Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Investeerimise ja aktsiate/võlakirjade teema märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 16, 17, 18 ... 37, 38, 39  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
ummy
HV veteran

liitunud: 02.07.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.10.2021 14:11:02 vasta tsitaadiga

Mis see enefit greeni hind läbi ipo tuli?
_________________
https://www.youtube.com/@nofdisain
https://www.nöf.ee
Kommentaarid: 105 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Diginugis
HV kasutaja
Diginugis

liitunud: 14.05.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.10.2021 14:27:25 vasta tsitaadiga

ummy kirjutas:
Mis see enefit greeni hind läbi ipo tuli?


2,90

_________________
PORTFOLIO
¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯
Kommentaarid: 77 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Viilutaja
HV Guru
Viilutaja

liitunud: 28.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.10.2021 14:57:06 vasta tsitaadiga

Kahetsen ka hetkel, et ikkagi max ära ei võtnud ehk 1000 aktsiat. Ainult 250 võtsin :/
Raha on olemas, lihtsalt mõtlesin, et jätan avamispäevaks kui peaks langema alla ipo hinna. Kuid siis tuli uudis, et märgiti 4x üle... Seejärel oli teada, et avapäeval tuleb ralli ülesse.
Kommentaarid: 226 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Diginugis
HV kasutaja
Diginugis

liitunud: 14.05.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.10.2021 15:41:07 vasta tsitaadiga

Mis Wise'il viga on icon_biggrin.gif ? "Hilinenud" maksud ja panga hinnang ei tohiks nii madalale tuua.
_________________
PORTFOLIO
¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯
Kommentaarid: 77 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Viilutaja
HV Guru
Viilutaja

liitunud: 28.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.10.2021 16:46:31 vasta tsitaadiga

Diginugis kirjutas:
Mis Wise'il viga on icon_biggrin.gif ? "Hilinenud" maksud ja panga hinnang ei tohiks nii madalale tuua.

Ei tea jah miks nii.
Paljud on arvanud, et õiglane väärtus on 615 penni ehk siis praegusest omajagu madalamal, kuid siis oli ka ostusoovitus kindlasti.
Seega kes teab, äkki peab kukkuma selleni, et siis rohkem ostjaid taha saada.

Samas Londoni börs ei ole minumeelest sellisele tehnoloogia aktsiale õige koht. Oleks pidanud ennast pushima NewYorki börsile...
Kommentaarid: 226 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
miga
HV Guru
miga

liitunud: 07.09.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.10.2021 23:18:38 vasta tsitaadiga

AMD on vaikselt tuure kogumas enne ER-i, mis siis toimub 26.10. Lõpetas täna 119.33$ peal ehk ATH võib juba enne ER-i käega katsuda olla. After hours hetkel.ca +1%. Ootan huviga 26.10 sest beat tuleb selgelt. Kùsimus on, kas rallib ka icon_smile.gif In @ 69$
Täna siis Inteli ER icon_smile.gif After hours -6.3%
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Viilutaja
HV Guru
Viilutaja

liitunud: 28.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.10.2021 01:39:06 vasta tsitaadiga

Hetkel post market on juba ATH käes AMD'l: 120.46$ thumbs_up.gif
Ma pakun, et läheb 130€, nagu ma siin eelmisel lehel kirjutasin. Peale seda tuleb tõenöoliselt jälle langus.

Edit: AMD on järelturul juba tõusnud 121.50€'ni.
Kommentaarid: 226 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Voro
Kreisi kasutaja
Voro

liitunud: 16.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.10.2021 05:43:26 vasta tsitaadiga

Tundub, et Intelil peale oma Q3 tulemuste näitamist aktsia langeb ca 9% kui mitte rohkem.

Intel Earnings:
Intel earnings topped views. But adjusted revenue fell short by some measures, led by data-center chips. Q4 earnings guidance was light, as operating expenses rise. The chip giant's CFO is stepping down as well. Intel stock, which has been a laggard for quite some time, sank 9%


Algul lugesin, et järjekordne CEO astub tagasi icon_lol.gif aga hoopis CFO (chief financial officer)

Kommentaarid: 176 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 160
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 22.10.2021 07:03:17 vasta tsitaadiga

Viilutaja kirjutas:
Kahetsen ka hetkel, et ikkagi max ära ei võtnud ehk 1000 aktsiat. Ainult 250 võtsin :/
Raha on olemas, lihtsalt mõtlesin, et jätan avamispäevaks kui peaks langema alla ipo hinna. Kuid siis tuli uudis, et märgiti 4x üle... Seejärel oli teada, et avapäeval tuleb ralli ülesse.

