Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Panganduse teema (Küsitlus: Millist panka eelistad?) märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 205, 206, 207 ... 253, 254, 255  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing

Millist panka eelistad?
Swedbank
32%
 32%  [ 22 ]
SEB Pank
20%
 20%  [ 14 ]
LHV
34%
 34%  [ 23 ]
Luminor
1%
 1%  [ 1 ]
Coop
4%
 4%  [ 3 ]
Holm Bank
0%
 0%  [ 0 ]
Bigbank
0%
 0%  [ 0 ]
Inbank
0%
 0%  [ 0 ]
Mõni muu pank
5%
 5%  [ 4 ]
hääli kokku : 67

autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
raxz
HV Guru

liitunud: 27.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.01.2022 13:08:33 vasta tsitaadiga

Betamax kirjutas:
Kui tahad tuus välja näha, siis mingi Revolut vms kahtlase väärtusega pank väljastab metallist pangakaarte.
See Revoluti kaart on olemas. Oli korraks lahe, aga lamimeeritud plekitükk lagunes ära. Plastkiht tuli metalli küljest lahti.
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 45
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.01.2022 13:25:54 vasta tsitaadiga

Janis kirjutas:
Tuusad pidid kelladega maksma ju

Kellad, mis näevad välja nagu laste mänguasjad... Ennetan postitusi, et kõik pole koledad. Jah, aga valdaval osal on ikkagi mänguasjad käe peal.
Tahad tuus olla, siis rebi varruka alt Rolexi nutikell välja thumbs_up.gif

_________________
M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W
Kommentaarid: 750 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 563
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mnator
HV Guru

liitunud: 18.10.2007




sõnum 16.01.2022 15:04:31 vasta tsitaadiga

Betamax kirjutas:
Janis kirjutas:
Tuusad pidid kelladega maksma ju

Kellad, mis näevad välja nagu laste mänguasjad... Ennetan postitusi, et kõik pole koledad. Jah, aga valdaval osal on ikkagi mänguasjad käe peal.
Tahad tuus olla, siis rebi varruka alt Rolexi nutikell välja thumbs_up.gif
kui odavalt hiinlased neid siis "tuusadele" pakuvad?
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.01.2022 17:06:12 vasta tsitaadiga

icon_question.gif
_________________
M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W
Kommentaarid: 750 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 563
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
muri666
HV kasutaja

liitunud: 29.04.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.01.2022 20:16:35 vasta tsitaadiga

Keegi viimasel ajal on üritanud enda eluasemelaenu intressi fikseerida?
Kergelt üllatusena tuli kui üritasin seda swedis teha ning öeldi, et sellist teenust me enam ei paku.
Kuidagi naljakas on lugeda artikleid kus kirjutatakse, et eestlane on üks kehvemaid intressi fikseerijaid ning samas tglt sellist teenust ei pakugi pank.
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raxz
HV Guru

liitunud: 27.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.01.2022 20:23:26 vasta tsitaadiga

Ma arvan, et pangad tahavad fikseerima hakata, kui euribor üles lendab.
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 45
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.01.2022 20:31:25 vasta tsitaadiga

Kui euribor üles lendab, siis nad just pigem ei taha. Või noh, kui tipus on, siis muidugi tahavad.
Ma ise maksan oma laenu vist päevapealt tagasi kui euribor kerkima hakkab. Praegu las olla see puhver kontol.
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SSD
HV Guru
SSD

liitunud: 18.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.01.2022 21:52:27 vasta tsitaadiga

napoleon kirjutas:
Kui euribor üles lendab, siis nad just pigem ei taha. Või noh, kui tipus on, siis muidugi tahavad.
Ma ise maksan oma laenu vist päevapealt tagasi kui euribor kerkima hakkab. Praegu las olla see puhver kontol.

