Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  Telia TV märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 2137, 2138, 2139 ... 2286, 2287, 2288  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing

Kas kavatsed peale järelvaatamise lõppemist tellida salvestusteenust 5€ kuus?
Jah
9%
 9%  [ 49 ]
Ei
42%
 42%  [ 208 ]
Mul juba olemas
38%
 38%  [ 188 ]
Kolin mujale
9%
 9%  [ 47 ]
hääli kokku : 492

autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004




sõnum 16.12.2021 19:03:14 vasta tsitaadiga

jaakjaak22 kirjutas:
Lihtne küsimus, et kas digiboksiga TeliaTV HLS variant jookseb jätkuvalt maksimaalselt 720p või on 1080 võimalus juba sisse lülitatud? Jäi silma, et liiklus jookseb sinnasamasse 7-8Mbps kanti, kui multicastiga. Kui vastus oleks jah, siis oleks põhjust ruuterist vana üleliigset konfi eemaldada.


Pole ilmselt mingi siseinfo, millal 1080 tuleb, veel keegi tea, aga uue aasta poolaastal muutub arvatavasti IPTV platvorm, näis mis siis tulema hakkab.
Esialgu on OTT ja ka android TV äpp mis tuleb, 720p. See ei ole nüüd ka nii hull kui on vajadus kasutada 4G internetti või siis android TV äppi aga digiboksi ma veel sellepärast välja vahetama ei jookseks. Ootame uue aasta uue platvormi ja uue android boksi ära. ST, ka ruuterit ma veel ei näpiks kui pildikvaliteet on oluline.
Kommentaarid: 255 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 223
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
timok
Kreisi kasutaja
timok

liitunud: 04.08.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 16.12.2021 20:17:30 vasta tsitaadiga

icon_rolleyes.gif Telia enda android boksile tuleb ka 720p (kuna äpp ju sama)?
Kommentaarid: 127 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 118
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kyami
HV kasutaja

liitunud: 17.06.2020




sõnum 16.12.2021 20:42:21 vasta tsitaadiga

indrpo kirjutas:


Pole ilmselt mingi siseinfo, millal 1080 tuleb, veel keegi tea, aga uue aasta poolaastal muutub arvatavasti IPTV platvorm, näis mis siis tulema hakkab.
Esialgu on OTT ja ka android TV äpp mis tuleb, 720p. See ei ole nüüd ka nii hull kui on vajadus kasutada 4G internetti või siis android TV äppi aga digiboksi ma veel sellepärast välja vahetama ei jookseks. Ootame uue aasta uue platvormi ja uue android boksi ära. ST, ka ruuterit ma veel ei näpiks kui pildikvaliteet on oluline.


Mingi uus info?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 16.12.2021 20:47:14 vasta tsitaadiga

timok, vaevalt küll, sellisena poleks seda digiboksi kellelegi vaja. Isegi see, et see 14p jooksul väljatulev äpp ainult 720p on, on omamoodi nöök. icon_rolleyes.gif

Muidugi oleks huvitav teada et mismoodi jaakjaak22 juba hetkel 7-8Mbps kanti mahunumbreid HLS puhul nägi.

_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
Kommentaarid: 162 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 151
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
seeru
HV veteran

liitunud: 10.02.2004




sõnum 16.12.2021 21:52:56 vasta tsitaadiga

Seda ma teile siin kunagi rääkisin, et selle HLS-iga hakkab Telia pilti sitemaks keerama (vähemalt esialgu). Et ikka 4G ka näeks...
Ma isegi ei viitsi otsida, kes siin see kõva irvitaja oli selle peale.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004




sõnum 16.12.2021 23:03:14 vasta tsitaadiga

Ma arvan, et pole kolli vaja otsida.

Minu meelest see teema on kõik need aastakümned läbi närinud kõik teemad mis vähegi laual on olnud. 1080p 1080i, 720p, SD jne.
Ma ei viitsi tõesti otsingut kasutada, nagu ka teiegi.
Äkki kuu tagasi kui räägiti aasta lõpuks välja tulevast Android TV äpist, sai ka räägitud platvormidest mis ja miks kuidagi töötab.
Mis on multicast, mis on unicast, mida üks või teine tähendab tuumikvõrgu koormusele, mis MPEG versioonid on kasutusel, mis põhjal töötab nutiseadmes äpp, mis lahendusel käib 4G võrgus olev digiboks, mismoodi hakkab tööle teleris Android TV äpp.
Kuidas käib kaablivõrgus Telia Arrise digiboks, mida väljastab.

