Avaleht
uus teema   vasta Raud »  Protsessorid »  Intel Core i3/i5/i7/i9/Xeon protsessorite arutelu vol2 märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 63, 64, 65 ... 89, 90, 91  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.11.2021 18:01:03 vasta tsitaadiga

Väga hea, see tähendab, et AMD peab ka paremini vastama :]
_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Viilutaja
HV Guru
Viilutaja

liitunud: 28.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.11.2021 18:01:40 vasta tsitaadiga

No see IPC gain võikski normaalne olla, kui uus generatsioon välja tuleb. AMD on seda pikemat aega teinud. Intel viimati vist 10.a. tagasi icon_biggrin.gif

Kuid kokkuvõttes not impressed...
AMD Zen3D tuleb sellele kohe järele.

_________________
Parim kodukino projektor müügis: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11768241#11768241
Kommentaarid: 226 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
xheix1712
HV Guru
xheix1712

liitunud: 24.06.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.11.2021 18:08:28 vasta tsitaadiga

c4v6 kirjutas:
https://arvutitark.ee/est/tootekataloog/Arvutikomponendid-Protsessorid-CPU-LGA-1700-protsessorid
Mobosi ja mälusid veel ei paista


Poole silmaga mingeid teste ja asju veel mis näinud olen, siis 12700 tundub veidi lamp kuna jääb 12600le ainult gramm alla aga maksab juba nii palju rohkem, et siis on loogiline kohe 12900 võtta.


https://arvutitark.ee/est/Otsing?q=z690
Kommentaarid: 195 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.11.2021 18:18:17 vasta tsitaadiga

Viilutaja kirjutas:
No see IPC gain võikski normaalne olla, kui uus generatsioon välja tuleb. AMD on seda pikemat aega teinud. Intel viimati vist 10.a. tagasi icon_biggrin.gif

Kuid kokkuvõttes not impressed...
AMD Zen3D tuleb sellele kohe järele.
sealsamas on amd viimased 2 põlvkonda teinud 11-12% tõusu, zen+ üle zen ilmselgelt minimaalse.
rocket lake oli 17% üle misiganes see 10-seeria oli ja alder lake rocket lakele 22% otsa.
zen3d peab 16% tõusu tegema, et alder lakega samale tasemele jõuda.

minu arust üsna muljetavaldav.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Viilutaja
HV Guru
Viilutaja

liitunud: 28.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.11.2021 18:29:26 vasta tsitaadiga

londiste kirjutas:
Viilutaja kirjutas:
No see IPC gain võikski normaalne olla, kui uus generatsioon välja tuleb. AMD on seda pikemat aega teinud. Intel viimati vist 10.a. tagasi icon_biggrin.gif

Kuid kokkuvõttes not impressed...
AMD Zen3D tuleb sellele kohe järele.
sealsamas on amd viimased 2 põlvkonda teinud 11-12% tõusu, zen+ üle zen ilmselgelt minimaalse.
rocket lake oli 17% üle misiganes see 10-seeria oli ja alder lake rocket lakele 22% otsa.
zen3d peab 16% tõusu tegema, et alder lakega samale tasemele jõuda.

minu arust üsna muljetavaldav.


Muljetavaldav on ta ainult siis kui võrrelda 11900K'ga.

Mängudes keskmiselt 2.5% kiirem 1080p'l icon_rolleyes.gif Ning seda aasta hiljem kui AMD tuli välja 5000 seeriaga.
Võtsin aluseks HUB ülevaate.

12600K on palju parem toode ning muljetavaldavaks teeb selle toote hind. Kui AMD oleks selle 5600X lasknud ka välja 250ga, mitte 299'ga siis poleks ka siin Intel nii muljetavaldav.
Kui seni 300 euro eest said suht OK mängimise CPU siis ei olnud ta nii hea multitaskingus. Kuid 12600K parandab selle. 300€ eest saab sisuliselt 5900X'i kui CPU jõudlust vajavad programmid on teemaks. Mängimisel ei ole see sisuliselt üldse parem 5600X'st.
Ning õhku jääb küsimus kas see Z690 platvorm kestab rohkem kui selle CPU tsükli?
Seni on see olnud AMD AM4 platvormi kõige suurem pluss.
Need Inteli emaplaadid on sigakallid, lisaks juurde uus CPU jahuti... adoption cost on ikka väga korralik.


viimati muutis Viilutaja 04.11.2021 18:35:03, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 226 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
c4v6
HV veteran
c4v6

liitunud: 15.05.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 04.11.2021 18:33:29 vasta tsitaadiga

Keegi siit kes asja jagab leiab mulle käppelt mingi 12900k vs 12700k võrdluse ning oma arvamuse?

Ma shoppaks hea meelega ära juba kuid mulle endale jääb asi hetkel arusaamatuks. Osad kohad-testijad mis leidnud olen väidavad, et praktiliselt pole vahet, mingitest teistest kohtadest jälle justkui nagu on vahe väga suur.
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 68
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Viilutaja
HV Guru
Viilutaja

liitunud: 28.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.11.2021 18:37:19 vasta tsitaadiga

c4v6 kirjutas:
Keegi siit kes asja jagab leiab mulle käppelt mingi 12900k vs 12700k võrdluse ning oma arvamuse?

