Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Toidu ja (mittealkohoolse) joogi teema märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 409, 410, 411 ... 540, 541, 542  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
softis
HV Guru
softis

liitunud: 07.09.2004




sõnum 16.12.2021 09:56:07 vasta tsitaadiga

napoleon kirjutas:
Kas õlu üldse läheb peensoolde või imendub juba maos?


Enamik vedelikust omastatakse soolestikus, mitte maos.

_________________
www.FunBox.ee - kvaliteetsed õhupallid, värvikad kostüümid ja kõik muu vajalik meeldejääva peo korraldamiseks!
Kommentaarid: 21 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 21
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
priit
Kreisi kasutaja

liitunud: 14.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.12.2021 10:02:09 vasta tsitaadiga

softis kirjutas:
napoleon kirjutas:
Kas õlu üldse läheb peensoolde või imendub juba maos?


Enamik vedelikust omastatakse soolestikus, mitte maos.


Nii on, vedeliku imendumine toimub eekõige jämesooles. Seetõttu on ka võimalik ennast "perse kaudu" täis joota icon_wink.gif
Kommentaarid: 205 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 169
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Leinö
HV veteran
Leinö

liitunud: 07.05.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.12.2021 12:02:37 vasta tsitaadiga

SSD kirjutas:
napoleon kirjutas:
Kas õlu üldse läheb peensoolde või imendub juba maos?

Küsimus pigem meedikutele. Kui mina õlut joon, siis imendub ta põide. icon_confused.gif


Jah, ja kui esmest korda põiel ära käid, siis on mingi otseühendus kurgu ja põie vahel, jäädki siiberdama
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 33
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.12.2021 16:17:12 vasta tsitaadiga

Leinö kirjutas:
SSD kirjutas:
napoleon kirjutas:
Kas õlu üldse läheb peensoolde või imendub juba maos?

Küsimus pigem meedikutele. Kui mina õlut joon, siis imendub ta põide. icon_confused.gif


Jah, ja kui esmest korda põiel ära käid, siis on mingi otseühendus kurgu ja põie vahel, jäädki siiberdama


Tulles tagasi teema juurde, toimib see tee puhul sama hästi.
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
libe
kvaliteetne mees
libe

liitunud: 04.11.2001




sõnum 16.12.2021 22:24:57 vasta tsitaadiga

proovisin matsimoka verivorsti ja väga hea, kuid saremaa oma tuli soodukaga müüki ja 4€ suurema paki eest
ja peab tunnistama, et ka see on ikka väga hea kraam thumbs_up.gif

_________________
☠
Kommentaarid: 82 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hiid
HV Guru
Hiid

liitunud: 23.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.12.2021 22:36:30 vasta tsitaadiga

Rakvere harilikud on läbi aegade kõige paremad old. icon_idea.gif
_________________
Hapud viinamarjad
Kommentaarid: 663 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 512
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
lexo
HV kasutaja
lexo

liitunud: 16.12.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.12.2021 00:25:17 vasta tsitaadiga

Miks jõuluajal mandariine nii palju süüakse?
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Oisu.
HV kasutaja

liitunud: 02.03.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.12.2021 00:58:05 vasta tsitaadiga

Hooaeg icon_idea.gif
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hiid
HV Guru
Hiid

liitunud: 23.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.12.2021 09:12:34 vasta tsitaadiga

vanade eestlaste komme icon_lol.gif
_________________
Hapud viinamarjad
Kommentaarid: 663 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 512
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Winterwind
One
Winterwind

liitunud: 19.05.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.12.2021 10:07:08 vasta tsitaadiga

Hiid kirjutas:
vanade eestlaste komme icon_lol.gif

Jah, saepuruleib ja mandariinid.
Kommentaarid: 1009 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 728
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Ricki
HV kasutaja

liitunud: 02.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.12.2021 13:53:44 vasta tsitaadiga

Praegu on nad lihtsalt kõige odavamad doh.gif
https://tarbija.postimees.ee/1110952/millal-on-voorsilt-parit-puuviljad-koige-paremad
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mufferino
Kreisi kasutaja

liitunud: 12.09.2013



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.12.2021 17:24:42 vasta tsitaadiga

netcat kirjutas:
Kadaka tee putka toodab millegipärast palju manustatavamat kraami.

