

liitunud: 29.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.04.2022 13:12:56 vasta tsitaadiga

pois11 kirjutas:
bladerunner kirjutas:
>> Kas iga kord tuleb Telia äpp avada või saab panna nii, et käivitades alati avab Telia rakenduse?
Selleks on eraldi rakendused olemas millega saad omale sobiva app-i käima vedada.
-> https://f-droid.org/en/packages/news.androidtv.launchonboot/


See äpp töötab ainult siis kui telekale teha restart kus laeb androidi uuesti ülesse. Aga niisama sisse ja välja lülitades ei toimi, sest teleka android OS jääb vaikselt edasi tiksuma kui telekas välja lülitada, et siis hiljem sisse lülitades kiiresti käivituks. Ideid kuidas see probleem lahendada?


Ma mäppisin TV nupu rakendust avama.
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
zlenard
HV kasutaja

liitunud: 04.07.2008




sõnum 11.04.2022 13:14:49 vasta tsitaadiga

Nii digiboxiga (VIP5305), kui ka androidTV Telia beta rakenduses kanaleid edasi-tagasi vahetades, vahetab vahepeal 2 kanalit korraga... (hüppab üle 1 kanali), kas on teised ka sellist anolmaaliat kohanud ?
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.04.2022 13:26:13 vasta tsitaadiga

zlenard kirjutas:
Nii digiboxiga (VIP5305), kui ka androidTV Telia beta rakenduses kanaleid edasi-tagasi vahetades, vahetab vahepeal 2 kanalit korraga... (hüppab üle 1 kanali), kas on teised ka sellist anolmaaliat kohanud ?

Ikka kohanud, ainult ühel juhul, kui pult töötab IR peal.
5305 puhul saad liikuda Telia puldiga seadete alla, tehnilised seaded ja paremal poolt puldi seaded. vajuta lisa uus pult ja vastus on, kas pult on juba seotud, või sidumiseks vajuta Ok.
Bluetooth peal see pult topeltkanaleid ei vaheta. (kui kasutad ikka õiget S6 pulti)

Androidi äpi puhul sõltub ilmselt seadmest ja puldist, kas töötavad IR, RF või BT kaudu aga sellega üldiselt topeltkanalivahetust ei näe.
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
montez
Kreisi kasutaja

liitunud: 29.12.2002




sõnum 11.04.2022 13:41:44 vasta tsitaadiga

Pisikeste piltidega kerimisel on see aken liiga pisike, et saada ülevaade millal lõpetada. Ainult reklaamipause on võimalik eristada. Suurel ekraanil oleksid eristuvad ka inimesed ja taust, näiteks vaatasin otse ja hiljem tahan salvestusest mõne inimese repliigi välja otsida, sest nägin teda selle juures mingit eristuvat liigutust tegemas. Ma saan aru, et pisipilt nõuab vähem ühenduse andmemahtu aga igalt asjalt ei saa optimeerida. Praegu ei ole klientide käest ka küsitud, kas nad seda tahavad(võimalus sisse/välja lülitada). Minule pisikese pildiga kerimine ei meeldi ja see on üks asi nimekirjas kui peaksin hakkama alternatiivi valima.
_________________
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 45
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Renq
HV veteran
Renq

liitunud: 21.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.04.2022 13:45:17 vasta tsitaadiga

montez kirjutas:
Pisikeste piltidega kerimisel on see aken liiga pisike, et saada ülevaade millal lõpetada. Ainult reklaamipause on võimalik eristada. Suurel ekraanil oleksid eristuvad ka inimesed ja taust, näiteks vaatasin otse ja hiljem tahan salvestusest mõne inimese repliigi välja otsida, sest nägin teda selle juures mingit eristuvat liigutust tegemas. Ma saan aru, et pisipilt nõuab vähem ühenduse andmemahtu aga igalt asjalt ei saa optimeerida. Praegu ei ole klientide käest ka küsitud, kas nad seda tahavad(võimalus sisse/välja lülitada). Minule pisikese pildiga kerimine ei meeldi ja see on üks asi nimekirjas kui peaksin hakkama alternatiivi valima.


Kui kerimine on suurel ekraanil, siis puudub ju ülevaade eelnevast ja järgmisest kaadrist. Muudab kerimise jälle tüütumaks.

