|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
ummy
HV veteran
liitunud: 02.07.2011
|
|
| Kommentaarid: 105 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
97 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Diginugis
HV kasutaja

liitunud: 14.05.2006
|
21.10.2021 14:27:25
|
|
|
| ummy kirjutas: |
| Mis see enefit greeni hind läbi ipo tuli? |
2,90
_________________ PORTFOLIO
¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯ |
|
| Kommentaarid: 77 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
70 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Viilutaja
HV Guru

liitunud: 28.07.2002
|
21.10.2021 14:57:06
|
|
|
Kahetsen ka hetkel, et ikkagi max ära ei võtnud ehk 1000 aktsiat. Ainult 250 võtsin :/
Raha on olemas, lihtsalt mõtlesin, et jätan avamispäevaks kui peaks langema alla ipo hinna. Kuid siis tuli uudis, et märgiti 4x üle... Seejärel oli teada, et avapäeval tuleb ralli ülesse.
|
|
| Kommentaarid: 226 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
196 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Diginugis
HV kasutaja

liitunud: 14.05.2006
|
21.10.2021 15:41:07
|
|
|
Mis Wise'il viga on ? "Hilinenud" maksud ja panga hinnang ei tohiks nii madalale tuua.
_________________ PORTFOLIO
¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯ |
|
| Kommentaarid: 77 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
70 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Viilutaja
HV Guru

liitunud: 28.07.2002
|
21.10.2021 16:46:31
|
|
|
| Diginugis kirjutas: |
Mis Wise'il viga on ? "Hilinenud" maksud ja panga hinnang ei tohiks nii madalale tuua. |
Ei tea jah miks nii.
Paljud on arvanud, et õiglane väärtus on 615 penni ehk siis praegusest omajagu madalamal, kuid siis oli ka ostusoovitus kindlasti.
Seega kes teab, äkki peab kukkuma selleni, et siis rohkem ostjaid taha saada.
Samas Londoni börs ei ole minumeelest sellisele tehnoloogia aktsiale õige koht. Oleks pidanud ennast pushima NewYorki börsile...
|
|
| Kommentaarid: 226 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
196 |
|
| tagasi üles |
|
 |
miga
HV Guru

liitunud: 07.09.2003
|
21.10.2021 23:18:38
|
|
|
AMD on vaikselt tuure kogumas enne ER-i, mis siis toimub 26.10. Lõpetas täna 119.33$ peal ehk ATH võib juba enne ER-i käega katsuda olla. After hours hetkel.ca +1%. Ootan huviga 26.10 sest beat tuleb selgelt. Kùsimus on, kas rallib ka In @ 69$
Täna siis Inteli ER After hours -6.3%
|
|
| Kommentaarid: 34 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Viilutaja
HV Guru

liitunud: 28.07.2002
|
22.10.2021 01:39:06
|
|
|
Hetkel post market on juba ATH käes AMD'l: 120.46$
Ma pakun, et läheb 130€, nagu ma siin eelmisel lehel kirjutasin. Peale seda tuleb tõenöoliselt jälle langus.
Edit: AMD on järelturul juba tõusnud 121.50€'ni.
|
|
| Kommentaarid: 226 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
196 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Voro
Kreisi kasutaja

liitunud: 16.05.2003
|
22.10.2021 05:43:26
|
|
|
Tundub, et Intelil peale oma Q3 tulemuste näitamist aktsia langeb ca 9% kui mitte rohkem.
Intel Earnings:
Intel earnings topped views. But adjusted revenue fell short by some measures, led by data-center chips. Q4 earnings guidance was light, as operating expenses rise. The chip giant's CFO is stepping down as well. Intel stock, which has been a laggard for quite some time, sank 9%
Algul lugesin, et järjekordne CEO astub tagasi aga hoopis CFO (chief financial officer)
|
|
| Kommentaarid: 176 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
160 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Magic
HV Guru