Mina tänan. Vilde teelt saab ka samaväärset kraami muidu :p
Meil on kasutusel PP ketis mitte just eriti populaarne jahu millega kakkusid laiali veeretame, enamus kasutab täiesti tavalist nisujahu
Meie kasutatav annab väikse eelise maitse osas, kuid suuremas osas annab pigem pisut edumaad teistega võrreldes pitsa krõbeduse osas mis õhukese pitsa puhul on imho päris oluline osa
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kyrvas
HV vaatleja

liitunud: 25.05.2005




sõnum 17.12.2021 17:29:30 vasta tsitaadiga

Kui nüüd pitsadest rääkida siis mind üllatas PizzaLevi taigna hea maitse.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
oliver.
HV Guru

liitunud: 05.09.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.12.2021 17:53:40 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Meil on kasutusel PP ketis mitte just eriti populaarne jahu


Mida täpsemalt kasutate?
Ise olen 00-jahu peale jäänud.
Kommentaarid: 280 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 239
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raxz
HV Guru

liitunud: 27.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.12.2021 21:19:35 vasta tsitaadiga

Tellisin jõuluks endale kilo A5. Saab erinevaid lihaseid proovida. Siiani olen ainult A5 välisfileed söönud.
https://eu.humansofwagyu.com/collections/shop-all/products/a5-experience-set
Panevad tellimusi ainult nädala alguses teele ja jõuab mõne päevaga kohale, et ei jääks nädalavahetuseks kusagile lattu seisma.
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 45
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.12.2021 21:27:38 vasta tsitaadiga

lexo kirjutas:
Miks jõuluajal mandariine nii palju süüakse?


Kui oled nii noor, et sovetiaega ei mäleta, siis:

värsket puuvilja talvel üldiselt oli 0 saadavus, kui kodumaised taliõunad välja arvata. Detsembris siiski tekkisid kaubandusvõrku mandariinid, neid pandi igale lapsele kooli ja vanemate töökoha poolt jagatavatesse pakkidesse ka, koos kommide ja piparkookidega. Muul ajal neid aastaringselt saada ei olnud. Tollase inimese jaoks on 3 aroomi justkui jõuluaja kolmainsus - kuusk, piparkook, mandariinid. Kui 1 kolmest puudu on, siis jõulu ei ole.

Kuna nüüd on mandariinid kogu aeg saada siis meie peres on olnud teadlikult selline reegel nende "erilisemaks" nautimiseks, et enne ei või osta kui esimene lumi on ära olnud.. siin on vahepealsed lumeta detsembrid küll sundinud vahest sobi tegema.
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
libe
kvaliteetne mees
libe

liitunud: 04.11.2001




sõnum 17.12.2021 22:33:12 vasta tsitaadiga

raxz kirjutas:
Tellisin jõuluks endale kilo A5. Saab erinevaid lihaseid proovida. Siiani olen ainult A5 välisfileed söönud.
https://eu.humansofwagyu.com/collections/shop-all/products/a5-experience-set
Panevad tellimusi ainult nädala alguses teele ja jõuab mõne päevaga kohale, et ei jääks nädalavahetuseks kusagile lattu seisma.
tee oma tänavakohvik ja lase pööblil ka oma manti maitsta
_________________
☠
Kommentaarid: 82 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raxz
HV Guru

liitunud: 27.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.12.2021 23:57:12 vasta tsitaadiga

Mul targematki teha kui inimesi sööta.
Kui mulle meeldib süüa teha ja erinevaid huvitavaid asju proovida, siis see ei tähenda, et ma tahan restorani avada. icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 45
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mufferino
Kreisi kasutaja

liitunud: 12.09.2013



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.12.2021 13:07:22 vasta tsitaadiga

oliver. kirjutas:
tsitaat:

Meil on kasutusel PP ketis mitte just eriti populaarne jahu


Mida täpsemalt kasutate?
Ise olen 00-jahu peale jäänud.


