|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees

liitunud: 27.01.2003
|
09.10.2021 20:09:18
|
|
|
Pole paha, arvestades, et 1,2kg = €6.99 (LIDL)
|
|
| Kommentaarid: 373 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
313 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Hiid
HV Guru

liitunud: 23.03.2002
|
09.10.2021 20:47:37
|
|
|
seda 4 või 5 röstastmega ka on? Siis teab, kas Lidli tulekut oodata
_________________ Hapud viinamarjad |
|
| Kommentaarid: 663 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
512 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees

liitunud: 27.01.2003
|
10.10.2021 19:35:41
|
|
|
On küll, Extra Dark Roast, sarnane pakk, sama hind.
Viimati ostsingi selle, kuid minu jaoks liiga "küpsetatud".
Lidlist parim bang for buck on minu arvates "Italiamo Caffe Tradizionale", tumesinine pakk. 1kg €6.99. Maitse asi muidugi, aga see on oluliselt parem kui mitmed kallimad "kvaliteet-käsitöö-kohvid", mida proovinud olen.
|
|
| Kommentaarid: 373 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
313 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Smati
HV kasutaja
liitunud: 12.12.2006
|
12.10.2021 13:44:43
|
|
|
| ENamus väikseid röstikodasid röstivad päris heledalt (ka nende espresso röst kipub hele olema) ja heast heledast röstist hea kohvi välja võlumine tahab väga head veskit ja ka väga head masinat (temperatuur ja rõhu stabiilsus hakkavad palju rolli mängima).
|
|
| Kommentaarid: 8 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
8 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Psych0
HV veteran

liitunud: 21.11.2004
|
12.10.2021 13:53:02
|
|
|
| Smati kirjutas: |
| ENamus väikseid röstikodasid röstivad päris heledalt (ka nende espresso röst kipub hele olema) ja heast heledast röstist hea kohvi välja võlumine tahab väga head veskit ja ka väga head masinat (temperatuur ja rõhu stabiilsus hakkavad palju rolli mängima). |
Espresso puhul jah, pourover/coldbrew korral saab heledast röstist väga lihtsalt hea kohvi.
|
|
| Kommentaarid: 61 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
57 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Smati
HV kasutaja
liitunud: 12.12.2006
|
12.10.2021 21:53:41
|
|
|
| Mhmh, mul ühe kokomo oaga jäi wilfa natuke hätta, aga muidu pole muresid olnud v60/chemexiga.
|
|
| Kommentaarid: 8 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
8 |
|
| tagasi üles |
|
 |
degrass
HV kasutaja

liitunud: 23.12.2004
|
12.10.2021 23:11:35
|
|
|
Tume röst on hommikul vara hea. Pärast sooviks midagi kergemat, heledamat. Just keetsin ühe tassi brasiilia oast
_________________ All it took was for a lot of seemingly decent people to put the wrong person in power, and then pay for their innocent choice. |
|
| tagasi üles |
|
 |
Mini1
HV kasutaja
liitunud: 05.09.2020
|
22.11.2021 17:30:37
|
|
|
| Soovitage kohviveskit mõistlikus hinnaklassis. Päris mitmesaja eest ei tahaks osta.
|
|
| Kommentaarid: 34 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
29 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Psych0
HV veteran

liitunud: 21.11.2004
|
23.11.2021 13:30:40
|
|
|
| Mini1 kirjutas: |
| Soovitage kohviveskit mõistlikus hinnaklassis. Päris mitmesaja eest ei tahaks osta. |
Akutrell + käsijahvati.
|
|
| Kommentaarid: 61 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
57 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees

liitunud: 27.01.2003
|
23.11.2021 18:21:32
|
|
|
| Mini1 kirjutas: |
| Soovitage kohviveskit mõistlikus hinnaklassis. Päris mitmesaja eest ei tahaks osta. |
Mul on see: https://www.amazon.co.uk/dp/B07WHJL9MS/
Ei kurda, aga ma pole ülinõudlik ka nagu mõned siin
|
|
| Kommentaarid: 373 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
313 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Hiid
HV Guru

liitunud: 23.03.2002
|
23.11.2021 18:22:16
|
|
|
masin ise ju jahvatab
_________________ Hapud viinamarjad |
|
| Kommentaarid: 663 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
512 |
|
| tagasi üles |
|
 |
degrass
HV kasutaja