liitunud: 28.12.2001
|
22.10.2021 07:03:17
|
|
|
| Viilutaja kirjutas: |
Kahetsen ka hetkel, et ikkagi max ära ei võtnud ehk 1000 aktsiat. Ainult 250 võtsin :/
Raha on olemas, lihtsalt mõtlesin, et jätan avamispäevaks kui peaks langema alla ipo hinna. Kuid siis tuli uudis, et märgiti 4x üle... Seejärel oli teada, et avapäeval tuleb ralli ülesse. |
Uskusid LHV möla, et ülehinnatud
Mul vaid kahju, et tervet peret ei märkinud, aga 1000 sain
|
|
| Kommentaarid: 235 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
201 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Hiid
HV Guru

liitunud: 23.03.2002
|
22.10.2021 07:27:51
|
|
|
palju siis võitu on juba? Aeg müüma hakata, enne kui hilja ei ole
Ja siis maksuametis pool aastat keppida, deklareerimisega
_________________ Hapud viinamarjad |
|
| Kommentaarid: 663 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
512 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Magic
HV Guru

liitunud: 28.12.2001
|
22.10.2021 07:38:24
|
|
|
20%, ma ametnikega pornot ei tee
|
|
| Kommentaarid: 235 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
201 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SSD
HV Guru

liitunud: 18.01.2006
|
22.10.2021 07:51:39
|
|
|
| Hetkel huvi laes, aga küll see möödub.
|
|
| Kommentaarid: 314 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
267 |
|
| tagasi üles |
|
 |
630
HV kasutaja
liitunud: 21.01.2004
|
22.10.2021 08:38:28
|
|
|
Huvi võib hetkel jah mööduda, aga ettevõtte väärtus pigem kasvab (uued investeeringud).
Sai ka 2000 võetud, ei usu, et väga kahjumisse jään. Pigem ostan juurde.
See läks niikuinii pikaajalise investeeringu portfelli (minul), mitte spelukatiivsesse.
|
|
| Kommentaarid: 13 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
11 |
|
| tagasi üles |
|
 |
bladerunner
HV Guru
liitunud: 17.01.2002
|
22.10.2021 11:34:53
|
|
|
Tallinna sadam tundus omal ajal ka mõistlik ost. Nüüd istub juba 3a oma +10% tõusu otsas vs IPO ja kogu lugu.
Ma siin tegin oma Rootsi pangad kuu algul rahaks. Nüüd kõik kuradid nagu kiuste kukkusid tõusma ja dividende maksma...
_________________ Experience is what you get when you don't get what you want. |
|
| Kommentaarid: 169 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
158 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rmc
Aeg Maha 2n

liitunud: 28.06.2005
|
22.10.2021 12:09:50
|
|
|
| Magic kirjutas: |
| Viilutaja kirjutas: |
Kahetsen ka hetkel, et ikkagi max ära ei võtnud ehk 1000 aktsiat. Ainult 250 võtsin :/
Raha on olemas, lihtsalt mõtlesin, et jätan avamispäevaks kui peaks langema alla ipo hinna. Kuid siis tuli uudis, et märgiti 4x üle... Seejärel oli teada, et avapäeval tuleb ralli ülesse. |
Uskusid LHV möla, et ülehinnatud
Mul vaid kahju, et tervet peret ei märkinud, aga 1000 sain |
Ma mõtlesin, et ei tea, kas oleks saanud märkida kahelt kontolt max, ehk investeerimiskonto + PIK?
| Hiid kirjutas: |
palju siis võitu on juba? Aeg müüma hakata, enne kui hilja ei ole
Ja siis maksuametis pool aastat keppida, deklareerimisega  |
Mida sa seal MTA-s k#pid kui kannad Investeerimiskontolt maksimaalselt välja selle, mille sinna kandsid ja kasumi jätad edasiseks investeerimiseks
Mitte midagi ei pea tegema siis. & kui võtad rohkem, siis maksad tulukat vaid.
bladerunner, divikate maksmine peaks ju olema etteteada aegadel?
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
bladerunner
HV Guru
liitunud: 17.01.2002
|
22.10.2021 12:14:49
|
|
|
rmc, sel aastal polnud ju midagi ette teada, Swedi divika teade tuli mingi 5p peale müüki ja SEB teade oli alles sel nädalal. Noh eks aimata muidugi võis kuna Euroopa Keskpank suvel leevendas div. maksmise soovitusi pankadele, varem oli ju soovitus seoses Covidiga neid mitte maksta. Oleks olnud pangaklientide suhtes veidi ebaviiskas käitumine - kliendid vaevlevad ja siis teised samal ajal maksavad dividende.
_________________ Experience is what you get when you don't get what you want. |
|
| Kommentaarid: 169 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
158 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Viilutaja
HV Guru