Taigna osas pole õrna aimu, millisest see valmis tehakse, viimasel ajal omajagu muudatusi olnud
Kõik mis peale taigna valmimist, sellest edasi saab teeme sellega:
Spoiler Spoiler Spoiler

Ma ei tea peale vilde-kadaka ühtegi teist kohta PP ketis kes seda jahu kasutaks aga imo see on parem kui see päris klassikaline.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
somnambuul
HV veteran

liitunud: 22.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.12.2021 13:08:42 vasta tsitaadiga

Kusjuures ma olen mõelnud, et miks peenem rahvas seda peetri pizzat kirub, minumeelest jumala korralik pizza. Nüüd on siis selge, ma ostan õigest kohast, vildest või kadakast.
Kommentaarid: 60 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
renx09
HV Guru
renx09

liitunud: 28.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.12.2021 13:10:07 vasta tsitaadiga

Kadaka PP on aegade hämarusest juba teistest PP-dest peajagu üle olnud
_________________
!!
Kommentaarid: 315 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 252
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ajuNolk
HV veteran
ajuNolk

liitunud: 10.07.2003




sõnum 19.12.2021 23:29:40 vasta tsitaadiga

libe kirjutas:
proovisin matsimoka verivorsti ja väga hea, kuid saremaa oma tuli soodukaga müüki ja 4€ suurema paki eest
ja peab tunnistama, et ka see on ikka väga hea kraam thumbs_up.gif

Grossi verivorstid on head, soovitan proovida.
Kommentaarid: 125 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 121
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SSD
HV Guru
SSD

liitunud: 18.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.12.2021 10:00:01 vasta tsitaadiga

ajuNolk kirjutas:
libe kirjutas:
proovisin matsimoka verivorsti ja väga hea, kuid saremaa oma tuli soodukaga müüki ja 4€ suurema paki eest
ja peab tunnistama, et ka see on ikka väga hea kraam thumbs_up.gif

Grossi verivorstid on head, soovitan proovida.

Grossil oma liha ja veri, usun et sealt saab värskeid tooteid!
Kommentaarid: 314 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 267
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 20.12.2021 10:20:02 vasta tsitaadiga

Sinna omatoodangusse läheb ikka selline kraam, mida enam niisama müüa ei kannata. Kui just mujalt sisse ostetud pole ja silt peale löödud.
Kommentaarid: 209 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RedFusion
HV kasutaja
RedFusion

liitunud: 14.12.2009




sõnum 20.12.2021 17:06:23 vasta tsitaadiga

Nüüd mitu kuud toitu tellinud Barborast (Maxima kuller) ja võib üsna rahule jääda. Tulevad ilusti kokku lepitud ajal ning kui mõni asi on toomata jäänud, siis suht kiiresti toovad ära või kannavad raha tagasi - suhtlus on hästi sujunud. Aga tavaliselt kõik ok. Hinnad on head, soodsamad kui mingid Rimi soodukad.

Siis ühe korra tellisime Selverist ja no...esiteks, kui Barboras saad 1h ajavahemiku valida ja enamasti tuuakse kasvõi järgmisel hommikul, siis Selveris oli "ooteaeg" pikem ning pidi valima siis vahemiku 14:00-16:00. Reaalselt toodi siis 16:30 ilma igasuguse ette teatamiseta. Ja siis ka mitu asja oli puudu ning paar asja asendati "samaväärsete" (kuid üsna erineva koostisega) toodetega. Mõtlesime nüüd ühe korra veel Selkust tellida, sest jõuludeks paljud spetsiifilisemad asjad ei olnud Barborast saadaval. Seekord läksime siis ise poodi järgi toidukottidele (pood jäi tee peale) ja muidu oli ok, aga lehtkapsas (kale) asendati salatiseguga. Wtf? See hoopis teine asi ju icon_eek.gif icon_lol.gif
Selverist enam ei telli...
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Spezz
HV veteran

liitunud: 21.08.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.12.2021 17:11:19 vasta tsitaadiga

"Mitte asendada" linnukest ei näinud?
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RedFusion
HV kasutaja
RedFusion

liitunud: 14.12.2009




sõnum 20.12.2021 17:39:00 vasta tsitaadiga

Spezz kirjutas:
"Mitte asendada" linnukest ei näinud?

