Pole kokku puutunud aga laias laastus kipuvad meie hinnad olema, $ = € + 25%
Parem helista esmaspäeval Klaari ja küsi järele _________________ ...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Ma olen ise 2014a mudelil aku ära vahetanud. iFixitist aku koos kõigi tööriistadega oli mingi 90€. Ei midagi üleliigselt keerulist. Ei tea kas 2015 oma ka pakuvad _________________ There is no place like 127.0.0.1
Ma olen ise 2014a mudelil aku ära vahetanud. iFixitist aku koos kõigi tööriistadega oli mingi 90€. Ei midagi üleliigselt keerulist. Ei tea kas 2015 oma ka pakuvad
Kui aku on punnis, siis ilmselt tuleb lisaks akule ka osa korpusest välja vahetada…
Võtsin ka m1 pro ligi, hea asi, aga no maru kuumaks läheb ikka. Süles küll ei kannata hoida kui midagi ressursi nõudvat teha. Palju teil aku kestab? 14h Teamsi kõnesi tehes on ok tulemus?
Mina pole seda 14" M1Pro masinat veel leigeks saanud, ega fan'e kuuldavaks... _________________ ...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Docker suudab näiteks kergelt kuumaks ajada M1 Air'i. Tõenäoliselt siis imaged millel ei ole native armi versiooni saadaval on süüdlaseks. _________________ There is no place like 127.0.0.1
Renka, ma lõigun videosid, näpin DAW'i...mängisin Hitmani... _________________ ...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Video on karm jah, sest utiliseerib neid suuri tuumasid. Endal tarkvara kirjutades pole ka väga soojaks läinud, ka dockerid ja IDE-d jooksevad. Pigem on jah viga, nagu eelpool kirjas, mitte-armi images.
Video protsessimine (mingid vormingud vmt) on M1'l ju proses sees eraldi lahendatud. Ja selletõttu ka väga kiire ning ressurssi sõbralik. On ju audio- ja videotöötlus olnud läbi aegade neil tähtsal kohal. _________________ There is no place like 127.0.0.1
Video protsessimine (mingid vormingud vmt) on M1'l ju proses sees eraldi lahendatud. Ja selletõttu ka väga kiire ning ressurssi sõbralik. On ju audio- ja videotöötlus olnud läbi aegade neil tähtsal kohal.
AU’d, VST’d ja multitrack elab sul ikkagi puhtalt CPU otsas
Ma võin sulle commandline anda, millega saad selle masina punaselt hõõguma aga see poleks ju enam kuskilt otsast tavakasutus _________________ ...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Ma võin sulle commandline anda, millega saad selle masina punaselt hõõguma aga see poleks ju enam kuskilt otsast tavakasutus
Pane siia kui "yes > /dev/null &" ei ole
No, näed siis...oskate ju ise kah, need masinad hõõguma saada... _________________ ...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
56h siis juba nüüdseks kasutusel olnud, null probleemi... _________________ ...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kui ma panen uninstall mingile programmile, siis mis moodi tolle programmi logost launchpadis lahti saab? Prügikasti ei saa toppida.
Option nuppu hoia klaviatuuril alla, siis tekib ikooni nurka X.
Ei teki x üle poolte äppidele juurde. App store väline asi, netist tõmmatud, ära kustutades jääb logo ikka alles launchpadi alla. Keegi viitsib võib macos monterey teemasse üle tõsta.
Muidu mõnus asi jah see macbook pro, aga osi mõned kiiksud ajavad veel närvi. Aku vastu pidamine siiski parim asi.
Mis programm oli ?
Install oli next-next-accept stiilis ja uninstalli tegid lihtsalt prügikasti tõstmisega ?
Epic games launcher(huvi pärast proovisin kuidas saab mängudes m1 hakkama). Tõmbasin alla ja Drag launcher icon to the Application folder.
Prügikasti lasi liigutada ainult Finderi alt. Aga no ikoon jääb ikka launchpadi alles valge taustana ja avada ei saa.
Proovisin ka. Nendest folderitest Epicuga seotud failid prügikasti:
~/Library/Application Support
~/Library/Caches
~/Library/Preferences Unreal Engines folder
~/Library/Logs Unreal Engines folder
~/Library/Cookies
Alari A., suured tänud, käsitsi käisin kõik kaustad mitu korda läbi ja ei aidanud. Aga antud lingil see App Cleaner suutis kõik jama üles leida ja asi korras.
Nüüd oleks veel vaja ühte docki, on miskit väiksemat viisakamat soovitada?
Etzi oma norm ja. HDMI võiks 2.0 olla. Aga no põhiline mul, et oleks paar täismöödus usb porti kuhu id kaardi lugeja jne asju külge pista. Või mingi type c to usb a adapter osta?