liitunud: 28.07.2002
|
22.10.2021 12:54:46
|
|
|
WISE langes täna veel... nüüd ise ka miinuses, sest ostsin 840penni pealt...
Miks langeb- sellepärast!
https://www.marketwatch.com/story/wise-says-ou-notorious-will-sell-up-to-11-mln-shares-in-the-company-271634834453
Wise PLC said late Thursday that OU Notorious will sell up to 11 million class A ordinary shares in the company, and that the price will be set by way of an accelerated bookbuild.
The U.K. fintech company said OU Notorius is the private investment company of Taavet Hinrikus, the company's co-founder and chairman.
Ehk siis üks omanikke müüb ise oma teise firma alt soetatud aktsiaid väga suures koguses. Nice
|
|
| Kommentaarid: 226 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
196 |
|
| tagasi üles |
|
 |
630
HV kasutaja
liitunud: 21.01.2004
|
22.10.2021 13:06:22
|
|
|
| bladerunner kirjutas: |
Tallinna sadam tundus omal ajal ka mõistlik ost. Nüüd istub juba 3a oma +10% tõusu otsas vs IPO ja kogu lugu.
Ma siin tegin oma Rootsi pangad kuu algul rahaks. Nüüd kõik kuradid nagu kiuste kukkusid tõusma ja dividende maksma... |
Sadamat reklaamiti kohe kui "dividendi aktsiat", mitte midagi sellist, mis peaks jubedalt väärtust kasvatama.
EG pigem vastupidi - dividende sealt oodata ei ole, pigem kasvu - see oleks pidanud vähemalt investori loogika olema.
|
|
| Kommentaarid: 13 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
11 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rmc
Aeg Maha 2n

liitunud: 28.06.2005
|
22.10.2021 14:09:44
|
|
|
| Viilutaja kirjutas: |
Ehk siis üks omanikke müüb ise oma teise firma alt soetatud aktsiaid väga suures koguses. Nice  |
BTFD?
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Spezz
HV veteran
liitunud: 21.08.2005
|
22.10.2021 21:50:27
|
|
|
| bladerunner kirjutas: |
Tallinna sadam tundus omal ajal ka mõistlik ost. Nüüd istub juba 3a oma +10% tõusu otsas vs IPO ja kogu lugu.
Ma siin tegin oma Rootsi pangad kuu algul rahaks. Nüüd kõik kuradid nagu kiuste kukkusid tõusma ja dividende maksma... |
Dividende arvesse võttes on kena pluss ju?
| 630 kirjutas: |
| bladerunner kirjutas: |
Tallinna sadam tundus omal ajal ka mõistlik ost. Nüüd istub juba 3a oma +10% tõusu otsas vs IPO ja kogu lugu.
Ma siin tegin oma Rootsi pangad kuu algul rahaks. Nüüd kõik kuradid nagu kiuste kukkusid tõusma ja dividende maksma... |
Sadamat reklaamiti kohe kui "dividendi aktsiat", mitte midagi sellist, mis peaks jubedalt väärtust kasvatama.
EG pigem vastupidi - dividende sealt oodata ei ole, pigem kasvu - see oleks pidanud vähemalt investori loogika olema. |
EG samamoodi dividendiaktsia, 50% kasumist läheb dividendideks.
|
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
67 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Magic
HV Guru

