Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Remondi- ja ehitusteema märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 254, 255, 256 ... 290, 291, 292  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
raxz
HV Guru

liitunud: 27.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.11.2021 00:55:11 vasta tsitaadiga

Seda ma küll kuulnud pole. Äratõmme on ehk veidi valjem.
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 45
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 22.11.2021 01:19:36 vasta tsitaadiga

raxz kirjutas:
Seda ma küll kuulnud pole. Äratõmme on ehk veidi valjem.
täpselt icon_wink.gif
_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raxz
HV Guru

liitunud: 27.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.11.2021 01:25:44 vasta tsitaadiga

Öövaikuses on õrn vent kuulda mõne aja möödudes, aga seda ei paneks never tähele, kui ei teaks.
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 45
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 22.11.2021 01:36:59 vasta tsitaadiga

Ju mul sitt tehnika sinu omaga võrreldes
Sa meil über premium icon_razz.gif

_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raxz
HV Guru

liitunud: 27.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.11.2021 01:54:19 vasta tsitaadiga

Mul võiks olla hea tehnika. Pole mõtet halba osta.
Aga see ei tähenda, et kõik muu halb peab olema.
Külas käies ja süüa tehes pole ma ka märganud, et induktsioonpliit huugama hakkab.
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 45
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 22.11.2021 07:35:23 vasta tsitaadiga

raxz kirjutas:
Seda ma küll kuulnud pole. Äratõmme on ehk veidi valjem.

Äratõmbe tööle panen, ei kuule omi mõtteid ka enam, ventikast rääkimata. Kuigi jahutus on sees olemas ja täitsa töötab.
Kommentaarid: 145 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 130
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hiid
HV Guru
Hiid

liitunud: 23.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.11.2021 08:05:13 vasta tsitaadiga

miks te omi pliite jahutate, need on ju söögi tegemiseks icon_rolleyes.gif
_________________
Hapud viinamarjad
Kommentaarid: 663 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 512
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raxz
HV Guru

liitunud: 27.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.11.2021 09:08:15 vasta tsitaadiga

Tänapäevased "digitaalsed" pliidid sisaldavad palju erinevat elektroonikat, mis ei taha ideaalseks toimimiseks väga soe olla.
Pliidiplaadi sees on ilmselt mingi sagedusmuundur, kui 50 hertsist tehakse kuni tuhat korda kõrgem sagedus, ja see seade vajab oma tööks palju rohkem elektroonikat kui keeduspiraal.
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 45
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 22.11.2021 10:30:22 vasta tsitaadiga

Hiid, induktsioon läheb soojaks niipalju kui pliidil olev pott teda soojendab + soojendamiseks vajaliku induktsioonivälja tekitamiseks vajaliku detaili soojenemine. Nagu mikrolaineahi.. mikros soojeneb ka kausi sisu mis hakkab lõpuks kaussi soojendama..
_________________
Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 22.11.2021 17:41:21 vasta tsitaadiga

Sonoff TH on põrandaküttekaabli lülitamiseks okei variant? Kaabel läheks tycroci peale ja siis mingi osb sinna peale. Või peaks sel juhul ikka põrandaandurit kasutama?
Vaja koerale soojendusega kuut teha ja tahaks juhtmevabalt monitoorida/juhtida kütet icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 209 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ricki
HV kasutaja

liitunud: 02.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.11.2021 18:36:47 vasta tsitaadiga

Pane siis ikka börsihinda jälgiv termostaat ka vahele https://themo.io/ee/ thumbs_up.gif
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 22.11.2021 18:54:21 vasta tsitaadiga

Ricki kirjutas:
Pane siis ikka börsihinda jälgiv termostaat ka vahele https://themo.io/ee/ thumbs_up.gif

Päris kirves asi. On turvalisem kui need hiinlaste SSL MD5 asjad?
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 22.11.2021 19:17:20 vasta tsitaadiga