Uskusid LHV möla, et ülehinnatud icon_lol.gif
Mul vaid kahju, et tervet peret ei märkinud, aga 1000 sain
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hiid
HV Guru
Hiid

liitunud: 23.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.10.2021 07:27:51 vasta tsitaadiga

palju siis võitu on juba? Aeg müüma hakata, enne kui hilja ei ole icon_lol.gif
Ja siis maksuametis pool aastat keppida, deklareerimisega icon_mad.gif

_________________
Hapud viinamarjad
Kommentaarid: 663 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 512
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 22.10.2021 07:38:24 vasta tsitaadiga

20%, ma ametnikega pornot ei tee icon_lol.gif
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SSD
HV Guru
SSD

liitunud: 18.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.10.2021 07:51:39 vasta tsitaadiga

Hetkel huvi laes, aga küll see möödub.
Kommentaarid: 314 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 267
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
630
HV kasutaja

liitunud: 21.01.2004




sõnum 22.10.2021 08:38:28 vasta tsitaadiga

Huvi võib hetkel jah mööduda, aga ettevõtte väärtus pigem kasvab (uued investeeringud).
Sai ka 2000 võetud, ei usu, et väga kahjumisse jään. Pigem ostan juurde.
See läks niikuinii pikaajalise investeeringu portfelli (minul), mitte spelukatiivsesse.
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.10.2021 11:34:53 vasta tsitaadiga

Tallinna sadam tundus omal ajal ka mõistlik ost. Nüüd istub juba 3a oma +10% tõusu otsas vs IPO ja kogu lugu.

Ma siin tegin oma Rootsi pangad kuu algul rahaks. Nüüd kõik kuradid nagu kiuste kukkusid tõusma ja dividende maksma...

_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
Kommentaarid: 169 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.10.2021 12:09:50 vasta tsitaadiga

Magic kirjutas:
Viilutaja kirjutas:
Kahetsen ka hetkel, et ikkagi max ära ei võtnud ehk 1000 aktsiat. Ainult 250 võtsin :/
Raha on olemas, lihtsalt mõtlesin, et jätan avamispäevaks kui peaks langema alla ipo hinna. Kuid siis tuli uudis, et märgiti 4x üle... Seejärel oli teada, et avapäeval tuleb ralli ülesse.

Uskusid LHV möla, et ülehinnatud icon_lol.gif
Mul vaid kahju, et tervet peret ei märkinud, aga 1000 sain


Ma mõtlesin, et ei tea, kas oleks saanud märkida kahelt kontolt max, ehk investeerimiskonto + PIK? icon_lol.gif

Hiid kirjutas:
palju siis võitu on juba? Aeg müüma hakata, enne kui hilja ei ole icon_lol.gif
Ja siis maksuametis pool aastat keppida, deklareerimisega icon_mad.gif


Mida sa seal MTA-s k#pid kui kannad Investeerimiskontolt maksimaalselt välja selle, mille sinna kandsid ja kasumi jätad edasiseks investeerimiseks icon_lol.gif
Mitte midagi ei pea tegema siis. & kui võtad rohkem, siis maksad tulukat vaid.

bladerunner, divikate maksmine peaks ju olema etteteada aegadel?