liitunud: 23.12.2004
|
23.11.2021 19:34:27
|
|
|
| SKG kirjutas: |
| Mini1 kirjutas: |
| Soovitage kohviveskit mõistlikus hinnaklassis. Päris mitmesaja eest ei tahaks osta. |
Mul on see: https://www.amazon.co.uk/dp/B07WHJL9MS/
Ei kurda, aga ma pole ülinõudlik ka nagu mõned siin  |
Mul on ka üks selline kodus: https://www.amazon.de/Moulinex-ar110830-Universalm%C3%BChle-Gew%C3%BCrze-Schwarz-Getreide/dp/B00K2Y421W
Kunagi ammu ostsin. Jahvatab ebaühtlaselt, seet6ttu seisab kapis. Kuna ostan korraga väikese koguse ube - 250g - lasen kohvipoes jahvatada. Tüütu on, kui letis on uus nägu, kes leiab, et ta peab tark olema ning mind 6petama hakama, millist jahvatusastet ma täpselt vajan
_________________ All it took was for a lot of seemingly decent people to put the wrong person in power, and then pay for their innocent choice. |
|
| tagasi üles |
|
 |
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees

liitunud: 27.01.2003
|
23.11.2021 19:47:29
|
|
|
Enda kogemuse põhjal saan öelda, et kõik seda tüüpi jahvatajad tahavad veidi loksutamist jahvatuse ajal, saab oluliselt ühtlasem puru.
Lapsena juba meeles, kuidas vanaema Straume-t raputas kui tuhksuhkrut tegi.
|
|
| Kommentaarid: 373 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
313 |
|
| tagasi üles |
|
 |
degrass
HV kasutaja

liitunud: 23.12.2004
|
23.11.2021 20:04:02
|
|
|
SKG, tean, siiski raptamine, toksimine ja segamine jahvatamise käigus ei taga soovitud kvaliteeti.
_________________ All it took was for a lot of seemingly decent people to put the wrong person in power, and then pay for their innocent choice. |
|
| tagasi üles |
|
 |
häh
HV kasutaja
liitunud: 22.12.2020
|
25.11.2021 06:52:08
|
|
|
Mille jaoks?
Isiklik arvamus on, et kui "lihtsalt kohviveskit", siis jäta parem raha raiskamata.
Muidu jah, kas hea käsiveski ja ma julgen 1Zpressot soovitada (endal on Q2), kõige mõistlikum elektriga bang-for-buck on hetke seisuga G-Iota (see mul on, rahanumbri eest midagi paremat ei saa, Euroopast võimalik osta). Meil poes olevatest on vast suht enamvähem Smart Grinder Pro, aga ta on mõttetult kallis ja puruplastmass, ent töötab (on olemas, isiklik kogemus). Eureka Mignon (mitte XL) on hinna kvaliteedi suhte koha pealt... no mitte kõige mõistlikum, minu arust, aga ise näppinud ei ole, küll on endal 50mm sarnane on demand asi (Macap).
Aga ma julgeks kindlasti single dose asjade poole vaatamist soovitada, kordades vähem jamamist, maitse vahest rääkimata.
Ja noh meeldib kellelegi või mitte, veski on kohvi puhul ainuke asi, kuhu on mõtet raha tampida. Vahe on, iseküsimus, kas joojale see tähtis. Seda ei saa keegi teine sinu eest otsustada. Aga nagu eelnevast tekstist veidi aimub, mis on tulemuseks, kui üritab "odavat ja head" osta.
...aga kus teeks teisiti kui võimalik, siis Macapi asemel teine G-Iota
Absoluutne miinimum mida vaadata on Nivona 130. Seda müüakse (vähemalt müüdi) ka alla 100 €. Aga, tuleb aru saada, et korralikul veskil on jahvatuskamber kõige täiega metallist ja sellel on põhjus. Sellepärast saab miskit mõistlikku käsiveskitest rääkides vahemikus 100...250 eurot ja elektri omadel ca 300 .... 900 €. Kallim hind üksinda ei näita veel midagi. Samamoodi ei tähenda midagi brand, näiteks Hario veskitest tasub kaarega mööda käia. Ja seda haibitud Nice Zerot isiklikut ei taha, kuna käigukast on plastist.
Kui hommikust õhtuni ei espressota või kannude viisi filtrikohvi ei tee, pole koluga veskit pointi osta. Ruumi vajadus kõrvale panna, käsiveski pole üldse paha mõte. Nt see- https://www.cremashop.eu/en/products/1zpresso/k-plus-grinder/4768
Aga muidu oleks enda valikud
https://news.eureka.co.it/mignon-single-dose-en/
https://homebarista.be/en/shop/products/probarista-koffiemolen-g-iota-zwart
ja nagu ütlesin, G-Iota mul on.
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
degrass
HV kasutaja

