|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
somnambuul
HV veteran
liitunud: 22.03.2004

|
23.01.2022 11:52:47
|
|
|
| Mul oli ka eile pizza. Helistasin ja 15 min pärast sain Kadaka Peetrist kätte. Mufferino tegi?
|
|
| Kommentaarid: 60 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
54 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Hiid
HV Guru

liitunud: 23.03.2002
|
23.01.2022 11:56:51
|
|
|
neist toodud söökidest ei oska küll midagi arvata. Pitsat nagu ka paljusid muid sööke, peaks sööma nö. otse pannilt.
_________________ Hapud viinamarjad |
|
| Kommentaarid: 663 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
512 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kyrvas
HV vaatleja
liitunud: 25.05.2005
|
23.01.2022 11:58:40
|
|
|
| prtv kirjutas: |
| ma tellin cleankitchen, siis ei pea ise poes käima. |
Nahh on vaja siukest kodukat teha, kus peab adblocki välja lülitama.
Värdjad jäid praegu rahast ilma.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Betamax
HV Guru

liitunud: 29.05.2003
|
|
| Kommentaarid: 750 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
563 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Oisu.
HV kasutaja
liitunud: 02.03.2012
|
23.01.2022 13:22:42
|
|
|
| raxz kirjutas: |
Leidsin täna Selverist kvaliteetset Fääri saartelt pärinevat lõhet. Sushi grade. https://hiddenfjord.com/
Ostsin. Tädi leti taga vehkis, et vaata sinna külmkappi, seal on lõhe ainult 15€ kilo. Ma mitu korda ütlesin, et ei, ma tahan seda konkreetset siit. 29€ vms vist oli.
Siis kodus keetsin sushiriisi, riivisin ehtsat wasabit ja tegin lõhe nigirisid ning lõhe sashimit. Parem, kui sushirestost võimalik saada. |
Aegu ammuseid
Norra ja Venemaa kaks kanget.
Venemaa kehtestas jälle Norra lõhele sisseveokeelu. Otsitud põhjus Terve ülejäänud maailm matsutas kahe suupoolega.
Aga kreml tahaks Norra lõhet süüa
Siis tehti nii, et lõhe veeti laevaga Fääri saartelt Taani. Seal ümberlaadimine ja sõit Venemaale võis alata Lõhe oli odav Muide lennukiga nad enam ei vea üle mere. Vaid laevaga mis väljub vaid KORD nädalas. Arvate, et tehased töötavad vaid reedeti? Et värske kala saaks laeva?
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Indrek67
HV vaatleja
liitunud: 29.04.2007
|
23.01.2022 13:28:22
|
|
|
| Oisu., Smyril Line´sil rohkem kui üks laev ju.
|
|
| Kommentaarid: 15 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
15 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Oisu.
HV kasutaja
liitunud: 02.03.2012
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Indrek67
HV vaatleja
liitunud: 29.04.2007
|
23.01.2022 13:31:32
|
|
|
| Heh, Norröna on neil jah reisilaev mis teeb oma nädalase tuuri, aga neil ka cargo laevad 3tk vist kui õigesti mäletan millega kaupa transatakse lisaks veel.
|
|
| Kommentaarid: 15 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
15 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Oisu.
HV kasutaja
liitunud: 02.03.2012
|
23.01.2022 13:33:35
|
|
|
| Parandasin eelmist posti.
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Winterwind
One

