Avaleht
uus teema   vasta Raud »  Protsessorid »  AMD Zen/Ryzen/Threadripper/Epyc arutelu märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 247, 248, 249 ... 318, 319, 320  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
Optimist
HV veteran
Optimist

liitunud: 18.11.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.11.2021 10:52:58 vasta tsitaadiga

https://www.techpowerup.com/288765/amd-accelerated-data-center-event-live-blog
Ehk siis uues AMDi EPYC proses on rohkem cache'i (804 MB) kui mu kunagisel 486l kõvakettal ruumi icon_eek.gif

E:
https://www.tomshardware.com/news/microsoft-posts-in-depth-amd-epyc-milan-x-benchmarks
Wiping the floor with everyone
At the 64 VM configuration, Milan-X delivered up to 77% higher performance than Milan and was up to 257% faster than Skylake with the f1_racecar_140 model on Ansys Fluent 2021 R1
Siin on hea näha mis 3D Vcache RAM latnecyga teeb. Tulemus peaks gamerid väga rõõmsaks uue aasta alguses tegema, kui asi desktopile jõuab.
Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.11.2021 17:59:15 vasta tsitaadiga

EVGA Announces X570 FTW WiFi Motherboard
https://www.techpowerup.com/288828/evga-announces-x570-ftw-wifi-motherboard

Täiesti tavaline X570S plate aga küsivad 500 selle eest. Lolliks läinuvad icon_rolleyes.gif
Lisaks olematu saadavus.
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Auron
HV Guru
Auron

liitunud: 19.08.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.11.2021 18:59:38 vasta tsitaadiga

Tomorrow kirjutas:
EVGA Announces X570 FTW WiFi Motherboard
https://www.techpowerup.com/288828/evga-announces-x570-ftw-wifi-motherboard

Täiesti tavaline X570S plate aga küsivad 500 selle eest. Lolliks läinuvad icon_rolleyes.gif
Lisaks olematu saadavus.


Tegelt väga okei plate kui plekiks miski 300.- 😀 Aga oleks siis vähemalt right angle connectors aga prsetki.

Muidugi asi mis mulle ideena evga puhul meeldib on see, et teatud prose põlvkonnale kaks platet ja kogu moos. Teistel tuntud tootjatel on mingi 50 eri mudelit ja ma ei räägi nö. ATX vs. mATX jne. vaid samas mõõdus asjadel - no kurat milleks. Mäletan kui Asusel olid kõik nö. tavaplated ja siis ROG oli nö. üks tipplate. Nüüd kõike hunnikutes.
Kommentaarid: 156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.11.2021 19:42:28 vasta tsitaadiga

Optimist, miks lokaalne memory latency väheneb?
või mõõdab see test midagi muud kui juurde kirjutatud memory latencyt?

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Optimist
HV veteran
Optimist

liitunud: 18.11.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.11.2021 00:55:02 vasta tsitaadiga

londiste kirjutas:
Optimist, miks lokaalne memory latency väheneb?
või mõõdab see test midagi muud kui juurde kirjutatud memory latencyt?

3D Vcache on ühendatud füüsiliselt loogikale lähemale + palju rohkem ühenduskohti (=suurem ribalaius) L3 cache'iga.
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Viilutaja
HV Guru
Viilutaja

liitunud: 28.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.11.2021 04:03:40 vasta tsitaadiga

Tundub, et AMD Ryzen CPUd on ka kaevandamiseks päris head. https://www.tomshardware.com/news/cryptominers-target-amd-ryzen-cpus-for-their-big-l3-caches
Kommentaarid: 226 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.11.2021 16:17:15 vasta tsitaadiga

Viilutaja, Noooooooooo (insert EPIII Darth Vader meme) thumbs_down.gif
_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Viilutaja
HV Guru
Viilutaja

liitunud: 28.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.11.2021 16:22:43 vasta tsitaadiga

See veel puudus, et CPU'd ka hakkavad kaevandamiseks kaduma. Samas platvorm on kindlasti kallim. Kuna saad ainult 1 cpu või äärmisel juhul 2tk panna ühele emaplaadile ja need ei ole odavad plaadid (EPYC server emaplaadid).
Ning kui odava AM4 emaplaadi peal lasta 5950X või 5900X 24/7 ja 365 päeva, ma ei tea kas see emaplaat vastu peaks. Seega see sisenemise hind on suhteliselt kallis. Sest emaplaat peab väga korralik olema.
Kommentaarid: 226 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Winterwind
One
Winterwind

liitunud: 19.05.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.11.2021 17:30:08 vasta tsitaadiga

