Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Investeerimise ja aktsiate/võlakirjade teema märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 23, 24, 25 ... 37, 38, 39  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.02.2022 10:53:28 vasta tsitaadiga

Noh, on rubla ostmiseks positsioonid seatud või ootate, kuni veri tänavatel?
Kommentaarid: 249 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 28.02.2022 10:54:49 vasta tsitaadiga

Miks peaks üldse sinna oma raha panema? Täiesti arulage küsimus thumbs_down.gif
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.02.2022 10:57:22 vasta tsitaadiga

Odav küttematerjal.
_________________
M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W
Kommentaarid: 751 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 564
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 28.02.2022 10:58:23 vasta tsitaadiga

icon_lol.gif beer_yum.gif
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
miga
HV Guru
miga

liitunud: 07.09.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.02.2022 11:14:53 vasta tsitaadiga

Venelased lükkasid oma turu avamise täna kella 15:00 - Pange äratus selleks ajaks, sest see vedel virts kukub kokku icon_biggrin.gif

Venemaa keskpank keelas ka esmaspäevast mitteresidentide väärtpaberite müügitehingud, vahendas Bloomberg. Maakleritel on keelatud välismaalastele kuuluvaid Vene ettevõtete aktsiaid müüa.
https://www.err.ee/1608514820/rubla-on-vabalanguses-moskva-bors-lukkas-kauplemise-ohtuni-edasi

BN 02/28 04:48 Russia Temporarily Bans Non-Residents From Selling Securities
BN 02/28 04:37 *BANK OF RUSSIA TO MAKE DECISION ON STOCKS TRADING BY 1PM
BN 02/28 04:38 *BANK OF RUSSIA: STOCKS MAY START TRADING ON MOEX AT 3PM
BN 02/28 04:39 *BANK OF RUSSIA BANS FOREIGNERS FROM SELLING RUSSIAN SECURITIES
BN 02/28 04:41 *RUSSIA TEMPORARILY BANS FOREIGNERS FROM SELLING SECURITIES
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.02.2022 11:14:55 vasta tsitaadiga

Aeg järgmiseks talveks küttematerjali osta. Hetkel tundub, et saab odavamalt kätte kui küttepuud.
Säästa Eesti loodust ja osta küttepuude asemel rublasid.

_________________
M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W
Kommentaarid: 751 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 564
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.02.2022 11:31:33 vasta tsitaadiga

Jutuks hea küll. Samas paljud vaikselt nillivad et saaks midagi odavalt omale krahmata. Kapitalil pole rahvust.
_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
Kommentaarid: 169 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.02.2022 12:14:22 vasta tsitaadiga

Kui neid pelletikatlasse saaks panna siis hakkaks täitsa vaatama
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.02.2022 15:58:39 vasta tsitaadiga

rex kirjutas:
Noh, on rubla ostmiseks positsioonid seatud või ootate, kuni veri tänavatel?


Kui eetiline pool kõrvale jätta, siis pole vist ikka hea mõte. Kui peakski juhtuma, et venelased SWIFT süsteemist välja visatakse, siis istud oma rublade otsas mida keegi ei taha.
Ei kujutagi ette mis siis selliste rubladega teha, mis kuskil Eestis pangakontol on. Osta saaks nende eest midagi ainult Venemaalt, aga kuna sinna ülekannet teha ei saa, pank neid ka ilmselt mingi muu valuuta vastu vahetada ei taha ja kardetavasti ei saa isegi sulas välja võtta ja kohvriga Venemaale sõita, siis põmst ongi lihtsalt üks number pangakontol millega muhvigi peale pole hakata.
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.02.2022 16:31:07 vasta tsitaadiga

Võtad nagu suvalist spekulatiivset aktsiapositsiooni. Kursside kõikumisele on alati spekuleeritud.
Iseasi palju keegi julgeb selle alla raha panna. Väike summa, väike võit, suur summa, suur võit. Või kaotus. icon_lol.gif