Ma shoppaks hea meelega ära juba kuid mulle endale jääb asi hetkel arusaamatuks. Osad kohad-testijad mis leidnud olen väidavad, et praktiliselt pole vahet, mingitest teistest kohtadest jälle justkui nagu on vahe väga suur.

Mis eesmärk sellega on?
LinusTechTips videos oli võrdluses omavahel 12900K ja 12600K ning mängudes olid nad 1:1'le sisuliselt. Mingi 1-4 fpsi vahet sõltuvalt mängust ja seda 1080p resol kus FPS'd olid nagunii juba piirajas.
Seega 12700K tuleks sinna vahele omakorda icon_lol.gif
Kommentaarid: 226 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
c4v6
HV veteran
c4v6

liitunud: 15.05.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 04.11.2021 18:39:00 vasta tsitaadiga

Ma ei suuda enam leida kuid ennem telefoniga sirivdes viskas ise mingid asjad ette kus 12700k sai 600k käest kotti ülinapilt mingites tingimustes aga ma ei jõdnud siis süveneda mis teema on. Just mingi single- 4 thread teemas.

Enamus oleks ikka mängimine. Pigem teeks kasti perspektiiviga, et RTX4000 välja tuleb, siis poleks ka häbi.
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 68
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rauli24
HV vaatleja

liitunud: 10.08.2010




sõnum 04.11.2021 19:08:44 vasta tsitaadiga

e cores disabled https://www.youtube.com/watch?v=LAp3KG0IsB0&ab_channel=WePCBenchmarks
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.11.2021 19:13:24 vasta tsitaadiga

rauli24 kirjutas:
e cores disabled https://www.youtube.com/watch?v=LAp3KG0IsB0&ab_channel=WePCBenchmarks
see on veidi kõver test case. 8p pcore vs 1p+8e core. eeldada võib (ja näha on), et põhiline rendering thread tihti läheb selle ühe p-core peale, mis neil tingimustel lisaks boostib ka kõrgemale taktile.
erinevatest ülevaadatest vaadates, siis e-core jõudlus tundub olema sarnasel taktil võttes sinna skylake/cometlake kanti, fp veidi aeglasem, int pigem veidi kiirem.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Killhoven
OC`er
Killhoven

liitunud: 05.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.11.2021 19:44:06 vasta tsitaadiga

TPU ülevaated kah Alder Lake prosedele:
https://www.techpowerup.com/review/intel-core-i5-12600k-alder-lake-12th-gen/
https://www.techpowerup.com/review/intel-core-i7-12700k-alder-lake-12th-gen/
https://www.techpowerup.com/review/intel-core-i9-12900k-alder-lake-12th-gen/

_________________
Foorumis on ühe lolli kohta kümme tarka, nii et jõud on enam-vähem võrdsed.™
Kommentaarid: 409 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 351
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pots4t4j4
HV Guru

liitunud: 14.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 04.11.2021 19:54:31 vasta tsitaadiga

Ma ei tea mida ma ootasin aga need tulemused kohe mitte ei kutsu ostma, saab näha mis AM5 on aasta pärast, kas siis juba tasub 5900x pealt kuhugi kolida.
Kommentaarid: 493 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 401
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Evil
Hull
Evil

liitunud: 23.12.2004




sõnum 04.11.2021 20:36:33 vasta tsitaadiga

Uued Inteli üllitised vajavad head jahutust. Nii, et kui keegi soovib siis ma võin ühe 360 radika müüa mis peaks selle 12900k-ga hakkama saama. icon_smile.gif
Aga 12600K tundub nendest kolmest parim variant. Koos DDR4-ga oleks tegu päris hea perfi ja hinnaga komboga. thumbs_up.gif
Kommentaarid: 242 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 202
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Optimist
HV veteran
Optimist

liitunud: 18.11.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.11.2021 20:42:02 vasta tsitaadiga

12900K on umbes nagu hmm single threaded jõudlus ... hea, gaming jõudlus täitsa OK. All core voolutarve ... WTF?!? See paneb täiskoormusel jooksutamisel eskimote onnid ka sulama.
>400W stress testis on julm. Hind ei ole ka kuskilt otsast soodne kui uus emme ja vesijahutus otsa panna. Mõni % fps kedagi praeguse Ryzeni pealt ka ära tegelikult ei meelita.
Ok, seal on pisikesed tuumad sees, ehk siis idle voolutarve rokib ? Nope.
Mulle tundub, et gameritele on sweet spot ca 6 perf corega isendid, ilma nende e-koorikutega saab neid ka Win10ga mõnusalt kasutada ning full load äkki ei aja vanaema sokke kõrvatoas higiseks.
Single threaded jõudluses ei saa AMD kuni uue Zen4 tulekuni ilmselt vastu. Gamingus aga ilmselt jõuab järele või läheb mööda aasta alguses müüki jõudvate 3D Vcache mudelitega. AMDi kasuks räägib siin tugevalt see, et 3D Vcache prosed saab aasta laguses praegusesse AM4 socketisse panna.
Mul on hea meel, et 5950X mitmes benchis ära sai, AMD peab nüüd hindu alla laskma icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Viilutaja
HV Guru
Viilutaja

liitunud: 28.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.11.2021 20:52:31 vasta tsitaadiga