Selle linnukese valimine siis annab neile õiguse täiesti erineva tootega asendada?
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Winterwind
One
Winterwind

liitunud: 19.05.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.12.2021 17:50:03 vasta tsitaadiga

Ühesõnaga panid linnukese ja ikka asendati?
Kommentaarid: 1009 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 728
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Indrek67
HV vaatleja

liitunud: 29.04.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.12.2021 17:53:56 vasta tsitaadiga

RedFusion kirjutas:
Spezz kirjutas:
"Mitte asendada" linnukest ei näinud?

Selle linnukese valimine siis annab neile õiguse täiesti erineva tootega asendada?


Ei, siis ei asendata toodet nö samaväärsega kui kaupluses õiget asja pole vaid kantakse antud toote eest raha tagasi, mul see linnuke alati valitud, pole vaja nende oma loomingut asendamise puhul
Kommentaarid: 15 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RedFusion
HV kasutaja
RedFusion

liitunud: 14.12.2009




sõnum 20.12.2021 18:36:51 vasta tsitaadiga

Indrek67 kirjutas:
RedFusion kirjutas:
Spezz kirjutas:
"Mitte asendada" linnukest ei näinud?

Selle linnukese valimine siis annab neile õiguse täiesti erineva tootega asendada?


Ei, siis ei asendata toodet nö samaväärsega kui kaupluses õiget asja pole vaid kantakse antud toote eest raha tagasi, mul see linnuke alati valitud, pole vaja nende oma loomingut asendamise puhul
Täpselt. Asendamine on ok ju, kui see reaalselt on mõistlik asendamine. Ja kulleri saabumine oma suva järgi ikka ok pole ju.
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.12.2021 18:41:20 vasta tsitaadiga

Mul suutsid ükskord 4 liitrist coca colat kahe 2L pudeliga asendada. No krt küll, kui ma tellin väiksema pakendi, siis peaks ju üsna selge olema et seal on mingi muu põhjus kui see, et tahan kõrgemat ühiku hinda maksta.

Aga jah, viimasel ajal on Barbora kõige parem eeldusel et seal kõik vajalik olemas on. Esiteks tunnine ajavahemik võrreldes teiste kahe tunnisega, teiseks toovad alati ka lubatud vahemikus kohale ja kolmandaks kui vähemalt 50€ eest tellida, siis on transport tasuta. Ainuke mille kallal võilks natuke vinguda, et kuller paneb kotid ukse ette maha ja põgeneb nagu katkuhaige eest kuigi enda teada mul ühtegi nakkushaigust ei ole.
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raxz
HV Guru

liitunud: 27.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.12.2021 20:27:11 vasta tsitaadiga

Panin eile ühe Austraaliast pärit veise üle 3-kilose antrekoodi laagerduma. Lihad on ka kallimaks läinud - muidu olen sellised tükid 100€ ringis kätte saanud, seekord 170€. Vb oli lihtsalt parem loom. icon_biggrin.gif
Eelmisest laagerdatud välisfileest on veel 5 steiki alles, aga antrekooti polegi ma varem laagerdanud.
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 45
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
libe
kvaliteetne mees
libe

liitunud: 04.11.2001




sõnum 20.12.2021 20:38:44 vasta tsitaadiga

renx09 kirjutas:
Kadaka PP on aegade hämarusest juba teistest PP-dest peajagu üle olnud
2000 vms mäletan, et pärnu mnt peetri putkapidaja sai isegi mingi auhinna euroopas
tollal oli seal mingi ühe mehe putka ja sealt sai alati norm pitsa


viimati, kui linnuteelt hakklihaga peetri võtsin, siis niisugust paska polnud kuskilt saanud - liha ei olnud, ainult hakkhuinjaa
aru ei saanud millega tegu, kuid selge pettus oli


ajuNolk kirjutas:
libe kirjutas:
proovisin matsimoka verivorsti ja väga hea, kuid saremaa oma tuli soodukaga müüki ja 4€ suurema paki eest
ja peab tunnistama, et ka see on ikka väga hea kraam thumbs_up.gif