_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
Kommentaarid: 169 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.03.2022 15:20:31 vasta tsitaadiga

miga kirjutas:
Venelased lükkasid oma turu avamise täna kella 15:00 - Pange äratus selleks ajaks, sest see vedel virts kukub kokku icon_biggrin.gif

Venemaa keskpank keelas ka esmaspäevast mitteresidentide väärtpaberite müügitehingud, vahendas Bloomberg. Maakleritel on keelatud välismaalastele kuuluvaid Vene ettevõtete aktsiaid müüa.
https://www.err.ee/1608514820/rubla-on-vabalanguses-moskva-bors-lukkas-kauplemise-ohtuni-edasi

BN 02/28 04:48 Russia Temporarily Bans Non-Residents From Selling Securities
BN 02/28 04:37 *BANK OF RUSSIA TO MAKE DECISION ON STOCKS TRADING BY 1PM
BN 02/28 04:38 *BANK OF RUSSIA: STOCKS MAY START TRADING ON MOEX AT 3PM
BN 02/28 04:39 *BANK OF RUSSIA BANS FOREIGNERS FROM SELLING RUSSIAN SECURITIES
BN 02/28 04:41 *RUSSIA TEMPORARILY BANS FOREIGNERS FROM SELLING SECURITIES


No mitu korda äratust edasi lükanud olete? icon_biggrin.gif

_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Invention
Kreisi kasutaja

liitunud: 06.02.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.03.2022 21:29:56 vasta tsitaadiga

Kust ostate investeerimiskulda ja -hõbedat? Tavid vist ei ole väga konkurentsivõimeliste hindadega?
_________________
Soovite oma üritusele/pulma kvaliteetset (tantsu)muusikat? Võtke julgelt ühendust!
https://www.facebook.com/danceophones/
www.danceophones.eu
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 19
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Spezz
HV veteran

liitunud: 21.08.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.03.2022 21:40:48 vasta tsitaadiga

Invention kirjutas:
Kust ostate investeerimiskulda ja -hõbedat? Tavid vist ei ole väga konkurentsivõimeliste hindadega?

https://aufort.gold
Siiani nii ost kui müük väga viisakalt/valutult toiminud.,
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.03.2022 22:35:30 vasta tsitaadiga

Invention kirjutas:
Kust ostate investeerimiskulda ja -hõbedat? Tavid vist ei ole väga konkurentsivõimeliste hindadega?

Mõtled kulda sellisel kujul, et see on sul reaalselt peos või andmebaasis peetavat lubadust, et sulle kuulub mingi mõtteline osa kuskil hoidlas olevast kullast? Dollar oli ju kunagi põhimõtteliselt samalaadne väärtpaber, kuni 1:1 kattest loobuti.

tsitaat:
AufortGold® on füüsiline kuld digitaalses vormis, mida hoiustatakse sinu eest turvalises varahoidlas.

Hea nali. Kuni kõik on hästi.
Kommentaarid: 249 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.03.2022 22:53:38 vasta tsitaadiga

Digikulda ja füüsilist kulda tasub selgelt eristada, jah.
_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Spezz
HV veteran

liitunud: 21.08.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.03.2022 22:58:14 vasta tsitaadiga

Mhmh, ma aufortist ikka füüsilist ostnud, mitte digikulda.
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Invention
Kreisi kasutaja

liitunud: 06.02.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.03.2022 23:19:19 vasta tsitaadiga

Kindlasti füüsilist kulda. Mitte, et ma mingi vandenõuteoreetik oleks, aga tahan, et see oleks füüsiliselt minu valduses icon_wink.gif
_________________
Soovite oma üritusele/pulma kvaliteetset (tantsu)muusikat? Võtke julgelt ühendust!
https://www.facebook.com/danceophones/
www.danceophones.eu
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 19
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 09.03.2022 00:46:15 vasta tsitaadiga