Kuid ITX kasti sobivaid CPU'sid siit satsist ei tule. Ka 12600K mitte. thumbs_down.gif Vähemalt kui soovid enamvähem vaikset kasti.
Kommentaarid: 226 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.11.2021 21:11:21 vasta tsitaadiga

Üllatavalt nõrgad tulemused. 19% IPC tõusu pealt ootasin rohkem aga need ei transleeru enamus testides reaalseks eduks. Vaatasin hulga videosi ja TPU+Anand ülevaated ära.
Niipalju kui ma nägin ja lugesin oli pea igal testijal mingid probleemid või veidrused. Kas ei läinud mingi programm/mäng käima või oli jõudlus oodatust madalam kuna task anti E core närida (isegi Win11 all).
GN ei saanud DDR5-6000 tööle ja pidivad testima 5200 CL40 peal. HUB testis kõrgeima 6600 CL36 peal aga isegi seal kaotas DDR5 kohati DDR4-le. Eriti mängudes. Ainus suurim võit tuli kokkupakkimises mis andis 50% võidu, kuna seal on mälu ribalaius oluline ja skaleerumine oli peaaegu lineaarne 3200 pealt 6600 peale.

Efektiivus on küll parem kui 11 seeria aga jääb kaugele AMD-st. Loodetavasti seda parandatakse tootmisprotsessiga kui aasta pärast Raptor Lake tuleb. Vastasel korral AMD läheb veelgi eest ära.
Kõige ülllatavam oli siiski jõudlus mängudes ja varieeruvus testijate tulemustes. HUB ülevaates oli vahe marginaalne mängudes v.a kaks erandit kus ühes aitas DDR5 ja teises on mootor mis on alati Intelit eelistanud.
Samas Tech Yes videos olid mängude tulemused alati AL kasuks suure vahega.

Tarbib 130W rohkem kui 5950X. 60% rohkem seega allcore loadis. Mängudes on õnneks enamvähem sama.

13% kiirem in CB R23 MT testis
23% kiirem in CB R23 ST testis

Kaotab ikka Ryzenile lahtipakkimises.

91-94c Noctua NH-U12A-ga.
96c max kasutades 240mm AIO. 85 kaardi kandis 360mm AIO kasutades
74c Arctic LFII 360 AIO kasutades.

2,5% kiirem mängudes vs 5950X ja 7% DDR5 kasutades.

DDR5 2% kiirem kui DDR4 aga 3x kallim.

40-50€ kallimad emaplaadid vs B550 ja X570. Isegi rääkides ainult DDR4 mudelitest. DDR5 mudelid veelgi kallimad. 200+

7Ghz+ LN2 all. Gigabyte petab reklaamides 8Ghz+ CPU-Z valideeritud tulemust.

AVX-512 toimib P core peal aga nõuab BIOS-st E core väljalülitamist.

HWinfo näeb DDR5 quad channel mäluna mis on ilmselgelt vale.

DDR5-6000 ja Total War Three Kingdoms käivitamise probleemid GN testis (Win10)

3DMark käivitamise probleemid Jays2Cents testis (Win10)

Aeglane perf WPrime TPU testis (Win11) and Adobe After Effects Paul's Hardware testis (Win11)

Kummalised tulemused LTT MS FS2020 mängutestis (Win11)

HUB kirjutatud ülevaade: https://www.techspot.com/review/2351-intel-core-i9-12900k/
Anand põhjalik ülevaade: https://www.anandtech.com/show/17047/the-intel-12th-gen-core-i912900k-review-hybrid-performance-brings-hybrid-complexity

Kokkuvõttes suht meh. Need kes on juba 5000 seeria peal ei pea küll poodi tormama. Mingi argumendi saab 10 ja 11 (ja vanemate Inteli seeria) omanike kohta anda. AMD 3000 seeria jääb perfis maha aga võtab vähem voolu ja on kergem jahutada.
Enne launchi oli mul küll kahtlus kuidas Zen3D saab AL vastu aga vaadates neid tulemusi kus keskmiselt 7% kasutades DDR5, siis on täiesti realistlik, et AMD kui mitte ei lähe mängudes ette, siis vähemalt võrdsustab Zen3D kasutades. Muidugi see sõltub palju mingi mäng lisa L3 puhvrist kasu saab. AMD ise väidab 7-15% mis on täpselt see edu mida AL praegu omab nüüd paar kuud.

12700K suht mõttetu imo. Samuti ka 5800X mõttetuks muudetud mitte, et see ennegi väga mõttekas oleks olnud v.a kui on soov parima kvaliteediga üks chiplet saada ja pole vajadust üle 8 tuuma.
12900K küll kõrgeim aga OC ruum on olematu ja ei anna midagi juurde.

