Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Toidu ja (mittealkohoolse) joogi teema märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 414, 415, 416 ... 540, 541, 542  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
somnambuul
HV veteran

liitunud: 22.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.01.2022 11:52:47 vasta tsitaadiga

Mul oli ka eile pizza. Helistasin ja 15 min pärast sain Kadaka Peetrist kätte. Mufferino tegi?
Kommentaarid: 60 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hiid
HV Guru
Hiid

liitunud: 23.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.01.2022 11:56:51 vasta tsitaadiga

neist toodud söökidest ei oska küll midagi arvata. Pitsat nagu ka paljusid muid sööke, peaks sööma nö. otse pannilt. icon_idea.gif
_________________
Hapud viinamarjad
Kommentaarid: 663 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 512
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kyrvas
HV vaatleja

liitunud: 25.05.2005




sõnum 23.01.2022 11:58:40 vasta tsitaadiga

prtv kirjutas:
ma tellin cleankitchen, siis ei pea ise poes käima.


Nahh on vaja siukest kodukat teha, kus peab adblocki välja lülitama.
Värdjad jäid praegu rahast ilma.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.01.2022 12:19:10 vasta tsitaadiga

raxz kirjutas:
Why da fuck peab tulema selle pärast toiduteemasse kadetsema ja autode peale onaneerima? Hoiaks selle siiski toiduteemana, mitte sitaseinana, kus Janarid võivad suvalt loopimas käia.

Spoiler Spoiler Spoiler

_________________
M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W
Kommentaarid: 750 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 563
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Oisu.
HV kasutaja

liitunud: 02.03.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.01.2022 13:22:42 vasta tsitaadiga

raxz kirjutas:
Leidsin täna Selverist kvaliteetset Fääri saartelt pärinevat lõhet. Sushi grade. https://hiddenfjord.com/
Ostsin. Tädi leti taga vehkis, et vaata sinna külmkappi, seal on lõhe ainult 15€ kilo. Ma mitu korda ütlesin, et ei, ma tahan seda konkreetset siit. 29€ vms vist oli.
Siis kodus keetsin sushiriisi, riivisin ehtsat wasabit ja tegin lõhe nigirisid ning lõhe sashimit. Parem, kui sushirestost võimalik saada.



Aegu ammuseid icon_cool.gif
Norra ja Venemaa kaks kanget.
Venemaa kehtestas jälle Norra lõhele sisseveokeelu. Otsitud põhjus icon_idea.gif Terve ülejäänud maailm matsutas kahe suupoolega.
Aga kreml tahaks Norra lõhet süüa icon_rolleyes.gif
Siis tehti nii, et lõhe veeti laevaga Fääri saartelt Taani. Seal ümberlaadimine ja sõit Venemaale võis alata icon_lol.gif Lõhe oli odav thumbs_up.gif Muide lennukiga nad enam ei vea üle mere. Vaid laevaga mis väljub vaid KORD nädalas. Arvate, et tehased töötavad vaid reedeti? Et värske kala saaks laeva?
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Indrek67
HV vaatleja

liitunud: 29.04.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.01.2022 13:28:22 vasta tsitaadiga

Oisu., Smyril Line´sil rohkem kui üks laev ju.
Kommentaarid: 15 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Oisu.
HV kasutaja

liitunud: 02.03.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.01.2022 13:30:11 vasta tsitaadiga

https://www.ferriesonline.com/search?bap=com-61ed2c2a7967a5-37940601&idComp=74&nc=0.6913871530434563 icon_rolleyes.gif
Muidugi on veel kaubaliin Norra Bergenisse. Kasutati sama skeemi kremlisse kala saamiseks icon_lol.gif


viimati muutis Oisu. 23.01.2022 13:32:30, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Indrek67
HV vaatleja

liitunud: 29.04.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.01.2022 13:31:32 vasta tsitaadiga