Kui innavaatleja hakkab kulda ostma, on lagi käes ja mõistlik oma positsioonid maha müüa.
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
miga
HV Guru
miga

liitunud: 07.09.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.03.2022 10:16:52 vasta tsitaadiga

Amazon teeb kahekümnekordse spliti!! Muusika mu kõrvadele. Tundub, et ka Amazon on aru saanud, et on aeg split teha (eelnevalt teatas sellest Google). Seega, märgi päev, et alates 06.06.22 saad osta Amazoni mõistliku hinnaga icon_smile.gif

Splitt tehakse pärast 3. juuni kauplemispäeva lõppu ning uuesti hakkavad aktsiad kauplema 6. juunil juba splitijärgse hinnaga. See on Amazoni neljas aktsiasplitt pärast 1997. aasta IPOt. Ettevõte tegi kaks ühele spliti 1998. aastal, kolm ühele spliti 1999. aasta alguses ning kahekordse spliti juba 1999. aasta septembris. Viimasest splitist arvestades on Amazoni aktsia hind rallinud 4300%.

https://www.aripaev.ee/borsiuudised/2022/03/10/amazon-teeb-kahekumnekordse-aktsiaspliti
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
miga
HV Guru
miga

liitunud: 07.09.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.03.2022 20:38:00 vasta tsitaadiga

TSLA teeb spliti. Kuupäev täpsustub, aga see on siis vähem kui 2.a jooksul teine split. beer_yum.gif beer_yum.gif beer_yum.gif
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.03.2022 23:15:23 vasta tsitaadiga

Peaks nüüd eelmise spliti aegsed ja järgsed postitused üles otsima, ma eeldan, et edaspidi kordub ~ sama asi ja mõne ajaga 1000€ juures tagasi, kust uus split icon_lol.gif

Ainult laiem majanduslangus saab $TSLA rallit peatada, IMO, hetkestaadiumis...

_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.03.2022 22:34:10 vasta tsitaadiga

Piisab sellest, kui liitiuminappus turul tekib. Ja see on tulemas.
_________________
M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W
Kommentaarid: 751 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 564
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.03.2022 23:34:28 vasta tsitaadiga

Liitiumitootjate aktsiaid ostma?
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 31.03.2022 08:38:25 vasta tsitaadiga

netcat kirjutas:
Liitiumitootjate aktsiaid ostma?

Seal ka susitakse täna ehk kõrge hind ei pruugi kasumisse jõuda. Venemaa kasu on see mida pikemalt üleminek ökole aega võtab ja mida kulukam see on.
//
AMD, Intel, First Solar kõik kasumis thumbs_up.gif
Uskumatu kui palju parem USA turg on.
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.03.2022 16:27:37 vasta tsitaadiga

Betamax kirjutas:
Piisab sellest, kui liitiuminappus turul tekib. Ja see on tulemas.


$TSLA on suht intensiivselt omale varusid taganud.

_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.04.2022 21:22:57 vasta tsitaadiga

https://investor.postimees.ee/7490852/bideni-oodatav-korraldus-tostis-liitiumikaevandajate-aktsiad-lendu

***

https://arileht.delfi.ee/artikkel/120002430/lhv-portfellihaldur-praeguses-keskkonnas-voivad-indeksid-olla-moneks-ajaks-nagu-surnud-raha

"aktsiad ei ole hea inflatsioonikaitse"

Mõtteid või kommentaare?
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ceemic
24/7@kalal
ceemic

liitunud: 21.03.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.04.2022 09:47:10 vasta tsitaadiga

https://investor.postimees.ee/7493174/algas-ipo-sporditehnoloogia-idufirma-robus-group-aktsiaid-saab-markida-kuni-14-aprillini
Kommentaarid: 421 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 322
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 05.04.2022 11:27:15 vasta tsitaadiga

netcat kirjutas:
https://investor.postimees.ee/7490852/bideni-oodatav-korraldus-tostis-liitiumikaevandajate-aktsiad-lendu

***

https://arileht.delfi.ee/artikkel/120002430/lhv-portfellihaldur-praeguses-keskkonnas-voivad-indeksid-olla-moneks-ajaks-nagu-surnud-raha

"aktsiad ei ole hea inflatsioonikaitse"

Mõtteid või kommentaare?