liitunud: 23.12.2004
|
25.11.2021 09:08:22
|
|
|
| häh kirjutas: |
Ja noh meeldib kellelegi või mitte, veski on kohvi puhul ainuke asi, kuhu on mõtet raha tampida. Vahe on, iseküsimus, kas joojale see tähtis. Seda ei saa keegi teine sinu eest otsustada. Aga nagu eelnevast tekstist veidi aimub, mis on tulemuseks, kui üritab "odavat ja head" osta.
|
Just hind on see, miks ma ei oma veskit. Ma ei näe hetkel vajadust paarsada eurot veskisse investeerida. Samuti ei ole ma nii rikas, et osta järgmist bang for the buck lahendust tolmu koguma. Vist vanaks jäänud
_________________ All it took was for a lot of seemingly decent people to put the wrong person in power, and then pay for their innocent choice. |
|
| tagasi üles |
|
 |
häh
HV kasutaja
liitunud: 22.12.2020
|
25.11.2021 12:10:02
|
|
|
Täiesti mõistlik, seda enam, et paarisaja euro eest midagi asjalikku elektriga käivat ka ei saa. Vähemalt mitte kestvat riistapuud.
Muide sellest nimekirjast (5 veskit) ei kogu ükski tolmu, vaid vähemalt korra päevas jahvatab. SGP kõige rohkem, sest on töö juures.
Mis tolmu kogub, on Kruve sõelad, aga vahel tuleb ikka puhtaks pühkida ja siis väga teist varianti poleks. Niiet mahavisatud raha pole see ka.
A ma lohutan ennast, et mul on keskea kriis ja mingi kiiks peab mehel olema- junõu kärakas naised jne
See ka, et järgmine peatus rahalises mõttes oleks kusagil 1.5k hinnaklassis. Pole kindel, et sellega enam midagi võidaks, on ka nendel kallitel ja kallimatel masinatel jamasid. Väga ei ironiseeriks selle bang... üle. Kui vaheldumisi erinevaid valmistusviise kasutada sh espressot teha, on üks veski ebamugav. Aga 50mm ja 64mm teradel on tuntav maitsevahe sees. Ma arvan, et Macap ja Mignon on üsna võrreldavad, kindlasti on Macapi reguleerimine täpsem ja mugavam (kui Eurekal siis, siin pean ka XLi silmas). Ehk siis miskit saab sellest odava Eureka kohta arvata.
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
netcat
Kreisi kasutaja

liitunud: 13.01.2010
|
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
häh
HV kasutaja
liitunud: 22.12.2020
|
25.11.2021 22:19:02
|
|
|
Väidetakse kvaliteediprobleeme olema sellel firmal (timemore, siis). Teine asi, osad timemore veskid on osaliselt plastist (laagripukk). Peast ei mäleta, vaata review'sid. Nano peaks küll täismetall olema.
Soovitan *kindlasti* magnetiga purutopsi kinnitust, kui igapäevaseks kasutuseks tahad.
Q2 pealt- kindlasti vaata, et ubade kogus oleks sinu valmistamisviisiga klappiv, nt Q2'l mahub sisse vaid max 20 grammi. Seda purumahuti kinnitust mainisin, kui iga päev pruugid, pole vint igavene, need korpused on alumiiniumist. Kui tahad espresso jaoks pruukida, peab step piisavalt väike olema. 30 klikki täispöördele on liiga palju. Võiks saada tolmu ka teha (türgi jaoks).
1Zpresso teeb muid veskeid ka ja Cremashop on kallis koht. Ma sain alist Q2 alla sota.
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Smati
HV kasutaja
liitunud: 12.12.2006
|
|
| Kommentaarid: 8 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
8 |
|
| tagasi üles |
|
 |
häh
HV kasutaja
liitunud: 22.12.2020
|
28.11.2021 09:04:08
|
|
|
Kusjuures wilfa teeb ka seda https://www.cremashop.eu/en/products/wilfa/svart-uniform-wsfb-100s/4001
Kui plastikust mööda vaadata, on see juba korralik asi ja üsna "päris". NB! 58 mm flat burr ja metallist terakamber, single dose disain.
Kui ainult lehtri ja presskannu jaoks, siis Fellow Ode on ka valik. Samuti single dose.
Lisatud-
Jäi silma, aasta alguses peaks müüki tulema Mazzer Omega. Käsiveski, hinnaklass ca 300 eurot, mõeldud nõudlikule kodukasutajale. Nimi Mazzer ilmselt tutvustamist ei vaja.
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
netcat
Kreisi kasutaja

