|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| Kui vana on sinu igapäevaselt enimkasutatav teler? |
| Alla 1 aasta |
|
11% |
[ 50 ] |
| 1-3 aastat |
|
31% |
[ 142 ] |
| 4-6 aastat |
|
25% |
[ 114 ] |
| 7-10 aastat |
|
18% |
[ 84 ] |
| 11-13 aastat |
|
7% |
[ 33 ] |
| 14-16 aastat |
|
3% |
[ 15 ] |
| 17-20 aastat |
|
0% |
[ 4 ] |
| Üle 20 aasta |
|
1% |
[ 5 ] |
|
| hääli kokku : 447 |
|
| autor |
|
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Etz
HV Guru

liitunud: 27.01.2005
|
30.03.2022 22:01:44
|
|
|
Sai juba Euronicsist võetud, ega rikkus ei anna ju häbeneda...
Ma vähemalt loodan, et ma ei pea selles OLED'i otsuses pettuma.
| Tuhkard kirjutas: |
| Kas neile Sonydele on mingi homemade Luminoodle/lightberry kombo tehtav ja näeb sama hea välja? |
Ikka saab (igasugu asju saab ju ise ehitada) aga kas see nüüd just sama hea välja näeb on küsitav.
EDIT: Pilt on küll super, eriti peale kalibreerimist.
Ainult et, nahk ta nii õhuke peab olema, liigutamine oli küll räige peavalu…
_________________ ...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen! |
|
| Kommentaarid: 236 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
196 |
|
| tagasi üles |
|
 |
loox
HV kasutaja
liitunud: 25.06.2006
|
04.04.2022 19:15:53
|
|
|
| Etz kirjutas: |
EDIT: Pilt on küll super, eriti peale kalibreerimist.
Ainult et, nahk ta nii õhuke peab olema, liigutamine oli küll räige peavalu…  |
Kuidas see kalibreerimine käib? Kas pannakse X-Rite vms. külge?
|
|
| tagasi üles |
|
 |
jeesus188
kodustatud

liitunud: 14.04.2003
|
08.04.2022 12:29:16
|
|
|
Mul mingi kerge anomaalia LG C1-ga usb pealt filme vaadates
Pm 4k HDR filmid, mis on sellised 50GB vms, siis peale ca 30 min filmi viskab faili kinni ja küsib, kas proovin järgmist mängida.
Samas kui lähen uuesti sama filmi peale ja panen play, siis töötab jälle edasi samast kohast kust pooleli jäi nii ca 30 min.
Viimati vaatasin Spider Man filmi ja kuna film kestis ca 2,5h, siis oli juba ette teada, et 4 korda tuleb uuesti käivitada
Kas fail on liiga suur või milles probleem võiks olla
65GB
| tsitaat: |
Codec................: HEVC
Type.................: 2160p UHD BluRay Remux
Format Profile Level.: Main 10@L5.1@High
Resolution...........: 3840x2160
Bit depth............: 10 bits
Aspect Ratio.........: 16:9
Bitrate..............: 52.2 Mb/s
|
Iseenesest pole probleem 5 sekundit kulutada uuesti käivitamise jaoks, aga lihtsalt huvitav oleks teada, mis case on.
Enne seda oli Dune sama jamaga.
Muidu vaatan plexist neid asju, aga maal elades on see bitrate suht piiri peal üle mobiilse neti, lihtsam on pulk telekasse pista
_________________ This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud" |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
heikis
HV Guru
liitunud: 17.03.2003
|
08.04.2022 12:36:36
|
|
|
| jeesus188, esimese asjana ehk kontrolliks, et kõige uuem tarkvara teleril. Hetkel vist versioon 03.21.20 (24 jaanuar 2022)
|
|
| Kommentaarid: 338 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
4 :: |
290 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jeesus188
kodustatud

liitunud: 14.04.2003
|
08.04.2022 12:38:47
|
|
|
| heikis kirjutas: |
| jeesus188, esimese asjana ehk kontrolliks, et kõige uuem tarkvara teleril. Hetkel vist versioon 03.21.20 (24 jaanuar 2022) |
Ma võin kodus vaadata, aga vast viimane, mingi eelmine nädal kontrollisin, update pole
_________________ This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud" |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Etz
HV Guru

