Kas õlu üldse läheb peensoolde või imendub juba maos?
Enamik vedelikust omastatakse soolestikus, mitte maos. _________________ www.FunBox.ee - kvaliteetsed õhupallid, värvikad kostüümid ja kõik muu vajalik meeldejääva peo korraldamiseks!
proovisin matsimoka verivorsti ja väga hea, kuid saremaa oma tuli soodukaga müüki ja 4€ suurema paki eest
ja peab tunnistama, et ka see on ikka väga hea kraam _________________ ☠
Kadaka tee putka toodab millegipärast palju manustatavamat kraami.
Mina tänan. Vilde teelt saab ka samaväärset kraami muidu :p
Meil on kasutusel PP ketis mitte just eriti populaarne jahu millega kakkusid laiali veeretame, enamus kasutab täiesti tavalist nisujahu
Meie kasutatav annab väikse eelise maitse osas, kuid suuremas osas annab pigem pisut edumaad teistega võrreldes pitsa krõbeduse osas mis õhukese pitsa puhul on imho päris oluline osa
Tellisin jõuluks endale kilo A5. Saab erinevaid lihaseid proovida. Siiani olen ainult A5 välisfileed söönud.
https://eu.humansofwagyu.com/collections/shop-all/products/a5-experience-set
Panevad tellimusi ainult nädala alguses teele ja jõuab mõne päevaga kohale, et ei jääks nädalavahetuseks kusagile lattu seisma.
värsket puuvilja talvel üldiselt oli 0 saadavus, kui kodumaised taliõunad välja arvata. Detsembris siiski tekkisid kaubandusvõrku mandariinid, neid pandi igale lapsele kooli ja vanemate töökoha poolt jagatavatesse pakkidesse ka, koos kommide ja piparkookidega. Muul ajal neid aastaringselt saada ei olnud. Tollase inimese jaoks on 3 aroomi justkui jõuluaja kolmainsus - kuusk, piparkook, mandariinid. Kui 1 kolmest puudu on, siis jõulu ei ole.
Kuna nüüd on mandariinid kogu aeg saada siis meie peres on olnud teadlikult selline reegel nende "erilisemaks" nautimiseks, et enne ei või osta kui esimene lumi on ära olnud.. siin on vahepealsed lumeta detsembrid küll sundinud vahest sobi tegema.
Tellisin jõuluks endale kilo A5. Saab erinevaid lihaseid proovida. Siiani olen ainult A5 välisfileed söönud.
https://eu.humansofwagyu.com/collections/shop-all/products/a5-experience-set
Panevad tellimusi ainult nädala alguses teele ja jõuab mõne päevaga kohale, et ei jääks nädalavahetuseks kusagile lattu seisma.
tee oma tänavakohvik ja lase pööblil ka oma manti maitsta _________________ ☠
Mul targematki teha kui inimesi sööta.
Kui mulle meeldib süüa teha ja erinevaid huvitavaid asju proovida, siis see ei tähenda, et ma tahan restorani avada.
Meil on kasutusel PP ketis mitte just eriti populaarne jahu
Mida täpsemalt kasutate?
Ise olen 00-jahu peale jäänud.
Taigna osas pole õrna aimu, millisest see valmis tehakse, viimasel ajal omajagu muudatusi olnud
Kõik mis peale taigna valmimist, sellest edasi saab teeme sellega:
Spoiler
Ma ei tea peale vilde-kadaka ühtegi teist kohta PP ketis kes seda jahu kasutaks aga imo see on parem kui see päris klassikaline.
Kusjuures ma olen mõelnud, et miks peenem rahvas seda peetri pizzat kirub, minumeelest jumala korralik pizza. Nüüd on siis selge, ma ostan õigest kohast, vildest või kadakast.
proovisin matsimoka verivorsti ja väga hea, kuid saremaa oma tuli soodukaga müüki ja 4€ suurema paki eest
ja peab tunnistama, et ka see on ikka väga hea kraam
proovisin matsimoka verivorsti ja väga hea, kuid saremaa oma tuli soodukaga müüki ja 4€ suurema paki eest
ja peab tunnistama, et ka see on ikka väga hea kraam
Grossi verivorstid on head, soovitan proovida.
