Ma tegin täpselt nagu tolles õpetuses tehti: w10 installipulk oli, seadistasin edge näitamaks, et ta pole windowsis, laadisin alla w11 iso, asendasin sources kaustas install.wim ja upgradesin sellega kolm oma masinat w10 pealt w11 peale nii, et programmid ja draiverid jäid. Masinad: q6600 ja e8300 s775, i3-2100 1155s. Rohkem ei viitsinud. Tegin selleks, et kui tuuakse midagi jutuga: "tahaks w11 aga andmed sees" ei peaks leiutama. _________________ Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582
Näppida tasub asju millest aru saad ja mille järele ka reaalselt vajadus on.
Hetkel ma saan aru pole õieti kumbagi. _________________ Experience is what you get when you don't get what you want.
bladerunner, nii ja naa... kui ei näpi uusi asju, siis jäädki igal alal võhikuks. Vigadest õpitakse. _________________ Lugupeetud AHV, enne kui vaidlema hakkad, mõtle hästi järgi, kas see ikka on tark mõte...
No see ka vana tarkus, et kui ikka näed, et uus asi on sitt, siis ei lähe seda käega katsuma.
win 11 puhul kuskil test masinas oma lõbuks võib katsetada ja arengut/parenemist jälgida, aga töömasinasse ei topiks veel mõnda aega , kuniks lapshaigused välja ravitud. ei tasu kiirustada sellega. _________________ Asju saab kah teisiti teha!
Masinaid ja virtukaid vedeleb nii palju, et mingi testkoha ikka leiab. Töömasinat hoiad nagu si.tta piöpa peal kloonides regulaarselt. _________________ Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582
Masinaid ja virtukaid vedeleb nii palju, et mingi testkoha ikka leiab. Töömasinat hoiad nagu si.tta piöpa peal kloonides regulaarselt.
Mida sa kloonid seal, töömasin on nagu terminal, töö käib pilves või mainframes.
Midagi juhtub, clean install, 15 min ja logid uuesti keskkondadesse sisse.
Seda arvutusvõimsust, mis töö tegemiseks vajalik, ei ole nagunii mõistlik lauanurgal hoida. _________________ ...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Etz, isegi kõik töövahendid installida ja konfida on paras tüütus ja võtab koos OS installiga kindlasti rohkem kui 15min. Välja arvatud ehk juhul kui on clean install image tehtud kus kõik on installitud ja konfitud ehk lased lihtsalt imagest selga, ootad kuni windows ennast ära aktiveerib ja tuld.
Või noh, kui töö käib nii, et lähed RDP-ga terminal serverisse ehk midagi peale RDP kliendi vaja polegi, siis on muidugi teine teema.
Etz, mõni installib omale masinasse proged, mille litsentsimine on piisavalt tülikas.. mõni proge tuleb uuesti konfida jms. m6ni juba üles pandud asi uuesti ehitada..
sai w11 e selga. _________________ Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582
Täitsa toimiv lahendus lihtsalt ja kiirelt windows 11 all saada taskbar normaalseks, sellega saab sellest jaburast taskbari grupeerimisest lahti. Ma ei suuda aru saada, miks seda kombineerimist Microsoftil niivõrd peale suruda vaja on, mida see annab?
https://github.com/valinet/ExplorerPatcher _________________ Laptopid.ee Suur sülearvutite salong, kohapeal 200+ sülearvutit, HV kasutajale 5-10% läpparilt alla!
Ei lase jah, ilma selle programmita polegi võimalik, paar häcki veel netis olemas, aga see oli kõige mugavam lahendus. Õnneks laseb vasakusse nurka start nupu tõsta win11, kuigi ka see võimalus suhteliselt hästi ära peidetud settingute vahele. Vahepeal tundub, et arendajad-disainerid lihtsalt tahavad näidata, et neid on vaja ja palk ei lähe tühja kohta ning tõstavad nuppe ühest kohast teise, see ei käi ainult windowsi kohta. _________________ Laptopid.ee Suur sülearvutite salong, kohapeal 200+ sülearvutit, HV kasutajale 5-10% läpparilt alla!
See oli lihtsalt üks näide, kõikide asjade jaoks pole keyboard shortcutte.
Lisaks on ära peidetud igasuguste rakenduste paremkilikk menüüd, 7-zip, Notepad++, jne...
Nõus, et see on loll muudatus. Ise aastaid Winaero Tweakerit kasutanud mis vanad kontekstimenüüd tagasi toob: https://winaero.com/download.php?view.1796
Selles mõttes võib muidugi vaielda, et miks mingit programmi kasutada aga fakt on see, et igas Win versioonis on asju mida tahaks enda käe järgi seada ja see on üks parimaid selleks.