liitunud: 13.01.2010
|
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
häh
HV kasutaja
liitunud: 22.12.2020
|
01.12.2021 10:50:46
|
|
|
Veider jutt, väga ei saa aru, mida nad seal nüüd võrdlevad. Uba ja jahvatatud kohv segiläbi ja kas seal osa pole filtri- ja osa presskannupuru?
Ilmselt midagi on tõlkes kaduma läinud.
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
netcat
Kreisi kasutaja

liitunud: 13.01.2010
|
02.12.2021 15:46:50
|
|
|
Millises tõlkes? Test tehti kohapeal PM toimetuses, niipalju kui mõista võib. Eesmärk oligi võrrelda mitte sarnast klassi omavahel vaid kallimat kohvi sh ube ja odavaimat omavahel.
Kahjuks ei ole tõesti mainitud, kas kõik valmistati sama meetodiga. Ühel pildil ta seal võimleb aeropressiga, teises aga tundub otse tassi peale valavat.
|
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sergi
HV kasutaja
liitunud: 26.03.2004
|
02.12.2021 19:28:48
|
|
|
Test nagu Metsikus Läänes.
Kokk valmistab kohvi Araabikast ja robustadest.
Kaks kohvi on oad ja teised puru.
7 testijat aga fotol laual on 11 tassi.
Eks Adele tõlkis spetsialisti jutu ja testi artikliks.
|
|
| Kommentaarid: 65 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
58 |
|
| tagasi üles |
|
 |
degrass
HV kasutaja

liitunud: 23.12.2004
|
02.12.2021 22:08:49
|
|
|
See ajalehe "test" on tavainimesele m6eldud, kellel on sügavalt üksk6ik mis tassi valatakse. Pigem tuleb ise vastavad oad ära proovida ja siis midagi arvata. Presidenti olen kunagi joonud. vist oli ok. Lillaga oli mingi teema, kuid ei mäleta enam.
_________________ All it took was for a lot of seemingly decent people to put the wrong person in power, and then pay for their innocent choice. |
|
| tagasi üles |
|
 |
häh
HV kasutaja
liitunud: 22.12.2020
|
03.12.2021 06:24:59
|
|
|
"Tõlkes kaduma läinud" on nii levinud kõnekujund, kui ka teksti tähenduse (kadudega ) liigutamine eri keeletasandite vahel. Ajakirjanik tõlgibki erialakeelest või slängist tavakeelde, keele sees. Täpselt nii räägitaksegi (sh õpetatakse). Ma ei kahtle, et Kafo esindaja sellest, miks selline veider kombo, ka ajakirjanikule rääkis, see aga pidas seda ebaoluliseks (või lasi lihtsalt kõrvust mööda).
Enivei, selleks, et mingi tähendus olnuks, oleksid pidanud kõik jahvatatud kohvid olema ja sama jahveastmega. Ilmselt oleks pidanud tegema kas pätikat, filtrimasinaga või presskannuga. Need on vähemalt enda tuttavate / kolleegide seas suhtkoht võrdselt levinud variandid. Või siis nugadega veski + filtrimasin ja kõik oad siis.
Lilal on 30% sertifitseeritud uba sees. Veits ööbikukeele vorsti lugu, aga tegelikult ikka on maitse vahe vs need Presidendid ja Tasujad. Omaette sürr oli see heietus espresso teemadel seal. Iseenesest on see kitsalt valmistusmeetod.
Muidu rahvakohvi hinda sihtides on nt Kulta Katrina, mis on IMO kindla peale minek kuskil võsa vahel teha ja kõik jäävad rahule. Kui seda silmas pidada.
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
netcat
Kreisi kasutaja