_________________
Steam: Renq Origin: Renq86 Uplay: Renq86
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.04.2022 13:46:37 vasta tsitaadiga

montez, Akna suuruse võimalust on uuritud, tehniliselt seda suuremaks muuta antud lahendusel ei saa. Detaile ei tea. Sisse välja lülitamise võimalus ei anna kliendile midagi, kui pildid ei sobi, siis kasutada ajariba umbes reklaamide kerimiseks ja pilte lihtsalt mitte vaadata. Mina suudan üsna täpselt reklaamid vahele jätta kuigi jah, vahel seda hüppamist juhtub.

Alternatiividest, anna märku kui midagi sobivamat on eesti turul. Mulle hetkel midagi silma ei jäänud, Elisa Elamuse, Go3 ja ApolloTV vaates.
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
S.I.L.L.U
HV veteran


liitunud: 26.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.04.2022 13:49:20 vasta tsitaadiga

Kerimine võiks olla nii, et reklaami lõik jääks kohe vahele/välja.

Digi süsteem ju, peaks ju teadma mis sekundi pealt reklaam hakkab ja millal läbi saab.
Kommentaarid: 96 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 90
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.04.2022 14:01:05 vasta tsitaadiga

S.I.L.L.U kirjutas:
Kerimine võiks olla nii, et reklaami lõik jääks kohe vahele/välja.

Digi süsteem ju, peaks ju teadma mis sekundi pealt reklaam hakkab ja millal läbi saab.


Kui sa oled nõus taas maksma 5€ kanalitootjatele, siis annavad nemad markerid või annavad Teliale loa need markerid lisada.
Umbes sama olukord kehtis KordusTV teenuse ajal mis lepingute lõppemisega otsa sai, Kanal2 ja TV3 ei soovinud seda enam, või ei pakutud piisavalt krõbedat hinda?

Go3 Film mis Telias on, on reklaamivaba just seetõttu, TV3 seriaalide jms. sisu varem kätte ja ilma reklaamideta.
Sama kehtib ilmselt eraldi tasu eest Elisa Huubis ja ApolloTVs otse tellides.

Kuna aga neil just ongi ärihuvid, siis pole neil ärihuvi oma telekanalite vahendajatele võimaldada reklaamide otsest välja jätmist.
Muide aga ka eraldi arverida on Teliale lisaks kanalite ülekandmisele, kanalite salvestamise võimaldamisele. Kunagi mainisin, et neid nulle on seal piisavalt igakuiselt.

Seega vastus on, et ma pigem kerin ise neid reklaame mõnel saatel mis üldse livetv kaudu järelvaatamisel huvi pakuvad...selle asemel, et iga kuu veel mingi summa kinni taguda.
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
montez
Kreisi kasutaja

liitunud: 29.12.2002




sõnum 11.04.2022 14:50:43 vasta tsitaadiga

Suure ekraaniga kerimisel võetakse ilmselt x vahemiku järel kaader ja vastavalt sellele indeksile näidatakse"kerimist"(vahepealsed ju jäetakse edastamata). Vaevalt, et kerides 2 või 8 kiirusega, on indeksi failid samad, neid ikkagi vähendatakse. Just äsja oli suurel ekraanil kerimise eelisest näide: järelvaatasin ETV Maahommikut aga polnud kindel, kas seda osa olin näinud. Meeles oli, et nähtud osa algas veeämbrit tõstva saatejuhiga, kellel oli jopel märg plekk. Nüüd salvestust avades ja 2x kerides, olid need äratuntavad ja võisin edasisest kerimisest loobuda. Lisaks tuleb arvestada, et inimesed kasutavad prille või on vanemad ehk nägemine ei ole nii terav kui noorel(sh reageerimine). Ma ei tea, millist kasu saaks firma pisikestest piltidest, peale väiksema "pisipildi" edastamise andmemahu. Kunagi oli LG ja Topfield tootja seadmetel(DVD salvestaja, digiboks) pisipildi võimalus, et väike ruut mõne teise kanaliga aga see ei muutunud valdavaks(patent takistas?).
Reklaamide väljalõikamine on eraldi teema, mida mina ei soovi. Piisab võimalusest üle kerida ja vajadusel ka vaadata(seal võib ka olulisi olla). Võrdlus oleks selline, kas soovite ajalehte või ajakirja, milles inimesega pildid on välja lõigatud? Just Saudi-Araabias sedasi tehti, lõigati inimesega pilte paberist välja(kadus ka pöördel olnud tekst) sest rangelt võttes islam keelas inimese kujud. Reklaamide eemaldamine on ikkagi erinev internetis bannerite blokeerimisest(mida võid ka mitte teha).

