Avaleht
uus teema   vasta Ärifoorumid »  Ostuabi/hinnapäring »  Kohvi ja masinavaatluse teema märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 16, 17, 18 ... 33, 34, 35  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.10.2021 20:09:18 vasta tsitaadiga



Pole paha, arvestades, et 1,2kg = €6.99 (LIDL)
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hiid
HV Guru
Hiid

liitunud: 23.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.10.2021 20:47:37 vasta tsitaadiga

seda 4 või 5 röstastmega ka on? Siis teab, kas Lidli tulekut oodata icon_razz.gif
_________________
Hapud viinamarjad
Kommentaarid: 663 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 512
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.10.2021 19:35:41 vasta tsitaadiga

On küll, Extra Dark Roast, sarnane pakk, sama hind.
Viimati ostsingi selle, kuid minu jaoks liiga "küpsetatud".




Lidlist parim bang for buck on minu arvates "Italiamo Caffe Tradizionale", tumesinine pakk. 1kg €6.99. Maitse asi muidugi, aga see on oluliselt parem kui mitmed kallimad "kvaliteet-käsitöö-kohvid", mida proovinud olen.

Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Smati
HV kasutaja

liitunud: 12.12.2006




sõnum 12.10.2021 13:44:43 vasta tsitaadiga

ENamus väikseid röstikodasid röstivad päris heledalt (ka nende espresso röst kipub hele olema) ja heast heledast röstist hea kohvi välja võlumine tahab väga head veskit ja ka väga head masinat (temperatuur ja rõhu stabiilsus hakkavad palju rolli mängima).
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Psych0
HV veteran
Psych0

liitunud: 21.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.10.2021 13:53:02 vasta tsitaadiga

Smati kirjutas:
ENamus väikseid röstikodasid röstivad päris heledalt (ka nende espresso röst kipub hele olema) ja heast heledast röstist hea kohvi välja võlumine tahab väga head veskit ja ka väga head masinat (temperatuur ja rõhu stabiilsus hakkavad palju rolli mängima).

Espresso puhul jah, pourover/coldbrew korral saab heledast röstist väga lihtsalt hea kohvi.
Kommentaarid: 61 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 57
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Smati
HV kasutaja

liitunud: 12.12.2006




sõnum 12.10.2021 21:53:41 vasta tsitaadiga

Mhmh, mul ühe kokomo oaga jäi wilfa natuke hätta, aga muidu pole muresid olnud v60/chemexiga.
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
degrass
HV kasutaja
degrass

liitunud: 23.12.2004




sõnum 12.10.2021 23:11:35 vasta tsitaadiga

Tume röst on hommikul vara hea. Pärast sooviks midagi kergemat, heledamat. Just keetsin ühe tassi brasiilia oast thumbs_up.gif
_________________
All it took was for a lot of seemingly decent people to put the wrong person in power, and then pay for their innocent choice.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mini1
HV kasutaja

liitunud: 05.09.2020




sõnum 22.11.2021 17:30:37 vasta tsitaadiga

Soovitage kohviveskit mõistlikus hinnaklassis. Päris mitmesaja eest ei tahaks osta.
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 29
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Psych0
HV veteran
Psych0

liitunud: 21.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.11.2021 13:30:40 vasta tsitaadiga

Mini1 kirjutas:
Soovitage kohviveskit mõistlikus hinnaklassis. Päris mitmesaja eest ei tahaks osta.

Akutrell + käsijahvati.
Kommentaarid: 61 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 57
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.11.2021 18:21:32 vasta tsitaadiga

Mini1 kirjutas:
Soovitage kohviveskit mõistlikus hinnaklassis. Päris mitmesaja eest ei tahaks osta.

Mul on see: https://www.amazon.co.uk/dp/B07WHJL9MS/
Ei kurda, aga ma pole ülinõudlik ka nagu mõned siin icon_razz1.gif
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hiid
HV Guru
Hiid

liitunud: 23.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.11.2021 18:22:16 vasta tsitaadiga

masin ise ju jahvatab doh.gif icon_rolleyes.gif icon_cool.gif
_________________
Hapud viinamarjad
Kommentaarid: 663 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 512
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
degrass
HV kasutaja
degrass

liitunud: 23.12.2004




sõnum 23.11.2021 19:34:27 vasta tsitaadiga

SKG kirjutas:
Mini1 kirjutas:
Soovitage kohviveskit mõistlikus hinnaklassis. Päris mitmesaja eest ei tahaks osta.