"Jah tõsti", portfell rohetab, nagu kevadine muru. Investeerimise kuldreegel, "ära kuula kedagi", vaid tegutse omaenese investeerimisteesi alusel.
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.04.2022 11:49:07 vasta tsitaadiga

Kuidas Robusega tundub? Märgite?
_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 05.04.2022 12:13:59 vasta tsitaadiga

rmc kirjutas:
Kuidas Robusega tundub? Märgite?


EI.
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.04.2022 13:06:54 vasta tsitaadiga

Põhjendust ka oma caps-lockile? icon_lol.gif
_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hiid
HV Guru
Hiid

liitunud: 23.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.04.2022 13:07:55 vasta tsitaadiga

Klavi katki doh.gif
_________________
Hapud viinamarjad
Kommentaarid: 663 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 512
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 05.04.2022 15:06:17 vasta tsitaadiga

Suures plaanis ei saa neist ju midagi. Miks peaks märkima.
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.04.2022 20:58:17 vasta tsitaadiga

Need IPO-d Eestis on üldjuhul stiilis "ostan ja kohe müün ullikestele maha". Valdav osa nende IPO firmade aktsiatest ei liigu kaugemale. Pigem tagasi...
_________________
M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W
Kommentaarid: 751 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 564
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 07.04.2022 11:46:55 vasta tsitaadiga

Betamax kirjutas:
Need IPO-d Eestis on üldjuhul stiilis "ostan ja kohe müün ullikestele maha". Valdav osa nende IPO firmade aktsiatest ei liigu kaugemale. Pigem tagasi...

Alles siin oli jah mingi kerisefirmade kemplemine icon_lol.gif

Samas tore, et Nasdaq nendega tegeleda viitsib. Puht kogemuslikult see siiski arvestav kasu.

Aga muus mõttes jah, osta ja müü kohe. Ise pole ühestki midagi jätnud.
//
Võib-olla mõnel juhul pole saanud teha ka normaalset rahakaasamist, siis lepitakse kokku, et osta siis börsilt.
Ehk turg määrab hinna.
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.04.2022 12:39:35 vasta tsitaadiga

Noh, mul hetkel ongi küsimus selles, kas saab teha kiire flipi või IPOpalavik on möödunud? icon_lol.gif
Punktid.com on küll selline ühemehefirmataoline asi, et seda osta ei kavatse, ent Robusel on veits miskit...

Sesmõttes on loll, et ei näe nõudlust, Binances hea Launchpadis, näed oversubscribemise kohe ära icon_lol.gif

_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 07.04.2022 12:46:00 vasta tsitaadiga

eks see olnud nagu kerge loto.

Puhtalt selle pealt ütleks, et neil varjatud rahastajatel sai kapital otsa või ei nähta enam tulemust.
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.04.2022 13:18:28 vasta tsitaadiga

Miks sel Robusel selline nimi on? Kas nad kuidagimoodi nendega siin konflikti ei lähe?

https://www.robusgroup.com
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 07.04.2022 16:21:03 vasta tsitaadiga

kuss icon_lol.gif
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.04.2022 18:55:13 vasta tsitaadiga

Eks püünele pääsedes hakkab nime üle kemplemine vast pihta.
_________________
M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W
Kommentaarid: 751 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 564
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ranel
HV Guru

liitunud: 28.02.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.04.2022 21:36:17 vasta tsitaadiga

Aktsiate hoidmine ja vaid dividendid. Investeerimiskontole liikudes võetakse ikka 7% ära dividendidelt. Juhul kui tulevikus tahaks kasumi välja võtta, siis peaks lisaks maksma 20% tulumaksu.
Kas saan õigesti aru, et aktsiad, mida pole plaanis müüa ja vaid hoida ning teenida dividendide pealt, on etem hoida eraisiku kontol?