_________________
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 45
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
alpha
HV veteran
alpha

liitunud: 04.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.04.2022 16:13:28 vasta tsitaadiga

Renq kirjutas:
montez kirjutas:
Pisikeste piltidega kerimisel on see aken liiga pisike, et saada ülevaade millal lõpetada. Ainult reklaamipause on võimalik eristada. Suurel ekraanil oleksid eristuvad ka inimesed ja taust, näiteks vaatasin otse ja hiljem tahan salvestusest mõne inimese repliigi välja otsida, sest nägin teda selle juures mingit eristuvat liigutust tegemas. Ma saan aru, et pisipilt nõuab vähem ühenduse andmemahtu aga igalt asjalt ei saa optimeerida. Praegu ei ole klientide käest ka küsitud, kas nad seda tahavad(võimalus sisse/välja lülitada). Minule pisikese pildiga kerimine ei meeldi ja see on üks asi nimekirjas kui peaksin hakkama alternatiivi valima.


Kui kerimine on suurel ekraanil, siis puudub ju ülevaade eelnevast ja järgmisest kaadrist. Muudab kerimise jälle tüütumaks.
Ega pisi piltidega kerides ka väga täpselt ei näe, vaid reklaami kerimiseks on hea. Proovi sa näiteks mõnda spordivõistlust kerida.
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.04.2022 16:13:36 vasta tsitaadiga

Lühidalt olen mina saanud aru, et vajalik kerimise muudatus on põhjustatud ainult veel toimivate MPEG2, MPEG4 h.264 unicast pealt HLS h.265 striimideks muutumise tõttu.
Aeg läheb lihtsalt edasi, kas sellega kaasa minna või mitte?

Mina ei läheks ka kaasa ei kerimise aga pildikvaliteedi tõttu aga seda viimast uuel platvormil pole ma veel näinud, ehk, et uus platvorm on tänasest kindlasti erinev.

Eks küsimusi on mitmeid, näiteks kas telekanali FHD hakkab sama viisakas välja nägema kui enne multicastil?
Kas otsesaadetel on viide oluliselt suurem kui varem, juba täna on Teet ja Kristjan otsesaates näha probleeme telefonimängudes milles nad ka ise mainisid, et kui vaatate saadet Go3 vahendusel, võib olla teleekraan vs. kõne, viide sees.
Telia puhul on see OTT puhver ca. 30 sekundit ja seal võib tekkida otsesaate telefonikõnes väike vaikus sest helistaja kuulab ja vaatab telerit, kõne juba käib, pilt ekraanil tuleb hiljem.
Samas on see ju oluline puhver, et koormatud internetil tagada sujuv edastus. Kui puhver poleks, on pilt koheselt hakkiv kui keegi midagi mahukat netis käivitab.
Ilmselt lahendaks olukorra "ülikiire" internet icon_biggrin.gif Selles osas ei saa vastu vaielda, et DVB-T ja C ja võibolla ka S lahendused olid rohkem "lives" kui internetipõhine televisioon. Samas üha enam elanikkonnast vaatab hoopis saated tagantjärele kerides...kui aega on. Seega muudatus on ilmselt kohane.


viimati muutis indrpo 12.04.2022 12:08:10, muudetud 2 korda
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
alpha
HV veteran
alpha

liitunud: 04.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.04.2022 16:39:57 vasta tsitaadiga

30 sekundit buffer't on küll kiviaega tagasiminek thumbs_down.gif
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
salatoimik
HV Guru
salatoimik

liitunud: 08.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.04.2022 16:56:36 vasta tsitaadiga

Ma ei tea palju telial buffer on ja palju err-l kuid telia OTT ja erri veebipilt jooksevad mingi sekundilise vahega suht
_________________
LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.04.2022 17:45:53 vasta tsitaadiga

Kui keegi veel aru pole saanud, siis kõik ott platvormid sisaldavad puhverit. "aeg" ei ole tagasiminek.
tegelikult on viide ka vanadel dvb tehnoloogiatel, kõigil on küsimus, kui pikk see on ja millega võrrelda. Selleks peab vist stopperiga otsesaates kohal olema ja võrdlema.
Faktiliselt on pall ikka lilleküla staadionil enne väravas kui see vaataja teleekraanile jõuab.