Mul on see: https://www.amazon.co.uk/dp/B07WHJL9MS/
Ei kurda, aga ma pole ülinõudlik ka nagu mõned siin icon_razz1.gif


Mul on ka üks selline kodus: https://www.amazon.de/Moulinex-ar110830-Universalm%C3%BChle-Gew%C3%BCrze-Schwarz-Getreide/dp/B00K2Y421W
Kunagi ammu ostsin. Jahvatab ebaühtlaselt, seet6ttu seisab kapis. Kuna ostan korraga väikese koguse ube - 250g - lasen kohvipoes jahvatada. Tüütu on, kui letis on uus nägu, kes leiab, et ta peab tark olema ning mind 6petama hakama, millist jahvatusastet ma täpselt vajan icon_lol.gif

_________________
All it took was for a lot of seemingly decent people to put the wrong person in power, and then pay for their innocent choice.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.11.2021 19:47:29 vasta tsitaadiga

degrass kirjutas:
SKG kirjutas:
Mini1 kirjutas:
Soovitage kohviveskit mõistlikus hinnaklassis. Päris mitmesaja eest ei tahaks osta.

Mul on see: https://www.amazon.co.uk/dp/B07WHJL9MS/
Ei kurda, aga ma pole ülinõudlik ka nagu mõned siin icon_razz1.gif


Mul on ka üks selline kodus: https://www.amazon.de/Moulinex-ar110830-Universalm%C3%BChle-Gew%C3%BCrze-Schwarz-Getreide/dp/B00K2Y421W
Kunagi ammu ostsin. Jahvatab ebaühtlaselt, seet6ttu seisab kapis. Kuna ostan korraga väikese koguse ube - 250g - lasen kohvipoes jahvatada. Tüütu on, kui letis on uus nägu, kes leiab, et ta peab tark olema ning mind 6petama hakama, millist jahvatusastet ma täpselt vajan icon_lol.gif

Enda kogemuse põhjal saan öelda, et kõik seda tüüpi jahvatajad tahavad veidi loksutamist jahvatuse ajal, saab oluliselt ühtlasem puru.


Lapsena juba meeles, kuidas vanaema Straume-t raputas kui tuhksuhkrut tegi. icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
degrass
HV kasutaja
degrass

liitunud: 23.12.2004




sõnum 23.11.2021 20:04:02 vasta tsitaadiga

SKG, tean, siiski raptamine, toksimine ja segamine jahvatamise käigus ei taga soovitud kvaliteeti.
_________________
All it took was for a lot of seemingly decent people to put the wrong person in power, and then pay for their innocent choice.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
häh
HV kasutaja

liitunud: 22.12.2020




sõnum 25.11.2021 06:52:08 vasta tsitaadiga

Mille jaoks? icon_biggrin.gif

Isiklik arvamus on, et kui "lihtsalt kohviveskit", siis jäta parem raha raiskamata.

Muidu jah, kas hea käsiveski ja ma julgen 1Zpressot soovitada (endal on Q2), kõige mõistlikum elektriga bang-for-buck on hetke seisuga G-Iota (see mul on, rahanumbri eest midagi paremat ei saa, Euroopast võimalik osta). Meil poes olevatest on vast suht enamvähem Smart Grinder Pro, aga ta on mõttetult kallis ja puruplastmass, ent töötab (on olemas, isiklik kogemus). Eureka Mignon (mitte XL) on hinna kvaliteedi suhte koha pealt... no mitte kõige mõistlikum, minu arust, aga ise näppinud ei ole, küll on endal 50mm sarnane on demand asi (Macap).

Aga ma julgeks kindlasti single dose asjade poole vaatamist soovitada, kordades vähem jamamist, maitse vahest rääkimata.

Ja noh meeldib kellelegi või mitte, veski on kohvi puhul ainuke asi, kuhu on mõtet raha tampida. Vahe on, iseküsimus, kas joojale see tähtis. Seda ei saa keegi teine sinu eest otsustada. Aga nagu eelnevast tekstist veidi aimub, mis on tulemuseks, kui üritab "odavat ja head" osta. icon_wink.gif

...aga kus teeks teisiti kui võimalik, siis Macapi asemel teine G-Iota icon_biggrin.gif


Absoluutne miinimum mida vaadata on Nivona 130. Seda müüakse (vähemalt müüdi) ka alla 100 €. Aga, tuleb aru saada, et korralikul veskil on jahvatuskamber kõige täiega metallist ja sellel on põhjus. Sellepärast saab miskit mõistlikku käsiveskitest rääkides vahemikus 100...250 eurot ja elektri omadel ca 300 .... 900 €. Kallim hind üksinda ei näita veel midagi. Samamoodi ei tähenda midagi brand, näiteks Hario veskitest tasub kaarega mööda käia. Ja seda haibitud Nice Zerot isiklikut ei taha, kuna käigukast on plastist.