Mainisin just, et uuel aastal tuleb "mingi" uus Telia TV teenuste platvorm (hv meeste mõistes server/striimer) mis hakkab kõikidele lahendustele sisu väljastama, siis näeb, mida näeb kaablis boksiga, mida näeb 4G kaudu, mida näeb äppides jne.
See on kõik mida mina oskan vihjata. Ma võin ennustada, et see on midagi sellist mis jälgib lihtsalt internetikiiruse võimekust nagu Youtube, ehk, et kui on sisu mida pakkuda, siis pane või kuni 8K aga ma eeldan, et TV sisupakkujad kanalite näol jätkavad esialgu kuni 1080i versiooniga.

Telia on öelnud seda, (mitte mina)
Arrised on need mis jäävad tööle (Kaabel ja 4/5G ühendustel), Motorola digiboksid lõpetavad töö sellest hetkest kui teavitus on kliendile tehtud ja ma eeldan, et see võiks olla järgmise aasta lõpp.
Android TV äpp tuleb selle aasta lõpuks klientide jaoks välja, Android Telerid ja Boksid alates Android 9 versioonist edasi. Android digiboks Telia poolt tuleb järgmisel aastal.
Kommentaarid: 255 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 223
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
johnbrown
HV vaatleja

liitunud: 22.01.2014




sõnum 17.12.2021 00:56:11 vasta tsitaadiga

telia android äpp 720p on ikka nali küll. milleks, kellele? selle tagasiside ja reviewd saavad olema masendavad. ei saa aru, et miks 'adaptive bitrate streaming' ei võiks ju kohe kasutusel olla. tea, kas tahetakse lihtsalt uusi bokse müüa, või milles asi.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Maldur
HV veteran

liitunud: 02.02.2007




sõnum 17.12.2021 01:43:07 vasta tsitaadiga

indrpo kirjutas:
Motorola digiboksid lõpetavad töö sellest hetkest kui teavitus on kliendile tehtud ja ma eeldan, et see võiks olla järgmise aasta lõpp.


Sel juhul, miks siis mulle saadeti juba selle kuu alguses "teavitus", et selle boksiga selles võrgus enam midagi teha ei saa, kui tervelt aasta võinuks veel tiksuda?
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004




sõnum 17.12.2021 08:32:31 vasta tsitaadiga

johnbrown, foorum kahjuks ei anna sulle kõiki vastuseid, kirjuta Teliasse ja küsi. mina oma arvamuse juba avaldasin.

Maldur, Hmh, ma nagu oleks kirjutanud aga võibolla siis mitte. Kujuta nüüd ette, kõik motorolad pannakse korraga päevapealt kinni... pole niipalju teenindajaid kes kliente digibokside vahetustega aitaks. Sulgemine käib koguste kaupa jooksvalt. Järgmise aasta lõpp on minu varuga arvestatud arvamus. see võib juhtuda ka kevadeks.
Kommentaarid: 255 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 223
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
JazZ
HV kasutaja

liitunud: 25.12.2012




sõnum 17.12.2021 10:38:35 vasta tsitaadiga

johnbrown kirjutas:
telia android äpp 720p on ikka nali küll. milleks, kellele? selle tagasiside ja reviewd saavad olema masendavad. ei saa aru, et miks 'adaptive bitrate streaming' ei võiks ju kohe kasutusel olla. tea, kas tahetakse lihtsalt uusi bokse müüa, või milles asi.

Pakun täiesti lambist, põhjus on et uus Telia TV teenuste platvorm, mis seda võimaldaks, pole veel valmis, aga kuna kõigil konkurentidel on juba Android TV äpp, siis on karjuv vajadus ka enda oma välja lasta.

Ma juba vähemalt kuu mõtlen Telia TV teenusest loobumisest ja mujale minemisest, sest lõpuks võiks lahti saada nendest eraldi karpidest ja pultidest. Äkki ma pole ainuke? Kui aasta lõpuks ei tule, nagu lubati, siis kauem ilmselt oodata ei viitsi ka.

Muide, kas see Samsungi telekate äpp ei tulnud ka täpselt enne jõule välja? Mul nagu meeles et tuli ka jõulude ajal.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004




sõnum 17.12.2021 13:28:19 vasta tsitaadiga

Proovi julgelt neid teisi äppe icon_smile.gif Anna aga teada kas on puhtam kuivem ja muretum tunne, samuti kiida pildikvaliteeti vs telia.