liitunud: 28.12.2001
|
23.10.2021 08:44:00
|
|
|
LHV jäi välja ikka oma mingi "trauma" tõttu... ei tööta meil need aktiivsed fondid
//
EG on ikka divikas jah, aga alles 4-5 aasta plaanis.
//
Wise teema läheb pigem allamäge. Ehk väärtus tuleb reaalsemaks ja igavamaks.
|
|
| Kommentaarid: 235 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
201 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Betamax
HV Guru

liitunud: 29.05.2003
|
|
| Kommentaarid: 751 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
564 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Kristoferr
HV Guru

liitunud: 26.11.2006
|
|
| Kommentaarid: 267 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
218 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Viilutaja
HV Guru

liitunud: 28.07.2002
|
23.10.2021 12:29:21
|
|
|
Kui omanik müüb aktsiaid, siis see üldiselt toob aktsia väärtust alla. Hetkel küll müüs teine ettevõte, kuid omanik oli ikkagi Wise omanik.
Aktsia tõuseb siis kui firma enda aktsiaid tagasi ostab, nagu hiljuti AMD tegi.
Selline käitumismuster aktsia hinnas üldiselt tekib.
Teisel teemal.
Hiljuti Swedbank analüütikud hindasid LHV aktsia ümber ja õiglaseks väärtuseks märkisid 49 eurot.
|
|
| Kommentaarid: 226 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
196 |
|
| tagasi üles |
|
 |
miga
HV Guru

liitunud: 07.09.2003
|
|
| Kommentaarid: 34 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rmc
Aeg Maha 2n

liitunud: 28.06.2005
|
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
miga
HV Guru

liitunud: 07.09.2003
|
25.10.2021 16:36:43
|
|
|
rmc, kena!
1000$ pole enam kaugel kui suudab momentumit hoida. Praegune on pöörane tempo peale pandud ja läheneb +7% poole. Sellist sööstu ei näe tihti sellise hinna juures
|
|
| Kommentaarid: 34 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rmc
Aeg Maha 2n

liitunud: 28.06.2005
|
25.10.2021 18:59:19
|
|
|
Kui tugevalt üle 1000 minema hakkab, ei tea, kas tuleb split taas, et inimlikum paistaks?
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
miga
HV Guru

liitunud: 07.09.2003
|
25.10.2021 21:12:51
|
|
|
| rmc kirjutas: |
Kui tugevalt üle 1000 minema hakkab, ei tea, kas tuleb split taas, et inimlikum paistaks?  |
Eelmine split oli 2K pealt ehk natuke on veel minna
Aga väga-väga jõuline minek on täna ikka :O
Homme AMD! Inteli tulemused oli veresaun ja rahvas tänavatel. Kaupleb 49$ peal. Samal ajal AMD astub mööda rohelist treppi ülespoole: https://finance.yahoo.com/quote/AMD?p=AMD&.tsrc=fin-srch
Kui tuleb beat, kiipide defitsiit ei istu näkku ja Intelilt võetakse turgu, siis oleks küll huvitav näha, mis saab. Eelmine kvartal reageeris AMD 6 järjestikuse rally päevaga! - põnevad ajad!
EDIT: Tesla passes one trillion dollar valuation mark as post-earnings rally extends - ATH 998.74$ - peaaegu +10% rally täna
EDIT 2: Tehtud! Tesla ületas 1000$ piiri! +10.5% täna…hullumeelne
|
|
| Kommentaarid: 34 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SSD
HV Guru

liitunud: 18.01.2006
|
25.10.2021 22:35:21
|
|
|
| Kui kõik nii hullult tõuseb, siis kas teil ei teki hirmu, et äkki on taksojuhid jälle aktsiaid ostma hakanud?
|
|
| Kommentaarid: 314 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
267 |
|
| tagasi üles |
|
 |
softis
HV Guru

liitunud: 07.09.2004
|
25.10.2021 22:37:38
|
|
|
Jälle? Juba pikalt ostavad.
_________________ www.FunBox.ee - kvaliteetsed õhupallid, värvikad kostüümid ja kõik muu vajalik meeldejääva peo korraldamiseks! |
|
| Kommentaarid: 21 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
21 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SSD
HV Guru