Ei usu, et see väga hoogu läheb, neid cpu-ga kaevatavaid münte enne ka olnud aga suht varsti mull suure pauguga lõhki läinud, paras scam jama.
Kommentaarid: 1009 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 728
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 12.11.2021 17:48:21 vasta tsitaadiga

icon_lol.gif
vaatan inteli süsteemi järgmisena
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.11.2021 19:41:42 vasta tsitaadiga

Tomorrow kirjutas:
Viilutaja, Noooooooooo (insert EPIII Darth Vader meme) thumbs_down.gif


Spoiler Spoiler Spoiler

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.11.2021 16:29:23 vasta tsitaadiga

Ma vaatasin huvi pärast Zen3 hinnagraafikuid eesti edasimüüjate juures (HV lehelt)

5600X hind on hoopis tõusnud pärast Alder Lake väljastamist mis on kummaline. Võiks arvata, et 12600K odavam hind ja parem jõudlus paneks selle langema mitte tõusma.
5800X ja 5900X hinnad on suht stabiilselt muutumatud olnud.

Ainuke mis on langenud on 5950X mille kõik kolm (kõrgeim, keskmine ja madalaim) on langenud umbes 50€ võrra selgelt just pärast AL launchi.
Kahjuks AMD poolt pole tulnud mingit signaali ametliku hindade langetamise kohta. Ju nad on endas nii kindlad siis.
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Optimist
HV veteran
Optimist

liitunud: 18.11.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.11.2021 18:30:18 vasta tsitaadiga

Üks põhjustest on see, et Alder Lake müüb Ryzenist väidetavalt vähem ja Intel olla pettunud müüginumbrites.
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Auron
HV Guru
Auron

liitunud: 19.08.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.11.2021 11:42:29 vasta tsitaadiga

Optimist kirjutas:
Üks põhjustest on see, et Alder Lake müüb Ryzenist väidetavalt vähem ja Intel olla pettunud müüginumbrites.


Mis seal imestada, et vähem müüb - DDR5'te ju saada pole - kui juba nullist ehitada praegu siis võiks tulevikus uuendatav olla. Lisaks pärsib paljude puhul ostmist fakt, et kuna grafakaartidega on shitt lugu siis aint prose uuendamisest miskit müstilist perf kasvu ei saa.
Kommentaarid: 156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Bunny
HV kasutaja
Bunny

liitunud: 02.09.2018



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.11.2021 12:01:00 vasta tsitaadiga

tsitaat:

5600X hind on hoopis tõusnud pärast Alder Lake väljastamist mis on kummaline. Võiks arvata, et 12600K odavam hind ja parem jõudlus paneks selle langema mitte tõusma.
5800X ja 5900X hinnad on suht stabiilselt muutumatud olnud.

Ega pole midagi imestada https://wccftech.com/new-raptoreum-crypto-mining-algorithm-turns-amd-ryzen-cpus-with-huge-l3-caches-in-to-money-making-machines/
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 0
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rene p
HV veteran

liitunud: 05.11.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.11.2021 12:48:04 vasta tsitaadiga

Tegelikult on ilmselt saadavusega jälle kehvasti. Viimane kuu-kaks on ka saksas hinnad ülesse läinud, just nende odavamate mudelite puhul.
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 68
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.11.2021 15:28:14 vasta tsitaadiga

Bunny kirjutas:
tsitaat:

5600X hind on hoopis tõusnud pärast Alder Lake väljastamist mis on kummaline. Võiks arvata, et 12600K odavam hind ja parem jõudlus paneks selle langema mitte tõusma.
5800X ja 5900X hinnad on suht stabiilselt muutumatud olnud.

Ega pole midagi imestada https://wccftech.com/new-raptoreum-crypto-mining-algorithm-turns-amd-ryzen-cpus-with-huge-l3-caches-in-to-money-making-machines/

See vaevalt, et rolli mängib veel. Kui üldse. Lisaks mõjutaks see Ryzen 9 rohkem aga 5950X hind on hoopis langenud.