12600K on parim tegelikult, kuna perf pea sama mis 12900K aga voolutarbimine väiksem ja võistleb edukalt 5600X'iga ja muudab 5800X mõttetuks.
Jah kutsuge mind nüüd punaseks kuna ma ei kiida AL taevani. Vähemalt AMD peab 5000 seeria hindu kohendama seega tarbija võidab.
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Optimist
HV veteran
Optimist

liitunud: 18.11.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.11.2021 21:14:14 vasta tsitaadiga

Tomorrow kirjutas:

Tarbib 130W rohkem kui 5950X. 60% rohkem seega allcore loadis.

Vaatasin allcore on tugev vahe sees kas int või fp, viimases on vahe tunduvalt suurem. Prime hea näide.
Tomorrow kirjutas:
HWinfo näeb DDR5 quad channel mäluna mis on ilmselgelt vale.

Arvestades kuidas DDR5 töötab, on see täiesti õige.
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.11.2021 21:23:36 vasta tsitaadiga

computerbase.de ülevaade on päris hea, vaatavad lähemalt p ja e tuumade "ipc"d, efektiivsust jms
https://www.computerbase.de/2021-11/intel-core-i9-12900k-i7-12700k-i5-12600k-test/

Viilutaja kirjutas:
Kuid ITX kasti sobivaid CPU'sid siit satsist ei tule. Ka 12600K mitte. thumbs_down.gif Vähemalt kui soovid enamvähem vaikset kasti.
heh, see peaks olema aasta alguses 12400(f) icon_wink.gif
aga palju suurem probleem kui prose on itx emaplaat. jääb vist üle vaid b660 peale loota icon_smile.gif

Tomorrow kirjutas:
40-50€ kallimad emaplaadid vs B550 ja X570. Isegi rääkides ainult DDR4 mudelitest. DDR5 mudelid veelgi kallimad. 200+
pcie5 ja rohkem pcie(4) lane teevad kahjuks oma töö icon_sad.gif
Tomorrow kirjutas:
HWinfo näeb DDR5 quad channel mäluna mis on ilmselgelt vale.
mis on täiesti õige. ddr5 on 2 kanalit per moodul, seega kahe mooduliga ja klassikalise "dualchannel" setupis on 4x32 mälukanalit.
_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.11.2021 21:25:39 vasta tsitaadiga

Optimist kirjutas:
Arvestades kuidas DDR5 töötab, on see täiesti õige.


Müüt. Sama linnalegend mis DDR5 ECC. Vähemalt see sai ümber lükatud ja valeinfot enam ei levitata.
See, et DDR5 kasutab süsteemiga suhtlemiseks nelja 64 bit kanalit ei muuda seda quad channel mäluks.

Mainstream platvormidel on dual channel mälud k.a AL. Channel A ja B. Ei ole mingit ABCD.
See kas kanali laius on 32, 64 või 128 on juba iseasi.
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.11.2021 21:33:36 vasta tsitaadiga

Tomorrow, kanal ju tähendabki eraldiseisvat sidekanalit.
ddr5 puhul on ühel moodulil kaks 32-bit kanalit, millel mõlemal on oma käsu-/aadressisiin.
ddr4 on üks 64-bit kanal, ühe käsu-/aadressisiiniga.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.11.2021 21:42:26 vasta tsitaadiga

londiste, Jah mine nüüd dikteeri GN-le dual ja quad-channel vahet. Ilmselgelt on tegu noobidega kes ei suuda vahet teha...
_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
c4v6
HV veteran
c4v6

liitunud: 15.05.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 04.11.2021 22:00:55 vasta tsitaadiga

Ostsin arulagedalt 12700k ja ASUS PRIME Z690-A ära, Ega ta kehvem ikka pole kui mu 11700K ja 3200 DDR kuigi siin protsendid kõik ilusti välja toodud. Eks see käib iga uue seeria väljatuleku juurde.
Kasutama hui muidugi saab hakata kuna DDR5 Mälu ju pole ja mul valge temaatika ka, peab ilmselt eriti kaua veel noolima icon_lol.gif

Aa... no ja jahutust ka ju pole, sest kohalolevad asjad LGA1700 ei toeta ja paljudel tekib võimalus alles juurde hankida midagi.

Ja... toitekas oleks ka loogeline vast kohe kilone võtta, sest 3090 ka.
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 68
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
heretic666
HV Guru
heretic666

liitunud: 13.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.11.2021 22:08:04 vasta tsitaadiga

tsitaat:

AVX-512 toimib P core peal aga nõuab BIOS-st E core väljalülitamist.


See on ikka megafail jah. Muidu ise nii promovad oma avx 512 instructions seti nagu maailma imet aga nüüd siis selline huvitav condition sisse kirjutatud.

Early adoption hädad ilmselgelt tulevad lisaks kõrgele hinnale kaasa ent uus perf king of gaming on tagasi inteli hoovil selleks korraks.