liitunud: 18.01.2006
|
25.10.2021 22:44:03
|
|
|
| softis kirjutas: |
| Jälle? Juba pikalt ostavad. |
Eestis kindlasti. Kui teaks kui kaua nad veel ostavad, siis võiks "ratsa" rikkaks saada. Aga seda õiget momenti on vist päris raske ära tabada.
|
|
| Kommentaarid: 314 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
267 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rmc
Aeg Maha 2n

liitunud: 28.06.2005
|
25.10.2021 22:46:46
|
|
|
Täielik bullmarket on hetkel jah - minu hinnangul seetõttu, et COVID-19 tekitas ajutise languse, tõmmati kraanid koomale, samas inimestel raha laekus ja jäi alles ka, lisaks optimism, et varsti läheb üle.
Nüüd selle hooajaga näeb, kas läheb üle (igalpool pigem mitte, küsimus, kas ja kui palju normaalsusesse pöörduda saab, kus kõrgem vaktsineeritus, oluline, kas püsib või hooaja käigus läheb hullemaks ikkagi).
Aga mõne aja pärast peaks vast see bearmarket ka saabuma ning nagu ikka, õigete hetkede tabamine ongi kõige keerulisem
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Kristoferr
HV Guru

liitunud: 26.11.2006
|
25.10.2021 23:03:10
|
|
|
Stsenaarium. Kolmas/neljas/viies laine üle maailma hullu paneb ja maailm järgib UK eeskuju, kus enam tasuta raha ettevõtete päästerõngasteks nii lihtsalt ei anta, siis võib korralik kollaps tulla küll.
Isiklikult ma üldse ei kahtle, et üks hetk parajalt ränk kukkumine tuleb. Küsimus on millal?
_________________ Liitu Opencode Go soodsa coding plaaniga ja saa 5€ soodust!
Liitu Wise'ga! |
|
| Kommentaarid: 267 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
218 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SSD
HV Guru

liitunud: 18.01.2006
|
25.10.2021 23:27:06
|
|
|
| Kristoferr kirjutas: |
| Küsimus on millal? |
Jah. Ja kui ma selle küsimuse vastust teaksin, siis võiksin juba Pariisi eramuid vaatama hakata.
|
|
| Kommentaarid: 314 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
267 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rmc
Aeg Maha 2n

liitunud: 28.06.2005
|
26.10.2021 00:57:49
|
|
|
Jah, kui viiruseasjad paremaks minema ei peaks, siis ükshetk mõjub see ka ikka.. lõputult ei saa lootuseveksleid ka tuimalt majandusse pumbata:
https://www.err.ee/1608381803/valisilm-koroonanaitajad-on-ules-minemas-ka-korgelt-vaktsineeritud-riikides
"Tema sõnul koroona delta tüvest karmimat versiooni silmapiiril praegu pole, küll aga võib tulla kiiremaid tüvesid.
"Maksimaalne kiirus, mida viirused on näidanud, näiteks leetrite puhul, see pole COVID-i puhul saavutatud. Ruumi areneda kiiremaks viiruseks on küll ja Inglismaal peaks üks natukene kiirem versioon levima, mitte ulatuslikult, aga eks ta pead tõstab. Ka Eestisse on mõned juhud juba sisse toodud seda tüve, aga jällegi, ühel hetkel peame aktsepteerima, et inimesed ei võida seda võidujooksu selle viirusega. Me ei suuda teda enam purki tagasi ajada ehk siis ainus, mida teha saame, on ennast kaitsta selle viiruse eest," rääkis Härma."
Ja langustsükkel tuleb kahtlemata...
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SSD
HV Guru

liitunud: 18.01.2006
|
26.10.2021 01:04:25
|
|
|
rmc, Huvitav et just Inglismaa neid uusi tüvesi genereerib. Piirangud ju neil on, vaktsiin on ka, aga ikka tuleb sealt uut ja värsket viirusevärki.
|
|
| Kommentaarid: 314 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
267 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rmc
Aeg Maha 2n