_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.10.2021 12:14:49 vasta tsitaadiga

rmc, sel aastal polnud ju midagi ette teada, Swedi divika teade tuli mingi 5p peale müüki ja SEB teade oli alles sel nädalal. Noh eks aimata muidugi võis kuna Euroopa Keskpank suvel leevendas div. maksmise soovitusi pankadele, varem oli ju soovitus seoses Covidiga neid mitte maksta. Oleks olnud pangaklientide suhtes veidi ebaviiskas käitumine - kliendid vaevlevad ja siis teised samal ajal maksavad dividende. icon_lol.gif
_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
Kommentaarid: 169 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Viilutaja
HV Guru
Viilutaja

liitunud: 28.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.10.2021 12:54:46 vasta tsitaadiga

WISE langes täna veel... nüüd ise ka miinuses, sest ostsin 840penni pealt...
Miks langeb- sellepärast!

https://www.marketwatch.com/story/wise-says-ou-notorious-will-sell-up-to-11-mln-shares-in-the-company-271634834453

Wise PLC said late Thursday that OU Notorious will sell up to 11 million class A ordinary shares in the company, and that the price will be set by way of an accelerated bookbuild.
The U.K. fintech company said OU Notorius is the private investment company of Taavet Hinrikus, the company's co-founder and chairman.


Ehk siis üks omanikke müüb ise oma teise firma alt soetatud aktsiaid väga suures koguses. Nice thumbs_up.gif
Kommentaarid: 226 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
630
HV kasutaja

liitunud: 21.01.2004




sõnum 22.10.2021 13:06:22 vasta tsitaadiga

bladerunner kirjutas:
Tallinna sadam tundus omal ajal ka mõistlik ost. Nüüd istub juba 3a oma +10% tõusu otsas vs IPO ja kogu lugu.

Ma siin tegin oma Rootsi pangad kuu algul rahaks. Nüüd kõik kuradid nagu kiuste kukkusid tõusma ja dividende maksma...


Sadamat reklaamiti kohe kui "dividendi aktsiat", mitte midagi sellist, mis peaks jubedalt väärtust kasvatama.
EG pigem vastupidi - dividende sealt oodata ei ole, pigem kasvu - see oleks pidanud vähemalt investori loogika olema.
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.10.2021 14:09:44 vasta tsitaadiga

Viilutaja kirjutas:
Ehk siis üks omanikke müüb ise oma teise firma alt soetatud aktsiaid väga suures koguses. Nice thumbs_up.gif


BTFD?

_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Spezz
HV veteran

liitunud: 21.08.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.10.2021 21:50:27 vasta tsitaadiga

bladerunner kirjutas:
Tallinna sadam tundus omal ajal ka mõistlik ost. Nüüd istub juba 3a oma +10% tõusu otsas vs IPO ja kogu lugu.

Ma siin tegin oma Rootsi pangad kuu algul rahaks. Nüüd kõik kuradid nagu kiuste kukkusid tõusma ja dividende maksma...

Dividende arvesse võttes on kena pluss ju?

630 kirjutas:
bladerunner kirjutas:
Tallinna sadam tundus omal ajal ka mõistlik ost. Nüüd istub juba 3a oma +10% tõusu otsas vs IPO ja kogu lugu.

Ma siin tegin oma Rootsi pangad kuu algul rahaks. Nüüd kõik kuradid nagu kiuste kukkusid tõusma ja dividende maksma...


Sadamat reklaamiti kohe kui "dividendi aktsiat", mitte midagi sellist, mis peaks jubedalt väärtust kasvatama.
EG pigem vastupidi - dividende sealt oodata ei ole, pigem kasvu - see oleks pidanud vähemalt investori loogika olema.

EG samamoodi dividendiaktsia, 50% kasumist läheb dividendideks.
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 23.10.2021 08:44:00 vasta tsitaadiga

LHV jäi välja ikka oma mingi "trauma" tõttu... ei tööta meil need aktiivsed fondid icon_razz.gif
//
EG on ikka divikas jah, aga alles 4-5 aasta plaanis.
//
Wise teema läheb pigem allamäge. Ehk väärtus tuleb reaalsemaks ja igavamaks.
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.10.2021 11:53:19 vasta tsitaadiga

Viilutaja kirjutas:
WISE langes täna veel... nüüd ise ka miinuses, sest ostsin 840penni pealt...
Miks langeb- sellepärast!

https://www.marketwatch.com/story/wise-says-ou-notorious-will-sell-up-to-11-mln-shares-in-the-company-271634834453

Wise PLC said late Thursday that OU Notorious will sell up to 11 million class A ordinary shares in the company, and that the price will be set by way of an accelerated bookbuild.
The U.K. fintech company said OU Notorius is the private investment company of Taavet Hinrikus, the company's co-founder and chairman.


