E:
https://www.tomshardware.com/news/microsoft-posts-in-depth-amd-epyc-milan-x-benchmarks Wiping the floor with everyone At the 64 VM configuration, Milan-X delivered up to 77% higher performance than Milan and was up to 257% faster than Skylake with the f1_racecar_140 model on Ansys Fluent 2021 R1
Siin on hea näha mis 3D Vcache RAM latnecyga teeb. Tulemus peaks gamerid väga rõõmsaks uue aasta alguses tegema, kui asi desktopile jõuab.
Täiesti tavaline X570S plate aga küsivad 500 selle eest. Lolliks läinuvad
Lisaks olematu saadavus.
Tegelt väga okei plate kui plekiks miski 300.- 😀 Aga oleks siis vähemalt right angle connectors aga prsetki.
Muidugi asi mis mulle ideena evga puhul meeldib on see, et teatud prose põlvkonnale kaks platet ja kogu moos. Teistel tuntud tootjatel on mingi 50 eri mudelit ja ma ei räägi nö. ATX vs. mATX jne. vaid samas mõõdus asjadel - no kurat milleks. Mäletan kui Asusel olid kõik nö. tavaplated ja siis ROG oli nö. üks tipplate. Nüüd kõike hunnikutes.
Optimist, miks lokaalne memory latency väheneb?
või mõõdab see test midagi muud kui juurde kirjutatud memory latencyt? _________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
See veel puudus, et CPU'd ka hakkavad kaevandamiseks kaduma. Samas platvorm on kindlasti kallim. Kuna saad ainult 1 cpu või äärmisel juhul 2tk panna ühele emaplaadile ja need ei ole odavad plaadid (EPYC server emaplaadid).
Ning kui odava AM4 emaplaadi peal lasta 5950X või 5900X 24/7 ja 365 päeva, ma ei tea kas see emaplaat vastu peaks. Seega see sisenemise hind on suhteliselt kallis. Sest emaplaat peab väga korralik olema.
Ma vaatasin huvi pärast Zen3 hinnagraafikuid eesti edasimüüjate juures (HV lehelt)
5600X hind on hoopis tõusnud pärast Alder Lake väljastamist mis on kummaline. Võiks arvata, et 12600K odavam hind ja parem jõudlus paneks selle langema mitte tõusma.
5800X ja 5900X hinnad on suht stabiilselt muutumatud olnud.
Ainuke mis on langenud on 5950X mille kõik kolm (kõrgeim, keskmine ja madalaim) on langenud umbes 50€ võrra selgelt just pärast AL launchi.
Kahjuks AMD poolt pole tulnud mingit signaali ametliku hindade langetamise kohta. Ju nad on endas nii kindlad siis.
Üks põhjustest on see, et Alder Lake müüb Ryzenist väidetavalt vähem ja Intel olla pettunud müüginumbrites.
Mis seal imestada, et vähem müüb - DDR5'te ju saada pole - kui juba nullist ehitada praegu siis võiks tulevikus uuendatav olla. Lisaks pärsib paljude puhul ostmist fakt, et kuna grafakaartidega on shitt lugu siis aint prose uuendamisest miskit müstilist perf kasvu ei saa.
5600X hind on hoopis tõusnud pärast Alder Lake väljastamist mis on kummaline. Võiks arvata, et 12600K odavam hind ja parem jõudlus paneks selle langema mitte tõusma.
5800X ja 5900X hinnad on suht stabiilselt muutumatud olnud.
5600X hind on hoopis tõusnud pärast Alder Lake väljastamist mis on kummaline. Võiks arvata, et 12600K odavam hind ja parem jõudlus paneks selle langema mitte tõusma.
5800X ja 5900X hinnad on suht stabiilselt muutumatud olnud.
See vaevalt, et rolli mängib veel. Kui üldse. Lisaks mõjutaks see Ryzen 9 rohkem aga 5950X hind on hoopis langenud.
Proovisin ka ise selle järgi ja suht jama. Vajab mitu tundi autotuunimist ja mitu päeva blockchain sünkroniseerimist enne kui üldse kaevandama saab hakata.