liitunud: 28.06.2005
|
26.10.2021 01:16:19
|
|
|
Vaktsiin on AZ (teada, et nõrgem kaitse, kiirem kadumine) ning pookimised lõpetatud ammu (teada, et kuue kuuga kaitse vähemalt nakatumise vastu kaob).
Ma ei ole nii pingsalt enam piiranguid, jne., vaadanud, ent küsimus ei ole vaid piirangutes, täitmine ka oluline. Lisaks rahvastikutihedus + ka viletsama elu peal olevad (nt. immigrandid, eriti kui pered suured) mängivad ka rolli. Lihtsalt eluviis, ventilatsioon, jne.
Pubikultuur ja "lädrasus" neil ka suhteliselt legendaarne. Rääkimata sellest, et üle maailma ju suhtumine "vaktsiiniga on kõik ok"
Hooaeg on alles algamas, igalpool nähakse, kuidas vaktsiin, eriti kui kehv ja ammu tehtud, ei ole imettegev. Vaja on ikka komplekslahendusi, eelkõige laialdast testimist, sh. kõigi kiirtestimist üritustel.
Pakuks, et kui $TSLA suudab solari teema ülemaailmselt käima saada + superchargerid, jne. ka ja uued tehased käima + cybertrucki ja semi välja ning odava masina announcetud... siis on top5 ka... https://companiesmarketcap.com/
Kasv küll räige olnud, ent ilmselgelt alles firmana kasvatakse ja pole veel laienetud ega ka võimsus päris seal, kus võiks. See 100k auto tellimus on praegu erakordne, ent mingiaeg hakkab selliseid rohkem korraga tulema... snowballib.
Eks näis, mis teiste uuemad ka lähiajal teevad.
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
miga
HV Guru

liitunud: 07.09.2003
|
26.10.2021 09:10:29
|
|
|
Eilne TSLA rally oli ikka vägev!
Hertz announced Monday that it will buy 100,000 electric vehicles from Tesla, one of the largest purchases of battery-powered cars in history and the latest evidence of the nation’s increasing commitment to EV technology. The news of the deal triggered a rally in Tesla’s stock, driving the carmaker’s market value over the $1 trillion mark for the first time.
Ma ise olen TSLA-s sees alates aprillist 2020 kui tehti split (aktsia oli jooksnud 2200$ peale) ning nautinud seda sõitu sellest ajast peale. Eilne rally ehmatas meeldivalt. Küsimus on, kas saavutatud hinnataset suudetakse hoida või tuleb aktsia mingil määral alla tagasi. Täitsa huvitav oleks näha, kuidas käitub täna
Musk võttis ka sõna
Täna on mu pilk pööratud AMD-le. Positsiooni võtsin juuli lõpp 2020.a kui oli minu jaoks selge momentum (Inteli veritses -15% ja AMD oli rohelises +15%) ja sealt me juba teame, kuidas on asi edasi liikunud. Viimane kvartal, pärast tulemusi paugutas AMD 6 järjestikuse rally päevaga. Eile tehti all time high ja jään lootma, et täna turg peab ning tulemused on selge beat ning kiibi defitsiitidest on juttu vähe
Lisa Su on selle ettevõtte väga selgelt ümber pööranud ja kasutanud Inteli fopaad ära.
Intel veritseb: Intel CEO: My job is to win Apple back - Miks peaks Õun vaatama tagasi Inteli poole, kui on suudetud toota ise väga võimsad M prosed...veider, aga eks põhipalk tuleb ka jutuga välja teenida.
viimati muutis miga 26.10.2021 09:17:26, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 34 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Magic
HV Guru