Konkurents on hea beer_yum.gif aga praeguseks siis DDR5 waiting simulator käima icon_lol.gif
Kommentaarid: 73 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
1dumbpcuser
HV Guru

liitunud: 05.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.11.2021 15:04:17 vasta tsitaadiga

Ma pole Inteliga kursis, kas järgmine HEDT tuleb ka big.little?
Praegu on desktop platvormi voolutarve koormuse all juba selline, et vanasti oli see ikka HEDT-i teema icon_rolleyes.gif
Kas uus Inteli HEDT tuleb 400W TDP? icon_rolleyes.gif

_________________
M: MSI B660M MORTAR
M: Dell RTX 2060
O: AM5 ITX emaplaat
Kommentaarid: 103 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Optimist
HV veteran
Optimist

liitunud: 18.11.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.11.2021 15:20:53 vasta tsitaadiga

1dumbpcuser kirjutas:
Ma pole Inteliga kursis, kas järgmine HEDT tuleb ka big.little?
Praegu on desktop platvormi voolutarve koormuse all juba selline, et vanasti oli see ikka HEDT-i teema icon_rolleyes.gif
Kas uus Inteli HEDT tuleb 400W TDP? icon_rolleyes.gif

Alder Lake on väga kehv HEDT material. Kui praegu juba 12900K teeb Prime'is 350W, siis ma ei taha teada, mis suurema socketi korral numbrid oleks. Seal oleks kas ebamõistlik energiakulu või väga madal all core takt, millega kaasneks mittekonkurentsivõimeline jõudlus. Inteli 10nm superfin++ transid on küll samm edasi aga Intelil pole täna vastust 7nm TSMC tootmisliinidele mida AMD kasutab, veel vähem 5nm TSMC tootmistehnoloogiale mida Apple kasutab.
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.11.2021 15:40:26 vasta tsitaadiga

Optimist kirjutas:
Alder Lake on väga kehv HEDT material. Kui praegu juba 12900K teeb Prime'is 350W, siis ma ei taha teada, mis suurema socketi korral numbrid oleks. Seal oleks kas ebamõistlik energiakulu või väga madal all core takt, millega kaasneks mittekonkurentsivõimeline jõudlus. Inteli 10nm superfin++ transid on küll samm edasi aga Intelil pole täna vastust 7nm TSMC tootmisliinidele mida AMD kasutab, veel vähem 5nm TSMC tootmistehnoloogiale mida Apple kasutab.
Optimist, suurema socketi korral ei jooksutata asju 4.9ghz...

ma ei näe seda hirmsat energiakulu vahet, millest sa räägid. paar saiti on teinud neid efektiivsusteste. sama power limiti juures on näiteks disabled e-coredega vs 5800x tulemused praktiliselt samad.
see, et intel otsustas 12900k power limiti maha võtta ja kõik ainult seda ja power numbrit näevad, ei ütle arhitektuuri või tootmisprotsessi kohta teps mitte kõike.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!


viimati muutis londiste 05.11.2021 15:41:27, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Optimist
HV veteran
Optimist

liitunud: 18.11.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.11.2021 15:41:12 vasta tsitaadiga

Jep, suurtes AMDi 64 tuumastes socketites jätkub voolu ca 3W per tuum. Transistorid peavad väikse voolutarbega päris kõrget takti suutma teha. Jutu mõte on see, et Inteli 10nm superfin ei sobi HEDT platformile sama hästi kui TSMC 7nm.
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.11.2021 15:53:05 vasta tsitaadiga

Optimist kirjutas:
Jep, suurtes AMDi 64 tuumastes socketites jätkub voolu ca 3W per tuum. Transistorid peavad väikse voolutarbega päris kõrget takti suutma teha. Jutu mõte on see, et Inteli 10nm superfin ei sobi HEDT platformile sama hästi kui TSMC 7nm.
tõsi. aga needsamad 64-core on specitud 2ghz 230w juures ja 2.45ghz 280w juures.

edit:
näiteks computerbase ülevaatest:
- power limit 255w pealt 65w peale (75% vähem voolutarvet) tähendas ainult 8 p-tuumaga 4840mhz pealt 3373mhz peale (-30% taktsagedust) taandumist ja 26% jõudluskadu multithreaded testides.
- samuti leidsid nad power limititega mängides, et 12900k 8 p-tuuma 88w peal on 2% aeglasem kui 5800x sama power limitiga.

asja teine külg on muidugi need e-cored. arvestades, et need on "ipc" poolest umbes skylake kandis ja madalamal voolutarvel p-coredest pigem efektiivsemad (nii inteli enda slaidide kui testitulemuste järgi), siis on üsna tõenäoline, et serveriprosed keskenduvad rohkem neile. mida hedt-ga tehakse ei ole kindel aga see ei ole kindlasti niikuinii prioriteetne sektor.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Optimist
HV veteran
Optimist

liitunud: 18.11.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.11.2021 16:42:27 vasta tsitaadiga

10nm superfin olukorra võtab hästi kokku fakt, et Intel pole selle peal välja lasknud 64 tuumast CPU'd. Asi pole selles, et nad ei tahaks, lihtsalt tootmistehnoloogia veel ei luba.
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.11.2021 17:05:09 vasta tsitaadiga