See pole aga põhjus. Arrise asemel tuleb lihtsalt android boks niikuinii ja kui äpp on juba olemas, miks mitte ka teistele android google tv seadmetele siis lubada.
Kommentaarid: 255 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 223
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Renka
HV Guru
Renka

liitunud: 01.04.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 17.12.2021 14:38:04 vasta tsitaadiga

Ma ei saa aru mis probleem inimestel selle eraldi boksiga endiselt on? Mida see muudab su elus? Kõik toimib ju teleka enda puldiga täpselt samamoodi nagu oleks äpp telekas. Samas toimib boks oluliselt suurema hulga telekatega (nii uute kui vanadega).
_________________
There is no place like 127.0.0.1

Vaata kasutaja äripakkumisi
PT: Frontend arendaja - Svelte / SvelteKit 0442
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
olafsand
HV Guru
olafsand

liitunud: 07.09.2007




sõnum 17.12.2021 15:00:22 vasta tsitaadiga

Renka, enamus ei tea või ei tule selle peale, et tv puldiga boksi juhtida saab, kahjuks.

Ise kasutan ka Magic remote pulti boksi juhtimiseks. Ainuke miinus on, et menüüdes liikumine on aeglasem kui boksi enda pulti kasutades.
Kommentaarid: 60 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 57
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
somnambuul
HV veteran

liitunud: 22.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga Online

sõnum 17.12.2021 15:35:24 vasta tsitaadiga

Rõhuval enamusel on kodus odavama otsa LG või Samsungi telekas, millel ei ole universaalpulti. Neil pole kasu ei androidi äpist ega uuest boksist.
Kommentaarid: 60 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Renka
HV Guru
Renka

liitunud: 01.04.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 17.12.2021 15:47:33 vasta tsitaadiga

Mul on odavama otsa Samsungi telekas. Ma ei tea mis universaalpulti seal vaja on? Tavaline Samsungi pisike pult mis juba aastaid minuarust iga Samsungiga kaasas (vähemalt niipaljudel kui näinud olen)
_________________
There is no place like 127.0.0.1

Vaata kasutaja äripakkumisi
PT: Frontend arendaja - Svelte / SvelteKit 0442
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
somnambuul
HV veteran

liitunud: 22.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga Online

sõnum 17.12.2021 16:07:32 vasta tsitaadiga

Ju siis pole piisavalt odav. Mu samsungi väike pult ( selline ) ei oska midagi muud peale samsungi enda seadete juhtida. LG mitte-magic pudldid samamoodi ei oska.
Kommentaarid: 60 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
seeru
HV veteran

liitunud: 10.02.2004




sõnum 17.12.2021 16:10:45 vasta tsitaadiga

Niipalju kui näinud olen, siis need LG Magic remote puldid mis telekaga kaasas on juhivad Arriseid hästi.
Aga kui LG telkul mingil põhjusel Magic remote pulti kaasas ei olnud, kuid selle puldi tugi on olemas ja telku on juba 1-2 aastat või rohkem vana, siis ärge ostke kõige uuemat https://www.rde.ee/products/ee/337/226418/sort/1/filter/0_0_0_0/MR21GC-teleripult.html kuigi sellele lubatakse tagasiulatuvalt 2019 ja 2020 LG telekate tuge. Telekat hakkavad küll juhtima aga Arrise kanaleid ei vaheta.
Ostke vanem Magic remote puldi mudel.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 17.12.2021 16:33:13 vasta tsitaadiga

Renka, LG ja Samsung pole 2 ainukest tootjat. Sony, Philips, Panasonic - kuidas nendega? Selleks et digiboksi juhtida peab pult õppimisvõimeline hetkel olema.

Kuigi aru ma ei saa, miks see Arrise boks ei võiks normaalsele CEC juhtimisele alluda nagu nt. seda Raspberry Pi on? Ilma midagi konfimata toimib see praktiliselt iga puldi ja tootjaga kel CEC tugi. 12a vana telekaga toimis ka nagu kulda.
On lootust et see tulev Androidi põhine boks saab selles osas targem (kui praegused) olema?

_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
Kommentaarid: 162 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 151
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
fgth
Kreisi kasutaja

liitunud: 30.08.2004




sõnum 17.12.2021 16:52:30 vasta tsitaadiga

somnambuul kirjutas:
Ju siis pole piisavalt odav. Mu samsungi väike pult ( selline ) ei oska midagi muud peale samsungi enda seadete juhtida. LG mitte-magic pudldid samamoodi ei oska.

Telia bokse juhib see pult ilusti, tuleb valida menüüst "Telia Eesti"
Samuti käivitab/juhib see pult näiteks Playstation 4 ja 5
Xiaomi boxiga ei saanud aga hakkama
Kommentaarid: 65 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Renka
HV Guru
Renka

liitunud: 01.04.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 17.12.2021 18:36:28 vasta tsitaadiga

somnambuul kirjutas:
Ju siis pole piisavalt odav. Mu samsungi väike pult ( selline ) ei oska midagi muud peale samsungi enda seadete juhtida. LG mitte-magic pudldid samamoodi ei oska.
Just täpselt selline Samsungi pult mul ongi ja juhin edukalt Telia boksi sellega.