Grossil oma liha ja veri, usun et sealt saab värskeid tooteid!
Nüüd mitu kuud toitu tellinud Barborast (Maxima kuller) ja võib üsna rahule jääda. Tulevad ilusti kokku lepitud ajal ning kui mõni asi on toomata jäänud, siis suht kiiresti toovad ära või kannavad raha tagasi - suhtlus on hästi sujunud. Aga tavaliselt kõik ok. Hinnad on head, soodsamad kui mingid Rimi soodukad.
Siis ühe korra tellisime Selverist ja no...esiteks, kui Barboras saad 1h ajavahemiku valida ja enamasti tuuakse kasvõi järgmisel hommikul, siis Selveris oli "ooteaeg" pikem ning pidi valima siis vahemiku 14:00-16:00. Reaalselt toodi siis 16:30 ilma igasuguse ette teatamiseta. Ja siis ka mitu asja oli puudu ning paar asja asendati "samaväärsete" (kuid üsna erineva koostisega) toodetega. Mõtlesime nüüd ühe korra veel Selkust tellida, sest jõuludeks paljud spetsiifilisemad asjad ei olnud Barborast saadaval. Seekord läksime siis ise poodi järgi toidukottidele (pood jäi tee peale) ja muidu oli ok, aga lehtkapsas (kale) asendati salatiseguga. Wtf? See hoopis teine asi ju
Selverist enam ei telli...
Selle linnukese valimine siis annab neile õiguse täiesti erineva tootega asendada?
Ei, siis ei asendata toodet nö samaväärsega kui kaupluses õiget asja pole vaid kantakse antud toote eest raha tagasi, mul see linnuke alati valitud, pole vaja nende oma loomingut asendamise puhul
Selle linnukese valimine siis annab neile õiguse täiesti erineva tootega asendada?
Ei, siis ei asendata toodet nö samaväärsega kui kaupluses õiget asja pole vaid kantakse antud toote eest raha tagasi, mul see linnuke alati valitud, pole vaja nende oma loomingut asendamise puhul
Täpselt. Asendamine on ok ju, kui see reaalselt on mõistlik asendamine. Ja kulleri saabumine oma suva järgi ikka ok pole ju.
Mul suutsid ükskord 4 liitrist coca colat kahe 2L pudeliga asendada. No krt küll, kui ma tellin väiksema pakendi, siis peaks ju üsna selge olema et seal on mingi muu põhjus kui see, et tahan kõrgemat ühiku hinda maksta.
Aga jah, viimasel ajal on Barbora kõige parem eeldusel et seal kõik vajalik olemas on. Esiteks tunnine ajavahemik võrreldes teiste kahe tunnisega, teiseks toovad alati ka lubatud vahemikus kohale ja kolmandaks kui vähemalt 50€ eest tellida, siis on transport tasuta. Ainuke mille kallal võilks natuke vinguda, et kuller paneb kotid ukse ette maha ja põgeneb nagu katkuhaige eest kuigi enda teada mul ühtegi nakkushaigust ei ole.
Panin eile ühe Austraaliast pärit veise üle 3-kilose antrekoodi laagerduma. Lihad on ka kallimaks läinud - muidu olen sellised tükid 100€ ringis kätte saanud, seekord 170€. Vb oli lihtsalt parem loom.
Eelmisest laagerdatud välisfileest on veel 5 steiki alles, aga antrekooti polegi ma varem laagerdanud.
Kadaka PP on aegade hämarusest juba teistest PP-dest peajagu üle olnud
2000 vms mäletan, et pärnu mnt peetri putkapidaja sai isegi mingi auhinna euroopas
tollal oli seal mingi ühe mehe putka ja sealt sai alati norm pitsa
viimati, kui linnuteelt hakklihaga peetri võtsin, siis niisugust paska polnud kuskilt saanud - liha ei olnud, ainult hakkhuinjaa
aru ei saanud millega tegu, kuid selge pettus oli
ajuNolk kirjutas:
libe kirjutas:
proovisin matsimoka verivorsti ja väga hea, kuid saremaa oma tuli soodukaga müüki ja 4€ suurema paki eest
ja peab tunnistama, et ka see on ikka väga hea kraam
Grossi verivorstid on head, soovitan proovida.