Proovisin ka ise selle järgi ja suht jama. Vajab mitu tundi autotuunimist ja mitu päeva blockchain sünkroniseerimist enne kui üldse kaevandama saab hakata.
Lisaks kasutab AVX2 mis tähendab, et prose läheb kuumaks. Minu 3800X võttis umbes 100W konstantselt kui see jooksis.
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pots4t4j4
HV Guru

liitunud: 14.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.11.2021 15:35:38 vasta tsitaadiga

Ei tea mis näitaja see 5950x on, 95% kasutajate jaoks täiesti pointless, 5600x peal saad sama perfi kätte kui tuumasid vaja pole.
Kommentaarid: 493 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 401
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.11.2021 15:52:03 vasta tsitaadiga

pots4t4j4, Raptoreum hashrate on kõrgem mida suurem on L3 cache. Ja kahe chipletiga mudelitel Ryzen 9 peal on see mõistagi suurem.
Seda küll jah, et 5950X pole enamusele vaja kui just jutt ei käi mingist workloadist mis oskab 32 lõime ära kasutada täielikult. Võis siis neist kes ostavad sõltumata hinnast parimast parima isegi kui nad seda ära ei kasuta.
Muidugi 5950X kasutab kahte parimat chipletit. Seetõttu võtab see vähem voolu kui kahe kehvema chipletiga 5900X kuigi omab rohkem tuumasid kui 5900X.

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
heretic666
HV Guru
heretic666

liitunud: 13.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.11.2021 17:32:15 vasta tsitaadiga

Täiesti mõttetu voolularistamine, keegi võiks pesumasina tsentrifuugi pealt vms samamoodi mõttetu tegevuse pealt krüptokoine väljastada.
Mida rohkem pöördeid minutis seda rohkem münte saad
Või suvaline praeahi et mida kuumem õhk seda rohkem koine saad icon_lol.gif


viimati muutis heretic666 14.11.2021 17:33:10, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 73 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Evil
Hull
Evil

liitunud: 23.12.2004




sõnum 14.11.2021 17:32:37 vasta tsitaadiga

Ohh, väga hea. Nüüd vaja paar kuud oodata kuni kaevurid järjekordselt lolliks lähevad ja siis saab oma prose kasumiga maha müüa. icon_smile.gif
Kommentaarid: 242 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 202
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.11.2021 17:52:57 vasta tsitaadiga

Loodetavasti kukub kokku nagu Chia mis tekitas korraks SSD ja HDD puuduse.
Õnneks nõuab prosega kaevandamine palju rohkem komponente. Seega tasuvus on madalam.

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sathanas
HV kasutaja

liitunud: 31.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.11.2021 20:09:20 vasta tsitaadiga

heretic666, cryptocoinide reaalne äärtus on sama mis kasutatud rehvidel, kulutuatud aeg aeg ja energiakulu. Mingil põhjusel aga vedelevad kasutatud rehvid tühermaal tee ääras.
Kommentaarid: 37 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 36
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.11.2021 23:59:27 vasta tsitaadiga

Kui te nii väga tahate krüptode teemal sügavamalt minna kui teemakohane, siis: Bitcoin ja muud krüptorahad
Mõttekuse-mõttetuse jaoks: Krüpto vaidlus, ehk krüptode mõttekus vs. mõttetus (Boom/Moon/Gloom vs. Bust/Dust/Doom - spekulatsioonide loomine)

Kisub veidi teemast välja see krüptode siunamine.

_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Evil
Hull
Evil

liitunud: 23.12.2004




sõnum 15.11.2021 02:57:00 vasta tsitaadiga


Link

Ma ootasin, millal see video tuleb. Väga kasulik info Ryzen 5000 all core oc suurema vcore-iga ja sellest tulenev cpu degradation. icon_rolleyes.gif
Pool aastat load test 4,5ghz 1,45v ja tulemus pole üldse paha. thumbs_up.gif
Kommentaarid: 242 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 202
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.11.2021 09:53:26 vasta tsitaadiga

Evil kirjutas:

Link

Ma ootasin, millal see video tuleb. Väga kasulik info Ryzen 5000 all core oc suurema vcore-iga ja sellest tulenev cpu degradation. icon_rolleyes.gif
Pool aastat load test 4,5ghz 1,45v ja tulemus pole üldse paha. thumbs_up.gif