Heh, Norröna on neil jah reisilaev mis teeb oma nädalase tuuri, aga neil ka cargo laevad 3tk vist kui õigesti mäletan millega kaupa transatakse lisaks veel.
Kommentaarid: 15 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Oisu.
HV kasutaja

liitunud: 02.03.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.01.2022 13:33:35 vasta tsitaadiga

Parandasin eelmist posti.
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Winterwind
One
Winterwind

liitunud: 19.05.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.01.2022 15:46:28 vasta tsitaadiga

Õhtuks praekardul(peab kartulit keldrist tooma) ja sült sinepiga.
Masu.

e: magustoiduks banaani, maasika, kiivi, õuna, pirni, apelsini ja meloni smuuti.
Kommentaarid: 1009 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 728
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Laifstaile
Kreisi kasutaja

liitunud: 17.05.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.01.2022 19:31:47 vasta tsitaadiga

Oisu. kirjutas:
raxz kirjutas:
Leidsin täna Selverist kvaliteetset Fääri saartelt pärinevat lõhet. Sushi grade. https://hiddenfjord.com/
Ostsin. Tädi leti taga vehkis, et vaata sinna külmkappi, seal on lõhe ainult 15€ kilo. Ma mitu korda ütlesin, et ei, ma tahan seda konkreetset siit. 29€ vms vist oli.
Siis kodus keetsin sushiriisi, riivisin ehtsat wasabit ja tegin lõhe nigirisid ning lõhe sashimit. Parem, kui sushirestost võimalik saada.



Aegu ammuseid icon_cool.gif
Norra ja Venemaa kaks kanget.
Venemaa kehtestas jälle Norra lõhele sisseveokeelu. Otsitud põhjus icon_idea.gif Terve ülejäänud maailm matsutas kahe suupoolega.
Aga kreml tahaks Norra lõhet süüa icon_rolleyes.gif
Siis tehti nii, et lõhe veeti laevaga Fääri saartelt Taani. Seal ümberlaadimine ja sõit Venemaale võis alata icon_lol.gif Lõhe oli odav thumbs_up.gif Muide lennukiga nad enam ei vea üle mere. Vaid laevaga mis väljub vaid KORD nädalas. Arvate, et tehased töötavad vaid reedeti? Et värske kala saaks laeva?


ma olen laadinud Bakuu kaudu liikunud vene kaupa icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 24
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.01.2022 22:45:47 vasta tsitaadiga

https://tarbija.postimees.ee/7437380/keelatakse-valge-toiduvarv-e171

mida selle asemel siis panema hakatakse huvitav
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mufferino
Kreisi kasutaja

liitunud: 12.09.2013



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.01.2022 16:44:30 vasta tsitaadiga

somnambuul kirjutas:
Mul oli ka eile pizza. Helistasin ja 15 min pärast sain Kadaka Peetrist kätte. Mufferino tegi?

22 siis .. olin mina jah
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.01.2022 18:19:05 vasta tsitaadiga

Ärge nüüd kõvasti lööge kui rumalavõitu küsimus on, aga kas praetud pelmeenide tegemiseks lähevad need otse sügavkülmast pannile või peab enne keetma/sulatama?
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
renx09
HV Guru
renx09

liitunud: 28.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.01.2022 18:21:23 vasta tsitaadiga

otse
_________________
!!
Kommentaarid: 315 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 252
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
maty
Kreisi kasutaja

liitunud: 11.07.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.01.2022 18:26:58 vasta tsitaadiga

Ma panen otse pannile.