Euribor järsku ei tõuse. Juhtkunnid teavad seda. Aga korralik infatsioon tuleb küll.
Kommentaarid: 314 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 267
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.01.2022 22:01:45 vasta tsitaadiga

Kuniks inflatsioon euribori ületab pole mingit mõtet raha pangale maksta
_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
Kommentaarid: 169 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.01.2022 22:22:03 vasta tsitaadiga

napoleon kirjutas:
Ei tea mis leping ja mis kaardimakse vahendajaga on. Seda nad sulle ilmselt ei ütle ka. Aga võta siis sula välja kui summa just nii suur pole, et pank sinu käest sula väljavõtmise eest teenustasu nõuab.
Kui kiuslik tahad olla, siis võta mitu korda ja vali iga kord "väiksed kupüürid" ja siis mine selle hunniku viiekatega neile maksma icon_biggrin.gif

Käisin kolmapäeval SEB automaadist sula võtmas (umbes 3-aastase pausi järel), sest mul oli allesjäänud 50-ste asemel 10- ja 5-euroseid tarvis täpse summa maksmiseks sulas. Ja ei olnud enam seda nuppu üldse. Ei olnud esimeses valikus, kus on etteantud summadega nupud ja ei tulnud seda ka "muu summa" valikuga icon_sad.gif
Algul proovisin siis 100€ võtta lootuses, et nüüd vaikimisi mingi osa väikestes kupüürides antakse ja sain 2 viiekümnest veel juurde endale doh.gif
Siis võtsin 30€ ja sain sedasi lõpuks kaks kümnest ja kaks viiest.

Kes kurat selle nupu ära sõi? Nüüd siis ainult alla 50€ väljavõtmisel saab peenemat raha?
Järgmine kord valin "muu summa" ja 49€. Kolme aasta pärast annan teada, kuidas läks.

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
salatoimik
HV Guru
salatoimik

liitunud: 08.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.01.2022 22:26:33 vasta tsitaadiga

3 aasta pärast ei pidavat enam raha olema icon_biggrin.gif Pead kiirustama icon_lol.gif
_________________
LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.01.2022 22:37:56 vasta tsitaadiga

Dogbert kirjutas:
napoleon kirjutas:
Ei tea mis leping ja mis kaardimakse vahendajaga on. Seda nad sulle ilmselt ei ütle ka. Aga võta siis sula välja kui summa just nii suur pole, et pank sinu käest sula väljavõtmise eest teenustasu nõuab.
Kui kiuslik tahad olla, siis võta mitu korda ja vali iga kord "väiksed kupüürid" ja siis mine selle hunniku viiekatega neile maksma icon_biggrin.gif

Käisin kolmapäeval SEB automaadist sula võtmas (umbes 3-aastase pausi järel), sest mul oli allesjäänud 50-ste asemel 10- ja 5-euroseid tarvis täpse summa maksmiseks sulas. Ja ei olnud enam seda nuppu üldse. Ei olnud esimeses valikus, kus on etteantud summadega nupud ja ei tulnud seda ka "muu summa" valikuga icon_sad.gif
Algul proovisin siis 100€ võtta lootuses, et nüüd vaikimisi mingi osa väikestes kupüürides antakse ja sain 2 viiekümnest veel juurde endale doh.gif
Siis võtsin 30€ ja sain sedasi lõpuks kaks kümnest ja kaks viiest.

Kes kurat selle nupu ära sõi? Nüüd siis ainult alla 50€ väljavõtmisel saab peenemat raha?
Järgmine kord valin "muu summa" ja 49€. Kolme aasta pärast annan teada, kuidas läks.



Swedil on see nupp alles. Aga käitub nagu jumal juhatab... vahel saab 50€ välja võttes 20 €ja 10€ kupüüre, vahel jälle annab kõik viiestes.
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 17.01.2022 09:05:08 vasta tsitaadiga

Coop jamas eile poes... thumbs_down.gif
Täna siis tuleb kohalikus poes proovida, et kas kaart surnud või mingi panga jama. Swed töötas thumbs_up.gif
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
avrn
Kreisi kasutaja

liitunud: 16.02.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.01.2022 10:54:05 vasta tsitaadiga

Dogbert kirjutas:
Nüüd siis ainult alla 50€ väljavõtmisel saab peenemat raha?

Uus reaalsus saabub. Viiekümnene ongi juba peenraha. icon_lol.gif
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 17.01.2022 10:56:12 vasta tsitaadiga

napoleon kirjutas:
Dogbert kirjutas:
napoleon kirjutas:
Ei tea mis leping ja mis kaardimakse vahendajaga on. Seda nad sulle ilmselt ei ütle ka. Aga võta siis sula välja kui summa just nii suur pole, et pank sinu käest sula väljavõtmise eest teenustasu nõuab.
Kui kiuslik tahad olla, siis võta mitu korda ja vali iga kord "väiksed kupüürid" ja siis mine selle hunniku viiekatega neile maksma icon_biggrin.gif