Antud rakenduse puhul ma küll ei saa aru miks peaks sellist vidinat kasutama. Sooja on vaja siis kui jahedaks läheb, mitte siis kui elekter odav on icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 209 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 22.11.2021 19:20:25 vasta tsitaadiga

nii on. Mõnel ongi talvel toas sama külm kui õues, sest hetkel elektri börsihind on nii kõrge, kõrge, kõrge.
Kommentaarid: 145 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 130
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
xxlmaster
HV Guru
xxlmaster

liitunud: 26.08.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.11.2021 20:32:02 vasta tsitaadiga

Janis kirjutas:
Sonoff TH on põrandaküttekaabli lülitamiseks okei variant? Kaabel läheks tycroci peale ja siis mingi osb sinna peale. Või peaks sel juhul ikka põrandaandurit kasutama?
Vaja koerale soojendusega kuut teha ja tahaks juhtmevabalt monitoorida/juhtida kütet icon_biggrin.gif

Endal on pandud TH sauna eesruumi tempi jälgima ja lülitab pesuruumi põranda kütet vajadusel. Seade on saunas pigem lihtsalt temp/niiskuse kuvamiseks ja pk lülitamine teisejärguline.
Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 83 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 77
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
degreal
HV veteran

liitunud: 07.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.11.2021 01:38:21 vasta tsitaadiga

Kas selline sahkerdamine on legaalne: Minul on tunnipõhine börsipakett ja naabril on päevapõhine börsipakett. 24nov tunnipõhine MWh 20€ - 210€ vahel. Päevapõhine oli 130€. Kui veaks mõlemad majapidamised ühte kilpi kokku kus lülitaks automaatselt ümber vastavalt sellele kummast peakaitsmest odavamat voolu saab tunni lõikes.
Kommentaarid: 27 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Valvejoodik
HV veteran
Valvejoodik

liitunud: 27.12.2008




sõnum 24.11.2021 03:23:23 vasta tsitaadiga

Well yes, but actually no.
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.11.2021 13:01:15 vasta tsitaadiga

Milleks siis tarbimisega piirduda, hakkate elektritootjaks icon_lol.gif
_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
degreal
HV veteran

liitunud: 07.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.11.2021 13:02:05 vasta tsitaadiga

Kui võimast katelt saab ühendada korstnasse kuhu on ühekivilõõri sisse pistetud 250x120 ovaalne hülss ja on katlamaja põrandast korstna tipuni 11 meetrit? 20kW, 50kW?
Kommentaarid: 27 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.11.2021 13:02:53 vasta tsitaadiga

50kW thumbs_up.gif
_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.11.2021 18:06:09 vasta tsitaadiga

degreal kirjutas:
Kas selline sahkerdamine on legaalne: Minul on tunnipõhine börsipakett ja naabril on päevapõhine börsipakett. 24nov tunnipõhine MWh 20€ - 210€ vahel. Päevapõhine oli 130€. Kui veaks mõlemad majapidamised ühte kilpi kokku kus lülitaks automaatselt ümber vastavalt sellele kummast peakaitsmest odavamat voolu saab tunni lõikes.


Mis imeasi see päevapõhine pakett on? Kõigil on ju tänapäeval tunnipõhist lugemist võimaldavad voolumõõtjad. Olen aru saanud, et kui mõõta suudetakse ja börsipaketi võtad, siis arvestus on automaatselt tunnipõhine, vähemalt EE puhul?
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 24.11.2021 18:28:28 vasta tsitaadiga

Tunni põhine peaks olema jah, kui arvesti kalab, siis võetakse %, aga ikka see tunni järgi.
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
degreal
HV veteran

liitunud: 07.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.11.2021 18:55:06 vasta tsitaadiga

Päevapõhist polegi? Vahet pole, siis võib fikseeritud paketi võtta 100€ MWh, saab veel parema efekti. Fix paketi omanikud maksavad 100€-100€. Börsipaketi omanikud 0€ - 200€. Hübriidpakett 0€ - 100€ thumbs_up.gif
Kommentaarid: 27 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.11.2021 19:23:47 vasta tsitaadiga