Kui hommikust õhtuni ei espressota või kannude viisi filtrikohvi ei tee, pole koluga veskit pointi osta. Ruumi vajadus kõrvale panna, käsiveski pole üldse paha mõte. Nt see- https://www.cremashop.eu/en/products/1zpresso/k-plus-grinder/4768

Aga muidu oleks enda valikud
https://news.eureka.co.it/mignon-single-dose-en/
https://homebarista.be/en/shop/products/probarista-koffiemolen-g-iota-zwart

ja nagu ütlesin, G-Iota mul on.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
degrass
HV kasutaja
degrass

liitunud: 23.12.2004




sõnum 25.11.2021 09:08:22 vasta tsitaadiga

häh kirjutas:

Ja noh meeldib kellelegi või mitte, veski on kohvi puhul ainuke asi, kuhu on mõtet raha tampida. Vahe on, iseküsimus, kas joojale see tähtis. Seda ei saa keegi teine sinu eest otsustada. Aga nagu eelnevast tekstist veidi aimub, mis on tulemuseks, kui üritab "odavat ja head" osta. icon_wink.gif



Just hind on see, miks ma ei oma veskit. Ma ei näe hetkel vajadust paarsada eurot veskisse investeerida. Samuti ei ole ma nii rikas, et osta järgmist bang for the buck lahendust tolmu koguma. Vist vanaks jäänud icon_smile.gif

_________________
All it took was for a lot of seemingly decent people to put the wrong person in power, and then pay for their innocent choice.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
häh
HV kasutaja

liitunud: 22.12.2020




sõnum 25.11.2021 12:10:02 vasta tsitaadiga

Täiesti mõistlik, seda enam, et paarisaja euro eest midagi asjalikku elektriga käivat ka ei saa. Vähemalt mitte kestvat riistapuud.

Muide sellest nimekirjast (5 veskit) ei kogu ükski tolmu, vaid vähemalt korra päevas jahvatab. SGP kõige rohkem, sest on töö juures.
Mis tolmu kogub, on Kruve sõelad, aga vahel tuleb ikka puhtaks pühkida ja siis väga teist varianti poleks. Niiet mahavisatud raha pole see ka.

A ma lohutan ennast, et mul on keskea kriis ja mingi kiiks peab mehel olema- junõu kärakas naised jne icon_wink.gif

See ka, et järgmine peatus rahalises mõttes oleks kusagil 1.5k hinnaklassis. Pole kindel, et sellega enam midagi võidaks, on ka nendel kallitel ja kallimatel masinatel jamasid. Väga ei ironiseeriks selle bang... üle. Kui vaheldumisi erinevaid valmistusviise kasutada sh espressot teha, on üks veski ebamugav. Aga 50mm ja 64mm teradel on tuntav maitsevahe sees. Ma arvan, et Macap ja Mignon on üsna võrreldavad, kindlasti on Macapi reguleerimine täpsem ja mugavam (kui Eurekal siis, siin pean ka XLi silmas). Ehk siis miskit saab sellest odava Eureka kohta arvata.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.11.2021 19:26:05 vasta tsitaadiga

häh kirjutas:


Kui hommikust õhtuni ei espressota või kannude viisi filtrikohvi ei tee, pole koluga veskit pointi osta. Ruumi vajadus kõrvale panna, käsiveski pole üldse paha mõte. Nt see- https://www.cremashop.eu/en/products/1zpresso/k-plus-grinder/4768


See on ikka natukene liiga kallis mulle.

Kas nende 2 kohta on mingit arvamust, kui samast poest vaatama hakata:

https://www.cremashop.eu/en/products/barista-space/hand-grinder/4410
https://www.cremashop.eu/en/products/timemore/nano-grinder/3633
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
häh
HV kasutaja

liitunud: 22.12.2020




sõnum 25.11.2021 22:19:02 vasta tsitaadiga

Väidetakse kvaliteediprobleeme olema sellel firmal (timemore, siis). Teine asi, osad timemore veskid on osaliselt plastist (laagripukk). Peast ei mäleta, vaata review'sid. Nano peaks küll täismetall olema.
Soovitan *kindlasti* magnetiga purutopsi kinnitust, kui igapäevaseks kasutuseks tahad.