Käisin kolmapäeval SEB automaadist sula võtmas (umbes 3-aastase pausi järel), sest mul oli allesjäänud 50-ste asemel 10- ja 5-euroseid tarvis täpse summa maksmiseks sulas. Ja ei olnud enam seda nuppu üldse. Ei olnud esimeses valikus, kus on etteantud summadega nupud ja ei tulnud seda ka "muu summa" valikuga icon_sad.gif
Algul proovisin siis 100€ võtta lootuses, et nüüd vaikimisi mingi osa väikestes kupüürides antakse ja sain 2 viiekümnest veel juurde endale doh.gif
Siis võtsin 30€ ja sain sedasi lõpuks kaks kümnest ja kaks viiest.

Kes kurat selle nupu ära sõi? Nüüd siis ainult alla 50€ väljavõtmisel saab peenemat raha?
Järgmine kord valin "muu summa" ja 49€. Kolme aasta pärast annan teada, kuidas läks.



Swedil on see nupp alles. Aga käitub nagu jumal juhatab... vahel saab 50€ välja võttes 20 €ja 10€ kupüüre, vahel jälle annab kõik viiestes.

Automaadis näitab, millised kupüürid saadaval on hetkel, vahel kõiki pole ja annabki nii
Kommentaarid: 209 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.01.2022 11:21:43 vasta tsitaadiga

Magic kirjutas:
Coop jamas eile poes... thumbs_down.gif
Täna siis tuleb kohalikus poes proovida, et kas kaart surnud või mingi panga jama. Swed töötas thumbs_up.gif


Mingi porr oli eile, ei tahtnud mu kliendikaart tunnistada, pulti ei andnud

_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rocky-b
Kreisi kasutaja
rocky-b

liitunud: 06.06.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.01.2022 11:33:54 vasta tsitaadiga

avrn kirjutas:
Dogbert kirjutas:
Nüüd siis ainult alla 50€ väljavõtmisel saab peenemat raha?

Uus reaalsus saabub. Viiekümnene ongi juba peenraha. icon_lol.gif


Euro on Eestis juba 11 aastat käibel olnud, selle ajaga muutub 50€ paratamatult peenemaks.
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 17.01.2022 12:19:44 vasta tsitaadiga

jeesus188 kirjutas:
Mingi porr oli eile, ei tahtnud mu kliendikaart tunnistada, pulti ei andnud

thumbs_up.gif
arvasin, et kaart katki...näeb ikka üliräbal välja juba
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hiid
HV Guru
Hiid

liitunud: 23.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.01.2022 12:58:59 vasta tsitaadiga

tsitaat:

näeb ikka üliräbal välja juba

laksutad ehk liiast teisega? icon_rolleyes.gif
LHVs selline kiri ees hetkel icon_razz1.gif
warning
Hetkel esineb tõrkeid pangakaartide kasutamisel. Palume ebamugavuste pärast vabandust.

_________________
Hapud viinamarjad
Kommentaarid: 663 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 512
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.01.2022 16:40:14 vasta tsitaadiga

avrn kirjutas:
Dogbert kirjutas:
Nüüd siis ainult alla 50€ väljavõtmisel saab peenemat raha?

Uus reaalsus saabub. Viiekümnene ongi juba peenraha. icon_lol.gif


Mõnel pool saab veel 25-ga hakkama (C-kat juhiloa tervisetõendi näiteks), selle jaoks mul oligi peenemat vaja. Aga jah, kui energiahinnad kõigidesse kaupadesse ja teenustesse sisse jõuavad, siis ei ole ka 50€ enam muud kui kommiraha.

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ardo
HV Guru
Ardo

liitunud: 22.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.01.2022 00:29:05 vasta tsitaadiga

X isikul on jäänud maksmata kodulaen, millele on määratud hüpoteegiga tagatis. Oletame, et võlgnetavast kogusummast on 60% viivised ja 40% põhiosa - kuidas seaduse silmis viiviste arvestamine siis käib? Kas maksegraafiku alusel tehtud ülekanded lähevad esmalt põhiosa katteks ja seejärel viiviste katteks? Või kuidas see viiviste-intresside-põhiosa järjekord seaduses ette on nähtud?
Kommentaarid: 272 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 4 :: 225
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.01.2022 00:38:04 vasta tsitaadiga

