|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
rex
HV Guru

liitunud: 09.01.2002
|
28.02.2022 10:53:28
|
|
|
| Noh, on rubla ostmiseks positsioonid seatud või ootate, kuni veri tänavatel?
|
|
| Kommentaarid: 249 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Magic
HV Guru

liitunud: 28.12.2001
|
28.02.2022 10:54:49
|
|
|
Miks peaks üldse sinna oma raha panema? Täiesti arulage küsimus
|
|
| Kommentaarid: 235 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
201 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Betamax
HV Guru

liitunud: 29.05.2003
|
|
| Kommentaarid: 751 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
564 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Magic
HV Guru

liitunud: 28.12.2001
|
|
| Kommentaarid: 235 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
201 |
|
| tagasi üles |
|
 |
miga
HV Guru

liitunud: 07.09.2003
|
28.02.2022 11:14:53
|
|
|
Venelased lükkasid oma turu avamise täna kella 15:00 - Pange äratus selleks ajaks, sest see vedel virts kukub kokku
Venemaa keskpank keelas ka esmaspäevast mitteresidentide väärtpaberite müügitehingud, vahendas Bloomberg. Maakleritel on keelatud välismaalastele kuuluvaid Vene ettevõtete aktsiaid müüa.
https://www.err.ee/1608514820/rubla-on-vabalanguses-moskva-bors-lukkas-kauplemise-ohtuni-edasi
BN 02/28 04:48 Russia Temporarily Bans Non-Residents From Selling Securities
BN 02/28 04:37 *BANK OF RUSSIA TO MAKE DECISION ON STOCKS TRADING BY 1PM
BN 02/28 04:38 *BANK OF RUSSIA: STOCKS MAY START TRADING ON MOEX AT 3PM
BN 02/28 04:39 *BANK OF RUSSIA BANS FOREIGNERS FROM SELLING RUSSIAN SECURITIES
BN 02/28 04:41 *RUSSIA TEMPORARILY BANS FOREIGNERS FROM SELLING SECURITIES
|
|
| Kommentaarid: 34 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Betamax
HV Guru

liitunud: 29.05.2003
|
|
| Kommentaarid: 751 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
564 |
|
| tagasi üles |
|
 |
bladerunner
HV Guru
liitunud: 17.01.2002
|
28.02.2022 11:31:33
|
|
|
Jutuks hea küll. Samas paljud vaikselt nillivad et saaks midagi odavalt omale krahmata. Kapitalil pole rahvust.
_________________ Experience is what you get when you don't get what you want. |
|
| Kommentaarid: 169 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
158 |
|
| tagasi üles |
|
 |
netcat
Kreisi kasutaja

liitunud: 13.01.2010
|
28.02.2022 12:14:22
|
|
|
| Kui neid pelletikatlasse saaks panna siis hakkaks täitsa vaatama
|
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
napoleon
Unknown virus

liitunud: 08.12.2008
|
28.02.2022 15:58:39
|
|
|
| rex kirjutas: |
| Noh, on rubla ostmiseks positsioonid seatud või ootate, kuni veri tänavatel? |
Kui eetiline pool kõrvale jätta, siis pole vist ikka hea mõte. Kui peakski juhtuma, et venelased SWIFT süsteemist välja visatakse, siis istud oma rublade otsas mida keegi ei taha.
Ei kujutagi ette mis siis selliste rubladega teha, mis kuskil Eestis pangakontol on. Osta saaks nende eest midagi ainult Venemaalt, aga kuna sinna ülekannet teha ei saa, pank neid ka ilmselt mingi muu valuuta vastu vahetada ei taha ja kardetavasti ei saa isegi sulas välja võtta ja kohvriga Venemaale sõita, siis põmst ongi lihtsalt üks number pangakontol millega muhvigi peale pole hakata.
|
|
| Kommentaarid: 78 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
bladerunner
HV Guru
liitunud: 17.01.2002
|
28.02.2022 16:31:07
|
|
|
Võtad nagu suvalist spekulatiivset aktsiapositsiooni. Kursside kõikumisele on alati spekuleeritud.
Iseasi palju keegi julgeb selle alla raha panna. Väike summa, väike võit, suur summa, suur võit. Või kaotus.
_________________ Experience is what you get when you don't get what you want. |
|
| Kommentaarid: 169 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
158 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rmc
Aeg Maha 2n