liitunud: 27.01.2005
|
08.04.2022 12:40:56
|
|
|
| loox kirjutas: |
| Etz kirjutas: |
EDIT: Pilt on küll super, eriti peale kalibreerimist.
Ainult et, nahk ta nii õhuke peab olema, liigutamine oli küll räige peavalu…  |
Kuidas see kalibreerimine käib? Kas pannakse X-Rite vms. külge? |
Kasutasin, kellegi teise poolt kirja pandud seaded, kel vastav seade olemas.
_________________ ...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen! |
|
| Kommentaarid: 236 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
196 |
|
| tagasi üles |
|
 |
heretic666
HV Guru

liitunud: 13.02.2006
|
10.04.2022 00:02:36
|
|
|
| 65" C8 pealt sai liigutud 83" C1 peale, vaatamisel distants telerist ~2.7m. Algul mõtlesin et ehk liiga jurakas aga siiski null kahetsust, filme väga hea vahtida nüüd. Lisaks eelneva C8 ARC pesaga tekkisid vahepeal lipsync hädad Sonos Arc kasutades, C1 eARCiga kadusid lipsync mured ära.
|
|
| Kommentaarid: 73 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
70 |
|
| tagasi üles |
|
 |
heikis
HV Guru
liitunud: 17.03.2003
|
10.04.2022 11:44:01
|
|
|
| heretic666 kirjutas: |
| 65" C8 pealt sai liigutud 83" C1 peale, vaatamisel distants telerist ~2.7m. Algul mõtlesin et ehk liiga jurakas aga siiski null kahetsust, filme väga hea vahtida nüüd. Lisaks eelneva C8 ARC pesaga tekkisid vahepeal lipsync hädad Sonos Arc kasutades, C1 eARCiga kadusid lipsync mured ära. |
Kas on mõni hea põhjus miks võtsid 83 aga mitte 77? Hinnavahe päris suur, aga diagonaal mitte väga palju suurem?
|
|
| Kommentaarid: 338 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
4 :: |
290 |
|
| tagasi üles |
|
 |
MaxPower
Kreisi kasutaja
liitunud: 01.12.2002
|
11.04.2022 14:42:24
|
|
|
| heikis kirjutas: |
| heretic666 kirjutas: |
| 65" C8 pealt sai liigutud 83" C1 peale, vaatamisel distants telerist ~2.7m. Algul mõtlesin et ehk liiga jurakas aga siiski null kahetsust, filme väga hea vahtida nüüd. Lisaks eelneva C8 ARC pesaga tekkisid vahepeal lipsync hädad Sonos Arc kasutades, C1 eARCiga kadusid lipsync mured ära. |
Kas on mõni hea põhjus miks võtsid 83 aga mitte 77? Hinnavahe päris suur, aga diagonaal mitte väga palju suurem? |
Mõtlesin ka just sama asja peale et hinnavahe päris ok juba...aga kindlasti on vinge 83" OLED
|
|
| Kommentaarid: 12 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
12 |
|
| tagasi üles |
|
 |
heretic666
HV Guru

liitunud: 13.02.2006
|
11.04.2022 17:27:04
|
|
|
Muud erinevust peale hinna ja suuruse 77 vs 83 mu teada polegi.
Nõus et see 83 võinuks soodsam olla, samas kui eARC ja HDMI 2.1 koos 120hz paneeliga olemas siis ei näe teleri vahetust enam kaunis kaua kuna kõik checkboxid tickitud. Lisaks tundus et 83 hind väga allapoole enam vaevalt läheb, ka uued C2 seeria isendid said kõrgema MSRP väljalaskekuupäeval kui C1 aasta tagasi oli.
|
|
| Kommentaarid: 73 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
70 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jaank
HV veteran
liitunud: 14.01.2007
|
11.04.2022 20:10:11
|
|
|
| 1500€ 65"... LG C1 või midagi muud?
|
|
| Kommentaarid: 63 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
57 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jeesus188
kodustatud