Viivis ei tohi olla suurem kui põhiosa. Mis pangast üldse jutt käib?
Makse tegemisel tasub alati selgitusse märkida, et maksad põhiosa kui on selline imelik pank, mis viivise enne võtab.
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raxz
HV Guru

liitunud: 27.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.01.2022 00:43:31 vasta tsitaadiga

Milline maksegraafik on? Annuiteetmakse või fikseeritud põhiosa? Selle summa järgi ilmselt maksabki oma osamakseid ja intressi.

viimati muutis raxz 21.01.2022 00:44:38, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 45
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ardo
HV Guru
Ardo

liitunud: 22.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.01.2022 00:44:16 vasta tsitaadiga

napoleon kirjutas:
Viivis ei tohi olla suurem kui põhiosa. Mis pangast üldse jutt käib?
Makse tegemisel tasub alati selgitusse märkida, et maksad põhiosa kui on selline imelik pank, mis viivise enne võtab.


Küsimus pigem selle nurga alt, et mis järjekorras seaduse silmis tasumine toimub - kas põhiosa ja seejärel viivis või vastupidi?
Kommentaarid: 272 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 4 :: 225
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raxz
HV Guru

liitunud: 27.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.01.2022 00:45:23 vasta tsitaadiga

Iga maksega maksad mingi osa intressi ja mingi osa põhiosa. Ei ole nii, et enne maksad intressi ja siis põhiosa või vastupidi.
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 45
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ardo
HV Guru
Ardo

liitunud: 22.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.01.2022 00:47:06 vasta tsitaadiga

raxz kirjutas:
Iga maksega maksad mingi osa intressi ja mingi osa põhiosa. Ei ole nii, et enne maksad intressi ja siis põhiosa või vastupidi.


Sa räägid aiaaugust.

Jutt on võlgnevusest, mitte tavapärasest tagasimaksest.
Kommentaarid: 272 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 4 :: 225
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.01.2022 00:50:37 vasta tsitaadiga

VÕS § 88 lg 8
tsitaat:
(8) Kui võlgnik peab lisaks rahalisele põhikohustusele tasuma kulutusi ja intressi, loetakse, et täitmine on toimunud esmalt kulutuste, seejärel juba sissenõutavaks muutunud intressi ning lõpuks põhikohustuse katteks.

_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
Kommentaarid: 169 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ardo
HV Guru
Ardo

liitunud: 22.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.01.2022 01:11:40 vasta tsitaadiga

bladerunner kirjutas:
VÕS § 88 lg 8
tsitaat:
(8) Kui võlgnik peab lisaks rahalisele põhikohustusele tasuma kulutusi ja intressi, loetakse, et täitmine on toimunud esmalt kulutuste, seejärel juba sissenõutavaks muutunud intressi ning lõpuks põhikohustuse katteks.


Aitäh!

Ja viivised, kuniks need ei ole lõplikult tasutud, tiksuvad seaduses määratud maksimummäära (8% aastas) ulatuses edasi?
Kommentaarid: 272 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 4 :: 225
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sakinaga
HV Guru

liitunud: 30.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.01.2022 06:21:46 vasta tsitaadiga

Kodulaenu summade juures soovitaks ma ise otsida võlanõustaja abi, saab paremat infot kui siit.
_________________
Tsensuur HinnaVaatluse foorumis
Kommentaarid: 164 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 155
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Rasmus
HV veteran

liitunud: 30.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.01.2022 10:42:34 vasta tsitaadiga

Ardo kirjutas:
bladerunner kirjutas:
VÕS § 88 lg 8
tsitaat:
(8) Kui võlgnik peab lisaks rahalisele põhikohustusele tasuma kulutusi ja intressi, loetakse, et täitmine on toimunud esmalt kulutuste, seejärel juba sissenõutavaks muutunud intressi ning lõpuks põhikohustuse katteks.


Aitäh!

Ja viivised, kuniks need ei ole lõplikult tasutud, tiksuvad seaduses määratud maksimummäära (8% aastas) ulatuses edasi?


Sõltub lepingust. Kui maksimummäära ei ole määratud, siis on jah 0,022% päevas ehk 8% aastas. Kui on määratud, siis ei tohi olla kõrgem, kui 0,066% päevas, ehk 24% aastas.