liitunud: 28.06.2005
|
08.03.2022 15:20:31
|
|
|
| miga kirjutas: |
Venelased lükkasid oma turu avamise täna kella 15:00 - Pange äratus selleks ajaks, sest see vedel virts kukub kokku
Venemaa keskpank keelas ka esmaspäevast mitteresidentide väärtpaberite müügitehingud, vahendas Bloomberg. Maakleritel on keelatud välismaalastele kuuluvaid Vene ettevõtete aktsiaid müüa.
https://www.err.ee/1608514820/rubla-on-vabalanguses-moskva-bors-lukkas-kauplemise-ohtuni-edasi
BN 02/28 04:48 Russia Temporarily Bans Non-Residents From Selling Securities
BN 02/28 04:37 *BANK OF RUSSIA TO MAKE DECISION ON STOCKS TRADING BY 1PM
BN 02/28 04:38 *BANK OF RUSSIA: STOCKS MAY START TRADING ON MOEX AT 3PM
BN 02/28 04:39 *BANK OF RUSSIA BANS FOREIGNERS FROM SELLING RUSSIAN SECURITIES
BN 02/28 04:41 *RUSSIA TEMPORARILY BANS FOREIGNERS FROM SELLING SECURITIES |
No mitu korda äratust edasi lükanud olete?
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Invention
Kreisi kasutaja
liitunud: 06.02.2005
|
|
| Kommentaarid: 20 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
19 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Spezz
HV veteran
liitunud: 21.08.2005
|
08.03.2022 21:40:48
|
|
|
| Invention kirjutas: |
| Kust ostate investeerimiskulda ja -hõbedat? Tavid vist ei ole väga konkurentsivõimeliste hindadega? |
https://aufort.gold
Siiani nii ost kui müük väga viisakalt/valutult toiminud.,
|
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
67 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rex
HV Guru

liitunud: 09.01.2002
|
08.03.2022 22:35:30
|
|
|
| Invention kirjutas: |
| Kust ostate investeerimiskulda ja -hõbedat? Tavid vist ei ole väga konkurentsivõimeliste hindadega? |
Mõtled kulda sellisel kujul, et see on sul reaalselt peos või andmebaasis peetavat lubadust, et sulle kuulub mingi mõtteline osa kuskil hoidlas olevast kullast? Dollar oli ju kunagi põhimõtteliselt samalaadne väärtpaber, kuni 1:1 kattest loobuti.
| tsitaat: |
| AufortGold® on füüsiline kuld digitaalses vormis, mida hoiustatakse sinu eest turvalises varahoidlas. |
Hea nali. Kuni kõik on hästi.
|
|
| Kommentaarid: 249 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rmc
Aeg Maha 2n

liitunud: 28.06.2005
|
08.03.2022 22:53:38
|
|
|
Digikulda ja füüsilist kulda tasub selgelt eristada, jah.
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Spezz
HV veteran
liitunud: 21.08.2005
|
08.03.2022 22:58:14
|
|
|
| Mhmh, ma aufortist ikka füüsilist ostnud, mitte digikulda.
|
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
67 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Invention
Kreisi kasutaja
liitunud: 06.02.2005
|
08.03.2022 23:19:19
|
|
|
Kindlasti füüsilist kulda. Mitte, et ma mingi vandenõuteoreetik oleks, aga tahan, et see oleks füüsiliselt minu valduses
_________________ Soovite oma üritusele/pulma kvaliteetset (tantsu)muusikat? Võtke julgelt ühendust!
https://www.facebook.com/danceophones/
www.danceophones.eu |
|
| Kommentaarid: 20 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
19 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Markos
HV veteran
liitunud: 10.04.2002
|
09.03.2022 00:46:15
|
|
|
| Kui innavaatleja hakkab kulda ostma, on lagi käes ja mõistlik oma positsioonid maha müüa.
|
|
| Kommentaarid: 14 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
12 |
|
| tagasi üles |
|
 |
miga
HV Guru

liitunud: 07.09.2003
|
11.03.2022 10:16:52
|
|
|
Amazon teeb kahekümnekordse spliti!! Muusika mu kõrvadele. Tundub, et ka Amazon on aru saanud, et on aeg split teha (eelnevalt teatas sellest Google). Seega, märgi päev, et alates 06.06.22 saad osta Amazoni mõistliku hinnaga
Splitt tehakse pärast 3. juuni kauplemispäeva lõppu ning uuesti hakkavad aktsiad kauplema 6. juunil juba splitijärgse hinnaga. See on Amazoni neljas aktsiasplitt pärast 1997. aasta IPOt. Ettevõte tegi kaks ühele spliti 1998. aastal, kolm ühele spliti 1999. aasta alguses ning kahekordse spliti juba 1999. aasta septembris. Viimasest splitist arvestades on Amazoni aktsia hind rallinud 4300%.
https://www.aripaev.ee/borsiuudised/2022/03/10/amazon-teeb-kahekumnekordse-aktsiaspliti
|
|
| Kommentaarid: 34 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
miga
HV Guru