liitunud: 19.05.2002
|
23.01.2022 15:46:28
|
|
|
Õhtuks praekardul(peab kartulit keldrist tooma) ja sült sinepiga.
Masu.
e: magustoiduks banaani, maasika, kiivi, õuna, pirni, apelsini ja meloni smuuti.
|
|
| Kommentaarid: 1009 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
1 :: |
728 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Laifstaile
Kreisi kasutaja
liitunud: 17.05.2005
|
23.01.2022 19:31:47
|
|
|
| Oisu. kirjutas: |
| raxz kirjutas: |
Leidsin täna Selverist kvaliteetset Fääri saartelt pärinevat lõhet. Sushi grade. https://hiddenfjord.com/
Ostsin. Tädi leti taga vehkis, et vaata sinna külmkappi, seal on lõhe ainult 15€ kilo. Ma mitu korda ütlesin, et ei, ma tahan seda konkreetset siit. 29€ vms vist oli.
Siis kodus keetsin sushiriisi, riivisin ehtsat wasabit ja tegin lõhe nigirisid ning lõhe sashimit. Parem, kui sushirestost võimalik saada. |
Aegu ammuseid
Norra ja Venemaa kaks kanget.
Venemaa kehtestas jälle Norra lõhele sisseveokeelu. Otsitud põhjus Terve ülejäänud maailm matsutas kahe suupoolega.
Aga kreml tahaks Norra lõhet süüa
Siis tehti nii, et lõhe veeti laevaga Fääri saartelt Taani. Seal ümberlaadimine ja sõit Venemaale võis alata Lõhe oli odav Muide lennukiga nad enam ei vea üle mere. Vaid laevaga mis väljub vaid KORD nädalas. Arvate, et tehased töötavad vaid reedeti? Et värske kala saaks laeva? |
ma olen laadinud Bakuu kaudu liikunud vene kaupa
|
|
| Kommentaarid: 25 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
24 |
|
| tagasi üles |
|
 |
netcat
Kreisi kasutaja

liitunud: 13.01.2010
|
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mufferino
Kreisi kasutaja
liitunud: 12.09.2013
|
28.01.2022 16:44:30
|
|
|
| somnambuul kirjutas: |
| Mul oli ka eile pizza. Helistasin ja 15 min pärast sain Kadaka Peetrist kätte. Mufferino tegi? |
22 siis .. olin mina jah
|
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
napoleon
Unknown virus

liitunud: 08.12.2008
|
28.01.2022 18:19:05
|
|
|
| Ärge nüüd kõvasti lööge kui rumalavõitu küsimus on, aga kas praetud pelmeenide tegemiseks lähevad need otse sügavkülmast pannile või peab enne keetma/sulatama?
|
|
| Kommentaarid: 78 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
renx09
HV Guru

liitunud: 28.09.2004
|
28.01.2022 18:21:23
|
|
|
otse
_________________ !! |
|
| Kommentaarid: 315 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
252 |
|
| tagasi üles |
|
 |
maty
Kreisi kasutaja
liitunud: 11.07.2009
|
28.01.2022 18:26:58
|
|
|
Ma panen otse pannile.
Otse kuumaõhufritüürisse pole mõtet panna, vaja enne keeta või muidu tainakoorik läheb üsna kõvaks.
viimati muutis maty 28.01.2022 18:27:35, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 81 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
69 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jeesus188
kodustatud

liitunud: 14.04.2003

|
28.01.2022 18:27:26
|
|
|
Otse ikka.....
_________________ This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud" |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Laifstaile
Kreisi kasutaja
liitunud: 17.05.2005
|
28.01.2022 18:28:30
|
|
|
napoleon, oleneb...otse pannes on oht nad ära kärsatada, peab vaiksemal/rahulikul tulel tegema...õli pritsib kuna pelmeenid hakkavad sulama...
minule meeldivad keedetud ära praadida...lisad veel sibulat...
|
|
| Kommentaarid: 25 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
24 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Janis
HV Guru
liitunud: 30.11.2005
|
28.01.2022 18:28:41
|
|
|
| Enne keetes saab paremad imo. Vahel nii teinud
|
|
| Kommentaarid: 209 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
5 :: |
175 |
|
| tagasi üles |
|
 |
netcat
Kreisi kasutaja

liitunud: 13.01.2010
|
28.01.2022 18:31:06
|
|
|
| Pole õudselt ammu pelmeeni praadinud, aga olen nii teinud et panen koos külmutatud köögiviljaga, mis annab mahla juurde, ja lasen natuke kaane all pehmemaks haududa enne kui praen. Siis pole vaja keeta.
|
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Winterwind
One