Minu kogemused viitega on erinevad, tv3 wrc pilt oli kiiremini ekraanil kui tv6 või 3sport oma.
Elisa Elamus on ott peal varem ekraanil kui Telia oma.
dvb-t levira pilt on veidi hiljem ekraanil kui Telia multicast kaablis.
jne.
Aga see kõik on ajas muutuv, sõltub enkoodritest ja seadetest ja dekoodrist ja veel x asjaoludest, kuskaudu pilt läbi käib.

edit: ahjaa, mõtlesin ja kontrollisin veel fakti. kes ei taba pisipiltidega kerimist, on kas silmanägemisega probleem, asuvad telerist liiga kaugel või on teler liiga väike. Peaks olema lahendatavad küsimused. Oma 55" oled ekraanil näen isegi karmi päikesega 3-4 meetri kauguselt, kus lõppeb reklaam ja algab sisu.


viimati muutis indrpo 12.04.2022 12:08:52, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.04.2022 20:04:13 vasta tsitaadiga

http://www.eki.ee/dict/qs2006/index.cgi?Q=puhver&F=M&O=0&E=0
Valus hakkab seda "bufferdamist" lugedes. Eesti keeles ilus sõna selle jaoks olemas -kasutage seda.

_________________
M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W
Kommentaarid: 751 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 564
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
PTC
HV kasutaja

liitunud: 27.03.2003




sõnum 11.04.2022 20:13:12 vasta tsitaadiga

Chrome TV's Telia äpiga Yle2'l subtiitrid kadunud. Juba mõnda aega. Kuidas neid tagasi võiks saada?
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olafsand
HV Guru
olafsand

liitunud: 07.09.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.04.2022 21:42:10 vasta tsitaadiga

PTC, kirjutab Yle2 tegelastele, et seike mure?
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.04.2022 21:48:32 vasta tsitaadiga

Betamax, valuvaigisti aitab, minu jaoks on nii buffer kui puhver slängi sõnad. Küll aga mäluosa ajutiseks salvestuseks on hea. Lihtsalt liiga pikk tippimiseks.
Õnneks on siin enamasti esindatud noorem ja keskmine generatsioon kes jagab "matsu" icon_biggrin.gif Eks ajaga tuleb mõnes mõttes kaasas käia.

PTC kirjutas:
Chrome TV's Telia äpiga Yle2'l subtiitrid kadunud. Juba mõnda aega. Kuidas neid tagasi võiks saada?

Millised subtiitrid? Droid boksil TeliaTV äpis on YLE2 kanalil hetkel soome subtiitrid valikus ja toimivad. Valisin kanalil käsitsi subtiitrite menüüst.
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ax100
HV vaatleja

liitunud: 20.11.2009




sõnum 11.04.2022 22:17:39 vasta tsitaadiga

Hm, et siis puhver on släng.
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scott
Kreisi kasutaja
Scott

liitunud: 09.08.2016




sõnum 12.04.2022 06:21:17 vasta tsitaadiga

indrpo kirjutas:
... minu jaoks on nii buffer kui puhver slängi sõnad. Küll aga mäluosa ajutiseks salvestuseks on hea. Lihtsalt liiga pikk tippimiseks.
Õnneks on siin enamasti esindatud noorem ja keskmine generatsioon kes jagab "matsu" icon_biggrin.gif


Kuna eespool olnud linki ei viitsitud arvatavasti avada, siis tekstina:

p`uhver <2e: p`uhvri, p`uhvrit> tehn löögileevendusseadis; info mäluosa ajutiseks infosalvestuseks; ülek (lepitav) vahendaja. Kummi+puhver, vedru+puhver. Vagunite puhver+haage. Puhver+ala pol, puhver+lülitus el, puhver+kala zool, puhver+lahus keem, puhver+vöönd pol, biol