liitunud: 07.09.2003
|
29.03.2022 20:38:00
|
|
|
TSLA teeb spliti. Kuupäev täpsustub, aga see on siis vähem kui 2.a jooksul teine split.
|
|
| Kommentaarid: 34 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rmc
Aeg Maha 2n

liitunud: 28.06.2005
|
29.03.2022 23:15:23
|
|
|
Peaks nüüd eelmise spliti aegsed ja järgsed postitused üles otsima, ma eeldan, et edaspidi kordub ~ sama asi ja mõne ajaga 1000€ juures tagasi, kust uus split
Ainult laiem majanduslangus saab $TSLA rallit peatada, IMO, hetkestaadiumis...
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Betamax
HV Guru

liitunud: 29.05.2003
|
|
| Kommentaarid: 751 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
564 |
|
| tagasi üles |
|
 |
netcat
Kreisi kasutaja

liitunud: 13.01.2010
|
30.03.2022 23:34:28
|
|
|
| Liitiumitootjate aktsiaid ostma?
|
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Magic
HV Guru

liitunud: 28.12.2001
|
31.03.2022 08:38:25
|
|
|
| netcat kirjutas: |
| Liitiumitootjate aktsiaid ostma? |
Seal ka susitakse täna ehk kõrge hind ei pruugi kasumisse jõuda. Venemaa kasu on see mida pikemalt üleminek ökole aega võtab ja mida kulukam see on.
//
AMD, Intel, First Solar kõik kasumis
Uskumatu kui palju parem USA turg on.
|
|
| Kommentaarid: 235 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
201 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rmc
Aeg Maha 2n

liitunud: 28.06.2005
|
31.03.2022 16:27:37
|
|
|
| Betamax kirjutas: |
| Piisab sellest, kui liitiuminappus turul tekib. Ja see on tulemas. |
$TSLA on suht intensiivselt omale varusid taganud.
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
netcat
Kreisi kasutaja

liitunud: 13.01.2010
|
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ceemic
24/7@kalal

liitunud: 21.03.2005
|
|
| Kommentaarid: 421 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
322 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Markos
HV veteran
liitunud: 10.04.2002
|
05.04.2022 11:27:15
|
|
|
"Jah tõsti", portfell rohetab, nagu kevadine muru. Investeerimise kuldreegel, "ära kuula kedagi", vaid tegutse omaenese investeerimisteesi alusel.
|
|
| Kommentaarid: 14 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
12 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rmc
Aeg Maha 2n

liitunud: 28.06.2005
|
05.04.2022 11:49:07
|
|
|
Kuidas Robusega tundub? Märgite?
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Markos
HV veteran
liitunud: 10.04.2002
|
05.04.2022 12:13:59
|
|
|
| rmc kirjutas: |
| Kuidas Robusega tundub? Märgite? |
EI.
|
|
| Kommentaarid: 14 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
12 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rmc
Aeg Maha 2n

liitunud: 28.06.2005
|
05.04.2022 13:06:54
|
|
|
Põhjendust ka oma caps-lockile?
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Hiid
HV Guru

liitunud: 23.03.2002
|
05.04.2022 13:07:55
|
|
|
Klavi katki
_________________ Hapud viinamarjad |
|
| Kommentaarid: 663 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
512 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Magic
HV Guru

liitunud: 28.12.2001
|
05.04.2022 15:06:17
|
|
|
| Suures plaanis ei saa neist ju midagi. Miks peaks märkima.
|
|
| Kommentaarid: 235 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
201 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Betamax
HV Guru

liitunud: 29.05.2003
|
|
| Kommentaarid: 751 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
564 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Magic
HV Guru

liitunud: 28.12.2001
|
07.04.2022 11:46:55
|
|
|
| Betamax kirjutas: |
| Need IPO-d Eestis on üldjuhul stiilis "ostan ja kohe müün ullikestele maha". Valdav osa nende IPO firmade aktsiatest ei liigu kaugemale. Pigem tagasi... |
Alles siin oli jah mingi kerisefirmade kemplemine
Samas tore, et Nasdaq nendega tegeleda viitsib. Puht kogemuslikult see siiski arvestav kasu.
Aga muus mõttes jah, osta ja müü kohe. Ise pole ühestki midagi jätnud.
//
Võib-olla mõnel juhul pole saanud teha ka normaalset rahakaasamist, siis lepitakse kokku, et osta siis börsilt.
Ehk turg määrab hinna.
|
|
| Kommentaarid: 235 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
201 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rmc
Aeg Maha 2n