liitunud: 19.05.2002
|
28.01.2022 18:33:56
|
|
|
| Pannile tiba vett, külmunud pelmeenid peale, kaane all lased kuni vesi ära aurab, siis praed niisama ära. Kiire ja hea.
|
|
| Kommentaarid: 1009 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
1 :: |
728 |
|
| tagasi üles |
|
 |
somnambuul
HV veteran
liitunud: 22.03.2004

|
28.01.2022 18:35:10
|
|
|
| Kollased Uvicud kergelt õliseks ja ahju. Ettekeeta pole vaja.
|
|
| Kommentaarid: 60 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
54 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Hiid
HV Guru

liitunud: 23.03.2002
|
28.01.2022 19:59:51
|
|
|
| Janis kirjutas: |
| Enne keetes saab paremad imo. Vahel nii teinud |
väga erinevad saavad. ei saa nii öelda, et paremad.
Kõlbavad nii ühed kui teised. Aga rohelisesibula või porru salat hapukoorega, peab kõrval olema!
_________________ Hapud viinamarjad |
|
| Kommentaarid: 663 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
512 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mufferino
Kreisi kasutaja
liitunud: 12.09.2013
|
28.01.2022 20:08:02
|
|
|
| Winterwind kirjutas: |
| Pannile tiba vett, külmunud pelmeenid peale, kaane all lased kuni vesi ära aurab, siis praed niisama ära. Kiire ja hea. |
kas nii just kõikse õigem on, aga pikalt just täpselt sedamoodi teinud ja iga kord saab hea
keedupelmeenist ei oska lugu pidada ja ahju ka neid ei loobi. viimase puhul hakkab hammastest kahju
|
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ufo56
HV Guru

liitunud: 18.11.2004
|
28.01.2022 23:59:25
|
|
|
| Winterwind kirjutas: |
| Pannile tiba vett, külmunud pelmeenid peale, kaane all lased kuni vesi ära aurab, siis praed niisama ära. Kiire ja hea. |
viimane õige viis pelmeene teha
_________________
Lae pildid -> pilt.io |
|
| Kommentaarid: 79 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
67 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SSD
HV Guru

liitunud: 18.01.2006
|
29.01.2022 01:14:13
|
|
|
| ufo56 kirjutas: |
| Winterwind kirjutas: |
| Pannile tiba vett, külmunud pelmeenid peale, kaane all lased kuni vesi ära aurab, siis praed niisama ära. Kiire ja hea. |
viimane õige viis pelmeene teha |
Ma päris nii pole teinud, aga võiks! Tundub nagu hea.
|
|
| Kommentaarid: 314 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
267 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Oisu.
HV kasutaja
liitunud: 02.03.2012
|
29.01.2022 14:27:44
|
|
|
Täna tuleb rasva söömine Nimelt värske tursamaks
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Winterwind
One

liitunud: 19.05.2002
|
29.01.2022 15:55:41
|
|
|
Õhtuks kõrvitsa-kartulikotletid, mini hakklihapallid ja kõrvale kapsa-majoneesi salat
Lihtne ja hää.
|
|
| Kommentaarid: 1009 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
1 :: |
728 |
|
| tagasi üles |
|
 |
netcat
Kreisi kasutaja

liitunud: 13.01.2010
|
29.01.2022 16:19:26
|
|
|
Tuleb täna pirukas.
Porgand, ingver, jõhvikas, porru, suitsupeekon. Praeda, muretainapõhjale, hapukoore-munaseguga ja natuke juustu peale.
Samal ajal võitlen talumatu vastlakukli isuga. Parim viis kiusatust võita pidi olema sellele järgi anda. Ei tea kas ikka on. Tuleks katsetada.
|
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Winterwind
One