Ja kui vahele jääd, siis kui palju peab maksma?
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
somnambuul
HV veteran

liitunud: 22.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.11.2021 20:13:35 vasta tsitaadiga

Kui arved makstud, siis kelle asi see on, kuidas omavahel kaablit jagad?
Kommentaarid: 60 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.11.2021 20:48:21 vasta tsitaadiga

No ma ei tea, seepst ma küsingi. Ehk on kaabli jagamine lepinguliselt keelatud?
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.11.2021 20:56:27 vasta tsitaadiga

netcat kirjutas:
No ma ei tea, seepst ma küsingi. Ehk on kaabli jagamine lepinguliselt keelatud?


Seda piiri raske määratleda, võid naabri juures telefoni laadida ja kodus kasutada, võid ka suurema akuga sealt särtsu kaasa võtta, võid ka akut mitte kaasa tarida ja ühe juhtmega laadida ja teisega tarbida ja no lõpuks milleks see aku, paned juhtme otse seina ja kütad boilerit.

_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ricki
HV kasutaja

liitunud: 02.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.11.2021 21:03:32 vasta tsitaadiga

Korteris saad ju augu läbi seina puurida, eraldi arvesti vahele ja voila icon_biggrin.gif
Vanasti nõukaajal olidki mitme korteri pistikud läbi seina ühendatud, kes siis eraldi kaableid viitsis vedada.
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.11.2021 21:07:33 vasta tsitaadiga

Küsimus polegi kas saab vaid kas tohib. Pakun et hall ala mida ei reguleerita enne kui kuskilt otsast probleem tekib.

Vanasti nt ei tohtind naabriga netti jagada isegi trahv oli hinnakirjas.

_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ref
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.08.2003




sõnum 24.11.2021 22:06:42 vasta tsitaadiga

Kui naabriga jagamine hall ala siis... Elektrilevi annab kuni kaks liitumist ühele aadressile, võtad teise liitumise lisaks ja mis peale mõõdetud/ostetud elektrit asjaga edasi teed on sinu enda teha.

Kui ümberlülitused jms mudru korrektselt ehitatud ja võrgu jaoks probleeme ei tekita siis tee mis tahad.

_________________
Elektri hind koos tasudega
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
nexus4
Kreisi kasutaja
nexus4

liitunud: 01.03.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.11.2021 11:21:00 vasta tsitaadiga

netcat kirjutas:
degreal kirjutas:
Kas selline sahkerdamine on legaalne: Minul on tunnipõhine börsipakett ja naabril on päevapõhine börsipakett. 24nov tunnipõhine MWh 20€ - 210€ vahel. Päevapõhine oli 130€. Kui veaks mõlemad majapidamised ühte kilpi kokku kus lülitaks automaatselt ümber vastavalt sellele kummast peakaitsmest odavamat voolu saab tunni lõikes.


Mis imeasi see päevapõhine pakett on? Kõigil on ju tänapäeval tunnipõhist lugemist võimaldavad voolumõõtjad. Olen aru saanud, et kui mõõta suudetakse ja börsipaketi võtad, siis arvestus on automaatselt tunnipõhine, vähemalt EE puhul?


Eesti Energia on ainus kellel see veel tagurpidi töötab ehk kui enne arvesti vahetust oli "päeva põhine" ehk õigesti öelduna tüüpkoormusgraafiku põhine pakett, ja peale arvesti vahetust sa paketti näppinud ei ole, siis olgugi et tegelikult on sul olemas personaalsed tunnipõhised mõõteandmed, arveldatalkse sinuga erineva hinnaga kui tegelikult sinu tunnitarbimine x nord pool tunni hind.
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.11.2021 18:55:25 vasta tsitaadiga

nexus4 kirjutas:
netcat kirjutas:
degreal kirjutas:
Kas selline sahkerdamine on legaalne: Minul on tunnipõhine börsipakett ja naabril on päevapõhine börsipakett. 24nov tunnipõhine MWh 20€ - 210€ vahel. Päevapõhine oli 130€. Kui veaks mõlemad majapidamised ühte kilpi kokku kus lülitaks automaatselt ümber vastavalt sellele kummast peakaitsmest odavamat voolu saab tunni lõikes.