liitunud: 28.06.2005
|
07.04.2022 12:39:35
|
|
|
Noh, mul hetkel ongi küsimus selles, kas saab teha kiire flipi või IPOpalavik on möödunud?
Punktid.com on küll selline ühemehefirmataoline asi, et seda osta ei kavatse, ent Robusel on veits miskit...
Sesmõttes on loll, et ei näe nõudlust, Binances hea Launchpadis, näed oversubscribemise kohe ära
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Magic
HV Guru

liitunud: 28.12.2001
|
07.04.2022 12:46:00
|
|
|
eks see olnud nagu kerge loto.
Puhtalt selle pealt ütleks, et neil varjatud rahastajatel sai kapital otsa või ei nähta enam tulemust.
|
|
| Kommentaarid: 235 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
201 |
|
| tagasi üles |
|
 |
netcat
Kreisi kasutaja

liitunud: 13.01.2010
|
07.04.2022 13:18:28
|
|
|
Miks sel Robusel selline nimi on? Kas nad kuidagimoodi nendega siin konflikti ei lähe?
https://www.robusgroup.com
|
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Magic
HV Guru

liitunud: 28.12.2001
|
|
| Kommentaarid: 235 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
201 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Betamax
HV Guru

liitunud: 29.05.2003
|
|
| Kommentaarid: 751 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
564 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ranel
HV Guru
liitunud: 28.02.2005
|
11.04.2022 21:36:17
|
|
|
Aktsiate hoidmine ja vaid dividendid. Investeerimiskontole liikudes võetakse ikka 7% ära dividendidelt. Juhul kui tulevikus tahaks kasumi välja võtta, siis peaks lisaks maksma 20% tulumaksu.
Kas saan õigesti aru, et aktsiad, mida pole plaanis müüa ja vaid hoida ning teenida dividendide pealt, on etem hoida eraisiku kontol?
_________________ Mobiilne rehvivahetus Lõuna-Eestis ja rehvide tellimine üle Eesti. www.rsrehvid.ee 55 684 121 |
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
165 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Taavi_R
HV Guru

liitunud: 30.09.2002
|
12.04.2022 23:00:06
|
|
|
ranel, loe siit kommentaare.
Tsiteerin sealt:
| tsitaat: |
| Tõeline ‘võit’ tuleb sellest kas investeerid kasumit vs väljamakstud palka – ühe palgatšeki mõõtmes on see ca 50%-line vahe. |
Kui sul on oma ettevõte ja sellega toimetad, siis ma ei näe põhjust, miks peaks eraisikuna dividendiaktsiatesse investeerima.
_________________ raamatupidamine | laadakalender |
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
3 :: |
166 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ranel
HV Guru
liitunud: 28.02.2005
|
13.04.2022 16:09:55
|
|
|
| Taavi_R kirjutas: |
ranel, loe siit kommentaare.
Tsiteerin sealt:
| tsitaat: |
| Tõeline ‘võit’ tuleb sellest kas investeerid kasumit vs väljamakstud palka – ühe palgatšeki mõõtmes on see ca 50%-line vahe. |
Kui sul on oma ettevõte ja sellega toimetad, siis ma ei näe põhjust, miks peaks eraisikuna dividendiaktsiatesse investeerima. |
No väga tore, aga kuidagi peab see raha oü-sse liikuma. Saada palgatulu (ja maksad selle pealt juba maksud ära) ja siis see omakorda OÜ-sse panna ei tundu mõistlik.
Mu algne küsimus oli ka teine. Eraisikuna tegutsedes, kas tõesti tavakontol läheb vaid 7% maksudeks dividendidelt? Investeerimiskontol oleks 7% dividendidelt ja hiljem kasumi välja võttes lisaks veel 20%. Astmelise tulumaksu tõttu Eestis oleks kaotus veelgi suurem.
_________________ Mobiilne rehvivahetus Lõuna-Eestis ja rehvide tellimine üle Eesti. www.rsrehvid.ee 55 684 121 |
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
165 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rmc
Aeg Maha 2n

liitunud: 28.06.2005
|
13.04.2022 16:24:56
|
|
|
ranel, OÜ-le võid laenu anda ja hiljem selle laenu %-ta välja võtta. Makse ei maksa.
EDIT: kui % võtad, siis maksad makse vaid % pealt. Põhisumma on maksuvaba tagasi tulles, st. topelt maksustamist ei ole.
Selliselt võid raha eraisikuna sisse panna ning mingil hetkel välja võtta, tolle summa pealt teenituga edasi kaubelda.
_________________