Q2 pealt- kindlasti vaata, et ubade kogus oleks sinu valmistamisviisiga klappiv, nt Q2'l mahub sisse vaid max 20 grammi. Seda purumahuti kinnitust mainisin, kui iga päev pruugid, pole vint igavene, need korpused on alumiiniumist. Kui tahad espresso jaoks pruukida, peab step piisavalt väike olema. 30 klikki täispöördele on liiga palju. Võiks saada tolmu ka teha (türgi jaoks).

1Zpresso teeb muid veskeid ka ja Cremashop on kallis koht. Ma sain alist Q2 alla sota.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Smati
HV kasutaja

liitunud: 12.12.2006




sõnum 25.11.2021 23:48:46 vasta tsitaadiga

wilfa veski on täitsa okei kõige kuni espresso jaoks. Espressot ei saa. Uuem mudel on 100 euri, vanem 75. https://www.kohvisemu.ee/p/kohviveski-wilfa-cgws-130b/
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
häh
HV kasutaja

liitunud: 22.12.2020




sõnum 28.11.2021 09:04:08 vasta tsitaadiga

Kusjuures wilfa teeb ka seda https://www.cremashop.eu/en/products/wilfa/svart-uniform-wsfb-100s/4001

Kui plastikust mööda vaadata, on see juba korralik asi ja üsna "päris". NB! 58 mm flat burr ja metallist terakamber, single dose disain.

Kui ainult lehtri ja presskannu jaoks, siis Fellow Ode on ka valik. Samuti single dose.

Lisatud-
Jäi silma, aasta alguses peaks müüki tulema Mazzer Omega. Käsiveski, hinnaklass ca 300 eurot, mõeldud nõudlikule kodukasutajale. Nimi Mazzer ilmselt tutvustamist ei vaja.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.11.2021 15:38:14 vasta tsitaadiga

Postimehes ilmus selline kohvitest.

https://majandus.postimees.ee/7396652/kas-kallim-kohv-on-omahinda-vaart-voi-on-see-niisama-eputamine
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
häh
HV kasutaja

liitunud: 22.12.2020




sõnum 01.12.2021 10:50:46 vasta tsitaadiga

Veider jutt, väga ei saa aru, mida nad seal nüüd võrdlevad. Uba ja jahvatatud kohv segiläbi ja kas seal osa pole filtri- ja osa presskannupuru?
Ilmselt midagi on tõlkes kaduma läinud.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.12.2021 15:46:50 vasta tsitaadiga

Millises tõlkes? Test tehti kohapeal PM toimetuses, niipalju kui mõista võib. Eesmärk oligi võrrelda mitte sarnast klassi omavahel vaid kallimat kohvi sh ube ja odavaimat omavahel.
Kahjuks ei ole tõesti mainitud, kas kõik valmistati sama meetodiga. Ühel pildil ta seal võimleb aeropressiga, teises aga tundub otse tassi peale valavat.
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sergi
HV kasutaja

liitunud: 26.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.12.2021 19:28:48 vasta tsitaadiga

Test nagu Metsikus Läänes.
Kokk valmistab kohvi Araabikast ja robustadest.
Kaks kohvi on oad ja teised puru.
7 testijat aga fotol laual on 11 tassi.
Eks Adele tõlkis spetsialisti jutu ja testi artikliks.
Kommentaarid: 65 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 58
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
degrass
HV kasutaja
degrass

liitunud: 23.12.2004




sõnum 02.12.2021 22:08:49 vasta tsitaadiga

See ajalehe "test" on tavainimesele m6eldud, kellel on sügavalt üksk6ik mis tassi valatakse. Pigem tuleb ise vastavad oad ära proovida ja siis midagi arvata. Presidenti olen kunagi joonud. vist oli ok. Lillaga oli mingi teema, kuid ei mäleta enam.
_________________
All it took was for a lot of seemingly decent people to put the wrong person in power, and then pay for their innocent choice.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
häh
HV kasutaja

liitunud: 22.12.2020




sõnum 03.12.2021 06:24:59 vasta tsitaadiga

"Tõlkes kaduma läinud" on nii levinud kõnekujund, kui ka teksti tähenduse (kadudega icon_wink.gif ) liigutamine eri keeletasandite vahel. Ajakirjanik tõlgibki erialakeelest või slängist tavakeelde, keele sees. Täpselt nii räägitaksegi (sh õpetatakse). Ma ei kahtle, et Kafo esindaja sellest, miks selline veider kombo, ka ajakirjanikule rääkis, see aga pidas seda ebaoluliseks (või lasi lihtsalt kõrvust mööda).