Mis imeasi see päevapõhine pakett on? Kõigil on ju tänapäeval tunnipõhist lugemist võimaldavad voolumõõtjad. Olen aru saanud, et kui mõõta suudetakse ja börsipaketi võtad, siis arvestus on automaatselt tunnipõhine, vähemalt EE puhul?


Eesti Energia on ainus kellel see veel tagurpidi töötab ehk kui enne arvesti vahetust oli "päeva põhine" ehk õigesti öelduna tüüpkoormusgraafiku põhine pakett, ja peale arvesti vahetust sa paketti näppinud ei ole, siis olgugi et tegelikult on sul olemas personaalsed tunnipõhised mõõteandmed, arveldatalkse sinuga erineva hinnaga kui tegelikult sinu tunnitarbimine x nord pool tunni hind.


Niiet sisuliselt on see sama arvestus, nagu üldteenusel, ainult madalama marginaaliga?

Üritasin aru saada, mis minu lepingu kehtiv marginaal on aga ei leidnudki seda infot kusagilt. Lepingus omal ajal üks number, hoiatusega et seda võib EE omalt poolt muuta. Elektrihind.ee pakub välja teise numbri, kuskohast nad selle võtavad, ei tea. Paketi kirjelduses kodulehel ei ole mingeid andmeid, ainult värvilised pildikesed. Arvel ei ole ka marginaali välja toodud eraldi. Selle eest on välja toodud eraldi päeva ja öö kogused, kuigi mul on ööpäevane pakett ja börsihinna puhul vist ei olegi ju sel öö ja päeva arvestamisel mingit mõtet?
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ricki
HV kasutaja

liitunud: 02.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.11.2021 23:37:18 vasta tsitaadiga

EE iseteenindusest ka ei näe? Hetkehinnad (sisaldavad käibemaksu):
Tavaenergia Börsihind + 0.25 senti / kWh Kuutasu: 1.99 €
Roheline Energia: Börsihind + 0.61 senti / kWh Kuutasu: 1.99 €
tsitaat:
Marginaal võib tulevikus muutuda. Sel juhul teavitame Teid sellest vähemalt 1 kuu ette. Marginaali muutmise ajendab peamiselt muutunud turuolukord ja/või konkurentsisituatsioon.
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.11.2021 23:45:12 vasta tsitaadiga

Kuskohas need hetkehinnad on, paketi valiku all neid ei näidata, olemasoleva paketi andmetes ka mitte
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ricki
HV kasutaja

liitunud: 02.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.11.2021 23:46:49 vasta tsitaadiga

Valid paketimuutmise ja sealt leiad icon_smile.gif
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.11.2021 23:51:46 vasta tsitaadiga

Aga ma ei taha ju muutma hakata enne kui tingimusi näen...

See selleks, jutt oli sellest et ma tahan oma praeguse paketi marginaale teada. Mul on 2014 sõlmitud pakett ja ma ei saa aru, kas kehtib siis kehtinud marginaal või praegune. Teised praegused tingimused ei kehti näiteks ei maksa ma kuutasu
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ricki
HV kasutaja

liitunud: 02.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.11.2021 00:33:47 vasta tsitaadiga