liitunud: 14.04.2003
|
12.04.2022 10:06:33
|
|
|
Njah, ma võtsin sama hinnaga novembri lõpus C1. Pm ega hind enam alla ei tule jah
E:
HV järgi veel 100 saaks odavamalt https://www.hinnavaatlus.ee/2054223/lg-65-oled65c11lb/
_________________ This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud" |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
MaxPower
Kreisi kasutaja
liitunud: 01.12.2002
|
12.04.2022 12:35:58
|
|
|
| jaank kirjutas: |
| 1500€ 65"... LG C1 või midagi muud? |
Ma arvan et ise valiks ka selle mudeli ainult et 77"...65-ga juba liiga ära harjunud
|
|
| Kommentaarid: 12 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
12 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees

liitunud: 27.01.2003
|
13.04.2022 23:37:51
|
|
|
Kui limiit on 1000 eur ja 75" ning garantii vähemalt 2a.
Kas saab miskit paremat kui Samsung UE75AU7100KXXU (929 eur)?
|
|
| Kommentaarid: 373 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
313 |
|
| tagasi üles |
|
 |
oliver.
HV Guru
liitunud: 05.09.2003
|
13.04.2022 23:44:12
|
|
|
| SKG kirjutas: |
Kui limiit on 1000 eur ja 75" ning garantii vähemalt 2a.
Kas saab miskit paremat kui Samsung UE75AU7100KXXU (929 eur)? |
See on Samsungi kõige odavam/viletsam seeria, kõik teised Samsungid on paremad.
UE75AU8.., UE75AU9.. ning tegelikult mahutab umbes-täpselt isegi QE75Q60A sinna hinnapiiri sisse (1009€ kohalikes veebipoodides)
|
|
| Kommentaarid: 280 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
239 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees

liitunud: 27.01.2003
|
14.04.2022 01:16:53
|
|
|
| Vaatasin, siin kandis maksab see mudel rohkem. Peale Brexiti telerite hinna tõusid tunduvalt.
|
|
| Kommentaarid: 373 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
313 |
|
| tagasi üles |
|
 |
somnambuul
HV veteran
liitunud: 22.03.2004
|
|
| Kommentaarid: 60 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
54 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kaspar737
Kreisi kasutaja
liitunud: 27.11.2012
|
17.04.2022 21:12:51
|
|
|
| Kas Jupiteri äppi Tizenile ning WebOSile endiselt pole?
|
|
| Kommentaarid: 51 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
49 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees

liitunud: 27.01.2003
|
18.04.2022 00:13:47
|
|
|
Hisense on saada küll ja seda kaalun ka.
Dolby Vision tugi on nii palju väärt, et kui on vastav film, siis näeb seda korrektselt. Striiminguplatformidel ei pruugi HDR fallbacki olla, nagu seda on BluRay plaatidel. Kui film on DV only ja teler on ainult HDR10(+), siis on fallback SDR.
Aga ega ma selle DV pärast eriti ei põe, enamus materjali on SDR ja HDR10 nagunii.
|
|
| Kommentaarid: 373 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
313 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tuussa
HV kasutaja
liitunud: 13.10.2003
|
|
| Kommentaarid: 12 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
12 |
|
| tagasi üles |
|
 |
londiste
HV Guru

liitunud: 23.04.2003

|
18.04.2022 11:07:04
|
|
|
ma pigem loodan, et qd-oled suudetakse oluliselt odavamaks tuua.
täna tundub qd-oled ja woled hinnavahe 2-2.5x olema.
_________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks! |
|
| Kommentaarid: 243 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tuussa
HV kasutaja
liitunud: 13.10.2003
|
18.04.2022 14:42:07
|
|
|
Kaugeltki mitte ei ole selline hinnavahe. Vördlusse peab tooma mõlema ekraanitüübi sama aasta stardihinnad. Loodetavasti QD-OLED hakkab WOLED hindasid sel aastal kiiresti alla kukutama, kuna LG G2 ja Samsung S95B stardihind on sama.
WOLED:
LG C2 65" - 2499 $
LG G2 65" - 2999 $
QD-OLED:
Samsung S95B 65" - 2999$
|
|
| Kommentaarid: 12 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
12 |
|
| tagasi üles |
|
 |
londiste
HV Guru