liitunud: 28.12.2001
|
26.10.2021 09:12:02
|
|
|
AMD kindlasti beat, sest ise ostsin mingi OEM 2500X windows 11 jaoks
Aga nohh vähemalt sain asja tööle ja mu igivana Windows 7/8 litsents on nüüd 11 peal - MS raha jäi teenimata.
//
Kui mõelda sellele uuele kriisile, siis ilmselt vastu hambaid saavad kõik riigid kus vaktsineerimise näitaja madal, sest seni pole veel ümber lükatud seda et vaktsineeritu nakatub harvem, põeb kergemini ja levitab lühemat aega kui on levitamisvõimeline.
Seega pigem läheb keeruliseks igasugu suurürituste tegijatel.
Ehk meie seisus ilmselt Tallink ikka järjest kärbub.
viimati muutis Magic 26.10.2021 09:41:45, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 235 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
201 |
|
| tagasi üles |
|
 |
heretic666
HV Guru

liitunud: 13.02.2006
|
26.10.2021 09:39:51
|
|
|
| tsitaat: |
Intel veritseb: Intel CEO: My job is to win Apple back - Miks peaks Õun vaatama tagasi Inteli poole, kui on suudetud toota ise väga võimsad M prosed...veider, aga eks põhipalk tuleb ka jutuga välja teenida.
|
Kui Intel suudab eriti raju hüpet saavutada miks siis ei peaks tagasi vaatama, see CEO on inseneritaustaga, mitte sekretäri
|
|
| Kommentaarid: 73 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
70 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Magic
HV Guru

liitunud: 28.12.2001
|
26.10.2021 09:47:48
|
|
|
Ilmselt siis ka ta teab, et inteli saamatus nm üleminekul ei lase neil hinnale pakkumist teha. Apple ostab hinda ja sõltumatust.
Pigem ei lähe apple tagasi ka seetõttu, et tänane suund on reklaami ja magusate kõrvaltulude kärpimine. Seega tuleb ka ise midagi füüsiliselt arendada.
|
|
| Kommentaarid: 235 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
201 |
|
| tagasi üles |
|
 |
miga
HV Guru

liitunud: 07.09.2003
|
26.10.2021 10:08:27
|
|
|
| heretic666 kirjutas: |
| tsitaat: |
Intel veritseb: Intel CEO: My job is to win Apple back - Miks peaks Õun vaatama tagasi Inteli poole, kui on suudetud toota ise väga võimsad M prosed...veider, aga eks põhipalk tuleb ka jutuga välja teenida.
|
Kui Intel suudab eriti raju hüpet saavutada miks siis ei peaks tagasi vaatama, see CEO on inseneritaustaga, mitte sekretäri |
Õun on täna välja arendanud oma prose, mis töötab nende enda tarkvaraga harmoonias. Testide tulemused näitavad ise...nii Intel kui AMD tehakse pihuks ja põrmuks nende uute M-prosedega.
Kui intel jõuab oma arendustega mekasse, on teised juba valgusaastate kaugusel. Peab olema mingi enneolematu põhjus, miks õun peaks tagasi vaatama, arvestades, mis loomad need uued M-d on.
Inteli käekäiku on muidugi huvitav jälgida. Monopoolne seisund viis neid sinna, kus nad täna on ja selle kreeni keeramine võtab oma aja. Neil veab, et nad on dividendi aktsia, mistõttu veri ninast väljas, aga hoitakse...samas kui iga kvartal raha ära antakse (mitte, et neil seda vähe oleks ) siis ühel hetkel peaks sellegipoolest aktsia väga tugeva surve alla jääma. Igaljuhul tasub INTC näppu peal hoida ja ostukohaks saab ta igaljuhul, küsimus on ajastamises
|
|
| Kommentaarid: 34 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Magic
HV Guru

liitunud: 28.12.2001
|
26.10.2021 10:17:07
|
|
|
Inteli vastu räägib see, et kõik on täna tõusnud ja nende tootmisvõimekus on nii suur, et teenivad jätkuvalt hästi.
Kui mõni seni suuremat nm kasutanud lõppkasutaja otsustab minna mitu astet uuemale kiibile võib intel müüa kasvõi tootmisteenust, mis sest et CPU vaates on nende tehnika vananev.
|
|
| Kommentaarid: 235 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
201 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rmc
Aeg Maha 2n