liitunud: 19.05.2002
|
29.01.2022 16:21:17
|
|
|
| Vastlakuklit peaks ise tegema, kodukootud vaarikamoosiga on kõige paremad, poe käkke väga ei taha küll.
|
|
| Kommentaarid: 1009 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
1 :: |
728 |
|
| tagasi üles |
|
 |
netcat
Kreisi kasutaja

liitunud: 13.01.2010
|
29.01.2022 16:24:14
|
|
|
Poe "käki" ja korraliku kondiitri tehtud kukli vahel on ikka räige vahe
Ise kukli tegemisega on see till et ega ikka ei tee üks kukkel korraga ja tervet plaaditäit keresse keerata ei ole ka mõistlik.
|
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Winterwind
One

liitunud: 19.05.2002
|
29.01.2022 16:54:08
|
|
|
See see probleem ongi, ise tehes jagad jälle pooled niisama laiali
|
|
| Kommentaarid: 1009 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
1 :: |
728 |
|
| tagasi üles |
|
 |
napoleon
Unknown virus

liitunud: 08.12.2008
|
29.01.2022 17:03:44
|
|
|
| ....kui on kellele jagada. Paari kukli pärast ei viitsi ju keegi isegi linna teisest otsast sõitma hakata rääkimata kaugema kandi rahvast.
|
|
| Kommentaarid: 78 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Winterwind
One

liitunud: 19.05.2002
|
29.01.2022 17:07:04
|
|
|
Eks ta ole jah, tuleb ikka ise ära süüa ja mitte väga palju teha.
Krt mul kanamune liiga palju, mida nendega teha? Sügisel sai veel 10 noort kana võetud, nüüd munevad nagu lollid
|
|
| Kommentaarid: 1009 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
1 :: |
728 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Oisu.
HV kasutaja
liitunud: 02.03.2012
|
29.01.2022 17:14:07
|
|
|
Rebast pole metsas? Mul tegi vist tõhk pahandust. 17 kanast vaid 6 järel
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
napoleon
Unknown virus

liitunud: 08.12.2008
|
29.01.2022 17:15:54
|
|
|
| Winterwind kirjutas: |
Eks ta ole jah, tuleb ikka ise ära süüa ja mitte väga palju teha.
Krt mul kanamune liiga palju, mida nendega teha? Sügisel sai veel 10 noort kana võetud, nüüd munevad nagu lollid  |
Kas naabreid pole kellele osa maha müüa? Kodukanade munad lähevad üldiselt suht hästi kaubaks.
|
|
| Kommentaarid: 78 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kyrvas
HV vaatleja
liitunud: 25.05.2005
|
29.01.2022 17:25:56
|
|
|
| Lähed naabrinaise ukse taha ja küsid, et kas muna tahab.. saab suu seks teha.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
netcat
Kreisi kasutaja

liitunud: 13.01.2010
|
29.01.2022 17:26:12
|
|
|
Marineeritud munad. On selline fenomen olemas
|
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Winterwind
One

liitunud: 19.05.2002
|
29.01.2022 17:27:27
|
|
|
| Naabrinaised enamus mingid vanamutid. Eks peab müügiks pakkuma jah.
|
|
| Kommentaarid: 1009 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
1 :: |
728 |
|
| tagasi üles |
|
 |
napoleon
Unknown virus