Ega lepingu muutmiseks ei pea seda ilmtingimata kinnitama... Rohelise paketi peaks lubama ikka valida. Eteeninduses praegust lepingut vaadata, siis peaks seal hinnainfo kirjas olema. Mis marginaal 2014a kehtis? Kui mingit teadet pole olnud, siis järelikult kehtib edasi.
Aja excel kurjaks ja arvuta marginaal ise välja. Nii kõige lihtsam icon_lol.gif
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
nexus4
Kreisi kasutaja
nexus4

liitunud: 01.03.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.11.2021 11:15:02 vasta tsitaadiga

netcat kirjutas:
nexus4 kirjutas:
netcat kirjutas:
degreal kirjutas:
Kas selline sahkerdamine on legaalne: Minul on tunnipõhine börsipakett ja naabril on päevapõhine börsipakett. 24nov tunnipõhine MWh 20€ - 210€ vahel. Päevapõhine oli 130€. Kui veaks mõlemad majapidamised ühte kilpi kokku kus lülitaks automaatselt ümber vastavalt sellele kummast peakaitsmest odavamat voolu saab tunni lõikes.


Mis imeasi see päevapõhine pakett on? Kõigil on ju tänapäeval tunnipõhist lugemist võimaldavad voolumõõtjad. Olen aru saanud, et kui mõõta suudetakse ja börsipaketi võtad, siis arvestus on automaatselt tunnipõhine, vähemalt EE puhul?


Eesti Energia on ainus kellel see veel tagurpidi töötab ehk kui enne arvesti vahetust oli "päeva põhine" ehk õigesti öelduna tüüpkoormusgraafiku põhine pakett, ja peale arvesti vahetust sa paketti näppinud ei ole, siis olgugi et tegelikult on sul olemas personaalsed tunnipõhised mõõteandmed, arveldatalkse sinuga erineva hinnaga kui tegelikult sinu tunnitarbimine x nord pool tunni hind.


Niiet sisuliselt on see sama arvestus, nagu üldteenusel, ainult madalama marginaaliga?

Üritasin aru saada, mis minu lepingu kehtiv marginaal on aga ei leidnudki seda infot kusagilt. Lepingus omal ajal üks number, hoiatusega et seda võib EE omalt poolt muuta. Elektrihind.ee pakub välja teise numbri, kuskohast nad selle võtavad, ei tea. Paketi kirjelduses kodulehel ei ole mingeid andmeid, ainult värvilised pildikesed. Arvel ei ole ka marginaali välja toodud eraldi. Selle eest on välja toodud eraldi päeva ja öö kogused, kuigi mul on ööpäevane pakett ja börsihinna puhul vist ei olegi ju sel öö ja päeva arvestamisel mingit mõtet?



Üldteenusega sarnasusi on, aga siiski erinev. Üldteenusel kasutatakse lõpliku hinna leidmiseks kõikide üldteenussel olevate klientide eelmise kuu tunnitarbimisi (x iga tunni hind). "päevapõhine börsipakett" võtab elektrilevi aasta ette koostatud tüüpkoormusgraafiku (x iga tunni hind).

Marginaal on lepingus. Samuti on lepingus kirjas kas sul on see "päevapõhine" või päris börsi pakett. Elektrihind näitab lihtsalt mis on pakkumised kui praegu läheks uut lepingut sõlmima või muutma (käivad scrapimas iseteenindustes, aga kuna Eesti Energias on hind erinevatele klientidele erinev, siis ei pruugi head ülevaadet elektrihind.ee anda)
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.11.2021 15:57:13 vasta tsitaadiga

nexus4 kirjutas:

Üldteenusega sarnasusi on, aga siiski erinev. Üldteenusel kasutatakse lõpliku hinna leidmiseks kõikide üldteenussel olevate klientide eelmise kuu tunnitarbimisi (x iga tunni hind). "päevapõhine börsipakett" võtab elektrilevi aasta ette koostatud tüüpkoormusgraafiku (x iga tunni hind).