Ehk siis üks omanikke müüb ise oma teise firma alt soetatud aktsiaid väga suures koguses. Nice thumbs_up.gif

Mis selles nii erilist on? Aktsiaid ostetakse-müüakse kogu aeg. Ega omanikel pole kohustust neid elu lõpuni enda käes hoida.
Ma just ostsin Wise'i aktsiaid juurde. Hea võimalus seda massipsühhoosi ära kasutada. Loodetavasti icon_biggrin.gif

_________________
M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W
Kommentaarid: 751 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 564
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kristoferr
HV Guru
Kristoferr

liitunud: 26.11.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 23.10.2021 12:01:53 vasta tsitaadiga

Hinrikus kantis rahahasid ümber WISE'st LHV aktsiatesse. Äripäevast saab lugeda.
_________________
Liitu Opencode Go soodsa coding plaaniga ja saa 5€ soodust!
Liitu Wise'ga!
Kommentaarid: 267 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 218
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Viilutaja
HV Guru
Viilutaja

liitunud: 28.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.10.2021 12:29:21 vasta tsitaadiga

Kui omanik müüb aktsiaid, siis see üldiselt toob aktsia väärtust alla. Hetkel küll müüs teine ettevõte, kuid omanik oli ikkagi Wise omanik.
Aktsia tõuseb siis kui firma enda aktsiaid tagasi ostab, nagu hiljuti AMD tegi.
Selline käitumismuster aktsia hinnas üldiselt tekib.

Teisel teemal.
Hiljuti Swedbank analüütikud hindasid LHV aktsia ümber ja õiglaseks väärtuseks märkisid 49 eurot.
Kommentaarid: 226 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
miga
HV Guru
miga

liitunud: 07.09.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.10.2021 15:16:25 vasta tsitaadiga

Hopsti. Korralik purakas TSLA-le: https://www.marketwatch.com/story/tesla-stock-surges-toward-a-record-after-hertz-reportedly-ordered-100000-tesla-evs-2021-10-25?siteid=yhoof2
Hetkel eelturul +4.2% ja rihib vaikselt 1000$ poole. Näis, milliseks päev kujuneb.
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.10.2021 16:26:15 vasta tsitaadiga

miga, thumbs_up.gif.
Elektriautode teema-s just kirjutasin eile:
rmc kirjutas:
https://electrek.co/2021/10/20/tesla-tsla-releases-q2-2021-results-delivers-high-expectations/ "Tesla (TSLA) releases Q3 2021 results: delivers on high expectations"

Kas enne majandussurutist tuleb $TSLA väärtuseks triljon ära?


Vb. juba peagi siis? icon_lol.gif

Kui Yahoo ei valeta, siis peaks $TSLA tükihind olema 1000, et triljon olemas oleks: https://finance.yahoo.com/quote/tsla/key-statistics/

_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
miga
HV Guru
miga

liitunud: 07.09.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.10.2021 16:36:43 vasta tsitaadiga

rmc, kena! icon_smile.gif
1000$ pole enam kaugel kui suudab momentumit hoida. Praegune on pöörane tempo peale pandud ja läheneb +7% poole. Sellist sööstu ei näe tihti sellise hinna juures icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.10.2021 18:59:19 vasta tsitaadiga

Kui tugevalt üle 1000 minema hakkab, ei tea, kas tuleb split taas, et inimlikum paistaks? icon_lol.gif
_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
miga
HV Guru
miga

liitunud: 07.09.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.10.2021 21:12:51 vasta tsitaadiga

rmc kirjutas:
Kui tugevalt üle 1000 minema hakkab, ei tea, kas tuleb split taas, et inimlikum paistaks? icon_lol.gif

Eelmine split oli 2K pealt ehk natuke on veel minna icon_biggrin.gif
Aga väga-väga jõuline minek on täna ikka :O

Homme AMD! Inteli tulemused oli veresaun ja rahvas tänavatel. Kaupleb 49$ peal. Samal ajal AMD astub mööda rohelist treppi ülespoole: https://finance.yahoo.com/quote/AMD?p=AMD&.tsrc=fin-srch
Kui tuleb beat, kiipide defitsiit ei istu näkku ja Intelilt võetakse turgu, siis oleks küll huvitav näha, mis saab. Eelmine kvartal reageeris AMD 6 järjestikuse rally päevaga! - põnevad ajad! icon_smile.gif