Otse kuumaõhufritüürisse pole mõtet panna, vaja enne keeta või muidu tainakoorik läheb üsna kõvaks.


viimati muutis maty 28.01.2022 18:27:35, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 81 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 69
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.01.2022 18:27:26 vasta tsitaadiga

Otse ikka.....
_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Laifstaile
Kreisi kasutaja

liitunud: 17.05.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.01.2022 18:28:30 vasta tsitaadiga

napoleon, oleneb...otse pannes on oht nad ära kärsatada, peab vaiksemal/rahulikul tulel tegema...õli pritsib kuna pelmeenid hakkavad sulama...
minule meeldivad keedetud ära praadida...lisad veel sibulat...
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 24
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 28.01.2022 18:28:41 vasta tsitaadiga

Enne keetes saab paremad imo. Vahel nii teinud
Kommentaarid: 209 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.01.2022 18:31:06 vasta tsitaadiga

Pole õudselt ammu pelmeeni praadinud, aga olen nii teinud et panen koos külmutatud köögiviljaga, mis annab mahla juurde, ja lasen natuke kaane all pehmemaks haududa enne kui praen. Siis pole vaja keeta.
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Winterwind
One
Winterwind

liitunud: 19.05.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.01.2022 18:33:56 vasta tsitaadiga

Pannile tiba vett, külmunud pelmeenid peale, kaane all lased kuni vesi ära aurab, siis praed niisama ära. Kiire ja hea.
Kommentaarid: 1009 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 728
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
somnambuul
HV veteran

liitunud: 22.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.01.2022 18:35:10 vasta tsitaadiga

Kollased Uvicud kergelt õliseks ja ahju. Ettekeeta pole vaja.
Kommentaarid: 60 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hiid
HV Guru
Hiid

liitunud: 23.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.01.2022 19:59:51 vasta tsitaadiga

Janis kirjutas:
Enne keetes saab paremad imo. Vahel nii teinud

väga erinevad saavad. ei saa nii öelda, et paremad.
Kõlbavad nii ühed kui teised. Aga rohelisesibula või porru salat hapukoorega, peab kõrval olema! icon_exclaim.gif

_________________
Hapud viinamarjad
Kommentaarid: 663 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 512
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mufferino
Kreisi kasutaja

liitunud: 12.09.2013



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.01.2022 20:08:02 vasta tsitaadiga

Winterwind kirjutas:
Pannile tiba vett, külmunud pelmeenid peale, kaane all lased kuni vesi ära aurab, siis praed niisama ära. Kiire ja hea.

kas nii just kõikse õigem on, aga pikalt just täpselt sedamoodi teinud ja iga kord saab hea thumbs_up.gif
keedupelmeenist ei oska lugu pidada ja ahju ka neid ei loobi. viimase puhul hakkab hammastest kahju
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ufo56
HV Guru
ufo56

liitunud: 18.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.01.2022 23:59:25 vasta tsitaadiga

Winterwind kirjutas:
Pannile tiba vett, külmunud pelmeenid peale, kaane all lased kuni vesi ära aurab, siis praed niisama ära. Kiire ja hea.


viimane õige viis pelmeene teha

_________________
 Lae pildid -> pilt.io
Kommentaarid: 79 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SSD
HV Guru
SSD

liitunud: 18.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.01.2022 01:14:13 vasta tsitaadiga

ufo56 kirjutas:
Winterwind kirjutas:
Pannile tiba vett, külmunud pelmeenid peale, kaane all lased kuni vesi ära aurab, siis praed niisama ära. Kiire ja hea.


viimane õige viis pelmeene teha

Ma päris nii pole teinud, aga võiks! Tundub nagu hea. icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 314 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 267
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Oisu.
HV kasutaja

liitunud: 02.03.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.01.2022 14:27:44 vasta tsitaadiga

Täna tuleb rasva söömine icon_eek.gif Nimelt värske tursamaks thumbs_up.gif
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Winterwind
One
Winterwind

liitunud: 19.05.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.01.2022 15:55:41 vasta tsitaadiga

Õhtuks kõrvitsa-kartulikotletid, mini hakklihapallid ja kõrvale kapsa-majoneesi salat thumbs_up.gif
Lihtne ja hää.
Kommentaarid: 1009 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 728
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.01.2022 16:19:26 vasta tsitaadiga

Tuleb täna pirukas.