Lisaks saab preset salvestada ja uuel masinal paari klikiga endale meelepärase seisu taastada. Lisaks lisada asju kontekstimenüüsse mida seal muidu poleks isegi kui see menüü oleks normaalne.
Tomorrow, suur tänu selle viite eest! Päris mitu asja sai käepärasemaks
Oleks oodanud puugifestivali, aga panin win11 peale ja kõik toimib kenasti. Üllatavalt kiiresti harjusin uue UIga ka ära. Kui kõik bloatware välja kakkuda, siis on täiesti korralik asi. Lähebki daily driveriks. _________________ Võimatu on teha midagi lollikindlaks, sest lollid on haruldaselt leidlikud.
Oleks oodanud puugifestivali, aga panin win11 peale ja kõik toimib kenasti. Üllatavalt kiiresti harjusin uue UIga ka ära. Kui kõik bloatware välja kakkuda, siis on täiesti korralik asi. Lähebki daily driveriks.
Ok, OS töötab nagu peab.... aga on midagi head ka? Ise win10 20h2 peal. Neid hiina klaviatuuri uuendusi ei ole väga mõtet kakkuda...
Ok, OS töötab nagu peab.... aga on midagi head ka?
Nagu ma aru saan, siis MS store peaks tulema androidi äpid. Minu jaoks on see +, sest siis ma ei pea skeemitama, et oma android-only digilaud pc screeni peale kuvada ja ma ei pea kasutama emulatorit W10s oli jube nu.ss sellega.
Paljud kirjutavad, et w11 lägib vms, mulle tundub, et ta reageerib palju kiiremini võrreldes w10ga.
Ma ei ole seni mingi katastroofilise probleemi otsa sattunud. Kui raud kannatab, siis on hea upgrade. Näeb s.tax ilus välja btw _________________ Võimatu on teha midagi lollikindlaks, sest lollid on haruldaselt leidlikud.
RKsilver Miks sa clean intalliga otse W11 peale ei last siis?
Ka proovitud, natuke midagi teeb ja suht sama probleem boot loobis
Ei tea isegi mis juhtub, ketta probleemina proovisin ka konfis oleva 2tb hdd jätta primary installikana, et m2 välistada, pole sellise probleemiga kordagi kokku puutunud aga ma pole esimene ega ainus google järgi.
Hetkel lükkan beta testimise kaela ja ootame kuidas aeg haavad parandab.
Täna siis lõi uuesti update now ja tundub, et bugid tehtid korda, w11 seljas ja proovime ja katsetame.
Piisas vaid ootamisest.
Minuarust see nädal uuendati iso imaget kah uuemaks. Uus iso võib sisaldada vähem buge. _________________ Punktkeevitus patareidele/akudele. Akutrelli/laptopi/e-bike. PM
kas %appdata% kausta sisu on mõtet puhastada või parem mitte näppida, mulle soovitati aeg ajalt seda puhastada
Ära torgi. Selleks pead üsna hästi teadma mida ja miks teed, muidu keerad asjad lihtsalt tuksi.
Seal kaustas on põhimõtteliselt programmide kasutajapõhised seaded jms.
kas %appdata% kausta sisu on mõtet puhastada või parem mitte näppida, mulle soovitati aeg ajalt seda puhastada
Ära torgi. Selleks pead üsna hästi teadma mida ja miks teed, muidu keerad asjad lihtsalt tuksi.
Seal kaustas on põhimõtteliselt programmide kasutajapõhised seaded jms.
+1
Selleks on vaja täpselt teada mis on mis. Kuna mina tean, siis aegajalt kustutan. Programmid ikkagi oska oma jäänukeid korralikult eemaldada.
Ai mul ccleaner Tomorrow abiga paigas. aga jah selle appdata kausta sisu jõudsin ma enne ära kustutada kui siia postituse tegin. OBS ja koik asjad olid nullitud ja tuli käsitsi seadistama hakata uuesti, aga õppetunni jagu rikkam jälle
Custom Clean all Windows ja seal mul on Start Menu Shortcuts ning Desktop Shortcutsi eest linnukesed ära.
Applicationite puhul on mul kõigil linnukesed ees, välja arvatud põhibrauseril ehk Operal. Seal pole linnukest Internet History, Cookies, Session ja Saved passwords ees ilmselgetel põhjustel
Registry all on kõik linnukesed ees.
Custom Clean all Windows ja seal mul on Start Menu Shortcuts ning Desktop Shortcutsi eest linnukesed ära.