EDIT: Tesla passes one trillion dollar valuation mark as post-earnings rally extends - ATH 998.74$ - peaaegu +10% rally täna icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif

EDIT 2: Tehtud! Tesla ületas 1000$ piiri! +10.5% täna…hullumeelne
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SSD
HV Guru
SSD

liitunud: 18.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.10.2021 22:35:21 vasta tsitaadiga

Kui kõik nii hullult tõuseb, siis kas teil ei teki hirmu, et äkki on taksojuhid jälle aktsiaid ostma hakanud?
Kommentaarid: 314 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 267
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
softis
HV Guru
softis

liitunud: 07.09.2004




sõnum 25.10.2021 22:37:38 vasta tsitaadiga

Jälle? Juba pikalt ostavad.
_________________
www.FunBox.ee - kvaliteetsed õhupallid, värvikad kostüümid ja kõik muu vajalik meeldejääva peo korraldamiseks!
Kommentaarid: 21 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 21
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SSD
HV Guru
SSD

liitunud: 18.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.10.2021 22:44:03 vasta tsitaadiga

softis kirjutas:
Jälle? Juba pikalt ostavad.

Eestis kindlasti. Kui teaks kui kaua nad veel ostavad, siis võiks "ratsa" rikkaks saada. Aga seda õiget momenti on vist päris raske ära tabada. icon_confused.gif
Kommentaarid: 314 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 267
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.10.2021 22:46:46 vasta tsitaadiga

Täielik bullmarket on hetkel jah - minu hinnangul seetõttu, et COVID-19 tekitas ajutise languse, tõmmati kraanid koomale, samas inimestel raha laekus ja jäi alles ka, lisaks optimism, et varsti läheb üle.
Nüüd selle hooajaga näeb, kas läheb üle (igalpool pigem mitte, küsimus, kas ja kui palju normaalsusesse pöörduda saab, kus kõrgem vaktsineeritus, oluline, kas püsib või hooaja käigus läheb hullemaks ikkagi).

Aga mõne aja pärast peaks vast see bearmarket ka saabuma ning nagu ikka, õigete hetkede tabamine ongi kõige keerulisem icon_lol.gif

_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kristoferr
HV Guru
Kristoferr

liitunud: 26.11.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 25.10.2021 23:03:10 vasta tsitaadiga

Stsenaarium. Kolmas/neljas/viies laine üle maailma hullu paneb ja maailm järgib UK eeskuju, kus enam tasuta raha ettevõtete päästerõngasteks nii lihtsalt ei anta, siis võib korralik kollaps tulla küll.
Isiklikult ma üldse ei kahtle, et üks hetk parajalt ränk kukkumine tuleb. Küsimus on millal?

_________________
Liitu Opencode Go soodsa coding plaaniga ja saa 5€ soodust!
Liitu Wise'ga!
Kommentaarid: 267 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 218
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SSD
HV Guru
SSD

liitunud: 18.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.10.2021 23:27:06 vasta tsitaadiga

Kristoferr kirjutas:
Küsimus on millal?

Jah. Ja kui ma selle küsimuse vastust teaksin, siis võiksin juba Pariisi eramuid vaatama hakata. icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 314 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 267
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.10.2021 00:57:49 vasta tsitaadiga

Jah, kui viiruseasjad paremaks minema ei peaks, siis ükshetk mõjub see ka ikka.. lõputult ei saa lootuseveksleid ka tuimalt majandusse pumbata:
https://www.err.ee/1608381803/valisilm-koroonanaitajad-on-ules-minemas-ka-korgelt-vaktsineeritud-riikides
"Tema sõnul koroona delta tüvest karmimat versiooni silmapiiril praegu pole, küll aga võib tulla kiiremaid tüvesid.
"Maksimaalne kiirus, mida viirused on näidanud, näiteks leetrite puhul, see pole COVID-i puhul saavutatud. Ruumi areneda kiiremaks viiruseks on küll ja Inglismaal peaks üks natukene kiirem versioon levima, mitte ulatuslikult, aga eks ta pead tõstab. Ka Eestisse on mõned juhud juba sisse toodud seda tüve, aga jällegi, ühel hetkel peame aktsepteerima, et inimesed ei võida seda võidujooksu selle viirusega. Me ei suuda teda enam purki tagasi ajada ehk siis ainus, mida teha saame, on ennast kaitsta selle viiruse eest," rääkis Härma."