_________________
Mobiilne rehvivahetus Lõuna-Eestis ja rehvide tellimine üle Eesti. www.rsrehvid.ee 55 684 121
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 165
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Taavi_R
HV Guru
Taavi_R

liitunud: 30.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.04.2022 23:00:06 vasta tsitaadiga

ranel, loe siit kommentaare.

Tsiteerin sealt:

tsitaat:
Tõeline ‘võit’ tuleb sellest kas investeerid kasumit vs väljamakstud palka – ühe palgatšeki mõõtmes on see ca 50%-line vahe.


Kui sul on oma ettevõte ja sellega toimetad, siis ma ei näe põhjust, miks peaks eraisikuna dividendiaktsiatesse investeerima.

_________________
raamatupidamine | laadakalender
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 3 :: 166
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ranel
HV Guru

liitunud: 28.02.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.04.2022 16:09:55 vasta tsitaadiga

Taavi_R kirjutas:
ranel, loe siit kommentaare.

Tsiteerin sealt:

tsitaat:
Tõeline ‘võit’ tuleb sellest kas investeerid kasumit vs väljamakstud palka – ühe palgatšeki mõõtmes on see ca 50%-line vahe.


Kui sul on oma ettevõte ja sellega toimetad, siis ma ei näe põhjust, miks peaks eraisikuna dividendiaktsiatesse investeerima.

No väga tore, aga kuidagi peab see raha oü-sse liikuma. Saada palgatulu (ja maksad selle pealt juba maksud ära) ja siis see omakorda OÜ-sse panna ei tundu mõistlik.


Mu algne küsimus oli ka teine. Eraisikuna tegutsedes, kas tõesti tavakontol läheb vaid 7% maksudeks dividendidelt? Investeerimiskontol oleks 7% dividendidelt ja hiljem kasumi välja võttes lisaks veel 20%. Astmelise tulumaksu tõttu Eestis oleks kaotus veelgi suurem.

_________________
Mobiilne rehvivahetus Lõuna-Eestis ja rehvide tellimine üle Eesti. www.rsrehvid.ee 55 684 121
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 165
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.04.2022 16:24:56 vasta tsitaadiga

ranel, OÜ-le võid laenu anda ja hiljem selle laenu %-ta välja võtta. Makse ei maksa.

EDIT: kui % võtad, siis maksad makse vaid % pealt. Põhisumma on maksuvaba tagasi tulles, st. topelt maksustamist ei ole.
Selliselt võid raha eraisikuna sisse panna ning mingil hetkel välja võtta, tolle summa pealt teenituga edasi kaubelda.

_________________


viimati muutis rmc 13.04.2022 23:41:27, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sakinaga
HV Guru

liitunud: 30.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.04.2022 22:40:35 vasta tsitaadiga

ranel kirjutas:
Taavi_R kirjutas:
ranel, loe siit kommentaare.

Tsiteerin sealt:

tsitaat:
Tõeline ‘võit’ tuleb sellest kas investeerid kasumit vs väljamakstud palka – ühe palgatšeki mõõtmes on see ca 50%-line vahe.


Kui sul on oma ettevõte ja sellega toimetad, siis ma ei näe põhjust, miks peaks eraisikuna dividendiaktsiatesse investeerima.

No väga tore, aga kuidagi peab see raha oü-sse liikuma. Saada palgatulu (ja maksad selle pealt juba maksud ära) ja siis see omakorda OÜ-sse panna ei tundu mõistlik.