Porgand, ingver, jõhvikas, porru, suitsupeekon. Praeda, muretainapõhjale, hapukoore-munaseguga ja natuke juustu peale.

Samal ajal võitlen talumatu vastlakukli isuga. Parim viis kiusatust võita pidi olema sellele järgi anda. Ei tea kas ikka on. icon_rolleyes.gif Tuleks katsetada.
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Winterwind
One
Winterwind

liitunud: 19.05.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.01.2022 16:21:17 vasta tsitaadiga

Vastlakuklit peaks ise tegema, kodukootud vaarikamoosiga on kõige paremad, poe käkke väga ei taha küll.
Kommentaarid: 1009 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 728
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.01.2022 16:24:14 vasta tsitaadiga

Poe "käki" ja korraliku kondiitri tehtud kukli vahel on ikka räige vahe

Ise kukli tegemisega on see till et ega ikka ei tee üks kukkel korraga ja tervet plaaditäit keresse keerata ei ole ka mõistlik.
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Winterwind
One
Winterwind

liitunud: 19.05.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.01.2022 16:54:08 vasta tsitaadiga

See see probleem ongi, ise tehes jagad jälle pooled niisama laiali icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 1009 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 728
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.01.2022 17:03:44 vasta tsitaadiga

....kui on kellele jagada. Paari kukli pärast ei viitsi ju keegi isegi linna teisest otsast sõitma hakata rääkimata kaugema kandi rahvast.
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Winterwind
One
Winterwind

liitunud: 19.05.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.01.2022 17:07:04 vasta tsitaadiga

Eks ta ole jah, tuleb ikka ise ära süüa ja mitte väga palju teha.
Krt mul kanamune liiga palju, mida nendega teha? Sügisel sai veel 10 noort kana võetud, nüüd munevad nagu lollid icon_neutral.gif
Kommentaarid: 1009 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 728
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Oisu.
HV kasutaja

liitunud: 02.03.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.01.2022 17:14:07 vasta tsitaadiga

Rebast pole metsas? Mul tegi vist tõhk pahandust. 17 kanast vaid 6 järel icon_evil.gif
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.01.2022 17:15:54 vasta tsitaadiga

Winterwind kirjutas:
Eks ta ole jah, tuleb ikka ise ära süüa ja mitte väga palju teha.
Krt mul kanamune liiga palju, mida nendega teha? Sügisel sai veel 10 noort kana võetud, nüüd munevad nagu lollid icon_neutral.gif


Kas naabreid pole kellele osa maha müüa? Kodukanade munad lähevad üldiselt suht hästi kaubaks.
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kyrvas
HV vaatleja

liitunud: 25.05.2005




sõnum 29.01.2022 17:25:56 vasta tsitaadiga

Lähed naabrinaise ukse taha ja küsid, et kas muna tahab.. saab suu seks teha.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.01.2022 17:26:12 vasta tsitaadiga

Marineeritud munad. On selline fenomen olemas icon_razz.gif
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Winterwind
One
Winterwind

liitunud: 19.05.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.01.2022 17:27:27 vasta tsitaadiga

Naabrinaised enamus mingid vanamutid. Eks peab müügiks pakkuma jah.
Kommentaarid: 1009 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 728
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.01.2022 17:41:39 vasta tsitaadiga

netcat kirjutas:
Marineeritud munad. On selline fenomen olemas icon_razz.gif


Ei tea. Aga kui munad kohe külmkappi panna, siis säilivad seal oma kaks kuud vähemalt. Poes need tihti külmkapis pole ja pagan teab millal kana need munes ehk poe munade ja parim enne kuupäeva järgi ei saa siin mingit paralleeli tõmmata.