liitunud: 23.04.2003

|
18.04.2022 14:56:24
|
|
|
65" s95b peaks olema ~3500€. kas see algne hind samamoodi kukub nagu lg-de oma, eks näis.
c1 ja c2 vahe ei ole eriti märkimisväärne, 65" c1 on 1400€
55" s95b on euroopas hinnakirjades ~2500€
_________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks! |
|
| Kommentaarid: 243 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tuussa
HV kasutaja
liitunud: 13.10.2003
|
18.04.2022 16:15:20
|
|
|
Selge see, et C1 ja C2 vahe pildikvaliteedis pole eriti suur. Aga ärme võrdle uute telerite hindasid, eelmise aasta laojäägi hindadega, kuna QD-OLED on alles esimest aastat väljas. Kui sa hetkel tahad uusimat ja parimat telekat, siis LG G2-e või siis Samsung S95B-e eest tuleb täna sama palju raha välja käia - kuigi ma ei kujuta ette, miks peaks keegi sama raha eest G2-te tahtma:)
Igatahes, positiivne on see, et turul on uus paneelitüüp, mis paistab hea olevat, ja mis omakorda peaks suruma WOLED hindasid tulevikus veelgi allapoole.
|
|
| Kommentaarid: 12 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
12 |
|
| tagasi üles |
|
 |
cabbage
HV kasutaja

liitunud: 07.02.2014
|
18.04.2022 17:37:28
|
|
|
| See, et sa ei soovi millegagi võrrelda ei muuda reaalsust. Täna on saadaval ka eelmise aasta versiooni veel piisavalt ning oluliselt soodsamalt. See mõjutab kindlasti QD-OLED eelist. Antud hinnavahe on ikkagi selline, mida lubab endale "tippude" ostja.
|
|
| Kommentaarid: 42 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
40 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tuussa
HV kasutaja
liitunud: 13.10.2003
|
18.04.2022 18:36:37
|
|
|
| Kui hetkel on plaanis telerit osta, siis C1 on muidugi hea diil, selles osas pole küsimust. Aga tulevikku vaadates on WOLED eilne päev, mis maksab põhimõtteliselt sama palju kui QD-OLED. Elevust tasub ju selles osas tunda, et tulemas on uued telekad, mis on paremad, aga mitte oluliselt kallimad.
|
|
| Kommentaarid: 12 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
12 |
|
| tagasi üles |
|
 |
cabbage
HV kasutaja

liitunud: 07.02.2014
|
18.04.2022 20:14:50
|
|
|
Konkurents muidugi on hea. Mulle endale tundub viimasel ajal pigem telekatega trend, kus reaalne hind ~3 kuud peale toote välja laskmist on suhteliselt erinev soovitatud hinnast.
Aga kui vaadata, kui soodne on QD-OLED monitor siis see annab lohutust küll, et LED on ikkagi minevik ja OLED-id võistlevad omavahel hinda alla (kuigi otseselt hinna langust praeguses majanduskeskkonnas on suht naiivne loota).
|
|
| Kommentaarid: 42 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
40 |
|
| tagasi üles |
|
 |
londiste
HV Guru

liitunud: 23.04.2003

|
18.04.2022 22:23:20
|
|
|
| Tuussa kirjutas: |
| Kui hetkel on plaanis telerit osta, siis C1 on muidugi hea diil, selles osas pole küsimust. Aga tulevikku vaadates on WOLED eilne päev, mis maksab põhimõtteliselt sama palju kui QD-OLED. Elevust tasub ju selles osas tunda, et tulemas on uued telekad, mis on paremad, aga mitte oluliselt kallimad. |
no ei saa mitte kuidagi su argumendist aru. täna on valik pmst, et kas ostad 2500€ eest 55" qd-oledi või sama raha eest 77" woledi. või 1k eest 55" woledi.
nagu ülalpool kirjutasin, eks näis kas paari kuuga ka qd-oled hinnas samamoodi kukub, aga tänase seisuga ma selles kahtlen.
| Tuussa kirjutas: |
| Igatahes, positiivne on see, et turul on uus paneelitüüp, mis paistab hea olevat, ja mis omakorda peaks suruma WOLED hindasid tulevikus veelgi allapoole. |
hinda allapoole on vaja hakata suruma siis kui wolediga paritysse jõutakse. kui qd-oled ei kuku üsna kiirelt pooleni msrp-st, siis ei tule ju ka hindade surumist. lg-l on ilmselgelt võimalik müüa palju odavamalt, sest nad on seda reaalselt aastaid teinud.
pigem tundub täna nähtava pealt qd-oled lihtsalt jäävat üksi sinna oma high-end klassi, surudes woledi allapoole.
_________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks! |
|
| Kommentaarid: 243 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tuussa
HV kasutaja
liitunud: 13.10.2003
|
19.04.2022 07:29:12
|
|
|
| Kui praegu näiteks 65" WOLED ülemise otsa telekat osta - näiteks LG G2, Sony A90J, Panasonic JZ2000, siis Samsa QD-OLED on põhimõtteliselt samas hinnaklassis aga juttude järgi peaksid saama justkui kõvasti rohkem pildikvaliteeti. Ma vaataks kindlalt QD-OLED poole. Arvetada tuleks ka sellega, et QD-OLED-i puhul on esimene müügiaasta, kus hind peaks olema kõrgeim. Eeldatavasti võiks see masstootmisse minnnes allapoole tulla, aga eks aeg näitab.
|
|
| Kommentaarid: 12 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
12 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jeesus188
kodustatud