liitunud: 13.01.2010
|
03.12.2021 17:08:01
|
|
|
| Üldiselt võsavaheline rahvas Eestis heledast soome röstist väga vaimustuses ei ole.
|
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
häh
HV kasutaja
liitunud: 22.12.2020
|
03.12.2021 17:48:51
|
|
|
Testitud
Arvesta, et see kraam seisab ca 10 minti soojenduseks kannus. Peale selle on minuarust ta poes keskmise ja tumeda röstina, ja vist ostetakse viimast. Pole uurinud, juua kõlbab.
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
netcat
Kreisi kasutaja

liitunud: 13.01.2010
|
03.12.2021 18:25:01
|
|
|
| No ma ei tea, mis olud seal võsa vahel olid jne, eks oldud isegi olukorras kus oled nõus kasvõi masuuti jooma, kui vaid oleks soe ja virgutaks natuke. See veel ei tähenda, et maitseb, või pakkusid mitut erinevat varianti neile?
|
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
häh
HV kasutaja
liitunud: 22.12.2020
|
03.12.2021 19:10:09
|
|
|
| Mina ei pakkunud midagi, tavaline "tuttava sünnipäeva" lõppfaas. Juuakse seda mis külapoes on. Polnud häda miskit.
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Hiid
HV Guru

liitunud: 23.03.2002
|
|
| Kommentaarid: 663 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
512 |
|
| tagasi üles |
|
 |
häh
HV kasutaja
liitunud: 22.12.2020
|
14.12.2021 09:17:30
|
|
|
Irmus asi seal samal lehel pakuti hetkel veel mingit moodustist alla kahe euro.
Kui ikka kange hinna ostmise vajadus, siis vist esimene kasutatav on DeLonghi EC230. Vähemalt steamer on normaalne. Kuskilt soodukaga saab, väga ok, selles võtmes milleks disainitud.
Need hiina imed jätaks heaga rahule ka kümne sendi eest.
Avastasin täna, et Kohvisemu müüb Eureka ORO Single Dose veskeid. Hind 600.-, täiesti mõistlik. Hetkel Eestist miskit muud võrreldavat võtta polegi.
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
netcat
Kreisi kasutaja

liitunud: 13.01.2010
|
14.12.2021 17:32:04
|
|
|
| häh kirjutas: |
Irmus asi seal samal lehel pakuti hetkel veel mingit moodustist alla kahe euro.
Kui ikka kange hinna ostmise vajadus, siis vist esimene kasutatav on DeLonghi EC230. Vähemalt steamer on normaalne. Kuskilt soodukaga saab, väga ok |
Tõesti odav... ilma naljata, ei oleks oodanud et midagi nii odavat töötavaks tunnistad
|
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
häh
HV kasutaja
liitunud: 22.12.2020
|
14.12.2021 19:32:36
|
|
|
Mul on ECP35.31, siiamaani kasutan (õigemini, abikaasa kasutab, sai talle antud), tean väga hästi mis asi ta on ja mida pole
Nende masinate kõige suurem probleem on olematu driptray ja kaasnev läbu. Muuga saab hakkama. Aga selles võtmes, milleks nad disainitud, eks. Ja vastupidi ka, "päris" masinaga ei saa ilma OPV sättimiseta survestatud filtrit kasutada ja tegelikult neile analoogseid neile 51/54mm omadele ei müüagi, 58mm omad on nn supercrema omad ja jahve peab espresso oma olema (ja ka häälestatud).
Mõistlik on esimese masinana tegelikult muidugi Barista Express (Infuseri mis mul on kahjuks Eestis enam ei müüda).
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Sander007
HV veteran