Vastab väljaandele „Eesti õigekeelsussõnaraamat ÕS 2018“ (Eesti Keele Sihtasutus, Tallinn, 2018).
Kirjakeele normi alus alates 1. jaanuarist 2019. https://www.riigiteataja.ee/akt/114062011003

https://www.eki.ee/dict/qs/index.cgi?Q=puhver

Raudtee ja tramm on kõvasti üle sajandi vanad ja juba seal oli terminina 'puhver' kasutuses.

ot:
Puhver/buffer on samasugune keelesolkimine nagu mikser/blender või tossud/sniikersid. Saaks veel aru, kui meil oleks päris maavillane sõna kasutuses, a'la elekter-sähkö või bait-tavu soome keele näitel.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
murumuna
HV vaatleja

liitunud: 03.06.2009




sõnum 12.04.2022 08:22:49 vasta tsitaadiga

indrpo kirjutas:
montez, Akna suuruse võimalust on uuritud, tehniliselt seda suuremaks muuta antud lahendusel ei saa. Detaile ei tea. Sisse välja lülitamise võimalus ei anna kliendile midagi, kui pildid ei sobi, siis kasutada ajariba umbes reklaamide kerimiseks ja pilte lihtsalt mitte vaadata. Mina suudan üsna täpselt reklaamid vahele jätta kuigi jah, vahel seda hüppamist juhtub.

Alternatiividest, anna märku kui midagi sobivamat on eesti turul. Mulle hetkel midagi silma ei jäänud, Elisa Elamuse, Go3 ja ApolloTV vaates.
tsitaat:
Oleks hea, kui need subtiitrid ETV2 normaaleks saaks.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
alpha
HV veteran
alpha

liitunud: 04.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.04.2022 10:55:03 vasta tsitaadiga

olafsand kirjutas:
PTC, kirjutab Yle2 tegelastele, et seike mure?
Miks see peaks YLE probleem olema? Mul Telia boksiga nii, et hakates salvestust vaatama, siis väga tihti soome supakad puudu, aitav korraks väljumisest ja uuesti salvestuse käivitamisest. Samas otse vaadates on supakad alati olemas olnud.
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Zuumbox
HV kasutaja

liitunud: 26.08.2016




sõnum 12.04.2022 11:17:41 vasta tsitaadiga

indrpo kirjutas:
Betamax, valuvaigisti aitab, minu jaoks on nii buffer kui puhver slängi sõnad. Küll aga mäluosa ajutiseks salvestuseks on hea. Lihtsalt liiga pikk tippimiseks.

WTF icon_eek.gif Võta nüüd hoogu maha, mees. Mõlemad sõnad koosnevad kuuest tähest. Loe üle kui ei usu.
Ja Betamax'il on õigus. Eestikeelne sõna on puhver, seega kasutagem seda.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.04.2022 12:10:35 vasta tsitaadiga

Korrigeeritud.
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
PTC
HV kasutaja

liitunud: 27.03.2003




sõnum 12.04.2022 20:22:19 vasta tsitaadiga

Sain ka Yle soomekeelsed subtiitrid tagasi - jah kanalikohastest seadetest thumbs_up.gif . Äpp ise toimetab - kuigi esmane käivitus võtab (võrreldes Go3 või Viaplay'ga) kõvasti rohkem aega. Võrreldes muude äppidega on Telia omal heli valjem. Mõned bugid paistavad samuti ära parandatud. ZuumTv'd enam ei vaatagi. Kui Eurosport2 kah noppekanalina saaks oleks juba päris rahul.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
salatoimik
HV Guru
salatoimik

liitunud: 08.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.04.2022 23:11:48 vasta tsitaadiga

tänased umbe tugevad virmalised mõjuvad? Ainuke asi mis netti tarbib on arris ja pilt kisub ruutu mis hull. icon_rolleyes.gif
_________________
LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.04.2022 23:38:57 vasta tsitaadiga