Applicationite puhul on mul kõigil linnukesed ees, välja arvatud põhibrauseril ehk Operal. Seal pole linnukest Internet History, Cookies, Session ja Saved passwords ees ilmselgetel põhjustel
Registry all on kõik linnukesed ees.
Optionsite alt võta maha Privacy linnukesed loomulikult.
Advanced alt võta maha Only delete files in Windows Temp folders older than 24 hours.
Updates alt kõik linnukesed maha.
Smart Cleaning lülita välja.
Täitsa toimiv lahendus lihtsalt ja kiirelt windows 11 all saada taskbar normaalseks, sellega saab sellest jaburast taskbari grupeerimisest lahti. Ma ei suuda aru saada, miks seda kombineerimist Microsoftil niivõrd peale suruda vaja on, mida see annab?
https://github.com/valinet/ExplorerPatcher
Esimest korda Win 11 proovides jäi ka see viga kohe silma. Selge oli ka see, et kui grupeerimist maha võtta ei saa, siis win 11 jääkski vahele. See patch tegi asja kohe märksa paremaks.
Win 11 üldmulje on täitsa hea. Meeldib uus juhtpaneel, kuigi osad seaded viivad endiselt tagasi eelmisele juhtpaneelile ning osadele seadetele saabki ligi ainult vanast juhtpaneelist. Seetõttu on nüüd kaks erinevat juhtpaneeli linki mul startmenüüs. Endiselt on võimalik tagasi tuua quick launch ja mis eriti veider - külgrea vidinad on tagasi tulnud. Win 8 ja win 10 polnud neist enam haisugi v.a üks kaust oli unustatud programmifailidesse. Ja mu lemmikvidin hakkas kenasti tööle.
Rohkem pole viitsinud seda testida ja programme peale panna, sest asub proovimise eesmärgil HDD peal ning seetõttu sigaaeglane. Lähiajal saan m.2 seadme ja sinna läheb peale.
vaatasin huvi pärast, kas süsteemitaaste on kasvõi pealt näha teisiti. ei. viizard on tuttav juba w7 ajast. vaikimisi on süsteemitaaste väljas ja ühtegi taastepunkti loodud pole. _________________ Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582
Veits hirmutav update oli. Algul black screen. Siis oli vaja force shutdownida boot ekraanil. Ütles, et UEFI boot oli korduvalt ebaõnnestunud, et kas soovid sätteid muuta...
Aga siis lasin tal lihtsalt muutmata edasi minna ja tuli üles.
Azatris, milline? tahaks paari vana masina peal proovida kohe. _________________ Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582
e8400/775 masinale läksid need KB d peale nii, et ei saanud aru kah. _________________ Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582
To circumvent this annoyance, Daniel Aleksandersen created EdgeDeflector, a free tool that intercepts microsoft-edge:// links and changes them back to regular https:// that open in your default browser.
But it appears that Microsoft didn’t appreciate Aleksandersen’s efforts. The creator explains that Windows 11 build 22494, released on November 3, makes it impossible to set anything other than Edge as the protocol handler for the microsoft-edge:// protocol.
tsitaat:
a different developer, Robert Maehl, has stepped into the void with MSEdgeRedirect. He explains that the tool “filters and passes the command line arguments of Microsoft Edge processes into your default browser” instead of hijacking the microsoft-edge:// handler, which should stop future Windows updates from borking it.
Avastasin täna, et VPN profiile ei saa enam valida võrguikoonile klikates, nagu W10 puhul. Google väidab, et quick settings kaudu peaks nüüd saama aga minul sellist valikut ei olnud ja ei leidnud kuskilt ka seadet, mida sisse lülitada. Paistab, et ainus viis on minna Settings > Network & Internet > VPN ja sealt siis sobiv profiil valida Ürita siis seda selgitada inimesele, kes vaevu alt kella juurest võrguikooni üles leiab.
Endiselt ei plaani kodust arvutit kindlasti uuendada enne 22H1 väljatulekut. Las lapivad veel. Hetkel pole ka ühtegi must have featuuri, mis uuendama paneks.
kui windows 10 peal ja soov windows 11 peale minna aga tekib küsimus , kuidas . Kas sellest kontrollist mööda ei saa minna et installida peale windows 11 ?
1. rufusega pulk teha. 2. w11 ja w10 installikas sources kaustas install.wim ära vahetada.. mis veel? _________________ Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse sa ei või vastata selle foorumi teemadele sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis sa ei saa lisada manuseid selles foorumis sa ei või manuseid alla laadida selles foorumis
Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.