liitunud: 08.12.2008
|
29.01.2022 17:41:39
|
|
|
| netcat kirjutas: |
Marineeritud munad. On selline fenomen olemas  |
Ei tea. Aga kui munad kohe külmkappi panna, siis säilivad seal oma kaks kuud vähemalt. Poes need tihti külmkapis pole ja pagan teab millal kana need munes ehk poe munade ja parim enne kuupäeva järgi ei saa siin mingit paralleeli tõmmata.
Aga niisama õlleklaasijutuks kuna ma täpselt ei tea..... marineerimiseks kasutatakse äädikat mis on hape. Kui toores muna koos koorega purki pista, siis ilmselt mingi ajaga sööb äädikas munakoore ära ja purki jääb mingi imelik ollus. Kui munad ära keeta ja seejärel koorida, siis ma ei tea kui hästi see muna äädika sisse imeb ja kas see munavalge ka ümber ära söövitab mingi ajaga.
Samas munakoor hingab kuigipalju, selleks on ka keedetud muna jaoks parem kasutada natuke seisnud muna, et siis tuleb koor paremini lahti. Kui tahaks nüüd muna veel pikemalt säilitada, siis mina vist pigem paneks munad hoopis vaakumpakendisse ja hoiaks jahedas(aga mitte sügavkülmas kuna sel lähevad lõhki!) ja/või võõpaks munalakiga üle mida kasutatakse küll peamiselt lihavõttemunade puhul, aga ilmselt toimib ka konserveerimise eesmärgil. Kuigi mnjah.... kui kanad neid mune iga päev juurde munevad, siis tekib küsimus kellele ja miks neid konserveerida.
|
|
| Kommentaarid: 78 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Hiid
HV Guru

liitunud: 23.03.2002
|
29.01.2022 17:43:54
|
|
|
verileib, porru-hapukoore salatiga
_________________ Hapud viinamarjad |
|
| Kommentaarid: 663 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
512 |
|
| tagasi üles |
|
 |
p2ep
HV veteran
liitunud: 13.12.2003
|
29.01.2022 17:48:11
|
|
|
| Tegin tortellinisuppi (porgand, sibul, küüslauk, aqpteegitill, seller, toorvorst, valge vein, puljong, purustatud tomatid, ...)
|
|
| Kommentaarid: 32 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
28 |
|
| tagasi üles |
|
 |
netcat
Kreisi kasutaja

liitunud: 13.01.2010
|
31.01.2022 15:06:52
|
|
|
Keedetakse ja kooritakse, loomulikult
See ei ole muidugi mõeldud kesteab kui kaua hoidmiseks.
Kui tõsiselt võtta, siis:
Koore seest välja löödud ja lahti klopitud muna saab edukalt sügavkülmutada. Vähemalt aastaks ajaks.
Kui kuivati on olemas, siis saab munapulbrit teha.
Tervena toorelt kaua säilitamiseks töödeldakse mune lubjavees, väidetavalt seisavad siis ka kuni aasta. Googelda "water glassing eggs", eestikeelset allikat ei õnnestunud leida.
***
Kuklikiusatus leidis pühapäeval oma loomuliku lõpu ja ostsin siis kaks vastlakuklit ära. Katharinenthal, a 3.50 tk.
Nii hind kui maitse olid kannatamatule pigem karistuseks. Ei soovita. Ei tea, kas külmletis hoidmise viga või mis, aga kukkel, kuigi kardemoniga, oli maitselt ja tekstuurilt kuidagi väsinud, pohlamoos ei jätnud muljet ja üldse oli seda pandud valesti (suurem osa pigem vahukooremütsi otsa, mitte kukli sisse). Et iseenesest kõike nagu oli, erimaitsega kuklit, rohkelt koort, moos kah (kuigi mitte mu lemmik) aga ühtekokku mitte väga õnnestav kogemus. Ei kahetse et proovisin aga kahe korraga ost oli viga.
|
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Winterwind
One

liitunud: 19.05.2002
|
31.01.2022 15:28:34
|
|
|
Täna metslane, mamma pasta-singisalat ja kõrvale vasikaliha sült põltsamaa kange sinepiga.
Sinep tapab koroona ära vähemalt, või kui see ka ei aita siis need mamma e ained kindlasti.
|
|
| Kommentaarid: 1009 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
1 :: |
728 |
|
| tagasi üles |
|
 |
libe
kvaliteetne mees