Mu algne küsimus oli ka teine. Eraisikuna tegutsedes, kas tõesti tavakontol läheb vaid 7% maksudeks dividendidelt? Investeerimiskontol oleks 7% dividendidelt ja hiljem kasumi välja võttes lisaks veel 20%. Astmelise tulumaksu tõttu Eestis oleks kaotus veelgi suurem.
Investeerimiskonto puhul loetakse Eesti ettevõtete dividendid kontole sissemaksuks ja tulevikus raha välja võttes nende pealt lisaks 20% maksma ei pea. Neid 7% erisusi ma täpselt ei tea, aga laias laastus töötab samamoodi.
Kommentaarid: 164 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 155
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.04.2022 23:01:31 vasta tsitaadiga

ranel kirjutas:
No väga tore, aga kuidagi peab see raha oü-sse liikuma. Saada palgatulu (ja maksad selle pealt juba maksud ära) ja siis see omakorda OÜ-sse panna ei tundu mõistlik.

See on palgatöötaja kastis olev mõtlemine. Alternatiiv on teha alltöövõttu ja siis vaatad ise, kuidas mida välja maksad või investeerimiseks sisse jätad. Ma ei tea, palju sul formaalset ettevõtluse kogemust on, aga see, mis su allkirjas on, on puhas ettevõtlus.

Edit: ok, sul on ju pea 5a vana ettevõte täitsa olemas. Selle alt võid kasvõi kauplemisrobotit jooksutada. icon_smile.gif
Kommentaarid: 249 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 13.04.2022 23:38:40 vasta tsitaadiga

tsitaat:
No väga tore, aga kuidagi peab see raha oü-sse liikuma. Saada palgatulu (ja maksad selle pealt juba maksud ära) ja siis see omakorda OÜ-sse panna ei tundu mõistlik.


Laenuna ta sinna läheb ja laenuna tuleb tagasi ka, aga seal olles ja võimendudes, kasvades maksukääre ei lisandu. Teoreetiliselt hakkad dividendi pealt makse maksma alles siis, kui antud laen on ettevõtte poolt 100% tagasi makstud. Eraisikuna investeerimine on paraolümpia.
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sakinaga
HV Guru

liitunud: 30.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.04.2022 23:45:15 vasta tsitaadiga

Investeerimiskontot kasutades ei ole midagi.
_________________
Tsensuur HinnaVaatluse foorumis
Kommentaarid: 164 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 155
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Taavi_R
HV Guru
Taavi_R

liitunud: 30.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.04.2022 22:49:26 vasta tsitaadiga

ranel kirjutas:
Taavi_R kirjutas:
ranel, loe siit kommentaare.

Tsiteerin sealt:

tsitaat:
Tõeline ‘võit’ tuleb sellest kas investeerid kasumit vs väljamakstud palka – ühe palgatšeki mõõtmes on see ca 50%-line vahe.


Kui sul on oma ettevõte ja sellega toimetad, siis ma ei näe põhjust, miks peaks eraisikuna dividendiaktsiatesse investeerima.

No väga tore, aga kuidagi peab see raha oü-sse liikuma. Saada palgatulu (ja maksad selle pealt juba maksud ära) ja siis see omakorda OÜ-sse panna ei tundu mõistlik.

Aga nendele kahele asjale ma ka ju viitasin. Ju sa OÜ alt ikka midagi pakud/müüd. Seda raha investeerid.

_________________
raamatupidamine | laadakalender
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 3 :: 166
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.04.2022 10:40:35 vasta tsitaadiga

Roosaare geniaalne soovitus: kui Selveri hindadega toidu ostmine käib üle jõu, siis osta põllumaad või väetisetootjate aktsiaid.
No johhaidii. See kutt, kelle jaoks Selver vs Lidl kuus kokku hoitud raha on elutähtis, ei osta selle kopika eest mingeid põllumaid ega aktsiaid. Pealegi, mis põllupidamine on odavam või kui Selverist söögi ostmine? Mis ta tegema hakkab selle põllumaaga?

https://rikas.geenius.ee/rubriik/uudis/jaak-roosaare-soovitused-inflatsiooni-vastu-selveri-asemel-lidl-ja-kaitsvad-investeeringud/
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Investeerimise ja aktsiate/võlakirjade teema mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 23, 24, 25 ... 37, 38, 39  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.