7nm degradation debunked. +40mV 5 aasta kohta on täiesti normaalne.
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
1dumbpcuser
HV Guru

liitunud: 05.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.11.2021 10:47:41 vasta tsitaadiga

Oleks võinud võrdluseks ka ühe Zen 2 prose panna icon_rolleyes.gif
_________________
M: MSI B660M MORTAR
M: Dell RTX 2060
O: AM5 ITX emaplaat
Kommentaarid: 103 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Evil
Hull
Evil

liitunud: 23.12.2004




sõnum 15.11.2021 12:11:12 vasta tsitaadiga

1dumbpcuser kirjutas:
Oleks võinud võrdluseks ka ühe Zen 2 prose panna icon_rolleyes.gif


Zen 2 on samamoodi 7nm ju, pakun et tulemus suht sama. icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 242 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 202
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
1dumbpcuser
HV Guru

liitunud: 05.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.11.2021 12:19:00 vasta tsitaadiga

See on mõlemal täpselt sama 7nm? Või Zen 3 on midagi "optimeeritud"?
_________________
M: MSI B660M MORTAR
M: Dell RTX 2060
O: AM5 ITX emaplaat
Kommentaarid: 103 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.11.2021 13:01:06 vasta tsitaadiga

1dumbpcuser, TSMC poolelt ei tohiks olla kuigi nüüd pidi väidetavalt tulema B2 stepping.
_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Optimist
HV veteran
Optimist

liitunud: 18.11.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.11.2021 13:55:30 vasta tsitaadiga

TPU lehel on hea poll "Ryzen Owners: Is Alder Lake tempting enough to switch to Intel?"
Praeguse seisuga jagunevad 1,719 häält:
No 72%
Yes 14%
Not sure yet 14%
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Auron
HV Guru
Auron

liitunud: 19.08.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.11.2021 16:34:50 vasta tsitaadiga

Optimist kirjutas:
TPU lehel on hea poll "Ryzen Owners: Is Alder Lake tempting enough to switch to Intel?"
Praeguse seisuga jagunevad 1,719 häält:
No 72%
Yes 14%
Not sure yet 14%


Suht pointless küsitlus - platvormi vahetus pole odav ja valdav enamus ei vaheta ka olemaoleval platvormil iga gen proset.
Kommentaarid: 156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
1dumbpcuser
HV Guru

liitunud: 05.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.11.2021 16:45:21 vasta tsitaadiga

Aga ikkagi, vähemalt iga 7-s Ryzeni omanik läheb üle/tagasi Inteli peale icon_rolleyes.gif
_________________
M: MSI B660M MORTAR
M: Dell RTX 2060
O: AM5 ITX emaplaat
Kommentaarid: 103 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Viilutaja
HV Guru
Viilutaja

liitunud: 28.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.11.2021 17:19:02 vasta tsitaadiga

1dumbpcuser kirjutas:
Aga ikkagi, vähemalt iga 7-s Ryzeni omanik läheb üle/tagasi Inteli peale icon_rolleyes.gif


Need on need kes vahetavad 100% alati kõige uuema ja kiirema platvormi peale... Kui AMD tuleb välja uue aasta alguses 3D V-cache CPU'ga siis suht kindel, et see sama seltskond vahetab jälle. Kuna uusim ja kiireim on jälle turul. icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 226 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
heretic666
HV Guru
heretic666

liitunud: 13.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.11.2021 18:22:00 vasta tsitaadiga

Vahetab välja dead end platvormi peale? See 3D isend mitte viimane AM4 pole?
Kommentaarid: 73 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Viilutaja
HV Guru
Viilutaja

liitunud: 28.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.11.2021 18:40:52 vasta tsitaadiga

heretic666 kirjutas:
Vahetab välja dead end platvormi peale? See 3D isend mitte viimane AM4 pole?

Dead end? Nagu kõik Inteli eelnevad platvormid- 1 gen tugi ja kõik icon_lol.gif
Kõikidel nendel samadel tüüpidel ei olnud vahet Intelit osta selliselt iga tsükkel.
Kommentaarid: 226 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Optimist
HV veteran
Optimist

liitunud: 18.11.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.11.2021 19:18:37 vasta tsitaadiga

Auron kirjutas:
Optimist kirjutas:
TPU lehel on hea poll "Ryzen Owners: Is Alder Lake tempting enough to switch to Intel?"
Praeguse seisuga jagunevad 1,719 häält:
No 72%
Yes 14%
Not sure yet 14%


Suht pointless küsitlus - platvormi vahetus pole odav ja valdav enamus ei vaheta ka olemaoleval platvormil iga gen proset.