võimalik, kuid ma ei leia ühtegi grossi poodi läheduses, mingit seiklust ei hakka ka planeerima _________________ ☠
Kadaka PP on aegade hämarusest juba teistest PP-dest peajagu üle olnud
2000 vms mäletan, et pärnu mnt peetri putkapidaja sai isegi mingi auhinna euroopas
tollal oli seal mingi ühe mehe putka ja sealt sai alati norm pitsa
ma räägin hämarusest, sa räägid pimedusest mõtled, seda mis Westmani vastas üle tee oli? kas see mitte polnud üldse kõige esimene, või vähemalt üks esimestest?
meil oli kombeks peale pidu Armaadas käia, samas ma ei mäleta, kas see 2000 enam oli alles
Kadaka PP tekib mälupilti äkki kusagil 2005 kanti vms (vbolla oli ka varem), seal on stabiilselt head asja tehtud (teiste PP-dega võrreldes) _________________ !!
Wagyu A5 jõudis kohale. Esmaspäeva hommikul pandi DHLiga värskelt lõigatud tükid teele, täna tööpäeva lõpus sain kätte.
Kõik 200g tükid. Järgmine kord vaja ikka suuremad steigid tellida ehk 4kg komplekt.
Tuleb loodetavasti maitsev jõuluaeg kui ma neid pe sse ei keera.
Survepott ja pöördõhuga ahi? Kes see hobi on?
Ise teen hetkel napoleoni kooki. Ei, moos ei käi vahele.
paned moosi kõrvale?
sain ka hiljuti sarnast napoleoni (restoran Moon), haltuura oli
keedukreem ilma moosita nende lehttaigna kihtide vahel kuivab ruttu ära ja see kõrvalolev moos ei päästa olukorda
vähe sellest, moos oli rohke suhkruga moos - isiklikult oleks kasutanud salvesti pohlasalati sarnast suhkruvaest moosi
aga igatahes - sellist "napoleoni" teistkorda ei soovi saada _________________ ☠
Prantslaste mille-feuille, mille venelaste tuletis meie Napoleoni kook ilmselt on, ei sisaldanud moosi.
Lisaks ei meeldi mulle moosid kookides. Moosi panen vist ainult pannkoogile. Ühtegi teist juhtu küll pähe ei tule.
Brändi aga annab mõnusa maitse. Ja suhkru kogusega hoian end ka tagasi. Pole vaja ropult magusat kreemi teha.
Prantslaste mille-feuille, mille venelaste tuletis meie Napoleoni kook ilmselt on, ei sisaldanud moosi.
Lisaks ei meeldi mulle moosid kookides. Moosi panen vist ainult pannkoogile. Ühtegi teist juhtu küll pähe ei tule.
Brändi aga annab mõnusa maitse. Ja suhkru kogusega hoian end ka tagasi. Pole vaja ropult magusat kreemi teha.
ei ole mõtete hakata võrdlema napoleoni ja mille-feuille
sama nagu evolutsiooni käigus toimunud muutusi hakata võrdlema
see kõrkjas suhtumine, et napoleon on tuletis ja algses ei ole moosi, kuid siiski nimetada oma tegemist Napoleoni koogi tegemiseks wtf
kas sa oled seda Salvesti pohlasalatit elus proovinud?
https://www.selver.ee/pohlasalat-salvest-310-g
suhkruid 18g/100g kohta, teised moosid on suhkrusisaldus keskmiselt 50g/100g kohta
ning alati on võimalik marjadest toormoosi teha ilma lisatud suhkruta _________________ ☠
Ma sööngi ainult toormoose. Külmutatud viljad, kannmikserisse ja moos. Keedetud suhkrumoosid on ka nono.
Moosid ei paku üldse mingit huvi mulle. Isegi mitte suhkruvabad pohlamoosid. Poest ei ole ma mitte kunagi ühtegi moosi ostnud.
Napoleoni kook, esimesed 2 Google vastet olid moosivabad. Ma ei pea ju midagi tõestama hakkama. Moosivaba on lihtsalt parem.
Tahad tükki?