viimati muutis rmc 13.04.2022 23:41:27, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sakinaga
HV Guru
liitunud: 30.08.2006
|
13.04.2022 22:40:35
|
|
|
| ranel kirjutas: |
| Taavi_R kirjutas: |
ranel, loe siit kommentaare.
Tsiteerin sealt:
| tsitaat: |
| Tõeline ‘võit’ tuleb sellest kas investeerid kasumit vs väljamakstud palka – ühe palgatšeki mõõtmes on see ca 50%-line vahe. |
Kui sul on oma ettevõte ja sellega toimetad, siis ma ei näe põhjust, miks peaks eraisikuna dividendiaktsiatesse investeerima. |
No väga tore, aga kuidagi peab see raha oü-sse liikuma. Saada palgatulu (ja maksad selle pealt juba maksud ära) ja siis see omakorda OÜ-sse panna ei tundu mõistlik.
Mu algne küsimus oli ka teine. Eraisikuna tegutsedes, kas tõesti tavakontol läheb vaid 7% maksudeks dividendidelt? Investeerimiskontol oleks 7% dividendidelt ja hiljem kasumi välja võttes lisaks veel 20%. Astmelise tulumaksu tõttu Eestis oleks kaotus veelgi suurem. |
Investeerimiskonto puhul loetakse Eesti ettevõtete dividendid kontole sissemaksuks ja tulevikus raha välja võttes nende pealt lisaks 20% maksma ei pea. Neid 7% erisusi ma täpselt ei tea, aga laias laastus töötab samamoodi.
|
|
| Kommentaarid: 164 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
155 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rex
HV Guru

liitunud: 09.01.2002
|
13.04.2022 23:01:31
|
|
|
| ranel kirjutas: |
| No väga tore, aga kuidagi peab see raha oü-sse liikuma. Saada palgatulu (ja maksad selle pealt juba maksud ära) ja siis see omakorda OÜ-sse panna ei tundu mõistlik. |
See on palgatöötaja kastis olev mõtlemine. Alternatiiv on teha alltöövõttu ja siis vaatad ise, kuidas mida välja maksad või investeerimiseks sisse jätad. Ma ei tea, palju sul formaalset ettevõtluse kogemust on, aga see, mis su allkirjas on, on puhas ettevõtlus.
Edit: ok, sul on ju pea 5a vana ettevõte täitsa olemas. Selle alt võid kasvõi kauplemisrobotit jooksutada.
|
|
| Kommentaarid: 249 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Markos
HV veteran
liitunud: 10.04.2002
|
13.04.2022 23:38:40
|
|
|
| tsitaat: |
| No väga tore, aga kuidagi peab see raha oü-sse liikuma. Saada palgatulu (ja maksad selle pealt juba maksud ära) ja siis see omakorda OÜ-sse panna ei tundu mõistlik. |
Laenuna ta sinna läheb ja laenuna tuleb tagasi ka, aga seal olles ja võimendudes, kasvades maksukääre ei lisandu. Teoreetiliselt hakkad dividendi pealt makse maksma alles siis, kui antud laen on ettevõtte poolt 100% tagasi makstud. Eraisikuna investeerimine on paraolümpia.
|
|
| Kommentaarid: 14 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
12 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sakinaga
HV Guru
liitunud: 30.08.2006
|
13.04.2022 23:45:15
|
|
|
Investeerimiskontot kasutades ei ole midagi.
_________________ Tsensuur HinnaVaatluse foorumis |
|
| Kommentaarid: 164 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
155 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Taavi_R
HV Guru

liitunud: 30.09.2002
|
17.04.2022 22:49:26
|
|
|
| ranel kirjutas: |
| Taavi_R kirjutas: |
ranel, loe siit kommentaare.
Tsiteerin sealt:
| tsitaat: |
| Tõeline ‘võit’ tuleb sellest kas investeerid kasumit vs väljamakstud palka – ühe palgatšeki mõõtmes on see ca 50%-line vahe. |
Kui sul on oma ettevõte ja sellega toimetad, siis ma ei näe põhjust, miks peaks eraisikuna dividendiaktsiatesse investeerima. |
No väga tore, aga kuidagi peab see raha oü-sse liikuma. Saada palgatulu (ja maksad selle pealt juba maksud ära) ja siis see omakorda OÜ-sse panna ei tundu mõistlik.
|
Aga nendele kahele asjale ma ka ju viitasin. Ju sa OÜ alt ikka midagi pakud/müüd. Seda raha investeerid.
_________________ raamatupidamine | laadakalender |
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
3 :: |
166 |
|
| tagasi üles |
|
 |
netcat
Kreisi kasutaja

liitunud: 13.01.2010
|
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|