See küsitlus on isegi vähem pointless kui see kommentaar icon_lol.gif Intelilt on üle aastate midagi enamvähem pädevat väljas aga GPU bottleneckis istuv rahvas väga ostma ei torma.
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
suur13
HV veteran
suur13

liitunud: 05.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.11.2021 19:41:05 vasta tsitaadiga

Tehke ikka vahet ka küsitlusel tempting ja selle vahel kas reaalselt raha välja käiakse. Kõvatama on paljud valmis, aga reaalselt ostab 1/3 sellest 14%-st.
Kommentaarid: 203 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 188
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hardi
HV veteran
Hardi

liitunud: 25.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.12.2021 22:10:23 vasta tsitaadiga

Hardi kirjutas:
ma oma 3900X ka, aga siiani liikunud 1600 - 2700X - 3900X - et iga gen. core juurde, järgmine peab tulema siis 5950X icon_razz.gif
gigabyte lükkas just b450-x470 f60 bios uuendused ka üles, et peab mõtlema icon_biggrin.gif


pärast 3080Ti ostu lõin käega ja võtsin selle 5950X ära nüüd, loodan see järgmine aasta tulev 3d v-cache liiga üle pole icon_biggrin.gif
aga ma ei tea, kas panin 3900X liiga vähe pastat või mis, aga 5950 oma def. limiti peal on ikka väga jahe sama d15 all.
3900x piiratud 140ppt ja 130edc peal küttis ikka 70 ja veidi peale ära cinebenchis, 5950 def. pbo napilt 60 ja hetkel näppides 200w ppt ja 150edc saab üle 70 veidi.
korralik areng ikka edasi läinud.

_________________
Kommentaarid: 84 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Reaper
Kreisi kasutaja
Reaper

liitunud: 29.08.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.12.2021 03:31:11 vasta tsitaadiga

Peale mõningast mässamist sain oma 5800X ja ASRock X470 Taichi kombinatsiooni tööle Windows 7 all. Häkitud Hiina draiverid on abiks:

https://www.win-raid.com/t4960f52-Solution-Win-Drivers-for-USB-Controllers-of-new-AMD-Chipset-Systems.html

Plaan nüüd mõnda aega seda süsteemi kasutada, tulevikus vast 5950X peale ka upgradeda.
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
skyTronic
Kreisi kasutaja

liitunud: 01.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.12.2021 03:44:51 vasta tsitaadiga

Reaper, mingi legacy applicationi pärast kasutad Windows 7-t? Toetamata Windowsi turvaauke ei karda? Eriti häkitud draiveri turvaauke või võimalikku pahavara?
Kommentaarid: 49 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 48
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Reaper
Kreisi kasutaja
Reaper

liitunud: 29.08.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.12.2021 04:37:27 vasta tsitaadiga

Ei karda, pigem kardan win10 jälgimist.

Tööl on Win10, ei meeldi.
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.12.2021 08:50:38 vasta tsitaadiga

Reaper, X570 ja 3800X peal üritasin 2019 aasta sügisel ja andsin alla. Liiga keeruline. Lihtsam oli Win10 peale lasta ja ära kohitseda, et pidevalt "koju" ei helistaks.
Win11 pole proovinud? Mulle istub rohkem kui Win10. Eriti välimuse poolest. Kapoti all on suht sama.

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
udumees
Kreisi kasutaja
udumees

liitunud: 04.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.12.2021 12:04:21 vasta tsitaadiga

Reaper kirjutas:
Ei karda, pigem kardan win10 jälgimist.

Tööl on Win10, ei meeldi.



Paned peal suvalised häkitud Hiina draiveriid ja kardad Win10 jälgimist? Mida sa seal sellist arvutis teed mida suvalised hiinlased võivad jälgida aga USA (väga kontrollitult) mitte?

Mina näen nendes häkitud draiverites ja turvaaukudes hoopis suuremat riski kui seda on see diagnostika info mida win10 koju saadab. Sa vist Google teenuseid ka ei kasuta? See luurab veel rohkem kui windooza.