Lisaks kasutab AVX2 mis tähendab, et prose läheb kuumaks. Minu 3800X võttis umbes 100W konstantselt kui see jooksis.
pots4t4j4, Raptoreum hashrate on kõrgem mida suurem on L3 cache. Ja kahe chipletiga mudelitel Ryzen 9 peal on see mõistagi suurem.
Seda küll jah, et 5950X pole enamusele vaja kui just jutt ei käi mingist workloadist mis oskab 32 lõime ära kasutada täielikult. Võis siis neist kes ostavad sõltumata hinnast parimast parima isegi kui nad seda ära ei kasuta.
Muidugi 5950X kasutab kahte parimat chipletit. Seetõttu võtab see vähem voolu kui kahe kehvema chipletiga 5900X kuigi omab rohkem tuumasid kui 5900X. _________________ Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Täiesti mõttetu voolularistamine, keegi võiks pesumasina tsentrifuugi pealt vms samamoodi mõttetu tegevuse pealt krüptokoine väljastada.
Mida rohkem pöördeid minutis seda rohkem münte saad
Või suvaline praeahi et mida kuumem õhk seda rohkem koine saad
viimati muutis heretic666 14.11.2021 17:33:10, muudetud 1 kord
heretic666, cryptocoinide reaalne äärtus on sama mis kasutatud rehvidel, kulutuatud aeg aeg ja energiakulu. Mingil põhjusel aga vedelevad kasutatud rehvid tühermaal tee ääras.
Ma ootasin, millal see video tuleb. Väga kasulik info Ryzen 5000 all core oc suurema vcore-iga ja sellest tulenev cpu degradation.
Pool aastat load test 4,5ghz 1,45v ja tulemus pole üldse paha.
Ma ootasin, millal see video tuleb. Väga kasulik info Ryzen 5000 all core oc suurema vcore-iga ja sellest tulenev cpu degradation.
Pool aastat load test 4,5ghz 1,45v ja tulemus pole üldse paha.
7nm degradation debunked. +40mV 5 aasta kohta on täiesti normaalne.
TPU lehel on hea poll "Ryzen Owners: Is Alder Lake tempting enough to switch to Intel?"
Praeguse seisuga jagunevad 1,719 häält:
No 72%
Yes 14%
Not sure yet 14%
TPU lehel on hea poll "Ryzen Owners: Is Alder Lake tempting enough to switch to Intel?"
Praeguse seisuga jagunevad 1,719 häält:
No 72%
Yes 14%
Not sure yet 14%
Suht pointless küsitlus - platvormi vahetus pole odav ja valdav enamus ei vaheta ka olemaoleval platvormil iga gen proset.
Aga ikkagi, vähemalt iga 7-s Ryzeni omanik läheb üle/tagasi Inteli peale
Need on need kes vahetavad 100% alati kõige uuema ja kiirema platvormi peale... Kui AMD tuleb välja uue aasta alguses 3D V-cache CPU'ga siis suht kindel, et see sama seltskond vahetab jälle. Kuna uusim ja kiireim on jälle turul.
TPU lehel on hea poll "Ryzen Owners: Is Alder Lake tempting enough to switch to Intel?"
Praeguse seisuga jagunevad 1,719 häält:
No 72%
Yes 14%
Not sure yet 14%
Suht pointless küsitlus - platvormi vahetus pole odav ja valdav enamus ei vaheta ka olemaoleval platvormil iga gen proset.
See küsitlus on isegi vähem pointless kui see kommentaar Intelilt on üle aastate midagi enamvähem pädevat väljas aga GPU bottleneckis istuv rahvas väga ostma ei torma.
Tehke ikka vahet ka küsitlusel tempting ja selle vahel kas reaalselt raha välja käiakse. Kõvatama on paljud valmis, aga reaalselt ostab 1/3 sellest 14%-st.
ma oma 3900X ka, aga siiani liikunud 1600 - 2700X - 3900X - et iga gen. core juurde, järgmine peab tulema siis 5950X
gigabyte lükkas just b450-x470 f60 bios uuendused ka üles, et peab mõtlema
pärast 3080Ti ostu lõin käega ja võtsin selle 5950X ära nüüd, loodan see järgmine aasta tulev 3d v-cache liiga üle pole
aga ma ei tea, kas panin 3900X liiga vähe pastat või mis, aga 5950 oma def. limiti peal on ikka väga jahe sama d15 all.