Grossi verivorstid on head, soovitan proovida.
võimalik, kuid ma ei leia ühtegi grossi poodi läheduses, mingit seiklust ei hakka ka planeerima
_________________
☠
Kommentaarid: 82 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
renx09
HV Guru
renx09

liitunud: 28.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.12.2021 00:36:41 vasta tsitaadiga

libe kirjutas:
renx09 kirjutas:
Kadaka PP on aegade hämarusest juba teistest PP-dest peajagu üle olnud
2000 vms mäletan, et pärnu mnt peetri putkapidaja sai isegi mingi auhinna euroopas
tollal oli seal mingi ühe mehe putka ja sealt sai alati norm pitsa


ma räägin hämarusest, sa räägid pimedusest icon_biggrin.gif mõtled, seda mis Westmani vastas üle tee oli? kas see mitte polnud üldse kõige esimene, või vähemalt üks esimestest?

meil oli kombeks peale pidu Armaadas käia, samas ma ei mäleta, kas see 2000 enam oli alles

Kadaka PP tekib mälupilti äkki kusagil 2005 kanti vms (vbolla oli ka varem), seal on stabiilselt head asja tehtud (teiste PP-dega võrreldes)

_________________
!!
Kommentaarid: 315 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 252
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raxz
HV Guru

liitunud: 27.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.12.2021 00:13:32 vasta tsitaadiga

Wagyu A5 jõudis kohale. Esmaspäeva hommikul pandi DHLiga värskelt lõigatud tükid teele, täna tööpäeva lõpus sain kätte.
Kõik 200g tükid. Järgmine kord vaja ikka suuremad steigid tellida ehk 4kg komplekt.
Tuleb loodetavasti maitsev jõuluaeg kui ma neid pe sse ei keera. icon_smile.gif

Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 45
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
p2ep
HV veteran

liitunud: 13.12.2003




sõnum 22.12.2021 20:43:04 vasta tsitaadiga


Üks täiendav aparaat uue hobi tarvis.
Kommentaarid: 32 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 28
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raxz
HV Guru

liitunud: 27.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.12.2021 21:20:30 vasta tsitaadiga

p2ep kirjutas:

Üks täiendav aparaat uue hobi tarvis.
Survepott ja pöördõhuga ahi? Kes see hobi on?
Ise teen hetkel napoleoni kooki. Ei, moos ei käi vahele.
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 45
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
libe
kvaliteetne mees
libe

liitunud: 04.11.2001




sõnum 22.12.2021 23:28:35 vasta tsitaadiga

raxz kirjutas:
p2ep kirjutas:

Üks täiendav aparaat uue hobi tarvis.
Survepott ja pöördõhuga ahi? Kes see hobi on?
Ise teen hetkel napoleoni kooki. Ei, moos ei käi vahele.
paned moosi kõrvale?
sain ka hiljuti sarnast napoleoni (restoran Moon), haltuura oli icon_idea.gif
keedukreem ilma moosita nende lehttaigna kihtide vahel kuivab ruttu ära ja see kõrvalolev moos ei päästa olukorda
vähe sellest, moos oli rohke suhkruga moos - isiklikult oleks kasutanud salvesti pohlasalati sarnast suhkruvaest moosi

aga igatahes - sellist "napoleoni" teistkorda ei soovi saada

_________________
☠
Kommentaarid: 82 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ykshuntka
HV kasutaja
ykshuntka

liitunud: 15.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.12.2021 00:11:24 vasta tsitaadiga

Hapumoos vahel on 5+
Võrus Katariina kohvik paneb thumbs_up.gif
Kommentaarid: 54 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 48
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raxz
HV Guru

liitunud: 27.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.12.2021 00:25:32 vasta tsitaadiga

Ma panin kreemi sisse korralikult brändit. Moos on nono.
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 45
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
libe
kvaliteetne mees
libe

liitunud: 04.11.2001




sõnum 23.12.2021 00:29:25 vasta tsitaadiga

raxz kirjutas:
Ma panin kreemi sisse korralikult brändit. Moos on nono.
miks?
_________________
☠
Kommentaarid: 82 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raxz
HV Guru

liitunud: 27.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.12.2021 00:34:04 vasta tsitaadiga