Optimist, ma ei oleks üldse kindel, et see probleem on tootmistehnoloogias, vähemalt mitte selle voolutarbe või võimekuse nurga alt.

intelil on käsil seesama üleminek monoliitsetelt chipletidele, mille amd on ära teinud, et 64-tuumast protsessorit üldse õnnestuks toota. monoliitsena ei ole see mõistlikul kombel saavutatav kardetavasti ka tsmc tootmisprotsessidel.
chiplet lahenduste olemus samas paistab tulema erinev, kõlakad räägivad rohkemate tuumadega peegeldatud chipletidest, ehk siis pigem arhitektuurses mõttes monoliitsest lahendusest, mis vaid tootmistehnoloogilistel põhjustel on tükkideks jagatud vs amd lahendus, kus on tuumad ja io eraldi tükkidel.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Winterwind
One
Winterwind

liitunud: 19.05.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.11.2021 17:07:29 vasta tsitaadiga

Ühesõnaga intel leidis lõpuks liimimüüja üles aga sitsib ikka oma 10nm peal.
Samas ei imestaks kui nad 10nm peal ikka selleks on, et madalama nm-i peal põlevad prosed lihtsalt maha.
Ja ma ei mõtle mingeid säästukäkke vaid protsessoreid.
Kommentaarid: 1009 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 728
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Optimist
HV veteran
Optimist

liitunud: 18.11.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.11.2021 17:09:11 vasta tsitaadiga

londiste jah monoliitset Xeoni on raskem üles skaleerida ja omahind tuleb tootmise vaatest suurem aga vaadates milliseid Xeone on minevikus vorbitud, siis inseneridest neil puudust pole kes selle vajadusel üles skaleeriks.

viimati muutis Optimist 05.11.2021 17:10:41, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.11.2021 17:15:27 vasta tsitaadiga

Winterwind kirjutas:
Ühesõnaga intel leidis lõpuks liimimüüja üles aga sitsib ikka oma 10nm peal.
nii ja naa. liimimüüja oli ju 56-core xeonide juures üles leitud aga sealt ei tulnud midagi just neil Optimisti poolt kirjeldatud põhjustel.
sapphire rapids peaks see nende chipletide baasil xeon olema, peast küll ei mäleta kas see aasta või järgmine.
Optimist kirjutas:
londiste jah monoliitset Xeoni on raskem üles skaleerida ja omahind tuleb suurem aga vaadates milliseid Xeone on minevikus vorbitud, siis inseneridest neil puudust pole kes selle vajadusel üles skaleeriks.
küsimus ei ole ju insenerides. monoliitsena tekib sellisel üritusel puhtalt tootmistehnoloogiline probleem. piltlikult öeldes kui amd toodaks 64-core epycuid monoliitsena, siis see kivi oleks suurem kui navi21/6900x.
_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Zonerman
HV veteran
Zonerman

liitunud: 03.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.11.2021 18:56:41 vasta tsitaadiga

Easy pass peale HWU video nägemist. Ei teki üldse mingit tunnet, et kaaluks Inteli peale minekut alderlake'iga. Eriti masendav oli näha võimsustarvet. Päris julm ikka kui kõik tuumad töös aga ka ilma selleta.
Näis mis AMD teeb aga ise ootan pigem Zen4 ära ja siis näha.

Inteli ainus lootus on, et suudab oma arhidektuuri paremaks teha vs praeguse alderlake'iga. Sellega kuhugi ei purjeta.

_________________
Sõim ja räuskamine läheb SIIA
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.11.2021 18:58:52 vasta tsitaadiga


Link

https://www.techspot.com/review/2352-intel-core-i7-12700kf/

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Viilutaja
HV Guru
Viilutaja

liitunud: 28.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.11.2021 19:28:06 vasta tsitaadiga

See i7-12700KF on jah päris hea võrreldes 12900K'ga, voolutarve ja kuumus on kontrolli all. Seega üle pika aja on i7 isegi võibolla etem variant kui i5 ja i9 ei hakka rääkima.
Kuid ma siis juba võtaks ikka igpuga versiooni, just incase.

Kuid vaadates neid tulemusi, siis ma arvan, et AMD oma 3D cachega lööb Inteli üle jälle. Vähemalt mängudes.
Kommentaarid: 226 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
c4v6
HV veteran
c4v6

liitunud: 15.05.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 05.11.2021 19:49:16 vasta tsitaadiga

Sain enda stäshi ka kätte. Nüüd oleks mälu ja jahutust ka vaja icon_lol.gif

Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 68
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
heretic666
HV Guru
heretic666

liitunud: 13.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.11.2021 21:42:47 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Nüüd oleks mälu ja jahutust ka vaja

Sama häda otsas olen, jahutuse veel võlub välja häda läbi aga DDR5 praegu tundub problemaatiline.
Kommentaarid: 73 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
c4v6
HV veteran
c4v6

liitunud: 15.05.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 05.11.2021 21:46:15 vasta tsitaadiga