_________________
"My doctor says that I have a malformed public-duty gland and a natural deficiency in moral fibre, and that I am therefore excused from saving Universes." - Ford Prefect
Kommentaarid: 59 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 57
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Reaper
Kreisi kasutaja
Reaper

liitunud: 29.08.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.12.2021 12:06:50 vasta tsitaadiga

Mõttetu vaielda. Igatahes mul on võimalus Win7 kasutada ja kasutangi. Eeldusel, et stabiilne on.
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.12.2021 14:45:04 vasta tsitaadiga

udumees kirjutas:
hoopis suuremat riski kui seda on see diagnostika info mida win10 koju saadab. Sa vist Google teenuseid ka ei kasuta? See luurab veel rohkem kui windooza.


icon_lol.gif

_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
udumees
Kreisi kasutaja
udumees

liitunud: 04.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.12.2021 16:19:26 vasta tsitaadiga

rmc kirjutas:
udumees kirjutas:
hoopis suuremat riski kui seda on see diagnostika info mida win10 koju saadab. Sa vist Google teenuseid ka ei kasuta? See luurab veel rohkem kui windooza.


icon_lol.gif


Ma isegi tean inimesi kes Windooza oodi saanud vaadata ja näinud mida koodi järgi MSi saadetakse (NB ise tasub muidugi ka oma privaatsussätted üle vaadata). Jah muidugi ei tea kas see mida näidati on see õige asi - ise ei saa ju kokku kompileerida asja. Aga eks jah - see on usus asi

Kes usub Micorosfit, kes Google asjadesse, kes Huawei mobiili, ke Apple toodangusse, kes loodab Hiinas kokkuklopsitud draiverite ja uuendamata OSi peale.
Või on hoopis keegi nii paranoiline, et loeb Linux koodi üle ja kompileerib endale ise OS-i kokku.

Eks iga üks teab kui rakseks ta enda elu teeb ja mis maitse ja paranoiad tal parasjagu on.

_________________
"My doctor says that I have a malformed public-duty gland and a natural deficiency in moral fibre, and that I am therefore excused from saving Universes." - Ford Prefect
Kommentaarid: 59 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 57
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
skyTronic
Kreisi kasutaja

liitunud: 01.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.12.2021 17:25:20 vasta tsitaadiga

Hiina crackitud driveri puhul pole selle nuhkimise puhul mingitki võimalust kedagi õiguslikult vastutusele võtta, aga kui MS midagi kahtlast teeb, siis on need võimalused olemas.
Kommentaarid: 49 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 48
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kristoferr
HV Guru
Kristoferr

liitunud: 26.11.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 13.12.2021 18:20:03 vasta tsitaadiga

Kui nii väga MS ja Google karta, siis tuleks tõesti näiteks vanilje Debiani või Arch peale kolida ja hing saab rahu...
_________________
Liitu Opencode Go soodsa coding plaaniga ja saa 5€ soodust!
Liitu Wise'ga!
Kommentaarid: 267 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 218
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.12.2021 19:43:45 vasta tsitaadiga

udumees kirjutas:
Reaper kirjutas:
Ei karda, pigem kardan win10 jälgimist.

Tööl on Win10, ei meeldi.



Paned peal suvalised häkitud Hiina draiveriid ja kardad Win10 jälgimist? Mida sa seal sellist arvutis teed mida suvalised hiinlased võivad jälgida aga USA (väga kontrollitult) mitte?

Mina näen nendes häkitud draiverites ja turvaaukudes hoopis suuremat riski kui seda on see diagnostika info mida win10 koju saadab. Sa vist Google teenuseid ka ei kasuta? See luurab veel rohkem kui windooza.

Need draiverid on ilmselt moditud INF failidega mis tähendab lisaridu tekstifailis. Seega mingit jälgimist nendest karta on pehmelt öeldes kummaline.
Ja mis turvaaukudes? Win7 kasutajate hulk on nii väikseks kahanenud, et nende sihtimine ei tasu enam äragi. Pigem on palju tõenäolisem turvaaugu otsa komistada uues OS-is.

Ja suvalisi asju internetist mitte alla laadida ja käivitada peaks olema elementaarne teadmine sõltumata mis OS-ga tegu on.
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  Protsessorid »  AMD Zen/Ryzen/Threadripper/Epyc arutelu mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 247, 248, 249 ... 318, 319, 320  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.