_________________
Rakvere parasiit
Kommentaarid: 49 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 47
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ref
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.08.2003




sõnum 23.01.2022 14:50:35 vasta tsitaadiga

Rasmus kirjutas:
Ardo kirjutas:
bladerunner kirjutas:
VÕS § 88 lg 8
tsitaat:
(8) Kui võlgnik peab lisaks rahalisele põhikohustusele tasuma kulutusi ja intressi, loetakse, et täitmine on toimunud esmalt kulutuste, seejärel juba sissenõutavaks muutunud intressi ning lõpuks põhikohustuse katteks.


Aitäh!

Ja viivised, kuniks need ei ole lõplikult tasutud, tiksuvad seaduses määratud maksimummäära (8% aastas) ulatuses edasi?


Sõltub lepingust. Kui maksimummäära ei ole määratud, siis on jah 0,022% päevas ehk 8% aastas. Kui on määratud, siis ei tohi olla kõrgem, kui 0,066% päevas, ehk 24% aastas.

err... Rasmus, oled sa kindel, et viivisele viivist lisada tohib?

Ma saan küsimusest aru nii, et "kas viiviseid tuleb viivistelt juurde kui põhiosa tasutud aga viiviste võlg üleval" - kui see juhus on siis peaks olema paar kohtuotsust, et viivisele viivist omakorda arvutada ei saa (kui just pole viivised omakorda eraldi laenuks refinantseeritud - see on midagi mida kindlasti teha ei tasu!), otsused tekkinud mingite kiirlaenude kontekstis...
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Rasmus
HV veteran

liitunud: 30.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.01.2022 01:47:24 vasta tsitaadiga

ref kirjutas:
Rasmus kirjutas:
Ardo kirjutas:
bladerunner kirjutas:
VÕS § 88 lg 8
tsitaat:
(8) Kui võlgnik peab lisaks rahalisele põhikohustusele tasuma kulutusi ja intressi, loetakse, et täitmine on toimunud esmalt kulutuste, seejärel juba sissenõutavaks muutunud intressi ning lõpuks põhikohustuse katteks.


Aitäh!

Ja viivised, kuniks need ei ole lõplikult tasutud, tiksuvad seaduses määratud maksimummäära (8% aastas) ulatuses edasi?


Sõltub lepingust. Kui maksimummäära ei ole määratud, siis on jah 0,022% päevas ehk 8% aastas. Kui on määratud, siis ei tohi olla kõrgem, kui 0,066% päevas, ehk 24% aastas.

err... Rasmus, oled sa kindel, et viivisele viivist lisada tohib?

Ma saan küsimusest aru nii, et "kas viiviseid tuleb viivistelt juurde kui põhiosa tasutud aga viiviste võlg üleval" - kui see juhus on siis peaks olema paar kohtuotsust, et viivisele viivist omakorda arvutada ei saa (kui just pole viivised omakorda eraldi laenuks refinantseeritud - see on midagi mida kindlasti teha ei tasu!), otsused tekkinud mingite kiirlaenude kontekstis...


Ei. Viivisele viiviseid lisada ei tohi.

_________________
Rakvere parasiit
Kommentaarid: 49 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 47
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ykshuntka
HV kasutaja
ykshuntka

liitunud: 15.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.01.2022 19:34:57 vasta tsitaadiga

On soov osta Steam sees mäng.
Steam annab päris hulga erinevaid valikuid, mida valida?
Aga kuidas seda teostada SEB konto omanikuna?
Varasemalt olen väljamaa lehekülgedel kasutanud SEB virtuaalkaarti(seda enam ei ole)
Olemas ainult poes vehkimise kaart.
Kas takistuseks võib veel osutuda lambikas Steam profiil mis ei lange kokku SEB konto omaniku andmetega?
Kommentaarid: 54 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 48
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
maty
Kreisi kasutaja

liitunud: 11.07.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.01.2022 19:52:26 vasta tsitaadiga

"Poes vehkimise kaart" on sul milline? MasterCard? Kui nii, siis vali sealt "MasterCard". Võid ka proovida "Trustly", sellega peaks saama.
Kommentaarid: 81 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 69
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.01.2022 19:55:29 vasta tsitaadiga

swedis peab enne turvalised ostud internetist vms. linnukese kaardi andmetesse panema. SEB-s ei tea, aga ilmselt mingi sarnane valik, et netis kasutamiseks peab mingi linnukese tegema.
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ykshuntka
HV kasutaja
ykshuntka

liitunud: 15.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.01.2022 20:16:42 vasta tsitaadiga

maty kirjutas:
Võid ka proovida "Trustly", sellega peaks saama.