Eks hoia kursis, endal on veel valgeid asju ka vaja. okse.gif
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 68
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Evil
Hull
Evil

liitunud: 23.12.2004




sõnum 05.11.2021 22:18:33 vasta tsitaadiga


Link

Ostke Gigabutt mutt ja saate 8ghz oc. icon_smile.gif
Kommentaarid: 242 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 202
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Kristoferr
HV Guru
Kristoferr

liitunud: 26.11.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.11.2021 09:44:59 vasta tsitaadiga

Pole neil esimene kord endale jalga tulistada. Tegelikult on ka Asus jt analoogset BS turundust teinud, ka muude emaplaate puudutavate väidetega.
_________________
Liitu Opencode Go soodsa coding plaaniga ja saa 5€ soodust!
Liitu Wise'ga!
Kommentaarid: 267 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 218
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.11.2021 10:39:26 vasta tsitaadiga

32 Denuvo games are not compatible with Intel’s new Alder Lake CPUs
https://www.dsogaming.com/news/32-denuvo-games-are-not-compatible-with-intels-new-alder-lake-cpus/

Kahjuks täisnimekirja pole aga safe bet on mängud mis kasutavad Denuvot ja on rohkem kui aasta vanad: https://www.pcgamingwiki.com/wiki/Denuvo
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Killhoven
OC`er
Killhoven

liitunud: 05.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.11.2021 14:28:31 vasta tsitaadiga

Eks näis kuidas Alder Lake`l turvaaukudega olema saab. Sellest mis varasemas arhidektuuris leitud osa ilmselt kadus nüüd puhtalt arhitektuuri muutusega, midagi parandati eraldi riistvaras, midagi jäi parandamata ja midagi uut tulekul mida pole veel avastatud. Aga suund on ilmselt paremuse poole?

Imo võiks Intel veidi rohkem krediiti saada tehnoloogia eestvedamise eest.

c4v6, , hea valik, mul sama plaan thumbs_up.gif

E:
DDR4 vs DDR5:

Link

tl:dw praegu veel pole DDR5-l suurt jõudluse eelist.
Mis on ka oodatud, 2014. a. oli sama lugu DDR3 vs DDR4. Samas DDR5 plate on imho hea otsus juba praegu, kui just ei oma tipp-DDR4 kitti, sest eks biosi updatega saad aasta-paari pärast parema latentsusega ~7000Mhz mälud sisse lükata ja siis peaks juba vahe igas asjas olema. Seniks võib kasutada kõige odavamat ~cl38 5200 kitti vms, mis peaks järelturul atraktiivseks jääma.

_________________
Foorumis on ühe lolli kohta kümme tarka, nii et jõud on enam-vähem võrdsed.™
Kommentaarid: 409 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 351
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Pankook
HV kasutaja
Pankook

liitunud: 05.01.2011




sõnum 06.11.2021 14:32:53 vasta tsitaadiga

Keegi oskab öelda, et kui kanged mälud on sellele 12th gen Intelile mõttekas võtta? DDR5 kindlasti mitte hetkel veel aga DDR4 puhul mis oleks mõistlik?
Kas Intelile sobivad rohkem madala latentsusega või suure sagedusega mälud? Ja kas on oluline, et oleks Dual Rank või Single ajab ka asjad ära?
DDR4 IMC max on 3200MHz, et kas sellest üle minemisel on üldse pointi?
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Killhoven
OC`er
Killhoven

liitunud: 05.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.11.2021 15:57:02 vasta tsitaadiga

Win 10 vs Win11 perf:

Spoiler Spoiler Spoiler

_________________
Foorumis on ühe lolli kohta kümme tarka, nii et jõud on enam-vähem võrdsed.™


viimati muutis Killhoven 07.11.2021 14:27:31, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 409 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 351
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Auron
HV Guru
Auron

liitunud: 19.08.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.11.2021 16:26:14 vasta tsitaadiga

Natuke on dilemma nüüd - ühest küljest ei ole AL midagi vägaerilist ja AMD'l veel nö. feisslift tulemas. Samas AM4 jaoks saab see feisslift olema viimane. Huvitav kaua socket 1700 kestab.
Kommentaarid: 156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pots4t4j4
HV Guru

liitunud: 14.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 06.11.2021 16:32:37 vasta tsitaadiga

Socket 1700 puhul saab kōiki 4x 4gen m.2 slotte korraga kasutada? B550 peal on aint 1 ja teine on mingi poolpidune 3rd gen slot.
Kommentaarid: 493 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 401
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Viilutaja
HV Guru
Viilutaja

liitunud: 28.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.11.2021 16:42:55 vasta tsitaadiga

pots4t4j4 kirjutas:
Socket 1700 puhul saab kōiki 4x 4gen m.2 slotte korraga kasutada? B550 peal on aint 1 ja teine on mingi poolpidune 3rd gen slot.

X570'ga peaksid ikka võrdlema, mitte B550'ga.

Kas kedagi reaalselt huvitab, et saab niipalju m.2 pcie4 kiirusega jooksutada rohkem kui 1 moodulit? icon_rolleyes.gif
Mõtlen just igapäeva masinas.