Aga niisama õlleklaasijutuks kuna ma täpselt ei tea..... marineerimiseks kasutatakse äädikat mis on hape. Kui toores muna koos koorega purki pista, siis ilmselt mingi ajaga sööb äädikas munakoore ära ja purki jääb mingi imelik ollus. Kui munad ära keeta ja seejärel koorida, siis ma ei tea kui hästi see muna äädika sisse imeb ja kas see munavalge ka ümber ära söövitab mingi ajaga.
Samas munakoor hingab kuigipalju, selleks on ka keedetud muna jaoks parem kasutada natuke seisnud muna, et siis tuleb koor paremini lahti. Kui tahaks nüüd muna veel pikemalt säilitada, siis mina vist pigem paneks munad hoopis vaakumpakendisse ja hoiaks jahedas(aga mitte sügavkülmas kuna sel lähevad lõhki!) ja/või võõpaks munalakiga üle mida kasutatakse küll peamiselt lihavõttemunade puhul, aga ilmselt toimib ka konserveerimise eesmärgil. Kuigi mnjah.... kui kanad neid mune iga päev juurde munevad, siis tekib küsimus kellele ja miks neid konserveerida.
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hiid
HV Guru
Hiid

liitunud: 23.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.01.2022 17:43:54 vasta tsitaadiga

verileib, porru-hapukoore salatiga icon_razz.gif
_________________
Hapud viinamarjad
Kommentaarid: 663 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 512
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
p2ep
HV veteran

liitunud: 13.12.2003




sõnum 29.01.2022 17:48:11 vasta tsitaadiga

Tegin tortellinisuppi (porgand, sibul, küüslauk, aqpteegitill, seller, toorvorst, valge vein, puljong, purustatud tomatid, ...)
Kommentaarid: 32 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 28
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.01.2022 15:06:52 vasta tsitaadiga

Keedetakse ja kooritakse, loomulikult icon_razz.gif
See ei ole muidugi mõeldud kesteab kui kaua hoidmiseks.

Kui tõsiselt võtta, siis:
Koore seest välja löödud ja lahti klopitud muna saab edukalt sügavkülmutada. Vähemalt aastaks ajaks.
Kui kuivati on olemas, siis saab munapulbrit teha.
Tervena toorelt kaua säilitamiseks töödeldakse mune lubjavees, väidetavalt seisavad siis ka kuni aasta. Googelda "water glassing eggs", eestikeelset allikat ei õnnestunud leida.

***

Kuklikiusatus leidis pühapäeval oma loomuliku lõpu ja ostsin siis kaks vastlakuklit ära. Katharinenthal, a 3.50 tk.
Nii hind kui maitse olid kannatamatule pigem karistuseks. Ei soovita. Ei tea, kas külmletis hoidmise viga või mis, aga kukkel, kuigi kardemoniga, oli maitselt ja tekstuurilt kuidagi väsinud, pohlamoos ei jätnud muljet ja üldse oli seda pandud valesti (suurem osa pigem vahukooremütsi otsa, mitte kukli sisse). Et iseenesest kõike nagu oli, erimaitsega kuklit, rohkelt koort, moos kah (kuigi mitte mu lemmik) aga ühtekokku mitte väga õnnestav kogemus. Ei kahetse et proovisin aga kahe korraga ost oli viga.
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Winterwind
One
Winterwind

liitunud: 19.05.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.01.2022 15:28:34 vasta tsitaadiga

Täna metslane, mamma pasta-singisalat ja kõrvale vasikaliha sült põltsamaa kange sinepiga.
Sinep tapab koroona ära vähemalt, või kui see ka ei aita siis need mamma e ained kindlasti.
Kommentaarid: 1009 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 728
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
libe
kvaliteetne mees
libe

liitunud: 04.11.2001




sõnum 31.01.2022 20:32:16 vasta tsitaadiga

Winterwind kirjutas:
Täna metslane, mamma pasta-singisalat ja kõrvale vasikaliha sült põltsamaa kange sinepiga.
Sinep tapab koroona ära vähemalt, või kui see ka ei aita siis need mamma e ained kindlasti.
milleks süldile sinep... või üldse äädikas ja muu jama?
kallerdis on ju puljong, sisuliselt supileen, milles on maitse - sinep ja muu jama lihtsalt tapab selle puljongi maitse icon_rolleyes.gif icon_neutral.gif

milleks süldile sinep, äädikas, mädarõigas - kas on sitt sült?