Ja langustsükkel tuleb kahtlemata...

_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SSD
HV Guru
SSD

liitunud: 18.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.10.2021 01:04:25 vasta tsitaadiga

rmc, Huvitav et just Inglismaa neid uusi tüvesi genereerib. Piirangud ju neil on, vaktsiin on ka, aga ikka tuleb sealt uut ja värsket viirusevärki. icon_neutral.gif thumbs_down.gif
Kommentaarid: 314 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 267
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.10.2021 01:16:19 vasta tsitaadiga

Vaktsiin on AZ (teada, et nõrgem kaitse, kiirem kadumine) ning pookimised lõpetatud ammu (teada, et kuue kuuga kaitse vähemalt nakatumise vastu kaob).
Ma ei ole nii pingsalt enam piiranguid, jne., vaadanud, ent küsimus ei ole vaid piirangutes, täitmine ka oluline. Lisaks rahvastikutihedus + ka viletsama elu peal olevad (nt. immigrandid, eriti kui pered suured) mängivad ka rolli. Lihtsalt eluviis, ventilatsioon, jne.
Pubikultuur ja "lädrasus" neil ka suhteliselt legendaarne. Rääkimata sellest, et üle maailma ju suhtumine "vaktsiiniga on kõik ok" icon_lol.gif

Hooaeg on alles algamas, igalpool nähakse, kuidas vaktsiin, eriti kui kehv ja ammu tehtud, ei ole imettegev. Vaja on ikka komplekslahendusi, eelkõige laialdast testimist, sh. kõigi kiirtestimist üritustel.

Pakuks, et kui $TSLA suudab solari teema ülemaailmselt käima saada + superchargerid, jne. ka ja uued tehased käima + cybertrucki ja semi välja ning odava masina announcetud... siis on top5 ka... https://companiesmarketcap.com/
Kasv küll räige olnud, ent ilmselgelt alles firmana kasvatakse ja pole veel laienetud ega ka võimsus päris seal, kus võiks. See 100k auto tellimus on praegu erakordne, ent mingiaeg hakkab selliseid rohkem korraga tulema... snowballib.
Eks näis, mis teiste uuemad ka lähiajal teevad.

_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
miga
HV Guru
miga

liitunud: 07.09.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.10.2021 09:10:29 vasta tsitaadiga

Eilne TSLA rally oli ikka vägev!

Hertz announced Monday that it will buy 100,000 electric vehicles from Tesla, one of the largest purchases of battery-powered cars in history and the latest evidence of the nation’s increasing commitment to EV technology. The news of the deal triggered a rally in Tesla’s stock, driving the carmaker’s market value over the $1 trillion mark for the first time.

Ma ise olen TSLA-s sees alates aprillist 2020 kui tehti split (aktsia oli jooksnud 2200$ peale) ning nautinud seda sõitu sellest ajast peale. Eilne rally ehmatas meeldivalt. Küsimus on, kas saavutatud hinnataset suudetakse hoida või tuleb aktsia mingil määral alla tagasi. Täitsa huvitav oleks näha, kuidas käitub täna

Musk võttis ka sõna icon_biggrin.gif




Täna on mu pilk pööratud AMD-le. Positsiooni võtsin juuli lõpp 2020.a kui oli minu jaoks selge momentum (Inteli veritses -15% ja AMD oli rohelises +15%) ja sealt me juba teame, kuidas on asi edasi liikunud. Viimane kvartal, pärast tulemusi paugutas AMD 6 järjestikuse rally päevaga. Eile tehti all time high ja jään lootma, et täna turg peab ning tulemused on selge beat ning kiibi defitsiitidest on juttu vähe icon_biggrin.gif
Lisa Su on selle ettevõtte väga selgelt ümber pööranud ja kasutanud Inteli fopaad ära.