Mägudes ei ole vahet kas sul on 4Ghz m2 või 500mb/s sata ssd...

Endal on OSi jaoks 1TB m2. Vajadusel ju võib kasvõi osta 8TB, kui ruumi taga ajada. Ei pea olema selleks 4x2TB'sed m2.ssd.

Ning mängud istuvad kõik mul 2TB 2,5" sata SSD peal- laevad sama kiiresti kui selle m.2 pealt...
Mu ITX emaplaadi taga on mul küll veel üks m.2 slot vaba, mis toetab küll Gen3 m2 ssd'sid. Kuid sealgi saab kasutada Gen3 m.2 ssd'id millel kiirus kuni 4Gb/s. Kas reaalselt tunneb seda vahet, kui see pole Gen4 pesa ning kiirused on 7Gbps?



Kas on teada, millal tulevad esimesed läpakad Inteli Alder Lake cpu'ga?


Auron kirjutas:
Natuke on dilemma nüüd - ühest küljest ei ole AL midagi vägaerilist ja AMD'l veel nö. feisslift tulemas. Samas AM4 jaoks saab see feisslift olema viimane. Huvitav kaua socket 1700 kestab.


Kui eesmärk on ainult mängimine, siis pole AL üldse mõtet kui juba on olemas 5000 seeria AMD prose. Ning ma pakun, et AMD 6000 seeria oma 3D vcache'ga saab olema mängudes kiirem kui Inteli AL.
Intel jääb ette ainult workload benchides kus single core jõudlust vaja ning multicore benchides. Seega jah, see AL on mõeldud minumeelest ainult neile kes on praegu väga vana Inteli platvormi peal ja tahavad justkui uut tervet masinat.
Kuid küsisin siin ise ka, et kui kaua Intel seda 1700 socketit toetab ja uut chipseti? Aga ma ei imesta kui kõlbabki ainult Alder Lake cpu'de jaoks ning järgmise aasta Raptor Lake vajab täiesti uut emaplaati jälle.
Sellepärast mulle ei meeldigi Inteli platvorm. No ei viitsi ja ei jaksa neid emaplaate koguaeg vahetada...


viimati muutis Viilutaja 06.11.2021 16:46:40, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 226 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
heretic666
HV Guru
heretic666

liitunud: 13.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.11.2021 16:45:13 vasta tsitaadiga

Auron kirjutas:
Natuke on dilemma nüüd - ühest küljest ei ole AL midagi vägaerilist ja AMD'l veel nö. feisslift tulemas. Samas AM4 jaoks saab see feisslift olema viimane. Huvitav kaua socket 1700 kestab.


See oleneb ka kui vana süsteemi peal istud, 8700K hakkas oma iga näitama, ennast hakkas häirima et ei tule täielik directstorage api tugi kuna kükitasin pcie gen 3 platvormi peal.
Arvestades et s 1700 puhul olla sadakond pini "varuks" siis võiks eeldada et väga ruttu manalateele ka ei liigu.

Jurakas pakend CPU kohta
Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 73 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pots4t4j4
HV Guru

liitunud: 14.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 06.11.2021 16:47:00 vasta tsitaadiga

Viilutaja kirjutas:
pots4t4j4 kirjutas:
Socket 1700 puhul saab kōiki 4x 4gen m.2 slotte korraga kasutada? B550 peal on aint 1 ja teine on mingi poolpidune 3rd gen slot.

X570'ga peaksid ikka võrdlema, mitte B550'ga.

Kas kedagi reaalselt huvitab, et saab niipalju m.2 pcie4 kiirusega jooksutada rohkem kui 1 moodulit? icon_rolleyes.gif
Mõtlen just igapäeva masinas.

Mägudes ei ole vahet kas sul on 4Ghz m2 või 500mb/s sata ssd...

Endal on OSi jaoks 1TB m2. Vajadusel ju võib kasvõi osta 8TB, kui ruumi taga ajada. Ei pea olema selleks 4x2TB'sed m2.ssd.

Ning mängud istuvad kõik mul 2TB 2,5" sata SSD peal- laevad sama kiiresti kui selle m.2 pealt...
Mu ITX emaplaadi taga on mul küll veel üks m.2 slot vaba, mis toetab küll Gen3 m2 ssd'sid. Kuid sealgi saab kasutada Gen3 m.2 ssd'id millel kiirus kuni 4Gb/s. Kas reaalselt tunneb seda vahet, kui see pole Gen4 pesa ning kiirused on 7Gbps?

Kas on teada, millal tulevad esimesed läpakad Inteli Alder Lake cpu'ga?


sata jaoks on vaja 2 kaablit per ketas, no milleks, lisaks kettad ise võtavad ka ruumi m.2 ei pane tähelegi et need seal kuskil olemas on


viimati muutis pots4t4j4 06.11.2021 16:50:25, muudetud 2 korda
Kommentaarid: 493 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 401
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  Protsessorid »  Intel Core i3/i5/i7/i9/Xeon protsessorite arutelu vol2 mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 63, 64, 65 ... 89, 90, 91  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.