liitunud: 04.12.2005
|
14.12.2021 21:45:07
|
|
|
Ma ei suuda siiamaani uskuda kui palju vaba aega (ja ruumi) inimestel on, et ostavad eraldi ubade jahvati ja siis teevad veel käpaga kohvi... Ulme.
_________________ www.metailor.ee |
|
| Kommentaarid: 161 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
152 |
|
| tagasi üles |
|
 |
häh
HV kasutaja
liitunud: 22.12.2020
|
14.12.2021 23:03:18
|
|
|
Täpsustus, konkreetselt enda "kodusel kohvilauakesel" on jahvateid hetkel kolm suvine plaan on ehitada suurem laud koos overhead kapiga, ehk siis mingi baarinurga moodi asi. Kui mingid veevärgi või ahjutööd segama ei hakka.
Hetkel muidu on kalender juuni keskpaigani juba must, aitäh küsimast, see vist tuleb nüüd üle kolme nädala esimene, kui nädalavahetus tühi. Ehk siis tööd on igasugust, mul tüüpi aeglane-kiire-kiire aga krt kui nagu nii ajahädas et kohvi ka suhu loopima peab siis on ikka s...t ajaplaneerimine ütleks
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Draqula
HV Guru
liitunud: 29.10.2004
|
15.12.2021 14:24:28
|
|
|
| Sander007 kirjutas: |
Ma ei suuda siiamaani uskuda kui palju vaba aega (ja ruumi) inimestel on, et ostavad eraldi ubade jahvati ja siis teevad veel käpaga kohvi... Ulme.  |
Tead... Eks see on nii, et kes tuunib autot, kes kohvielamust, kes midagi kolmandat...
Kuniks inimesed ise rahul ja ümberkaudsed ei kannata - miks mitte
|
|
| Kommentaarid: 42 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
34 |
|
| tagasi üles |
|
 |
netcat
Kreisi kasutaja

liitunud: 13.01.2010
|
15.12.2021 14:46:26
|
|
|
| Just, mingi hobi peab ju olema. Mina ei saa endale igasugu mehhaniseeritud mänguasju köögis lubada, kuna linnas on iga ruutmillimeeter arvel ja pean olema rõõmus, kui tööpinnal on lõikelaua kõrval nii palju ruumi, et saab tassi pealevalamise ajaks kuhugi maha toetada. Kui see võtab kapis rohkem ruumi kui kohvikruus siis tõenäoliselt seda vidinat minu kööki ei tule. Aga kena kiibitsedagi, et mida kõike saab soetada, kui on kuhu panna.
|
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
häh
HV kasutaja
liitunud: 22.12.2020
|
15.12.2021 20:04:11
|
|
|
Korteri kööki jah seda kompotti väga üles ei pane ja pole ka pointi. Maksimum mis sinna mahuks ongi umbes Barista Express tüüpi kombo. Hetkel on mul 130x60 laud tihedalt täis, "ainult" masina ja ühe veski mahutaks vast ca 80...90 cm peale ära laiuses. Küsimus ongi selle "baari" piisavalt viisakas vormistuses (sahtel, overhead, tagasein jne), ma pole müügil sobivat valmis tükki näinud, tuleb ise teha. Veidrad naljakad nüansid tekivad, nt lauaplaat peab paks olema (40 mm) muidu vastu matti koputades on jube lärm jne
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
w00x7
HV vaatleja
liitunud: 22.11.2008
|
16.12.2021 08:53:01
|
|
|
Oskab keegi pakkuda soodsamaid alternatiive The Brick Brasiilia, San Rafael, Cerrado Mineiro-le?
Sain seda kohvi ühest kohvikust päris soodsa hinnaga vahepeal, nüüd kadus see võimalus ära ja päris 20€ pole ka nõus maksma 1kg eest.
|
|
| Kommentaarid: 10 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
10 |
|
| tagasi üles |
|
 |
degrass
HV kasutaja