Levi, masti koormus, kodune neti kasutuskoormus, kõik võib olla.
Telia.ee Online abi ehk midagi pajatab, kuigi sealt võib ka häma tulla, kolm sagedust väliruuteris aga 2600 on nõrga parameetriga ja ütlebki, et levi "halb" samas kolm sagedust võiks piisava ressursi ikka anda. speedtest.net kui kõik muud seadmed kinni?
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
salatoimik
HV Guru
salatoimik

liitunud: 08.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.04.2022 00:36:34 vasta tsitaadiga

meh? Räägime ikka Fiibrist icon_lol.gif Mõni tarbib veel kaabli otsas ka netti.
Aga läks mõni aeg hiljem korda

_________________
LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.04.2022 00:41:06 vasta tsitaadiga

Vale eeldus, my bad, hakkivat pilti pole optikal näinud, isegi fiibri kehva parameetriga. Seal veel multicast enamasti, prioriteet pildil ja netikoormus ei mõjuta.
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ready
HV kasutaja

liitunud: 25.11.2005




sõnum 15.04.2022 22:45:59 vasta tsitaadiga

Tahaks euroopasse oma litri kaasa võtta. Kuidas se käib? kas pean midagi selleks siin eestis ka tegema?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.04.2022 23:21:09 vasta tsitaadiga

Ei.
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ready
HV kasutaja

liitunud: 25.11.2005




sõnum 15.04.2022 23:32:47 vasta tsitaadiga

Aga kus ta aru saab et olen mina Nipitiri Kapakohilast ja mulle peab neid ja neid programme näitama? Ahh, eks ma pea ise uurima.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.04.2022 23:45:02 vasta tsitaadiga

Helistab koju.
_________________
M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W
Kommentaarid: 751 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 564
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.04.2022 08:36:37 vasta tsitaadiga

Boks on sinu teenusega seotud. Kui ei ole, siis pead sisse logima ja ära siduma.
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
zlenard
HV kasutaja

liitunud: 04.07.2008




sõnum 16.04.2022 22:07:12 vasta tsitaadiga

indrpo kirjutas:
zlenard kirjutas:
Nii digiboxiga (VIP5305), kui ka androidTV Telia beta rakenduses kanaleid edasi-tagasi vahetades, vahetab vahepeal 2 kanalit korraga... (hüppab üle 1 kanali), kas on teised ka sellist anolmaaliat kohanud ?

Ikka kohanud, ainult ühel juhul, kui pult töötab IR peal.
5305 puhul saad liikuda Telia puldiga seadete alla, tehnilised seaded ja paremal poolt puldi seaded. vajuta lisa uus pult ja vastus on, kas pult on juba seotud, või sidumiseks vajuta Ok.
Bluetooth peal see pult topeltkanaleid ei vaheta. (kui kasutad ikka õiget S6 pulti)

Androidi äpi puhul sõltub ilmselt seadmest ja puldist, kas töötavad IR, RF või BT kaudu aga sellega üldiselt topeltkanalivahetust ei näe.

Jah, tänase seisuga kasutangi smartTV enda IR pulti koos äpiga ja box pole ühendatudki enam (kuigi esines sama ka uuema ARRISE boxi ja S6 BLE puldiga)
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.04.2022 00:02:20 vasta tsitaadiga

BLE toimib kui veenduda antud juhise järgi, kas pult on ikka seotud või kasutab IRi.
Samas kasutan ka ise mõnes kohas Harmony universaali IR kaudu ja liigub sujuvalt, uimasemalt kui Telia enda pult aga topelt ei vaheta kanaleid. Kiirelt klikkides lvõib üle joosta kanalitest.
kasutanud ka LG ja Samsungi IR originaalpulte. Ka enamvähem toimib.
Varasemalt esines rohkem muresid Motorola boksidega.
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ajuNolk
HV veteran
ajuNolk

liitunud: 10.07.2003




sõnum 17.04.2022 11:48:38 vasta tsitaadiga

Kasutan LG pulti. Kas LG puldil on home nupp nagu telia puldil?
Kommentaarid: 125 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 121
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
T6hh
HV vaatleja
T6hh

liitunud: 18.01.2007




sõnum 19.04.2022 15:31:01 vasta tsitaadiga

Kasutan Arris VIP5305 boxi. Muidu oli see tp link MR200 otsas ja töötas ilusti.Pole ka mujal probleeme olud.Nüüd Cisco EPC3828D ja box sellega läbi ei saa.Annab midagi teha? (ei ole telia võrgus)
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.04.2022 15:35:35 vasta tsitaadiga