Niiet tegu on ennustusega? Veel lõbusam. Niiet seda kui palju tegelikult sel aastal jooksvalt tarbiti ei mõjuta seda hinnaarvutust üldse, vaid alles järgmise aasta oma?

nexus4 kirjutas:

Marginaal on lepingus. Samuti on lepingus kirjas kas sul on see "päevapõhine" või päris börsi pakett.


Noh, see ongi see keeruline osa. Kui ma vaatan iseteeninduses tarbimiskoha kirjeldust, siis seal seisab "Muutuv. Börsihind, mis muutub iga tund". Selle järgi ma naiivselt arvasingi seni, et tõesti tunnihinna järgi maksangi.

Vajutan lepingut... Seal on kirjas "Muutuv 100% börsihind", hinnatüüp: ööpäev.
Allolevas hinnalahtris on kirjas "Börsihind + senti/kWh" - jah, just. Mingit nähtamatut senti ilmselt...

Laen lepingu faili alla ja loen:

"Eelmise kalendrikuu keskmine börsihind leitakse elektribörsil avaldatud tunnipõhiste elektrihindade ning võrguettevõtja tüüpkoormusgraafiku kaalutud keskmisena."

Niiet ikka ei ole tunnihinda. Ja marginaal on lepingus 0,28.
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 26.11.2021 19:36:13 vasta tsitaadiga

ei ole tunnihinda jah. See börsihinna jälgimine on jama, kuna kõik on erakliendile kaalutud keskmine.
Kommentaarid: 145 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 130
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
nexus4
Kreisi kasutaja
nexus4

liitunud: 01.03.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.11.2021 14:54:47 vasta tsitaadiga

jägaja kirjutas:
ei ole tunnihinda jah. See börsihinna jälgimine on jama, kuna kõik on erakliendile kaalutud keskmine.


Kui eraklient on sellise valiku teinud.
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 28.11.2021 15:06:36 vasta tsitaadiga

nexus4, sulle, kui eraiskule luuakse mulje, et sa saad "valida".
Aga tegelikkuses, sulle, pisitarbijale..

Sellest eelpool viidatud bõrsihinna termostaadist oli viimases Digi ajakirjas turunduslik jutuke üllitatud.
Kommentaarid: 145 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 130
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.11.2021 15:14:37 vasta tsitaadiga

Oota, kas sa väidad, et ka praegu kui tunnipõhist mõõtjat omav klient liitub börsipaketiga, tema reaalajas tarbimine tegelikult arvel ei kajastu?
Et kogu see sügis läbi tuututatud jutt sellest kuidas tarbimist ajastada tuleb on näkku valetamine?

Nii see nüüd ikka ka olla ei saa vist?
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.11.2021 15:38:48 vasta tsitaadiga

netcat kirjutas:
Oota, kas sa väidad, et ka praegu kui tunnipõhist mõõtjat omav klient liitub börsipaketiga, tema reaalajas tarbimine tegelikult arvel ei kajastu?
Et kogu see sügis läbi tuututatud jutt sellest kuidas tarbimist ajastada tuleb on näkku valetamine?

Nii see nüüd ikka ka olla ei saa vist?
Arvel ei kajastu, iseteeninduses saab tabelit vaadata (vähemalt Imatral sai täpse, st tunnipõhise paketi puhul, Elektrumit pole veel viitsinud uurida, aga pakett jäi samaks)
Kas peaks arvel olema kogu tabel kuu jooksul iga päeva iga tunni kohta tarbimine ja hind välja toodud? icon_lol.gif 31-päevase kuu kohta 744 rida.

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.11.2021 15:57:54 vasta tsitaadiga

No tabelit saab vaadata paketist olenemata.
Aga ikkagi ma küsin veelkord: siis tegelikult börsipõhise tunnihinnaga paketti ei ole olemas ja inimesi petetakse v?