Intel veritseb: Intel CEO: My job is to win Apple back - Miks peaks Õun vaatama tagasi Inteli poole, kui on suudetud toota ise väga võimsad M prosed...veider, aga eks põhipalk tuleb ka jutuga välja teenida.


viimati muutis miga 26.10.2021 09:17:26, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 26.10.2021 09:12:02 vasta tsitaadiga

AMD kindlasti beat, sest ise ostsin mingi OEM 2500X windows 11 jaoks icon_lol.gif
Aga nohh vähemalt sain asja tööle ja mu igivana Windows 7/8 litsents on nüüd 11 peal - MS raha jäi teenimata.
//
Kui mõelda sellele uuele kriisile, siis ilmselt vastu hambaid saavad kõik riigid kus vaktsineerimise näitaja madal, sest seni pole veel ümber lükatud seda et vaktsineeritu nakatub harvem, põeb kergemini ja levitab lühemat aega kui on levitamisvõimeline.
Seega pigem läheb keeruliseks igasugu suurürituste tegijatel.
Ehk meie seisus ilmselt Tallink ikka järjest kärbub.


viimati muutis Magic 26.10.2021 09:41:45, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
heretic666
HV Guru
heretic666

liitunud: 13.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.10.2021 09:39:51 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Intel veritseb: Intel CEO: My job is to win Apple back - Miks peaks Õun vaatama tagasi Inteli poole, kui on suudetud toota ise väga võimsad M prosed...veider, aga eks põhipalk tuleb ka jutuga välja teenida.

Kui Intel suudab eriti raju hüpet saavutada miks siis ei peaks tagasi vaatama, see CEO on inseneritaustaga, mitte sekretäri
Kommentaarid: 73 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 26.10.2021 09:47:48 vasta tsitaadiga

Ilmselt siis ka ta teab, et inteli saamatus nm üleminekul ei lase neil hinnale pakkumist teha. Apple ostab hinda ja sõltumatust.
Pigem ei lähe apple tagasi ka seetõttu, et tänane suund on reklaami ja magusate kõrvaltulude kärpimine. Seega tuleb ka ise midagi füüsiliselt arendada.
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
miga
HV Guru
miga

liitunud: 07.09.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.10.2021 10:08:27 vasta tsitaadiga

heretic666 kirjutas:
tsitaat:

Intel veritseb: Intel CEO: My job is to win Apple back - Miks peaks Õun vaatama tagasi Inteli poole, kui on suudetud toota ise väga võimsad M prosed...veider, aga eks põhipalk tuleb ka jutuga välja teenida.

Kui Intel suudab eriti raju hüpet saavutada miks siis ei peaks tagasi vaatama, see CEO on inseneritaustaga, mitte sekretäri


Õun on täna välja arendanud oma prose, mis töötab nende enda tarkvaraga harmoonias. Testide tulemused näitavad ise...nii Intel kui AMD tehakse pihuks ja põrmuks nende uute M-prosedega.
Kui intel jõuab oma arendustega mekasse, on teised juba valgusaastate kaugusel. Peab olema mingi enneolematu põhjus, miks õun peaks tagasi vaatama, arvestades, mis loomad need uued M-d on.

Inteli käekäiku on muidugi huvitav jälgida. Monopoolne seisund viis neid sinna, kus nad täna on ja selle kreeni keeramine võtab oma aja. Neil veab, et nad on dividendi aktsia, mistõttu veri ninast väljas, aga hoitakse...samas kui iga kvartal raha ära antakse (mitte, et neil seda vähe oleks icon_biggrin.gif ) siis ühel hetkel peaks sellegipoolest aktsia väga tugeva surve alla jääma. Igaljuhul tasub INTC näppu peal hoida ja ostukohaks saab ta igaljuhul, küsimus on ajastamises icon_smile.gif
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 26.10.2021 10:17:07 vasta tsitaadiga

Inteli vastu räägib see, et kõik on täna tõusnud ja nende tootmisvõimekus on nii suur, et teenivad jätkuvalt hästi.
Kui mõni seni suuremat nm kasutanud lõppkasutaja otsustab minna mitu astet uuemale kiibile võib intel müüa kasvõi tootmisteenust, mis sest et CPU vaates on nende tehnika vananev.
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.10.2021 10:51:27 vasta tsitaadiga

miga kirjutas:
Intel veritseb: Intel CEO: My job is to win Apple back - Miks peaks Õun vaatama tagasi Inteli poole, kui on suudetud toota ise väga võimsad M prosed...veider, aga eks põhipalk tuleb ka jutuga välja teenida.