Sest konjakit ei raatsinud. Mul on ostetud toiduvalmistamise alkohol. Kastmetesse näiteks panen.
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 45
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
libe
kvaliteetne mees
libe

liitunud: 04.11.2001




sõnum 23.12.2021 00:35:57 vasta tsitaadiga

raxz kirjutas:
Sest konjakit ei raatsinud. Mul on ostetud toiduvalmistamise alkohol. Kastmetesse näiteks panen.
küsisin moosi kohta icon_rolleyes.gif
_________________
☠
Kommentaarid: 82 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raxz
HV Guru

liitunud: 27.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.12.2021 00:50:05 vasta tsitaadiga

Prantslaste mille-feuille, mille venelaste tuletis meie Napoleoni kook ilmselt on, ei sisaldanud moosi.
Lisaks ei meeldi mulle moosid kookides. Moosi panen vist ainult pannkoogile. Ühtegi teist juhtu küll pähe ei tule.
Brändi aga annab mõnusa maitse. Ja suhkru kogusega hoian end ka tagasi. Pole vaja ropult magusat kreemi teha.
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 45
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
libe
kvaliteetne mees
libe

liitunud: 04.11.2001




sõnum 23.12.2021 01:07:01 vasta tsitaadiga

raxz kirjutas:
Prantslaste mille-feuille, mille venelaste tuletis meie Napoleoni kook ilmselt on, ei sisaldanud moosi.
Lisaks ei meeldi mulle moosid kookides. Moosi panen vist ainult pannkoogile. Ühtegi teist juhtu küll pähe ei tule.
Brändi aga annab mõnusa maitse. Ja suhkru kogusega hoian end ka tagasi. Pole vaja ropult magusat kreemi teha.
ei ole mõtete hakata võrdlema napoleoni ja mille-feuille
sama nagu evolutsiooni käigus toimunud muutusi hakata võrdlema
see kõrkjas suhtumine, et napoleon on tuletis ja algses ei ole moosi, kuid siiski nimetada oma tegemist Napoleoni koogi tegemiseks wtf

kas sa oled seda Salvesti pohlasalatit elus proovinud?
https://www.selver.ee/pohlasalat-salvest-310-g
suhkruid 18g/100g kohta, teised moosid on suhkrusisaldus keskmiselt 50g/100g kohta

ning alati on võimalik marjadest toormoosi teha ilma lisatud suhkruta

_________________
☠
Kommentaarid: 82 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raxz
HV Guru

liitunud: 27.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.12.2021 01:16:02 vasta tsitaadiga

Ma sööngi ainult toormoose. Külmutatud viljad, kannmikserisse ja moos. Keedetud suhkrumoosid on ka nono.
Moosid ei paku üldse mingit huvi mulle. Isegi mitte suhkruvabad pohlamoosid. Poest ei ole ma mitte kunagi ühtegi moosi ostnud.

Napoleoni kook, esimesed 2 Google vastet olid moosivabad. Ma ei pea ju midagi tõestama hakkama. Moosivaba on lihtsalt parem. icon_biggrin.gif
Tahad tükki?
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 45
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
libe
kvaliteetne mees
libe

liitunud: 04.11.2001




sõnum 23.12.2021 01:28:14 vasta tsitaadiga

raxz kirjutas:
Ma sööngi ainult toormoose. Külmutatud viljad, kannmikserisse ja moos. Keedetud suhkrumoosid on ka nono.
Moosid ei paku üldse mingit huvi mulle. Isegi mitte suhkruvabad pohlamoosid. Poest ei ole ma mitte kunagi ühtegi moosi ostnud.

Napoleoni kook, esimesed 2 Google vastet olid moosivabad. Ma ei pea ju midagi tõestama hakkama. Moosivaba on lihtsalt parem. icon_biggrin.gif
Tahad tükki?