liitunud: 04.11.2001
|
31.01.2022 20:32:16
|
|
|
| Winterwind kirjutas: |
Täna metslane, mamma pasta-singisalat ja kõrvale vasikaliha sült põltsamaa kange sinepiga.
Sinep tapab koroona ära vähemalt, või kui see ka ei aita siis need mamma e ained kindlasti. |
milleks süldile sinep... või üldse äädikas ja muu jama?
kallerdis on ju puljong, sisuliselt supileen, milles on maitse - sinep ja muu jama lihtsalt tapab selle puljongi maitse
milleks süldile sinep, äädikas, mädarõigas - kas on sitt sült?
_________________ ☠ |
|
| Kommentaarid: 82 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
70 |
|
| tagasi üles |
|
 |
libe
kvaliteetne mees

liitunud: 04.11.2001
|
31.01.2022 20:36:25
|
|
|
| napoleon kirjutas: |
| netcat kirjutas: |
Marineeritud munad. On selline fenomen olemas  |
Ei tea. Aga kui munad kohe külmkappi panna, siis säilivad seal oma kaks kuud vähemalt. Poes need tihti külmkapis pole ja pagan teab millal kana need munes ehk poe munade ja parim enne kuupäeva järgi ei saa siin mingit paralleeli tõmmata. |
Euroopas mune ei pesta ja sel juhul kestavad munad toatemperatuuril pikalt - USA's aga pestakse mune, mistõttu neid ka külmas hoitakse, kuna loomulik kaitse on hävitatud.
muna säilib toatemperatuuril väga hästi, täpselt nagu võigi
_________________ ☠ |
|
| Kommentaarid: 82 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
70 |
|
| tagasi üles |
|
 |
netcat
Kreisi kasutaja

liitunud: 13.01.2010
|
31.01.2022 21:24:09
|
|
|
| libe kirjutas: |
| Winterwind kirjutas: |
Täna metslane, mamma pasta-singisalat ja kõrvale vasikaliha sült põltsamaa kange sinepiga.
Sinep tapab koroona ära vähemalt, või kui see ka ei aita siis need mamma e ained kindlasti. |
milleks süldile sinep... või üldse äädikas ja muu jama?
kallerdis on ju puljong, sisuliselt supileen, milles on maitse - sinep ja muu jama lihtsalt tapab selle puljongi maitse
milleks süldile sinep, äädikas, mädarõigas - kas on sitt sült? |
Süldi sees on liha ja lihale ikka ju pannakse teinekord mingit krehvti pääle. Sinepit ei oleks osanud süldi puhul kahtlustada, lapsepõlves jah serveeriti sülti tööstusäädikaga, sellest traditsioonist ka ei saa aru - mulle meeldib külma liha mädarõikaga tarvitada ja seda ma panen tõesti süldi garneeringuks nii harva kui sülti söön (see mis mulle maitseb, ongi pigem nagu puhas tailiha kallerdises, mitte mingi tarretunud koiva- ja kõrvakeeduvedelik mis on traditsiooniline sült meil)
Mõtlesin veel veidi järele ja jõudsin järeldusele, et antud juhul mul (sült mädarõikaga siis) on see sült pigem nagu vabanduseks mädarõika söömisele mitte vastupidi. Maitseb mädarõigas, aga no paljalt teda ju ei tarbi, midagi on alla vaja.
|
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SSD
HV Guru

liitunud: 18.01.2006
|
31.01.2022 21:36:47
|
|
|
| Sült mädarikaga on ikka tõsiselt hea. kes seda head ignovm ad?
|
|
| Kommentaarid: 314 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
267 |
|
| tagasi üles |
|
 |
netcat
Kreisi kasutaja

liitunud: 13.01.2010
|
31.01.2022 22:08:33
|
|
|
Nüüd ajasite mädarõika neelud peale rsk ja ei ole kodus midagi mille peale seda panna kõlbaks. Söö või moosiga.
Äh, piprapekk parem. Leival. Hapukapsaga. Pidi supp olema aga ei viitsi keeta
|
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Hiid
HV Guru

liitunud: 23.03.2002
|
31.01.2022 22:32:11
|
|
|
mulle maitsevad need nn delikatessmädarõikad.
Ehedat ei kannata tarbida
_________________ Hapud viinamarjad |
|
| Kommentaarid: 663 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
512 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|