_________________
☠
Kommentaarid: 82 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
libe
kvaliteetne mees
libe

liitunud: 04.11.2001




sõnum 31.01.2022 20:36:25 vasta tsitaadiga

napoleon kirjutas:
netcat kirjutas:
Marineeritud munad. On selline fenomen olemas icon_razz.gif


Ei tea. Aga kui munad kohe külmkappi panna, siis säilivad seal oma kaks kuud vähemalt. Poes need tihti külmkapis pole ja pagan teab millal kana need munes ehk poe munade ja parim enne kuupäeva järgi ei saa siin mingit paralleeli tõmmata.
Euroopas mune ei pesta ja sel juhul kestavad munad toatemperatuuril pikalt - USA's aga pestakse mune, mistõttu neid ka külmas hoitakse, kuna loomulik kaitse on hävitatud.
muna säilib toatemperatuuril väga hästi, täpselt nagu võigi thumbs_up.gif

_________________
☠
Kommentaarid: 82 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.01.2022 21:24:09 vasta tsitaadiga

libe kirjutas:
Winterwind kirjutas:
Täna metslane, mamma pasta-singisalat ja kõrvale vasikaliha sült põltsamaa kange sinepiga.
Sinep tapab koroona ära vähemalt, või kui see ka ei aita siis need mamma e ained kindlasti.
milleks süldile sinep... või üldse äädikas ja muu jama?
kallerdis on ju puljong, sisuliselt supileen, milles on maitse - sinep ja muu jama lihtsalt tapab selle puljongi maitse icon_rolleyes.gif icon_neutral.gif

milleks süldile sinep, äädikas, mädarõigas - kas on sitt sült?


Süldi sees on liha ja lihale ikka ju pannakse teinekord mingit krehvti pääle. Sinepit ei oleks osanud süldi puhul kahtlustada, lapsepõlves jah serveeriti sülti tööstusäädikaga, sellest traditsioonist ka ei saa aru - mulle meeldib külma liha mädarõikaga tarvitada ja seda ma panen tõesti süldi garneeringuks nii harva kui sülti söön (see mis mulle maitseb, ongi pigem nagu puhas tailiha kallerdises, mitte mingi tarretunud koiva- ja kõrvakeeduvedelik mis on traditsiooniline sült meil)

Mõtlesin veel veidi järele ja jõudsin järeldusele, et antud juhul mul (sült mädarõikaga siis) on see sült pigem nagu vabanduseks mädarõika söömisele mitte vastupidi. Maitseb mädarõigas, aga no paljalt teda ju ei tarbi, midagi on alla vaja.
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SSD
HV Guru
SSD

liitunud: 18.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.01.2022 21:36:47 vasta tsitaadiga

Sült mädarikaga on ikka tõsiselt hea. kes seda head ignovm ad?
Kommentaarid: 314 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 267
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.01.2022 22:08:33 vasta tsitaadiga

Nüüd ajasite mädarõika neelud peale rsk ja ei ole kodus midagi mille peale seda panna kõlbaks. Söö või moosiga.

Äh, piprapekk parem. Leival. Hapukapsaga. Pidi supp olema aga ei viitsi keeta
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hiid
HV Guru
Hiid

liitunud: 23.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.01.2022 22:32:11 vasta tsitaadiga

mulle maitsevad need nn delikatessmädarõikad.
Ehedat ei kannata tarbida icon_redface.gif

_________________
Hapud viinamarjad
Kommentaarid: 663 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 512
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Toidu ja (mittealkohoolse) joogi teema mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 414, 415, 416 ... 540, 541, 542  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.