liitunud: 28.06.2005
|
26.10.2021 10:51:27
|
|
|
| miga kirjutas: |
| Intel veritseb: Intel CEO: My job is to win Apple back - Miks peaks Õun vaatama tagasi Inteli poole, kui on suudetud toota ise väga võimsad M prosed...veider, aga eks põhipalk tuleb ka jutuga välja teenida. |
See on üpris jabur jah, pigem mingi lobaga aktsiakergitamine, a'la "Intel keskendub *suur tegija, suur aktsia*
heretic666, juhul kui ta insener on, siis peaks ta keskenduma inseneeriale, mitte Apple-i tüütamisega oma pooletoobiste asjadega. St. keskendugu toodetele.
| Magic kirjutas: |
Kui mõelda sellele uuele kriisile, siis ilmselt vastu hambaid saavad kõik riigid kus vaktsineerimise näitaja madal, sest seni pole veel ümber lükatud seda et vaktsineeritu nakatub harvem, põeb kergemini ja levitab lühemat aega kui on levitamisvõimeline.
Seega pigem läheb keeruliseks igasugu suurürituste tegijatel.
Ehk meie seisus ilmselt Tallink ikka järjest kärbub. |
Lisaks vaktsineeritute %-le tuleb vaadata ka vaktsineerimise aega, st. tegelikku immuunsust. Rääkimata muudest meetmetest. Endiselt ei taheta (riikide tasemel) aru saada, et tegemist on kompleksprobleemiga, mis vajab komplekslahendusi. See vaktsineerituse % pushimine eraldiseisvalt on pigem asendustegevus ja enda ning teiste lollitamine. Laiemalt vaadates. Mingi tähtsus sel on, ent mitte nii ülim.
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
bugbrake
HV kasutaja
liitunud: 10.12.2006

|
26.10.2021 11:25:33
|
|
|
Apple M prose on tõesti hetkel parim aga vaevalt, et Apple seda eraldi teistele müüma hakkab. Intel'l/AMD'l sellist piirangut ei ole.
Kas tulevikus võime näha kuidas Apple kaheks lüüakse, eraldi riist- ja tarkvara firmaks, kui Apple peaks saavutama monopoolse seisundi turul? Lihtsalt mõttearendus.
_________________ Alati teadke, et kuulujutte mõtlevad välja vihkajad, levitavad lollid, aga usuvad idioodid. |
|
| Kommentaarid: 6 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
6 |
|
| tagasi üles |
|
 |
miga
HV Guru

liitunud: 07.09.2003
|
|
| Kommentaarid: 34 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rmc
Aeg Maha 2n

liitunud: 28.06.2005
|
26.10.2021 11:58:56
|
|
|
Olen kaalunud NVDA võtmist ka, ent kardan veidi AMD-poolset ... vb. mingiaeg tekib Intel-AMD seis ka Nvdiaga.
Eks praegu kõik asjad, millel otseselt halba seisu ei ole, purjetavad ikka ATH poole, annab signaali selgelt, kus me asume laiemas seisus.
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
miga
HV Guru

liitunud: 07.09.2003
|
26.10.2021 16:57:29
|
|
|
Tesla jätkab sealt, kust eile pooleli jäi
NVDA tõusis ka maast lahti korralikult.
Kogu tech b00mib
|
|
| Kommentaarid: 34 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Viilutaja
HV Guru

liitunud: 28.07.2002
|
26.10.2021 21:34:22
|
|
|
Intel on 43$ must buy (kui peaks sinna langema), vähemalt liigub sealt 68$ jälle ära aastaga. Seega suht kindel +50% tootlus.
AMD'd ostsin suht hilja (84$), kuid hetkel ~47% plussi
Nvdiat ostsin ka 184$ peal, seal hetkel +35%.
Ma vaatan mis AMD teeb. Kas tõuseb 130+ ja edasi. Võimalik, et teen siis seal müügi. Hetkel realiseerimata kasumit omajagu...
|
|
| Kommentaarid: 226 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
196 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|