Enivei, selleks, et mingi tähendus olnuks, oleksid pidanud kõik jahvatatud kohvid olema ja sama jahveastmega. Ilmselt oleks pidanud tegema kas pätikat, filtrimasinaga või presskannuga. Need on vähemalt enda tuttavate / kolleegide seas suhtkoht võrdselt levinud variandid. Või siis nugadega veski + filtrimasin ja kõik oad siis.

Lilal on 30% sertifitseeritud uba sees. Veits ööbikukeele vorsti lugu, aga tegelikult ikka on maitse vahe vs need Presidendid ja Tasujad. Omaette sürr oli see heietus espresso teemadel seal. Iseenesest on see kitsalt valmistusmeetod.

Muidu rahvakohvi hinda sihtides on nt Kulta Katrina, mis on IMO kindla peale minek kuskil võsa vahel teha ja kõik jäävad rahule. Kui seda silmas pidada.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.12.2021 17:08:01 vasta tsitaadiga

Üldiselt võsavaheline rahvas Eestis heledast soome röstist väga vaimustuses ei ole.
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
häh
HV kasutaja

liitunud: 22.12.2020




sõnum 03.12.2021 17:48:51 vasta tsitaadiga

Testitud icon_wink.gif
Arvesta, et see kraam seisab ca 10 minti soojenduseks kannus. Peale selle on minuarust ta poes keskmise ja tumeda röstina, ja vist ostetakse viimast. Pole uurinud, juua kõlbab.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.12.2021 18:25:01 vasta tsitaadiga

No ma ei tea, mis olud seal võsa vahel olid jne, eks oldud isegi olukorras kus oled nõus kasvõi masuuti jooma, kui vaid oleks soe ja virgutaks natuke. See veel ei tähenda, et maitseb, või pakkusid mitut erinevat varianti neile?
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
häh
HV kasutaja

liitunud: 22.12.2020




sõnum 03.12.2021 19:10:09 vasta tsitaadiga

Mina ei pakkunud midagi, tavaline "tuttava sünnipäeva" lõppfaas. Juuakse seda mis külapoes on. Polnud häda miskit.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hiid
HV Guru
Hiid

liitunud: 23.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.12.2021 18:52:58 vasta tsitaadiga

espressomasin 10 sendiga icon_razz.gif https://www.osta.ee/36-espressomasin-morphy-richards-167105099.html
_________________
Hapud viinamarjad
Kommentaarid: 663 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 512
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
häh
HV kasutaja

liitunud: 22.12.2020




sõnum 14.12.2021 09:17:30 vasta tsitaadiga

Irmus asi icon_biggrin.gif seal samal lehel pakuti hetkel veel mingit moodustist alla kahe euro.

Kui ikka kange hinna ostmise vajadus, siis vist esimene kasutatav on DeLonghi EC230. Vähemalt steamer on normaalne. Kuskilt soodukaga saab, väga ok, selles võtmes milleks disainitud.
Need hiina imed jätaks heaga rahule ka kümne sendi eest.

Avastasin täna, et Kohvisemu müüb Eureka ORO Single Dose veskeid. Hind 600.-, täiesti mõistlik. Hetkel Eestist miskit muud võrreldavat võtta polegi.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.12.2021 17:32:04 vasta tsitaadiga

häh kirjutas:
Irmus asi icon_biggrin.gif seal samal lehel pakuti hetkel veel mingit moodustist alla kahe euro.

Kui ikka kange hinna ostmise vajadus, siis vist esimene kasutatav on DeLonghi EC230. Vähemalt steamer on normaalne. Kuskilt soodukaga saab, väga ok


Tõesti odav... ilma naljata, ei oleks oodanud et midagi nii odavat töötavaks tunnistad icon_lol.gif
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
häh
HV kasutaja

liitunud: 22.12.2020




sõnum 14.12.2021 19:32:36 vasta tsitaadiga

Mul on ECP35.31, siiamaani kasutan (õigemini, abikaasa kasutab, sai talle antud), tean väga hästi mis asi ta on ja mida pole icon_wink.gif

Nende masinate kõige suurem probleem on olematu driptray ja kaasnev läbu. Muuga saab hakkama. Aga selles võtmes, milleks nad disainitud, eks. Ja vastupidi ka, "päris" masinaga ei saa ilma OPV sättimiseta survestatud filtrit kasutada ja tegelikult neile analoogseid neile 51/54mm omadele ei müüagi, 58mm omad on nn supercrema omad ja jahve peab espresso oma olema (ja ka häälestatud).