Link

asi ei ole niivõrd moosis, kuivõrd täiendava vedeliku imendumine kuiva komponenti ning lisaks hapukas noot magusasse ja imalasse keedukreemi
kontrast maitsetes loob tulemuse

ei imestaks, kui need 2 esimest vastet sisaldasid moosi asemel veel ka vahtrasiirupit, ses suhtes, et allika tausta tasub ka hinnata

_________________
☠
Kommentaarid: 82 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raxz
HV Guru

liitunud: 27.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.12.2021 01:31:15 vasta tsitaadiga

Ma olen viimane inimene, kellele veganismi videot näidata. Kook on aga hea. Moosi võid alati peale ka panna. Google on ka nõus, et napoleoni kook on moosita.
Ise teed lehttaigna ja kondentspiimaga? Sellest enam valemaks ja odavamaks ei saa minna.
https://naine.postimees.ee/2706120/peolaua-parl-klassikaline-napoleoni-kook kirjutas:
«Ei ole õiget ega valet. Igal perenaisel ja kondiitril on oma Napoleon,» rahustab tuliseid vaidlejaid Werneri kohviku ja Gustavi kondiitri legendaarne peakondiiter Õie Pritson. Üks armastab keerukamat võiga kihistatud lehttainast, teine hoopis küpsisekihte, kreemegi on moodsal-kiirel ajal seinast seina. Komeedi kohvikul on oma, Põhjaka mõisal jälle teine retseptimugandus – las nad ollagi erinevad!
Kuid põhimõte on kõigil sama: imeõhuke lehttainaleht vaheldumisi kreemiga, nii nagu selle originaal, prantslaste mille-feuille ehk tuhande lehe kook ette näeb. Klassikaline kihiline lehttainakook nõuab vanilliga keedukreemi, kuid moos algsesse ajaloolisse varianti siiski ei käi.

edit: kontrollisin, ei olnud mingit siirupit. 3. vaste sisaldas moosi, 4. vaste jällegi mitte. Viimasel oli juhendis, et soovi korral võib lisada moosi.
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 45
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
libe
kvaliteetne mees
libe

liitunud: 04.11.2001




sõnum 23.12.2021 01:37:54 vasta tsitaadiga

raxz kirjutas:
Ma olen viimane inimene, kellele veganismi videot näidata. Kook on aga hea. Moosi võid alati peale ka panna. Google on ka nõus, et napoleoni kook on moosita.
Ise teed lehttaigna ja kondentspiimaga? Sellest enam valemaks ja odavamaks ei saa minna.
https://naine.postimees.ee/2706120/peolaua-parl-klassikaline-napoleoni-kook kirjutas:
«Ei ole õiget ega valet. Igal perenaisel ja kondiitril on oma Napoleon,» rahustab tuliseid vaidlejaid Werneri kohviku ja Gustavi kondiitri legendaarne peakondiiter Õie Pritson. Üks armastab keerukamat võiga kihistatud lehttainast, teine hoopis küpsisekihte, kreemegi on moodsal-kiirel ajal seinast seina. Komeedi kohvikul on oma, Põhjaka mõisal jälle teine retseptimugandus – las nad ollagi erinevad!
Kuid põhimõte on kõigil sama: imeõhuke lehttainaleht vaheldumisi kreemiga, nii nagu selle originaal, prantslaste mille-feuille ehk tuhande lehe kook ette näeb. Klassikaline kihiline lehttainakook nõuab vanilliga keedukreemi, kuid moos algsesse ajaloolisse varianti siiski ei käi.

edit: kontrollisin, ei olnud mingit siirupit. 3. vaste sisaldas moosi, 4. vaste jällegi mitte. Viimasel oli juhendis, et soovi korral võib lisada moosi.
video sisu ei olnud veganismiga seotud
loe:
Kas soovid ampsu?
- Jah palun, heidab kraami urni. Palun veel! Heidab järgmise urni.

see link klassikalise napoleoni koogi kohta on taas teise koogi retsept ja jutustus.
Aga kellele kuiv vanamemm, kellele märg tütar thumbs_up.gif

või siis vintske piimalehma sisetükk vs wagyu

_________________
☠
Kommentaarid: 82 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.12.2021 01:43:45 vasta tsitaadiga

Napoleoni koogis on võikreem ja lehttainas. Muud pole sinna vaja. Pole ammu viitsinud seda enam ise teha
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Toidu ja (mittealkohoolse) joogi teema mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 409, 410, 411 ... 540, 541, 542  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.