3900x piiratud 140ppt ja 130edc peal küttis ikka 70 ja veidi peale ära cinebenchis, 5950 def. pbo napilt 60 ja hetkel näppides 200w ppt ja 150edc saab üle 70 veidi.
korralik areng ikka edasi läinud. _________________ ツ
Reaper, mingi legacy applicationi pärast kasutad Windows 7-t? Toetamata Windowsi turvaauke ei karda? Eriti häkitud draiveri turvaauke või võimalikku pahavara?
Reaper, X570 ja 3800X peal üritasin 2019 aasta sügisel ja andsin alla. Liiga keeruline. Lihtsam oli Win10 peale lasta ja ära kohitseda, et pidevalt "koju" ei helistaks.
Win11 pole proovinud? Mulle istub rohkem kui Win10. Eriti välimuse poolest. Kapoti all on suht sama. _________________ Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Paned peal suvalised häkitud Hiina draiveriid ja kardad Win10 jälgimist? Mida sa seal sellist arvutis teed mida suvalised hiinlased võivad jälgida aga USA (väga kontrollitult) mitte?
Mina näen nendes häkitud draiverites ja turvaaukudes hoopis suuremat riski kui seda on see diagnostika info mida win10 koju saadab. Sa vist Google teenuseid ka ei kasuta? See luurab veel rohkem kui windooza. _________________ "My doctor says that I have a malformed public-duty gland and a natural deficiency in moral fibre, and that I am therefore excused from saving Universes." - Ford Prefect
hoopis suuremat riski kui seda on see diagnostika info mida win10 koju saadab. Sa vist Google teenuseid ka ei kasuta? See luurab veel rohkem kui windooza.
hoopis suuremat riski kui seda on see diagnostika info mida win10 koju saadab. Sa vist Google teenuseid ka ei kasuta? See luurab veel rohkem kui windooza.
Ma isegi tean inimesi kes Windooza oodi saanud vaadata ja näinud mida koodi järgi MSi saadetakse (NB ise tasub muidugi ka oma privaatsussätted üle vaadata). Jah muidugi ei tea kas see mida näidati on see õige asi - ise ei saa ju kokku kompileerida asja. Aga eks jah - see on usus asi
Kes usub Micorosfit, kes Google asjadesse, kes Huawei mobiili, ke Apple toodangusse, kes loodab Hiinas kokkuklopsitud draiverite ja uuendamata OSi peale.
Või on hoopis keegi nii paranoiline, et loeb Linux koodi üle ja kompileerib endale ise OS-i kokku.
Eks iga üks teab kui rakseks ta enda elu teeb ja mis maitse ja paranoiad tal parasjagu on. _________________ "My doctor says that I have a malformed public-duty gland and a natural deficiency in moral fibre, and that I am therefore excused from saving Universes." - Ford Prefect
Hiina crackitud driveri puhul pole selle nuhkimise puhul mingitki võimalust kedagi õiguslikult vastutusele võtta, aga kui MS midagi kahtlast teeb, siis on need võimalused olemas.
Paned peal suvalised häkitud Hiina draiveriid ja kardad Win10 jälgimist? Mida sa seal sellist arvutis teed mida suvalised hiinlased võivad jälgida aga USA (väga kontrollitult) mitte?
Mina näen nendes häkitud draiverites ja turvaaukudes hoopis suuremat riski kui seda on see diagnostika info mida win10 koju saadab. Sa vist Google teenuseid ka ei kasuta? See luurab veel rohkem kui windooza.
Need draiverid on ilmselt moditud INF failidega mis tähendab lisaridu tekstifailis. Seega mingit jälgimist nendest karta on pehmelt öeldes kummaline.
Ja mis turvaaukudes? Win7 kasutajate hulk on nii väikseks kahanenud, et nende sihtimine ei tasu enam äragi. Pigem on palju tõenäolisem turvaaugu otsa komistada uues OS-is.
Ja suvalisi asju internetist mitte alla laadida ja käivitada peaks olema elementaarne teadmine sõltumata mis OS-ga tegu on.
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse sa ei või vastata selle foorumi teemadele sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis sa ei saa lisada manuseid selles foorumis sa võid manuseid alla laadida selles foorumis
Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.