Mõistlik on esimese masinana tegelikult muidugi Barista Express (Infuseri mis mul on kahjuks Eestis enam ei müüda).
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sander007
HV veteran
Sander007

liitunud: 04.12.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.12.2021 21:45:07 vasta tsitaadiga

Ma ei suuda siiamaani uskuda kui palju vaba aega (ja ruumi) inimestel on, et ostavad eraldi ubade jahvati ja siis teevad veel käpaga kohvi... Ulme. icon_rolleyes.gif icon_lol.gif
_________________
www.metailor.ee
Kommentaarid: 161 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 152
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
häh
HV kasutaja

liitunud: 22.12.2020




sõnum 14.12.2021 23:03:18 vasta tsitaadiga

Täpsustus, konkreetselt enda "kodusel kohvilauakesel" on jahvateid hetkel kolm icon_wink.gif icon_biggrin.gif suvine plaan on ehitada suurem laud koos overhead kapiga, ehk siis mingi baarinurga moodi asi. Kui mingid veevärgi või ahjutööd segama ei hakka.

Hetkel muidu on kalender juuni keskpaigani juba must, aitäh küsimast, see vist tuleb nüüd üle kolme nädala esimene, kui nädalavahetus tühi. icon_biggrin.gif Ehk siis tööd on igasugust, mul tüüpi aeglane-kiire-kiire icon_biggrin.gif aga krt kui nagu nii ajahädas et kohvi ka suhu loopima peab siis on ikka s...t ajaplaneerimine ütleks icon_wink.gif
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Draqula
HV Guru

liitunud: 29.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.12.2021 14:24:28 vasta tsitaadiga

Sander007 kirjutas:
Ma ei suuda siiamaani uskuda kui palju vaba aega (ja ruumi) inimestel on, et ostavad eraldi ubade jahvati ja siis teevad veel käpaga kohvi... Ulme. icon_rolleyes.gif icon_lol.gif


Tead... Eks see on nii, et kes tuunib autot, kes kohvielamust, kes midagi kolmandat...
Kuniks inimesed ise rahul ja ümberkaudsed ei kannata - miks mitte icon_smile.gif
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.12.2021 14:46:26 vasta tsitaadiga

Just, mingi hobi peab ju olema. Mina ei saa endale igasugu mehhaniseeritud mänguasju köögis lubada, kuna linnas on iga ruutmillimeeter arvel ja pean olema rõõmus, kui tööpinnal on lõikelaua kõrval nii palju ruumi, et saab tassi pealevalamise ajaks kuhugi maha toetada. Kui see võtab kapis rohkem ruumi kui kohvikruus siis tõenäoliselt seda vidinat minu kööki ei tule. Aga kena kiibitsedagi, et mida kõike saab soetada, kui on kuhu panna.
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
häh
HV kasutaja

liitunud: 22.12.2020




sõnum 15.12.2021 20:04:11 vasta tsitaadiga

Korteri kööki jah seda kompotti väga üles ei pane ja pole ka pointi. Maksimum mis sinna mahuks ongi umbes Barista Express tüüpi kombo. Hetkel on mul 130x60 laud tihedalt täis, "ainult" masina ja ühe veski mahutaks vast ca 80...90 cm peale ära laiuses. Küsimus ongi selle "baari" piisavalt viisakas vormistuses (sahtel, overhead, tagasein jne), ma pole müügil sobivat valmis tükki näinud, tuleb ise teha. Veidrad naljakad nüansid tekivad, nt lauaplaat peab paks olema (40 mm) muidu vastu matti koputades on jube lärm jne icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
w00x7
HV vaatleja

liitunud: 22.11.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.12.2021 08:53:01 vasta tsitaadiga

Oskab keegi pakkuda soodsamaid alternatiive The Brick Brasiilia, San Rafael, Cerrado Mineiro-le?
Sain seda kohvi ühest kohvikust päris soodsa hinnaga vahepeal, nüüd kadus see võimalus ära ja päris 20€ pole ka nõus maksma 1kg eest.
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
degrass
HV kasutaja
degrass

liitunud: 23.12.2004




sõnum 20.12.2021 00:43:03 vasta tsitaadiga

Drift Magazine uus number on müügis. Seekord on teemaks Los Angels
tsitaat:

VOLUME 11: Los Angeles

From sunny beaches and high mountainscapes to boulevards lined with palm trees and a dense urban core, we criss-cross this sprawling cradle of pop culture to bring you stories of a rapidly diversifying coffee scene. From the history and lore of Hollywood, to a growing awareness of social justice issues—and, of course, a prolonged pandemic—we take a look at how coffee and Los Angeles have grown together over decades.