liitunud: 23.12.2004
|
20.12.2021 00:43:03
|
|
|
Drift Magazine uus number on müügis. Seekord on teemaks Los Angels
| tsitaat: |
VOLUME 11: Los Angeles
From sunny beaches and high mountainscapes to boulevards lined with palm trees and a dense urban core, we criss-cross this sprawling cradle of pop culture to bring you stories of a rapidly diversifying coffee scene. From the history and lore of Hollywood, to a growing awareness of social justice issues—and, of course, a prolonged pandemic—we take a look at how coffee and Los Angeles have grown together over decades.
https://www.driftmag.com/
|
Spoiler 
_________________ All it took was for a lot of seemingly decent people to put the wrong person in power, and then pay for their innocent choice. |
|
| tagasi üles |
|
 |
häh
HV kasutaja
liitunud: 22.12.2020
|
24.12.2021 00:11:23
|
|
|
Natuke mõtteainet.
https://www.youtube.com/watch?v=Aw0EhqPCEXc
Eesti hind on siis 600 eurot. Ausalt öeldes ikka veitsa palju poolfabrikaadi eest, eriti meeldis see nipukatega kinni tõmmatud kondensaator. Aga õnnetus on, et selles segmendis (alla 1000 euro single dose espressovõimekusega universaal) pole eriti midagi valida. Ceado E5SP peaks olema umbestäpselt tonn või veidi peale ja E37SD on juba 2 tonni. No ja siis ongi Lagom P64 kuskil seal vahepeal või pigem 2k lähedal. Selle raha eest saab kolm!! SSP teradega (samad, mis Lagomi sees, eraldi ostes ca 240 eurot) G-Iotat.
Ise praegu pigem seda usku, et 2 (juhul kui espressot ka teed) O.K. veskit on parem, kui sama raha eest üks hüpersuper. Aga tõsi on ka see, et kui single dose ära proovitud, siis on demandi koju enam ei taha.
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Smati
HV kasutaja
liitunud: 12.12.2006
|
24.12.2021 00:33:16
|
|
|
Tavaline Mignon silent range specialista on 400, baratza vario on ka alla 600. vana vario 400? ses suhtes et enamustele saad single dose kolu printida/osta ja lõõtsa peale panna. Aga see oro näeb hea välja ka
|
|
| Kommentaarid: 8 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
8 |
|
| tagasi üles |
|
 |
häh
HV kasutaja
liitunud: 22.12.2020
|
24.12.2021 12:52:54
|
|
|
Mignoni võib-olla kui võtta, siis Perfetto või "tavaline" Mignon- need peaks olema mugavamad jahvet vahetada? Ja muidugi Oro "doonor" ehk XL. Aga nende probleem on see, et nad pole siiski SD jaoks mõeldud. Siis vaataks juba Atom seeriat, mis on oluliselt paremini tehtud (ja näeb ka viisakas välja vs Mignon) ja millele on lõõtsaga väike kolu kohe olemas (st optionina). Sealt 60 pidi olema siiski liiga suure jäägiga (terade ümber liiga palju "surnud" ruumi), aga 65 pidi olema ok, aga vähese ubade hulgaga ikkagi probleemne.
Vario juurde lisaks ka Sette, aga vist hetkel väga enam ei kõneta? Enda jaoks on need ekraanid jms 100% out.
Oma kogemus on see, et on demand veski (Macap konkreetselt) ei tööta hästi SD jaoks. Nad tahavad, et kolus oleks mingi kogus ubasid (popcorning ja jahvatuse ühtlus) ja jääk/vahetus on siiski jube suur. Esimese probleemi lahendamiseks oli kellegi hea lahendus pmslt kolvi süsteemina ehitatud minikolu ubadele surve avaldamiseks.
Lisatud- ma ei salga, et isiklikult oli Oro lati alt läbiminek kergendus kui ma G-Iotat ostsin, siis olid Oro kõlakad juba väljas. Koos saatmisega pole see hinnavahe nii suur ja Eureka on ikkagi brand, vs noname hiinakas. Selles mõttes on masinatega lihtsam, (mõistlikke) variante väga pole ja hinnalagi on oluliselt madalam
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Elpex
HV veteran
liitunud: 13.07.2011
|
27.12.2021 16:22:54
|
|
|
Plaanis on lähiajal koju osta täisautomaatne kohvimasin, mis teeks ka piimajooke. Oskab äkki keegi siinsetest kasutajatest nõua anda, mis oleks nn best bang for the buck masin selle raha eest.
Hind võiks jääda suurusjärku 600-700€ ja masinat peaks olema võimalikult lihtne pesta/hooldada, eriti piimasüsteemi.
Hetkel jäi silma selline: https://www.kohvisemu.ee/p/kohvimasin-nivona-caferomatica-nicr-779/
Samas võin ka mõnisada € juurde panna ja osta Jura E8 (EB). Aga kas sellel on mõtet?
|
|
| Kommentaarid: 123 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
113 |
|
| tagasi üles |
|
 |
degrass
HV kasutaja