See on üpris jabur jah, pigem mingi lobaga aktsiakergitamine, a'la "Intel keskendub *suur tegija, suur aktsia* icon_lol.gif

heretic666, juhul kui ta insener on, siis peaks ta keskenduma inseneeriale, mitte Apple-i tüütamisega oma pooletoobiste asjadega. St. keskendugu toodetele.

Magic kirjutas:
Kui mõelda sellele uuele kriisile, siis ilmselt vastu hambaid saavad kõik riigid kus vaktsineerimise näitaja madal, sest seni pole veel ümber lükatud seda et vaktsineeritu nakatub harvem, põeb kergemini ja levitab lühemat aega kui on levitamisvõimeline.
Seega pigem läheb keeruliseks igasugu suurürituste tegijatel.
Ehk meie seisus ilmselt Tallink ikka järjest kärbub.


Lisaks vaktsineeritute %-le tuleb vaadata ka vaktsineerimise aega, st. tegelikku immuunsust. Rääkimata muudest meetmetest. Endiselt ei taheta (riikide tasemel) aru saada, et tegemist on kompleksprobleemiga, mis vajab komplekslahendusi. See vaktsineerituse % pushimine eraldiseisvalt on pigem asendustegevus ja enda ning teiste lollitamine. Laiemalt vaadates. Mingi tähtsus sel on, ent mitte nii ülim.

_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bugbrake
HV kasutaja

liitunud: 10.12.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.10.2021 11:25:33 vasta tsitaadiga

Apple M prose on tõesti hetkel parim aga vaevalt, et Apple seda eraldi teistele müüma hakkab. Intel'l/AMD'l sellist piirangut ei ole.
Kas tulevikus võime näha kuidas Apple kaheks lüüakse, eraldi riist- ja tarkvara firmaks, kui Apple peaks saavutama monopoolse seisundi turul? Lihtsalt mõttearendus.

_________________
Alati teadke, et kuulujutte mõtlevad välja vihkajad, levitavad lollid, aga usuvad idioodid.
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
miga
HV Guru
miga

liitunud: 07.09.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.10.2021 11:51:25 vasta tsitaadiga

AMD kõrval olen sees ka Nvidia-s (NVDA) pärast spliti. Tasub jälgida, sest käekäik on päris meeldiv: https://finance.yahoo.com/quote/NVDA?p=NVDA&.tsrc=fin-srch - Hetkel eelturul juba +2.5% ning eile tehti all time high
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.10.2021 11:58:56 vasta tsitaadiga

Olen kaalunud NVDA võtmist ka, ent kardan veidi AMD-poolset ... vb. mingiaeg tekib Intel-AMD seis ka Nvdiaga.
Eks praegu kõik asjad, millel otseselt halba seisu ei ole, purjetavad ikka ATH poole, annab signaali selgelt, kus me asume laiemas seisus.

_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
miga
HV Guru
miga

liitunud: 07.09.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.10.2021 16:57:29 vasta tsitaadiga

Tesla jätkab sealt, kust eile pooleli jäi icon_eek.gif
NVDA tõusis ka maast lahti korralikult.

Kogu tech b00mib icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Viilutaja
HV Guru
Viilutaja

liitunud: 28.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.10.2021 21:34:22 vasta tsitaadiga

Intel on 43$ must buy (kui peaks sinna langema), vähemalt liigub sealt 68$ jälle ära aastaga. Seega suht kindel +50% tootlus.
AMD'd ostsin suht hilja (84$), kuid hetkel ~47% plussi icon_smile.gif
Nvdiat ostsin ka 184$ peal, seal hetkel +35%.
Ma vaatan mis AMD teeb. Kas tõuseb 130+ ja edasi. Võimalik, et teen siis seal müügi. Hetkel realiseerimata kasumit omajagu...
Kommentaarid: 226 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Investeerimise ja aktsiate/võlakirjade teema mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 16, 17, 18 ... 37, 38, 39  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.