https://www.driftmag.com/


Spoiler Spoiler Spoiler

_________________
All it took was for a lot of seemingly decent people to put the wrong person in power, and then pay for their innocent choice.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
häh
HV kasutaja

liitunud: 22.12.2020




sõnum 24.12.2021 00:11:23 vasta tsitaadiga

Natuke mõtteainet.

https://www.youtube.com/watch?v=Aw0EhqPCEXc

Eesti hind on siis 600 eurot. Ausalt öeldes ikka veitsa palju poolfabrikaadi eest, eriti meeldis see nipukatega kinni tõmmatud kondensaator. Aga õnnetus on, et selles segmendis (alla 1000 euro single dose espressovõimekusega universaal) pole eriti midagi valida. Ceado E5SP peaks olema umbestäpselt tonn või veidi peale ja E37SD on juba 2 tonni. No ja siis ongi Lagom P64 kuskil seal vahepeal või pigem 2k lähedal. Selle raha eest saab kolm!! SSP teradega (samad, mis Lagomi sees, eraldi ostes ca 240 eurot) G-Iotat.

Ise praegu pigem seda usku, et 2 (juhul kui espressot ka teed) O.K. veskit on parem, kui sama raha eest üks hüpersuper. Aga tõsi on ka see, et kui single dose ära proovitud, siis on demandi koju enam ei taha.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Smati
HV kasutaja

liitunud: 12.12.2006




sõnum 24.12.2021 00:33:16 vasta tsitaadiga

Tavaline Mignon silent range specialista on 400, baratza vario on ka alla 600. vana vario 400? ses suhtes et enamustele saad single dose kolu printida/osta ja lõõtsa peale panna. Aga see oro näeb hea välja ka icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
häh
HV kasutaja

liitunud: 22.12.2020




sõnum 24.12.2021 12:52:54 vasta tsitaadiga

Mignoni võib-olla kui võtta, siis Perfetto või "tavaline" Mignon- need peaks olema mugavamad jahvet vahetada? Ja muidugi Oro "doonor" ehk XL. Aga nende probleem on see, et nad pole siiski SD jaoks mõeldud. Siis vaataks juba Atom seeriat, mis on oluliselt paremini tehtud (ja näeb ka viisakas välja vs Mignon) ja millele on lõõtsaga väike kolu kohe olemas (st optionina). Sealt 60 pidi olema siiski liiga suure jäägiga (terade ümber liiga palju "surnud" ruumi), aga 65 pidi olema ok, aga vähese ubade hulgaga ikkagi probleemne.

Vario juurde lisaks ka Sette, aga vist hetkel väga enam ei kõneta? Enda jaoks on need ekraanid jms 100% out.

Oma kogemus on see, et on demand veski (Macap konkreetselt) ei tööta hästi SD jaoks. Nad tahavad, et kolus oleks mingi kogus ubasid (popcorning ja jahvatuse ühtlus) ja jääk/vahetus on siiski jube suur. Esimese probleemi lahendamiseks oli kellegi hea lahendus pmslt kolvi süsteemina ehitatud minikolu ubadele surve avaldamiseks.

Lisatud- ma ei salga, et isiklikult oli Oro lati alt läbiminek kergendus icon_biggrin.gif kui ma G-Iotat ostsin, siis olid Oro kõlakad juba väljas. Koos saatmisega pole see hinnavahe nii suur ja Eureka on ikkagi brand, vs noname hiinakas. Selles mõttes on masinatega lihtsam, (mõistlikke) variante väga pole ja hinnalagi on oluliselt madalam icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Elpex
HV veteran

liitunud: 13.07.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.12.2021 16:22:54 vasta tsitaadiga

Plaanis on lähiajal koju osta täisautomaatne kohvimasin, mis teeks ka piimajooke. Oskab äkki keegi siinsetest kasutajatest nõua anda, mis oleks nn best bang for the buck masin selle raha eest.
Hind võiks jääda suurusjärku 600-700€ ja masinat peaks olema võimalikult lihtne pesta/hooldada, eriti piimasüsteemi.