Polnud MBP 2015 taga varem 2 lisamonitori kasutanud, aga täna sai proovitud. 2x Dell U2415 Daisy Chain'is siis. MBP mDP > DP in > DP out > DP in, esimesel DP 1.2 menüüst sees, teisel väljas, nagu ikka. Kõiki extende'ida aga ei saa.
Ehk samal raual väidetavalt Win all toimib, Mac OS all mitte. Sellest ajast on mitu OS versiooni peale tulnud, mul on hetkel Big Sur, pole Monterey peale veel kolinud. On kellelgi kogemust, kas tänaseks on asi kuidagi tööle aetud või ongi senini kunstlik piirang ja peaks mõlemad lisamonitorid omaette mDP-de taha lükkama? Ühe taga oleks mugavam.
Kas keegi on veel täheldanud, et umbes kord nädalas liigub "sound" settings all heli ühele poole (100% paremale või vasakule) iseenesest (13" M1 MBP)? Kasutan ainult AirPodse.
Lisaks sarnase intervalliga lõpetab esc klahv töötamise ja pärast restarti toimib edasi. Ei taha päris iga nädal teha arvutile restarti.
Kas keegi teab, kuidas saab safaris otsinguriba alt Apple, Bing, Google, Yahoo ära ?
Kas keegi on veel täheldanud, et umbes kord nädalas liigub "sound" settings all heli ühele poole (100% paremale või vasakule) iseenesest (13" M1 MBP)? Kasutan ainult AirPodse.
Kui kasutan Teamsi jne siis sama, arvatavasti sellest et kuna mikker on vasakul siis keerab vasaku heli kanali maha, et ei segaks mikrit?
Kas keegi on veel täheldanud, et umbes kord nädalas liigub "sound" settings all heli ühele poole (100% paremale või vasakule) iseenesest (13" M1 MBP)? Kasutan ainult AirPodse.
Lisaks sarnase intervalliga lõpetab esc klahv töötamise ja pärast restarti toimib edasi. Ei taha päris iga nädal teha arvutile restarti.
Kas MacOS'i uuendused on tehtud? Mul oli Airiga mingil hetkel veidraid muresid (hangus, voolurestart aitas), korra juba mõtlesin, et on midagi füüsiliselt tuksis, aga siis läks peale mingit tarkvarauuendust korda.
Heli liikumine ühele poole on väga vana viga (kasutajad foorumites ei saa aru, miks seda ei parandata). App Stores on selle jaoks olemas rakendus nimega Balance Lock.
Kas keegi teab, kuidas saab safaris otsinguriba alt Apple, Bing, Google, Yahoo ära ?
Parem klik ja delete.
Ma võin vanduda, et kui enne ise proovisin, siis delete võimalust ei olnud
conx kirjutas:
TeaMeTzu kirjutas:
Kas keegi on veel täheldanud, et umbes kord nädalas liigub "sound" settings all heli ühele poole (100% paremale või vasakule) iseenesest (13" M1 MBP)? Kasutan ainult AirPodse.
Kui kasutan Teamsi jne siis sama, arvatavasti sellest et kuna mikker on vasakul siis keerab vasaku heli kanali maha, et ei segaks mikrit?
Ma ise kahtlustan midagi sarnast. Kohe hea tunne, et teistel ka sama viga
Dirty Harry kirjutas:
TeaMeTzu kirjutas:
Kas keegi on veel täheldanud, et umbes kord nädalas liigub "sound" settings all heli ühele poole (100% paremale või vasakule) iseenesest (13" M1 MBP)? Kasutan ainult AirPodse.
Lisaks sarnase intervalliga lõpetab esc klahv töötamise ja pärast restarti toimib edasi. Ei taha päris iga nädal teha arvutile restarti.
Kas MacOS'i uuendused on tehtud? Mul oli Airiga mingil hetkel veidraid muresid (hangus, voolurestart aitas), korra juba mõtlesin, et on midagi füüsiliselt tuksis, aga siis läks peale mingit tarkvarauuendust korda.
Katsun alati samal päeval ära teha, kui arvuti teada annab. Viimane oli vist üleeile, eks vaatab, kas parandas midagi
Erjokul kirjutas:
Heli liikumine ühele poole on väga vana viga (kasutajad foorumites ei saa aru, miks seda ei parandata). App Stores on selle jaoks olemas rakendus nimega Balance Lock.
Ma alles värske MB kasutaja ja seetõttu neid vanu, tunutud vigu ei tea jah
Tuletab meelde, et ma pole vist rohkem kui aasta rebootinud. Early 2015 on praeguseks 7 aastat vana ja tundub ikka veel lihtsamaks kasutuseks (kommunikaator, meedia tarbimine, kontoritöö) väga okei. Moodsad pesad ka olemas nagu uutel 14" ja 16" mudelitel.
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse sa ei või vastata selle foorumi teemadele sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis sa ei saa lisada manuseid selles foorumis sa võid manuseid alla laadida selles foorumis
Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.