PS Tundub, et sa ei saanud aru, mida ma küsin, kui arvad et tahan näha arvel iga tunni hinda. Teeme siis hästi puust ja punaseks. Oletame, et ma kasutaks see kuu ainult ühe tunni jooksul elektrit kui hind on 400 EUR/MWh. Alternatiivselt kujutame ette, et ma kasutaks elektrit ainult ühe anomaalse tunni jooksul kuus, kui hind on 1 EUR/MWh. Kas mu arvel on ühiku hind vastav selle tunni hinnale millal ma tarbisin, või arvutatakse mingi kõigi tarbijate keskmine ja maksan hoopis seda?
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 28.11.2021 21:59:51 vasta tsitaadiga

Sina eraisikuna ei osta nordpoolilt otse elektrit. Sinu eest toimetab vahendaja, kellele kehtivad omad kokkulepped. Sina maksad sellele elektrimüüjale oma marginaali + selle nn. börsihinna alusel, mis jaguneb igaühe arvestinäidu järgi antud elektrimüüja vastava paketi valinud klientide vahel.
Ehk siis seal tehakse mingi matemaatiline tšikibriki, mis sinu arvel kajastub. See, et kasutad omal kodus bõrsihinda jälgivat termostaati, ei vähenda märkimisväärselt sinu kulusid. Eriti selliseid, mille kuutasu ongi 7€ või 22€
Ma olen enda jaoks selliselt asjast aru saanud. icon_neutral.gif
Kommentaarid: 145 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 130
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.11.2021 01:08:44 vasta tsitaadiga

Nomaitea. Vaevalt EE siin ajastamise alla öist tarbimist silmas peab. icon_rolleyes.gif

_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
Kommentaarid: 169 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.11.2021 01:33:46 vasta tsitaadiga

Mul on lepingus selline rida:
tsitaat:
0.1 senti/kWh + kalendrikuu
tunnipõhine börsihind
käibemaksuga

Ja paketi kirjelduses:
tsitaat:
Börsihind, mis muutub iga tund
tsitaat:
100% börsihind
tsitaat:
Hinnatüüp
Tunnipõhised hinnad


Ja ma olen ka infost üle küsinud ja on kinnitatud et jah arve sõltub sellest mis kell ma kütan.


Nii et kui tegelikult mingi lahustatud hind siis oleks tegemist kelmusega.

Aga muidugi ei piisa sellest et on arvesti, börsipakett peab ka ikka olema.

_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 29.11.2021 12:54:38 vasta tsitaadiga

Jäi silma selline elektribörsi hinda jälgiv jubin /mingi tasmota baasil niikuinii/ https://celeon.eu/2020/12/25/kuidas-tootab-celeoni-nutikas-juhtimine/
Kommentaarid: 145 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 130
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
colin07
HV kasutaja

liitunud: 17.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.11.2021 12:57:17 vasta tsitaadiga

Pettuse kahtluse tekitamise peale hakkasin ka ise uurima enda EE paketti ja Google andis, et tüüpkoormusgraafiku tarbimist kasutati vanasti nendel tarbijatel, kellel ei olnud kaugloetavat arvestit ja seega tunnipõhise lugemise võimekust.
Järsku on jäänud vanast ajast tüüpkoormusgraafiku põhine leping, kui oli selline olukord, et said valida paketti "muutuv" ja kaudselt see ju on ikka muutuv, aga tunnipõhist võimekust sinu tarbimiskohas sellel hetkel veel ei olnud ... .
Arvan, et isegi kui on jäänud vana leping, siis lihtsuse ja standardsuse huvides käitutakse reaalsuses ikkagi tunnipõhise arvestusega kliendina, kui nüüd on elektriarvesti vahetunud.
Selleks võib EE lehel oma elektritarbimise csv laadida Kasutaja->tarbimisajalugu ja tegema kaalutud keskmise arvutuse läbi. Kui ühtib su elektriarvel olevate tasudega, siis on kindlasti tunnipõhine arvestus.
Kommentaarid: 26 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Remondi- ja ehitusteema mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 254, 255, 256 ... 290, 291, 292  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.