Ma sööngi ainult toormoose. Külmutatud viljad, kannmikserisse ja moos. Keedetud suhkrumoosid on ka nono.
Moosid ei paku üldse mingit huvi mulle. Isegi mitte suhkruvabad pohlamoosid. Poest ei ole ma mitte kunagi ühtegi moosi ostnud.
Napoleoni kook, esimesed 2 Google vastet olid moosivabad. Ma ei pea ju midagi tõestama hakkama. Moosivaba on lihtsalt parem. Tahad tükki?
asi ei ole niivõrd moosis, kuivõrd täiendava vedeliku imendumine kuiva komponenti ning lisaks hapukas noot magusasse ja imalasse keedukreemi
kontrast maitsetes loob tulemuse
ei imestaks, kui need 2 esimest vastet sisaldasid moosi asemel veel ka vahtrasiirupit, ses suhtes, et allika tausta tasub ka hinnata _________________ ☠
Ma olen viimane inimene, kellele veganismi videot näidata. Kook on aga hea. Moosi võid alati peale ka panna. Google on ka nõus, et napoleoni kook on moosita.
Ise teed lehttaigna ja kondentspiimaga? Sellest enam valemaks ja odavamaks ei saa minna.
«Ei ole õiget ega valet. Igal perenaisel ja kondiitril on oma Napoleon,» rahustab tuliseid vaidlejaid Werneri kohviku ja Gustavi kondiitri legendaarne peakondiiter Õie Pritson. Üks armastab keerukamat võiga kihistatud lehttainast, teine hoopis küpsisekihte, kreemegi on moodsal-kiirel ajal seinast seina. Komeedi kohvikul on oma, Põhjaka mõisal jälle teine retseptimugandus – las nad ollagi erinevad!
Kuid põhimõte on kõigil sama: imeõhuke lehttainaleht vaheldumisi kreemiga, nii nagu selle originaal, prantslaste mille-feuille ehk tuhande lehe kook ette näeb. Klassikaline kihiline lehttainakook nõuab vanilliga keedukreemi, kuid moos algsesse ajaloolisse varianti siiski ei käi.
edit: kontrollisin, ei olnud mingit siirupit. 3. vaste sisaldas moosi, 4. vaste jällegi mitte. Viimasel oli juhendis, et soovi korral võib lisada moosi.
Ma olen viimane inimene, kellele veganismi videot näidata. Kook on aga hea. Moosi võid alati peale ka panna. Google on ka nõus, et napoleoni kook on moosita.
Ise teed lehttaigna ja kondentspiimaga? Sellest enam valemaks ja odavamaks ei saa minna.
«Ei ole õiget ega valet. Igal perenaisel ja kondiitril on oma Napoleon,» rahustab tuliseid vaidlejaid Werneri kohviku ja Gustavi kondiitri legendaarne peakondiiter Õie Pritson. Üks armastab keerukamat võiga kihistatud lehttainast, teine hoopis küpsisekihte, kreemegi on moodsal-kiirel ajal seinast seina. Komeedi kohvikul on oma, Põhjaka mõisal jälle teine retseptimugandus – las nad ollagi erinevad!
Kuid põhimõte on kõigil sama: imeõhuke lehttainaleht vaheldumisi kreemiga, nii nagu selle originaal, prantslaste mille-feuille ehk tuhande lehe kook ette näeb. Klassikaline kihiline lehttainakook nõuab vanilliga keedukreemi, kuid moos algsesse ajaloolisse varianti siiski ei käi.
edit: kontrollisin, ei olnud mingit siirupit. 3. vaste sisaldas moosi, 4. vaste jällegi mitte. Viimasel oli juhendis, et soovi korral võib lisada moosi.
video sisu ei olnud veganismiga seotud
loe:
Kas soovid ampsu?
- Jah palun, heidab kraami urni. Palun veel! Heidab järgmise urni.
see link klassikalise napoleoni koogi kohta on taas teise koogi retsept ja jutustus.
Aga kellele kuiv vanamemm, kellele märg tütar
või siis vintske piimalehma sisetükk vs wagyu _________________ ☠
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse sa ei või vastata selle foorumi teemadele sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis sa ei saa lisada manuseid selles foorumis sa võid manuseid alla laadida selles foorumis
Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.