liitunud: 23.12.2004
|
27.12.2021 16:55:43
|
|
|
Elpex, 6ige kohvimasin on see, millega sina rahul ja 6nnelik oled. Mina olen oma Jura E8 (peaaegu) väga rahul. Kui sinu esimesse valikusse mahtus Nivona, siis on v6imalik, et see on sulle. Sest muidu ei oleks sa seda välja valinud.
Enne ostma hakkamist m6tle järgi, milleks sa seda osta soovid. Kui teistele näitamiseks, siis v6ta Jura. Kui aga endale kohvi valmistamiseks, siis arvesta, et automaat teeb sulle piimaga kofeiini sisaldava joogi. Seega päris kohvi valmistamiseks pead oma ostuplaani muutma
Kuna r6huga sa mängida ei saa, peaks veski ja vee temperatuur olema piisavalt seadistavad. Ning k6ige olulisem, selgita välja, kes hakkab masinat igapäevaselt puhastama. Kui vabatahtlike ei leidu, pead sa seda ise tegema.
Mis minu arust k6ige keerulisem masina juures on, on 6igete ubade leidmine. Jook peaks andma sulle teatava naudingu.
Mis puutub best bang for the buck kontseptsiooni, siis m6nikord on m6istlikum (odavam) asju üks kord osta.
_________________ All it took was for a lot of seemingly decent people to put the wrong person in power, and then pay for their innocent choice. |
|
| tagasi üles |
|
 |
Elpex
HV veteran
liitunud: 13.07.2011
|
27.12.2021 17:12:36
|
|
|
| degrass kirjutas: |
Elpex, 6ige kohvimasin on see, millega sina rahul ja 6nnelik oled. Mina olen oma Jura E8 (peaaegu) väga rahul. Kui sinu esimesse valikusse mahtus Nivona, siis on v6imalik, et see on sulle. Sest muidu ei oleks sa seda välja valinud.
Enne ostma hakkamist m6tle järgi, milleks sa seda osta soovid. Kui teistele näitamiseks, siis v6ta Jura. Kui aga endale kohvi valmistamiseks, siis arvesta, et automaat teeb sulle piimaga kofeiini sisaldava joogi. Seega päris kohvi valmistamiseks pead oma ostuplaani muutma
Kuna r6huga sa mängida ei saa, peaks veski ja vee temperatuur olema piisavalt seadistavad. Ning k6ige olulisem, selgita välja, kes hakkab masinat igapäevaselt puhastama. Kui vabatahtlike ei leidu, pead sa seda ise tegema.
Mis minu arust k6ige keerulisem masina juures on, on 6igete ubade leidmine. Jook peaks andma sulle teatava naudingu.
Mis puutub best bang for the buck kontseptsiooni, siis m6nikord on m6istlikum (odavam) asju üks kord osta. |
Kõik õige, mulle sobib ka piimaga kofeiini sisaldav jook Teistele näitamiseks ma masinat ei osta, vaid perekondlikuks kodus kasutamiseks ja masinat hakkan ikka ise puhastama.
Olles lugenud eelnevaid postitusi siin kohviteemas, siis Best bang for the buck kontseptsiooni all mõtlesin seda, et siin on kirjeldatud varasemalt, et on masinaid, mis on oluliselt odavamalt hinna poolest, aga teevad sama asja, mis Jura mõnisada € kallima hinnaga. Kuna kogemused endale puuduvad, siis ootangi kaashinnavaatlejate soovitusi/arvamusi.
|
|
| Kommentaarid: 123 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
113 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ernits
HV veteran

liitunud: 12.02.2006
|
27.12.2021 17:52:52
|
|
|
Foorumis on Jura F50 müügil, teeb väga head kohvi nupuvajutuse peale
|
|
| Kommentaarid: 99 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
86 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Hiid
HV Guru

liitunud: 23.03.2002
|
27.12.2021 18:00:47
|
|
|
| tsitaat: |
minu arust k6ige keerulisem masina juures on, on 6igete ubade leidmine.
|
selle töö olen ma aastate jooksul ära teinud.
Merrild Espresso, hind hea ja maitse parim
Olen ka 20 ja 30 eurise kilohinnaga gurmeeube saanud, ei ole kuidagi abiks. Hind ei tee uba paremaks, nagu liha
_________________ Hapud viinamarjad |
|
| Kommentaarid: 663 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
512 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|