Samamoodi juhib see Apple TV'd

_________________
There is no place like 127.0.0.1

Vaata kasutaja äripakkumisi
PT: Frontend arendaja - Svelte / SvelteKit 0442
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
somnambuul
HV veteran

liitunud: 22.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga Online

sõnum 17.12.2021 18:45:07 vasta tsitaadiga

No siis on teil kõik hästi. Minu telekaga ,ku6400 äkki, kaasa tulnud pult ei juhi midagi. Aga see polegi oluline. Oleks vaja hoopis Tizeni/WebOs äppi, see kataks olulliselt suurema kasuatajaskonna kui androidi äpp.
Kommentaarid: 60 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Renka
HV Guru
Renka

liitunud: 01.04.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 17.12.2021 18:54:48 vasta tsitaadiga

See äpp oleks ju meeletu lagfest sellise teleka peal. Miks see hea peaks olema? Mul on sama aasta mudel (KS7200) ja sisseehitatud äpid küll väga perfiga ei hiilga.
Välise boksi vahetad kasvõi iga paari aasta tagant välja ja saad normaalselt toimiva süsteemi. Telekat nii tihti ei vaheta.

Oma puldi saad kindlasti tööle kui selle ära seadistad - eespool juba viidati täpsemalt mis seadistust vaja.

Sama asi nagu autode multimeediasüsteemidega. Need on tihti 10a vanad tehnoloogiliselt. Õnneks Apple CarPlay ja Android Auto on nüüdseks suht massidesse levinud ja aina enamate autotootjate poolt toetatud. Raske töö teeb tihedamini vahetatav seade ära ja pikema eaga seade näitab ainult pilti. Sellega ainult pikendad kallima toote eluiga.

_________________
There is no place like 127.0.0.1

Vaata kasutaja äripakkumisi
PT: Frontend arendaja - Svelte / SvelteKit 0442
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
somnambuul
HV veteran

liitunud: 22.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga Online

sõnum 17.12.2021 19:09:42 vasta tsitaadiga

ot jätkuks, KS ei ole odav mudel, see oli üks tippmudeleid, bluetooth puldi ja voice controliga, sul on mikri nupp ka niikuinii puldi peal. Selle puldi ja teleka softiga tõesti saab muid asju juhtida. Midagi niisugust - https://www.amazon.com/BN59-01274A-Compatible-UN49KS8000FXZA-UN55KS8000FXZA-UN60KS8000FXZA/dp/B0859RYM33

Ja suurema osa inimeste telekapuldid ei oska väliseid seadmeid juhtida, nii uskumatu kui see siin foorumis tunduda võib. Ehk siis androidi äpp ei lahenda kahe puldi probleemi, enamusel ei ole androidi telekat.

PS. Mul isiklikult pole boxi vastu midagi, LG magic juhib seda ilusti ja teist telekat oskab telia pult juhtida niipalju kui vaja.
Kommentaarid: 60 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jaakjaak22
HV kasutaja

liitunud: 28.02.2012




sõnum 18.12.2021 01:35:36 vasta tsitaadiga

bladerunner kirjutas:
Muidugi oleks huvitav teada et mismoodi jaakjaak22 juba hetkel 7-8Mbps kanti mahunumbreid HLS puhul nägi.

Sai digiboks jäetud mõneks päevaks ruuteri tavaporti ja paistab, et HLS-striimidel pole 720p sugugi kivisse raiutud vaid sõltub sisendmaterialist. Nt TV3 seriaal “Kiirabi”, ETVs Pealtnägija jne jooksevad keskmise kiirusega 7.0-7.5Mbps, samas mõni teine saade või film 4-5Mbps.
Manus



viimati muutis jaakjaak22 18.12.2021 01:40:15, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004




sõnum 18.12.2021 01:40:00 vasta tsitaadiga

jaakjaak22, Osa sisuleidjast ja näiteks ka Go3 Film sisust võiks olla isegi OTT kuni FHD. Pead ei anna.
TV sisu osas võib mitmeti põhjus olla ka 4G ressursi säästmisel, kuna aga Android tuleb siis üha enam leiab see kasutust kaablivõrgus, seega ka uus platvorm ja uued lahendused kuidas pilti vastavalt resursile timmitakse.
Kommentaarid: 255 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 223
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  Telia TV mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 2137, 2138, 2139 ... 2286, 2287, 2288  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.