T6hh kirjutas:
Kasutan Arris VIP5305 boxi. Muidu oli see tp link MR200 otsas ja töötas ilusti.Pole ka mujal probleeme olud.Nüüd Cisco EPC3828D ja box sellega läbi ei saa.Annab midagi teha? (ei ole telia võrgus)

Mis tähendab läbi ei saa? Boks käivitub iga võõra (EU) neti või ruuteri otsas OTT reziimis ja küsib keelt ja teenuse sidumist.
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
T6hh
HV vaatleja
T6hh

liitunud: 18.01.2007




sõnum 19.04.2022 19:58:20 vasta tsitaadiga

indrpo kirjutas:
T6hh kirjutas:
Kasutan Arris VIP5305 boxi. Muidu oli see tp link MR200 otsas ja töötas ilusti.Pole ka mujal probleeme olud.Nüüd Cisco EPC3828D ja box sellega läbi ei saa.Annab midagi teha? (ei ole telia võrgus)

Mis tähendab läbi ei saa? Boks käivitub iga võõra (EU) neti või ruuteri otsas OTT reziimis ja küsib keelt ja teenuse sidumist.

Siiamaani ongi niimoodi olnud aga selle ruuteriga tuleb ette see "sinine ühendus puudub leht".Lan pordis vilgub ka rohelise asemel punane tuluke.Proovitid kõik pordid ja restart.Ruuteri seadetes näitab,et Box ühendatud ja IP olemas aga tööle ei hakka.Teised seadmed töötavad probleemivabalt mistahes lan pordis.
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.04.2022 21:49:03 vasta tsitaadiga

On see mingi Elisa Cisco? Äkki seal on mingi pidune VLANindus sees ja boks tahab kangesti seda kaudu ühendust leida. (Elisa enda vanad Elamuse boksid kasutavad ka mingeid VLANe, mida, ei tea)
Cisco iseenesest pole probleem olnud, Telia paneb bokse ka ise erinevate Cisco erilahenduste külge.
Lihtne lahendus on mingi juustruuter vahele panna, suvaline TP-link vms.
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
T6hh
HV vaatleja
T6hh

liitunud: 18.01.2007




sõnum 19.04.2022 22:39:59 vasta tsitaadiga

indrpo kirjutas:
On see mingi Elisa Cisco? Äkki seal on mingi pidune VLANindus sees ja boks tahab kangesti seda kaudu ühendust leida. (Elisa enda vanad Elamuse boksid kasutavad ka mingeid VLANe, mida, ei tea)
Cisco iseenesest pole probleem olnud, Telia paneb bokse ka ise erinevate Cisco erilahenduste külge.
Lihtne lahendus on mingi juustruuter vahele panna, suvaline TP-link vms.

Tegemist on tõesti kas DNA või Elisa soome ruuteriga.Lisa juust vahele oleks mingil määral lihtne aga sisuliselt vahetas see ruuter vana TP-linki välja ja juhtmemajandus läheks keeruliseks.Kui ruuteri vahetus ja uue lisamine välja arvata ,siis leidub veel mõni lihtsamapoolne lahendus?
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
A.S.
HV Guru

liitunud: 27.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.04.2022 08:48:30 vasta tsitaadiga

T6hh kirjutas:
Tegemist on tõesti kas DNA või Elisa soome ruuteriga.

Siis lased ehk eelmise teenusepakkuja jura asemele originaaltarkvara peale tagasi?
 
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
warwas
HV Guru
warwas

liitunud: 06.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.04.2022 11:25:21 vasta tsitaadiga

T6hh, Cisco EPC3828D on kaabelmodem/ruuter.
Kas Sul on Elisa kaabli (e DOCSIS) internet? Kuna tegu on Sinu sõnul teadmata päritoluga seadmega, siis kahtlen selles (Elisa vaevalt seda jutule võtaks).

Äkki joonistad mingi pildi mis seadmed Sul praegu olemas on ja kuidas ühendatud?