beer_yum.gif beer_yum.gif beer_yum.gif
Toimis, pakkus smart-ID ja mobil-ID ja koodi(ei tundunud id kaart)
Kutusin mobili-ID omaniku ja tema SEB makse läks läbi.
Kohe hakkab laps Half Life mängima icon_lol.gif
Kommentaarid: 54 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 48
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Look Right
Anna vin
Look Right

liitunud: 05.02.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.02.2022 16:10:07 vasta tsitaadiga

SEB ei lase ID-kaardiga panka logida. Kellelgi veel sama jama?
Kahes erinevas arvutis proovitud icon_rolleyes.gif

_________________
Ehitusprojektid ja konstruktiivsed lahendused HV kasutajatele soodsamalt
M: Zafira A/Astra G põhjakaitse - 30€
Kommentaarid: 19 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 18
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.02.2022 16:11:44 vasta tsitaadiga

Ei ole seepi, ei tea.

Luminor olla Maksekeskuse ära ostnud. Loodetavasti ei lähe kellelgi vaja seda
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.02.2022 16:26:37 vasta tsitaadiga

Joorait kirjutas:
SEB ei lase ID-kaardiga panka logida. Kellelgi veel sama jama?
Kahes erinevas arvutis proovitud icon_rolleyes.gif


Lasi ilusti sisse. Google Chrome, mingeid lisasid peale ID kaardi oma ei ole.
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mnator
HV Guru

liitunud: 18.10.2007




sõnum 01.02.2022 16:42:26 vasta tsitaadiga

Joorait kirjutas:
SEB ei lase ID-kaardiga panka logida. Kellelgi veel sama jama?
Kahes erinevas arvutis proovitud icon_rolleyes.gif
Edgega pole ka vähimatki takistust
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.02.2022 16:53:06 vasta tsitaadiga

Kaart ikka töötab üldse?

Mis antiviirus seal arvutites pesitseb? Üks ja sama või erinev ja milline just?

Vaata, kes su SEB lehekülje turvaserdi väljaandja paistab olevat? Peaks olema GlobalSign nv-sa
Kui on midagi muud, siis antiviirus teeb sul MITM-i ja kui antiviirust ei ole, siis on keegi muu seal vahepeal sudimas ja man-in-the-middle.

Spoiler Spoiler Spoiler

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.02.2022 16:53:12 vasta tsitaadiga

Android vs iOS splittisin eraldi teemaks
https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?t=815569

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.02.2022 12:12:58 vasta tsitaadiga

Ei saa nii era ega ärisse sisse

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Mnator
HV Guru

liitunud: 18.10.2007




sõnum 10.02.2022 12:26:59 vasta tsitaadiga

ole kannatlik ja katseta veidi aja pärast uuesti
aga igal juhul töötab aeglaselt ja tehniliste tõrgetega
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.02.2022 12:37:55 vasta tsitaadiga

SK-l on probleemid.
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
somnambuul
HV veteran

liitunud: 22.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.02.2022 12:40:50 vasta tsitaadiga

Äpp töötab.
Kommentaarid: 60 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hiid
HV Guru
Hiid

liitunud: 23.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.02.2022 12:53:45 vasta tsitaadiga

LHV töötab
just viisin oma pensi SEBsse icon_redface.gif

_________________
Hapud viinamarjad
Kommentaarid: 663 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 512
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Oisu.
HV kasutaja

liitunud: 02.03.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.02.2022 12:56:10 vasta tsitaadiga

Kuidas teada anda pangale, et kolme kuu pärast (et mitte maksta kolme kuu intresse trahviks) lahkun oma eluasemelaenuga teise panka?
Plankett, vabas vormis kiri?
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.02.2022 13:00:10 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Smart-ID kasutamine on taastunud.
Tõrked esinesid ajavahemikul 10:15 kuni 11:15 EET.

Vabandame ebameeldivuste pärast.

SK ID Solutions AS
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 10.02.2022 13:12:29 vasta tsitaadiga

netcat kirjutas:
tsitaat:

Smart-ID kasutamine on taastunud.
Tõrked esinesid ajavahemikul 10:15 kuni 11:15 EET.

Vabandame ebameeldivuste pärast.

SK ID Solutions AS

icon_lol.gif
swed ikka maas
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Panganduse teema (Küsitlus: Millist panka eelistad?) mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 205, 206, 207 ... 253, 254, 255  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.