liitunud: 14.04.2003
|
19.04.2022 07:43:52
|
|
|
Kõvasti paremat pildikvaliteeti on raske loota...paremat arvatavasti jah, aga mitte nüüd metsikult palju
_________________ This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud" |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tuussa
HV kasutaja
liitunud: 13.10.2003
|
19.04.2022 09:09:14
|
|
|
Kõvasti parem oli liialdus tõepoolest
|
|
| Kommentaarid: 12 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
12 |
|
| tagasi üles |
|
 |
londiste
HV Guru

liitunud: 23.04.2003

|
19.04.2022 10:27:55
|
|
|
| Tuussa kirjutas: |
| Kui praegu näiteks 65" WOLED ülemise otsa telekat osta - näiteks LG G2, Sony A90J, Panasonic JZ2000, siis Samsa QD-OLED on põhimõtteliselt samas hinnaklassis aga juttude järgi peaksid saama justkui kõvasti rohkem pildikvaliteeti. Ma vaataks kindlalt QD-OLED poole. Arvetada tuleks ka sellega, et QD-OLED-i puhul on esimene müügiaasta, kus hind peaks olema kõrgeim. Eeldatavasti võiks see masstootmisse minnnes allapoole tulla, aga eks aeg näitab. |
kas on mingit head põhjust osta lg g üle lg c, vähemalt sellist, mis õigustaks üsna olulist hinnavahet?
qd-oled juures on s95b baasmudel ning sony ja pana rohkem premium telekad tulevad kindlasti järgi. sony kõrgem msrp on ka juba välja öeldud.
hdr osas peaks qd-oled kõvasti paremini performima, eelkõige tänu heledusele. muus osas kahtlen, kas ka nõudlik vaataja reaalselt vahet tajub. tootjapõhine tonemapping on ilmselt suurem faktor kui paneeli värviedastuse täpsus.
qd-oledi värvigamma lugu saab palju olulisem olema monitorides.
_________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks! |
|
| Kommentaarid: 243 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Rauno266
Kreisi kasutaja
liitunud: 03.07.2009
|
20.04.2022 11:07:43
|
|
|
| Storytime: 55B7, mis sai 4a tagasi ostetud omas tüüpviga, mille tõttu ekraani keskel pixel refresher keeras tuksi 1920x1080p ala. Lasin napilt enne garantiiaja lõppu paneeli ära vahetada ning nüüd siis jälle 2a hiljem hakkab paneel vist vaikselt otsi andma. Paar nädalat tagasi avastasin ekraani keskelt piksli, mis püsib liiga ere. Pärast pixel refresheri jooksutamist püsib nädala jagu korras ja siis ilmub tagasi. Oleks see kuskil ääres või nurgas olnud, siis poleks väga häirinudki, aga nüüd peab vist vaikselt hakkama uuema mudeli poole vaatama ja tundub, et tuleb veel jätkuvalt tavaline OLED.
|
|
| Kommentaarid: 45 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
41 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees

liitunud: 27.01.2003
|
|
| Kommentaarid: 373 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
313 |
|
| tagasi üles |
|
 |
hkurujo88r
HV Guru
liitunud: 25.02.2011
|
20.04.2022 16:48:53
|
|
|
| Kuidas miniled telerid on? Oled ikkagi sellest ka parem? Vaatasin lg 65 tollise qn91 120hz miniled mudeli saaks 999€ eest.
|
|
| Kommentaarid: 126 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
120 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tuussa
HV kasutaja
liitunud: 13.10.2003
|
20.04.2022 21:14:09
|
|
|
Kui vaatad telerit pimedas toas või sul on võimalik päeva aeg tuba kardinatega tublisti hämardada, siis miniLED OLED vastu ei saa.
Kui vaatad telerit enamasti valgustatud toas ja su tuba on päeva aeg tugevasti valgustatud, siis on QN91A on hea valik. See saab küllaltki hästi hakkama ka pimedas ruumis, tugevalt valgustatud ruumis on aga üks parimaid.
|
|
| Kommentaarid: 12 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
12 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kaspar737
Kreisi kasutaja
liitunud: 27.11.2012
|
21.04.2022 14:37:13
|
|
|
| Kas kõik LG LCD telekad mitte IPS paneeliga pole?
|
|
| Kommentaarid: 51 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
49 |
|
| tagasi üles |
|
 |
triu
HV vaatleja
liitunud: 09.08.2013
|
21.04.2022 16:57:49
|
|
|
Jutuks hea küll, aga ei tasu hundi juttu uskuda. Inimestel on lihtsalt omapärane naljategemise viis. Mitte mingit toa hämardamist OLEDi vaatamiseks loomulikult tegema ei pea.
| Tuussa kirjutas: |
Kui vaatad telerit pimedas toas või sul on võimalik päeva aeg tuba kardinatega tublisti hämardada, siis miniLED OLED vastu ei saa.
Kui vaatad telerit enamasti valgustatud toas ja su tuba on päeva aeg tugevasti valgustatud, siis on QN91A on hea valik. See saab küllaltki hästi hakkama ka pimedas ruumis, tugevalt valgustatud ruumis on aga üks parimaid. |
|
|
| tagasi üles |
|
 |
indrpo
HV Guru
liitunud: 14.11.2004
|
21.04.2022 17:07:51
|
|
|
Olles kasutanud nii Plasmat, LEDi kui OLEDi samas kohas, siis päikesega on kõik ekraanil nähtav. Aken lai ja päike paistab suvisel päeval otse telerisse.
Ainus erinevus on matt ja "läikival" ekraanil. Nimelt päikesega näed pilt pildis kui ekraani on peegelduv, ennast diivanil võid ka märgata. Sony LCD oli vanasti selles suhtes hea, ja ei peegeldanud, OLED on sisuliselt klaas.
Kui ongi peegelduv ekraan, kaardin alla ja vaata nagu kinos.
Aga müüdid OLED ekraani suremisest päikese käes või, et seda ei näe kui tuba on valge, on jama.
|
|
| Kommentaarid: 262 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tuussa
HV kasutaja
liitunud: 13.10.2003
|
21.04.2022 18:27:13
|
|
|
Sul oma arvamus, mul on oma. Sa võid oma OLED-i kodus kõvatada ja pidada seda parimaks igas olukorras, aga mina nii ei arva. Mul endal on samuti küllalti korralik Sony A8H OLED kodus, on ka LED telekas, vanemate kodus on oma aja tipp Panasonicu plasma. Tean täpselt, kuidas neid OLED ja plasma telekaid päeva aeg vaadata on.
| triu kirjutas: |
Jutuks hea küll, aga ei tasu hundi juttu uskuda. Inimestel on lihtsalt omapärane naljategemise viis. Mitte mingit toa hämardamist OLEDi vaatamiseks loomulikult tegema ei pea.
| Tuussa kirjutas: |
Kui vaatad telerit pimedas toas või sul on võimalik päeva aeg tuba kardinatega tublisti hämardada, siis miniLED OLED vastu ei saa.
Kui vaatad telerit enamasti valgustatud toas ja su tuba on päeva aeg tugevasti valgustatud, siis on QN91A on hea valik. See saab küllaltki hästi hakkama ka pimedas ruumis, tugevalt valgustatud ruumis on aga üks parimaid. |
|
|
|
| Kommentaarid: 12 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
12 |
|
| tagasi üles |
|
 |
raxz
HV Guru
liitunud: 27.07.2003
|
21.04.2022 18:49:56
|
|
|
| Ära leelota midagi. OLEDi saan päikelise ilmaga ka ilusti vaadata.
|
|
| Kommentaarid: 46 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
45 |
|
| tagasi üles |
|
 |
bladerunner
HV Guru
liitunud: 17.01.2002
|
21.04.2022 20:16:35
|
|
|
"Movie" reziimis on keset päeva ikka suht kehva midagi vaadata. Dünaamika peale lükata siis on OK.
Sonydel on Netflixi jaoks mingi oma kalibreeritud reziim, normaalses valguses on sellega pilt 5+ aga öise tegevusega filmi on päiksevalguses sellega jällegi suht häiriv vaadata.
Õnneks saab vajadusel selle välja lülitada kui peaks südapäeval filmivaatamise isu tulema.
_________________ Experience is what you get when you don't get what you want. |
|
| Kommentaarid: 169 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
158 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tuussa
HV kasutaja
liitunud: 13.10.2003
|
21.04.2022 20:52:07
|
|
|
| raxz kirjutas: |
| Ära leelota midagi. OLEDi saan päikelise ilmaga ka ilusti vaadata. |
Keegi pole väitnudki, et OLED-i päikeselise ilmaga vaadata ei saa. Lihtsalt, minu arvamus on see, et sellisel juhul on QN91A OLED-ist üle. Sa või seal kodus leelotada ja joodeldada, aga ega sa minu arvamust sellega muuda.
| bladerunner kirjutas: |
| "Movie" reziimis on keset päeva ikka suht kehva midagi vaadata. Dünaamika peale lükata siis on OK. |
Täpselt nii ongi, aga "Vivid mode-is" tuleb näiteks Telia TV-d vaadates liiga palju pildi vigu välja ja seetõttu ma seda väldin.
|
|
| Kommentaarid: 12 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
12 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees

liitunud: 27.01.2003
|
21.04.2022 21:18:41
|
|
|
| Loogika ütleb, et kui kõrge resoga (4K) sisu (striiming ja mängud) tarbida, tuleks kõik "pildiparandajad" välja lükata. Mida rohkem neid on, seda kaugem on kvaliteet ettenähtud originaalpildist.
|
|
| Kommentaarid: 373 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
313 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jeesus188
kodustatud

liitunud: 14.04.2003
|
21.04.2022 23:07:26
|
|
|
| SKG kirjutas: |
| Loogika ütleb, et kui kõrge resoga (4K) sisu (striiming ja mängud) tarbida, tuleks kõik "pildiparandajad" välja lükata. Mida rohkem neid on, seda kaugem on kvaliteet ettenähtud originaalpildist. |
Loogika on seda juba palju aastaid öelnud. Esimese asjana lähevad kõik pildiparandused kinni kui telekas koju tuleb.
Ei taha mina ebaloogilist pilti vaadata või seebiooperit
_________________ This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud" |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
heretic666
HV Guru

liitunud: 13.02.2006
|
22.04.2022 10:26:51
|
|
|
| tsitaat: |
"Movie" reziimis on keset päeva ikka suht kehva midagi vaadata. Dünaamika peale lükata siis on OK.
|
OLED televiisori olemasolu ei välista pimendavate kardinate omamise õigust.
|
|
| Kommentaarid: 73 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
70 |
|
| tagasi üles |
|
 |
somnambuul
HV veteran
liitunud: 22.03.2004
|
22.04.2022 17:25:28
|
|
|
| OLED teleka omanikud on oma telekaga rahul. LCD omanikud ei ole rahul, et OLED omanikud on rahul. Tavaline foorum.
|
|
| Kommentaarid: 60 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
54 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jeesus188
kodustatud

liitunud: 14.04.2003
|
22.04.2022 17:34:36
|
|
|
aamen
_________________ This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud" |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees

liitunud: 27.01.2003
|
22.04.2022 18:52:10
|
|
|
| somnambuul kirjutas: |
| OLED teleka omanikud on oma telekaga rahul. LCD omanikud ei ole rahul, et OLED omanikud on rahul. Tavaline foorum. |
Mina LCD teleri omanik pole oma teleri suurusega rahul
OLED-i veel ei vaata, las hinnad kukuvad.
|
|
| Kommentaarid: 373 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
313 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|