Minu esimene pakkumine oleks olnud, et sa surusid selle kuidagi omale võrku ja nüüd see õnnetu karp tahab teha topelt-natti ja seega väljuvat liiklust suruda kaabli porti (mis on aga pime) aga kui Sa väidad, et teised seadmed seal taga tööavad, peab häda kuskil mujal olemas.
Kommentaarid: 247 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 224
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.04.2022 15:05:11 vasta tsitaadiga

PS. topelt või ka triple nat ei sega Arrisel tööle minemast kui läbi nende ikka mingi internet toimetab.
Ainus vahe on see, et kui on üks teise ISP ruuter, millel on mingid VLANid ja digiboks oskab kõigepealt küsida VLANist ühendust, siis kui VLAN aga ajab mingit soome putru, ehk annab mingi kohaliku ISP serverist TV ip, siis see digiboks ei mõika enam interneti peale minna. Seega pilti ei tule.
OTT ja neti peale läheb boks alles siis kui võrgus võõraid ega ka Eesti Telia VLAN4 dhcp võrke ei eksisteeri.

See on hüpotees, me ei tea mis seal Ciscos teenusepakkuja teinud on.
Nagu ütlesin, lihtne lahendus olekski just topeltnat, suva tplink vahele ja see elimineerib isp ruuteri vlanid, tplingist tuleb välja ainult puhas nett.
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
warwas
HV Guru
warwas

liitunud: 06.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.04.2022 15:40:06 vasta tsitaadiga

indrpo, aga miks me peaks kultiveerima siin teadmist, et igasugused sellised jadamisi ühendatud mitme kummi lahendused on OK?
Sul jäi vist minu postitusest üks suht oluline nüanss tähelepanuta - Cisco EPC3828D on DOCSIS modem-ruuter. Selle ainus WAN ots on koaksiaali pesa. Ehk siis kui see pole just postitaja primaarne ruuter, siis seal WAN'i poole minev liiklus ei jõuaks mitte kuhugi.

Pakun, et võrguarhitektuuri poolest on see jälle mingi samasugune porno, mida me siin mingis teises teemas hiljuti lahkasime, kus oli erinevaid võrguseadmeid kokku ühendatud ja mis isegi läbi mingi ime kuidagi töötasid. Ei oleks tohtinud töötada aga näe, krt, väidetavalt ikka töötasid.
Tundub olevat mingi selline säästuprojekt, kus algataja sai kuskilt tasuta selle sommide kaabelmodemi ja nüüd tekkis idee, et oh, teeks sellest omale wifi tugijaama.
T6hh kirjutas:
Ruuteri seadetes näitab,et Box ühendatud ja IP olemas

Sellest loen mina välja, et boks sai Cisco käest omale aadressi. Kui ta nüüd ühendas selle Cisco LAN'i oma võrguga kokku, siis on tal seal praegu kaks DHCP'd. Kas need jagavad sama subnet'i? Ei tea. Aga ei saa välistada seda, et mingil x-põhjusel saab digibox aadressi alati Cisco käest ja kõik need teised seadmed põhiruuteri käest, tänu millele nemad toimivad.
Ja no muidugi siis jääb meile veel Sinu teooria, et seal on mingi VLAN'i erikonf mängus. Enne kui ta rohkem ei selgita, on jube keeruline aidata.
T6hh kirjutas:
Lan pordis vilgub ka rohelise asemel punane tuluke.

Sellele ma ei oskagi mingit loogilist selgitust anda. Seadme ees on ainult rohelised LED'id ja taga portide juures rohelised-oranžid. Punast ei tohiks seal kuskil olla.
Kommentaarid: 247 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 224
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.04.2022 17:03:28 vasta tsitaadiga

Roheline Gbit, Oranz 100M LAN? arvutiga proovides siis G ja digiboksiga peabki 100 olema.

Igasuguste netiseadmete pudru on jah, osaliselt tavakasutajale võõras.
Näiteks võis olla Soomes ka Sonera X2 ruuteri taga probleem Telia Eesti pakutava Arrisega.
Kuna taustakonfid on sarnased siis eesti boks ei läinud taas soome vlanide taga käima nii nagu peab.
Tulevikus ehk see vlaninduse kadumine päästab kui kõik on ott.
Seni pigem peaks neid probleeme pidama harukordseteks.
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  Telia TV mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 1085, 1086, 1087 ... 1186, 1187, 1188  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.