Hetkel jäi silma selline: https://www.kohvisemu.ee/p/kohvimasin-nivona-caferomatica-nicr-779/

Samas võin ka mõnisada € juurde panna ja osta Jura E8 (EB). Aga kas sellel on mõtet?
Kommentaarid: 123 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 113
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
degrass
HV kasutaja
degrass

liitunud: 23.12.2004




sõnum 27.12.2021 16:55:43 vasta tsitaadiga

Elpex, 6ige kohvimasin on see, millega sina rahul ja 6nnelik oled. Mina olen oma Jura E8 (peaaegu) väga rahul. Kui sinu esimesse valikusse mahtus Nivona, siis on v6imalik, et see on sulle. Sest muidu ei oleks sa seda välja valinud.
Enne ostma hakkamist m6tle järgi, milleks sa seda osta soovid. Kui teistele näitamiseks, siis v6ta Jura. Kui aga endale kohvi valmistamiseks, siis arvesta, et automaat teeb sulle piimaga kofeiini sisaldava joogi. Seega päris kohvi valmistamiseks pead oma ostuplaani muutma icon_wink.gif

Kuna r6huga sa mängida ei saa, peaks veski ja vee temperatuur olema piisavalt seadistavad. Ning k6ige olulisem, selgita välja, kes hakkab masinat igapäevaselt puhastama. Kui vabatahtlike ei leidu, pead sa seda ise tegema.

Mis minu arust k6ige keerulisem masina juures on, on 6igete ubade leidmine. Jook peaks andma sulle teatava naudingu.

Mis puutub best bang for the buck kontseptsiooni, siis m6nikord on m6istlikum (odavam) asju üks kord osta.

_________________
All it took was for a lot of seemingly decent people to put the wrong person in power, and then pay for their innocent choice.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Elpex
HV veteran

liitunud: 13.07.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.12.2021 17:12:36 vasta tsitaadiga

degrass kirjutas:
Elpex, 6ige kohvimasin on see, millega sina rahul ja 6nnelik oled. Mina olen oma Jura E8 (peaaegu) väga rahul. Kui sinu esimesse valikusse mahtus Nivona, siis on v6imalik, et see on sulle. Sest muidu ei oleks sa seda välja valinud.
Enne ostma hakkamist m6tle järgi, milleks sa seda osta soovid. Kui teistele näitamiseks, siis v6ta Jura. Kui aga endale kohvi valmistamiseks, siis arvesta, et automaat teeb sulle piimaga kofeiini sisaldava joogi. Seega päris kohvi valmistamiseks pead oma ostuplaani muutma icon_wink.gif

Kuna r6huga sa mängida ei saa, peaks veski ja vee temperatuur olema piisavalt seadistavad. Ning k6ige olulisem, selgita välja, kes hakkab masinat igapäevaselt puhastama. Kui vabatahtlike ei leidu, pead sa seda ise tegema.

Mis minu arust k6ige keerulisem masina juures on, on 6igete ubade leidmine. Jook peaks andma sulle teatava naudingu.

Mis puutub best bang for the buck kontseptsiooni, siis m6nikord on m6istlikum (odavam) asju üks kord osta.

Kõik õige, mulle sobib ka piimaga kofeiini sisaldav jook icon_smile.gif Teistele näitamiseks ma masinat ei osta, vaid perekondlikuks kodus kasutamiseks ja masinat hakkan ikka ise puhastama.

Olles lugenud eelnevaid postitusi siin kohviteemas, siis Best bang for the buck kontseptsiooni all mõtlesin seda, et siin on kirjeldatud varasemalt, et on masinaid, mis on oluliselt odavamalt hinna poolest, aga teevad sama asja, mis Jura mõnisada € kallima hinnaga. Kuna kogemused endale puuduvad, siis ootangi kaashinnavaatlejate soovitusi/arvamusi.
Kommentaarid: 123 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 113
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ernits
HV veteran
Ernits

liitunud: 12.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.12.2021 17:52:52 vasta tsitaadiga

Foorumis on Jura F50 müügil, teeb väga head kohvi nupuvajutuse peale thumbs_up.gif
Kommentaarid: 99 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 86
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hiid
HV Guru
Hiid

liitunud: 23.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.12.2021 18:00:47 vasta tsitaadiga

tsitaat:

minu arust k6ige keerulisem masina juures on, on 6igete ubade leidmine.

selle töö olen ma aastate jooksul ära teinud.
Merrild Espresso, hind hea ja maitse parim icon_cool.gif
Olen ka 20 ja 30 eurise kilohinnaga gurmeeube saanud, ei ole kuidagi abiks. Hind ei tee uba paremaks, nagu liha icon_lol.gif

_________________
Hapud viinamarjad
Kommentaarid: 663 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 512
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Ärifoorumid »  Ostuabi/hinnapäring »  Kohvi ja masinavaatluse teema mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 16, 17, 18 ... 33, 34, 35  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.